Door den dood ontvielen ons: PREDIKBEURTEN In Haarlem en omgeving: In ons land: In het buitenland: 1 VOOR DEN- LZZ -POLITIERECHTER DONDERDAG 31 DEC. 1936 BEVERVIJK HEEMSKERK SCHAKEN. Het tournooi te Hastings. SANTPOORT IJMUIDEN IJMUIDEN-OOST BEVERWIJK HEEMSKERK CASTRICUM Dr. D. A. Boon, arts te Beverwijk. Mej. C. A. van Wickevoort Crommelin, te Bloemendaal. C. Back, te Aerdenhout, oud-leeraar H. B. S. te Rotterdam. Mr. J. Gerritsz, wethouder te Haarlem. F. H. Kehlenbrink, secretaris der Groote Houtstraatvereeniging. Ds. H. J. Heynes, emeritus-predikant te Aerdenhout. Rie van Heyningen te Bloemendaal, schrijfster. W. F. Bremer Sr., president-commissaris van Bremer's Houthandel. J. Fontein, oud-lid der firma Guepin en Van der Vlugt, te Haarlem. C. Doeven, te Haarlem, oud-onderwijzer. Pater Van der Valk, vroeger van de R.-K. Kerk aan het Kleverpark. P. T. A. van Rijn, apotheker te Haarlem. Ds. J. Westerman Holstijn te Haarlem. Dr. C. van Bemmel, arts te Haarlem. K. Tates te Zandvoort, oud-gezagvoerder der Kon. Ned. Stoomboot Mij. W. Vis, schoolhoofd te Hoofddorp. H. J. van de Weg, te Heemstede, procura tiehouder Amst. Rijtuig Mij. Joh. P. Lührs, stationsrestaurateur te Haarlem. J. S. Traanberg, te Haarlem, voormalig lid van het Haarlemsch Burg. Armbestuur. H. M. L. Oudendijk, te Heemstede, oud gezagvoerder der Rott. Lloyd. Ds. J. P. Tazelaar te Heemstede. C. C. Schüller te Velsen, oud-polder opzichter. P. A. Versluys te Heemstede, oud-direc teur Kweekschool te Amsterdam. J. van der Esch, te Santpoort, oud-direc teur van het Schoolmuseum te Amsterdam. D. F. de Wilde, bekend ingezetene van Heemstede. Pastoor H. A. V. IJzermans, te Heemstede. H. de Wilde, gep. brigadier-majoor der Rijksveldwacht te IJmuiden. J. W. H. Holgen te Bloemendaal, oud procuratiehouder van Figee. J. D. de Vries, te Heemstede, oud-resident van Kedoe. H. Breukelaar, brandstoffenhandelaar te Beverwijk. J. A. J. Paulen, oud-schoolhoofd te Haar lem. Ir. G. W. C. Pliester, advocaat en proca- reur te Haarlem. W. Alphenaar, bestuurslid van de H. O. V. te Haarlem. J. Tiggelman, te Haarlem, oud-zeeloods. Pastoor A. G. Rhee, te Heemstede. J. W. Misset, oud-opzichter bij het haven en marktwezen. Jhr. Ch. F. van de Poll, te Luxemburg, vroeger directeur der Katoenmaatschappij te Haarlem. B. J. van Liemt, te Haarlem, handelaar in bedden, tapijten en meubelen. Th. G. C. Hooy, lid der Prov. Staten en van de Kamer van Koophandel. J. T. Mathot, koopman te Haarlem. N. C. Wefers Bettink, te Haarlem, lid der firma Heenk's Ijzerhandel. Mevr. S. W'. Teding van BerkhoutVan Taack Trakranen, te Haarlem. L. Holzhaus, van de Roode Kruis Trans portcolonne. C. Keg, te Bloemendaal, directeur van Keg's Groothandel. Mej. C. M. J. de Craauw, gep. onderwijze res te Hillegom. Mevrouw L. F. J. M. Heerkens Thijssen Van der Kun, te Haarlem. J. E. A. R. van Helden, te Haarlem, amb tenaar N. Z. H. T. .M Jhr. G. Eiias, directeur van het Notaris huis te Haarlem. Arjen Boorsma, te Heemstede, oud-school hoofd te Amsterdam. A. J. van Sambeek, te Santpoort, jour nalist en R.K. Jeugdleider. Cornelis van Niel, behanger te Haarlem. H. B. Kloos, leeraar aan de Ambachts school te Haarlem. C. Warmenhoven, bollenkweeker te Hil legom. H. E. Kamsteeg, te Zandvoort, oud-custos van het Koloniaal Instituut. Dr. Fred. Muller, zenuwarts te Haarlem. R. Veldhuyzen van Zanten, bollenhande- laar te Hillegom. D. E. van Leersum, oud-zwemmeester te Haarlem. Ir. G. W. Ph. Daniëls, oud-adjudant-direc teur van Openbare Werken te Haarlem. K. Kistenmaker, te Hoofddorp, lid der Prov. Staten. H. N. Mul, boekhandelaar te Haarlem. A. de Roo, bedrijfsleider fa. Joh. Enschedé Jan Dekker, baszanger te Haarlem. Joh. de Vries, te Overveen, oud-politie man. B. ten Cate, te Bloemendaal, oud-agent Ned. Bank te Leeuwarden. Zuster A. C. Stuut, van het Diaconessen- huis te Haarlem. Kapelaan Hoogervorst te Haarlem-Noord M. Mauritz, arts te Haarlem. L. Natte, oud-ontvanger van Velsen. Zuster A. J. Rosenbaum, van Meer en Bosch. J. C. Ritsema, firma Met en Meijlink te Haarlem. A. Koper, te Bennebroek, bloemkweeker. G. J. Droste Jr., President-Directeur der N.V. Droste's Cacao- en Chocoladefabrieken te Haarlem. Januari 8: Aug. F. H. Falise, beeldhouwer. 8 H. A. Borggreve, oud-schooldirecteur, Ban doeng. 10 W. Duinker, superintendent Ned. Ind. Tankstoomboot Mij. 14 Ch. Pleynes, stichter zeepfabr. Den Dolder 16 Prof. S. P. Ham, oud-hoogleeraar Wage- ningen. 20 F. E. Blaauw, verzamelaar dieren en plan ten, Gooilust. 20 J. A. M. Bron, oud-vice-admiraal. 20 John Schilthuijzen, tooneelspeler. 21 Prof. dr. T. Hoekstra, hoogleeraar aan de Theol. school te Kampen. 23 Jhr. mr. dr. E. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer, oud-commissaris der Kon. in Groningen. 23 J. Stamperius, schrijver van kinderboeken. Februari 5: Prof. mr. H. H. Krabbe, oud-hoog leeraar staatsrecht, Leiden. 12 Mr. E. O. J. M. Baron v. Hövell tot Wester- flier, commissaris der Kon. in Limburg. 18 Jhr. W. Schaper, oud-burgemeester van Sassenheim en oud-griffier van den Raad van Beroep. 27 Prof. dr. L. Bouman, hoogleeraar te Utrecht. Maart 4: C. J. Roermeester, kunstschilder, Den Haag, 6 Piet Hesse, acteur Bussum. 9 H. Heukels, oud-leeraar planten dierkunde Amsterdam. 13 Piet Holman, conferencier. 17 Ds. L. W. Éakhuyzen v. d. Brink, oud secretaris v. d. Synode der Ned. Herv. Kerk. April 2: Prof. J. G. van Eerde, hoogleeraar koloniale wetenschappen Amsterdam. Dr. J. c. Rullmann, Geref. Kerkhistoricus. 10 H. Kemper, gep. luit. gen. artillerie. 17 J. M. Bottemanne, oud-hoofdinspecteur visscherij enz. 18 Jhr. mr. C. J. M. Ruys de Beerenbrouck, voorzitter Tweede Kamer en oud-minis- ter-president. 29 Prof. dr. F. A. Stoett, oud-hoogleeraar Am sterdam. 29 Dr. F. M. Wibaut, Soc.-dem.-oud-wethou- der van Amsterdam. 30 Mevr. v. d. Steur, echtg. van „Pa" v. d. Steur. Mei 8: Mr. C. Bake, oud-secr. Raad v. State. Den Haag. 18 Mgr. J. H. G. Jansen, oud-aartsbisschop van Utrecht. 22 W. L. Kattenburg, mede-oprichter maga zijn „Nederland". 30 Mr. dr. C. P. Burger, oud-bibliothecaris Universiteitsbibliotheek Amsterdam. Juni 22: Dr. P. Endt, oud-directeur Wereld bibliotheek. 23 R. Schuiling, aardrijkskundige. 24 Frans Coenen, schrijver-journalist. 29 Th. M. Ketelaar, Kamerlid, Weth. van Amsterdam. 29 Prof. dr. C. Snouck Hurgronje, oud-hoog leeraar Arabisch. Juli 14: J. D. Tresling, dir. Ned. postmuseum en oud-voorzitter van den Ned. Hockey- bond. 31 G. J. P. A. Thomson, kolonel der maré- chaussées. Augustus 4: J. C. E. Sand, chef-verslaggever Alg. Handelsblad. 5 K. de Boer, oud-burgemeester v. Assen delft en oud-lid Prov. Staten Eerste en Tweede Kamer. 19 Prof. dr. A. A. Nijland, hoogleeraar astro nomie, Utrecht. 22 Ir. L. H. N. Dufour, oud-hoofding. Staats spoorwegen. 26 Dr. G. H. Coops, Oud-insp. Middelb.- en Gymnasiaal onderw. (Den Haag). September 1: Prof. dr. G. Hondius Boldingh, oud-hoogleeraar Amsterdam. Frans Hulleman, letterkundige en voor drager. 24 A. W. J. J. Baron van Nagell, oud-burge meester van Barneveld. October 3: Mr. dr. C. J. H. Schepel, oud-raads heer Hoogen Raad. 6 J. J. Slauerhoff, dichter. 8 F. J. Buiterman, brigadier van het Leger des Heils. 9 L. H. W. van Sandick, oud-edeleer. 12 H. Stulemeyer, oud-burgemeester van Schiedam, oud-weth. v. Rotterdam. 15 J. F. van Rossum, oud-directeur Javasche Bank. November 6: Louis J. Vreugde, beeldhouwer. 9 Jhr. ir. R. R. L. de Muralt, oud-Kamerlid en oud-burgemeester van Borkulo. 10 P. Lommen, burgemeester v. Castricum. 17 Jkvr. E. G. Baronesse v. Ittersum, oud hofdame der Kon-Moeder. 17 G. J. Staal, oud-gouverneur v. Suriname. 18 Prof. dr. L. Broekema, winner der Wilhel- mina-tarwe, Wageningen. 20 Prof. dr. J. S. Theissen, hoogleeraar Am sterdam. 23 Louis Apol, kunstschilder, Den Haag. 24 Marie Gijsen, Brabantsche schrijfster. 25 W. G. van Wettum, oud-chef v. d. dienst der opiumregie en lid der Geneefsche opiumcommissie 30 H. J. L. Merckelbach, lid Ged. Staten van Limburg. December 1: Frank Luns, tooneelkundige, re gisseur, schrijver enz. 3 G. Veldhuyzen, secretaris Ned. Midder nachtzendingsver. 4 M. A. G. van der Leeuw, sportvlieger (Waal haven verongelukt). 9 T. Scheltens, firmant uitgeversmij, Schel- tens en Giltay. Januari 1: Roland Koester, Duitsch gezant te Parijs. Januari 3: Jules Destrée, oud-minister van kunsten en wetenschappen in België. Jan. 9: John Gilbert, Amerikaansch film- acteur Januari 17: Rudyard Kipling, Engelsch ro manschrijver. Janauri 20: Koning George V van Engeland. Januari 31: Generaal Kondylis, oud minister president en minister van Griekenland. Februari 3: Sir Owen Seaman, hoofdredacteur van het Britsehe humoristische weekblad Punch. Februari 4: Prinses von SchoenburgWalden burg, ex-koningin van Albanië. Februari 6: Dr. Wilhelm Solf, oud minister van buitenlandsche zaken in Duitschland. Februari 8: Charles Curtis, oud-vice-president van de Ver. Staten. Februari 9: Jacques Bainville, Fransch schrij ver. Februari 26: Takahasji, Chineesch minister van financiën en oud premier. Februari 26: Admiraal Saito, oud minister president van China. Februari 27: Iwan Pawlow, beroemd Russisch physioloog. Februari 28: Charles Nicolle, Fransch hoog leeraar, vermaard om zijn onderzoekingen inzake de vlektyphus. Maart 11: David Beatty, opperbevelhebber van de Britsehe vloot tijdens den wereldoor log en oud-minister van marine. Maart 18: Eleutherios Venizelos, vele malen ministerpresident van Griekenland. Maart 21: Alexander Glazoenof, Russisch com ponist. Maart 23: Ibrahim Pasja, oud Egyptisch pre mier. April 11: Leopold von Hoesch, Duitsch gezant te Londen. April 13: Demerdzis, minister-president van Griekenland. April 14: Henry Chéron, oud minister van fi nanciën in Frankrijk. April 18: Ottorino Rospighi, Italiaansch com ponist. April 28: Foead I, koning van Egypte. Mei 5: Marianne Hainisch, vooraanstaande fi guur uit de Oostenrijksche vrouwenbewe ging. Mei 6: Beatrice Harraden, Engelsch schrijf ster („Ships that pass in the night"). Mei 6: Dalimier, oud Fransch minister. Mei 14; Lord AHenby, bekend Britsch veldheer uit den wereldoorlog, later propagandist voor de internationale gedachte. Mei 17: Tsaldaris, oud minister-president van Griekenland. Mei 21: Alexius Lepicier, invloedrijk Fransch kardinaal, Mei 23: Henri de Régm, Fransch literator. Mei 28: Generaal Carl tzmann, bekend uit den wereldoorlog ene Duitsche nat. soc. beweging. Juni: Isidore Weiss, ud-wereldkampioen dammen. Juni 14: G. K. Chestertc, Engelsche roman cier en essayist. Juni 18: Maxim Gorki,beroemd Russisch schrijver Juli: E. Nourney, DuitscLennisspeler. Juli 5: Charles James elrose, Australisch vlieger Juli 8: Georgij Wassiljewsj Tsjitsjerin, oud Russisch volkscommisris van buitenland sche zaken. Juli 18: La Argentina Qtonia Mercé), be roemd Spaansch danres. Juli 20: Generaal Sanjurj Spaansche monar chistenleider. Juli 24: Dr. D. Michaelis oud-rijkskanselier van Duitschland (14 ili1 Nov. 1917). Aug. 1: Louis Blériot, Fnsch luchtvaartpio nier. In het bankje kwam een Beverwijker, die een fiets van een anderen Beverwijker te wa ter had gegooid en den eigenaar ervan een paar dagen later gestompt en getrapt zou hebben. Ook alles alweer per ongeluk. De eigenaar van de fiets had, zoo zei verdachte, zelf met de fiets naar hem gegooid en toen was dit voorwerp te water gevallen. En wat die stom pen en trappen betreft, daar was niets van aan. De twee mannen hadden elkaar des nachts bij een automaat ontmoet, waar ver dachte een balletje gehakt wilde halen, terwijl de ander er juist met zoo iets vandaan kwam. Verdachte vroeg toen aan den ander: „Is je arm alweer beter?" en toen gaf de aange Aug. 13•'Charles Benoist.id Fransch ambas- fProkene hem zeker ombew«zen dat die sadeur te Den Haag. Aug. 16: Grazia Deledda.taliaansch schrijf ster. Aug. 25: Zinowjef en Karnef, vooraanstaan de figuren uit de Ruische revolutie. September 4: Nikita Balieberoemd conferen cier, leider van he cabaretgezelschap „Chauve-Souris". September 15: Alexanderiaimis, oud-presi dent van Griekenland September 16: Dr. Karl iresch, oud bonds kanselier van Oostenjk. September 19: Thomas (mpbell Black, ver maard Engelsch vlieg. October 5: Julius von Goeboes, minister-pre sident van Hongarije. October 11: Jacquemotte, -ichter der Commu nistische Partij in Bgië. October 16: Ras Nasiboe„anvoerder van het vroegere Abessynischieger. November 17: Alexander'apanastasioe, oud minister-president va Griekenland. November 18: Roger Salerro, Fransch minis ter van binnenlandse: zaken. November 27: Sir Basil lharoff, internatio naal wapenhandelaar December: Jean Mermoz,'ransch vlieger. December 9: Juan de 1 Cierva, Spaansch vlieger, uitvinder deruto-giro. December 9Arvid Lindrni, oud-premier van I Zweden. December 10: Luigi Pindello, Italiaansch tooneelschrijver. December 15: Sven Schander, de groote Zweedsche bard. December 27: Generaal kns von Seeckt, or ganisator van de Dusche Rijksweer. arm weer goed was een stomp waardoor hij wankelde en daarbij onwillekeurig een been ophief om het evenwicht te herstellen. De an der zei, dat die beenheffing gedaan was om hem te trappen en de getuigen waren nu op eens hun memorie kwijt. De rechter kon er niet uit wijs worden en schorste de zaak om den marechaussee te hooren, die het onderzoek heeft geleid. De volgende verdachte was een jongen, die een fiets zonder belastingplaatje bereed, toen opeens hem in de ooren klok: „Stop! rij - wielcontróle". Hij was zoo in gedachten ver zonken, dat de beteekenis van dat bevel niet tot hem doordrong, zoodat hij doorreed. Ditmaal was de officier van het onopzette lijke niet overtuigd evenmin als de rechter en f 10 boete volgde. Na hem kwam een koopman, die m een café te Purmerend op een marktdag een an deren marktbezoeker een stomp tegen den mond gegeven zou hebben, waardoor deze dien dag niet meer met plezier zijn glaasje kon drinken, want de mond deed pijn van binnen. Och wat, zei de aangeklaagde, waarom zou ik hem stompen? Ik ben dikwijls bij hem thuis op de koffie geweest en heb er zelfs pap gegeten. Dien dag had de papeter er op de markt bij- gestaan, dat de ander aan het onderhande len was over een paard en hij had ziph daarmee bemoeid, wat den paardenkooper niet naar den zin was, hetgeen hij in marktter- men te kennen gaf. Daarop zou de ander toen ze even later in het café waren, zijn terug gekomen en daarbij de hand als ten groet hebben opgeheven. Neen, zei de klager, ik kreeg een stomp te gen mijn mond dat ik van mijn stoel rolde en een andere cafébezoeker verklaarde: „Ja, zoo was het". De afwezigheid van opzet werd alweer met Ten overstaan van notris J. H. Bremmers I aangenomen en de officier eischte f 12 boete, werd Woensdagmiddag inlotel „Oud-Meeren- I De rechter keek in het strafblad, waarop drie stein" een openbare verkiping gehouden van J vonnissen voor mishandeling vermeld stonden en legde er nog f 8 op. Ten slotte hadden we met een Zaankanter te doen, wiens onopzettelijkheid uit een geeste lijke afwijking moest worden verklaard. Deze heer ging steeds in denzelfden winkel tabak koopen, doch nam, als hij de kans schoon zag, meteen sigaren weg zonder ze te betalen, wat men eigenlijk behalve diefstal ook huisvredebreuk kon noemen, immers de harmonie tusschen den winkelier en diens vrouw werd er gruwelijk door verstoord. De winkelier toch dacht, als hij zijn sigaren zag verminderen zonder geld in het laadje te krij gen dat zijn vrouw geld noodig had voor dingen, die hij niet mocht weten en wie weet waartoe die verdenking had kunnen leiden. Gelukkig betrapte de winkelier zelf zijn klant. De familie van den klant, die al bejaard is schrok en haalde den dokter er bij, want bij zoo'n brave man moest er ziekelijke stormg zijn De dokter stuurde den man naar de Va leriuskliniek en daar constateerde de profes sor allerlei symptomen van seniele aftake ling. Dat vertelde de verdediger en de politie rechter vond het belangrijk genoeg om een rapport van den professor te vragen, zoodat ook deze zaak werd geschorst. OPENBARE VEKOOPING. de navolgende onroerend goederen: 1. Woonhuis met aanlorigheden, groot 95 c.A. aan de C. H. Moensraat no 10. Kooper C. van Etten q.q. voor f750. 2. Woonhuis met aanoorigheden aan de Koningstraat no. 147, grot 3 A. 56 c.A. Kooper P. Liefting, Castricum v<r f 2400. 3. Woonhuis aan den -kmaarschenweg no. 377. Kooper G. J. Hennaan, Beverwijk voor f 840. 4. Pakhuis aan de Merstraat no. 82 hoek Nieuwstraat, groot 1 A, l c.A. Eigendom van den heer C. Tabak. Hoogte bieder A. Moerel voor f 5500. Opgehouden. DE LAATSTE AARDSE EN VAN HET JAAR. De tuinder G. Kuiper uit Hemskerk heeft op de veiling van Woensdag 50 December nog vijf doosjes aardbeien aangeioerl. De opbrengst was 31 cents pe doosje. OUDEJAARSBIJEENKOMST VEiEENIGING VAN JONG HERVORMDiN. In het Hervormd Vereenigmgsjebouiw aan de Oosterwijkstraat hield de vereniging van Jong Hervormden gisteravond en oude- j aarsbij eenkomst. De voorzitter, de heer Zwitser, ipende de bijeenkomst met gebed en het lezei van een gedeelte uit Mattheus 8. Hierna dtelde hij mede, dat op 14 Januari een redteerwed- strijd in het Hervormd Verenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat gehouden sal wor den. Aan dezen wedstrijd kunnen afgevaar digden van alle izustervereenigingeE deel nemen. Als verplicht nummer moei worden voorgedragen „Een kruis met rozen" van P. A. de Genestet. De jury wordt gevormd door de heeren L. Verhoeff, Th. Runia en A. C. v. d. Giessen. Verder wordt op Dinsdag 2 Februari een vergadering in het verenigingsgebouw ge houden, waarin Ds. Swaan uit IJmuiden zal spreken over „Een blik in eigen tijd". Vervolgens werd een korte jaarsluitings- dienst onder leiding van den heer Zwitser gehouden. Naar aanleiding van een gedeelte uit Mattheus 21 hield spreker een inleiding, er den nadruk opleggend, dat bij al het doen en laten van den mensch, Jezus de hoofd persoon moet zijn, omdat dan alleen ons le ven inhoud zal krijgen en ons werk vrucht zal dragen. Hierna zongen de aanwezigen Gezang 50 3. Ds. Krijger sloot den avond met gebed. MARKTBERICHT. Verenigde Veilingen Kennemerland en Vrije Veiling. 30 December 1936. Prijsnoteering: Waschpeen per kist 2060 Sla per kist 7085 Boerenkool per kist 1015 Andijvie per kist 65100 Wortelen per bos 35 Radijs per bos 3 Peterselie per bos 46 Selderie per bos 34 Prei per bos 411 Bloemkool le soort per stuk 67 1/2 Bloemkool 2e soort per stuk 24 Uien per K.G. 1 1/2—2 Witlof per K.G. 12—17 Wortelen per K.G. 12 Nero per K.G. 69 Spruiten per K.G. 714 Knollen per bos 28 1/2 Roode kool per stuk 25 Gele kool per stuk 34 Groene kool per stuk 23 Aardbeien per doosje 31 HET GEMEENTEHUIS VERSIERD. Heden is het gemeentehuis in feesttooi gestoken. De illuminatie is wederom aangebracht en de gevellijsten, links en rechts van den ingang, zijn met groen en oranje rozen ver sierd. De dakkapellen zijn versierd met de na tionale kleuren en die van Lipt>e Detmold. Boven uit den toren van het raadhuis is de vlag uitgestoken en van binnen is ook ver siering aangebracht van groen en bloemen. De versiering is verzorgd door den heer IP. Klaasse, boomkweeker alhier, Fine heeft nog de leiding. Uit Hastings: Fine, de jonge Amerikaan, die zich tijdens zijn verblijf in ons land zoo veel vrienden wist te maken, is te Hastings slechts door één gedachte bezield: den eersten prijs te winnen. Aljechin heeft zich echter ook iets vast voorgenomen, toen hij naar En geland overstak; hij wenscht ook de eerste prijswinnaar te zijn. Voorloopig heeft hi; echter Woensdag slechts remise kunnen be reiken tegen Eliskases; verder heeft hij twee hangpartijen. Zijn vrouw daarentegen, die in de derde klasse meespeelt, doet het beter, zij heeft reeds twee partijen gewonnen, al waren haar tegenstanders niet ouder dan elf jaar. Het is zeer merkwaardig, dat 6 van de 10 spelers in haar groep niet ouder dan 12 jaar zijn. Men kan zich den angst der kinder ren voorstellen bij het hooren van den naam Aljechin. De resultaten van de Woensdag gespeelde partijen in de derde ronde luiden: Hoofdgroep; Vera MenchikFine afgebroken in een be tere stelling voor Fine; ThomasTylor af ge broken in gelijken stand; WinterKolta nowski 1—0; Eliskases—Aljechin V2Vz', Vid marFeigin 01. Reserve A: Prins—Sapira 0—1; De GrootCole 1—0 Reservegroep B: Michell—Landau afgebroken in gelijken stand; SchefferGibaud 10. De afgebroken partijen, Na afloop van de partijen in de derde ronde werd Woensdagavond een aantal afgebroken partijen verder voortgezet. De partij uit de hoofdgroep tusschen Vera Menchik en Fine won Fine. De hangpartijen uit de tweede ronde tusschen Feigin en Thomas en tus schen Aljechin en Vidmar, werden respectie velijk remise en door Aljechin gewonnen. De stand in de hoofdgroep luidt thans: 1. Fine 3 pnt., 2, 3 en 4 Thomas Feigin en Aljechin, ieder IV2 pnt., plus 1 afgebroken partij, 5. Winter IV2 pnt., 6. Tylor 1 pnt. plus 1 afgebroken partij, 7 en 8. Vidmar en Elis kases, ieder 1 punt, 9 en 10. Vera Menchik en Koltanowski ieder V2 punt. De afgebroken partij uit de tweede ronde van de reservegroep A tusschen den Italiaan- schen graaf Sacconi en onzen landgenoot De Groot werd remise. In de reservegroep B wer den de hangpartijen tusschen Landau—Mi chell en JacksonVan Seters geëindigd Lan dau wist zijn partij te winnen. Van Seters moest zich met remise vergenoegen. Zondag 3 Januari NED. HERVORMDE KERK. Vm. 10 uur: Ds. R. H. Oldeman. Dinsdag nam. 7 uur: Wijdingsbijeenkomst en Kerkconcert. NED. HERVORMDE EVANGELISATIE. Oudejaarsavond. Nam. 7 uur: Dr. M. van der Voet, Schoten. Zondag 3 Januari V.m. 10 uur: Ds. J. C. van Apeldoorn, Leiden Nam. 5 uur: Ds. G. Grootjans, Amsterdam- Woensdag nam. 8 uur: Dank- en Bidstond Vorstelijk Huwelijk. GEREF. KERK IN HERSTELD VERBAND, Gebouw Bethel, Wüstelaan. Oudejaarsavond. Nam. 8 uur: de heer K. v. d. Berg. Nieuwjaarsdag. Geen dienst. Zondag 3 Januari Vm. 10 uur: de heer K. v. d. Berg. Oudejaarsavond. LEGER DES HEILS. Nam. 10.30 uur: Halve nacht van gebed. Nieuwjaarsdag. Nam. 8 uur: Openbare samenkomst. NED. HERVORMDE EVANGELISATIE, Pr. Hendrikstraat 117. Oudejaarsavond. Nam. 7.30 uur: Ds. Kuit van Diemen. Oudejaarsavond. GEREF. KERK, Wilhelminakade. Nam. 8.15 uur: Ds. R. J. v. d. Meulen. Nieuwjaarsdag. V.m. 10 uur: Ds. S E Wesbonik Oudejaarsavond. CHR. GEREFORMEERDE KERK. Nam. 7.30 uur: Ds. A. Zwiep. Nieuwjaarsdag. V.m. 10 uur: Ds. A. Zwiep. DOOPSGEZ. GEM. en AFD. NED. PROTES TANTENBOND, Helmstraat 9. Oudejaarsavond. Nam. 7.30 uur: Ds. Milatz. Oudejaarsavond. OUD-KATHOLIEKE KERK. Nam. 7 uur; Pastoor Rinkel. Nieuwjaarsdag. Vm. 10 uur: Pastoor L. Rinkel. VER. VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. Vereenigingsgebouw, Groeneweg. Oudejaarsavond. Nam. 7 uur: Dr. H. Faber. Oudejaarsavond. GEREF. KERK, Velserduinweg. Nam. 8 uur. Ds. v. Teylingen. Nieuwjaarsdag. V.m. 10 uur: Ds. van Teylingen. BAPTISTEN GEMEENTE, EvangelisatiegebouW J. P. Coenstraat. Vrijdag nam. 8 uur: Ds. A. P. Barendregt, pred. te Haarlem. HERSTELD APOSTOLISCHE ZENDINGSGEM. Willebrordstraat 10. Zondag 3 Januari Vm. 10.15 uur: Godsdienstoefening. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG HER VORMDEN, Noorderparklaan. Ou de ja vond. Nam. 8 uur: Ds. J. Hanneman, Uitgeest. Nieuwjaarsdag. Geen dienst. Zondag 3 Januari Geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE, Meerstraat. Oudejaarsavond. 4 Nam. 7 uur: Ds. J. D. van Calcar. Nieuwjaarsdag. Geen dienst. Zondag 3 Januari Geen dienst. EVANG. LUTHERSCHE GEMEENTE, Koning straat. Oudejaarsavond. Nam. 7 uur: Ds. J. Ph. Haumersen. Nieuwjaarsdag. Geen dienst. Zondag 3 Januari Vm. 10.30 uur: Ds. J. Ph. Haumersen. Oudejaarsavond. GEREF. KERK, C. H. Moensplein. Nam. 8 u.S Ds. H. Holtrop. Nieuwjaarsdag. Geen dienst. Zondag 3 Januari V.m. 10 en nam. 5 uur: Ds. F. Kramer. EVANGELISCHE GEMEENTE, Komingstr. 99. Oudejaarsavond. Nam. 7.30 uur: de heer EVeraars. Nieuwjaarsdag. Geen dienst. Zondag 3 Januari V.m. 10 uur: de heer Everaars. Nam. 5 uur: Dezelfde. Zondag 3 Januari NED. HERVORMDE KERK. V.m. 10 UUTJ Ds. IJzerman. Bev v. kerkeraadsleden. Maandel. collecte. Woensdag nam. 7 uur: Ds. IJzerman, Wij dingsuur. Zondag 3 Januari NED. HERVORMDE KERK. V.m. 10 uur: Ds. Van Poelgeest. AGENDA TE HAARLEM, Heden: DONDERDAG 31 DECEMBER Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „De Zigeunerprinses" 2.30 en 7 uur. Rembrandt Theater: „Ship Ahoy!" met Shirley Temple. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Mr. Deeds goes to town" 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De ongeschreven wet" regie Hathaway. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. VRIJDAG 1 JANUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Gezelschap Bouber: Straatmuzikanten. 815 uur. Gem. Concertgebouw: W e i hnach tsorato- rium en Nieuwjaarscantate. H. G. K., diri gent Jan Booda, 2.30 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws, nieuw programma. Bioscopen, nieuw programma. IJMUIDEN ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN De Zondagsdienst der apotheken wordt Nieuwjaarsdag waargenomen door de IJmiuo- der Apotheek op het Koningsplein,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 11