Voot dtoekett turn Ueydt Hevdt's Broeken Rusland en de Spaansche burgeroorlog. NIEUWJAAR IN JAPAN BALANS-OPRUIMING Thijs IJs helpt de spinnende prinses DE SPECIAALZAAK IN BROEKEN DONDERDAG 31 DECEMBER 1936 In principe accoord met het Fransch- Britsche voorstel. Vier voorwaarden voor aanvaarding van het controle-systeem. Lady Houston overleden. ANEGANG Franco reorganiseert de leger-] leiding. PROGRAMMA Weer een vrouw over den Oceaan. Dantzig. Berichten over arrestaties tegengesproken. CWna De jongste incidenten met Japan. Nog steeds de Palos". Fransche metaalbewerkers betoogen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING tijdstip scheidt niet toelaat, direct de trans porten der z.g. vrijwilligers naar Spanje te versterken en opdat punt 3 direct van kracht wordt. Naar de meening der Sovjet-regeering zal Ihet doel, dat het Britsch-Fransche voorstel In antwoord op het voorstel van de Engel- onder de genoemde voorwaar- Bche en de Fransche regeering ten aanzien van de kwestie der vrijwilligers heeft de volks commissaris van buitenlandsche zaken op 29 December tegenover den Engelschen en den Franschen ambassadeur de volgende verkla ring afgelegd uit naam van de Sovjetregee- ring: „De Sovjetregeering deelt de bezorgd heid van de Britsche en de Fransche regeering, welke gewekt is door de ontwikkeling van de gebeurtenissen in Spanje en haar vrees, dat een zoodanige ontwikkeling een ernstig ge vaar vormt voor den vrede in Europa. De Sovjetregeering acht het feit onweerlegbaar, dat de strijdkrachten der opstandelingen, die tegen het Spaansche republikeinsche leger strijden, voor een overwegend gedeelte bestaan uit buitenlandsche elementen, onder wie de Spanjaarden een uiterst nietige rol spelen. De stiijdkrachten der opstandelingen bestonden sedert den aanvang van den strijd hoofd zakelijk uit Marokkanen en het z.g. Vreem delingenlegioen. Bijgevolg vormde de opstand der Spaansche generaals van den aanvang af een poging om met de strijdkrachten der Marokkanen en andere niet-Spaansche elementen het Spaan sche parlementaire democratische regime, dat in het leven is geroepen door de wilsuiting van het geheele Spaansche volk, ten val te brengen. Later werden de strijdkrachten der opstandelingen eveneens in belangrijke aan tallen aangevuld met Duitsche en Italiaansche onderdanen. In den laatsten tijd begonnen genoemde onderdanen in de plaatsen der op standige troepen en masse te arriveeren met speciale schepen. De berichten over den aard der recruteering van deze onderdanen over hun verscheping, waarover de Sovjetregeering beschikt, veroorlooven volstrekt niet te zeggen, dat wij te doen hebben met vrijwilligers. Ten gevolge van deze omstandigheid wordt inder daad die toestand van in gevaar brengen van den vrede geschapen, waarvan de ambassa deur van Groot Brittannië heeft gesproken. De Sovjetregeering zou het juist achten, dat de strijd in Spanje uitsluitend door de krach ten der Spanjaarden wordt beslist. De Sovjet' regeering is bereid, zich bij het Engelsch Fransche voorstel aan te sluiten, doch acht het noodig: 1. Dat de partijen tot de overeenkomst zich bereid verklaren een effectieve controle op de nakoming van deze overeenkomst in te voeren. 2. Dat eventueele controlemaatregelen zoo spoedig mogelijk en onafhankelijk van de in stemming of niet-instemming van de „mui tende" generaals worden ingevoerd. 3. Dat de partijen tot de overeenkomst zich moreel verplichten, tot de invoering van de controle der aankomst van z.g. vrijwilligers door hun zich ter plaatse bevindende offi- cieele en niet-officieele agenten te doen sig- naleeren en zulke gevallen ter algemeene kennis te brengen. 4. Dat een voo vroeg mogelijke datum der totstandkoming van deze overeenkomst wordt vastgesteld, opdat de periode, die ons van dit den bereikt kunnen worden. Strijdster voor de rechten van de vrouw. (Adv. Ingez. Med.) Te Londen is Dinsdag Dame Fanny Lucy Houston gestorven, de weduwe van den be kenden scheepsmagnaat Sir R. P. Houston, die haar tweede echtgenoot was; te voren was zij gehuwd geweest met baron Byron. Lady Houston was een energieke vrouw met een bijzonder levendigen geest. Altijd was zij een vurig strijdster voor de rechten en het wel zijn der vrouw; in tal van dagblad- en tijd schriftartikelen is zij daarvoor opgekomen. Tijdens den wereldoorlog stichtte en beheerde zij het eerste en twee jaar lang het eenige rusthuis voor van het front teruggekeerde ver pleegsters. In later jaren ging haar belangstelling sterk uit naar de luchtvaart. Diepen indruk maakte, in 1931 haar gift van 100.000 pond Een speciale correspondent van Havas meldt uit Avila: Met de benoeming van egn aantal nieuwe generaals is generaal Franco gereed gekomen met de reorganisatie van het rechtsche leger. Nieuw benoemd zijn de divisiegenera als Mola, Orgaz, Ponte, Lopez, Pindo en Valdes, terwijl tot divisiegeneraal benoemd is Fidel Davilla Arrondo, de voorzitter van de technische junta der rechtschen. In een officieel bulletin van de Franco- regeering wordt het drukken, verkoopen en verspreiden van boeken, brochures en kran ten, benevens prenten, foto's en alle verdere socialistische en communistische litteratuur onwettig verklaard. Binnen achtenveertig uur moeten bezitters of uitgevers van dergelijke werken etc. hun voorraden bij de autoritei ten inleveren. Zekere werken zullen voor we tenschappelijke doeleinden bewaard worden. Op overtreding staat een boete van 5000 pe setas. Reeds in December begint men in Japan met de voorbereidselen van het Nieuwjaars feest, dat niet één maar drie dagen in beslag neemt. Tijd om alles volgens de traditie in orde te maken heeft men meer dan voldoende, daar in Japan noch het avondje van Sinter klaas noch het Kerstfeest -gevierd wordt. Enkele weken voor den lsten Januari begint d-e Japansche huisvrouw met de groote schoon maak. De geheele inboedel wordt van zijn plaats gehaald en onder handen genomen. sterling voor de organisatie en de prijzen van Volgens ons idee kan zij daar vlug mee klaar den wedstrijd om de Schneider Cup, de ver- z.un. daar de Japansche woning niet bewerke- maarde snelheidsrace voor vliegtuigen. Den ls; Zware meubels en dikke tapijten kent laatsten tijd heeft Lady Houston, die scherp raen in het land van de rijzende zon niet. gekant was tegen het communisme, in haar weekblad „Saturday Review" zeer geijverd voor vriendschappelijke betrekkingen met Duitsch-land en Italië. (Tel.) Wie geeft er op piano's Garanties van 10 jaar? Zooiets kan slechts één firma En dat is ALPHENAAR. Kruisweg 49. (Adv. Ingez. Med.) AARTSHERTOG FREDERIK VAN HABSBURG OVERLEDEN. Aartshertog Frederik van Habsburg, die in den grooten oorlog opperbevelhebber van het Oostenrijksch-Hongaarsche leger ge weest is, is op zijn landgoed Magyargvar op 80-jarigen leeftijd overleden. Hij was het hoofd van de door aartshertog Kare ge stichte lijn van het huis Habsburg. Maryse Bastie verbetert het record van Jean Batten. De zaak waar gij zult slagen, Voor instrument en snaar. Violen en piano's, Dat is bij ALPHENAAR. Kruisweg 49. (Adv. Ingez. Med.) Volgens berichten in buitenlandsche bla den zou de politie te Dantzig gedurende de Kerstdagen honderden nationaal-socialisten in hechtenis genomen en eenige zelfs doodge schoten hebben. Onder meer zouden dertig of veertig S.S.-leiders uit de omgeving van den gouwleider Porster in verzekerde bewaring gesteld zijn. Het Duitsche Nieuwsbureau verneemt van bevoegde zijde, dat deze be richten van a tot z verzonnen zijn en voegt er aan toe. „dat men te Danzig weet, welke kringen op deze wijze trachten een toestand van onrust te scheppen op het oogenblik, dat besprekingen tusschen Dantzig en Polen wor den gehouden". Het D. N. B. meldt uit Nanking 30 Dec.; De incidenten van Pakhoi en Tsjengtoe zijn ge regeld. Tusschen den Japanschen ambassadeur en het Chineesche ministerie van buitenland sche zaken zijn nota's gewisseld. De Chinee sche regeering betaalt aan de Japansche re geering voor het vermoorden en verwonden van twee Japanners een schadeloosstelling van ongeveer 99.000 Chineesche dollars. De beide schuldigen werden onthoofd en de ver antwoordelijke politiechef en de garnizoens commandant van Tsjengtoe zijn ontslagen. NATAL (Brazilië), 30 December. De aviatrice Maryse Bastie, die van morgen te Dakar in West-Afrika is opgestegen, is hier geland. Zij heeft de vlucht over den Oceaan volbracht in Ï2 uur en 5 minuten. Daarmede heeft zij het record, dat de Australi sche Jean Batten de vorige maand vestigde, met 1 uur en 10 minuten verbeterd. Celluloid voor de vervaardiging van munitie aan boord? stoom- dat het Hoogere Ioonen per 1 Januari verlangd. De arbeiders in de metaalindustrie van Pa rijs hebben drie bijeenkomsten gehouden, welke onderscheidenlijk door 13000, 8000 en 3500 arbeiders werden bijgewoond aldus Havas. De vertegenwoordigers van de bij het vakver bond aangesloten metaalbewerkersbonden gaven een uiteenzetting van de eischen der metaalbewerkers, die in het kort zijn weerge geven in een met algemeene stemmen aange nomen motie, waarin verlangd wordt, dat de Ioonen met ingang van 1 Januari waren aan gepast aan de verhoogde kosten voor levens onderhoud. In de motie werd eveneens uiting gegeven aan de volkomen solidariteit met de republikeinsche strijders in Spanje De Spaansche ambassade te Parijs deelt 't volgende mede: „Na het vertrek van het Duitsche schip „Palos" zonder het krijgstuig vervoerde en zonder den Spaanschen passa gier, die zich met bepaalde documenten aan boord bevond, heeft de commandant van den Duitschen kruiser Koeni-gsberg" draadloos uit naam der Duitsche regeering aan den pre sident der Baskische regeering Aguirre, een oort ultimatum gezonden, waarin beweerd werd, dat het schip op 23 mijl van de kust doorzocht was, en dat de in beslag genomen goederen en de Spaansche passagiers on middellijk moesten worden vrijgegeven. In geval van een negatief antwoord zou de Baskische regeering de gevolgen moeten dra gen. De president van de Baskische regeering heeft geantwoord, dat het schip is door zocht in de Spaansche territoriale wateren, dat de Engelsche torpedojagers die er bij te genwoordig waren dit konden beamen en dat de in beslagneming van de achtergehouden lading volkomen on overeenstemming was met het internationaal recht, daar het onomstoo- telijk oorlogscontrabande betrof Het in be slag genomen materiaal bestond namelijk uit een hoeveelheid celluloid, dat reeds gereed was gemaakt voor de vervaardiging van munitie voor kanonnen en elf complete draadlooze veldtelefoon toestellen. Des morgens om negen uur bepaalde de commandant van de „Koenigsberg" zich ertoe de ontvangst van het draadlooze telegram van het hoofd der Baskische regeering te erken nen". Uit Bayonne, 20 December: Van Baski sche zijde wordt medegedeeld, dat het Duit sche schip „Palos" ln de Spaansche territoriale wateren werd aangehouden. Het schip kreeg order naar Bilbao te stoomen, omdat bij het aanhouden geen enkele ladder omlaag werd geworpen om aan boord van de „Palos" te klimmen. Toen de „Palos" de haven van Bilbao bin nenvoer, verliet juist de Britsche torpedoboot „Fame" Bilbao om naar Saint Jean de Luz te gaan. De Duitsche officieren stelden er prijs op de Baskische autoriteiten te danken voor de goede behandeling, welke zij te Bilbao heb ben genoten. De kapitein van de „Palos" heeft de B?.=kische rege-eringsautoriteiten een 'uncb aangeboden in zijn vertrekken aan boord van zijn schip. Rieten matten bedekken den vloer, terwijl hier en daar een kussen ligt; enkele lage ta feltjes, een kastje en de bekende vuurkist, waarin het houtskool bewaard wordt, maken de meubileering compleet. De vrij kale kamers worden opgevroolijkt door een vaas met bloe men, die met zorg gerangschikt zijn, wat een kunst op zich zelf voor de Japansche vrouw beteekent. Een extra goede beurt krijgt tijdens de schoonmaak de vloer, waarvan de matten verwijderd zijn, zoodat er duchtig geveegd wordt, met het idee dat -daarmee alle minder prettige dingen van het afgeloopen jaar het huis uitgebezemd worden. Ook de houten schuifdeuren, die de kamers onderling schei den, worden in dezen tijd nagekeken en zoo ver het noodig is hersteld. Nu de woning zoo keurig opgeknapt wordt, kan men met de kleeren toch niet achter blijven, zoodat moe der de vrouw het ook nog druk krijgt met naaien. Eén rustdag wordt haar echter in deze drukke periode gegund, die zoo karakteristiek genoemd wordt; „Het offer der naalden Daarna gaat onze Japansche weer ijverig voort, om toch maar alles op tijd klaar te krij gen voor de komende feestdagen. Zooals bij ons de oliebollen bij de jaarwisseling in trek zijn, zoo is in Japan de mochi, een kleverig rijstkoekje, de geliefde lekkernij. Dagen van te voren worden deze koeken al gekneed; er moeten een groot aantal zijn, daar ze tevens aan Boeddha geofferd worden. De meeste benoodigdheden voor het Nieuw jaarsfeest worden op de markt gekocht, zoo dat de vele kooplustigen beladen met denne- groen, oranjeappelen, strootouw, visch en vruchten daar vandaan komen. De straten worden met dennegroen versierd, voor som mige huizen verrijzen zelfs eerepoorten van denneboomen, die van boven met bamboe bladeren versierd zijn. Voor den Japanner is de denneboom het symbool van oprechtheid en van een deugzaam leven. Al deze versie ringen worden aangebracht om zich toch voor al veel geluk in het nieuwe jaar te verzekeren Zoo spant men ook touw, van rijststroo ge maakt, tusschen palen, die voor de deur wor den gezet. Tot een kleurrijken slinger wordt het koord omgetooverd, daar er papierstroo- ken, vruchten, een kreeft (teeken van lang leven) en plantenslingers aan opgehangen worden. Klaar gekomen met de vele voorbe reidselen voor de komende feestdagen, kan men met een gerust hart het Nieuwe Jaar te gemoet gaan. Vooral als men aan de Japan sche gewoonte, om zijn schulden vóór 1 Ja nuari te betalen, trouw is gebleven. Zoo gekscherend wordt bij ons wel gezegd: „stuur de rekening maar met Nieuwjaar". Een Japanner zou dat voor ernst opvatten, want een nieuw jaar met schulden te beginnen, zou noodlottig voor hem zijn. De gewoonte om bij de jaarwisseling op te blijven, is in Japan nog sterker dan elders doorgevoerd. Velen blijven zelfs den geheelen nacht op, want feitelijk is het niet de moeite waard om naar bed te gaan, daar verwacht wordt, dat ieder op dien gedenkwaardigen morgen van een pas begonnen jaar naar het opkomen van de zon gaat kijken. Het afscheid van het scheidende jaar ge beurt in het verre Oosten ook niet zonder lawaai, met geweerschoten wordt het oude jaar uitgeleide gedaan en zijn opvolger met klokgelui begroet. Die luidruchtigheid heeft tot doel de booze geesten te verdrijven. Een zelfde oorzaak vindt bij ons het blazen op den midwinterhoorn en het schieten in den Oude jaarsnacht. Het Nieuwjaarsfeest is voor de Japanners een godsdienstig feest, zoodat reeds in den vroegen morgen van den lsten Januari de tempels bezocht worden of op z'n minst voor het huisaltaar aan de goden geofferd wordt. De keizer als wereldlijk en geestelijk hoofd van het Japansche volk geeft hierin het voor beeld, door een bezoek te brengen aan den tempel gelegen in den keizerlijken tuin, om daar voor het welzijn van zijn volk te bidden. Na de godsdienstplichten vervuld te hebben, volgt een feestelijke maaltijd, waar het ge recht van rijst, visch en groenten de hoofd schotel vormt. Ook rijstkoekjes en gekruide rijstwijn worden daarbij niet vergeten. De maaltijden zijn gedurende de feestdagen een belangrijk onderdeel van het programma en uitgebreider dan anders het geval is. Welgedaan en met zijn nieuwe kleeren aan gaat de Japanner met vrouw en kinderen op stap om familieleden en kennissen geluk te wenschen. Op groote schaal heeft dan een uitwisseling van geschenken plaats; over het algemeen zijn deze niet kostbaar, daar ze meest bestaan uit vruchten en koeken. Het geven van cadeautjes brengt echter de goede stemming er in, zoodat er drie vrije dagen opgewekt feest gevierd wordt. Iedereen, van groot tot klein heeft het druk met bezoek ont vangen of zelf op bezoek gaan, zoodat het een komen en gaan is door de versierde straten. Waar veel menschen op de been zijn trachten zangers, muzikanten en goochelaars wat geld uit den zak van de voorbijgangers te kloppen. Veelal dragen deze straatartisten groote mas kers of leeuwenkoppen, zoodoende zorgend voor een bonte mengeling in het toch al drukke straatbeeld. Zoo valt er op straat van alles te beleven; maar ook binnenshuis wordt feest gevierd, waar o.a. kaart wordt gespeeld en de verliezer tot een soort Zwarte Piet gemaakt. In de schouwburgen worden speciaal zalen trekken, want elke Japanner wil zich raammrnmaw^»-*: er g - sx® van zooveel mogelijk geluk voor het pas be gonnen jaar verzekeren. Bijgeloof speelt bij hen nog een groote rol. Zoo worden bijv. tij dens de feestdagen veel afbeeldingen verkocht van het schip der schatten, dat bemand is met de zeven geluksgoden. De bedoeling is, dat de kooper het prentje onder zijn hoofd kussen legt in de hoop, dat hij in den twee den nacht van Januari een gelukkige droom ZATERDAG 2 JANUARI 1937. zal hebben. Het resultaat van dat droomen HTTVri?cTnw t ic7k n/r wordt dan den volgenden dag ijverig nage- vV,TV* '3 ,,ODrt plozen. VARA-Uitzending. 10.00 en 7.30 VPRO, Hoewel het Japansche Nieuwjaarsfeest in 10-00 ^?rgenwijding. 10.15 enkele opzichten overeenkomst vertoont met 12 00 Gram.pl. 12.15 Ramblers. 1.00 het feest van de Westerlingen, wijkt het er 145 Gram.pl. 2.00 De Flierefluiters. 2.45 Film- toch grootendeels sterk van af. Voor den Ja- Praatje. 3.05 Gram.pl. 3.15 Schaakpraatje. 3.30 panner is Nieuwjaar het groote feest, dat niet Gram.pl. 4.30 Causerie over graphologie. 4.50 in één dag afgeloopen mag zijn. Het komt bij ..Melody Circle". 5.40 Literaire causerie. 6.00 hem er teveel op aan, om het Nieuwe Jaar in Grgelspel. 5.30 VRO. 7.30 Lezing. 8.00 Herh. VRIJDAG 1 JANUARI HILVERSUM I. 1875 M. 9.— VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9— VARA 9.— Gram.pl. 9.20 Declamatie 9.35 Gram.pl. 10.Morgenwijding 10.20 Gram.pl. 11. Nieuwjaarsrede 11.20 Orgelspel 12.Haarl. Orkestvereeniging, Haarlem's Gem. Koor en solisten. 12.30 Carillonspel 12.50 Kovacs La- jos' orkest. 1.45 Veeltalige Nieuwjaarewensch 2.Gram.pl. 2.20 Orgel en trompet 2.40 AVRO's Nieuwjaarswensch 3.20 AVRO-Dans- orkest 4.Variatieconcert 5.Voor de kin deren. 5.30 VARA-Grootorkest en soliste 6.30 Politiek radiojournaal. 6.50 Gram.pl. 7.Pae- dagogische causerie. 7.20 Gram.pl. 7.30 Nieuw- jaarswoor-d 8.Piano en viool 9.Radiotoo- neel met muziek 10.15 Gram.pl. 10.30 Berich ten ANP 10.40 Avondwijding 11.0012. Gramofoonplaten HILVERSUM II, 301 M. 8.30 KRO 9.30—12.— NCRV 8.30 Morgenwijding 9.30 Gram.pl. 10.20 Evang. Luth. Kerkdienst 11.30 Wijdingisdienst der Ned. Chr. Vereen, van Padvinders. 12.45 Gram.pl. 1.15 Orgelconcert 2.15 Zang en piano 3.Gram.pl. 3.203.45 en 4.Het Waleson- Trio. 4.30 Gram.pl. 5.Mandolineorkest „L'Estudiantina" 6.Declamatie 6.25 Gra- mofoonpl. 6.45 NCRV-orkest en solist 7.45 Re portage 8.Berichten ANP 8.15 Vervolg con cert. 9.Causerie „Met God het Nieuwe Jaar in" 9.30 Reportage 10.Berichten AN1P 10.0512.Gram.pl. Hierna; Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Medische causerie 11.20 Gram.pl. 12.05 Orgelspel 12.50 BBC-Dansorkes,t 1.20 Sport- verslag 1.40 Strijk-Octet 2.20 Het Wessex- kwartet 2.50 Gram.pl. 3.20 J. Reynders' or kest en solist. 4.20 BBC-Midlan,d-orkest. 5.35 Het Reynolds Octet 6.20 Berichten 6.40 Land- bouwnieuws. 6.45 Gram.pl. 7.20 Muzikale cau serie 7.50 Radiotooneel met muziek 8.50 Viola recital 9 20 Berichten 9.40 Programmabe spreking. 9.50 Radiotooneel 10.50 Pianoreci tal 11.20 Joe Loss en zijn Band. 11.5012.20 Gram.pl. (Dansmuziek) RADIO-PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 9.20 Ibos-orkest 12.35 Gram.pl. 1.35 Zang. 1.50 Gram.pl. 3.50 Visciano Dansorfcest 5.50 Parijsch Kamerorkest 8.20 Willy Pradys' orkest 9 05 „Le voyage de Su- zette", operette 11.201.05 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5.20 Havenconcert 7.35 Omroepkwintet 9.50 Gram.pl. 10.40 Omroepkoor en solisten 11.20 Westduitsch Kamerorkest 1.20 Gram.pl. 2.50 Cello en piano. 3.20 Omroepkleinorkest 5.20 Gevar. concert. 7.20 Omroeporkest, -koor en solist 9.5011.20 Omroep-Amusements-orkest BRUSSEL 322 M. 9 20 Gram.pl. 10.35 Pianorecital 11.05 Gra- mofoonpl. 11.35 Max Alexys' orkest 12.20 Gra- mofoonpl. 12.50 Omroeporkest 1.30 Salonor kest 1.50—2.20 en 2.35 Gram.pl. 2 50 Zang 3.05 Harmonicamuziek 3.20 Vervolg zang 3.35 Ac- deonmuziek 4.05 Dufobelmannenkwartet 4.35 Omroepdansorkest 5.20 Omroepkleinorkest 6.50 en 7 20 Gram.pl. 8.20 Nieuwjaarspro gramma 11.2012.20 Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 „De Parelvisschers", opera (Gr.pl.) 9.20 Berichten 9.5011.20 Omroep-Amusements orkest. Om 10 05 Weerbericht. Waar vindt U zoo'n sorteering Zoo'n voorraad van muziek Verscheidenheid en keuze Voor 't muzikaal publiek? ALPHENAAR KRUISWEG 49 (Adv. Ingez. Med.) geluk en voorspoed te beginnen. Drie dagen feest geven hem daartoe alle gelegenheid INEKE VEENHOVEN. Waar toch vindt U zoo'n voorraad, Zoo'n instrumenten schaar In allerhande prijzen Alleen bij ALPHENAAR. Kruisweg 49. Als Thijs ten tweeden male dat geluid hoort, weet hij, dat er iemand aan de deur geklopt heeft. Misschien is het wel een reiziger, die om onderdak komt vragen. In ieder geval wil hij den onbekende niet laten wachten. Haastig trekt Thijs zijn trui aan en snelt naar beneden. Daar hoort Thijs een bekende stem, die zegt„Voorzichtig wat aan! Haastige spoed is zelden goed." Meteen weet Thijs, wie de late bezoeker is: Peddekwist, zijn oude vriend! „Thijs," zegt deze, „wat ik je nu vertellen ga is een heel vreemd geval. Maar loop eerst met me mee naar buiten l" SOS-Ber. 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia. 8.15 VARA-orkest, Ramblers, VARA-Tooneel en solisten. 9.45 Toespraak. 10.00 Berichten ANP. 10.05 VARA-Orkest 11.00—12.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. KRO-Uitzending. 4.005.00 HIRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-Orkest en gram.pl. 1.20 De KRO-Melodisten. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gram.pl. 3.00 Kinderuur. 4.00 Gram.pl. 4.05 „Zijn wij kinderen van een lief derijk God? 4.25 Gram.pl. 4.30 HIRO-Post. 4.33 Gram.pl. 4.35 „Wat is theosophie? 4.56 Gram.pl. 5.00 Gram.pl. 5.10 KRO-Orkest. 5.45 Voor Kath. Padvinders. 6.20 Journ. weekoverzicht. 6.45 Gram.pl. 7.00 Berichten. 7.15 Kath. RVU. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten ANP. Mede deelingen. 8.10 Overpeinzing. 8.30 Gevar. Zaterdagavondprogramma. 10.30 Be richten ANP. 10.35 Filmpraatje. 10.5012.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgelspel. 11.50 Het „New Londen"- Trio. 12 50 Dansmuziek (Gr.pl.). 1.20 Cricket- verslag. 1.40 Commodore Grand Orkest. 2.20 Pianorecital. 2.50 BBC-Schotsch-orkest. 3.50 Populair concert en solist. 4.20 Declamatie. 4.40 Het Wethmar-Trio en solisten. 5.35 Billy Thor- burn's Band. 6.20 Berichten. 6.35 Sport. 6.50 Welsch intermezzo. 7.05 BBC-Theater-orkest. 7.50 Radiojournaal. 8.20 Zang en piano. 8.35 BBC-Orkest, en solist. 9.20 Berichten. 9.40 Va riété. 10.40 Declamatie. 11.00 BBC-Orkest, en soliste. 11.50 Berichten. 12.0012.20 BBC-Dans- orkest, en solisten. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 en 12.35 Gram.pl. 1.35 Zang. 1.50 en 2.50 Gram.pl. 4.20 Pascal- orkest. 5.50 en 6.50 Gram.pl. 8.20 Zang en piano. 9.05 Opera-uitzending. 11.2012.35 Guillou- dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Omroeporkest en militair orkest. 7.50 Blaasconcert. 11.20 Silez. Orkestvereen. 1.35 Gram.pl. 3.20 Omroepkleinorkest, Omroep- schrammelensemble en solisten. 5.25 Omroep kwintet. 6.20 Mannenkoor en solisten. 7.30 Vroolijk programma m.m.v. het Omroeporkest en solisten. 9.5011.20 Omroepdansorkest en pianoduo. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Salon orkest. 1.50 Gram.pl. 3.05 Zang. 3.35 Schnyder's orkest. 4.20 Vioolrecital. 4.40 Zang. 5.00 Piano recital. 5.20 Fud Candrix' dansorkest. 6.20 Gram.pl. 6.35 Pianoduetten. 7.20 Omroepklein orkest. 8.20 Dito. 8.50 Radiotoonee' c roeporkest. 10 30 Omroepdansork; 12.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Klein orkest. 1.50 Gram.pl. 2.20 Schnyder's orkest. 3.20 Kamermuziek (Haagsch Strijkkwartet). 4.35 Gram.pl. 5.35 Omroeporkest. 6.35 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Flitsen uit 1936. 10.30 Gram.pl. 11.9012.20 Omroepdansorkest.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5