Het Geluk ligt in de Sneeuw BEVERWIJK BURGERLIJKE STAND. HEEMSKERK De fusie vergroot de Overheidszorg. Het onderwijs vraagt voorzieningen. Bouw van een nieuwe school noodzakelijk. Bloeiend nijverheidsonderwijs. De ontwikkeling onzer gemeente gedurende de laatste jaren maakt, dat aan allerlei takken van overheidszorg doorloopend een zeer bij zondere aandacht moet worden besteed en dat telkens weer blijkt, dat de organisatie op ver schillende punten niet meer in staat blijkt te zijn om in de allernoodzakelijkste behoeften te voorzien. Zonder aan deze ontwikkeling en van de oorzaken welke daartoe aanleiding gaven, beschouwingen te wijden, wijzen B. en W. er alleen slechts op, dat het aantal inwo ners van de beide gemeenten, welke thans het nieuwe Beverwijk vormen, bedroeg op: 1 Ja nuari 1925 13.349; 1 Januari 1931 16.288; 1 Januari 1933 17.167; 1 Januari 1934 18.315; 1 Januari 1935 19.000; 1 Januari 1936 19.710. Volgens het bevolkings-register bedroeg dit aantal op 1 December j.l. 20.126. Aanwas der bevolking. De toeneming van het aantal inwoners, zoo wel veroorzaakt door een geboorteoverschot als door een vestigingsoverschot, blijft dus nog steeds geleidelijk aanhouden en allerlei factoren in aaanmerking nemende bestaat alle reden voor de verwachting, dat deze aan was der bevolking zich zal blijven voortzetten. Hoe verheugend dit verschijnsel ook mag zijn, het stelt het gemeentebestuur voor de zware taak, in de behoeften van die groeiende gemeeenschap te voorzien. Het is niet gemak kelijk den omvang dier behoeften zelfs voor de naaste toekomst te bepalen. Daarbij komt nog, dat het in de tegenwoordige economische omstandigheden, met haar funeste gevolgen voor de financiën van de overheidslichamen, uiterst moeilijk is, de noodige- middelen te vinden om de outillage der gemeente met haar ontwikkeling gelijken tred te doen houden. Het onderwijs baart vele zorgen. Met deze overwegingen hebben B. en W. hun plannen ten aanzien van de noodzakelijk ge bleken maatregelen op onderwijsgebied bij den Raad willen inleiden. Bestudeering van het openbaar onderwijs in de gemeente in zijn verschillende vormen heeft. B. en W. tot de overtuiging gebracht, dat dit onderwijs thans in zijn geheel moet worden bezien en dat zoo wel het openbaar gewoon lager-, het uitgebreid lager-, het buitengewoon lager-onderwijs als het lager nijverheidsonderwijs de bijzondere aandacht vraagt. De school voor gewoon openbaar lager-on derwijs te Wijk aan Zee buiten beschouwing latend, wordt het onderwijs te Beverwijk thans hi vier scholen gegeven. De scholen 1, 2 en 3 omvatten elk zes leerjaren, terwijl het onder wijs in het 7e en volgende leerjaren is gecen traliseerd in de school no. 4. Door de inrichting van haar leerplan is school no. 2 speciaal te beschouwen als opleidingsschool voor het middelbaar en voorbereidend hooger-onder wijs. Op al deze scholen vertoont het aantal leerlingen een sterke toeneming. Het aantal leerlingen per lokaal op 40 a 45 stellende, moet per jaar tenminste gemiddeld één nieuw lokaal in gebruik worden genomen. Het zal dan ook geen verwondering wekken, dat het in 1930 nieuw-gebouwde schoolgebouw aan den Romerkerkweg (school no. 3),'waarin 7 les-lokalen, thans geheel bezet is en dat bij de opening van den nieuwen cursus in Augus tus van dit jaar reeds een nood-voorziening moest worden getroffen. In de 4 schoolgebou wen zijn thans beschikbaar 21 lokalen, terwijl op het oogenblik 23 lokalen noodig zijn. Om in de onmiddellijke behoefte te voorzien zijn B. en W. overgegaan tot aanschaffing van twee houten hulplokalen, geplaatst op het terrein aan de Stumphiusstraat, waarin zijn onderge bracht een klasse van school no. 3 en een klasse van school no. 4, het centrale 7de en 8ste leerjaar. De geschetste ontwikkeling toont overtuigend aan, dat uitbreiding van de be schikbare schoolruimte onvermijdelijk is. De openbare school voor uitgebreid lager- onderwijs is (met school no. 2) gehuisvest in het gebouw aan de Akerendamlaan, en be schikt over 3 les-lokalen en 1 natuurkunde- lokaal. Aan de school zijn 3 leerkrachten ver bonden; ook het natuurkunde-lokaal is als leslokaal in gebruik genomen, omdat in de an dere lokalen voor het groote aantal leerlingen onvoldoende ruimte was. Daarbij komt, dat door de toeneming van het aantal leerlingen deze school wellicht in den loop van het jaar 1937, maar zeer waar schijnlijk ingaande 1 Januari 1938, een vierde leerkracht zal moeten worden aangesteld. De beschikbare schoolruimte zal dan ontoerei kend zijn en hoewel deze zaak voor het oogen blik niet zoo dringend is te achten, moet zij toch reeds in het oog worden gehouden. De school voor buitengewoon lager-onder wijs is, met de scholen 1 en 4, ondergebracht in een aan het C. H. Moensplein staand ge bouw en beschikt daar over 4 lokalen, welk aantal voldoende is. Ook de nijverheidsavond school voor ambachtslieden, eveneens onder gebracht in een aan het C. H. Moensplein staand gebouw, beschikt over voldoende ruim te, zoodat deze scholen thans geen bijzondere, voorziening vragen. De huishoud- en industrieschool. Van de huisvesting van de huishoud- en in- FEUILLETON Een Wintersportroman. van PETER' KRAYENBÜHL. (Nadruk verboden.) 12) (Wordt vervolgd.) Allons heeren, we zijn immers allen ge oefend. Voorwaarts, stamppas met berg- waarts gekeerde latten dan kan er niets ge beuren! De een na den andersjokt langzaam door de eerste serpentine; na Dieter komt Brigitte het eerst aan de beurt om te draaien. Zij vol voert het schier acrobatisch moeilijke kunst stuk met angstwekkende lichtzinnigheid en doet daardoor den moed der mannelijke deel nemers herleven Op het iaatste gedeelte wordt de stijging steeds sterker en meermalen zelfs uiterst on verwacht; de sneeuw is hier hard als ijs. Scherpe kanten! waarschuwt Dieter. Slechts met de grootste voorzichtigheid kan inen hier draaien. 'dustrieschool evenwel moet worden gezegd, dat zij in alle opzichten onvoldoende is. Even als overal elders heeft deze tak van onderwijs zich in de laatste jaren ook in onze gemeente in een bijzondere belangstelling mogen ver heugen. De twee-jarige primaire opleiding aan deze school wordt thans gevolgd door 135 leer lingen, waarvan 80 leerlingen, verdeeld over 3 parallel-klassen in het eerste leerjaar en 55 leerlingen, verdeeld over twee parallel-klassen, in het 2e leerjaar. De daaropvolgende 2-jarige industrieele opleiding, waarbij hoofdzakelijk onderwijs wordt gegeven in de naald-vakken en hetgeen daarmede in verband staat, wordt gevolgd door 17 leerlingen: de leerlingen van beide leerjaren vormen één klasse. De aan deze school verbonden avond-cursus wordt ge volgd door 90 leerlingen, waarvan 40, verdeeld over 2 klassen in het eerste leerjaar, 25 leer lingen in het 2e leerjaar en 25 leerlingen in het 3e leerjaar. Bij de opening van het nieu we schooljaar op 1 September j.l. moesten 12 leerlingen voor de dagschool worden afge wezen, omdat de noodige ruimte voor toelating ontbrak. Behalve de directrice zijn aan deze school 11 leeraressen werkzaam. De school is thans gehuisvest in een in de Raadhuisstraat staand gebouwtje, bevattende 1 keuken en 3 leslokalen, Al deze localiteiten zijn ingericht op 20 leerlingen, terwijl daarin geregeld 26 of 27 leerlingen worden onderge bracht. Daarnaast zijn bij deze school in ge bruik een tweetal lokalen in het gebouwen complex aan het C. H. Moensplein, waarin de nijverheidsavondschool voor ambachtslieden ook is gehuisvest. Ook dit is een toestand, wel ke op den duur niet kan blijven bestaan. Door de gebrekkige huisvesting kan dit onderwijs niet tot zijn recht komen. Behalve dat de lo kalen in het gebouw naast het raadshuis te klein zijn, voldoen zij ook overigens niet aan de meest bescheiden eischen. Voorziening is dus ook hier dringend geboden. Bovendien is het bezit van deze school voor onze gemeente, als groeiend centrum van Midden-Kennemer- land, van overwegend belang te achten. In dit verband moet de aandacht er op wor den gevestigd, dat het huishoudonderwijs hier nog slechts in den meest eenvoudigen vorm wordt gegeven. Dit onderwijs is n.l. toeganke lijk voor hen, die 6 klassen van de lagere school hebben doorloopen. Daarnaast bestaan nog verschillende andere nuanceeringen in het huishoudonderwijs, aansluitende bij het algemeen vormend middelbaar- en uitgebreid lager-onderwijs. Het zal in de toekomst onge twijfeld blijken, dat aan dergelijk onderwijs ook in onze gemeente behoefte bestaat. Voor een zoodanige ontplooiing moet ongetwijfeld de mogelijkheid worden open gelaten. De noodzakelijk maatregelen. De thans te nemen maatregelen hebben B. en W. zich als volgt gedacht: 1. Tot den bouw van een nieuw schoolge bouw voor gewoon lager-onderwijs, bevatten de 7 leslokalen, waarvan 1 speciaal bestemd voor handenarbeid moet ten spoedigste wor den overgegaan. B. en W. hebben doen na gaan, door hoeveel leerlingen uit iedere straat de tegenwoordige scholen worden bezocht. Aan de hand daarvan zijn B. en W. tot de overtui ging gekomen, dat de aangewezen plaats voor dezen bouw is in de omgeving van den Groote- Houtweg, onder de voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin. Voor deze uitbreiding van het aantal scho len wordt de goedkeuring van den Minister geëischt. Door dezen nieuwbouw, waarin de tegenwoordige school 1, behoudens de noo dige overplaatsingen, kan worden gehuisvest, zal ook de tegenwoordige school 3 van een deel van haar leerlingen worden ontlast, waardoor op deze school weer ruimte komt met het oog op de te verwachten uitbreiding van de be bouwing aan de westzijde van de kom van Beverwijk. 2. Binnen afzienbaren tijd zal naar een andere huisvesting voor de openbare u.l.o. school moeten worden uitgezien. Deze zaak is thans nog niet zóó urgent, dat B, en W. daar toe reeds een voorstel doen. 3. In de lokalen, thans in gebruik bij de u.l.o. school, alsdan, te huisvesten school no. 4. De ze school'heeft-thans 3 leerkrachten zoodat voorshands met 3 lokalen kan worden vol staan. Wanneer in de toekomst het. aantal leerkrachten dezer school met één zal worden vermeerderd, hetgeen te verwachten is, kan het gebouw met één lokaal worden uitgebreid Het natuurkunde-lokaal kan 'worden bestemd voor handenarbeid ten behoeve van de scholen 2 en 4. In het gebouwen-complex aan het C. H. Moensplein, waarin school- -1- is ondergebracht, komen dan 2 lokalen vrij, welke na samenvoe ging kunnen worden benut voor onderwijs in handenarbeid. Alle lagere scholen hebben dan een zoodanig lokaal tot hun beschikking, het geen van veel belang is te achten, 4. Betreffende de huisvesting van de huis houdschool hebben B. en W. zich in verbin ding gesteld met den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, alvorens hun standpunt te dien opzichte definitief te bepa len. De kosten van dit onderwijs worden n.l. voor 70 pet. door het Rijk gedragen en het is duidelijk, dat het Rijk daardoor ook groote zeggenschap wenscht in de te nemen maatre gelen. Naar aanleiding van het verzoek van B. en W. om in beginsel medewerking te ver- leenen voor de stichting van een nieuw ge bouw, heeft de Minister plaatselijk een onder zoek doen instellen, waarbij B. en W. de on voldoendheid van de tegenwoordige huisves ting overtuigend konden aantoonen. Het col lege mocht dan ook de toezegging ontvangen, dat de Minister in beginsel bereid is, aan een spoedige verbetering medewerking te verlee- nen, mits in hoofdzaak van een bestaand ge bouw gebruik zou kunnen worden gemaakt. Het komt B. en W. voor, dat deze toezegging van groot belang is te achten voor onze ge meente. Voor een afdoende verbetering is, naar het oordeel van den Minister, stichting van een nieuw gebouw niet noodig, doch kan een goede oplossing worden gevonden, wanneer de gemeente van het aan het C. H. Moensplein staande gebouwen-complex, waarin de nij verheidsavondschool voor ambachtslieden is ondergebracht, de beschikking geeft over de 4 lokalen van de grond verdieping, die thans gra-, Een der deelnemers uit Antonswil raakt inderdaad klem. De man staat als vastgevro ren aan den grond en kan niet voor- of ach teruit. Het gelukt hem niet den bergski te draaien.het zijn seconden, die minuten lij ken te duren en angstig gluurt hij met een half oog naar den afgrond. Kalm blijven, ik kom alroept Die ter, die reeds bijna boven is. Snel glijdt hij terug, stopt iets beneden den vastgeloopene en duwt zijn stok in de sneeuwkorst om den dalski van den man wat meer weerstand te geven. Eindelijk gelukt het deze zijn bergski dwars op de helling te zetten en zijn dalski bij te trekken. Een kwartier later staat de eerste deelne mer boven op den bergrug, spoedig gevolgd door den tweeden. Dieter sluit de rij. Onwille-- keurig nemen zij allen hun mutsen en petten af. Niemand waagt het een woord te spreken en slechts weinigen slagen er in hun aan doening te verbergen. Niemand vermag te ge- looven, wat hij toh met eigen oogen aan schouwt: Witte aarde, den hemel nabij! Een zee van kristalllen, rijk aan bergtop pen, strekt zich voor hen uit tot aan de ho rizon, waar aarde, sneeuw en hemel in een schitterend licht ineen vloeien De zacht ruischende wind accentueert slechts het aandachtig zwijgen. Men kan het schittend schouwspel uren lang genieten zonder er genoeg van te krij gen. Bijna dreigend is de indruk van deze tis is bruikleen is gegeven aan het comité tot! instandhouding van de voormalige openbare fröbelschool, en over de 2 lokalen op de eerste verdieping welke thans ook reeds bij de huis houdschool in gebruik zijn. Het gebouw zou dan t kunnen worden uitgebreid met twee lokalen n.l. een keuken en een lokaal voor huishoud kunde. Met den Minister zijn B. en W. van oordeel, dat aldus een doelmatige huisvesting voor deze school kan worden verkregen. Het bestuur der neutrale fröbelschool zal dan ech ter niet langer over die lokalen kunnen' be schikken, hetgeen B. eii W. betreuren, maar. omdat wij staan voor een keuze tusschen twee takken van onderwijs, meenen zij, dat aan de huishoud- en industrieschool verre den voor rang moet worden gegeven. Echter zal dan het neutrale fröbelonderwijs kunnen worden on dergebracht in de vrijkomende lokalen van school 1. Voorstellen van B. en W. Samenvattend stellen B. en W. den Raad voor, thans het volgende te besluiten: 1. het aantal scholen voor gewoon lager- onderwijs met één uit te breiden; 2. aan te wijzen als plaats waar de sub 1 be doelde school zal worden gesticht het terrein aan den Groote Houtbrug. Inzake aankoop van den noodigen grond zullen B. en W. dèn Raad bij afzonderlijke voordracht een voorstel doen. Zoodra de plannen voor deze stichting zijn uitgewerkt en een berekening van kosten is gemaakt, zullen zij een voorstel doen inzake beschikbaarstelling van het noodige crediet; 3. het comité tot instandhouding van de voormalige openbare fröbelschool het gratis- gebruik van de lokalen in het bovengenoemde gebouwen-complex met ingang van een nader door het College te bepalen datum, op te zeggen; 4. B. en W. te machtigen, aan genoemd co mité andere localiteiten gratis in gebruik te geven; 5. a. de vier les-lokalen van de begane- grondverdieping en twee lokalen op de eerste verdieping van dat gebouw te bestemmen voor huisvesting van de gemeentelijke huishoud en industrieschool, eveneens met ingang van een nader noor B. en W. te bepalen datum; b. het genoemde gebouwen-complex met twee lokalen uit te breiden en B. en W. daar voor een crediet te verleenen tot een bedrag, als onder goedkeuring van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zal blijken noodig te zijn. De stand der werkloosheid. De daling zet zich voort. De daling van de werkloosheid, die zich reeds in de vorige week aankondigde, heeft zich, gelukkig ook in de laatste week van het oude jaar voortgezet. Bij den gemeentelijken, dienst van de werkloosheidsverzekering en arbeidsbemidde ling stonden aan het einde deze week in to taal 1198 werkzoekenden'ingeschreven, tegen 1254 in de daaraan voorafgaande week. Beverwijk telde 1061 wérkloozen (in de vo rige week 1110) en Heemskerk 137 (144). HAARLEM, 31 December. Bevallen 29 December: M. P. J. A. Luttik— Nix, z.; J. K. Bouman—Kamstra, z.; H. Steen- kist—Le Noble, z.; L. O. M. FortgensVeis, d.; A. Bijleveld—Hoogenboom, z.; J. P. C. van KampenTromp, z.; 31 December: A. M. Hastrichv. Stight, z. Overleden 30 December: M. C. Mullens, 60 j., Kloosterstraat; M. J. Bertv. Tilburg, 65 j., Sophiastraat; P. J. Stoffers, 97 j., Schouwtjes plein; A. G. Hijnsbergen, 33 j., Kampersingel; J. Otter, 74 j., Rollandstraat; B. J. Rouwen- horst-v. Laar, 49 j., van 't Hoffstraat. AGENDA TE HAARLEM ZATERDAG 2 JANUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Rood kapje en de wolf", door Het Kindertooneel 2.30 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: Renate Müller in „Es capade". 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Intermezzo", 7 en 9.15 u. Rembrandt Theater: „Oranje Hein", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De Zigeunerprinses" geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. ZONDAG 3 JANUARI Frans Hals Theater: „Verschroeide aarde". 11.30 uur. Rembrandt Theater: Populair wetenschap pelijk programma met vier films, 11.30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. MAANDAG 4 JANUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Liefde in 1906" door de Tooneelgroep „Het Masker", 8.15 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. AGENDA VOOR BEVERWIJK ZONDAG 3 JANUARI Kennemer Theater, Zeestraat: „De kleine Madonna", 2.30, 5 en 8 uur. Luxor Theater, Breestraat: 2.2Ö—7.10 uur doorloopend matinée: „De dood langs den weg" en „Allotria", 8 upr. MAANDAG 4 JANUARI Kennemer Theater, Zeestraat: „De kleine Madonna", 8' uur. Luxor Theater, Breestraat: „De dood langs den weg" en „Allotria", 8 uur. grandioze ijswereld op de diep getroffen ziel. Allen bespeuren plotseling een geweldigen honger. De van het hotel meegenomen pro- viandzakken worden te voorschijn gehaald en spoedig ontwikkelt zich een levendige ruil handel; nergens ter wereld smaken sinaasap pelen beter dan hier, 2800 meter boven den zeespiegel. De zon werpt intusschen fel haar stralen op de onbedekte huid van allen die hier vol komen ongedwongen bijeen zitten. Enkelen hebben hun tube crème niet vergeten en wrij ven zoch daarmee in. Wie gevoelige oogen heeft, legt zijn zakdoek over het gelaat. De meesten echter houden het niet langer uit; zij willen zoo ver mogelijk tot boven op den top. Zij laten hun ski's beneden in de sneeuw staan. Dieter gaat vooruit; de anderen volgen in het plat getreden spoor. Eenige vooruitste kende rotsen staan nog bloot; zij trekken er omheen en op een klein plateau maakt deze en gene van de gelegenheid gebruik om uit te blazen. Eindgelijk, na de laatste stijle vijf tig meter hebben zij den smallen top be reikt, waar men opnieuw van het imposante winterwereld-panorama kan genieten. De verblinde oogen zijn het onafgebroken turen echter moe; bovendien waait hier de ijzige wind van het hooggebergte, welke vlijm scherp door alles heendringt en de brutale verstoorders der eenzaamheid al spoedig weer naar omlaag drijft, waar zij in een, tegen den wind beschutte kom van de hun nog gege- zet, tegen f 1.338.174 in 1935, of f 85.958 min der. Aan de Vereenigde Veilingen was de omzet f 687.050 tegen f 735.132 in 1935. De groente-omzet was in cijfers f 4000 la ger dan in 1935, maar in werkelijkheid is het vei'schil nog grooter. In de omzet van groen ten zijn nl. ook artikelen opgenomen die daartoe in 1935 niet gerekend werden o.a. aardappelen. Bovendien werden in de maanden Mei ert Juni van dit jaar ongeveer 56.000 kisten groenten meer aangevoerd dan in 1935, ter wijl de opbrengst daarentegen niét bedui dend hooger was. Men kan aannemen, dat de tuinders in Kennemerland in 1936 ruim f 45.000 aan aardbeien en f 25.000 aan groenten minder hebben ontvangen, dan in het vorige jaar. Aan de B.E.T.-veiling was de toestand al niet veel beter. Hier was de omzet f 565.966, Dit was het eerste jaar, dat de veilingen Eendracht, Tuindersbelang en de Beverwijk- sche exportveiling gecombineerd hebben ge werkt Deze drie veilingen besomden in 1935 f 603.042, Ook hier deed zich dus in zeer ernstige mate de achteruitgang gelden. Gemeente koopt grond aan den Grooten Houtweg. Voor den bouw van een school. In venband met den bouw van een nieuwe school in de omgeving van den Grooten Houtweg heeft het gemeentebestuur onder handelingen gevoerd met de eigenaars van verschillende in die omgeving gelegen gron den. Daarbij ls gebleken, dat het perceel tuingrond, gelegen tusschen den Grooten Houtweg en den Narcissenweg, ter grootte van 2 H.A., 1 A. 20 c.A. in eigendom toebe- hoorende aan J. Bleeker, zoowel wat prijs als ligging der gronden betreft, de voorkeur verdient. Het genoemde perceel tuingrond met woonhuis, schuren en getimmerten, kan de gemeente in eigendom verkrijgen voor een prijs van f 18.000, mits door de gemeente worden geaccepteerd de navolgende voor waarden: „Verkooper heeft het recht gedurende zijn leven van het bij deze verkochte om niet te gebruiken het woonhuis met schuur en erf en ongeveer zestig are tuingrond, met dien verstande evenwel, dat koopster het recht heeft dit gebruik te allen tijde terstond te doen beëindigen, wanneer zij zelf een en an der noodig mocht hebben, zulks zonder eeni ge schadevergoeding. In dit geval betaalt koopster aan verkooper gedurende diens leven, zoolang ziin vrouw in leven is een periodieke uitkeering van tien gulden per week en voor geval laatstge noemde overlijdt een periodieke uitkeering van zeven gulden vijftig cent per week. Koopster is verplicht dezelfde periodieke nitkeeringen aan verkooper te doen, indien deze het bij hem in gebruik zijnde huis met schuur, erf' en tuingrond verlaat, omdat, hij niet meer in staat is het tuindergbedrijf uit te oefenen. Bij overlijden van verkooper is koopster verplicht aan zijne weduwe uit te keeren een periodieke uitkeering van zeven gulden vijf tig cent per week. De kosten van overdracht worden geraamd op f 1000. In aanmerking nemende, dat voor den bouw der school slechts noodig is onge veer 4120 M2. en dat de waarde van dezen grond, gelegen aan den openbaren weg, ls te stellen op ongeveer f 3 per M2. of rond f 12.500, bedraagt de prijs voor den niet voor schoolbouw bestemden grond, ter grootte van 16.000 M2., ongeveer f 0.41 per M2„ on geacht de eventueel verschuldigde periodieke uit'keeringen, hierboven bedoeld. B. en W. zijn van oordeel, dat inbreng van deze gronden in het grondbedrijf tegen dezen prijs volkomen te motiveer en is. Zij stellen den Raad dan ook voor: 1. aan te koopen van J. Bleeker een per ceel tuingrond met woonhuis, plaatselijk ge merkt, Groote Houtweg 180, groot 2 H.A., 1 A. 20 c.A. voor een prijs van f 1800, onder de voorwaarden, hierboven aangegeven; 2. de aan te koopen perceelen in te bren gen in het grondbedrijf voor een bedrag van rond f 19.000; 3. van deze perceelen te bestemmen voor den bouw van een openbare lagere school, een gedeelte ter grootte van 4120 M2., gele gen aan den Groote Houtweg, voor een prijs van f 3 per M2. EEN STOERE WERKER VERLAAT DE GEMEENTE. Na gedurende vijftien jaren zijn beste krachten te hebben gewijd aan de zaak van het algemeen belang, gaat de heer O. van Alphen op 5 Januari onze gemeente verlaten. Zijn vertrek zal een verlies beteekenen voor zeer vele instellingen, waarvoor hij een ijverig en actief werker was. Vooral op het ge bied van de volksgezondheid heeft de heer Van Alphen zich groote verdiensten verwor ven. Zoo was hij o.m. de ziel van het plaatse lijk „Zonnestraal-comité" en hij behoorde tot de oprichters van de plaatselijke af deeling van de Vereeniging tot bevordering der be langen van t.b.c.-patiënten in Nederland. Ook het Witte- en het Roode Kruis hebben menig maal van zijn diensten geprofiteerd. Op phi- 1 an tropisch terrein heeft de heer Van Alphen belangrijken arbeid verricht. De Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden zal eveneens dit trouwe en ijverige bestuurslid noode zien heengaan. Vele jaren ijverde hij voor de beweging van „Kerk en Vrede". Tenslotte was hij een actief lid van de mo derne vakbeweging en van de S.D.A.P. De beste wenschen zullen hem naar zijn nieuwe woon plaats Culemborg, waar hij arbeid hoopt te vinden, vergezellen. De heer O. van Aiphen laat in ons plaatselijk vereenigingsleven een ledige plaats achter, die niet zoo gemakkeliik te vervullen zal zijn. ven rust genieten. Enkelen denken niet ge heel zonder vrees aan den terugtocht. Als geheel echter amuseert men zich voor treffelijk. De een tracht het gezelschap bezig te hou den met een niet onvermakelijk skilatijn, de ander spreidt door middel van een mond- harmönika zijn muzikale talenten ten toon en in een hoek zijn drie heeren in een heftig dispuut gewikkeld. De oude animositeit tus schen de aanhangers der Arlbergtechniek en die der Noorsche techniek is opgerakeld. De Arlbergers vormen in deze omgeving de meer derheid. Pas op! Overhangende sneeuwmassa! Terugkomen! roept Dieter een jongeling met, een romantischen haartooi toe, die zonder zich blijkbaar van eenig gevaar bewust te zijn, rustig naar den steilen kant van den berg afzakt. Je hebt wat te stellen met die „gevorderden" Girsholm slentert op Dieter toe. Daar boven is de hut van Petra te zien. Dat is weliswaar een grove onwaarheid maar voor Dieter zou het toch zeker van be lang zijn geweest als hij op dit oogenblik even om den hoek van den berg had kunnen gluren, waarachter Petra's blokhuis verscho len ligt. Op haar tochten, die Grace met een gren- ZATERDAG 2 T'AN. 1937 KENNEMERS—ALCMARIA VICTRIX. De Kennemers ontvangen Zondag in het Gemeentelijk Sportpark Alcmaria Victrix. De rood-zwarten verschijnen in de volgende opstelling: Doel: Van Urk. Achter: Dinkla, v. d. Bos. Midden: Steeman, Vessies, v. d. Wal. Voor: Schipper, Horeman, Groot, Ileideman, Veenstra KENNEMERS 2—D.W.S. 2. Kennemers 2 spelen Zondag in het Gemeen telijk Sportpark tegen D.W.S. 2. De roodzwarte reserves verschijnen met het volgende elftal: Doel: Grapendaal Achter: C. Brethouwer. Versluis. Midden- Hoen, G. Kluft. Blom. Voor: Ten Wolde, Rekveld. M. Brethouwer, Pauw. Dekker. HOLLANDIA—BEVERWIJK. Beverwijk speelt Zondag in Hoorn tegen Hollandia. De Beverwijkers beschikken over het volgende elftal: Doel: Hoogewerf. Achter: Bruins J. Kuyer. Midden: A. de Ruyter, G. de Ruyter, W. Kuyer. Voor: Willems, Th. Kuyer, Markx, Maenhout, Koning. In verband met dezen wedstrijd oreamseert de supportersvereeniging „Rood-Wit" een autobustocht naar Hoorn, waarvoor men zich tot hedenavond tien uur bij de bekende adressen kan aanmelden. De bussen vertrek ken Zondagmiddag' 12 uur vanaf het clubhuis. MEVR. VAN HATTUM 70 JAAR. Onder zeer groote belangstelling heeft Mevr. A. A. van Hattum—Dekker Donderdag haar zeventigsten verjaardag gevierd. Uit alle krin gen heeft de jarige blijken van de meest har telijke sympathie in ontvangst mogen nemen. Huize „Scheijbeeck" was dooi- een ontelbaar aantal bloemstukken in een ware lusthof her schapen. Des namiddags heeft Mevr. van Hattum receptie gehouden. Zeer vele ingezetenen heb ben van deze gelegenheid om de jarige per soonlijk geluk te wenschen gebruik gemaakt. Des avonds, na afloop van de kerkdiensten, heeft de Beverwijksche Harmoniekapel, waar van Mevr-, van Hattum beschermvrouwe is, een serenade gebracht. Het corps rukte uit met vaandels en flam bouwen, die door padvinders gedragen wer den. Op verlangen van de jarige werden, in ver band met den Oudejaarsavond, gewijde mu ziekstukken ten gehoore gebracht. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J. Th. Doesburg en A. M, Hilbers, Getrouwd; A. Dons en M. C. Böhm; A W, Zandbergen en E. W. Goemans. Geboren: C. StetBont, z„ E. Hartog— Grapendaal, d., M. C. H. Verwey—Welboren, d.; J. M. VromesteynPekel, z., G. A. Anto- nioliNierop, z., P. J. Huig—Kabel, z,, G. M. van Egmond—Wittenberg, z., M. Eyxing— Zon neveld, z., A. A. Zwanenburg—Druyven. d. Overleden: A. E. Pirovano, 76 jaar, wed. van G. van Egmond^ R.K. VROUWENBOND. In verband met de feestelijkheden zal de bijeenkomst waarin de Droste-fiLm gedraaid zal worden inplaats van 7 Jan. op 8 Januari plaats hebben in het R.K. Vereenigingsgeobuw. R.K. V. V. „A.D.O.". Voetbaluitslagen van Nieuwjaarsdag: A.D.O. 2G.V.O. 2, scheidsr. niet opgek. S.V.A. 2A.D.O. 3, terrein afgekeurd. I.E.V. a—A.D.O. a 3—1 A.D.O. bG.V.O. b, terrein afgekeurd. VERHARDING NOORD-MADEWEG. Woensdagavond zullen de eigenaars die landerijen hebben aan den Noord-Madeweg een vergadering houden in café Schipper ter bespreking van de plannen tot verharding van dien weg. BURGERLIJKE STAND Geboren: Allegonda Gijsberta Maria, d. v. Nic. Mudde en Gijsb. J. L Haaek. BEVOLKING Ingekomen personen; Mej. Cath. G. Wil lems. huishoudster, Kerkweg 29d. van I-Ieiloo, Ger. L. Rumping, vrachtrijder. Hoogdorper- weg 19a, van Beverwijk, J. E. L. de Rechteren van Hemert, en gezin, zonder beroep, M. v. Heemskerckstr., 53j, van Amsterdam. Vertrokken personen: Gr. Fl. Legebeke. ar beider, van Heemsk.Relweg 2 naar Bever wijk. Mej. Th. KI Pilanen, zonder beroep, van Voorweg 29 naar Beverwijk. BOUWVERGUNNING Aan P. P. Pruys te Santpoort is vergun ning verleend tot het verbouwen van perceel M. v. Heemskerkstraat 53J. SLUITINGSUUR CAFé'S. 7 Januari a s. bepaald worden op 5 uur des morgens. Ook zal voor dien dag de verma kelijkheidsbelasting-verordening buiten wer king blijven. COLLECTE Aan het Centraal Bureau der Vereeniging van Reclasseeringsinstellingen te Amsterdam is toestemming verleend om op 5 Juni 1937, de nationale reclasseeringsdag, een collecte tot dat doel in deze (rem een te te houden. zelooze onverschilligheid voor alle vaderlijke adviezen, bijna steeds alleen onderneemt, drijft een geheim verlangen haar telkens weer in de richting van de berghut onder de An- nenfluh. Tot dusver heeft een zekere eerbied voor de gevoelens van anderen haar steeds weer op haar schreden doen terugkeeren, maar van daag is Bollman, de onbehouwen St. Bern- hard, oorzaak dat het anders loopt. Geheel tegen aijn gewoonte in rent hij plotseling achter de hut vandaan, de op haar ski's naar omlaag suizende Grace tegemoet. Haar luide waarschuwingskreet gaat in den sterken te genwind verloren. Met een even gewaagde als knap uitgevoerde zwaai tracht Grace tot stil stand te komen maar op het laatste moment komt ze daarbij te vallen en daarbij breekt de riem van haar rechter ski. Bollmann's waarschuwend geblaf rolt schallend door de bergen en dof dringt de echo daarvan tot Petra door; haar ruw en van ver ren afstand gegeven bevel doet het groote dier eenige passen terugtreden, maar hij ver liest de onbekende tegenover hem geen mo ment uit het oog en grommend slaat hij met zijn prachtige staart in de sneeuw Grace waagt het erop zich te bewegen; voorzichtig komt zij overeind en op het zelfde oogenblik staat ook Petra reeds naast haar. (Wordt vervolgd.).

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7