Het Geluk ligt in de Sneeuw KORFBAL SCHAKEN Het verteer in de badplaats. Verbetering voor het komende seizoen voorgesteld. In het belang van de veiligheid is in het Vorige seizoen voor het meerendeel van de wegen te Wijk aan Zee het eenrichtingsverkeer ingevoerd. Het verkeer van West naar Oost moest worden geleid over den van Ögtropweg en den Hoogeweg. Deze wegen zijn evenwel op een dergelijke verzwaring niet berekend, zoodat het niet verantwoord zou zijn, indien voor het seizoen 1937 geen maatregelen wor den genomen om afdoende verbeteringen aan te brengen. De breedte van deze wegen is van dien aard, dat zij niet zonder gevaar kunnen worden bereden. Zij bezitten slechts smalle bermen, die bovendien onverhard zijn. Het gevaar wordt ech ter in het bizonder veroorzaakt, door dat de van Ögtropweg aan de Noord zijde onmiddellijk aan een duinhelling grenst, welke zoo steil is, dat aanhou dend stutten moesten worden aange bracht, en voortdurend kans op ver zakking bestaat. Bij autoverkeer is er op den weg geen plaats voor fietsers en wandelaars. Van deze wegen wordt echter juist een zeer druk ge bruik gemaakt door fietsers, motorrijders en wandelaars. Vooral voor het interlocale ver keer en het verkeer van en naar Rooswijk en Velsen. Naar de meening van B. en W. moeten de van Ögtropweg en de Hoogeweg zoodanig worden verbeterd, dat zij beantwoorden aan de moderne eischen van het verkeer, terwijl tevens de verfraaiing van de badplaats en de accomodatie voor degenen, die daar vertoeven, zouden zijn gediend. B. en W. hebben daarvoor een plan doen ontwerpen, dat naar hun meening voor nor male uitvoering vatbaar is. Met het oog op de verbreeding van het wegprofiel, moesten zij zich de medewerking verzekeren van de eige naren der aangrenzende gronden. Deze is over het algemeen zonder voorbehoud verleend, mits het gemeentebestuur er voor zorgt, dat de nieuwe terreinafscheidingen voor rekening van de gemeente worden aangebracht. Daardoor zijn B. en W. in staat ge steld een weg te projecteeren, met een rijbaan van 4.50 M., en aan de Westzijde een wandelpad ter breedte van 2.80 M. Aan den Oostkant wordt een strook opengelaten, die van be plantingen wordt voorzien. Naar de meening van het college wordt de aan- trekkelijkheid van de badplaats door deze verbeteringen grooter, terwijl te vens verkregen wordt, dat deze wegen zelfs op drukke dagen voor badgasten en toeristen rustig begaan kunnen worden. Dit is thans allerminst het geval, een om standigheid, die den trek naar Wijk aan Zee niet ten goede kwam. Bovendien is in de uit voering van deze werken een object voor werkverruiming gelegen. De wegen moeten kosteloos in eigendom, beheer en onderhoud van de gemeente komen. De eigenaresse, de N.V. Buffetmij. E.P.U. is bereid daaraan mede werking te verleenen, mits zij van den onder houdsplicht wordt ontheven. Daarbij is be dongen, dat de gemeente ook kosteloos den eigendom zal verkrijgen van den voor het weg profiel benoodigden grond,alsmede de woning met erf in de St. Odulfstraat, gedeeltelijk ter grootte van 160 c.A. Aangezien de wegvakken kunnen geacht Worden deel uit te maken van het Provinciaal wegenplan, kan voor dekking van een belang rijk deel der onderhoudskosten, en van de kósten van rente en aflossing, op een bijdrage worden gerekend uit het wegenfonds. De kosten worden in totaal geraamd op f 14.500. De daarvoor te sluiten leening zou In 2030 jaren zijn af te lossen. Zoo veel mo gelijk zal 'gezorgd worden voor plaatsing van werkkrachten uit onze gemeente. Wanneer thans besloten wordt tot uitvoering over te gaan, zal het mo gelijk zijn, met het werk gereed te komen, voor den aanvang van het a.s. zomerseizoen, hetgeen B. en W. zeer noodzakelijk voorkomt. B. en W. hebben den raad voorgesteld, hen te machtigen, tot onmiddellijke uitvoering van het plan door middel van publieke aan besteding, en van de Buffet-maatschappij, in vollen en vrijen eigendom, het woonhuis St. Odulfstraat 18 te aanvaarden. Het besluit tot overneming van de wegen en van de strooken grond noodig voor de verbree ding, kan genomen worden, nadat het werk tot stand gekomen is, en de definitieve opme ting is geschied. Oud-Meerenstein wordt gesloten. 1 Februari geheel opgeheven Naar wdj vernemen zal het bekende Hotel, Café-Restaurant „Oud-Meerenstein" met in gang van 1 Februari a.s. worden gesloten. Deze zaaik, die in wijden omtrek hekend was en een zeer gunstige reputatie genoot, wordt geheel opgeheven. De inventaris gaat er uit en zal vermoedelijk door de Heineken's Brou werij, die eigenaresse van het gebouw is, naar Amsterdam worden overgebracht. De heer G. van Broekhuizen, die geduren de de laatste twee jaren het bedrijf exploi teerde, verhuist eveneens naar de hoofd stad en komt daar weer in het cafébedrijf. Zoo heeft dus deze 'mooie zaak den .strijd om het bestaan moeten opgeven. Ongetwij feld zal dat velen leed doen, want „Oud Meerenstein" was met haar mooie bovenzaal en haar voortreffelijke, moderne outillage, vooral door vereenigingen zeer gezocht. Helaas was dit aantal niet voldoende om de exploitatie sluitend te krijgen. Het cafébedrijf Ha'd het reeds zwaar te verduren en liet reeds langen tijd te wen- schen over. Met den exploitant, den heer G. van Broekhuizen, onderhielden vele vereenigin gen de meest prettige relaties. In alles was hij steeds behulpzaam en altijd kon op zijn prettige medewerking worden gerekend. De heer en mevrouw Van Broekhuizen hebben in deze moeilijke jaren hun uiterste best gedaan, om „Oud-Meerenstein" door de crisis heen te helpen. Het heeft niet zoo mogen zijn en tenslotte is het er van geko men, dat de deuren zullen moeten worden gesloten. Omtrent de bestemming van het gebouw is nog geen beslissing genomen. DE VERLICHTING VAN HET STATION. Naar wij vernemen zal zeer binnenkort een wijziging worden gebracht in de ver lichting van de rangeerterreinen, alsmede in de buitenverlichting van het station der Nederlandsche Spoorwegen. Tot nu toe ge schiedde de verlichting door gewone elec- trische lampen, waarvoor de stroom van het gemeentelijk net werd betrokken. De Ne derlandsche Spoorwegen achten de te Bever wijk geldende tarieven veel te hoog en de technische dienst heeft in verband hier mede een plan voor een goedkoopere wijze van verlichting ontworpen. Besloten is de terreinen en de perrons van een natrium verlichting te voorzien. Met de werkzaamheden, die daarvoor noodig zijn, zal spoedig een begin worden gemaakt. FILM VAN DEN NATION ALEN FEESTDAG. De film, die van de huwelijksplechtighe den op a.s. Donderdag zal worden opgeno men, wordt reeds denzelfden avond in het Luxor-Theater vertoond. Na afloop van het vuurwerk, des avonds te ongeveer 10 uur, zullen van deze film twee voorstellingen worden gegeven, RENNERSCLUB „KENNEMERLAND". Zaterdagavond heeft de Rennersclub /Kennemerland" deelgenomen aan een te Assendelft gehouden wedstrijd op home-trai ners tegen de R.C „Alcmaria" uit Alkmaar en D.T.S. uit Zaandam. Van elke vereeniging namen vier renners op baanfietsen en vier op wegfietsen deel. Met baanfietsen wonnen Jac. Koopman en D. Neijzing van „Kennemerland" respec tievelijk den eersten en derden prijs- Voor de cluibprijzen was de uitslag: 1 Alc maria, 22 min. 41.1 sec., 2 „Kennemerland" 22 min. 59.1 sec., 3 D.T.S 23 min. 54 sec. Zondag a.s. houdt „Kennemerland" den tweeden rit voor de kampioenscompetitie op home-trainers over 2 anaal 2 K.M. KERKCONCERT OP DEN NATIONALEN FEESTDAG. Donderdag 7 Januari a.s., des avonds te 8 uur zal in de Ned. Herv. Kerk een instrumen taal concert worden gegeven. Daaraan zullen medewerking verleenen Cor Kee, orgel; Jac. Stadt, eerste trompet; H. Schelvis, tweede trompet; Jb. Schilp, eerste trombone en A. Schaap, tweede trombone. Het programma luidt als volgt: 1. Dankt, dankt nu allen God; orgel en blaas instrumenten. 2. Plechtige marsch, A. Mailly, orgel. 3. Overdenking, idem. 4. Wilt heden nu treden, orgel en blaas instrumenten. 5. Gelukkig vaderland, idem. 6. Fantasie over Nederlandsche liederen door Cor Kee, orgel. 7. Kwartet voor vier blaasinstrumenten. 8. The Holy City, M. Adams, orgel en piston. 9. Andante con modo, A. Pomper, orgel. 10. Wilhelmus, orgel, blaasinstrumenten en gemeenschapszang. De toegangsprijs voor dit concert zal 20 ets. bedragen. Men kan de kaarten reeds te voren aan de gekende adressen verkrijgen. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer kreeg ten ge schenke een aantal origineele etsen van den Kennemerlandschen schilder Maerten van Heemskerck. Tot de schenking behoort een serie etsen van acht stuks, waarvan de eerste het onderschrift draagt: „Auriga Mundi Tempus". Deze zijn gegraveerd door Theodoor Galle. Ook kreeg de Oudheidkamer een portret van Maerten van Heemskerck, gegraveerd door De Boulonois. DE RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Beverwijk en het daar onder behoorende ambtsgebied werd geduren de de maand December ingelegd f 46421,91 en terugbetaald f 57608,44. In totaal zijn door dit kantoor 19833 boekjes uitgegeven. Gedurende het jaar 1936 werd in totaal in gelegd f 650.118,22 en terugbetaald f 640.430,17; dus meer ingelegd dan terugbetaald f 19688,05. In de maanden April, Mei, Juni, October, November en December was het bedrag deT terugbetalingen grooter, dan dat der stor tingen. SANTPOORT OPTOCHT. Ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana wordt hedenavond een optocht met muziek, fakkels, lampions, transparanten, enz. gehouden. Om half 8 stelt de stoet zich in de Molenstraat op. Om acht uur vertrekt men langs Enschedélaan, Terrasweg, Hoofdstraat, Overbildtweg, Hagelingerweg, Kerkerinklaan, Kruidbergerweg, Hagelingerweg, Hoofdstraat, I Middendorpstraat, Wüstelaan, Bloemendaal-1 scheweg, Bruno Klauwersstraat, Duinlust- parkweg, Vinkenbaan, Duinweg, Brederood- scheweg, Willem de Zwijgerlaan, Middendui- II II II >X (f II ll-s/" 99 vertoont vanaf VRIJDAG 8 JANUARI EEN KEI VAN EEN FILM. Hiel Ueuze$etde Ötdets (Een boodschap van Garcia.) met WALLACE BEERY, BARBARA STAN WYCK, JOHN BOLES, Deze superfilm is nog grootscher dan „ONDER TWEE VLAGGEN"; nog pheno- menaler dan „GEVANGENE VAN HET HAAIENEILAND"; nog geweldiger dan „BENGAALSCHE LANSIERS"; nog beter dan „KOERIER VAN DEN TSAAR". (Adv. Ingez. Med.) MS'ANTiXO 3 J'A'K. T937 politioneele autoriteiten zullen kunnen worden verstrekt. Plaatsverkoop voor tribunes aan stations. Tot Woensdagmiddag drie uur zullen de toe gangsbiljetten voor 7 Januari tot de publieke tribunes te. 's-Gravenhage volgens de ver laagde prijzen ook verkrijgbaar worden gesteld aan de navolgende stations dor Nederlandsche Spoorwegen, in combinatie met retour-biljet ten: Amsterdam C.S., Haarlem, Leiden, Delft, Schiedam, Rotterdam D.P., Rotterdam Hof plein, Dordrecht, Vlaardingen, Vlaardingen- Oost, Hoek van Holland, Maassluis, Gouda. Utrecht C.S. nerweg naar de Frans Netscherlaan, waar de stoet wordt ontbonden. Deelnemende vereenigingen zijn: Koningin nedag, fanfarekorps „Wilhelmina", de harmo nie „Soli Deo Gloria", het gemengd koor „Vox Humana", de harddraverij-vereeniging, Tum- ver. „Santpoort", de R. C. „Brederode", de R.K, Jeugdeentrale en de R.K. Volksbond. De vereeniging „Santpoorts Bloei" heeft toe. gezegd de Wüstelaan op enkele plaatsen met Bengaalsch vuur te zullen verlichten, wanneer de stoet er door trekt, wat ongetwijfeld een f raaien aanblik zal opleveren. De kijkplaatsen in Den Haag. Nog mogelijkheden tot bespreking. Na de drastische verlaging van de prijzen door de exploitanten der z.g. „officieele" tri bunes, hebben ook de particuliere verhuurders van de plaatsen in de verwarmde vertrekken van de langs de route gelegen zijnde huizen himne eischen aanzienlijk gematigd. Als ge volg daarvan werd dan ook de laatste dagen aanmerkelijk meer verhuurd dan de vooraf gaande dagen. Intusschen is er tijdnood ontstaan en is het in de meeste gevallen, vooral voor niet-Hage- naren, praktisch onmogelijk geworden zich- zelve ter plaatse een goede plaats uit te zoe ken, nu men, door de ervaring geleerd, ertoe is overgegaan matiger prijzen te verlangen. In verband daarmede heeft een groep van particuliere eigenaren „Probité" besloten thans de per heden nog onverkocht gebleven plaat sen aan te bieden per „publieke inschrijving". De groep beschikte Zaterdag over ca. 6300 goede plaatsen, waarvan 2.380 gelegen op di verse eerste etages langs de geheele route, welke het beste uitzicht bieden; verder 2720 op tweede etages en de rest op derde etages en op particuliere open en overdekte tribunes, waarvan enkele glasdicht. Parterre-plaatsen slechts voorzoover kan worden gegarandeerd, dat op voldoende hoogte over het publiek kan worden heengezien. Alle plaatsen zijn beschik baar voor f 10 op de eerste etages, f 8 parterre, glasdichte tribune en tweede etages, f 6 voor overdekte tribunes en 3e etages. Inschrijvingen tot deze prijzen zullen aller eerst worden toegewezen. Indien en voorzoover alsdan nog plaatsen ter toewijzing overblijven, zullen die worden gegund aan de hoogste in schrijvers beneden de bovengenoemde basis prijzen. De inschrijving is opengesteld ten kantore van „Probité", Laan van Eik en Duinen 240, event, ook telefonisch, tot en met 5 Januari a.s. des namiddags te vier uur. Uiterlijk op dit tijdstip dienen de inschrijvingen in het bezit te zijn van de administratie van „Probité", Laan van Eik en Duinen 240, ofwel telefonisch onder no. 339929 doorgegeven te zijn, aange zien tot dat tijdstip, conform de aan „Probité1 gedane toezegging, de bij de plaatsbewijzen dienstdoende „doorlaatbewijzeii" nog door de Ernstige verkeersongevallen. Verkeersongevallen ïn Hè Hoofdstaf Zaterdagmiddag omstreeks half vier is op den Muiderstraatweg te Amsterdam een oude man op de fiets geslipt en aangereden door een auto. Met een beenfractuur is de man naar het Binnen Gasthuis gebracht. Zaterdagavond om half zeven is een wielrij der tengevolgen van slippen op de De Ruyter- kade te Amsterdam onder een tramwagen van lijn 22 gekomen. Het slachtoffer liep een ern stige hoofdwonde op. Onverwachts oversteken kost een menschenleven Zaterdagmiddag omstreeks vier uur is op de Ganzenweide te Heerlerheide de courantenbe steller van O. uit Heerlerheide, die op de fiets plotseling van rechts naar links den rijweg over stak, door de electrische tram gegrepen en daarbij zoo ernstig gewond, dat hij korten tijd later is overleden. Twee auto's tegen boom gebotst. Zaterdagavond reed in een auto op den Kortesteekterweg nabij de grens der gemeen te Zwammerdam de heer J. L. Schafer, eerste luitenant bij het 16e regiment infanterie te Amersfoort, met zijn echtgenoote, zeventien jarige dochter en vijftienjarige zoon, op weg naar den Haag. De heer Schafer bestuurde den wagen zelf. Waarschijnlijk is hij te Bode graven een verkeerden weg ingeslagen, waar door hij aan de Noordzijde van den Ouden Rijn via Zwammerdam op den Kortesteekter weg te Alphen terecht kwam. Voor hen, die daar niet bekend zijn, is deze smalle weg niet ongevaarlijk. Tengevolge van de gladheid is de wagen ge slipt, waardoor hij in volle vaart tegen een boom reed en totaal werd vernield. De vier inzittenden werden uit de auto geslingerd en ernstig gewond. De heer Schafer, die een ge broken neusbeen en verschillende hoofdwon den had opgeloopen, was er nog het best aan toe. Zijn echtgenoote had een schedelbasis- fractuur en een ontwricht dijbeen en zijn zoon een kaakfractuur en een zware hersenschud ding opgeloopen. Mejuffrouw Schafer bleek een heupbeen te hebben gebroken, terwijl zij bovendien ernstig aan het hoofd was gewond. Vijf inzittenden gewond Zaterdagavond laat is op den weg Arnhem- Ede een auto van den aannemer M. Kropman te Nijmegen geslipt en tegen een boom te plet ter gereden. In den wagen zaten behalve de heer Krop man, die chauffeerde, zijn echtgenoote ei een tienjarig dochtertje, alsmede een 25-jari- ge zoon en diens verloofde, mej. Haukes uit Nijmegen. Allen liepen min of meer ernstige verwondingen op. Mej. Haukes kreeg een her senschudding en werd inwendig gekneusd. Ook het tienjarige kind had inwendige kneuzingen opgeloopen. De heer Kropman jr. had een lich te hersenschudding opgeloopen, terwijl zijn vader schaafwonden aan het hoofd had. Me vrouw Kropman tenslotte brak een pols er ook bij haar constateerde men inwendige kneuzingen. Auto omgeslagen Zondagavond te omstreeks zeven uur is op den Rijksstraatweg te Oegstgeest tusschen de postbrug en de Kanaalbrug een personenauto bij het passeeren van een stilstaanden wagen omgeslagen, waarbij drie der inzittenden wer den gewond. De verongelukte auto, waarin vijf personen uit Amsterdam zaten, reed met vrij groote snelheid in de richting Haarlem. Toen de be stuurder, de heer M.G. van Es, de geparkeer de auto, welke hij op het laatste oogenblik had bemerkt, rakelings gepasseerd had, gooi de hij het stuur te snel naar rechts om, door welke manoeuvre de wagen omsloeg. Van de inzittenden werd mevrouw Van Es- Van Wessem op den weg geslingerd. Zij liep ernstige hoofdwonden en een kneuzing in den rug op, voorts liep mevrouw van Es—van der Leij een ernstige beenbreuk op, terwijl de heer A. van Es een hoofdwonde kreeg en bovendien de linkerarm brak. De bestuurder en diens verloofde bleven ongedeerd. NED. KORFBALBOND De Uitslagen. Westelijke eerste klasse: Blauw WitLuto Kattenburg—DTV Sportief—DVD DKC—Fluks HSV—Het Zuiden HKVOns Eibernest Tweede klasse: VestaBlauw Wit III HerculesOosterkwartier Blauw Wit IIDDV Derde klasse: Ready TeckaDDV II AdosAjax DED IIKracht en Vlugheid ZuiderkwartierAllen Weerbaar II DTV II—THB 7—1 5—4 3—3 7—1 4—9 3—2 4—3 3—5 5—5 6—1 2—1 6—1 4—2 5—2 jciën" lelie brand heeft te Wijk aan Zee het pension „Louisa" geteisterd. Het vuur deed zijn werk grondig en liet slechts een ruïne achter. Het was juist twintig jaar geleden, dat in de badplaats een brand van dezen omvang woedde. HerculesOosterkwartier (35) Hercules komt het eerst in den aanval. Oosterkwartier neemt dan het spel in. handen. Als er vijf minuten gespeeld is opent H, Hommers uit een snelle doorbraak de score. (01). Oosterkwartier geeft schitterend partij; als er 15 minuten gespeeld is weet H. Hom mers den stand op 0—2 te brengen. Na de vakverwisseling weet Hercules spoe dig den stand op 12 te 'brengen. Na een half uur maakt dezelfde speler er 22 van. Oosterkwartier neemt weer spoedig de lei ding door W. v. cl. Linden. (23). Fortuinlijk komt Hercules dan aan den gelijkmaker; als de bal over de zijlijn gaat ontgaat dit den scheidsrechter. Hercules speelt door en scoort. (33). In de begin-opstelling weer een uiterst snelle aanval van Oosterkwartier; handig stelt mej. W. de Korte zich op en als zij den bal krijgt, weet zij haar kans te benutten. (3—4). Na rust hetzelfde hooge tempo. Als er 20 minuten gespeeld Is, weet H. Hommers met een mooi afstandschot den stand op 3—5 te brengen. Kort hierop krijgt Hercules een strafworp te nemen; deze wordt echter ge mist. Als het einde wordt gefloten, heeft Oos terkwartier een verdiende overwinning be haald. De revanchematch Euwe Aljechin. Euwe kiest Fine als secondant. Naar wij vernemen heer Dr, M. Euwe, de huidige wereldkampioen schaken, als secon dant voor zijn in September van dit jaar in ons land te spelen revanchewedstrijd tegen Dr. A. Aljechin, den Amerikaanschen meester Rueben Fine gekozen. Dr. Euwe heeft zijn be sluit in een schrijven aan Dr. Aljechin mede gedeeld, die, naar wij nader vernemen, zich. geheel met deze keuze heeft kunnen veree nigen. Aljechin heeft zijn keuze inzake het secon- dantchap nog niet bepaald. De mogelijkheid hiervoor den Zweedschen meester Stahlberg te nemen, heeft Aljechin nog niet verworpen. Ook denkt hij over den Amerikaan Dake, die echter alleen in aanmerking komt, wan neer deze in Europa is ter gelegenheid van de landenwedstrijd, welke te Stockholm worden gehouden. Het tournooi te Hastings. De uitslagen van de partijen in de zesde ronde zijn: Vidmar remise met Vera Menchik. Aljechin wint van Thomas. Koltanowski wint van Tylor. Eliskases wint van Winter. Feigin verliest van Fine. De stand is thans: 1, Fine 6 punten; 2 Al jechin 5 1/2 punt; 3 en 4 Eliskases en Tylor, ieder 3 punten; 5 ear 6 Koltanowski en Vidmar ieder 2 1/2 punt; 7, 8 en 9. Thomas, Winter en Feigin, ieder 2 punten; 10 Vera Menchik 1 1/2 punt. De Groot, die in de reservegroep a met 4 uit 5 partijen leidde, verloor Zaterdag in de zesde ronde van Prins. In groep b was het een minder goede dag voor onze landgenooten. Landau verloor met wit tegen Bowen en Scheffer met zwart van den Belg De Vos. Van Seters en Miehell speel den remise. Deze nederlaag van Landau kost te den Nederlandschen kampioen de leiding. De uitslagen waren: Reservegroep a 6e ron de: De Groot—Prins 0—1. Reservegroep b 6e ronde: De Vos—Scheffer 1—0; van Seters—Miehell 1/2—1/2; Bowen— Landau 10. FEUILLETON Een Wintersportroman. yan PETER KRAYENBÜHL. 13) Uw verdiende loon! Dat hebt u nu van uw nieuwsgierigheid! Wat hebt u hier ook te zoeken? Wie bent u? Behoort u nu heusch tot de bergpolitie of doet u maar alsof? Het een noch het ander imponeert me overigens. Mijn naam is Grace Arlen en u bent zeker Petra Von Brittinghoff Von Brittinghoff neemt u me niet kwalijk. Kan ik misschien bij u die riem van mijn ski even repareeren? Petra zwijgt en krult minachtend haar onderlip. Dan zegt ze openhartig en met veel overtuiging: Dat kan je immers niet. Ga mee Petra keert zich om suist weg. Grace volgt haar, terwijl Bollman, die zijn dreigende hou- hing heeft opgegeven, uitgelaten om haal been springt. Als zij beiden in de hut aanko men heeft Petra reeds thee en likeur klaar gezet. Ga zitten en drinkLaat eens zien.... Aan dien riem is niets meer te repareeren te kort afgscheurd. ik zal er een nieuwe door heen trekken. Dank je. Die riem is het me overigens wel waard Wat waard? Druk je een beetje duide lijker uit alsjeblieft Dat ik eindelijk hier zit. Ik heb tot dusver niet goed gedurfgd; ze praten daar be neden zoo eigenaardig over je Daar moet je niet naar luisteren. Ben je een Engelsche? Ja, maar m'n grootvader was een Duit- scher. Van Godesberg aan den Rijn. Waarom ben je juist hierheen gekomen? Grace vertelt het voornaamste en wijselijk gewaagt zij niet van Girsholm's rol als reis genoot en gids. En verdervraagt Petra tenslotte, als Grace aan het eind is van haar mede- deelingen. 't Lijkt me zoo nutteloos. Verder niets, althans tot dusver. Mij komt het ook zoo voor, alsof er nog wat ontbreekt, zij het dan misschien niet veel meer, nu ik hier eenmaal zit. Maar toch nog wel iets.Ik zal het maar afwachten Doe dat, maar neem je in acht! Te licht verzuim je het een of ander. Hoe is de lucht in laagland? Nog zoo bedompt? Ik verwacht een zwaar onweer. Grace overlegt even alvorens te antwoorden Petra is misschien gevoelig voor een ver keerde opmerking. Ik heb me daar een oordeel over gevormd Petra. Ik voel me hierboven in de bergen niet als een vreemdeling Jullie, Engelschen, voelen je'overal thuis zegt Petra en Grace bemerkt den wreveligen toon, maar ze let er niet op. Maar m'n vader, die een verstandig man is en Europa kent Middel-Europa ligt hem zelfs zeer na aan het hart! is van oordeel, dat de geestelijke barometer op Föhn staat... Petra gaat naar het raam. Haar blik ver liest zich in de verte. Heb je misschien nog wat thee voor me? verbreekt Grace het ietwat pijnlijke zwij gen. Hierboven is het goed toeven Petra Ben je allang hier? Misschien al wel t e langzegt Petra aarzelend en bijna fluisterend. De Satans- bom schittert in de middagzon. Gerhard is immers ook niet meer hier, laat zij er nauwelijks verstaanbaar op volgen. Eerst veel later begreep Grace, dat Petra haar broer bedoelde, met wien zij, ook na zijn doodelijken val in de bergen, nog steeds als met een levend wezen omging. Jij weet niet aan welke beproevingen een mensch hierboven is blootgestelddoor hoeveel stormen je bezocht wordt, zoowel van binnen als van buitenMisschien is mijn tijd omJa, jij kunt de hut krij genzegt Petra dan plotseling volkomen duidelijk en toch als terloops. De woorden blij ven zwaar in de ruimte hangen Hoe bedoel je dat? Net zooals ik het zeg: Jij kunt die hut hier krijgenherhaalt Petra, eenigszins geërgerd over de verbazing van haar bezoek ster. En het bosch er bij Grace is nu niet alleen verwonderd, maar zelfs eenigszins geschrokken; Petra's wis pelturigheid is inderdaad allerzonderlingst. Denk er nog maar eens over na, Petra. Ik kom wel weer eens een keertje voorbij Nee, je behoeft niet terug te komen. Hier boven hangt een ijle, zuivere lucht; daar leer je vlug denken en gemakkelijk beslui ten. Ik zal nog alles schriftelijk vastleggen. Dank je, Petra, het ga je goed. Addio. Bollman, geef eens mooi een poot Nog één ding, houdt Petra haar terug. Ken je Dieter Prausnitz Ja. dat is, geloof ik, de skileeraar van Kaiserhof? Ik heb hem bij de les geobser veerd. ZooJij observeerd dus? Kan je dat? Petra treedt dicht op Grace toe. Ik kan dat niet! Dat noem je toch zakelijk, niet? Grace verwondert zich wederom. Die Petra is niet een kind; ze toont zelfs een zekere leergierigheid. Zeer zeker, als je goed wilt observeeren, moet je ook zakelijk zijn. Maar ook achting behoort daartoe. Je moet iemand achting toe dragen om hem goed en eerlijk te kunnen be- oordeelen, je, zelfs een zekere eerbied Grace doceert als een onderwijzeres en daar ze dat zelf bemerkt, breekt ze haar betoog schielijk af. Petra wordt trouwens al ongedul dig. Je kunt praten als Dieter, Grace.... Hier is zijn pijp. Geef hem die maar terug. Hij heeft hem hier laten liggen Moet ik hem ook de groeten doen? Waag het niet! Geen woord spreek je over mij. Ik wensch niet bekletst te wor-. den1 Daar boven is de hut van Petra te zien Dieter kijkt even vreemd op, maar dan maakt hij toch gebruik van den binocel, welke Baron Girsholm hem met een spottend lachje voorhoudt. Natuurlijk ziet Dieter niets. Girsholm wisselt een snellen blik van ver standhouding met Brigitte en deze laatste lacht begrijpend. Dieter stijgt het bloed ar het hoofd. Voorzichtig, baron we zijn nog niet be neden, fluistert hij hem toe. (Wordt vervolgd.), j

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5