De Landverrader KANO-SPORT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN. .WEERBERICHT CORT VAN DER LINDEN SCHOOL NEUTRALE SCHOOLVER. KANAALSTRAAT 238 A. Kleine klassen (25 leerl. per klas en per leerkracht. Vanaf eerste klas: opleiding voor het M. O. Eiken dag Fransche les in de hoogste klassen (geen aparte kosten). Inlichtingen: C. KEIZER, Julianakade 50, Tel. 4958. Totale kosten 45. per jaar; aanmer kelijke reductie bij meerdere leerlingen uit één gezin. - (Adv. Ingez. Med.) IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER. 1 Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Gloria, IJM. 37. Vangst 15 manden schelvisch, 50 m. braadschelvisch, 90 m. gul en leng, 325 m, koolvisch, 270 m. wijting, 110 m. makreel, 125 m. hake, 50 m. haring, 20 m. zeepaling, 40 m. varia. Totaal 1095 manden. WIJDINGSDIENST IN DE GOEDE HERDER KERK. In verband met het huwelijk van Prinses Juliana heeft Woensdagavond 8.15 uur een wijdingsdienst plaats in de Goede Herder Kerk onder leiding van ds. A. A. Wildschut. Mede werking verleent de organist der kerk de heer J. Huizinga. SUPPORTERS KEEREN TERUG. Zondagavond kwam een autobus terug met een aantal supporters, die elders een voet balwedstrijd hadden bijgewoond. In de Kal- verstraat viel één der passagiers uit de bus, De jongeman was zoodanig onder den invloed, dat hij niet in staat was op te staan. Hij werd door zijn medepassagiers in een poort gedepo neerd ende bus reed verder. Een tweede incident met deze bus werd ver oorzaakt door een juffrouw, die meende, dat het een dienstbus was, en de bus achterna holde. Toen zij naast de bus was gekomen, kwam zij te vallen en het had weinig ge scheeld of ze was onder een van de wielen terecht gekomen. Gelukkig kon de chauffeur, gewaarschuwd door het geschreeuw in de bus, deze nog juist bijtijds tot stilstand bren gen. BESOMMINGEN. Trawlers: Claesje, R. O. 46, 850 manden f 4340. Voorwaarts IJM. 83 105 manden f 1730. Vios 5, IJM. 102, 150 manden f 1420. Vios 4, IJM. 93 105 manden f 1890. Oentvery IJM. 131 75 manden f 17750. Eveline IJ.M. 115 760 manden f 3290. Liesbeth Betty IJM. 183, 400 manden f 2370. Reiger IJM. 106, 100 manden f 1680. Zeeleeuw IJM. 29, 95 manden f 1850. Zeehond IJM. 70, 800 manden f 1570. Bruinvisch IJM. 97. 130 manden f 1770. Maria Elisabeth IJM. 114, 75 manden f 1820 Em-i-na IJM. 177, 65 manden f 1840. Loggers. KW. 107 f 440; KW. 169 f 410. Besommingen van 6 haringloggers nog niet Ibekend. DE GEMEENTELIJKE REINIGINGSDIENST 25 JAAR. J.l. Zaterdag was het 25 jaar ge .leden, dat de Gemeentelijke Reinigingsdienst werd op- opgericht. Wij komen morgen op dit belang rijke jubileum, dat in alle stilte voorbij ging, nader terug. AANGEKOMEN 1 Januari: Vulcanus s.s. F-owey Viking s.s. Bremen 2 Januari: Inger Toft s.s. Hu-'e-lva Mount Myrto s.s. Rouaan Invergordon s.s. Truro Humber sb. Truro Witte Zee sb. Noordzee Gejo m.s. Strood Democraat m.s. Rochester Orpheus s.s. Hamburg Marn-e m.s. Noordzee S Januari: Langton Grange s.s. Huil IJstroom m.s. Huil Colombia m.s. West Indië Caribia ma. Hamburg VERTROKKEN. 1 Januari: Nereus s.s, Vigo Agamemnon s.s. Midd. Zee Vesta s.s. Midd. Zee Ulysses s.s. Midd. Zee Maaskerk s.s. West Afrika 2 Januari: Humber sb. Maassluis Witte Zee sb. Maassluis Margareta as. Rotterdam Euterpe s.s. Bordeaux Astarte s.s. Bremen Gateshead s.s. New Castle Megara m.s. Curacao Maxne ma. Parijs Langssee sa. Aarhuus Eemland sa. Hamburg Bacchus sa. Hamburg Meerkerk sa. Hamburg Marvel s.s. Oslo Surreybrook sa. Goole Pluto s.s. Odense Amstelstroom m.s. Leith Juno s.s. Kopenhagen 8 Januari: Hontestroom sa. Londen Zaanland sa. Buenos Aires Laertes sa. Batavia Vechtstroom s.s. Fowey Flying Scotsman m.s. Rotterdam Vliestroom s.s. Huil Vulkan ma. Ruhrort Marne m.s. Parijs Caribia ma. Curacao MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 150—1,20. Griet per 50 K.G. f 36—15. Tongen per K.G. f 1.050.88. Groote schol per 50 K.G. f 16—12,50. Middelschil per 50 K.G. f 18—13,50. Zetschol per 50 K.G, f 32—23. Kleine schol per 50 K.G. f 225.20. Bot per 50 K.G. f 10—6.50. Schar per 50 K.G. f 10—6. Tongschar per 50 K.G. f 4518. Rog per 20 stuks f 1914. Vleet per stuk f 20.60. Kleine poon per 50 K.G. f 12. Middelschelvisch per 50 K.G. f 27. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 28— Kleine schelvisch per 5G K.G f 178. Kabeljauw per 125 K.G. f 4422,50. Groote gullen per 50 K.G. f 11—6. Kleine gullen pfcr 50 K.G. f 82,80. Wijting per 50 K.G. f 6.601. Makreel per 50 K.G. f 13—6. Heilbot per K.G. f 0.90—0.62. Leng per stuk f 1,500.35. Koolvisch per stuk f 0.670.08. Versehe haring per kist f 3,901.90. Middel hake per 125 K.G. f 108. Klein middel hake per 50 K.G. f 3631. Kleine hake per 50 K.G. f 17.50—7.—. Sleepreis. De Nederlandsche sleepbooten Humber en Witte Zee zijn hier aangekomen met het Brit- sche stoomschip Invergordon op sleeptouw. Dit stoomschip is oorspronkelijk als tankschip gebouwd en heeft gedurende vijf jaren te Truro stilgelegen. Het zal nu bij de Amster- damsche Droogdok Maatschappij te Amster dam tot gewoon vrachtschip worden ver bouwd. Reparaties uitgevoerd. Het Britsche stoomschip St. Quentin, dat van Canada een lading hout hij de papier fabriek te Velsen had aangebracht, heeft te Amsterdam verschillende reparaties uitge voerd en vertrok gisteren naar Londen. Passagiers ingescheept, Het van Hamburg komend Duitsche motor schip Caribia heeft gisteren in de Buitenha ven een aantal passagiers voor West Indië in gescheept en ging daarna naar Antwerpen verder. Groote diepgang. Het met stukgoederen naar Batavia vertrok ken Nederlandsche stoomschip Laertes pas seerde het Noordzeekanaal uitgaand met een diepgang van 8,2 meter. INBRAKEN EN DIEFSTALLEN. De lange lijst. Ook de laatste dagen zijn de gebruikelijke inbraken, rijwieldiefstallen enz. niet achter wege gebleven. Zoo werd Ouder jaarsavond tijdens afwezigheid der bewoners ingebroken ingebroken inOoW5Ds,b c:aijotu enten en in een woning aan de Tolstuinderslaan te Velsen. Men verschafte zich toegang door het in slaan van een ruit van de keuken. Ver schillende meubelstukken werden door de be zoekers opengebroken. Er wordt echter niets vermist. Nieuwjaarsdag werd ingebroken in een wo ning aan den Schulpweg te Velsen-Noord, waar de inbrekers zoo brutaal waren, de voor deur te forceeren. Verschillende kasten werden met een beitel opengebroken. Vermist wordt een ongeveer tien gulden. Verder werd ingebroken tijdens afwezigheid der bewoners in een woning aan de Pres. Steijnstraat te IJmuiden. iHer wordt een bedrag van ongeveer dertig gulden vermist. Van een landbouwwerktuig, dat op een stuk land aan de Laurillardlaan te Santpoort stond, werden eenige onderdeelen ontvreemd. Ten nadeele van een bewoner van de Alexander Bellstraat werd een rij iel ont vreemd, dat hij had geplaatst in een rookerij aan de Middenhavenstraat. Tenslotte deed een inwoner van IJmuiden aangifte van diefstal van zijn rijwiel dat hij voor een woning aan den Zeeweg te IJmuiden- Oost had geplaatst. Huldiging der Olympische kano vaarders. In het feestgebouw „De Ruyter" te Amster dam, zijn Zaterdagavond de kanovaarders, die de Nederlandsche kleuren op de Olympi sche kanowedstrijden te Gruenau verdedig den, op een eenvoudige, doch hartelijke wijze gehuldigd. De heer Lotsy hield een toespraak. De Olympische Spelen te Berlijn, de toekomstige in 1940 te Tokio, de Olympische Dag, alles werd door hem besproken. Zijn rede, welke met een aantal lantaarnplaatjes werd toe gelicht, ontlokte na afloop een geestdriftig applaus. Hierna ging de voorzitter van den Ned. Kanobond, Ir. J. Loeff, tot de huldiging over. Na de uitstekende verrichtingen van de kano ploeg te hebben belicht, reikte de heer Loeff een medaille uit aan de heeren Kraaier, Ta- tes, Van der Kroft, Siderius, Starreveld, Van Tongeren, Moser, Giesen en Vrolijk. De gebr. Wijdekop waren door ziekte verhinderd. Te vens werd aan de kanovaardex-s de officieele oorkonde van het Duitsch Olympisch Comité overhandigd. Kraaier dankte namens de kanoploeg het bestuur van den bond en in het bijzonder den leider, den heer Ruytenschildt, voor het vele en goede werk, dat het in het belang van de kanosport heeft verricht. Aan den heer Ruy tenschildt werd een oorkonde aangeboden. CRICKET IN AUSTRALIë. De derde testmatch. Australië in winnende positie. MELBOURNE, 4 Jan. 1937. De kans, dat Engeland ook de derde test match wint, is zeer klein geworden. Zaterdag verloor Australië in de tweede innings het wicket van O' Reilly; hedenmorgen vervolgden Fleetwood, Smith en Ward de innings op Voce en Allen. In de 1ste over van Voce werd Fleet wood Smith op silly-point door Verity ge vangen. Ward werd op Voce in de slips gemist. Het Engelsche bowlen en fielden was wederom van een hoog gehalte. Op 38 viel het derde wicket, dat van Ward, die in de eerste over van Verity op deep mid-on door Hardstaff ge vangen werd. Rigg speelde voortreffelijk. De 50 gaan op. Allen tracht vóór de lunch een scheiding te bewerken, doch slaagt niet. Stand 623. Rigg 27 Voce en Sims begonnen na de pauze. Laatst genoemde houdt uitstekend lengte en noopt de batsmen tot voorzichtigheid. Voce neemt op 74 zijn derde wicket, doordat hij Brown voor een onzekere 20 op square leg gevangen krijgt. Rigg stevent nu met Fingleton samen snel op zijn 50 af. Wederom betrekt het weer en dreigt de regen. Op 97 komt een einde aan de fraaie innings- van Rigg, als hij een indraaiende „googly" van Sims niet zijn been-en speelt. Het is nu zaak voor Australië, d-at Bradman stand houdt en Schip Anna Bulgaris (Gr.) Ant. Stathatos (Gr.) Adamas (Gr.) Astrea (Ned.) Aurora (Ned.) Amstell-and x) A-dalia (Du.) Arete (Zw.) Baraeveld (Ned.) Breda Bodegraven (Ned.) Boskoop (Ned.) Bin tang (Ned.) Bacchus (Ned.) Clytoneus (Br.) Cordillera (Du.) Ceres (Ned.) Gorbea Mendi (Sp.) Dolius (Ned.) Enggano Eurylochus (Br.) x) Erinna Euterpe (Ned.) Eemland (Ned.) Farmsum Fauna (Ned.) Grangepark (Br.) Heemskerk x) Heidelberg (Du.) Hilversum (Ned.) Halle (Du.) Hebe (Ned.) Jagersfontein x) Joh. v. Oldebarhevelt x Laomedon (Eng.) x) Luneburg Lynghaug (No.) Moena x) Montferland x) Mello (Portug.) Mars (Ned.) Marika Propappa (Gr.) Orestes (Ned.) Odysseus (Ned.) SANTPOORT RIJWIELDIEF AANGEHOUDEN. Zondagavond is door de Rijkspolitie te Santpoort aangehouden een zekere H., ver blijvende te Santpoort, verdacht van dief stal van een vijftal rijwielen. Hij is aan het bureau van politie in bewaring gesteld. TEGEN DE AFSLUITBOOM GEREDEN. Zondagmiddag is een autobus tegen een afsluitboom van den spoorwegovergang in de Wüstelaan gereden, ten gevolge waarvan -de afsluitboom werd beschadigd. Geen der in zittenden van de bus bekwam eenige letsel, en ook het treinverkeer ondervond geen stagnatie. Poelau Laut x) Poelau Bras x) Polyphemus (Ned.) x) Phrontis (Ned.) x) Palata (Du.) Poseidon (Ned.) Polydorus (Ned.) Perseus (Ned.) Rhea (Ned.) Sersostris (Du.) Serooskerk x) Salland x) Springfontein x) Saturnus (Ned.) Stuyvesant (Ned.) Troja (Du.) Tela (Ned.) Thetis.(Gr.) Theseus (Ned.) Trocas (Br.) Tabian (Ned.) x) Venus (Ned.) Zuiderkerk (Ned.) x) Santé Fé Buenos Aires Buenos Aires West Indië Calamata Buenos Aires Pt. Limon Swansea Chili Chili Hamburg (via Antw.) Chili Batavia Hamburg Batavia West Indië Zwarte Zee Buenos Aires Batavia Ned. In-dië Ned. Indië New York Bordeaux Hamburg Buenos Aires West Indië W. Afrika Z. Afrika Ned. Indië Concepcion Ned. Indië Danzig Zuid Afrika Ned. Indië Batavia Ned. Indië Tunis Soerabaja Buenos Aires Buenos Aires Hamburg Buenos Aires Bourgas Stettin Batavia Batavia Batavia Batavia West Indië Midd. Zee Batavia Cadix Midd. Zee Mexico Japan Buenos Aires Zuid Afrika Alexandrië West Indië West Indië Buenos Aires Buenos Aires Stettin Curacao Hamburg Midd. Zee verm. aankomst Laatste bericht 15 Jan. 5 Febr. 9 Febr. 4 Jan, 9 Febr. 24 Jan. 26 Jan. 17 Jan. 5 Febr. 12 J-an. 10 Jan. 6 Jan. 6 Febr. 2 Febr. 10 Jan. 28 Jan. 26 Jan, 17 Jan. 22 Jan. 21 Jan. 3 Jan. 10 Jan. 12 J-an. 7 Jan. 15 Jan 9 Jan. 14 Jan. 20 Jan. 27 Febr. 6 Jan. 12 Jan. 31 Jan. 2 Jan 3 Jan. 25 Dec. van Dakar. 15 Dec. te Santa Fé. in lading. 24 Dec. van Paramaribo. 31 Dec. van Catani-a. vertrekt 8 Jan. vertrekt' 8 Jan. 1 Jan. vertrokken, 26 Dec. van Curagao. 28 Dec. van Tocopilla. 2 Jan. vertrokken. 29 Dec. van Valparaiso. 28 Dec. vertrokken. in lading. vertrekt 9 Jan. 4 Jan. van Pt. Limon. 30 Dec. te Bourgas. in lading, vertrekt 9 Jan. 16 Dec. van Padang. 30 Dec. van Belawan. in lading. vertrekt 9 Jan. vertrekt 8 Jan, 24 Dec. vertrokken. 28 Dec. van Guatemala. 28 Dec. van Dakar. 1 Jan. van Antwerpen. 28 Dec. van Batavia. 31 Dec. vertrokken. 16 Dec. van Soerabaya. 4 Jan. vertrokken. 28 Dec. van Dakar. 0 Dec. van Colombo. 31 Dec. van Colombo. 27 Dec. Van Colombo. 30 Dec. vertrokken. 22 Dec. van Colombo. 29 Dec. van Santos. 22 Dec. van La Plata. 2 Jan. vertrokken, in lading'. 27 Dec. van Stamboul. vertrekt 9 Jan. 31 Dec. van Marseille. 29 Dec. te Belewan. 30 Dec. van Port Said. 30 Dec. te Marseille. 29 Dec. van Curagao. 24 Dec. te Fiume. vertrekt 23 Jan. 31 Dec. te Lissabon. 1 Jan. te Triëst, 2 Jan. van Trinidad. 1 Jan. van Aden. 24 Dec. van Bahia. 24 Dec. van Mombassa. 30 Dec. van Beyrouth. 31 Dec. van Madeira. 24 Dec. van Trinidad. 29 Dec. vertrokken. 25 Dec. te Villa Constitucic 30 Dec. vertrokken. 31 Dec. te Rotterdam, in lading. 27 Dec. van Metzuna. 29 Dec. van Kobé. dat er snél runs komen. Bradman ên Fingle* ton brengen Australië in een veilige' positie. Te 3.25 uur moet het spel wegens regen on derbroken worden. Bij de theepauze is dei stand 149 5 Onmiddellijk na de thee valt de regen hl stroomen neer. Toch kan een half uur later 'het spel hervat worden. Bradman in het bij zonder scoort nu snel ondanks zuiver bowlen en zeer goed veldwerk der Engelsehen. Om 6 uur is de stan-d 1945 en heeft Australië met nog 5 goede wickets in handen een voorsprong van 318 runs, gelet op de omstandigheden een zeer sterke positie. Het aantal toeschouwers bedroeg 87000! Scores 2de innings Australië: O'Reilly c. en b. Voce 0 Fleetwood Smith c. Verity b. Voce 0 Ward c. Hardstaff b. Verity 18 Rigg i'.b.w. Sims (N. R.) 47 Brown c. Barnett b. Voce 20 Fingleton not out 39 Bradman not out 56 Extra's 14 194—5 Voce 366, Verity 115, Sims 133. Sportmassagedag te Amsterdam Het Nederlandsch Genootschap voor Heil gymnastiek en Massage, dat sedert eenige ja ren een getuigschrift voor sportmassage heeft ingesteld, hield Zaterdag te Amsterdam een sp-ortaiassagedag. De voorzitter, de heer W. (P. Nuyten uit Haarlem, heette de talrijke aanwezigen wel kom en wees er op, dat wijlen de heer Jan sen reeds in 1914 op de noodzakelijkheid! van een goede regeelimg der sportmassage heeft gewezen. Toch heeft de instelling daarvan nog lang geduurd, omdat over de wijze, van regeling verschillende meeningen be stonden. De controle op het getuigschrift be rust bij de Federatie van bureaux voor me dische sportkeuring, die het mede ondertee kent; het Nederlandsch Olympisch Comité heeft een getuigschrift als zoodanig voor de sportbonden erkend. Prof. Dr. J. G. Sleeswijk sprak over: „en en ander over medische sportkeuring". Uit voerig wees spr. op de samenwerking met den huisarts en bracht het enorme belang van een goede sportkeuring naar voren. Hierna hadden op vier plaatsen in de zaal demonstraties van sportmassage plaats, o.a. door den heer J. P. Rodenburg voor roeiers, B'. G. Brugman voor voetballers, J. J. Mol voor boksers en L. L. M. Poertzgen voor ath- letiekbeoefenaars, waarna gelegenheid ge geven werd tot het stellen van vragen. Tal rijke masseurs maakten hiervan gebruik; zij werden door den inleider beantwoord. In de avondvergadering sprak dr. J. H. O. Reys in plaats van Dr. W. Mol over sporton- gelufcken en sportschaden, waarna de de monstraties van sportmassage werden voort gezet. HAARL. KORFBALBOND Haarlem 3Palvu (02) De thuisclub bleek nogal veel spelers door ziekte te missen. De wind deed veel afbreuk aan het s-pe-1, de wedstrijd stond dan ook op laag peil. De Palvu-aanval bracht er nog iets van terecht en daar zij tevens nogal geluk had, was de stand binnen een kwartier 02 door doelpunten van G. Voetelink. In het verdere gedeelte van den wedstrijd werden geen doelpunten gemaakt, .dank zij vooral de Haarlem-verdediging, die goed werk verrichtte. x) Schepen voorzien van een x) zijn groot-er dan 6000 bruto register ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Binnenhaven Binnenhaven Buitenhaven Hoogovens Nederl. Nederl. Duitsch Nederl. slpb. slpb. s.s. m.s. Humber Witte Zee Caribia Gejo Truro Noordzee Hamburg Strood ledig ledig ledig ledig De Bilt voorspelt: Krachtigen tot matigen Zuid westelijken tot Zuidelijken, later weer ruimen den wind, zwaar bewolkt of betrokken met waarschijnlijk regen, weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 775.2 m.M. te München. Laagste 729.7 m.M. te Seydisfjord. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 54 F. Laagste hedennacht 42 F. Hoogste heden 44 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 708 m.M. Neiging: Stilstand. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN Dinsdag v.m. 8.48 uur; n.m. 9.18 uur. Woensdag v.m. 9.47 uur; n.m. 10.23 uur. Donderdag v.m. 10.55 uur; n.m. 11.36 uur. WEEK-ABONNEMENTEN. dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag afrekenen. DE ADMINISTRATIE. FEUILLETON Naar het Engelsch bewerkt door THEA BLOEMERS. (Nadruk verboden). 40) En nu bedaard hoor, hijgde Ronald of ik schiet je neer als een hond. Blashmere grinnikte. Leeggeschoten, begreep Montleven. Meteen diende hij Blashmere zoo'n serie slagen toe, dat deze binnen enkele minuten buiten gevecht was gesteld en half bewuste loos op de bank neerviel. Ronald nam niet meer de minste notitie van hem. Hij ging op Gladys toe en zeide: Je moet me alles later maar uitleggen, lieveling. Ga nu naar boven, haal een laken om het lijk, zoolang toe te dekken, onderwijl zal ik met dit heerschap afrekenen. Hij kuste haar op het voorhoofd en bracht haar tot aan het einde van de gang. Terug gekeerd in het vertrek, heesch hij den jour nalist overeind en begon hem uit te hooren. Binnen vijf minuten was Montleven op de hoogte van het allervoornaamste. Blashmere bekende hem, welk geheim hij had ontdekt, waarom de oude graaf zich hier verborgen hield en hoe hij Blashmere misbruik had. gemaakt van zijn wetenschap door én den graaf én Gladys te dreigen met dood en gevangenis. Ronald behield zijn kalmte, ofschoon de lust den man vóór hem een nieuw pak slaag toe te dienen erg groot was. Ga daar zitten, gebood hij en wees Blashmere een stoel aan, dezelfde, waarop voor een uur geleden graaf Edward nog ge zeten had. Daarna haalde hij een block-note uit zijn zak te voorschijn, schroefde zijn vulpen los en begon te schrijven. Toen Gladys terug kwam schreef hij nog: Een oogenblik lieveling leg het kleed vast over het lichaam heen. Gladys deed aldus, niet zonder eerst een langen kus op het voorhoofd van den ge storvene te hebben gedrukt. Wilt u even luisteren' wendde Mont leven zich naar den journalist en hij las voor, w-at hij zoo juist had opgeschreven in duplo: Ondergeteekende verklaart schuldig te zijn aan moord op graaf Edward Boroughbridge, gepleegd in het kasteel van dien naam den .Mei 19. Hij verklaart door afpersing te hebben wil len trachten een huwelijk te sluiten met de kleindochter van den vermoorde en geld te hebben wilen verkrijgen op onrechtmatige wijze. Hij verklaart in meerdere opzichten misbruik te hebben gemaakt en te hebben willen maken van zijn ontdekking, dat de graaf Boroughbridge nog in leven was. Hij verklaart nooit te zullen publiceeren of bekend te zullen maken op mondelinge wijze, hetgeen hij op dit kasteel heeft ontdekt en meegemaakt. Hij is -bereid in zijn krant een neutraal artikel te plaatsen, dat niet meer bevat dan een beschrijving van de feestelijkheden, ge lijk die ook in andere bladen zijn aange troffen. Wanneer u zoo goed wilt zijn, daar uw naam onder te zetten, dan kunt u vrij ver trekken, mijnheer, zeid-e Montleven. Mag ik even uw pen -gebruiken? vroeg Blashmere koud. Zonder bedenken teekende hij daarna de bekentenis. BESLUIT. Het was de avond van denzelfden dag. Gladys en Ronald hadden elkander einde lijk gevonden. Alles wat er te zeggen viel en wat bekend moest worden, was uitgesproken en vol eerbied en bewondering voor haar heldhaftig gedrag had Ronald zijn geliefde in de armen gesloten en haar wederom de kleur op de wangen gekust. Langen tijd zaten zij bijeen, telkens elkan der verhalend van het voorbije verdriet en van de zorgen, die nu achter den rug lagen. Laten we liever over onze toekomst praten, lachte Ronald. O, je zult nog heel wat beleven van daag, voorspelde Gladys en nauwelijks had zij het gezegd of Jones trad binnen en kon digde de komst van notaris Branton uit Lon den aan. Je zult je heele leven geplaagd worden om je heldhaftig gedrag. Jones voorspelde Montleven. Maar hij nam zich inwendig voor er nooit een toespeling op te maken, want hij zou niet licht vergeten, wat hij aan den butler had te danken. De notaris trad binnen. Zijn komst riep weer tal van herinneringen bij Gladys wakker. Met ontroering trad hij haar vriend tegemoet en deelde hem mede dat de onschuld van haar vader nu vast stond. De heer Branton luisterde met gespannen aandacht naar het uitvoerige verhaal van Gladys, dat eindigde met de blijde mededee- ling: En mag ik u nu tevens mijn aanstaan den echtgenoot voorstellen, Lord Montleven? Ingenieur Montleven, verbeterde Ro nald schertsend. Op mijn wetenschappelijken titel ben ik trotscher dan op mijn adellijken. De notaris wensehte de beide jonge men- schen hartelijk 'geluk, Maar nog meer vreug de bereidde hem toch de mededeeling dat graaf George Boroughbridge onschuldig was geweest en dat zijn menschenkennis hem niet had bedrogen. Hij gaf nog eenige goede raadgevingen. Het stoffelijk overschot van den laatsten mannelijken Boroughbridge zou in alle stilte des nachts worden overgebracht naar het familiekerkhof, dat op de gronden van het kasteel was gelegen. Peacock zou te kennen worden gegeven, dat hij verdwijnen moest en zich niet meer in Engeland mocht vertoonen. (Dit bleek achteraf niet noodig, want de majoor keerde n-ooit van zijn laatsten autorit terug. Men vermoedde, dat hij over het Kanaal gevaren en naar Frankrijk of Zwitserland gevlucht was.) Drie maanden later bevonden Lord Mont leven en zijn jeugdige vrouw. Gladys, gra vin Boroughbridge, zich in Venetië. Zij zaten op het terras van het hotel te ontbijten. Ronald las de kranten door, Gladys de brieven. Opeens begonnen zij bijna gelijktijdig te lachen. Wat is er? vroegen hun oogen weder- keerig, Ronald reikte zijn vrouw een exemplaar van de „London News", dat een beschouwing bevatte over de jachtfeesten van het af-ge- loopen seizoen „Door ongesteldheid van onzen redacteur hebben wij van de schitterende feesten, die eenigen tijd geleden op kasteel Borough bridge werden gegeven, maar terloops mel ding kunnen maken. Wij prijzen ons geluk kig, dit thans bij ons driemaandelijksch over zicht van de voornaamste gebeurtenissen in het gezelschapsleven te kunnen doen. En het blad verloor zich dan verder in een opgewonden beschrijving van de schitteren de partij, die Gladys had gegeven de eerste maal op haar slot. Ronald las intusschen een briefkaart van tante Clare, die berichtte, dat Mary's ver loving met Richard Randal nog voor hun terugkeer in Engeland een feit zou zijn loving met Richard Randall nog voor hun lectuur op en blikten elkander in de la chende oogen. Liefste, zeide hij. Ronald stond op omhelsde zijn vrouw en drukte zijn lippen op het liefelijke gelaat van Gladys, de laatste gravin uit het be roemde geslacht Boroughbridge. EINDE

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6