HET NIEUWE AVONDBLAD Reeders willen verbeteringen in contracten. Conflict zal daardoor vermeden kunnen worden. 22e JAARGANG No. 54 WOENSDAG 6 JAN. 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2ys cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen 2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand. voet of oog; f 250.- bij verlies van een duim: 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm 30.- 'bij breuk van boven- en/of onderbeen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. ƒ400.- bij verdrin kingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van ƒ2000.-, indien hetzelfde ngeval den dood van vijf of meer abonnés mocht ten gevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, een Polis is niet noodig. De Wereldjamboree 1937. Wij publiceeren in ons nummer van heden mededeelingen omtrent de in dezen zomer te Vogelenzang te houden Wereld-Jamboree der Padvinders, waaruit blijkt dat het welslagen van deze wereld-demonstratie der padvinderij in groot gevaar verkeert tengevolge van de heerschende oneenigheden in de Nederland- sche Padvindersbeweging. Door een commu niqué van het hoofdkwartier aan de bladen was onlangs de indruk gewekt dat deze on eenigheden tot het verleden behoorden. Wij ontvingen thans evenwel een ingezonden stuk van een Haagsch hoofdbestuurslid, mevrouw H. Pippel-Clatworthy, waarin deze mededeelt niet alleen dat zij als zoodanig ontslag heeft genomen op zeer ernstige gronden, maar bo vendien dat de medewerking der R.K. Ver kenners reeds was ingetrokken en dat de Re geering en dientengevolge ook de Ned. Spoor wegen en ie Ned. Posterijen voornemens zou den zijn hun steun aan den Jamboree te ont houden. Dit gaf ons aanleiding onzen Haag- schen correspondent te verzoeken zich tot den Minister van Onderwijs te wenden. Uit dit on derhoud, dat wij publiceeren kunnen nevens het bedoelde ingezonden stuk en gevolgd door eenige mededeelingen van een persoonlijkheid uit padvinders-kringen blijkt, dat de ernst van de situatie maar al te zeer werkelijkheid is. Practisch is de toestand zoo, dat de steun van de Regeering en daarmee die van de Spoor wegen en de Posterijen thans is ingetrokken. Dat er groote moeilijkheden met de R.K. Ver kenners zijn, die de helft van de Nederland- sche deelneming zouden vormen, blijkt even eens. Wel zeer opvallend is de mededeeling van den minister, dat de zijnerzijds aangebo den onpartijdige bemiddeling door het hoofd kwartier is afgewezen. Wij beschouwen dit als een zeer ernstige zaak. Wij zijn van meening, met de inzendster, dat de padvindersbeweging een voorbeeld van goede samenwerking behoort te zijn krachtens haar eigen leuzen. Optredend als gastvrouwe van een wereld-beweging, waarvan zij deel uitmaakt, neemt zij zeer groote verplichtingen en verantwoordelijkheden op zich. Die zijn dan toch wel in de eerste plaats, dat zij zelve eenheid en samenwerking toont en door haar optreden den Nederlandschen naam in het buitenland steunt. Bij een opzet als deze, die tienduizenden padvinders uit de geheele we reld naar ons land moet brengen, staat de Nederlandsche reputatie uit organisatorisch oogpunt op het spel. En wij hebben op dat gebied èen groote reputatie te verliezen.ik behoef alleen maar te herinneren aan de zoo schitterend geslaagde Olympische Spelen van 1928. Ook de belangen van ons vreemdelingen verkeer, nu en in de toekomst, zijn er direct en in belangrijke mate mee gemoeid. Een manifistatie als deze behoort zich te toonen als „één der dingen, waarin een klein land groot kan zijn". Er zijn vele zulke dingen; dit is er één van. Tegenover het buitenland en niet minder tegenover het eigen volk is het bovendien noodzakelijk, dat in samenwerking en met steun van de Regeering wordt gehan deld. Dat deze geen verdeeldheid duldt bij menschen die een voor ons land zoo belang rijke zaak willen tot stand brengen, is vol komen begrijpelijk. Dat haar aanbod tot bemiddeling in ge schillen, waarin zij zich op een volkomen neutraal standpunt stelt, maar eenvoudig weg door het hoofdkwartier wordt afgewe zen achten wij volkomen onbegrijpelijk. Voorts is het ons een raadsel hoe men deze zaak zou kunnen uitvoeren zonder den zeer belangrijken steun van regeeringssuibsidie en spoorwegreducties. Wij vermoeden dat de deelnemers in het garantiefonds, waaronder de gemeenten in dit district, daar ook geens zins onverschillig tegenover zullen staan. Het is kennelijk hoog tijd dat de openbare meening kennis neemt van den stand van zaken. De Nederlandsche belangen, die hier op het spel staan, dienen ten spoedigste ten goede beïnvloed te worden. De Wereld-Jam boree in ons land mag geen mislukking worden! R. P. IJMUIDEN SUPPORTERS DIE TERUGKEEREN. In verband met ons berichtje over hetgeen Zondagavond in de Kalverstraat plaats vond bij de terugkomst van een aantal voetballers, wijst men ons er op, dat er geen sprake van is. dat de jongeman die uit de auto viel „onder den invloed was". De persoon in kwestie werd op eigen verzoek afgezet, omdat hij zich onwel gevoelde en daar hij dicht bij huis was, reed de bus verder. Wij teekenen hierbij aan, dat het op onzen berichtgever en ook op andere ooggetuigen den indruk maakte, dat de jongeman beschonken was. Het Visscherijbedrijf in 1936. Gemiddelde besommingen der trawlers iets hooger dan in 1935 Motorkustvisschers snel opwaarts. Reeds hebben wij in het kort medegedeeld, dat de omzet in den Rij ksvischaf slag gedu rende 1936 bedroeg f 6230231.tegen f6338264.— in 1935 of ruim f 108000 minder. Het is vooral de laatste maand van het jaar, die tot dezen achterstand, heeft bijgedragen, daar de omzet in December 1936 ca. f 85000. bij dien van December 1935 ten achter bleef, in welken achterstand zoowel de stoomtraw lers als de trawlloggers deelden, terwijl voorts de Engelsche drifters het met f45000.ach terstand bij verleden jaar lieten zitten. De omzet in December j.l. was f6412536.tegen f727498 In 1936 kwamen aan den afslag: van de trawl- en zeevischzegenvissclierij 1737 (1775) Nederlandsche stoom- en motor- trawlers met f3766601 (f3766254), 2186 (2404) motorloggers met f 1123291.(f1234929. 6399 (4237) motorkustvisschersvaarbuigen met f549736.— (f310841.—360 (407) open booten met f6200.49 (f 1792.—), 2 (0) zeilkustvis- schersvaartuigen met f 10.20, 10 (1:2) Duitsche stoomtrawlers met f26920.(f39237.1 (0) Engelsche motortrawlers met f356.84 (171) Deensche motorkotters met f 59263 f 112004) 1 (0) Engelsche met f356.1 (0) Duitsche met f300.6 (17) Belgische met f898. (f8886.en 12 (0) Zweedsehe met f 93'28. Van de drijfnetvisscherij kwamen binnen: 31 (134) Nederlandsche stoomloggers met f41113.— (f90351.—) 405 (710) Nederlandsche motorloggers met f391110:2.(f541601'.1 (1) Poolsche motorloggea- met f 1011.(f 1429) en 57 (68) Engelsche drifters met f 57562. (f77216.—). Van de beugvisseherïj kwamen binnen; 1 (1) IJslandsche motorbeuger met f2343.93 (f4193.en 53 (33) Nederlandsche stoom- beugers met f45977.— (f33837.—). De opbrengst der consignatiezendingen be droeg f147820.— (f 1-1'1730.— Laten we bovenstaande cijfers eens aan een nadere beschouwing onderwerpen. Allereerst die, welke betrekking hebben op de stoom trawlers: Hierbij valt een bijzonderheid te consta- teeren, n.l. dat wanneer we de totale opbrengst op 1000 gld. afronden, de opbrengst zoowel in 1935 als in 1936 was f3766000.welke op brengst in 1935 door 1775 en in 1936 door 1737 reizen verkregen werd. Zoo was dus de gemid delde reisbesomiming in 1935 f 2122.en in 1936 f2168.—. Kan nu gezegd worden, dat de resultaten van het bedrijf beter waren dan in 1935? Dat is natuurlijk voor een buitenstaander moeilijk te zeggen, omdat met tal van fac toren rekening moet worden gehouden. Een feit is, dat de devaluatie van den gulden 'het bedrijf geld kost: kolen, netten, tal van ma- chineonderdeelen zijn in prijs gestegen. Daar tegenover staat, dat de gemiddelde reisduur wel korter geweest aal zijn dlan in 11935. Het feit dat, behoudens de laatste weken, de be sommingen zoowel van de kustbooten als van de Noordbooten op een hooger niveau zijn ge komen geeft den burger moed, terwijl ook de betere vooruitzichten der haringvisscherij en als gevolg daarvan een te verwachten gerin gere concurrentie ook in het komend sei zoen van d'e trawllogers als een voor de stoomtrawlvisscherij gunstige factor be schouwd mag wonden. Konden wij bij de stoomtrawlers constatee- ren, dat de totale besommingen in 1936 even hoogt waren als in 1935, bij de trawlloggers zien we in beide jaren een gelijk reisgemiddelde, n.l. f 513.Alweer een toeval dus. Dat het aantal muotorloggers, dat aan d'e ferawlvissche- rij deelnam veel minder was dan in 1935 schre ven wij reeds. De motorkustvisschers maakten een flinken sprong: van 4237 met f310841.in 1935 op 6399 met f549736.in 1936. Deze visscherij heeft zich. verleden jaar wel zeer belangrijk ontwikkeld. Zij herstelt in zekeren zin het door den achteruitgang der trawlloggers verstoorde evenwicht in den aanvoer van kustvisch. Voor den handel is dit een verschijnsel van be te ekenis. Het is in zekeren zin een geruststel ling voor de toekomst, want het bedrijf kan dezen aanvoer niet missen. Bij het waardeeren van deze stijging boude men er rekening mee, dat thans (ik meen sedert een half jaar) ook de opbrengst der gar n al en visscherij bij deze groep wordt opgeteld'. Verder valt er in verband met de jaar cijfers weinig bijzonders meer op te merken. We zien op het jaarstaatje 57 Engelsche drif ters. Dit date eren nog uit de vorige teelt, want dit seizoen hebben we nagenoeg geen drifters gezien; in de heele maand December slechts één. Overigens is het met den aanvoer van versche haring nog al meegevallen: door Ne derlandsche stoom- en motorloggers werd in December voor ruim f 162000.aangevoerd; in December 1935 was dit cijfer f 164000. Van de trawlharing zijn ons nog geen cijfers bekend. De beug visscherij kon iets ophalen. De ge middelde reisbesommingen waren echter la ger dan in 1935. DE BURGERLIJKE STAND OP 7 JANUARI. De Ambtenaar van den Burgerlijken Stand deed nfdfi dat bet. bureau van den Bnrger- 'ijker Stand op Donderdag 7 Januar* a.s tus- schen 9 en 9V2 uur des voormiddags zal wor den geopend op verzoek van een belanghebben de, indien de verzoeker aantoont, dat met de te verrichten werkzaamheid niet tot den vol genden dag kan worden gewacht. Ook het prachtige Gouvernementsgebouw aan de Paviljoenslaan te Haarlem is in deze feestweek 's avonds schitterend verlicht. Het maakt tegen den donkeren achtergrond een bijzonder mooi effect. Zooals reeds werd gemeld, zijn Maandag de besturen der verschillende organisaties van werknemers begonnen met het beleggen van vergaderingen met hunne leden ter bespre king van de voorwaarden, waarop de Reeders- vereeniging zich bereid heeft verklaard, een nieuw contract voor de zeelieden af te slui ten. Men weet, dat van reederszijde oorspron kelijk geweigerd werd op de basis van de door rit organisaties voorgestelde wijzigingen de onderhandelingen voort te zetten. Later von den echter toch besprekingen plaats, welke er toe geleid hebben, dat de reeders zich bereid hebben verklaard met eenige voor de opva renden gunstiger voorwaarden genoegen te zullen nemen. Wij kunnen thans melden, dat deze voor waarden inhouden dat lc. toegestaan wordt de aanvulling van art. 8 der oude overeenkomst, hetgeen beteekent, dat wanneer een schip niet langer dan drie dagen bin nenblijft voor kleine reparaties, ketel keuring enz., de gage zal worden doorbetaald; 2e. de aftrek van het halve losloon, ter bepaling van de netto-besomming komt te vervallen; 3e. aftrek van gage ter berekening van de netto-besomming zal in het vervolg niet geschieden hij besommin gen beneden f 1540, doch eerst hij besommingen beneden f 1210; 4e. de geheele opbrengst van lever en kuitgeld komt bij Noordzeetrawlers weer geheel ten goede van de beman ning; dit geldt echter niet voor de IJslandbooten; 5e. de uitkeering bij ziekte zal van 60 pet. op 70 pet. worden gebracht; BURGERLIJKE STAND. Bevallen: I. M. Th. van LeeuwenStamer, z., Hagelingerweg 339, Santpoort. A. Kansen Bultje z., Planciusdwarsstraat 6, IJmuiden. W. D. van AlphenOiyrhook z., Stephenson- straat lOrd., IJmuiden. M. J. J. GroenEsser, d., Pastoorstraat 35, Santpoort. J. Schellevis Smit, z., Bloemstraat 93, IJmuiden. G. C. Post— Kalkman, d., J. v. Heemskerkstraat 13, IJmui den. N. DreijerMaas, d., Snelliusstraat 51, IJmuiden. M. H. H. v. d. PloegSteman, d., Ogelwightstraat 7, Velsen N. T. J. Stekde Smit, d., Noorderlaan 45, VeLsen-N. D. Engel hart—Nielsen, z., Piet Heinstraat 46, IJmuiden. C. M. J. HuizingaTesselaar, d.. Meeuwenlaan 14, IJmuiden. C. H. BurghoornGerritsen, z.. N. Schulpweg 311, Velsen-N. L. JaspersPost. z., Heidestraat 41, IJmuiden. H. Vreman Elema, z., Bloemstraat 32, IJmuiden. A. J. Huis- kens—Duijn, d., Hageveldstraat 2, Santpoort. Overleden: P. Broers, 29 jaren, weduwnaar van J. Katers, Fr. Naereboutstraat 63, IJmui den. T. Schilder, 84 jaren, echtgenoote van J. Stoker, Zeeweg 207, IJmuiden. T. Plug, 22 jaren, ongehuwd, Trawlerkade 70, IJmuiden. D, Kosters, 82 jaren, weduwnaar van T Han nesen Kruisstraat 15 Velsen-N Ondertrouwden: G Houtwippe jn E vai Kapel, Berkenstraat 10, IJmuiden. G. P. Ooms en A. F. Wels, Duinvlietstraat 45, Velsen (N.) P. Eenhoorn en J. Zwart, D. Hartoghstraat 66, IJmuiden. J. F. de Lijzer en S. M. Markse. Kor- tenaerstraat 32a r. IJmuiden. 6e. opneming van een duurteclau- sule. Verder hebben de reeders toezeg ging gedaan, dat, ter bevordering van het verkrijgen van de contractueel toegestane twee vrije nachten na een volledige reis, aan de schippers op dracht gegeven zal worden, vóór mid dernacht binnen te komen, natuurlijk wanneer de omstandigheden zulks niet onmogelijk maken. De duurtecïausule. Over de in het contract op te nemen duur tecïausule kunnen wij tenslotte nog vermel den, dat de beteekenis hiervan is, dat hier mede feitelijk verkregen wordt, dat wan neer de kosten van het levensonderhoud met een zeker percentage stijgen (aan te toonen door de indexcijfers), en dit percentage is hooger dan de met de devaluatie verband houdende verkregen loonsverhoogingen, dit nadeelig verschil zal worden overbrugd. Aangezien dit een vrij ingewikkelde kwestie is, zal speciaal voor deze regeling een commis sie worden benoemd, welke commissie ge handhaafd blijft, zoolang de duurtecïausule in het contract blijft opgenomen. De huwelijksfeesten in onze gemeente. heer S. Wiersma met twee koren, n.l. ook met Nieuw Hosanna aanwezig was. Alle aanwezigen hebben van den mooien koorzang genoten. Tot slot werd door de too- neelvereeniging „Onder Ons" opgevoerd „De macht der Vrouw". In het Patronaatsgebouw was door het Oranje-comité een avond voor de rijpere jeugd belegd. Hier was het de heer P. Strijbos die een kort welkomstwoord tot de aanwezigen richtte. Tevens sprak hij een woord van dank tot allen, die hebben meege werkt om deze feestavonden te kunnen houden. Spreker uitte zijn vreugde over de spontane medewerking, anders zouden deze dagen on gemerkt moeten zijn voorbijgegaan en dat mocht in geen geval. Na allen een genoegelij- leen avond te hebben toegewnscht, wekte hij I de aanwezigen op, vooral aan de Donderdag te houden feestavonden 'te denken en dit aan anderen bekend te maken. Het feestprogram werd vlot afgewerkt. De entre-acte muziek werd verzorgd door de mondaccordeon-club. Vervolgens kwamen de Graalmeisjes voor het voetlicht. Zeer correct werden door deze rhythmiscbe oefeningen en reidansen uitgevoerd. De St. Jozefsgezellen gaven een aardig nummertje tooneel. Veel bijval wisten deze te oogsten met hun tooneel- stuk „De boer en Zijn Knecht". De K. IJ. C. bleef eveneens niet achterwege. Met. Oranje- flitsen wisten deze ook goed voor den dag te j komen. Tussehen de bedrijven door deed The Jolly Band zich hooren, zoodat ook van den avond in het Patronaatsgebouw gezegd kan worden: dat het een goed geslaagde avond was. Consultatiebureau gesloten. Het bestuur van het Witte Kruis verzoekt ons te melden, dat het consultatiebureau Kennemerlaan a.s. Donderdagmiddag in ver band met de feestelijkheden gesloten is. Wijdingsdiensten. Op verzoek van het bestuur der Oranjever- eeniging melden wij, dat in IJmuiden-West hedenavond Wijdingsdiensten gehouden zul len worden in de Ned, Hervormde Kerk, de Ge reformeerde Kerk, de Chr. Gereformeerde Kerk en de Oud Katholieke Kerk. Het programma voor heden en morgen. Voor heden zijn geen feestelijkheden vast gesteld. De vooravond van den grooten dag is bestemd voor het houden van wijdings diensten, Donderdagavond belooft een drukke feest dag zoowel in IJmuiden als in IJmuiden-Oost te zullen worden. Wij noemen in de eerste plaats de groote zanguitvoering, die in de tent op het Kennemerplein gehouden zal worden. Aan deze zanguitvoering nemen deel Looft den Heer, Halleluja, Excelsior, Crescendo, Lenteklokjes, Kinderkoor, Ned. Herv. Jeugd koor en a Capellakoor. Programma's a 20 ets. zijn aan de tent ver krijgbaar. Het bestuur der Oranje vereeniging „Wil- helmina" deelt ons nog mede, dat de tent is opgebouwd onder strenge controle van B. en W., in verband met de veiligheid. Voor feesten in de tent zijn tot een beperkt aantal kaarten voor werkloozen a 10 ets. ver krijgbaar bij den heer H. L. K. Ermshaus, Ko ningin Emmastraat 15. HOOGOVEN-STATERS OP ASSUMRURG. Dinsdag 1'2 Januari wordt voor- de leden van Hoogoven-Staten de traditioneele midwinter bijeenkomst op „Assumburg" gehouden. Dr. van Leusen uit IJcnuiden-O. zal werken van bekende dichters voordragen en hierover een korte beschouwing geven. Indien het mogelijk is, zal or> dezen avond ook weer de gebruikelijke oliebollen-maaltijd gehouden worden. IJmuiden-Oost gaat verder. Gisteravond is het met de huwelijksfeesten voor wat IJmuiden betreft, gebleven bij een feestavond voor de jeugd boven 14 jaar in het Patronaatsgebouw en een feestavond in het Herv. Vereenigingsgebouw. In het Hervormd vereenigingsgebouw werd de avond geopend door den heer B. Schipper, hoofd der P. Vermeulenschool. Nadat door de aanwezigen twee coupletten van het Wilhelmus waren gezongen, sprak de heer Schipper na mens het Oranje-Comité een welkomstwoord, waarbij hij uiteenzette het ontstaan van het Oranje-comité. Vervolgens sprak hij over het feestvieren op zich zelf. Wie dit feest niet viert en zich niet verblijdt met de gebeurtenis die in het vorstenhuis Donderdag zal plaats vin den, staat als een vaderlandslooze buiten alles. Als vaderlanders kunnen wij zoo vervolgde de heer Schipper recht feest vieren en wij doen dit omdat het ons niet gecommandeerd wordt. Het komt op uit het volk. Evenals de vlaggentooi, die misschien in andere landen grooter kan zijn, maar hier is het vrijwillig en geen opgelegd iets. Een buitenlander kan mis schien onze Oranjeliefde niet begrijpen, om dat zij niet weten, wat Oranje voor Nederland is geweest en welke banden ons volk en het Oranjehuis samensnoeren. Spreker wensehte dan ook, van ganscher harte, het jonge bruidspaar Gods heil en zegen toe waarna hij de aanwezigen verzocht een driewerf hoera uit te bx-engen op het ko ninklijk huis. Het verdere gedeelte, en dit was het overgroote deel van den avond was nu voor rekening van den heer S Wiersma met zijn ■'a ngers S'on-. hei program aiu.u werking zangkoor Jong Hervormden, dit kon, omdat de directeur van dit koor de heer J. J. Huizing verhinderd was, niet doorgaan. In plaats hiervan verleende nu medewerking het dubbel mannenkwartefe Excelsior, zoodat de SANTPOORT FEESTAVOND IN TWEE ZALEN. Na den optocht van Maandagavond werden gisteravond de feestelijkheden ter gelegenheid van 't huwelijk van Prinses Juliana voortgezet met het geven van een tweetal feestconcerten in „De Weyman" en „Zomerlust" door de muziekvereeniging „Wilhelmina" en het ge mengde koor „Vox Humana". In eerstgenoem de zaal was de belangstelling heel wat grooter dan in „Zomerlust", zoodat het voor de con- certeerende vereenigingen gelukkig mocht heeten, dat zij om beurten in beide zalen op traden. In ,De Weyman" wisselde de turnvereeni- ging „Santpoort" den zang en muziek af onder leiding van den heer Marsman. Ook R.C. Brederode viert feest. Ter gelegenheid van het Vorstelijk huwelijk heeft het Bestuur der Voetbalvereniging „R.C. Brederode" op 7 Januari eenige feeste lijkheden op haar terrein georganiseerd. Te 12.45 uur wordt van het Café-Restaurant de Viersprong" aan den Rijksweg afgemar cheerd naar het feestelijk versierde terrein aan den Terrasweg te Santpoort. Aan dezen opmai-sch naar het terrein wordt o.a. deelgenomen door het Muziekkorps „Wil helmina". Vlaggengroep, Bestuur der organi- seerende Vereeniging, gecostumeerde elftal len. leden en donateurs. Van 2 tot 3 uur wordt er een gecostumeerde voetbalwedstrijd gespeeld; de heer G. de Jonge, Voorzitter der Vereeniging „Koningin nedag" heeft zich bereid verklaard den aftrap voor dezen wedstrijd te doen. Na afloop hiervan wordt oen korfbalwedstriid "•rinoM "11 9 t,rvf 4 i„(V rr •nigingex Spon Vereen Sanopoort) en Wa tervliet (Haarlem). Gedurende deze wedstrijden zal een en ander worden opgeluisterd met muziek. De toegang tot het terrein aan den Terrasweg is gratis.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1