BrieP/ Gala-avond in Den Haag. AKKERTJES veest voorzichtig Vorstelijk bruidspaar ter eere. Straffen verlicht en kwijtgescholden. Ook van veroordeelden van „De Zeven Provinciën Nederlanderschap verloren gaan Naar concentratie bijzonder Onderwijs. WOENSDAG 6 JANUARI 1937 In verband met het te verwachten drukke wegverkeer op den 7den Ja nuari a,s, dringt het verbond van ver- eenigingen voor veilig verkeer met den meesten nadruk er bij 'alle weggebruikers op aan om op dien dag de grootst mogelijke voorzichtigheid in acht te nemen. Bestuurders van motorrijtuigen, laat u niet verleiden op de veelal smalle buitenwegen andere auto's voorbij te rijden, wanneer dit tot complicaties aanleiding kan geven. Rijdt zooveel mogelijk rechts. Weggebruikers, werkt allen mede tot een ordelijk wegverkeer en volgt de raadgevingen van de verkeerspoli tie stipt op. Schittering van kleuren en uniformen. Het Comité voor de luisterrijke viering te 's-Gravenhage van het hu welijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard heeft Dinsdagavond in het gebouw voor K. en W. te 's-Graven hage een eere-avond gegeven. De zaal bood een schitterenden aanblik. Tal van buitenlandsche vorsten en vorstinnen, gezanten van vreemde mogendheden, ministers en andere autoriteiten. <1« meeste vergezeld van hun dames woonden dezen avond bij. De heeren waren in ambtsgewaad of rok gekleed en de dames in avond toilet. De gasten van 'de Koningin arriveerden tusschen half negen en negen uur aan het gebouw. De Hertog van Kent kreeg wederom een ovatie van het talrijke publiek, dat zich langs de route van het paleis Noordeinde tot het gebouw had opgesteld. Even negen uur hield een hofauto met een koninklijken standaard voor het gebouw stil. H.M. de Ko ningin, het prinselijk bruidspaar en Z.K.H. de groothertog van Mecklenburg stapten uit en werden in de hall van hét gebouw welkom geheeten door de commissie van ontvangst. H.M. was gekleed in een parel-grijze robe en droeg het 'grootkruis eener Lippische orde. De Prinses droeg een creme-satijnen robe en evenals de Koningin 'een tiara in het haar. Prins Bernhard droeg de ceremonieele tenue van ritmeester der blauwe huzaren en het groot-kiuis in de orde van den Nederland sehen Leeuw. Ter eere van de komst van de vorstelijke personen speelde een ensemble van leeraren en leerlingen van het Kon. Con servatorium voor muziek onder leiding van den directeur een compositie van Dr. Johan Wagenaar voor koperen blaasinstrumenten en pauken. Aan den arm van den groother tog van Mecklenburg besteeg H.M. de trap gevolgd door het prinselijk bruidspaar en begeleid door eenige heeren van het Comité om zich naar de koninklijke loge te begeven. Toen de hooge gasten de loge betraden Eette het Residentie-orkest het Wilhelmus in dat door alle aanwezigen staande werd medege zongen. Vervolgens bracht het orkest dat door kapitein C. L. Walter Boer gedirigeerd werd, het Duitsche volkslied en het Engel- sche volkslied ten gehoore. Het programma werd geopend met een voordracht van Jkvr. Claudine Witsen Elias, die eenige strofen, gedicht door J. W. F. Werumeus Buning en opgedragen aan het prinselijk bruidspaar, ten gehoore bracht. Het Residentie-orkest speelde vervolgens het voorspel van het derde bedrijf uit Lohengrin, het orkest stond onder leiding van Dr. Peter van Anrooy en het koor werd gevormd door leden der Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, afdeeling- 's-Gravenhage en om streken. Hierna werden eenige volksliedjes uit verschillende tijden door Harry van Oss gezongen, die begeleid werd door Felix de Nobel. Dar ja Collin met haar dansgroep voerde hierna eenige indrukken uit het oude Weenen op, een ballet, ontworpen op orkest compositie van Dr. Johan Wagenaar, die het orkest dirigeerde. Er was hierna 20 minuten pauze. Voor de vorstelijke gasten waren ach ter het balcon buffetten aangericht. Na de pauze werd „De verloving bij lan taarnlicht, een operette van Offenbach, op gevoerd. Het symphonie-orkest der Kon. Mil. Kapel, dat voor de begeleiding zorgde, werd door kapitein C. L. Walter Boer gedirigeerd. Het koor bestond uit leden van de Haagsche onderwijzers-zangvereenigingMevr. J. Mei huizen-Ter Braake voerde de regie. Tenslotte werd een apotheose, welke tot uitdrukking bracht een hulde van Nederland en de over- zeesöhe gebieden aan het prinselijk bruids paar, uitgevoerd. De begeleidende muziek uitgevoerd door het symphonie-orkest der Kon. Mil. kapel versterkt door eenige leden van het Residentie-orkest is opgedragen aan Prinses Juliana en Prins Bernhard en ge componeerd door Dr. H. E. Enthoven. Het programma was hiermede ten einde. Nog werd het Wilhelmus gespeeld dat door velen werd meegezongen. Het publiek bracht een langdurige ovatie aan H.M. de Koningin en het prinselijk paar, die door dezelfde heeren van ontvangst uitgeleide [werden ge daan. Ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard heeft de Koningin een groot aantal verminderingen en kwijt scheldingen van straf verleend, welk gunstbewijs a.s. Donderdag in werking treedt. In ongeveer 1300 gevallen van belastingvergrijpen is algeheele kwijtschelding verleend, terwijl aan een groot aantal be drijvers van z.g. kleine misdaden kwijtschelding of vermindering van opgeiegde boeten of gevangenisstraf is geschonken. Aan de betrokkenen wordt het Koninklijk Besluit, dat voorbereid was door een ministeriëele circulaire aan de Officieren van Justitie, directeuren van gevangenissen, huizen van bewaring enz., ambtshalve dus zonder verzoekschrift, hetwelk anders moet worden Ingediend voor gratie-verkrijging meegedeeld. Ook is aan degenen, die in verband met de muiterij op de „Zeven Provinciën" in 1934 zijn veroordeeld, de resteerende straftijd kwijt gescholden. Trouwzaal Haagsche Stadhuis te bezichtigen. Op Donderdag en Zaterdag a.s. B. en W. hebben besloten de vertrekken in het Haagsche stadhuis waarin de vorstelijke trouwplechtigheid zal plaats hebben, voor be langstellenden tegen betaling ter bezichtiging open te stellen op den huwelijksdag na 3 uur des middags en op Zaterdag 9 Januari a.s. na V/2 uur des middags. De toegangsprijs zal bedragen f 0.25 (voor kinderen beneden 16 jaar f 0.10). Het te ont vangen geld zal worden aangewend voor lief dadige doeleinden. Sommige tribunes nog tot 12 uur bereikbaar. Naar wij vernemen, worden de Oranje tri bunes (kazernezijde Laan Copes van Catten- burch) voorzien van toegangsbruggen aan de Timorstraat en de Borneostraat, gedeeltelijk gelegen buiten den afzettingskring der politie, zoodat zij op 7 Januari voor het publiek be reikbaar zullen zijn tot 12 uur v.m. Men zal-, zich dus den geheelen voormiddag daar ter, plaatse nog van toegangsbewijzen kunnen voorzien, hoewel het aan te bevelen is dit zoo vroegtijdig mogelijk te doen. Hiermede worden dus niet bedoeld de tri bunes, gebouwd op het Alexanderveld zelve, welke tot 11 uur bereikbaar zijn. Gebrandschilderd raam als hu welijksgeschenk Wij vernemen,1 dat de-'Rijksacademie van beeldende kunsten het voornemen heeft bij te dragen tot het nationaal huwelijksgeschenk aan H.K.H. Prinses Juliana door het ontwer pen en uitvoeren in de klasse voor monumen tale en versierende schilderkunst van een ge brandschilderd raam, dat geplaatst zal worden in de traphal van het gedeelte van het paleis Soestdijk, dat modern zal worden ingericht. Bruidstaart voor Prinses Juliana. Hedenmiddag zou namens de Nederlandsche Banketbakkersvereeniging een bruidstaart aan Prinses Juliana worden aangeboden. De ont werper van deze taart is de heer J. Jongert, leeraar aan de vakschool voor banketbakkers, waar het werk, dat drie weken heeft geduurd is uitgevoerd. Het eetbare gedeelte zou heden worden ge bakken, zoodat de taart Donderdag nog versch zal zijn. Prinses Juliana tentoonstelling Amsterdam 1937. Steeds groeiende belangstelling. Naar men weet heeft de Minister van Sociale Zalcen Mr. Slingenberg dezer dagen te Am sterdam aan de Heerengracht 458 een tentoon stelling geopend, georganiseerd ten bate van het bekende Amsterdamsche comité Practisch Werken voor jeugdige werkloozen en die ge heel aan Prinses Juliana van Haar geboorte tot Haar huwelijk is gewijd. Een groote inzending van het Koninklijk Huis-Archief met speciaal verlof van H.M. de Koningin naar Amsterdam overgebracht en tal van andere hoogst merkwaardige inzendin gen van landgenooten wonende in de vijf we- relddeelen, vormen deze volstrekt unieke ten toonstelling. Geen wonder dat zij druk bezocht wordt en iederen dag door meer bezoekers, ook van buiten Amsterdam, die vol bewondering zijn voor hetgeen hier in korten tijd op smaak volle wijze in drie zalen is bijeengebracht. Men verzoekt ons te melden, dat de tentoon stelling met het oog op bezoek van forensen en bezoekers van de omgeving der hoofdstad in het algemeen ook iederen dag des avonds geopend is tot tien uur. Professor Casimir uit Den Haag hield de eerste van een reeks van drie lezingen betref fende de Prinses. Zijn rede over „Vorsten opvoeding vroeger en nu" werd met luid ap plaus beloond. Vrijdag 8 en Dinsdag 12 Januari zullen nog spreken Prof. dr. J. H. Gunning Wz. en pastoor W. Nolet (Amsterdam) over „Sursum Corda" en „De Nederlandsche tra ditie bestendigd". Ook de redenaars stelden hun talent vrijwil lig in dienst van Practisch Werken, ter wille van het goede doel dat een der voorn aamste motieven vormde, welke H.M. de Koningin deden besluiten het succes van> deze tentoon stelling te helpen verzekeren. Vele gasten van H.M. de Koningin, ter ge legenheid van het huwelijk van Prinses Ju liana en Prins Bernhard in ons land vertoe vend, kwamen eveneens reeds de tentoonstel ling bezoeken. Anderen worden in de komende dagen nog verwacht. Films van Prins Bernhard vertoond. DIPLOMATIEKE DINERS. Donderdagavond zal de Duitsche gezant een diner geven ter eere van de Duitsche gasten, die in verband met het huwelijk van Prinses Juliana naar ons land, zijn gekomen. Ook de minister-president, dir. Oolijn zal daaraan deelnemen. De Engelsche gezant zal dien avond een diner geven ter eere van de aan wezigheid van den hertog van Kent en de overige Engelsche gasten. In Odeon-T heater in Den Haag Groote vreugde bij aanwezigen. Dinsdagmiddag heeft in het Odeon-thea- ter aan de Heerengracht- te 's Gravenhage een voorstelling plaats gehad van films, welke Prins Bernhard persoonlijk heeft op genomen en ook van een aantel welke hij had laten opnemen, en welke alle betrekking hebben op den verlovingstijd en de bruids dagen van het Prinselijk Paar. De politie had uitgebreide voorzorgsmaat regelen getroffen en den rijweg geheel vrij gehouden. Dit was dan ook noodzakelijk op dat het op en afrijden van de auto's met ge- noodigden een vlot verloop kon hebben. De laatste genoodigden arriveerden omstreeks drie uur. Het waren de gasten,, die aan het noenmaal ten paleize Noordeinde hadden aangezeten. Toen de hertog van Kent uit zijn auto stapte bracht het publiek hem een ovatie. Om kwart over drie kondigde geju bel, komende van de Princessegraeht aan, dat de hoofdpersonen in aantocht moesten zijn. Enkele minuten later reed een auto met den koninklijken standaard voor het theater en het jonge prinselijke paar, dat vergezeld was van Prinses Armgard en Prins Aschwin stapten uit. Onder daverende toejuichingen betraden zij het theater. Toen het Prinselijk bruidspaar begeleid dooi- Prinses Armgard en Prins Aschwin. de •zaal betrad, rezen alle aanwezigen van hun; zetels op en zette de muziek het Wilhelmus in. De hooge bezoekers namen plaatsin het midden van de eerste rij van het balcon, waarvan de balustrade met. tapijten was ge tooid. De voorstelling begon daarna onmiddellijk Begonnen werd met de groote historische Po lygoon-film „Neerlandis Bruidspaar", die reeds in vele Nederlandsche bioscopen heeft ge draaid, maar die voor vele aanwezigen,, voor al voor de buitenlandsche gasten, geheel nieuw was. Verschillende scènes werden met applaus begroet en sommige tafereel en, voor al uit de prille jeugd van Prinses Juliana of Prins Bernhard, verwekten soms groote vroo- lijkheid bij de vorstelijke familieleden, diie allerlei in hun herinnering voortlevende ge beurtenissen plotseling weer voor zich zagen en tevens kregen de buitenlandsche gasten Jiit het, laatste gedeelte van deze journaal film een overduidelijken indruk van de ver knochtheid van het Nederlandsche volk met het vorstelijk gezin, van de 'algemeene vreug de, die de Prinselijke- verloving hier te lande heeft gewekt en van de populairiteit, waarin Prins Bernhard zich feeds spoedig na zijn komst hier te lande mocht verheugen. De Polygoon-film werd gevolgd door een aantal filmpjes, die Prins Bernhard zelf heeft opgenomen of .heeft latenopnemen van ver schillende belevenissen na'zijn verloving met Prinses Juliana. Het pleit voor de kwaliteit van deze opnamen; dat ondanks het feit, dat zij op smalfilm- zijn gemaakt,in de groote bioscoopzaal van het Ode on-theater de pro jectie op het doek in vrijwel normale grootte mogelijk was De langste van deze smalfilms had Prins Bernhard opgenomen tijdens zijn reis met Prinses Juliana in Duitschland in October jl„ hun verblijf te Re eken walde, bezoeken aan verschillende vrienden en familieleden in Si- lezië en in Lippe, een jachtpartij bij Reckon- walde, familiebezoek te Detmold enz. Tal van personen, die op het witte doekverschenen, behooren thans tot de gasten van H.M. de Koningin en. waren in de zaal aanwezig, zoo dat er af en toe hartelijk gelachen werd bij de herinnering aan vroolijke ©ogenblikken, die Prins Bernhard op het celluloid had vast gelegd. Kortere smalfilmpjes toonden de St. Hu- bertusjacht op het Loo, de jongste jachtpar tij op Schiermonnikoog en het bezoek van Prins Bernhard aan het detachement pant serwagens te 's Hertogeiibosch. Tenslotte werd nog te teekenfilmpje van Popey the Sailorman en te teekenfilm in kleuren van Micky Mouse vertoond, waarna te pauze werd gehouden In verband met het gevorderde uur het was inmiddels 5 urn- geworden konden Prinses Juliana en Prins Bernhard, alsmede vele andere vorstelijke bezoekers, niet langer blijven. De Prins betuigde de di rectie van het City-Concern zijn tevreden heid over het gebodene, Toen het bruidspaar op straat verscheen' ging er opnieuw een luid gejuich uit de nog steeds wachtende me nigte op. Koninklijke keert interim dividend uit. Vijf procent Het bestuur der N.V. Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot ex ploitatie van petróleumbronnen in Nederlandsch-Indie: deelt ons mede, dat besloten is tot uitkeer in g van een interim-dividend voor het boekjaar 1936 van 6 procent- Loco-burgemeester wenscht geen feestelijkheden. Krabbendijke's bevolking in verzet. Er heerscht hevige ontstemming in Krab- bendijke, het Zeeuwsche dorpje op het eiland Zuid-Beveland. De waarnemende burgemees ter, de heer S. J. de Kok, heeft n.l. uit „Prinzi- pienreiterei" alle feestelijkheden, welke d-oor het Oranje-Comité op touw gezet waren ter gelegenheid van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard op 7 Januari, verboden. De ontstemming vond haar culminatiepunt in de Maandagavond gehouden protestverga dering door het Oranje-Comité in het Veiling gebouw belegd. „Bij den aanvang der vergade ring", aldus vertelde de heer J. Frelier voor zitter van het Oranje-Comité aan een onzer medewerkers „kon men reeds een verblijdend nieuwtje mededeelen aan de ontevredenen. De waarnemend burgemeester had besloten om de versiering dan maar door te laten gaan. Maar verder moest hij over het verbod van de an dere feestelijkheden eerst nog een nachtje slapen.... Daarmede ging het bestuur van het Oranje-Comité niet accoord. Staande de vergadering werd besloten een tweetal afge vaardigden te zenden naar den heer de Kok. In dit schrijven werd hem verzocht nu ook meteen maar een beslissing te nemen inzake de overige feestelijkheden." Toen de door de vergadering afgevaardigde leden terugkwamen van hun bezoek aan den loco-burgemeester, deelden zij mede, dat de heer de Kok Dinsdagochtend op de secretarie bekend zou laten maken hoe of wat zijn be slissing zou zijn. Deze mededeeling werd door de enkele hon derden ter vergadering aanwezige opposanten met gejoel begroet. Men besloot echter, op voorstel van den voor zitter, om voorloopig maar door te gaan met de plannen tot feestelijke viering van het hu welijk van Nederland's Kroonprinses en Z. D. H. Prins Bernhard. Dinsdagmorgen heeft de voorzitter van het Oranje-Comité op het Gemeentehuis een half uur geconfereerd met den heer de Kok. Het resultaat was, dat de loco-burgemeester, ook na het nachtelijk slaapje, geen beslissing kon nepien inzake het verbod van den lichtstoet en de ruiter-optochten. Hij moest eerst het advies afwachten, dat hem in den loop van den dag zou bereiken. Vermoedelijk, zoo deelde men tijdens een nieuw telefoongesprek mede. zou eerst later hot besluit van den waarne mend burgemeester bekend worden. De Krab ben dij kers moeten dus tot zoolang geduld oefenen. De koorts daalt onmiddellijk, De besmetting wordt gestuit. De ziekte-duur wordt ingekort, Steeds goede resultaten met: Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER.CACHETS Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. (Adv. Ingez. Med.) kan B.v. door in vreemden krijgsdienst te treden. In verband met het feit, dat zich in den laatsten tijd in Nederland enkele gevallen hebben voorgedaan,waarin Nederlandsche onderdanen zijn aan gezocht om in het buitenland' dienst te gaan nemen, zgii. óp koopvaardij schepen, terwijl later bleek, dat zij in waarheid alleen naar het buitenland werden gelokt om hen als vrijwilligers in den krijgsdienst te doen treden van een der in Spanje strijdende partijen, wordt van bevoegde zijde de aandacht gevestigd op art. 7, sub 4, van de wet op het Nederlanderschap en het in gezetenschap, van 12 Dec. 1892 (St.bl. no. 268), laatstelijk gewijzigd bij de wet van 29 Nov. 1935 (Stbl. no. G81) welke bepaling als volgt luidt: „Nederlanderschap wordt verloren door zonder Ons verlof zich te be geven in vreemden krijgs- of staats dienst." Dientengevolge verliezen de Neder landers, die zonder koninklijk verlof in den krijgsdienst van één der in Spanje strijdende partijen treden, automatisch hun Nederlanderschap en daarmede de rechten, die zij uit dien hoofde kunnen doen gelden. Prof. dr. A. van Veldhuizen, t Dinsdagmorgen is in het academisch zieken huis te Groningen na een langdurig ziekbed in den ouderdom van bijna 66 jaar overleden prof. dr. A. van Veldhuizen, kerkelijk hoog leeraar aan de universiteit van Groningen. Adrianus van Veldhuizen werd op 5 Maart 1871 te Zeist geboren. Hij bezocht van Ï888 tot 1891 het gymnasium te Doetmcheim. Hij was aanvankelijk bestemd voor den boekhan del, hij zette echter zijn studiën aan de ge meentelijke universiteit van Amsterdam voort en promoveerde in 1901 tot doctor in de klas sieke letteren. Daarna werd hij eerst tot pre dikant beroepen te Molkweruim in Friesland, vervolgens te Almelo. In 1910 volgde zijn benoeming tot hoog leeraar aan de universiteit te Groningen van wege het Nederlandsch hervormd kerkgenoot schap. bij het Wetsontwerp heeft departement verlaten. Naar wij vernemen heeft de staats commissie, die ingesteld was om een onderzoek in te stellen naar de con centratie van bijzondere scholen voor algemeen vormend Lager Onderwijs, haar rapport aan de Koningin uit gebracht. Het zal in den loop van deze week worden gepubliceerd. Tevens vernemen wij, dat een wets ontwerp, op den grondslag van dit verslag samengesteld, het departement van Onderwijs heeft verlaten. Twee knaapjes onder zand bedolven. Hulp kwam te laat. Kunstmatige ademhaling haatte niet meer. Dinsdagmiddag omstreeks half twee waren twee knaapjes, de vijfjarige G. en de zeven jarige J. van E. aan het spelen bij een zand- afgraving bij de betonfabriek aan den Ehgweg bij Lunteren, waar zand in kipkarretjes werd geladen. Plotseling begon het zand te werken en gleed in enorme massa naar beneden. Beide knaapjes werden onder het neerstortende zand bedolven. De arbeider H., wiens schop bij de aardstorting eveneens bedolven was, moest hulp in de fabriek gaan halen. Met man en macht toog men daarna aan het werk en spoe dig had men beide knaapjes gevonden. De doktoren Gerritsen en Abbel pasten geduren de een uur kunstmatige ademhaling toe, doch slaagden er niet in de levensgeesten op te wekken. DE OVERVAL MET ROOF TE HIPPO- LYTUSHOEF. Een der daders gearresteerd. In verband met den overval met roof wel ke op Oudejaarsavond is gepleegd op den 50-jarigen landbouwer J. Snooij te Happoly- tushoef CWieringen)heeft de politie Maan dag gearresteerd den 27-jarigen A. M. De gearresteerde is door Snooij herkend! als een der daders. Naar de beide andere da ders wordt nog gezocht. Vreemdelingen hebben vergunning noodig. Voor beroep of bedrijf. Overzicht der belangrijkste gévallen. In de memorie van antwoord inzake het wetsontwerp tot regeling van het zelfstandig uitoefenen van beroepen en bedrijven door vreemdelingen geeft de regeering een overzicht van de belangrijkste gevallen, waarin krachtens de nieuwe wet een vergun ning noodig zal zijn, zoodra een be drijf of beroep krachtens die wet is aangewezen. Het spreekt vanzelf, dat onafhankelijk van deze vergunningen, voor de tewerkstelling van vreemd personeel steeds een afzonderlijke vergunning vereischt is, krachtens de wet van 16 Mei 1934, zooals hieronder voor enkele ge vallen vermeld. 1. Ten aanzien van den vreemdeling, die hier te lande zelfstandig het beroep of be drijf uitoefent geldt het navolgende: a. indien de zaak hier te lande is gevestigd, heeft hij vergunning noodig krachtens de nieuwe wet; b. indien de zaak in het buitenland is ge vestigd en hij hier een bijkantoor of andere nederzetting gevestigd heeft, welke niet zelf standig rechtspersoon is, heeft hij eveneens vergunning noodig krachtens de nieuwe wet; voor den bestuurder, zoo deze vreemdeling is, heeft hij een vergunning noodig krachtens de wet van 1934; c. indien de zaak zelve in het buitenland is gevestigd en hij hier een bijkantoor, filiaal of andere nederzetting gevestigd heeft, welke wel zelfstandig rechtspersoon is, heeft hij daarvoor geen vergunning noodig. Slechts be hoeft de bestuurder van de rechtspersoon, zoo hij vreemdeling is, een vergunning als be doeld onder 2; d. indien de zaak in het buitenland is ge vestigd, en hij hier werkzaamheden ten be hoeve van derden verricht of doet verrichten, is daarvoor vergunning vereischt krachtens, de nieuwe wet; gebruikt hij voor de werkzaam heden vreemd personeel, dan behoeft hij daar voor tevens vergunning krachtens de wet van 1934; 2. De vreemdeling, die bestuurder is of een bestuurderstaak vervult bij een in Nederland gevestigde rechtspersoon, welke zelfstandig het aangewezen beroep of bedrijf uitoefent, heeft vergunning noodig krachtens de nieuwe wet. 3. Voor het in het buitenland gevestigde lichaam is de toestand als volgt: a. indien het hier een bijkantoor of andere nederzetting heeft, welke niet zelfstandig rechtspersoon is, is daarvoor een vergunning vereischt krachtens de nieuwe wet; b. indien het niet een bijkantoor, filiaal of andere nederzetting heeft, welke wel zelf standig rechtspersoon ls, is daarvoor geen vergunning vereischt. De bestuurder van de rechtspersoon behoeft, zoo hij vreemdeling is, een vergunning als bedoeld onder 2. c. indien het hier werkzaamheden ten be hoeve van derden laat verrichten, heeft het daarvoor vergunning noodig; worden de werk zaamheden verricht door vreemd personeel, dan is tevens een vergunning vereischt krach tens de wet van 1934.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2