4708 HET NIEUWE AVONDBLAD Omlijsten van Foto's en Plaatwerk Haydn's Oratorium „De Schepping Visscherij-Snufjes 22e JAARGANG No. 57 ZATERDAC 9 JANUARI 1937 IJMUIDEQ COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2yz cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN1—5 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN EN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden: ƒ400.- bij verlies van een hand, voet o'l oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger: 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm f 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. ƒ400.- bij verdrin kingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ngeval den dood van vijf of meer abonnés mocht ten gevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, een Polis is niet noodig. De Italianen in Spanje. 'Het Nieuwe Jaar heeft al heel spoedig de Terzekering gebracht, dat men aan de onlangs te Rome onderteekende Britsch-Italiaansche Vriendschapsverklaring te groote waarde heeft toegekend. Er zijn nu al tienduizend Italiaan sche „vrijwilligers" in Spanje aangekomen en de ontsteltenis die dit feit in Europa heeft ge wekt is zeker niet het minst merkbaar in En geland. Nu blijkt evenwel dat het zenden van vrijwilligers niet in strijd is met de letter der Verklaring, die alleen ten doel had recente „wrijvingen" tusschen beide landen te liquidee ren en het Middellandsche Zee-statuut te waarborgen door de territoriale integriteit van Spanje nadrukkelijk vast te leggen. Maar met den géést der erklarhig acht men de troepenzendingen volkomen in strijd, zooals onze Londensehe correspondent ons doet we ten en voor de handhaving van de integriteit van het Spaansche grondgebied, ofschoon die wèl in de Verklaring staat, wordt men nu ook beducht. Deze beduchtheid zal overal wel ge voeld worden, want wat is nu eigenlijk nog de waarde van diplomatieke verdragen? Zij wor den immers voortdurend geschonden! hoe- vele hebben het nu al droeviglijk afgelegd? Het verdere verloop van den Spaanschen burgeroorlog begint inmiddels duidelijker te worden. Aan beide zijden vechten al duizen den Duifcschers, aan de regeeringszijde strijdt bovendien nog een heele mengeling van „avonturiers" uit allerlei andere landen, Fran co's coalitie van rechtsche groepen heeft er nu weer 10.000 Italianen bij gekregen en de buitenlandsche legers zouden, met een va riant op een historisch geval in ons land, tot de Spaansche bevolking kunnen zeggen: „Wij zullen het uitvechten bij u, over u en zon der u". Waarbij natuurlijk vastgesteld kan worden, dat Franco's kansen op de overwinning, die in den laatsten tijd zoo ongeveer verdwenen schenen te zijn, thans zeer sterk herleven. Mocht hij de heerschappij over Spanje ver werven dan zullen de Italiaansche troepen misschien wel eens teruggetrokken worden. Mocht het hem zelfs met dezen steun niet lukken maar Italië is wellicht bereid hem nog veel meer „vrijwilligers" te zenden dan zou de zaak op een Italiaansche verovering van Spaansch grondgebied kunnen uitloopen. waarvan men niet kan aannemen dat die door Engeland en Frankrijk geduld zou wor den, zoodat ide Europeesehe oorlogsdreiging weer begint toe te nemen. Dit is ook nu weer het gevaar dat Europa verontrust. Ware de Spaansche burgeroorlog een zaak gebleven, die alleen den regeerings- vonm dier Spanjaarden, betrof, men zou zich. in de andere landen van Europa tot politieke disipunten er over bepaald hébben. Maar deze deelneming van z.g. vrijwilligers-legers, waar toe het nu al gekomen is, bedreigt den vrede van geheel Europa. Op de Fransch-Britsche vertoogen om onderling te besluiten, geen vrijwilligers meer toe te staan naar Spanje te vertrekken hebben noch Berlijn, noch Roane antwoord gegeven en die positie der z.g. Commissie voor de Non-Interventie, die nog maar altijd te Londen bijeen is, wordt wel steeds zonderlinger. Aan die non-inter- venitie, een diplomatiek schijn-instituiut, ge looft immers geen m-ensch meer! In Frankrijk is de meening gelanceerd, dat Engeland eigenlijk zou willen dat Franco wint. Dit is in Engeland vierkant ontkend, maar de groote moeilijkheid inzake Spanje is en blijft, dat niemand weet hoe het uit dezen hel ooit te voorschijn zal treden met een stabiele re geering, geschikt om het gezag te handhaven, steunend op een voldoend aantal betrouw bare elementen, in staat een rustige ontwikke ling van Spanje te leiden Sommigen zullen wellicht verwachten dat de 10.000 Italianen thans wel een snelle be slissing ten gunste van Franco zullen forcee- ren. Maar vlug zal het- denkelijk niet gaan. Spanje heeft een verleden waarin eindelooze guerilla op den voorgrond treedt. Napoleon is er in jaren strijd ens niet in geslaagd, het, aan zich te onderwerpen. Een val van Madrid zou geen eind van den oorlog beteekenen. Het is trouwens denkbaar dat, nu de zaken zóó beginnen te loopen, het voor het grootste deel der Spanjaarden een strijd tegen de vreemdelingen zou worden. Er zitten allerlei mogelijkheden in, met inbegrip van Italiaansche vrijwilligers-luchtvloten, vrijwilligers-gevechtswagens, -tanks, -zwaar geschut enzoovoorts. Alleen ziet men het arme Spanje nog lang niet tot rust en vrede weer- keeren en vraagt zich met ongerustheid af, hoe deze Europeesehe oorlogs-besmettings- haard ooit gebluscht zal worden. R. P. KUNSTHANDEL „ARTISTIEK", KALVERSTRAAT 8 - TEL. 5705 (Adv. Ingez. Med.) IJMUIDEN. Uitvoering door Looft den Heer". tr Belangrijke gebeurtenis voor IJmuidens muziekleven. Alle schepen vertrokken. Nauwelijks waren de weersomstandigheden gistermorgen gunstig geworden of alle sche pen, die door den storm opgehouden waren en in de Binnenhaven vastgemaakt hadden, ver trokken naar zee. De Chr. Gem. Zangvereeniging „Looft den Heer", directeur Stephen Jansen, zal zooals reeds is aangekondigd Dinsdag 18 Februari a.s. in de Ned. Herv. Kerk IJmuiden-West Haydn's oratorium „De Schepping" ten ge- hoore brengen. De capaciteiten van het koor en zijn diri gent kennend zal men er van overtuigd kun nen zijn, dat deze uitvoering het aanhooren ten volle waard zal zijn. Ook al is het instu- deeren van zulk een oratorium geenszins een kleinigheid. Het is daarom juist zoo lofwaardig en het maakt het komend concert daarom zoo be langwekkend. omdat het koor met het bren gen van „De Schepping" het pad der con coursen verlaat en, bewust van het doel van zijn bestaan, zich ditmaal gewijd heeft aan het verwezenlijken van een zware taak. Maar al zal zulk een concert geen gouden medailles en lauwerkransen opleveren, de band tusschen toehoorders en koor zal er ontegenzeggelijk sterker door worden. Op het gebied van koorwerken met inhoud ligt er voor een zangvereeniging als deze nog een enorm terrein braak en alleen reeds daar om behoort de 18de Februari in alle opzich ten te slagen. Dat ons blad aan dit welslagen volgaarne medewerken wil hopen wij binnenkort uitvoe riger uiteen te kunnen zetten. Wij willen eerst enkele bijzonderheden den componist en zijn werk betreffende mede- deelen. F. J. Haydn. Franz Joseph Haydn een Oostenrijker van geboorte, leefde van 17321809. Hij heeft zich muzikaal geheel en al zelf gevormd en heeft nochtans door zijn composities een wereld naam verworven. Tusschen zijn zestigste en zeventigste le vensjaar bereikte hij het hoogtepunt zijner muzikale productiviteit en trad hij op als leer meester van Ludwig van Beethoven. Na den dood van Mozart, met wien hij innig bevriend was, maakte hij een tweetal reizen naar Engeland (1791 en 1795) en aan deze be zoeken aan Albion dankt men de teksten van zijn oratoria „De Schepping" en „De Jaarge tijden", meesterwerken wat het uitbeelden van natuurstemmingen betreft. Van zijn hand zijn thans „maar" 104 sym- phonieën bekend. De meeste hiervan zijn ge schreven voor de huisconcerten van zijn heer, vorst Esterhazy, dien hij 24 jaar trouw diende als kapelmeester. Beroemd zijn de Afscheids- symphonie, de Paukenslag, de Berendanssym- phonie, de la Reine, de Klokken- en de Mili taire symphonie. „De Schepping". Op zijn tweede reis naar Londen had Haydn een oratoriumtekst van een zekeren dichter Lindley leeren kennen, een bewerking van het beroemde gedicht van Milton „Paradise lost". Er werd een pakkend slot aan het eerste en het tweede deel gevoegd in den vorm van 2 psalmen. De tekst laat het scheppingsverhaal beurte lings vertellen door de drie engelen: Gabriël, Uriël en Raphaël. Hetgeen op de zes schep pingsdagen tot" stand kwam wordt nu eens vluchtig aangeduid, dan weer uitvoerig ge schilderd; het einde van elke goddelijke dag taak wordt bezongen en gevierd door de koren der hemelsche heirscharen, die God prijzen met hun hymnen. Het slot van het tweede deel beschrijft de kroon van de schepping: het ontstaan van het eerste menschenpaar. Het derde deel van het oratorium is eigenlijk een aanhangsel: het schildert het leven en het geluk van Adam en Eva in het Paradijs. De instumentale inleiding suggereert even eenvoudig als geniaal met behulp van gedurf de dissonanten den chaos; teekenend is voor Haydn's optimistisch karakter, dat ook hier reeds blijdere accenten gehoord worden. Op dit voorspel' sluit onmiddellijk het scheppings verhaal aan: „In den beginne Reeds de toonzetting van het derde bijbel vers geeft een staaltje van Haydn's geniaa realisme, waar de componist het wonder voor de schepping van het licht uitbeeldt, met middelen zoo simpel en toch zoo overtuigend, dat men hier van een muzikaal ei van Colum bus kan spreken: Men kent den tekst; „En God zeideOp het laatste woord nu gaat het pianissimo a capellakoor in c-klein plot seling over in een fortissimo O-groot, voorge dragen door vol koor en orkest. Het koor „Und eine neue Welt entspringt" is een der vele voorbeelden hoe Haydn in zijn oratorium uiterst populaire melodieën gaf zonder banaal te worden. Met een instumentaal realisme schildert 'Haydn in II de wording van den hemel en de scheiding- der wateren. Haast elke 18de eeuwsche opera had immers een onweersscène, of die bij het gegeven al dan niet paste. Het resultaat van den derden dag wordt muzikaal nogal schetsmatig behandeld; met den vierden dag besluit het eerste deel van het oratorium. Het zoo populair geworden koor „De hemelen vertellen Gods eer" (Ps. 19:11 is een grandioos slot van dit deel. Op den 5den dag ontstond, zooals het Bij belverhaal vertelt, de dierenwereld. Haydn maakt van het dankbare gegeven ijverig ge bruik om leeuwerik, duiven en nachtegaal na tuurgetrouw aan het woord te laten; vooral de duiven, die in zoete tertsjes tortelen, zijn hem dierbaar als symbolen der liefde, maar ook aan den meesterzanger nachtegaal is heel wat aandacht besteed. Instrumentale grapjes maakt hij met de plompe zeedieren door on beholpen motiefjes in de bassen. Van den ©den dag, die der dieren des velds, noemen we de zoölogische aria van Raphaël, waarin alle diergeluiden een humoristische symphonie vormen. De humorist Haydn. Als humorist is Haydn hier volkomen op dreef: koning leeuw brult met behulp van een fortissimo-triller, de tijger springt in een vlug 6/8, het vertakte gewei van het hert vindt zijn muzikale uitbeelding in sierlijke voorslagen en die goede lobbes van een rund en het vre dige schaap zijn aanleiding tot een rustig andante. De violen tremoleeren als de ijverig ste insectenzwerm en de bassen klinken plot- esling traag als het over het luie kruipende gedierte gaat. Twee machtige koren, afgewisseld door een terzet, juichen over -de voleinding van liet groote werk. Het derde deel geeft blijk van Haydn's heerlijk optimisme over het eerste menschen paar: het is alles goedheid en vrede. Met het monumentale slotkoor „Vollendet ist das grosze Werk" zou het oratorium waardig kunnen eindigen, temeer omdat het derde deel wel het zwakste van het werk is. Wel vinden we er een prachtige instrumentale inleiding, waar in 3 fluiten de zaligheid van het Paradijs op roepen. Karakteristiek is ook het hoornsignaal bij de verschijning van Adam en Eva, die door hun duetten het laatste deel geheel beheer schen met een geweldige dubbelfuga sluit het oratorium: „Des Herm Ruhm, er bleibt in Ewigkeit" W. Bel uitsluitend ^100(1 Umuider Taxi Ouiderneming (Adv. Ingez. Med.) HOOGOVENSCHAAKCLUB—HEEMSTEDE 3. Vrijdagavond speelde H.O.S.C. haar derden competitiewedstrijd voor de derde klasse (re serve) van den Noordholliandschen Schaak bond. Evenals haar beide voorgaande wed strijden won zij ook dezen met flinke cijfers. De gedetailleerde uitslagen waren: v. d. VegteRoosjen, arbitrage. B. Wulms-Luiting arbitrage, v. Krimpen—Sepp 10 v. d. Wel-Winkel 10 v. d. BergBromberg 01 Michelv. Vliet 10 VeldheerKlein 10 Snijderv. d. Velden 01 RijkenPeters 10 Vogelzang—Kreuning 10 De Huwelijksfeesten. Ongeveer 2000 kinderen in de feesttent. Voorloopige uitslag 6—2 Gisteren zijn de schoolkinderen van IJmui den te gast geweest bij de Oranje Vereeni- ging Wilhelmina, die de jeugdige gasten heeft ontvangen in de groote feesttent op het Ken nemerplein. Des morgens waren ongeveer 500 kinderen van de laagste klassen der lagere scholen en die van de bewaarscholen aan de beurt, des middags vulden ongeveer 1500 kinderen van de hoogere klassen het paleis van zeildoek. Of de kinderen genoten hebben? Zij die tij dens de uren, dat de kinderen de tent bevolk ten het Kennemerplein passeerden kunnen daar wel een antwoord op geven, want dooi de luchtige wanden klonken het kindergezang en de hoera's voor Jan Klaassen, die na tuurlijk weer zeer populair bij de jeugd was in tegenstelling met zijn eega Katrijn, die het dan ook wat al te bont maakte. Behalve de poppenkast was er een gooche laar en bovendien was er chocolade, niet bij liters, maar bij emmers en waren er groote doezen, tot den rand toe gevuld met cake, hetgeen allemaal door vriendelijke dames werd rondgedeeld en door gretige kindermonden werd verorberd. De tweede feestavond. De tweede feestavond in de tent op het Kennemerplein, was evenals de eerste een goed geslaagde avond. Dank zij de muziekver- eeniging Concordia, directeur de heer Ph. Vlessing, die voor den aanvang vrooldjke mu ziek deed hooren was er, toen de heer T. H. Metering opende, reeds een recht feestelijke stemming. De heer Meijering zeide in zijn openingswoord dat op dezen tweeden feest avond dien de Oranjevereeniging Wilhelmina der burgerij aanbiedt, allen nog onder den indruk zijn van den huwelijksdag van onze geliefde Prinses. En gezien het spontane mee leven van geheel ons volk, moeten allen er kennen dat Nederland is een Oranje-volk. Is er in hét verleden wel eens getwijfeld aan Oranjegezindheid, het blijkt steeds meer en meer dat Nederland een is met Oranje. Zien wij naar het buitenland, waar revolutie en oorlog aan de orde van den dag zijn, in ons land is het rustig. Wij danken deze rust en dezen vrede voor een groot deel aan het Huis van Oranje. Daarom willen en kunnen wij feest vieren en roep ik, zoo vervolgde"spreker, voor Oranje een luid hoera. Alle aanwezigen stemden daarmee in en zongen daarna staan de twee coupletten van het Wilhelmus. Was het den eersten avond zang die het oor streelde, gisteravond was het gymnastiek die het oog boeide, uitgevoerd door Olympia en T. V. IJ. Over de prestaties van deze vereeni-gingen te schrijven achten wij overbodig. Dat er iets goeds geboden zou worden was reeds bij het opmar cheeren, op het podium, kenbaar. Tusschen de bedrijven door wist Concordia de feestelijke stemming er goed in te hou den, zoodat alle aanwezigen volop hebben kunnen genieten. Na afloop der turn-oefeningen was er nog gelegenheid een dansje te ma-ken waarvan door velen gebruik werd gemaakt. Hedenavond heeft de sluiting der feest avonden plaats. Ook dan zal het ongetwijfeld niet aan gezelligheid mankeeren. Voor dezen avond is o.a. een zeer bekend goochelaar ge ëngageerd. VEEL BELANGSTELLING VOOR DE HUWELIJKSFILM. Gisteravond, de eerste avond dat in het Theater de Pont de film van de huwelijks plechtigheid in den Haag werd vertoond, was er veel belangstelling. Eenige honderden wer den in verrukking gebracht door de vele fraaie opnamen, vooral door de sprookjeskoets met het jonge bruidspaar, die wel de grootste belangstelling van de cineasten van Polygoon heeft getrokken. Men kreeg een duidelijken indruk van de grootsche plechtigheid en niet minder van de enorme drukte vóór en tijdens het voorbijtrekken van den stoet. VOOR ZIEKEN EN KINDEREN, MAAR OOK VOOR GEZONDEN IS (Adv Ingez. Med.) VREESWIJK's TAXI-ONDERN. GARAGE Tntschenbeeksweg 7 Passagiers verzekerd. Dag en nacht (Adv. ingez. Med.) CCLXXXVIH. De periode van feestdagen is weer achter den rug en we zijn nu weer in de dagen, dat we met frisschen moed kannen beginnen. Het bedrijf is met al die bijzondere dagen wat ontwricht, maar dat komt nu langzamerhand wel weer in orde, evenals met de verzending, die ook al min of meer „onder den invloed" is geweest. Natuurlijk hopen we allen het beste voor het visschersbedrijf en al het vele dat nauw daar mee verbonden is en zullen we allemaal ons best doen, o-m ook 1937 door te worstelen, zoo als we tot nu toe de andere crisisjaren heb ben gedaan. De magere jaren zijn zeven en dus zullen de zeven vette jaren spoedig moeten komen. Het stemt tot vreugde, dat men aan beide zijden van de kloof begonnen is met het bou wen van de brug, die beide partijen aan weers kanten van de diepte in staat moet stellen elkander de hand te reiken of in eenvoudige bewoordingen gezegd, dat de kans zeer groot is, dat er spoedig een einde aan allen twijfel omtrent de nieuwe contracten zal komen. De IJmuider Courant heeft reeds vermeld tot hoever de reeders met hun tegemoetkomingen willen gaan en er is alle reden om te verwach ten, dat de betrokken werknemers daarmee wel accoord zullen gaan. Zoodat de vrees, die door velen gekoesterd werd, dat het nieuwe jaar zou inzetten met een staking gelukkig wel ongegrond zal blijken te zijn. Er werd deze week heel wat visch aange voerd, maar daar was weer veel koolvisch bij en die vond weinig aftrek, wat tot gevolg had, dat er veel naar de vischmeelfabrieken ging. Ik telde deze week maar 28 trawlers, waar onder veel kustbooten, die bevredigende reizen maakten. De Noordbooten hadden wel veel visch, maar zooals ik reeds zeide, er was veel koolvisch bij. Zoo kon het geschieden, dat boo ten met 1000 manden visch, zooals de Gerber- dina Johanna nog maar een matige besom ming konden halen. Alleen de Claesje en de Gloria kwamen boven de 4000 gld. De eerste (en wellicht ook de laatste) kotter, die deze maand binnenkwam was de E 329, die maar liefst 2000 besomde. Een mooie reis. Zooveel zou het scheepje in Esbjerg zeker niet besomd hebben. PIETERMAN. Belangstelling voor den goochelaar in de feesttent te IJmuiden. de kasmiddelen, waarvoor 5000 loten h 10 cent allien worden verkocht. Gesproken werd over de mogelijkheid van het vertoon-en der propagandafilm der A.N.V.V. Daar deze film echter in een bioscooptheater moet worden gedraaid en dit kosten mede brengt, moest om financieele redenen hiervan worden afgezien. BEKROONDE KROPPERS. Onze plaatsgenoot de heer A. Kreuzen, lid van de Kennemer Pluimvee Vereeniging was met niet minder dan 20 inzendingen aanwezig op de in Meppel gehouden Pluimveetentoon stelling. De heer Kreuzen, die uitkwam met Hol-land- sche, holle en Emgelsche dwergkroppers be haalde een fraai succes. Zijn vogels kwamen van Meppel terug met 12 eerste prijzen, 4 tweede, 4 derde en 7 eereprijzen, waaronder één voor het hoogste aantal punten duiven en een voor het hoogste aantal punten sier- duiven. TRAWLERS KRIJGEN NIEUWE KUILEN AAN BOORD. Met 1 Januari j.l. is van kracht geworden het regeeringsvoorschrift. dat de trawlvissche- rij alléén mag worden uitgeoefend met netten met een miiiimum-maaswijdte van 7 c.M. Dit wil echter nog geenszins zeggen, dat de sche pen, die thans op zee zijn, netten van de voor geschreven maaswijdte aan boord hebben, in tegendeel er wordt nog steeds met de oude kuilen gevischt. Dit zal echter spoedig wel an ders worden, want op tal van booten worden reeds de oude kuilen door nieuwe vervangen en de reeders, die nog met de oude netten blijven doorvisschen zullen ook wel spoedig voigen, daar dit nu reeds strafbaar is en ern stige gevolgen kan hebben. Met de loggers gaat het niet zoo vlot. Het is ons echter bekend, dat de hier gevestigde Visscherij Mij. „Kennemerland" ook reeds kuilen van 7 c.M. heeft aangeschaft. OPENBARE VERGADERING V.V.S.U. De af deeling IJmuiden der Vereeniging ..Vrienden van de Sovjet Unie" belegt Donder dag 14 Januari a.s. een openbare vergadering in de kleine zaal van Thalia. Spreekster is Dr. Fanny de Graaff over het onderwerp „Is de Sovjet Unie een gevaar voor de West-Europeesche staten?" ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN De Zondagsdienst der apotheken wordt Zondag waargenomen door de IJmuiderapo- theek op het Koningsplein. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de komende week. De apotheek Velsen-N. is morgen en in de komende week ook 's nachts geopend De ruilhandel herleeft. De Bergenske Dampskibsselskabet in Bergen heeft in Triëst een nieuw stoomschip besteld voor den dienst op Engeland, dat niet minder dan 20 '/2 mijl zal loopen. De aanschaffings prijs van 7 millioen Kronen zal worden betaald met door Noorwegen te leveren klipvisch. Deze transactie zal tot stand komen door middel van de clearing.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1