Het Geluk ligt in de Sneeuw Aan de ski-wedstrijden op de groote springschans te Garmisch Partenkirchen namen deze week tal van bekende figuren uit de ski-sport deel. Een der springers in actie 350 jaar was het Vrijdag geleden, dat Jen Pieterszoon Goeo te Moowj geboren werd. Vaderlandse^© geschiedervisles hij het standbeeld de open lach* De akte van het vorstelijk huwelijk werd onderteekend door H. K. H. Prinses Juliana, Z. K. H. Prins Bernhard, H. M. de Koningin, Prinses Armgard ©a de getuigen FEUILLETON Een Wintersportroman. PETER KRAYENBÜHL. (Nadruk verboden.) Deze ochtenduren zijn voor hen beiden van het grootste belang, want de rest van den dag moeten zij met andere menschen, elk op zijn eigen wijze, deelen. In de vroegte echter zijn zij alleen voor elkaar, dan kunnen zij zich geheel aan elkander wijden en niemand is er die dit samenzijn door zijn hinderlijke aan wezigheid verstoort. Nooit spreken Dieter en Grace met elkaar af en toch is het steeds vanzelf sprekend, dat zij zich den volgenden dag op dezelfde plaats zullen terugzien. Beiden staan zij soms versteld over hun uit- eenloopende naturen. Zoo wil Grace b.v. niets weten van Die ter's afkomst en levensomstandigheden, maar wel tracht zij er achter te komen, wat uit hemzelf stamt en volkomen individueel aan hem is. Dieter daarentegen interesseert zich leven- dig voor elke bijzonderheid van de familie Arlen en hij wenscht precies te weten wat Grace tot dusver in Londen heeft gedaan, waarbij zij hem geen detail van haar levens loop mag besparen. Grace zoekt in Dieter den man, zooals er geen tweede bestaat en Dieter tracht door Grace de wereld te vinden Hij zegt het haar nooit openlijk, maar in nerlijk ligt het hem zwaar, dat Grace nooit over haar moeder spreekt. Instinctief voelt hij, dat zich hier een hindernis opwerpt en dat prikkelt hem uitermate Op zekeren dag zegt hij tot Hohram's groo- ten schrik weer de les voor de skibabies af en vastbesloten om zich opheldering te verschaf fen, installeert hij zich 's middags wederom in café Hauck. Met den moed dér wanhoop verdedigt hij meer dan een uur lang zijn ta feltje tegen de aanvallen van andere bezoe kers, die elke plaats bezet vinden en daarmee bereikt hij inderdaad, dat mrs. Arlen bij hem moei gaan zitten, als zij eindelijk tegen 4 uur, vergezeld van dx. Hembder, de lunchroom be treedt en min of meer verveeld door haar face a main het gedrang afzoekt. Slechts een oogenblik aarzelt Dieter, maar dan gaat hij met overdreven gedienstigheid naar haar toe en stelt zich voor: Ik heb het genoegen mr. Arlen en miss Grace te kennen. Het is me een buitengewone eerstamelt hij in zijn beste school-En- gelsch. Ik heb ook al van u gehoord, antwoordt mevrouw Arlen, eenigszins uit de hoogte en Dieter bemerkt onmiddellijk dat zij over dat vemomene niet zoo bijster voldaan is Hij geeft zich alle mogelijke moeite een gunstigen indruk te maken, maar hij beseft al spoedig, dat hij die pogingen gerust kan opgeven: tusschen hem en mevrouw Arlen be staat geen enkel punt van overeenstemming of wederzijdsche sympathie. Voor haar is Dieter niets meer dan een jongmensch met de eenigszins obscure taak hotelgasten, die daar voor willen betalen, de skisport bij te bren gen. De ietwat malicieuse wijze, waarop zij een bedenkelijken socialen afstand tusschen hen bewaart, deert Dieter niet. Hij beschouwt dat als een symptoom van ouderwetschen klas senstrijd, waarom hij slechts kan lachen. Nochtans betreurt hij het ernstig, dat hij bij haar, als moeder van Grace, niets te winnen heeft, vooral in deze situatie, nu hij alleen tegenover twee staat en die twee het bo vendien volkomen eens zijn. Maar dan krijgt Dieter plotseling haast om weg te komen. Er is niemand die hem tegen houdt.... Nog vóór hij het zaaltje verlaten heeft, pakt hem echter iemand bij de slip van zijn jas: het is Gugelhofer, die volkomen gezond en opgewekt met de blonde Friezin aan één ta feltje zit en hem omstandig en verontschuldi gend tracht bij te brengen, dat de meer ge vorderden morgen vroeg weer onder zijn leiding de bergen zullen ingaan. Maar Dieter voelt zich allerminst gekrenkt, want door dit besluit van Gugelhofer zal hij althans zijn dagelij ksche ontmoeting met Grace niet be hoeven te verzuimen Hij leert haar den volgenden ochtend van een andere zijde kennen en zij komen daar door weer een stuk dichter tot elkaar. Grace meent hem eens ernstig de les te moeten lezén over zijn gedragingen van den vorigen dag: hij is zijn boekje te buiten ge gaan door eigenmachtig op te treden, over schrijding van zijn bevoegdheden en een schromelijke verwaarloozing van de diploma tieke gebruikenHij moge dan al een aar- digen kijk hebben op problemen van onder wijs, kunsten en wetenschappen, het ministe rie van buitenlandsche zaken is haar ressort en mrs. Arlen behoort ongetwijfeld tot de competentie van buitenlandsche zaken Dieter voelt zich klein worden onder deze strafpredicatie en slaat schuldbewust zijn oogen neer. In ernst, Dieter, je bent niet handig ge weest. Het is gisteravond voor het eerst tot ©an opelijke twist tusschen mama en mij ge komen, Het is niet prettig Dieter, een moeder te zien huilenmaar ik kon haar niet de minste hoop geven. Dr. Hembder zal voor mij nooit in aanmerking komen Wie komt dan wel in aanmerking Grace? vraagt Dieter, kwasi onschuldig. Jij in de allerlaatste plaats, Dieter, als geen mensch mij meer hebben wil.... Mam^ was overtuigd, dat ik hem ook eigenlijk hee- lemaal niet waai-d was en ze zei niet te be grijpen. hoe ze aan zoo'n dochted kwam. Ik moest bepaald een verkeerde incarnatie zijn Dieter barst in een schaterlach uit, Grace geeft hem een gevoeiligen stomp in zijn rug en beide suizen daarop in snelle vaart naar het dal. Maar hoe staat je vader nu eigenlijk te genover dien dir. Hembder? wil Dieter weten, als zij beneden de zeehondenvellen om hun skies binden om in een vlakke serpentine de helling naar de Kaiserspitse te nemen. Een man die slagroom eet komt bij Pap nooit in de gratie. Maar jij ook niet, Dieter, als je bij het schaken op remise speelt, om dat je niet wilt winnen. Pap had je heel gauw door Er is me ook niets aan gelegen om in de gratie te komen, antwoordt Dieter geërgerd en verlegen. Wie is die dr, Hembder eigen lijk? Zijn vader heeft een gezondheidspijp uitge vonden en de zoon handelt daarin. Bovendien heelt hij een soort uitgeverij „voor schoone wetenschappen"Interessant, wat Dieter? Hij is zoo echt de zoon van een gefortuneerd man. Zwijgend beklimmen zij den berg. Onge veer 30 meter onder den spitsentop binden zij hun ski's af om voor een korte rust in de sneeuw plaats te nemen. Weet je, Grace, begint Dieter aarzelend, als zij een poosje zwijgend naast elkaar heb ben gezeten, terwijl jij gisteravond met je moeder ruzie maakte, voelde ik me ook niet bepaald opgewekt Je bent een domme jongen, Dieter. Over zooiets kun je toch slechts lachen.... In zekeren zin. Grace, misschien wel Maar het was toch ook weer een aanleiding voor me eens na te gaan wat ik in de wereld beteeken. Niets dan een arme slobber En nog^JDieter?. Dan ben je slechts een van de duizenden en in Ik ben heelemaal niet in gezelschap, Grace. Als je dat denkt vergis je je deerlijk.Ik sta moederziel alleen. Het had1 maar weinig gescheeld of ik was er gisteren vandoor ge gaan't Was niet om uit te houden. Je bent een mispunt, Dieter; zoo meteen ga ik er van door. Sinds wanneer maakt geld den mensch gelukkig? Gelukkig niet, maar wel vrij en onvrij' ben je helaas, als je niets bezit Dat is een stupide opvatting van vrij heid, Dieter en, eerlijk gezegd, schaam ik me voor je! Dank je, Grace, je hebt gelijk, maar alweer gedeeltelijk. Ik kan nu eenmaal mijn school niet oprichten, als het geld me ervoor ontbreekt. Jij kunt dit niet begrijpen, omdat je nooit arm geweest bent. Ik begin bijna te gelooven, dat je je zelf uit louter ijdelheid je ongunstige finan- cieelen toestand als een soort verdienste aanrekent. Overigens kan ik je wel meedee- len, dat ik nooit langer op de zak van m'n va der heb geleefd dan strikt noodzakelijk was. Precies zoo, als jij ten opzichte van je moeder. Het is niet zoozeer van belang, of men het geld gebruikt; 't is al voldoende te weten dat het er is. En jij kunt eenvoudig niet we ten, hoe een mensch zich voelt als het er niet is Je schijnt persé gelijk te willen hebben, Die ter. Maar wees voorzichtig: met zulk discuteeren graaf je een kloof tusschen ons en- je isoleert je zelf nog meer dan je het al bent, namelijk ook van mij, of meer nog van ons, begrijp je dat Dieter knikt. Je bent een verstandige vrouw, Grace, kom,we gaan naar bene den. De wind zal me die vervelende gedach ten wel uit het hoofd blazen. Grace staat nog niet goed en wel op haar latten, als Dieter reeds in razende vaart de lieljlng afsuist. (Wjgdt TErvsted.? De burgemeester van den Helder, de heer G. Ritmeester, legt een krans bij het Prins Hendrik-monument te den Helder ter gelegenheid van de parade, welke ter eere van het Prinselijk huwelijk Vrijdag op het Helden der Zee-plein te den Helder werd gehouden De Graaf van Athlone bracht Vrijdag een bezoek aan de M ission of Seamen aan den Pieter de Hooghweg te Rot terdam. De hooge gast bezichtigt het interieur Zeil am See is het groote Oosten- rijksche trainingsoord voor de ski-sport. De leeraren probeeren het sneeuwdek Voor vice-admi raal T. L. Kruys werd Vrijdag te den Helder een défilé gehouden ter eere van bet huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana met Z. K. H. Prins Bernhard

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 8