Cet Geluk ligt in de Sneeuw Ferwerda, de keeper van Blauw Wit in actie tijdens den wedstrijd welke Zondag tegen Ajax in het stadion te Amsterdam werd gespeeld Geert Dils, de bekende slotvoogd van de jeugherberg .Slot Assumburg" te Heemskerk, wist het publiek tijdens het Driekoningenfeest op Zaterdagavond aangenaam bezig te houden Van de werf Intermaas te Slikkerveer is Zaterdag de „Minjak", gebouwd voor de ICP.M. en bestemd voor de Indische wateren, met goed gevolg te water gelaten FEUILLETON Een Wintersportroman. PETER KRAYENBÜHL. 19) (Nadruk verboden.) Pas op, Dieter, die sneeuwneus daar .•echtsroept Grace zoo hard zij kan met haar beide handen aan den mond. Angst grijpt haar aan, maar nóg is haar waarschu wende kreet niet geheel weggestorven, als Dieter reeds na ettelijke prachtig uitgevoerde, maar riskante Christianiazwenkingen op het stroombed tot staan is gekomen en Grace een vroolijken jodelgroet toezendt. Beneden ontdoet hij zijn eigen skies en die van Grace van de zeehondenvellen Daar zij nog een goed uur den tijd hebben, besluiten zij niet direct naar Antonswil te gaan, maar een omweg langs den Langen Fin ger te maken. Zij hebben nauwelijks eenige meters afgelegd, als Grace halt comman deert Hoor je niets? Ik hoor jou. Grace en dat is me genoeg. Zeur niet, boy.... Hoor je werkelijk niets? Ja, wat moet ik dan hooren? Je staat als aan den grond genageld. Daar bromt iets, luisternet een vliegmachine! Ik hoor werkelijk niets, Grace..., Nou, dan vergis i> me zeker Maar na een paar seconden blijft Die ter plotseling staan. «-=• Ja, nu hoor ik het ook.Daar moet een of ander vliegtuig rondcirkelen. Ze staren tevergeefs omhoog. De lucht is zoo wazig, dat er geen vijftig meter hoogte- zicht is. Hoor je wel, daar is het weer, nu heel dichtbij Wat moet die hier uitvoeren? Hij kan hier toch nergens landen! Misschien is hij de richting kwijt Het brommen van de motor wordt duidelij ker en komt steeds meer naderbij. Vooruit, Grace, daar naar beneden Ik geloof, dat men onze hulp noodig heeft Grace en Dieter hebben dezen ochtend reeds een en ander gepresteerd en hun beenspieren zijn dan ook lichtelijk stijf. Zij letten er ech ter niet op en schuiven hun skies met her nieuwde kracht zoo snel mogelijk over de sneeuw. DaarEén oogenblik staan zij beiden als verlamd van schrik: een oor ver doo vend gebrom en geratel van motoren, dan een he vige knal, een gedreun, duizendvoudig weer kaatst Links houden, Grace, dat was boven op de „Steinigen Balde"! Walter komt uit de lucht vallen, Pas op, Grace, niet te dicht bijWe ko men hier toch te laat De volgende seconde schijnt Dieter in het gelijk te zullen stellen een korte serie he vige exploisies vindt haar einde in een vijf me ter hooge blauwe steekvlam, als Dieter en Gra ce de plaats des onheids bereikt hebben, is het vuur reeds bijna uitgewoed. Een paar kleine vlammetjes lekken nog speels langs het houten geraamte van de draagvlakken; de zware gummibanden van het landingsge stel zijn reeds lang verbrand en verspreiden een ondragelijken stank. Rond het smeulende wrak is de sneeuw tot vuil-geel water versmolten. Kijk toch eens. Dieter daar ligt iemand. Dat móet de piloot zijn zegt Grace, ter wijl zij naar rechts wijst. Beiden rennen zij naar de plek, waar een gedeelte van een arm boven de sneeuw uitsteekt. Misschien is hij er nog bijtijds uitge sprongen! Met hun handen graven zij de sneeuw om den man weg, waardoor althans het lichaam vrij komt te liggen. Het dunkt hun niet raad zaam den verongelukte op te tillen, daar het geenszins tot de onmogelijkheden behoort, dat een zijner ledematen gebroken is. Voor zichtig neemt Grace den naar voren gescho ven valhelm weg en bekijkt het sympathieke gelaat van den jongen man; het merk waardig vierkante voorhoofd, waarover een blonde haarlok hangt en de volle wangen, waartusschen de smalle neus met een verme- telen boog naar voren springt. De kleine mond met de smalle lippen daarom en de scherpe, maar niet brutale kin., verraden een sterken wil Hij leeft, Grace, zegt Dieter als resultaat van een vluchtig en uiteraard dilettantisch onderzoek naar den toestand van den veron gelukte. Er schijnt niets gebroken te zijn. Ik zal zijn gezicht met sneeuw afwrijven stelt Grace voor. En ik riskeer een beetje kunstmatige ademhaling. Beiden doen hun werk en inderdaad ver nemen zij na enkele minuten tot hun vol doening een zacht gekreun. Het bewustzijn schijnt terug te keeren, de man strekt zijn le dematen uit en uit zijn diep liggende, blauwe oogen glijdt zijn blik als van ver verbaasd en zelfs eenigszins angstig over het gelaat van de naar hem toegebogen Grace. Hebt u pijn? Zij moet de vraag, die hij niet direct schijnt te begrijpen, herhalen, maar dan wendt hij het hoofd naar den rechter schouder. Die ter stelt onmiddellijk een onderzoek in: gelukkig slechts ontwricht! De jonge piloot tilt voorzichtig zijn rechterbeen op; snel maakt Dieter de veters van den hoogen rijg schoen los: waarschijnlijk een voetspier ver rekt. Grace heeft intusschen een sinaasappel geschild. Met een dankbaren blik grijpt de jongeman ennaars Hoe staat het met de machine;...? wil hij weten, terwijl hij een poging doet om overeind te komen. Dieter en Grace helpen hem op de been en ondersteunen hem. Vernield, totaal uitgebrand...." zegt Dieter, op den chaos van metaal, hout en draden wijzend, waaruit nog hier en daar kleine vlammen oplaaien. Verschrikkelijk, afschuwelijkWaar ben ik eigenlijk Tusschen St. Valentin en Antonswil.... Nooit van gehoord Over de grens? In het Arlberggebied Dieter is even verbaasd over den toon, waarop deze vraag wordt gesteld. Natuurlijk! hebt u geen pas bij u? Neen, helaas nietIk moet verdwaald zijn, antwoordt hij aarzelend en het voor hoofd fronsend, neemt hij Dieter en Grace bijna wantrouwend op. Ja, waar kan ik hier ergens onder dak komen? Het beste in Antonswil, maar dat ligt op ski's een uur hier vandaan en te voet bij deze hooge sneeuw minstens vijf. Dat zult u wel niet klaar spelen..,. Misschien zouden we hem naar de sneeuwhut bij de Kiegerhohe kunnen bren gen. Dieter, zegt Grace, dat is maar een afstand van twintig minuten. Maar als die nu eens gesloten is.... op pert Dieter. Ach daar zullen we wel binnen kunnen komen, antwoordt ze gedecideerd. Kunt u ski-loopen? Op het oogenblik niet, zegt de vreemde ling met een pijnlijke glimlach. Maar als u mij wat zou willen ondersteunen, kan ik misschien op die latten glijden. Goed, hier hebt u de mijneIk kom wel door dé sneeuw heen, zegt Dieter. Maar vóór we op stap gaan, moet u nog een stuk brood eten om op krachten te komen. Graag, antwoordt de verongelukte piloot, terwijl gretig naar de broodjes met ham grijpt welke Dieter hem toereikt. Veertig minuten later heeft het trio dé hut bereikt. Aan de zware deur hangt een groot slot aan dikke dwarsbalken. Daar staan we, zegt Dieter, eenigszins moedeloos. Wat moeten we nu doen? Het beste is misschien, dat we achter door het raam probeeren binnen te komen. De uit de lucht gevallen piloot lacht mees muilend. Een kleinigheid, zoo'n antiek monstrum open te krijgen. Hoe dikker en grooter, hoe gemakkelijker Uit een der vele zakken van zijn leeren jek ker vischt hij een smal étui waarin een of an der geheimzinnig werktuig van verchroomd staal. Na eenige seconden reeds springt het slot met een klik open. Wat denkt u nu wel van mij? vraagt hij met hoog opgetrokken wenkbrauwen. Voorloopig alleen nog maar, dat u handig met zulke dingen weet om te gaan, zegt Grace lachend. Zij gaan de hut binnen; Dieter neemt de luiken van de kleine vensters. Ik geloof, dat het hier wel uit te hou den is, zegt hij tot den vreemdeling. Al thans voor een paar uur tot we een slede heb ben. besteld om u af te halen. Zelfs wel wat langer, vermoed ikzegt de ander, meer tot zichzelf dan tegen zijn redders, terwijl hij het vertrek tevreden op neemt. Het is een soliede gebouwtje, eigendom van de gemeente Antonswil, van binnen rijkelijk met planken betimmerd en met een kook ruimte, welke door een houten wand van het eigenlijke woonvertrek is afgescheiden. Boven den grooten haard hangt een ketel aan een zware, ijzeren ketting. Tegen den muur staan twee houten britsen, welke vroeger aan het 'eger hebben toebehoord en die een slaapgele genheid bieden voor vier personen. (Wordt vervolgd.)]

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 10