Sterk offensief der Franco-troepen op Madrid. Jaarlijksche Opruiming N.V. Wed. Oosten Zoon's Buitenlandsch overzicht H.D. VERTELLING Thijs IJs helpt de spinnende prinses MAANDAG 11 JANUARI 1937 Opstand in Alicante? Havas meldt uit Avila 9 Januari: (Het schijnt thans, dat de aanvallen, welke het leger van generaal Mola ten westen van de hoofdstad heeft ondernomen, het begin be- teekenen van een langdurig offensief, dat niet slechts ten doel heeft verschillende pun ten van secundair belang, zooals het Escu- riaal .in te nemen, maar berekend is op de inneming van Madrid, zonder over te gaan tot een volledig beleg of een hevig bombar dement. De bij de tegenwoordige krijgsver richtingen direct betrokken troepen vormen ongeveer de helft van de legermacht der op standelingen. Het is waarschijnlijk, dat zij binnen enkele dagen allen in het vuur moe ten. Men schrijft aan generaal Franco de bedoeling toe, het offensief onverbiddelijk voort te zetten, teneinde den vijand niet den tijd te laten zich te herstellen of zijn troepen te hervormen. Volgens een nader Havasberioht kan na het eerste offensief der opstandelingen ten westen van Madrid gezegd worden, dat dit met 'besliste successen werd bekroond. De rechtsche troepen zijn opgerukt over een gebied van 20 K.M. lengte, waar de stel lingen 20 tot 25 K.M. werden vooruitgescho ven. Het aantal gewonden zou aan regee- ringszijde 4000 bedragen. Het groote hoofdkwartier der opstandelin gen deelt in een officieel communiqué o.m. mede: „Onze troepen hebben de roode stellingen in den sector van Algora en den bergpicaran aangevallen. De vijand werd teruggedreven met achter lating van tal van dooden en verscheiden ge vangenen, welke behoorden tot het vreem delingenbataljon ,Dimitrov". Aan het front van Asturië werden de re- geeringstroepen bij een poging onze stellin gen te San Claudio aan te vallen, terugge slagen. Wij troffen op ljet slagveld dertig dooden aan, terwijl meer dan honderd man verlaten waren achtergebleven tusschen onze stellin gen en die van den vijand. f Bij Madrid werd een kleine aanval van den vijand afgeslagen in den sector Villa Nueva del Pardillo. De regeeringstroepen hebben hier hevige verliezen geleden. Tijdens ver kenningen in den sector van Las Rozas, waar zich gisteren gevechten hadden voorgedaan, hebben on2e troepen 70 dooden aangetrof fen. Proclamatie van generaal Miaja. Generaal Miaja, de commandant van de Madrileensehe troepen heeft een proclama tie gericht tot de verdedigers van Madrid, waarin hij aanspoort tot verbitterden tegen stand tegen de aanvallen der opstandelin gen geholpen door Duitschland Portugal en Italië. In den sector Aravaca aldus zijn proclamatie is den geheelen nacht gestre den, de aanval nam in kracht af aangezien de Duitschers zware verliezen leden. Burgerbevolking moet Madrid verlaten. Voorts heeft de verdigingsjunta van Madrid de volgende bekendmaking gepubliceerd: ..Met ingang van 9 Januari is de evacuatie van de burgerbevolking verplichtend gesteld. Deze maatregel geldt niet voor mannen, ouder dan 20 jaar en jonger dan 45 jaar. Zij, die in strijd met deze bepaling hande len zullen als opstandelingen beschouwd wor den en zich voor de volksrechtbanken te ver antwoorden hebben. De radioclub te Teneriffe deelt mede, dat volgens hier ontvangen berichten de boeren in de provincie Alicante in opstand zouden zijn ge komen tegen de linksche regeering. De opstand zou zich hebben uitge breid langs de kust tot Valencia. De regeering zou militroepen hebben ge zonden, die het vuur op de oproerlin gen zouden hebben geopend, waar bij vele dooden zouden zijn gevallen. Omtrent de krijgsverrichtingen meldt de „Radioclub", dat de troepen van Franco den opmarsch langs den weg van La Coruna heb ben voortgezet en zich hebben meester ge maakt van het kleine 'Paleis Zarzuela. Zij staan thans in de nabijheid van het dorp De- hesa de la Villa, een buitenwijk van Madrid. De uitslag is nog niet bekend, maar de recht sche vliegtuigen zijn alle teruggekeerd. Berlijn ontkent ontschepingen van Duitsche troepen in Marokko. Uit Berlijn: De buitenlandsche dienst van het Duitsche Nieuwsbureau is in verband, met de in het buitenland verspreide berichten over een beweerde Duitsche infiltratie van Spaansch Marokko gemachtigd te verklaren, dat zich noch in Spanje, noch in Spaansch Marokko Duitsche troepen bevinden. De bo venbedoelde berichten worden in Berlijnsche kringen beschouwd „als een nieuwe poging tot de ergste internationale bronvergiftiging en als het product van overspannen fantasie". Deze berichten zijn blijkbaar het werk van Noodlottige botsing op de Theems. Zeven opvarenden van Fransch schip verdronken. De Fransehe trawler „Notre Dame de Lour- des" is op de Theems in botsing gekomen met het Britsche schip „Theems" en gezon ken. Zeven opvarenden van het Fransehe schip zijn verdronken, de overige opvarenden werden door de „Theems" aan boord geno men. Samenwerking tusschen de Britsche en Fransehe marine? Na de notawisseling over Spaansch Marokko? Naar men te Londen meent te weten heeft de Fransehe ambassadeur instructie gekregen zich gereed te houden samenwerking voor te stellen tusschen de Fransehe marine en de Engelsche oorlogsschepen, wanneer de inlich tingen over Spaansch Marokko zullen zijn uitgewisseld. Een zoodanig voorstel zou slechts naar men meente weten, gedaan worden, wan neer ae inlichtingen over Duitsche activiteit officieel door Parijs geverifieerd zouden zijn. zekere kringen, die het thans als hun taak beschouwen de ontspanning in de Snaansche kwestie, als gevolg van de Duitsche en Itali- aansche nota van antwoord, tegen te houden. Het zou", aldus het D.N.B., „interessant zijn te achterhalen, wie hiervan de opdrachtgevers zijn, daar zij blijkbaar voor kosten noch mid delen teruggschrikken om den vrede van Europa te verstoren". Naar in Engelsche diplomatieke kringen wordt vernomen, heeft de Fransehe ambassa deur, Corbin, met Eden over den toestand in Spaansch Marokko gesproken. Hoewel men in deze kringen de ontwikkeling met aandacht volgt, acht men geen dringend gevaar aan wezig. Drieduizend Japansche vrijwilligers naar Cadiz? Volgens geloofwaardige berichten zouden 3.000 Japansche vrijwilligers binnenkort te Cadiz en Jerez verwacht worden, aldus een Havasbericht. Deze vrijwilligers zouden naar het front van Madrid gezonden worden, waar zich de 10.000 Italianen bij hen zouden voe gen, die onlangs te Cadiz ontscheept zouden zijn en zich thans nog te Sevilla moeten be vinden. Voorts wordt vernomen, dat talrijke kisten met gedemonteerde vliegtuigen van Itali- aansch fabrikaat te Cadiz en Jerez aange komen zouden zijn om daar in elkaar gezet te worden. Dantzig. Onderhandelingen met Polen hebben resultaat. De Senaat van Dantzig deelt offi cieel mede, dat de onderhandelingen, die sedert eenigen tijd tusschen Polen en Dantzig werden gevoerd met be trekking tot de taak, die door den Volkenbond aan Polen is toever trouwd, tot een positief resultaat heb ben geleid. De minister van buiten landsche zaken, Beek, die 17 dezer naar Genève zal vertrekken. zal hieromtrent verslag uitbrengen aan den Volkenbondsraad, die zich met de Dantziger kwestie zal bezighouden. Veilig voer Griep en Keelpijn. De antiseptische tandpasta Ivorol zuivert den mond van bacteriën en vermindert besmet tingsgevaar in tijden van griep en verkoud heden. (Adv. Ingez. Med.) Volkenbondswaarnemers in Alexandrette, Demonstraties der bevolking. De Volkenbondswaarnemers, die den toe stand in Antjochië en Alexandrette moeten bestudeeren, zijn thans bezig imet 'het peilen van de plaatselijke opvattingen. De Arme niërs en Arabieren wenschen handhaving van den huidigen toestand, de Turken zijn aldus verdeeld, dat de conservatieven pro-Syrisch zijn en de Jong-Turken voorstanders van een bestuur van Antiochië en Alexandrette, dat volkomen onafhankelijk zou zijn van de rest van Syrië. De aankomst van Kern al Pas ja in Konia is, naar Reuter meldt, het signaal geweest voor die Turken in Antiochië tot het sluiten van de winkels bij wijze van protest. Ter be antwoording hiervan hebben drieduizend Arabische studenten een rustige betooging op touw gezet, waarbij zij met Syrische vlag gen in optocht voorbij trokken en het Sy rische volkslied zongen voor het hotel, waar de Volkenbondswaarnemers hun intrek had ken genomen. Trotski in Mexico aangekomen Hij wil zijn plannen en denkbeelden openhartig bekendmaken. Reuter meldt uit Tampico (Mexico), dat Trotski aldaar Zaterdag aan lboord van het Noorsche stoomschip „Ru'th" aangekomen is. Hij zeide nog denzelfden dag uit Tampico te zullen vertrekken, zonder aan te geven waarheen hij zou gaan. Na uiting te hebben gegeven aan zijn dankbaarheid voor de hem door de Mexicaansehe autoriteiten verleen de gastvrijheid, zeide hij, dat hij er naar zou streven die te verdienen en „iets voor Mexico te doen". Tenslotte gaf hij zijn voornemen te kennen later een bezoek te brengen aan New-York. De autoriteiten hadden uitgebrei de veiligheidsmaatregelen genomen, maar geen enkel incident deed zich voor. ..Ik heb Europa, verscheurd door verschrik kelijke tegenstellingen, geschokt door voor gevoelens betreffende een nieuwen oorlog, achter gelaten. De algemeene zenuwachtig heid verklaart de velerlei geruchten, die met name omtrent mij de ronde doen". Tenslotte zeide hij, dat aangezien zijn vijanden deze atmosfeer uitbuiten, hij voor nemens is voor de openbare meening open hartig zijn plannen, zijn denkbeelden en zijn activiteit uiteen te zetten en dat hij in dit verband rekent op de objectiviteit van het grootste deel van de pers in de nieuwe we reld. Mislukte recordpoging van Britsch vlieger. Brook maakt een noodlanding te Barï. De Engelsche vlieger Brook, bekend uit de Melbourne-race, startte Zondagmorgen te 6.10 uur van Gravesend voor zijn voorgeno men vlucht naar Kaapstad. Hij had het plan het record van Amy Mollison op dezen af stand te verbeteren. Zijn poging mislukte echter, want de vlie ger moest des middags wesens slecht weer te Bari een nooodlanding maken. Hij heeft zijn plan voorloopig opgegeven en zal naar Engeland terugkeeren, doch bin nenkort hoopt hij een nieuwe record-,poging te wagen. Onze begint Maandag 18 Januari as Complete Woninginrichting Bartel jorisstraat 13-17 (Adv. Ingez. Med.) De Britsche regeering heeft aan haar diplo matieke vertegenwoordigers te Parijs, Rome, Berlijn, Lissabon en Moskou instructies ge zonden om bij de regeeringen in deze hoofd steden nieuwe diplomatieke stappen te onder nemen ten aanzien van de gebeurtenissen in Spanje. Blijkens deze instructies stelt de Britsche regeering voor, het plan der non-interventie commissie betreffende het uitoefenen van toezicht op de havens en grenzen van Spanje uit te breiden in dien zin, dat eveneens toe zicht wordt uitgeoefend op de aankomst van vrijwilligers militair personeel en oorlogsma teriaal. Londen verklaart zich verder bereid met spoed alle voorstellen te overwegen, die beoogen de instelling van een stelsel van strenge controle op de aankomst in Spanje van alles wat dient om de strijdende partijen te steunen, als ook alle gedetailleerde voorstel len voor het uitoefenen van toezicht op andere vormen van indirecte interventie. Intusschen wordt in de nota voorgesteld, dat iedere regeering voor wat haar grondgebied betreft maatregelen neemt om het vertrek van vrijwilligers en militair personeel naar Spanje te verbieden. Tenslotte wordt in de nota nog medege deeld dat de Britsche regeering ter kennis van het publiek heeft gebracht, dat het krachtens de „Foreign Enlistment Act" aan Britsche on derdanen verboden is, in vreemden krijgs dienst te treden. Inmiddels komt uit Washington het bericht, dat een door twee democratische congresle den ingediend wetsvoorstel beoogt iederen Amerikaanschen onderdaan het burgerrecht te ontnemen, die in buitenlandschen militairen dienst treedt. Wanneer dit voorstel wet wordt zullen dus geen Amerikanen meer dienst kun nen nemen in Spanje. Bruidsfilm in Berlijn vertoond. HetD.N.B. meldt, dat de berichten in verschil lende Nederlandsche bladen over de bericht geving in de Duitsche pers.van het huwelijk tusschen Prinses Juliana en Prins Bernhard in Duitschland worden betreurd, daar zij. zoo zegt het D.NB., een verkeerde voorstelling ge ven van de situatie. Over de huwelijksplech tigheid bracht de Duitsche pers uitvoerige be richten en ook tal van foto's. Ook is niet, zooals sommige bladen hebben gemeld, de film van de huwelijksplechtigheid in beslag genomen. Deze film moest echter, evenals alle andere films, onderworpen worden aan de formalitei ten, voorgeschreven voor films, welke voor de eerste maal vertoond zullen worden. De bruidsfilm is Zaterdagmiddag, te Berlijn ver toond. OUDE VROUW OVERVALLEN. Twee jongemannen hebben te Tweizeler- heide. een oude vrouw in haar woning over vallen, haar vastgehouden en een prop in den mond gestopt en daarna beroofd van een 'beurs, waarin zij haar juist ontvangen ouderdomspensioen had opgeborgen. (Adv. Ingez. Med.) De Droom van den Directeur. door J. H. RöSLER. xen, verduistering der gelden van het zie kenfonds uwer employees. Dan nog een aan klacht van uw privésecretaresse wegens mis bruik van ambtsgezag. Het zal u verder nog wel interesseeren, dat uw zoon eveneens we gens oplichterij gearresteerd is en uw doch ter sinds gisteravond wegens diefstal van byouterieën vastgehouden wordt". Je kunt je mijn schrik voorstellen. Ik pro beerde de dingen te vergoelijken, uitvluch ten te vinden, een gesprek anet mijn advo caat te eischen, alles tevergeefs. Ik weid di rect in preventieve hechtenis gegnomen en toen de deur met en harden slag achter me in het slot viel ben je wakker geworden", vulde de bankdirecteur aan. De directeur glimlachte een weinig pijnlijk voord-at hij antwoordde: „Helaas niet. Ik was reeds wakker gewor den, toen de beide -rechercheurs mij vast grepen. Van daar af was het werkelijkheid". Prinses Armgard en prins Aschwin naar Duitschland teruggekeerd. Naar wij vernemen zijn prinses Armgard en prins Aschwin Zondag per auto uit Der» Haag naar Duitschland vertrokken. S. D. A. P.-groslijst voor de Kamerverkiezingen. De almachtige directeur van de „Vereenig- De Partyraad vsm de s.D.A.P. heeft, naar de Handelsbedrijven zei tegen den nog het Volk meldti Zondas vergaderd om te be- machtiger bankdirecteur: „Dat moet ik je toch vertellen!" „Een verhaal?" „Bijna een sprookje. Of, als [je wilt, een droom". „Ik luister" Als directeuren een verhaal vertellen, is het meestal -een sprookje. De directeur begon: „Ik heb een zeldzamen droom gehad. Ik zat aan mijn schrijfbureau. De morgenpost had een massa orders gebracht. Nabestellin gen. nieuwe klanten, maximum-prijzen, prompt.e betalingen. Tegelijkertijd kwam een deputatie van mijn kantoorpersoneel mijn kamer binnen en verlangde -met nadruk een loonsverlaging van twintig procent. En even later kiwamen de arbeiders van de fabriek en eischen de zestig-urige werkweek met hetzelfde loon en afschaffing van de voor de fabriek niet rendabele, vrijwillige sociale uitgaven. Nauwelijks was ik weer alleen of de schel van de telefoon ging over en de secretaris van den raad van commissarissen deelde mij mede, dat deze besloten had mijn salaris met het oog op de economische ver betering te verdubbelen, met terugwerkende kracht van 1 Januari 1934 af. Gp dit oogen- blilt werd een expresbrief van het belasting kantoor bezorgd, waarin het leedwezen werd uitgedrukt, dat ik reeds jaren een te hooge inkomstenbelasting had betaald tot een be drag van 50.000 gulden, waarvoor een che que ingesloten was. „Voor de rente, die wij van dat bedrag genoten hebben", zoo ein digde het ambtelijk schrijven", veroorloven wij ons, u voor de volgende drie [jaren „schotvrij" te verklaren". „Een veiiangensdroom!" merkte de bank directeur op. De andere diretceur knikte. „Natuurlijk. Maar de droom is nog niet ten einde. Mijn privé-secretaresse, die al jaren in mijn dienst is, nam ontslag wegens ouder domszwakte en bracht als plaatsvervangster een jong paarlemoer-blond -meisje mee, niet ouder dan zeventien jaar, dat mij dadelijk om den hals viel en daarmee meteen alles goed maakte, wat mdjn vroegere secretaresse mij jarenlang onthouden had. Vroolijk ging ik naar huis, vond daar een brief van mijn vrouw, mijn dochter en mijn zoon op de tafel liggen. Mijn vrouw schreef dat zij zich wilde laten scheiden en reeds vertrokken was. Mijn dochter berichtte mij. dat zij eindelijk den man gevonden had, dien zij zocht, reeds met hem getrouwd en vertrokken was. Mijn zoon deelde mij mede, dat hij zijn doctoraat had gehaald, een levenspositie gevonden had en Ook al vertrokken was. Vroolijk en -tevreden, zooals ik in jaren niet geweest was, legde ik mij opnieuw te slapen. Plotseling stond de jonge blonde nieuwe secretaresse naast mijn bed. maar voordat zij een woord kon zeggen, waren twee man nen mijn kamer binnengetreden. Zij grepen mij bij den schouder vast. „Wilt u ons maar volgen! Politie!" „Maar „Geen maren asjeblieft!" Een gesloten wagen stond voor mdjn wo ning en bracht mij naar het politiebureau, waar ik voor den commissaris geleid werd. „Er is een aanklacht ingekomen", ver klaarde de commissaris. „U wordt daarin beschuldigd van jarenlange belastingontdui king tot een bedrag van 50.000 gulden. Ver der zijn er ook nog klachten gekomen van den r-aad van toezicht uwer maatschappij wegens vervalsehte balans, gefingeerde or ders, waarvan u de provisie hebt opgestre- raadslagen over de samenstelling van de gros lijst voor de Kamerverkiezingen, zooals die aan het referendum der Partijleden onderworpen zal worden. Besloten is in totaal zes lijsten samen te stellen. De lijst voor de kieskringen Amsterdam, Haarlem en Den Helder luidt: 1. Ir. J. W. Albarda, 2. dr. J. v. d. Tempel, 3. E. Kupers, 4. Th. Thijssen. 5. ir. H. Vos, 6. Alida de Jong, 7. J. Bomraer, 8. Bern. C. Franke, 9. J. G. Suurhof, 10. C. Lammers, 11. mr. S. Mok, 12. W. v. Dok, 13. L. Lopes Dias, 14. mr. P. J. Mijksenaar, 15. L. Bouwma, 16. K. Sikma, 17. mr. O. Drilsma, 18. C. F. Roosenschoon. Voor de kieskringen Den Haag—Leiden: 1. W. Drees. 2. A. W. IJzerman, 3. J. E. Stok vis, 4. P. Gardenier. 5. mevr. G. A. Weerstra Van Duin, 6. mr. I-I. B. J. Waslander, 7. J. Spronkers, 8. A. Pleysler, 9. J. Emmens. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING In onstuimige vaart vliegen Thijs en Pa-ddekwist in het vreemde wagentje voort. Langs hooge bergen en diepe kloven voert de tocht en tevergeefs pogen de reizigers te bepalen, waar ze zich ergens be vinden. „Het zal me benieuwen, waar we terecht zullen komen," zegt Thijs. „Veel wijzer zijn we niet geworden, nu het prinsesje niets kan zeggen. Maar één ding staat wel vast: we moeten op deze manier in elk geval op de plaats komen .waar het vlas in den wagen wordt gelegd. Het karretje rijdt geregeld op en neer van het kasteel naar de een of andere geheimzinnige plek, waar we nu op afgaan." Zoo denkt de kabouter er ook over. Tandheelkund. Inrichting voor den Middenstand Rijksstraatweg 25, H.-N. (tegenover het oude raadhuis). MINIMUMTARIEF Geheel gebit met inb. van trekken ƒ35.met garantie. Spreekuren alle werkdagen v. 9-4 u Avondspreekuren Maandags, Dins dags en Donderdags van 7-9 uur (Adv. ingez. MedJ PRDGMMMA DINSDAG 12 JANUARI 1937. HILVERSUM I 1875 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gram, platen. 10.00 Morgenwijding. Gram. platen. 10.30 Viool en piano. 11.00 Huish. wenken. 11.30 Gram. platen. 12.30 Jetty Canton's Ensemble. 2.00 Omroep-or- kest. 3.00 Kniples. 4.00 Zang en piano, 4.30 Radiokinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Omroeporkest. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten A.N.P. 8.10 Bonte Dinsdagavond trein. 9.30 Vocaal concert. 10.00 Gram. platen. 11.00 Berichten A.N.P. Hierna tot 12,00 AVRO- dansorkest. HILVERSUM II, 301 M. KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram. platen. 11,30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-Melodisten, zang en gram. platen. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Mode cursus. 4.00 Gram. platen. 4.15 KRO-Kamer- orkest en gram. platen. (Om 5.45 Felicitatie- bezoek.) 6.30 Gram. platen. 6.40 Esperanto- cursus. 7.00 Berichten. 7.15 ,,Wa-t deze tijd leert". 7.35 Sportpraatje. 7.55 Berichten A.N.P. 8.00 Revue-uitzending. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 De KRO-Boys, zang en gram. platen. 11,3512.00 Gram. platen. DROITWICH 1500 M. 11,20 Orgelspel 11,50 Gram. platen. 12.05 Het Royal Theatre-orkest. 1.05 Harry Engleman's kwintet en xylofoon. 1,35 Het Ollerton Col liery Orkest en zang. 2.35 BBC-Empire-orkest en soliste. 3.35 Gram. platen. 4.20 Actueele causerie. 4.40 Het Hungaria Zigeunerorkest. 5.10 Gram. platen. 5.35 Het Elmansextet en sopraan. 6.20 Berichten. 6.45 BBC-orkest en soliste. 7,50 Causerie; Shopping today. 8.10 BBC-Variété-orkest, mannenkoor en solisten. 8.50 van Phillips en zijn twee orkesten. 9.20 Berichten. 9.40 „The present state of the world", causerie. 10.00 Radio-tooneel. 11.05 Tenor en luit. 11,25 JoeLoss en zijn Band. 11,50 -12.20 Dansmuziek. Gr. platen). RADIO-PARIS 1648 M. 7,50 en 8.20 Gram. platen. 1,35 Zang. 1,50 en 3.00, 4.50 en 5.50 Gram. platen. 6.05 Zang. 6.50 Gram. platen. 9.05 Orkest en gem. koor. 11.20, 12,35 Pascal-dans-orkest. KEULEN 456 M. 5.50 Orkestconcert. 7.50 Saarbrücker Amuse- ments-orkest. 11,20 Fabrieksorkest. 12,35 Om roeporkest en dansorkest, 1,35 Gevar. con cert. 4.20 Omroeporkest. 4.35 Omroepklein- orkest en solisten. 7.30 Gram. platen. 8.20 Radiotooneel. 10.10—11,20 Populair concert. BRUSSEL 322 en 484 M. 322: 12,20 Gram. platen., 12,50 Omroepklein- orkest. 1.30 Salonorkest, 1,502,20 Gram. pla ten. 5.20 Omroeporkest en zang. 6.50 en 7,20 Gram. platen. 8.20 Omroep-symphonie-orkest en zang. 1.30 Gram. platen. 11,20-11,35 Sport- reportage. 484 M. 12,20 Gram.platen. 12,50 Salonorkest. 1,30 Omroepkleinorkest. 1,502,20 Gram. pla ten 5.20 Omroeporkest en zang. 6.50 Omroep- dansorkest. 7.35 Gram. platen. 8.20 „Le farfa- det", opera. 9.35 Omroepsymphonie-orkest. 10.3011,15 Gram. platen. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7,30 Feestavond uit Saarbrücken ter her denking van het Saarplebisciet, 9.20 Berich- ,50 Solistenconcert. 10.05 Weerbericht. .20—11,20 Europeesch concert uit Motala platen). ueiiKing (ten. 9.51 10.20—1 (Gr. pla

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3