TWEEDE KLASSE DERDE KLASSE R.K. VOETBAL VIERDE KLASSE RESERVE 1E KLASSE DAMES-HOCKEY WIELRIJDEN SCHAATSENRIJDEN WATERPOLO MAANDAG ÏT JANUARI 1937 H. F. C.—'t Gooi (2—1) Na een spannenden, dikwijls op goed peil staanden wedstrijd is H. P. C. er in geslaagd, haar zesde overwinning in successie te beha len, waardoor zoowaar de Good Old wederom een kleine kampioenskans heeft gekregen. Dat de overwinning ten volle verdiend was, zal niet de algemeene opinie geweest zijn, daar de Hilversummers een uitstekenden in druk maakten en als geheel een betere ploeg vormden dan H. F. C., wier spel echter enthou siaster was dan dat van 't Gooi. Onder leiding van scheidsrechter Sluiter, die zeer goed geleid heeft, stelde het volgende H. F. C.-elftal zich tegenover een volledige Gooi- ploeg op: Van der Togt, Drijver, Langendam, Van Olphen, Kruyer, C. ten Have, Höck, J. ten Have, Twiss, Koper, Hagenaar. Beide teams wierpen zich direct met groot, enthousiasme in den strijd: er ontwikkelde zich een gelijkopgaande strijd, die gekenmerkt werd door een groote snelheid. Voorloopig hielden beide verdedigingen echter stand; bij H. F. C. onderscheidde zich de kleine Drijver door resoluut ingrijpen en een goede baltech niek. Indien deze speler meer aandacht aan zijn opstellen besteedt, kan H. F. C. nog veel plezier van hem beleven. De eerste mooie kans werd door 't Gooi ge mist, toen Cohen van dichtbij hard over schoot. Dit was het sein voor een krachtige belegering van het H. F. C.-doel, doch slecht schieten der overigens goed combineerende voorhoede van de Hilversummers bracht geen verandering in den stand. Rust kwam met on- veranderden stand. Na de thee viel H. F. C. direct goed aan; na vier minuten slaagde Koper er in, de score te openen, toen hij een moeilijke kans op mees terlijke wijze benutte (1—0). Dit doelpunt verhoogde de activiteit van 't Gooi, dat zich geheel op den aanval concen treerde. H. F. C. verdedigde flink, vooral Van der Togt weerde zich in deze periode op su blieme wijze. De druk bleef echter aanhouden en tenslot te slaagde de middenvoor der gasten er in, den gelijkmaker langs den uitloopenden Van der Togt te plaatsen, nadat hij den bal uit een fraaie through-pass van den rechtsbuiten ontvangen had (1—1). Trouwens het meeste gevaar dreigde van dezen speler, die Ten Have meestal te vlug af was en dikwijls fraaie voorzetten gaf. Er ontspon zich thans een enerveerende strijd om de leiding. Eerst vier minuten voor het einde viel de beslissing in het voordeel der H. F. C.'ers, toen Koper plotseling een vrije kans kreeg en onhoudbaar langs den verras ten Cohen inschoot (2—1). BloemendaalE. D. O. (20) Het veld was door de vorst nog maar juist bespeelbaar. Bloemendaal zette er direct een flink tempo in, zoodat de eerste episoden van den strijd zich op de E. D. O.-helft afspeelden. De Bloemendaal-supporters juichten al spoe dig voor een doelpunt, doch keeper Verhagen werkte het leder op de doellijn weg.' Daarna kwamen de gasten wat meer in den aanval. In het veld was het spel van E. D. O. iets beter, dan dat der witten, doch al spoedig bleek, dat de aanval der roodzwarten niet bij zonder gevaarlijk zou zijn. Toch ontstonden er enkele gevaarlijke momenten voor het Bloe- mendaal-doel, waarbij éénmaal elk der backs het leder uit den doelmond wist te koppen. Na een half uur kregen de Bloemendalers een strafschop te nemen wegens hands, waar uit Beijk met een hard schot via den paal de thuisclub de leiding gaf (1—0). E. D. O. viel hierna krachtig aan, doch het schieten liet te wenschen over. Keeper De Haas was steeds op zijn post. Met een onge- wijzigden stand kwam de rust. Na de hervatting ging het spel aanvankelijk gelijk op. Bloemendaal scoorde echter spoedig het doelpunt, dat den strijd zou beslissen. Na vijf minuten kreeg de midvoor Kesting na goed doorzetten het leder vrij voor het E. D. O. doel waarna hij weinig moeite meer had ,den kee per te passeer en (2—0). Met nog voldoenden tijd om de noodige wij ziging in den stand te brengen, gooiden de bezoekers er een schepje op. Het spel van den E D. O.-aanval, die voor de rust weinig productief was geweest, werd nu bovendien nog slordig ook, zoodat de verdediging der wit ten voor slechts weinig moeilijke problemen kwam te staan. Het zag er nog naar uit, dat Bloemendaal den voorsprong zou vergrooten, daar de aan vallen der witten een gevaarlijker karakter droegen. Talrijk waren de hoekschoppen op het Bloemendaal-doel. doch de meeste werden reeds direct achter de goal geplaatst. Vlak voor het einde kreeg Schijvenaar nog een goede kans om een tegenpunt te scoren, doch ook hij faalde van korten afstand met zijn schot. De elftallen waren als volgt: Bloemendaal' De Haas, v. d. Bijl, v. d. Meij, v. d. Linde, H. Beijk, de Waard, Hartman, Immer, G. Kesting, Leemhuis, Noordhof. E. D. O Verhagen, Zandstra, v. d Born, J. v. d. Schalie, v. d. Putten, Oomen, S. Spek, Schijvenaar, Timmerman, J. Perukel, C. v. d. Schalie. B. F. C.De Kennemers (21) Op een hard bevroren terrein hebben de Ken- nemers een nederlaag geleden. De eerste aanvallen zijn voor de Kennemers, die echter resoluut door de goed werkende B. F. C.-achterhoede worden afgeslagen. Na vijf minuten weet Horeman een fraaie pass van Groot onberispelijk in te zetten (01). Dan komt B. F. C. er iets beter in. Verschei- deen goede aanvallen worden opgezet, waarbij keeper Van Urk goed werk verricht. Een zeer gevaarlijk moment ontstaat voor het K.-doel doordat de verdediging vergeet af te houden, doch Boer'hout kopt over. In deze periode moet Dinkla wegens een spierverrekking het veld verlaten. Hij wordt vervangen door Duivemans. De Kennemers weten het spel te verplaat sen; zij forceeren enkele corners, die geen re sultaat opleveren. Bij een der B. F. C.-aanval- len plaatst de rechtsbuiten van de lijn den bal in eens over den verrasten Van Urk in (11). Na de rust hetzelfde spelbeeld met de Ken nemers in de meerderheid, waarbij de keeper handelend moet optreden voor goede schoten van Groot en Schipper. B. F. C. weet zich los te werken. Goede aan vallen geleid door haar rechtsbuiten geven de achterhoede van Kennemers moeilijk werk. Bij een der aanvallen van de Kennemers ontgaat den scheidsrechter een handsgeval in het strafschopgebied. Even later wordt een door Heideman gescoord doelpunt voor buiten, spel geannuleerd. Nog vijf minuten is er te spelen, als B. F. C. een corner krijgt te nemen, die door haar linksbuiten wordt ingeschoten, als aan keeper Van Urk het uitloopen wordt verhinderd (2—1). Als de heer Mol het einde aankondigt, hebben de Kennemers een neder laag geleden. BeverwijkAlkmaar (11) Het is den Wijkers niet mogen gelukken op beide punten beslag te leggen. Te twee uur wordt begonnen met eenige goede aanvallen der Wij kers maar de schoten gaan naast of over. De bezoekers zetten nu al les op den aanval; na 10 minuten hebben zij succes door hun rechtsbinnen, die een goeden voorzet van links in het Wïjker doel werkt (0—1). De Wijkers begrijpen, dat het zoo niet gaat en doen een serie aanvallen. De bezoekers verplaatsen het spel naar de Wijker helft, maar ook daar is de achteihoede paraat. Ten slotte slaagt Marks er na een half uur in de partijen op gelijken voet te brengen (11). Na de rust hebben de bezoekers de laag staande, zon in het gezicht en daar de Wijkers nu meer en ook beter aanvallen, krijgt de achterhoede der bezoekers druk werk. De kee per weet zijn doel voor doorboring te behoe den. Ook de bezoekers krijgen geen kans, de leiding te nemen. Aanval op aanval doen de roodgebroekte Wij kers, maar niets lukt en al weten de bezoekers e-: sle malen gevaarlijk door te dringen de W-. ..er achterhoede houdt stand. Het einde komt met 11. SchotenHillegom (23) Het Schoten-terrein was in puike condi tie. In het" begin zien wij een vluggen wed strijd; Schoten nadert steeds gevaarlijk het Hillegom-doel. Een voorzet van links slaat een der Hillegom-achterspelers met de hand weg. De penalty weet Hete-m te benutten. Spoedig weet Hillegom door Winkelaar gelijk te maken. (11). Schoten speelt niet 000 goed als wij van haar gewend zijn. Vijf minuten voor rust be landt een omhaal van Kruyf in ihet Hille gom-doel. (21). Hiermede is het rusten. Boeser wordt nu vervangen door Stern. Veel fraais tsien wij in de tweedie helft niet; wel van Hilelgom. Met een hard schot weet Schrama gelijk te maken. (22). Hillegom zit er goed op, terwijl bij Scho ten lusteloos wordt door gespeeld. Toch ont snapt het Hillegom-doel enikele malen zeer gelukkig. Hillegom doet ihet beter. Uit een voorzet van rechts heeft Winkelaar maar voor het intrappen. (2—3). Hiermede komt het einde. KinheimHollandia (01) Kinheim telde vier invallers, Hollandia één. In den beginne is Hollandia direct sterk in het offensief, doch tot een goed schot weet ze het niet te brengen, zoodat Druijven het vrij rus tig heeft. Na korten tijd gaat het spel meer gelijk op waarbij de Holiandia-aanvallen mooi open zijn, die van de Kinheim-voorhoede zijn te kort. Als de Hoornsche linksback eens mist, krijgt Rem een kans, doch zijn schot faalt. Rust 0—0. Na de rust is Kinheim het meest in den aanval, doch de aanvallen van Hollandia zijn gevaarlijker van opzet. Bij Kinheim zijn de aanvallen totaal onge vaarlijk, daar alles te lang duurt; bovendien loopt menige aanval dood op buitenspel. Na 15 minuten is een snelle Hollandia-aan val oorzaak, dat zij de leiding kan nemen. Een goed doorgespeelde bal komt bij den rechts binnen, die een schot lost, dat Druijven ver rast (01). Kinheim komt dan flink opzetten; vooral W. Groenevéld en Kuijpers stuwen hun voorhoede goed op, doch hier is geen enkele speler, die er iets van terecht brengt, zoodat we geen enkel behoorlijk schot te noteeren krijgen. Alleen een vrijen trap op den rand van het straf schopgebied kogelt Stals in, doch de Hollandia- keeper redt. Diverse kansen gaan verloren; zelfs mist Michel een kans voor open doel van 2 a 3 M. afstand. De Hollandia-achterhoede verdedigt hardnekkig, zoodat de zwak spelende Kinheim-voorhoede er niet door kan komen. Hollandia behaalt een verdiende overwinning. HillinenDelft (90) Op een hard veld binden de elftallen den strijd aan, waardoor de bal nogal eens zonder linge effecten krijgt. Eerst is Delft eenigszins in den aanval, maar door te zacht schieten worden kansen gemist. Na een kwartier geeft H. Scholten van rechts aan en via een Delftspeler wordt het eerste doelpunt geboren (1—0). Na dit eerste goed- koope succes is er feitelijk maar één goed spelend elftal en dat is Hillinen. Sporadisch zijn de Delft-uitvallen, die alle zonder succes blijken. Regelmatig worden de goals gescoord door E. Scholten, W. Vreeken, Verkerk en Van de Water, zoodat de rust komt met 50. Na de thee is het precies dezelfde eenzijdige vertooning. De Delftenaren geven den moed niet op, maar succes blijft uit. Geregeld zitten de Hillinen-menschen voor het doel; achter eenvolgens scoren nog E. Scholten (2 maal), Verkerk en W. Vreeken, zoodat het einde met 90 komt. WatergraafsmeerZandvoort (21) Het harde hobbelige terrein en de lichte bal maakten zuiver schieten zeer moeilijk. Eenige malen ontsnapte het Watergraa£smeer-doel aan een doorboring, doordat de bal tegen de lat, tegen den paal of juist langs den verkeer den kant van den paal ging. Kort voor die rust kreeg' de Zandvoort-spil een bal verkeerd op zijn schoen; met veel effect draaide de bal in eigen doel (1—0). Na de rust hetzelfde beeld. Zandvoort tech nisch in de meerderheid, met een achterhoede, die weinig moeite heeft om meester op haar terrein te blijven en een voorhoede, die de goede richting naar het doel niet kan vinden. Uit een vrijen trap op den rand van het straf schopgebied, schiet A. Weber tegen de lat, waarna H. Luiting den terugspringenden bal in het net plaatst (11). Kort voor het einde treuzelt de Zandvoort- verdediging met wegwerken; een toeloopende Watergraafsmeer der is den te laat uitloopen den keeper even vóór; de bal komt in het ver laten doel (21). Hiermede komt ook het einde. ZeemeeuwenD. J. K. (20) Reeds kort na het begin bestormden de Meeuwen het doel. De keeper van D.J.K. wist echter zijn doel nog schoon te houden. Na 20 minuten mist de linksback van D.J.K. door de hardheid van het veld den bal. W. Terol maakt van deze gelegenheid gebruik om on houdbaar in te schieten (10). Kort voor de rust kopt W. Keur een voorzet van C. Drayer buiten het bereik van den keeper in het net (20). In de tweede helft werd niet gescoord. T. IJ. B. B.—V. V. Z. 0—0 V. V. A.—S. D. O. 3—0 Onze GezellenSantpoort 03 S. J. C.Excelsior 0—0 G. D. A.—H. B. C. 0—0 G. V. O.—V. V. E. 2—1 D. E. M<—Vitesse 1—2 H. B. C. H—T. IJ. B. B. H 1—3 SpaarnevogelsS. D. W. (11) Spaamevogels, dat tegen den wind in speelt, trekt meteen ten aanval; het is J. Boeree die mooi zijn club de leiding geeft. Nu komt S. D. W. los; het is haar rechtsbuiten, die heel wat aanvallen opzet, maar de ach terhoede van Spaarnevogels is in goeden vorm. Het spel golft vlug op en neer, totdat S. D. W. op gelukkige wijze gelijk maakt. Niet ont moedigd valt Spaarnevogels aan, maar R. Meyers wordt te veel bewaakt, zoodat hij niet veel kan uitrichten. Direct na de rust hetzelfde spel; de wed strijd wordt in een hoog hempo gespeeld. Als J. Boeree den bal vrij voor doel krijgt, mist hij. Zoo doet ook de midvoor van S. D. W. als hij een vrije kans krijgt. Zoo verstrijkt de tijd. Onder groote spanning komt het einde met gelijken stand. E. H. S—A. V. O. G. (6—0) Op een heel goed bespeelbaar veld heeft E.H.S. rten tweeden male gezegevierd. Na den aftrap neemt zij direct het spel in handen, doch doelpunten blijven voorloopig uit. A.V.O.G. verplaatst dan het spel. Uit een voorzet van links doelpunt Donselaar. (10) direct gevolgt door no. 2 door Van der Meu- len. (2—0). Na de rust is A.V.O.G. in den aanval, doch EJLS. weerstaat den druk. Van Maren weet met een goed schot te scoren. (30). Goed 'combineerend gaat E.H.S. weer op het doel af, doch A.V.O.G. verdedigt goed en zet de buitenspel val open; aanvankelijik met succes. Uit een goede pass maakt Wagner het 4e doelpunt. (40). Spoedig volgt no. 5 door Ramaker, weldra gevolgd door po. 6 door Bellaart. (60). Toch geeft A.V.O.G. niet op, maar de E.H. S.-backs retourneeren alles. Als scheidsrech ter Sjouwerman het einde blaast, heeft E. H.S. verdiend gewonnen. RipperdaT. H. B. (73) In een zeer prettig gespeelden wedstrijd wis ten de Oranjehemden met 73 te winnen. Als er 10 minuten gespeeld is, scoort Heijermans Cl0)T.H.B. probeert het ook eens, maar het schot gaat naast. Ripperda is sterker; spoe dig is de stand 31. Na de thee is Ripperda is de meerderheid. Binnen een kwartier is de stand 51. Dan breekt T.H.B. door en scoort (52). Ripperda weet dan den stand op 72 te brengen. T. H. B. brengt den eindstand op 7—3. Haarlem 2Zeeburgia 2 (00) Een puntloos gelijk spel was (het resultaat van een matig gespeelden wedstrijd. Vrijwel voortdurend waren de verdedigingen de voorhoeden de baas. De roodbroeken kregen echter de meeste kansen, voornamelijk door dat Hurkmans nog al eens gevaarijike situa ties voor het doel der bezoekers wist te scheppen. De keeper van Zeeburgia was ech ter goed op dreef; hij keerde eenige schoten op goede wijze. i In de eerste helft was Haarlem iets in de meerderheid, maar er werd door haar voor hoede niet sterk genoeg gespeeld om de ver dediging van Zeeburgia te kunnen verschal- ken, y De beide Haarlem-hicks Stammes en Van Duyn wisten met de aanvallen van Zeebur gia ook wel raad; keeper Boeree had: het dan ook zeer rustig. Na de hervatting oefende Zeeburgia een klein overwicht uit, zonder echter ook maar één keer gevaarlijk te zijn, Hoe meer de tijd verstreek, hoe meer de roodbroeken in den aanval kwamen. Eenige malen ontsnapte het doel van Zeeburgia ter nauwernood aan een doorboring, maar de wedstrijd eindigde tenslotte toch, zooals hij begonnen was. Haarlem 2 speelde met het volgende elftal: Boeree, Van Duyn, Stammes, Stiphout, Urban, Goedhart, Geerlings, Van Daalen, Kornmann, Best, Hurkmans. Ajax 2R. C. H. 2 (41) Reeds met de -rust hadden de Amsterdam mers een nuttigen 20 voorsprong verworven, verdiend door belangrijk beter spel dan de Haarlemmers, die zich op het harde, effect volle terrein minder goed thuis gevoelden. Na de rust speelden de Haarlemmers echter heel wat beter, vooral in de middenlinie was het spel goed en hoewel Ajax 2 haar voor sprong tot 3—0 wist te vergrooten, ging de strijd toch meer gelijk op: Zelfs slaagde Hel lingman er in, den achterstand te verkleinen tot 31, maar Ajax had haar kruit nog niet geheel verschoten; met een vierde goal be vestigde zij haar meerderheid volkomen. Met 4i voor de Amsterdammers kwam het einde van dezen prettigen wedstrijd, waarin R.C.H. 2 uitkwam met: Bergsma, v. d. Gevel, Radsma, Van Esch, Van Dantsik, Siegerist, Van Musscher, Molenkamp, Kedde, Hellingman, Meyer. RESERVE TWEEDE KLASSE O. S. V. 2De Kennemers 2 (00) De Kennemers-reserves zijn er in geslaagd, den uitwedstrijd tegen hun ernstigsten con current in een gelijk spel te doen eindigen. Voor de rust speelden de rood-zwarten in een sterke W-formatie, tegen den wind in. De gastheeren zijn dan ook het meest in den aan val, doch de Keimemers-verdediging is goed op dreef. De voorhoede moet het van snelle aanvallen hebben. Met een sterk overwicht van de Zaankanters komt de rust. Na de rust is het spel meer verdeeld. Bij de Wij kers speelt de middenlinie een goe den wed strijd en ook invaller-spil Kluft bleek het nog niet verleerd te zijn. O. S. V. zet de laatste minuten nog eens al les op den aanval, maar ook zij slaagt er niet in een doelpunt te maken. D. W. V. 2—H. F. C. 2 (4—0) Op een zeer hard, vrijwel onbespeelbaar veld, heeft H. F. C. 2 een nederlaag geleden tegen een goed spelend D. W. V. 2. De opstelling van de H. F. C.'ers was: Lips, Wittebol, Van Baasbank, Kuyk, Beets, Lamp, Van Zwijndregt, de Haan, Elfers, Bouricius, Wepster De thuisclub past zich aan het effectvolle terrein beter aan en is dan ook in de meer derheid. Haar voorhoede speelt een goed open spel en weldra schiet de middenvoor den eersten goal langs Lips (10). Tien minuten later vergroot de D. W. V.- rechtsbuiten den voorsprong met een goed schot (2—0). H. F. C. werkt zien wei wat los, maar durft zich toch niet geheel te geven. Voor de rust profiteert de D. W. V.-midden- voor van een misverstand in de H. F. C.-ach- terhoede, waardoor H. F. C. een 30 achter stand heeft. In de tweede helft is H. F. C. wel wat beter op dreef, maar de voorhoede is niet doortas tend genoeg. Tenslotte brengt de rechtsbuiten der thuis club met een goed schot den eindstand op 4—0. NED. HOCKEY-BOND De Uitslagen. Westelijke Eerste klasse: AmsterdamH.D.M. HilversumHet Gooi HHHIJC—HOC TOGO—SCHC Promotie-af deeling StrawberriesKieviten HDM IILeiden HHIJC li—Alkmaar BMHC II—DStHC Gooi IIHilversum H BHV—Pinokkio LarenAmsterdam II Be Fair—BMHC Tweede klasse: Leiden IIHDM LEI SOS—BMHC m FamosAmsterdam III BMHC rv—Oh Kay Derde klasse: HBS II—BMHC VI ZandvoortClubhuis te Werve Amsterdam VStrawberries H KraaienBMHC VH Alkmaar IITHC '25 Vierde klasse, HOC V—TOGO rv HBS IVZandvoort III AMVJ IIHarlekijn EE Kraaien II—BMHC VIII Amsterdam VIStrawberries III 5—1 1—2 4—0 2—1 3—0 3—4 0—6 2—1 4—1 0—2 3—2 3—3 2—4 9—0 8—0 1—2 5—0 3—0 2—1 9—0 4—0 1—1 2—1 6—2 3—5 4—4 Competitiestanden. Promotie-klasse A. gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. Leiden 10 7 2 1' 16 35—18 Allernaar 8 6 1 1 13 289 H. H. IJ. C. 2 9 5 1 3 11 23—25 H. D. M. 2 9 5 0 4 11 23—18 Strawberries 9 3 2 4 8 2121 Studenten 9 2 3 4 7 14—22 B. M. H. C. 2 8 2 2 4 6 16—17 Kieviten 10 0 1 9 1 936 Promotieklasse B. gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. B. H. V. 8 6 0 2 12 27—16 B. M. H. C. 7 5 1 1 11 32—19 Amsterdam 2 8 4 0 4 8 24—21 Laren 8 4 0 4 8 15—24 Gooi 2 7 3 0 4 6 16—15 Be Fair 8 2 2 4 6 17—19 Hilversum 2 8 3 0 5 6 10—33 Pinokkio 8 2 1 5 5 12—16 Tweede klasse B. gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. S. O. s. 8 7 1 0 15 36—5 Alliance 8 6 2 0 14 23—7 B. M. H. C. 3 7 2 2 3 6 10—22 H. H. IJ. C. 3 5 2 1 2 5 5—10 Leiden 2 7 2 0 5 4 15—19 H. D. M. 3 8 2 0 6 4 16—29 H. B. S. 7 0 2 5 2 3—16 B. M. H. C. 4 Amsterdam 4 Famos Oh Kay Gooi 3 A. M. V. J. Amsterdam 3 Tweede, klasse C. gesp.gew.gel 8 5 1 4 4 6 3 .verl.pnt. v.-t. 2 11 22—14 16—5 8 20—8 7 10—11 5 11—22 4 7—10 2 4—16 Delftsche StudentenB. M. H. C. 2 (2-3) Deze wedstrijd werd te Bloemendaal ge speeld, daar de studenten geen terrein ter be schikking hadden. Op het harde terrein moest voorzichtig speeld worden. Een missen van den Delftschen keeper werd door Mulder benut (01). Nog voor de rust echter maakten de Stu denten op fraaie wijze gelijk (1 In de tweede helft wist Porton een tweede fout van den keeper af te straffen (12). Voor het derde doelpunt zorgde Oei op mooie wijze (13). Tien minuten voor tijd wisten de Studen- den een tweede doelpunt te scoren (23). Met dezen stand kwam het einde. Be Fair—B. M. H. C. (3—3) De Haarlemmers hadden L. de Roos op de linksbuitenplaats opgesteld, welke proef ge> slaagd mag heeten. Wel was B. M. H. C. iets sterker, doch Be Fair speelde zulk een goed tegenspel, dat B. M. H. C. tenslotte een gelijk spel behaalde en verdiende. B. M. H. C. had door A. de Roos de leiding gekregen. Be Fair wist evenwel gelijk te ma ken en zelfs een 21 voorsprong te verkrijgen. Een doelpunt van Van Gijn bracht den stand echter op 22, waarmede de rust kwam. In de tweede helft nam Be Pair opnieuw leiding (32). Eerst kort voor het einde wist A. de Roos de dreigende nederlaag te voorko men (33). S. O. S.—B. M. H. C. 3 (9—0) De Haarlememrs verschenen met tien man en wisten zich op het harde hobbelige terrein niet goed aan te passen. Bij S. O, S. ging dat blijkbaar beter, al gaf de 50 voorsprong met de rust de verhouding slecht weer. Voor den S. O. S. aanval, was bijna ieder schot een doel punt; B. M. H. C. schoot ook wel, maar had een goede verdediging te weerstaan. In de tweede helft was het weer hetzelfde. Inderdaad verdiende S. O. S. de overwinning maar de 90 uitslag was geflatteerd. B. M. H. C. 4—Oh Kay (1—2) Al heel spoedig namen de gasten de leiding (01). De Haarlemmers waren in de meer derheid, doch het schieten liet te wenschen over. In den stand kwam voor rust geen wijzi ging. Ook in de tweede helft was B. M. H. C. sterker. Eerst tien minuten voor tijd kon Reyntjes een strafcorner benutten (11). Daarna wist Oh Kay de leiding te nem- (12), zoodat B. M. H. C. een nederlaag lijdei. moest. Overzicht. De afgeloopen Zondag heeft niet veel ver rassingen gebracht. Rood Wit kon het met drie invalsters, o.a. voor mej. Vreede, niet bolwer ken tegen H. O. C., dat met 3—1 in de meer derheid bleef. Amsterdam heeft in een gelijkopgaanden strijd een kostbare 32 overwinning op Gooi behaald en staat thans, door een iets beter gemiddelde dan B. D. H. C., bovenaan de rang lijst. Mej. Terwindt had weer een belangrijk aandeel in de Amsterdamsche zege. H. O. C. en Gooi hebben van plaats gewisseld. H. H. IJ. C.—H. D. M. werd uitgesteld, zoodat de ranglijst er nu als volgt uitziet: gesp. gew. gel. berl.pt. v.-t. gem. Amsterdam 8 6 1 1 13 24 16 1,63 B. D. H. C. 7 5 1 1 11 14 5 1,57 H. O. C. 7 3 2 2 8 14 8 1,14 Gooi 7 4 0 3 8 19 18 1,14 H. D. M. 7 2 1 4 5 12 19 0,71 Rood Wit 7 1 1 5 3 14 19 0,43 H. H. IJ. C. 7 0 2 5 2 8 20 0,92 Ook de Overgangsklasse heeft aan de ver wachtingen beantwoord, al is de 61 neder laag van een onvolledig B. D. H. C. II tegen Hilversum wel wat erg groot. Kieviten versloeg Leiden met 41 en Gooi II legde het nu weer met 52 af tegen Amsterdam II. Hier is de stand: gesp. gew. gel. berl.pt. v.-t. gem. Kieviten 9 8 0 1 16 32 9 1,78 Hilversum 9 7 1 1 15 33 15 1,67 Amsterdam II 8 5 0 3 10 18 21 1,25 B. D. H. C. H 8 3 0 5 6 9 18 0,75 Leiden 9 3 0 6 6 18 22 0,67 B. H. V. 6 1 1 4 3 17 23 0,50 Gooi II 7 0 0 7 0 5 24 0,— In 2 A heeft Strawberries zichzelf overtrof fen door tegen Victoria met 11 gelijk te spe len. Een voordeel tevens voor Togo, dat zelf met 3—2 van H. H. IJ. C. n won. B. D. H. C. III kon toch tegen Te Werve niet op en verloor in Rijswijk met 21. In de 3e klasse B heeft H. B. S. I goed werk gedaan door met Rood Wit III de punten eer lijk te deelen, 22. B. D. H. C. IV overwon H. B. S. II met 6—2 en blijft dus H. D. M. n op den voet volgen, dat zelf met 30 van Zandvoort won. In 4 D tenslotte toonden de Kraaien zich de a.s. kampioenen, door Strawberries n met 7—1 te verpletteren. Ook Rood Wit IV won met filnke cijfers, 8—4, van B. D. H. C. VH. H. p. C—Rood Wit (3—1) Het door een drietal invalsters o.a. voor mej. H. Vreede en T. Goeting, verzwakte Rood Wit heeft op het „Uilennest" geen leans ge kregen tegen H.O.C., dat verdiend won. Gp het keiharde veld was de bal zeer moeilijk onder controle te krijgen. Speciaal de voor hoede van H.O.C. paste zich goed aan de terreingesteldheid aan en combineerde beter, dan die der gasten. Reeds in de eerste helft kreeg H.O.C. 'n 20 voorsprong, uit een door mej. Rollin Couquerque ingeschoten strafcor ner en een goed doelpunt van mej. Dubois. In de tweede helft ging de strijd gelijker op. Mej. Lousade vergrootte den voorsprong voor de thuisclub. Mej. Leeuwenberg werd nu meer dan vóór de rust In den strijd betrokken; een voorzet van rechts werd door mej. L. Jonge- neel benut om tegen te scoren. Zonder wijzi ging in den stand kwam het einde. H. B. S.—Rood Wit 3 (2—2) De thuisclub heeft verdienstelijk werk ge levérd door een 02 achterstand in de eerste speelhelft verkregen, na de rust in te loopen. Op het snelle veld speelde Rood Wit 3 niet temin het beste hockey door een betere tech niek en spelverdeeling. Mej. Klijzing gaf Rood Wit een voorsprong. Na de rust trad H.B.S. maar aanvallend op en liet ook de achterhoede zich, na enkele fraaie kansen voor de gasten, niet meer pas- seeren. Uit een corner verkleinde H.B.S. den achterstand en een kwartier vóór het einde wist zij den verdienden gelijkmaker te scoren. Rood Wit 4—B. D. H. C. 7 (8—4) In dezen wedstrijd waren de doeupunten goedkoop. Mej. Mos deed voor Rood Wit goede dingen in de voorhoede, evenals mej. v. d. Poll en Doyer in de halflinie. Vóór rust kreeg Rood Wit een 31 voorsprong. Van 51 werd het 5—3, waarna Rood Wit geregeld voor het doel van B.D.H.C. zat en met 4 doelpunten ver schil won. Achilles. Zondag hield Achilles een cluibtocht naar het Bloemendaalsche strand. Hier werd een koppelwedstrijd in het touwtrekken gehou den, die door het koppel Van Egmond-Klin- kenberg werd gewonnen. Daarna had er een handibalwedstrijd plaats, die door de A-ploeg met 31 werd gewonnen. Deze ploeg (bestond; uit: Van Egmond, Gruijters, Kipshagen, Duijns en Oosterbaan. Heden, Maandagavond half negen verga dering in het clubgebouw Oude Gracht 124. Tevens prijsuitreiking der Herfstcompetitie. De stand van deze competitie is thans: Klasse A: 1 J. Klinkenberg 23 p.; 2 P. Gruijters 20 p. Klasse B: 1 Siebeling 25 p., 2 Moison 18 p. 3 ide Klerk 14 p. 4 de Veer 9 p. 5 P. v. Leeu wen 5 p. Klasse C: 1 Koelemij 23 p., 2 Stet 16 p. 3 Claassen 15 p., 4 v. Sprundel 10 p. Juniores: Porbegies en Duins beiden 20 p. Ijsbaan „Brederode" geopend. De IJsbaan „Brederode", bij de Ruïne var Brederode, was gisteren, Zondag, reeds ge opend; er werd ook al druk gebruik van ge maakt. Ook heden zal die IJsbaan geopend zijn. H. V. G. B.—V. Z. V. (0—3) Het was een door H.V.G.B. zeer slecht ge speelde wedstrijd. Vooral de voorhoede bleek niet in staat een goed schot te lossen. Kort na het begin wisten de Velsenaren van een mis verstand gebruik te maken (0—1). Ook hierna bleef V.Z.V. iets sterker. Met 0—2 kwam de rust. Ook na de rust was weinig verbetering in het spel van H.V.G.B. te bespeuren. Benige mi nuten voor tijd werd een H.V.G.B.'er het water 'itgestuurd. V.Z.V. wist van deze numerieke meerderheid te profiteered Met een verdiende 30 overwinning voor V.Z.V. kwam het eind®.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6