.WEERBERICHT Wereldjamboree moet slagen. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: IJMUIDEN 368 werkloozen minder dan verleden jaar. Het aantal werkloozen in deze gemeente was op: 9 Jan. '37 en op Hl Jan. B ou wvakarbeid ers Metaalbewerkers Houtbewerkers Landarbeiders Havenarbeiders Visschers Kantoorbedienden Losse arbeiders Overige beroepen 584 3*00 45 66 107 213 44 749 323 44 61 115 275 45 805 339 Mannen bov. de 18 j. 2431 Mannen ond. de 38 j. 131 Vrouwen, bov. de 18 j. 19 Vrouwen ond. de 18 j. 21 Totale werkloosheid 2602 Vergeleken bij verleden jaar was het aan tal dus 368 minder. DIEFSTAL OF VERNIETIGING? In een kampeerloods op het terrein der kampeervereeniging „Ons Buiten" alhier ont dekte de wachtsman dezer dagen dat de luiken van de ramen waren afgerukt. Men vermoedde dat dit een gevolg was van den storm, doch begin dezer week bemerkte genoemde wachts man. dat het slot van de deur was vernield en dat de deuren der loods open stonden. Een nieuw slot werd bevestigd, doch Dinsdag morgen was het slot wederom vernield en stonden de deuren weer open. Een der deuren hing scheef in de scharnieren. Aangifte werd gedaan bij de politie, die een onderzoek instelde. Er bleken onbevoegde in de loods te zijn geweest, want lampen waren afgerukt. Eenige voetsporen werden gevolgd en men vond toen een kuil, waarin de lampen, zg. petroleumgasbranders, eenige schoppen en wat hout waren geborgen. Men weet niet, of het hier vernieling of diefstal geldt. De politie zet het onderzoek met. kracht voort. MARKTPRIJZEN van Wonsdag 13 Januari Tarbot per K G. f 1.40—f 1.10 Griet per 50 K G. f 41—f 25 Tongen per K.G. f 1.35f 0 97 Groote schol per 50 K.G. f 22f 16 Middelschol per 50 K.G. f 25—f 20.50 Zet.scbol per 50 K.G. f 31—f 27 Kleine schol per 50 K.G. f 25f 11.50 Bot per 50 K.G. f 18 Schar per 50 K.G. f 15f 6.50 Rog per 20 stuks f 17.50 Vleet per stuk f 1.60—f 0.60 Kleine poon per 50 K.G. f 11.50f 8 Middelschelvisch per 50 K.G. i 32 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 34— f 26 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 23f 12 Kabeljauw per 125 K.G. f 100f 38 Groote gullen per 50 K.G. f 16f 12,50 Kleine gullen per 50 K.G. f 12f 7.50 Wilting per 50 K.G. f 10—f 4.20 Makreel per 50 K.G. f 18—f 4.40 Heilbot per K.G. f 1.12—f 0.66 Leng per stuk f 2.75f 0.65 Kooïvisch per stuk f 0.75f 0 16 Versche haring per kist f 7f 4 Klein middel hake per 50 K.G. f 40f 36 Kleine hake per 50 K.G. f 26—f 10 VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Clazina Lutter IJM. 59, vangst: 10 man der braadschelvisch, 50 m. Wijting, 360 m. kooïvisch, gul en lang, 85 m. makreel, 20 m. kl. hake, 10 m haring, Totaal 535 h., benevens 80 stuks stijve kabeljauw. BESOMMINGEN. Trawlers: manden- Dirkje R.O. 53 350 f 2740 Roode Zee IJM 41 75 f 2240 Oostzee 147 50 f2370 Witte Zee 167 330 f 2400 Ita IJM 22 65 f 1540 Bloemendaal IJM 71 220 f 2730 Maria IJ 95 130 f 2440 Reiger IJM 106 70 f 1570 Aneta IJM 82 255 f 1900 Protinups IJM 85 450 f Loggers: KW 39 f1150; KW 24 f 520; SCH 118 f1510 PROPAGANDA WOND INT. VEREEN. „BELLAMY". Voor een aandachtig gehoor sprak Dinsdag avond in de gymnastiekzaal der Herv. School aan de v. Langeveldstraat, Mr. Dr. P. IJssel de Schepper te 's Gravenhage, over „Wat willen de Bellamyanen"? Te ruim acht uur riep de voorzitter der afd. Velsen van bovengenoemde Ver., de heer Bos nia de aanwezigen een hartelijk welkom toe en sprak zijn vreugde uit over de goede op komst. Daarna gaf de voorzitter het woord aan Mr. Dr. IJssel de Schepper welke zijn voordracht begon met de hoop uit te spreken, dat deze bijeenkomst zou mogen bijdragen de menschen nader te brengen tot de broeder schap in de practijk, welke samen wil wer ken en samen wil opbouwen. De aansporing daartoe komt ais 't ware van zelf wanneer men de ellende en verwarring welke rondom ons heerschen aanschouwt. De beginselen van Ed. Bellamy zijn eertijds aanvaard als iets wat nimmer te verwezenlij ken zou zijn. De huidige tijdsomstandighe den hebben Bellamy evenwel in 't gelijk ge steld zegt spreker. De technische vlucht welke de productie op alle gebied de laatste jaren genomen heeft maakt dat de koopkracht daaronder geen gelijken tred heeft kunnen houden. Productie, distributie en consumptie deze drie zijn tenslotte vast geloopen op het punt „koopkracht". Vervolgens houdt spreker een beschouwing over vrijhandel, protectie en industrialisatie. De thans toegepaste middelen tot verbete ring kunnen volgens spreker geen uitkomst AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 13 JANUARI Gem. Concertzaal: Jubileumavond Man nenkoor „Caecilia", 8 uur. Palace Fiimac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Cinema Palace: „Waar de leeuwerik zingt" -met Martha Eggerth, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Amsterdam bij Nacht", Hollandsche filmklucht, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Joseph Schmidt in „De mooiste dag van mijn leven". 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Durf te leven" met Joan Crawford. 2.30, 7 en 9.15 uur. Van 102 uur: 50 minuten voorstelling Haagsche feestelijkheden Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur behalve 's Maan dags Toegang vrij. DONDERDAG 14 JANUARI Palace Fiimac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. 'brengen. Salarisverlaging, pènsioenverminde- ring en belastingverhooging, al deze maat regelen hebben Lot gevolg vermindering der koopkracht terwijl vermindering daarvan haar oorzaak vindt in het systeem, winstbejag. Deze zucht naar winst is de groote fout in het huidige productiesysteem. Deze winstfactor was in den aanvang tamelijk onschuldig, maar is thans uitgegroeid tot een toestand welke overproductie en tegelijkertijd vernietiging te voorschijn roept. Wanneer de Bellamystaat werkelijkheid wordt en alle menschen hun girorekening krijgen dan is dat girale geld persoonlijk, slechts een jaar geldig en kan niet worden vervreemd. Zelfs sparen is dan onmogelijk en dus het vormen van particu lier kapitaal uitgesloten. Naast het recht op inkomen staat de plicht tot werken, dus een zoogenaamd arbeidsleger van den 21-jarigen leeftijd af tot de 45 jaar. De 3 eerste jaren zijn de corvee jaren waarin orde en gehoor zaamheid wordt geleerd. Na deze corveejaren volgt dan de beroeps keuze. Het inkomen van iederen werker is ge lijk, men kan het besteden naar eigen welbe hagen. De liefde voor elkander is de groote kracht die menschen warmte en licht doet uitstralen. De evolutie die steeds voorschrijdt brengt mee dat we komen tot de ware broe derschap. Het lijden, dat. we crisis noemen is een gevolg van het thans heerschende systeem hetwelk we moeten vervangen door de begin selen van Bellamy. Een hartelijk applaus beloonde spreker voor zijn met geestdrift voorgedragen rede. Hiema volgde een pauze waarin gelegenheid was vra gen te stellen. Deze werden daarop door den spreker uitvoerig beantwoord. Tevens was een serie boeken en brochures tentoongesteld alle betrekking hebbende op de Bellamyaansche beginselen. Met woorden van dank aan Mr. Dr. IJssel de Schepper en een opwekking als lid der Ver. toe te treden sloot voorzitter Bos nia deze leerzame avond. BEVERWIJK VERSTREKKI. HULPBF N MESTSTOFFEN .AAN .NDE TUINDERS. Maandagavond heoben de besturen van den Chr. Boeren- enTuindei'sbond den R.K.Dio- cesanen Land- en Tuinbouwbond en den Ned. Tuindersbond een gecombineerde vergade ring gehouden, ter bespreking van de moge lijkheid, om aan de hulpbehoevende tuinders zoo spoedig mogelijk meststoffen te verstrek ken. Reeds eerder was daarop de aandacht van de Tuinderscommissie gevestigd, maar in de afwikkeling van deze aangelegenheid is stag natie gekomen, omdat eenige leden van de Tuinderscommissie door ziekte verhinderd waren, de vergaderingen bij te wonen. Het WOE NT S DAG 13 JAN. 1937 De Bilt voorspelt: Meest matigen Zuidelijken tot Zuidwes telijken of Westelijken wind, aanvanke lijk betrokken tot zwaar bewolkt met tijdelijk regen, later opklarend met wel licht regen of hagelbuien, aanvankelijk zachter, later kouder. Vooral heden in het Noordoosten en Oosten kans op gladde wegen door lichte ijzel. BAROMETERSTAND Hoogste 786.6 m.M. te Libau. Laagste 733.3 m.M. te Isajford. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 34 F. Laagste hedennacht 32 F. Hoogste heden 34 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 765 m.M. Neiging: stilstand. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Donderdag v.m. 4.13 uur; n.m. 4.20 uur. Vrijdag v.m. 4.47 uur: n.m. 4.57 uur. Baterdag v.m. 5.24 uur; n.m. 5.36 uur. werd noodig geoordeeld, dat aanvragen om verstrekking van mest alsnog direct bij de commissie tot steunverleening aan tuinders zal worden ingediend. Ook door tuinders die geen socialë steun ontvangen bij het indienen van de aanvragen moeten de betrokkenen bedenken dat deze vorm van steunverleening in de allereerste plaats 'niet voor den aan koop van meststoffen moet dienen teineinde hun bedrijven te kunnen voortzetten. De se cretaris van M. H. heeft dit aan de betrok kenen tijdig medegedeeld. Uit een en ander blijkt, dat op alle aanvragen zonder meer gunstig beschikt zal worden. Moeilijkheden uit den weg geruimd. WIJK AAN ZEE IJSVERMAAK. Op eenige stukken ondergeloopen tuingrond aan de Zeestraat hebben jong en oud Dinsdag kunnen genieten van de ijsvreugde. Dank zij het windvrij vorstweer was het ijs mooi vlak. De voorspellingen zijn echter niet gunstig en de vreugde zal wel van korten duur zijn ge weest. schip Ant. Stathatos (Gr.) Astrea (Ned.) Aurora (Ned.) Amstelland x) Adalia (Du.) Alkmaar (Ned x) Amstelkerk Ariadne (Ned.) Barneveld (Ned.) Breda Bodegraven (Ned.) Boskoop (Ned.) Bintang (Ned.) Bloemfontein x) Bennekom (Ned.) verm aankomst Laatste oerlcht Clytoneus 'Br.) Cordillera (Du.) Ceres (Ned.) Calypso (Ned.) Cottica x) Colombia (Ned.) x) Cordelia (Eng.) x) Dolius (Ned.) - Enggano Eurylochus (Br.) x) Erinna Euterpe (Ned.) Emma Sauber (Du.) Farmsum Fauna (Ned.) Freiburg (Du.) Ganymedes Gorbea Mendi (Sp.) Heemskerk x) Heidelberg (Du.) Hilversum (Ned.) Halle (Du.) Ilse (Zw.) Jagersfontein x) Joh. v. Oldebarnevelt Jaarstroom (Ned.) Joh. de Witt (Ned.) x) Juno (Ned.) Laomedon (Eng.) x) luneburg Moe n a x) Montferland x) Mello (Portug.) Marika Protopapa (Gr. Midsland (Ned.) Orion (Ned.) Orestes (Ned.) Poel au Bras x) Palatia (Du.) Poseidon (Ned.) Polvdorus (Ned.) L. M. 26 Patricia (Du.) Rhea (Ned.) Sesostris (Du.) FLerooskerk x> Springfontein x) ^at.urnus (Ned.) Svene x) (Noor) Stella (Ned.) Sendeja (Sp.) Salabangka (Ned.) x) I'roja (Du.) Tela' (Ned.) Thetis (Gr.) Trajanus (Ned.) Venezuela Zuiderkerk (Ned.) x) Zonnewijk (Ned.) Buenos' Aires West Indië Calamata Buenos Aires Pt. Limon Chili West Afrika West Indië Chili Chill Hamburg (via Antw.) Chili Batavia Z. Afrika Hamburg Batavia West Indië Zwarte Zee Midd. Zee West Indië Hamburg Pt. Arthur Batavia Ned. Indië Ned- Indië New York Bordeaux Gdynia Buenos Aires West Indië Ned. Indië Zw. Zee Buenos Aires 7 Afrika Ned. Indië Concèpcion Ned. Indië Swansea '.uid Afrika Ned Indië West Afrika Batavia Danzig Batavia Ned Indië Joerabala Buenos Aires Buenos Aires Buenos Aires Newcastle Valencia Hamburg Batavia West Indië Midd. Zee Batavia Bona (v. IJm.) West Indië Midd. Zee Mexico J apan Zuid Afrika Alexandrië Port Arthur Alexandrië Bilbao (v. IJm.) Batavia West indie Buenos Aires Buenos Aires Stamboul West Indië Japan Buenos Aires 15 Jan. 5 Febr. 9 Febr. 9 Febr. 24 Jan. 26 Jan. 17 Jan. 14 Jan. 4 Febr. 17 Jan. s Pebr. 26 Jan. 13 Jan. 12 Jan. 24 Jan 18 Jau. 6 Febr. 14 Jan. 3 Febr. 3 Febr. 4 Febr. 12 Jan. 10 Febr. 17 Febr. 28 Jan 28 Jan. 17 Jan 22 Jan 21 Jan 1 Febr. 14 Jan. 16 Jan. 14 Jan. 14 Jan. 20 Jan. 27 Febr 17 Jan. 14 Febr. 20 Jan. 30 Jan. 20 Jan. 12 Jan 5 Febr. 3 Febr. 20 Jan. 19 Jan. 31 Dec. van Rosario. 11 Jan. van Ouessant. 11 Jan. van Sagres. 11 Jan. vertrokken. 13 Jan. van Pto. Colombia. 8 Jan. te Valparaiso. 8 Jan. van Monrovia. 9 Jan. van Pto. Barrios. 26 Dec. van Curasao. 10 Jan. van Cristobal. 12 Jan. van Antwerpen. 6 Jan. van Valparaiso. 3 Jan. van Sabang. 9 Jan. te Port Natal, in lading. 9 Jan. vertrokken. 13 Jan. van Barbados. 5 Jan. te Varna. 9 Jan. van Izmir. 4 Jan. van Paramaribo, vertr. 16 Jan. 10 Jan. van Bordeaux. 6 Jan. van Padang. 11 Jan. van Marseille. 5 Jan. van Colombo. 8 Jan. vertrokken. 10 Jan. van La Pallice. 8 Jan. vertrokken. 11 Jan. van St. Vincent. 28 Dec van Guatemala. 8 Jan. van Soerabaya. 12 Jan. van Gibraltar. 5 Jan. vertrokken. 13 Jan. van Hamburg. 6 Jan. van Colombo. 3 Jan. van Buenos Aires. 2 Jan. van Batavia. 9 Jan. vertrokken. 13 Jan. te Bremen. 12 Jan. van Genua. 11 Jan. van Las Palmas. 13 Jan. vertrokken. 11 Jan. vertrokken. 31 Dec. van Colombo. 9 Jan. van Pt. Sudan. 11 Jan. van Gibraltar 3 Jan. van Bahia. 22 Dec van La Plata 31 Dec. vertrokken. 13 Jan. vertrokken. 11 Jan. van Finisterre. 13 Jan. vertrokken. 1 Jan. van Sabang. 19 Dec van Curapao. 11 Jan. van Genua, vertrekt 23 Jan 11 Jan. van Gibraltar 10 Jan. van Mexico. 11 Jan. van Messina. 2 Jan. van Trinidad. 6 Jan. van Port Said. 6 Jan. van Pt, Said. 12 Jan. te Izmir. 2 Jan. van Port Neches. 12 Jan. van Beyrouth. in lading. 11 Jan. te Belawan. 9 Jan. van Ouessant. 29 Dec. van Rosario. 1 Jan. vertrokken. 11 Jan. van Pireaus. 6 Jan. van Barbados. 11 Jan van Manilla. 11 Jan. vertrokken. xi Schepen voorzien var een vi zijn grooter dan 6900 bruto i'faistPt ton Papierfabriek Papierfabriek Papierfabriek VISSCHER1J EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN s.s. Embla Söderhamn s-s. Otto Scnmidt Leningrad s«s. Beresina Leningrad Zweedsch Russisch Russisch cellulose hout hout Nu de interne moeilijkheden in de lei ding der Wereldjamboree onder de aan dacht van het -publiek zijn gekomen, hebben wij er prijs op gesteldonze lezers een duidelijk beeld van den stand van zaken te geven. Uit het eerste ge deelte van hei intervieio met den heer Ton Kool, pers-leider van „De Neder- landsche Padvinders"dat wij hiernevens publiceeren, zal de lezer tot zijn genoe gen zien, dat de moeilijkheden thans zijn opgelost. Wij zullen in een tweede pu blicatie den heer Koot nog eens aan het woord laten, om vervolgens een inter view te publiceeren met Kolonel b.d. L. J. M. Kor e man s, afgetreden secre taris van de Commissie-Wereldjamboree. (Dienst van de G.D.D.) „De sfeer is opgeklaard, de storm is voorbij op het oogenblik werkt men met vertrouwen en enthousiasme voort aan het slagen van de Wereldjamboree, gesteund daarbij door het voorbeeld van den Hoofdverkenner, Staats raad J. J. Rambonnet, die toen de moeilijk heden hi de Jamboreeleiding begonnen, kalm en rustig bleef en zich niet liet beïnvloeden door de gerezen kwesties". Tegenover mij zit de persleider van „De Ne ■derlandsche Padvinders" Ton Koot, die, na overleg met den hoofdverkenner, zoo vriende lijk was, het een en ander te vertellen over den huidigen stand van zaken wat betreft de Wereldjamboree mede in verband met de mededeelingen van den minister van Onderwijs dat de subsidie aan de Jamboree niet ver strekt zal worden, indien de kwestie met de R.K. Verkenners en met enkele leden uit de Jamboreeleiding niet in orde was gekomen. Men zal begrijpen dat de eerste vraag, die den persleider gesteld werd, was: „Hoe staat het momenteel met de Jamboree?" Het ant woord volgde prompt: „Het gaat goed, zooals het altijd goed gegaan is, ondanks de moeilijk heden van internen aard, die, wat te betreuren valt, naar buiten uitgelekt zijn. Wij hadden deze moeilijkheden liever binnenhuis opgelost, zonder de pers er in te mengen. Daarom is de bemiddeling van 'dien minister van Onder wijs, welke hij, in een hiterview heeft aange boden, ook niet aanvaard. Trouwens er zijn nu geen moeilijkheden meer. Wat de aanleidende oorzaak is ge weest? Wel, de keuze van het Jam boreeterrein. In het Stichtingsbestuur was een kleine minderheid, welke de voorkeur gaf aan een terrein in het Gooi. De Hoofdverkenner heeft toen rapporten laten uitbrengen door ver schillende experts op vrijwel elk gebied, dat verband houdt met „Vogelenzang" als kam peerplaats. Zoo zijn nagegaan de sanitaire toestand, de gesteldheid van den grond, de verkeers- en excursiemogelijkheden, het na tuurschoon (bloembollen, duinen, zee). Waar „Vogelenzang" bovendien een jachthuis van Graaf Floris V is, vormde dit in het bijzonder al een attractie voor de groote groepen Ame rikanen en Engelschen, die er zullen komen. Er is bijv. de zoogenaamde „Doodweg", waar langs de dooden van de grafelijke familie wer den gedragen op hun laatsten gang. Tenslotte verkozen de Engelsche experts, die zoowel de terreinen in het Gooi als in Bloemendaal schouwden, „Vogelenzang" verre boven het andere, dat Kolonel A. Diemont, de Kamp leider, aangewezen wilde hebben. Hierna besloot de Hoofdverkenner „Voge lenzang" aan te wijzen als Jamboreeterrein. Dit is het begin van den tegenstand geweest. Nimmer hebben degenen, die het Gooi prefe reerden, zich loyaal neergelegd bij het be sluit van den Hoofdverkenner. Jammer was, dat de Hoofdverkenner begin Juli ziek werd. Het bleek ernstig te zijn. Reeds in de maand Mei was generaal Behrens, de man die thans als waarnemend Hoofdverkenner fungeert en kampleider is, door den Hoofdverkenner als zoodanig aangewezen, omdat, de functionaris, die deze posten vervulde, Kolonel Diemont. non-actief nam. De R.K. verkenners deelden den Hoofdverkenner toen mede, dat dit niet zonder meer ging. Kolonel Diemont heeft zich erbij neergelegd. Hij is bij den Hoofdverken ner geweest en protesteerde niet tegen diens beslissing. Op 10 Juli, de dag dat de Hoofdverkenner ziek werd, kwam Kolonel Diemont bij Gene raal Behrens protesteeren tegen diens plaats vervangend optreden als Hoofdverken- n e r. Generaal Behrens heeft toen voorgesteld om dit te laten rusten en ter wille van de Jamboree door te werken tijdens de ziekte van den Hoofdverkenner. Op 20 Juli heeft kolonel Diemont echter een brief aan alle bestuurders van de Jamboree- stichting geschreven. Op 24 Augustus was 'de Hoofdverkenner weer ietwat hersteld en -toen zijn zoowel Generaal Behrens als Kolonel Diemont bij Staatsraad Rambonnet op bezoek geweest. Daarbij weigerde Kolonel Diemont generaal Behrens als leider te erkennen. Op 25 Augustus heeft Kolonel Diemont dit her roepen. Hij onderwierp zich aan de leiding van Generaal Behrens. Negen dagen later werd in de vergadering van het Stichtingsbestuur eveneens bezwaar tegen de leiding van Gene raal Behrens gemaakt. En ook Kolonel Die mont was bij de oppositie. Generaal Behrens trok hieruit zijn conclusies en vroeg ontslag. De Hoofdverkenner heeft toen een brief ge schreven, waarin hij deed uitkomen dat, wan neer het ontslag van Generaal Behrens aan vaard werd, hij, de Hoofdverkenner, zou af treden als voorzitter van de Stichting „We reldjamboree". Generaal Behrens had toen al medegedeeld dit was op 7 September dat hij de loopende zaken zou blijven beharti gen tot 12 September, terwijl de Hoofdverken ner verzocht had hem vóór laatstgenoemden datum te antwoorden. Het antwoord bleef uit totop 11 November het bestuur van de Ne derlandsche Padvinders zich achter den Hoofdverkenner schaarde. Op 14 November heeft Kolonel Diemont aan generaal Behrens schriftelijk verzocht op zijn ontslag terug te komen en 5 dagen daarna namen de heeren Diemont en Moret vervolgens ontslag, even als de leden van het Stichtingsbestuur. Al deze ontslagen werden gevraagd en verleend, nadat overleg had plaatsgehad tusschen den Hoofd verkenner en den Raad van de Vereeniging Een week hierna keerde generaal Behrens terug op het Hoofdkwartier. Reeds op 5 De cember ontving men daar een schrijven van den advocaat van Kolonel Diemont, waarin deze mededeelde, dat de Hoofdverkenner en generaal Behi-ens zich wederrechtelijk de Jam- boreekas hadden toegeeigend, want hij Kolonel Diemont was eigenlijk de eenige man, die nog geen ontslag had genomen uit het stichtingsbestuur. Voorts deelde de advo caat van kolonel Diemont mede. dat het over gebleven lid van de stichting het bestuur zelf wel zou aanvullen. Deze brief bezorgde, aldus besloot de heer Koot voorloopig zijn relaas, het Hoofdbestuur nogal eenige verrassing. Maar spoedig was men die te boven omdat men een niet-geregis- treerden brief in het archief vond, waarin ko lonel Diemont ontslag nam als lid van „De Nederlandsche Padvinders" en als bestuurslid van de Jamboreestichting. Nu heeft de minister, van een en ander op de hoogte gesteld door kolonel Diemont en den Hoofdkwartiercommissaris, besloten de subsidie in te trekken. Hij was alleen bereid hierop terug te komen, wanneer de door hem gestelde voorwaarden vervuld waren. Welnu: die voorwaarden zijn ver vuld. Juist gisteren heeft het bestuur van de R.K. Verkenners in plenover gaderd met generaal Behrens. Hierbij is men tot een accoord gekomen. Men zal met generaal Behrens samenwer ken teneinde de Wereldjamboree te doen slagen. Het standpunt der Regeering. Onze Haagsche correspondent telefoneert ons het volgende: rtTY,tror<f Naar aanleiding van het bericht omtrent herstel van de betrekkingen tusschen de R-K verkenningsorganisatie en ide JN.r.v. kunnen wij nog het volgende mededeelen: In het onderhoud dat wij de vorige week met Minister Slotemaker de Bruine hadden, verklaarde deze dat de regeering haar mede werking aan de Jamboree uit den aard der zaak zal moeten binden aan twee voorwaar- lo. De organisatie moet zóó zijn dat het welsiagen menschelijker wijs verzekerd geacht kan worden. 2o. Kan de regeering geen steun verleenen aan een „Hoofd-Jamboree" Aan de laatste voorwaarde schijnt tnans voldaan te zijn Naar wij stellig meenen te weten is op dit oogenblik 'de eerste voorwaarde nog niet ver vuld, zoodat bij den huidigen stand van za ken. de medewerking der regeering nog met toegezegd zou zij'n. Er zal wel degelijk nog een en ander moe ten gebeuren wil het mogelijk worden, dat deze onontbeerlijke steun verleend zal wor- Iii het belang van den Staat zal het na tuurlijk ten zeerste gewenscht zijn, dat men ten spoedigste tot die stappen overgaat, waardoor ook aan de eerste voorwaarde zal worden voldaan. Op het oogenblik is het al licht beter niet nader in te gaan op de ver schillende moeilijkheden die men nog zal moeten overwinnen, imaar wel achten wij ons verplicht melding te maken van een belang rijke kwestie, die men ongetwijfeld ook uit den weg zal ruimen. In breede kringen acht men het ontoelaat baar dat degene die als architect der Jamboree zal optreden tevens deel uitmaakt van het Hoofdbestuur der N.P.V. Dit toch acht men een ongewenschte verhouding, aangezien iemand die zaken doen moet met (eventueel verdie nen aan een organisatie, niet tevens in de leiding der organisatie als bestuurslid zeggen schap behoort te hebben. Dit geldt vooral waar er hier van een regeeringssubsidie sprake is. Het is nauwelijks aan te nemen 'dat de Regee ring ook in de Staten-Generaal met succes een subsidie zou kunnen verdedigen, welke verleend zou worden ten behoeve van een organisatie waar zich zulke verhoudingen voordoen, die immers soortgelijke bezwaren in I zich heeft als de combinatie van bestuurslid len werknemer eener vereeniging. Nog slechts betrekkelijk kort geleden heeft men zich ook in het Parlement tegen een der gelijk figuur, en tegen subsidieering van zulk een vereeniging, uitgesproken. Kamer van Koophandel. Elders in dit nummer kan men lezen, dat de heer J. J. Swens als opvolger van wijlen den heer G. J. Droste Jr. tot algemeen voor- ziter der Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Haarlem en Omstreken gekozen is. G. J. Droste Jr. f De heer Swens werd 29 November 1881 ge boren. Na zijn studiejaren ging hij in het be drijfsleven. Thans is hij directeur van de be kende Zeepfabriek „Het Klaverblad" te Haarlem. Sedert eenige jaren is de heer Swens lid der afdeeling Grootbedrijf van de Kamer van Koophandel; ook maakte hij eenige malen deel uit van het bestuur van het Departement Haarlem der Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel. J. J. Swens. Ook in de sportkringen is de heer Swens goed bekend. Hij is altijd een uitstekend cricketer geweest en is nog steeds voorzitter van de Cricketclub „Rood en Wit". Verder is hij eerelid van H. F. C.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6