:e lezers Damessigaren. BEVERWIJK De nieuwe bioscoop programma's. Luxor Theater. Het Luxor Theater vertoont van a.s. Vrijdag af als hoofdfilm de amusante rolprent „Fol low the fleet", met Ginger Rogers en Fred. Astaire in de hoofdrollen. De inhoud hiervan is ongeveer als volgt: De vloot ligt in de haven van San Fran cisco als gevolg waarvan de beroemde dancing „In het Paradijs" overstroomd wordt door de Jantjes met hun meisjes. Onder de gelukki gen, die verlof hebben gekregen, bevinden zich Bake Baker, eigenlijk variété-artist van be roep, doch die bij de marine is gekomen nadat zijn meisje hem de bons gegeven had, en zijn onafscheidelijke vriend Bilge Smith. Zoodra Bake dien vasten wal onder zijn voeten voelt, gaat hij op zoek naar zijn vroe gere vriendin Sherry Martin, die ongetwijfeld in een of andere dancing te vinden is. Bilge maakt toevallig kennis met Connie Martin, die haar zuster Sherry komt opzoeken. Connie is verrukt over den forschen knappen Bilge, doch deze bejegent het meisje uiterst koel. Sherry komt haar te hulp met goede raad en laat haar met poeder en schminck een beetje bij werken, terwijl zij optreedt. Bake herkent op eens Sherry's stem en weldra is het tweetal vereenigd. Connie verschijnt ook weldra en is nauwelijks meer herkenbaar na de behande ling, die Sherry haar voorgeschreven had. Bilge's houding verandert dan nu ook aan merkelijk. Ondertusschen nemen Sherry en Bake deel aan een danswedstrijd zonder er zich bewust van te zijn. Als zij nu ook nog den eersten prijs winnen, worden zij door het publiek stormachtig toegejuicht. Terwijl de manager den prijs aan Sherry uitreikt, vertelt Bake dat zijn dancing lang niet goed genoeg is voor Sherry met het gevolg dat zij prompt haar baantje verliest. Bake troost haar met de belofte iets goeds voor haar te zullen vin den bij een revue. E>e vier jongelui ontmoeten elkaar dan weer op een feestje. Bilge is nog steeds onver schillig tegen Connie, die heelemaal overstuur raakt als zij Iris in Bilge's armen ziet. Het weerzien van Sherry en Bake dat zijn stormachtig, want Sherry is er achter gekomen dat Bake haar repetitie in de war gestuurd heeft. Den volgenden dag verneemt Bake dat zijn verlof is ingetrokken. Bake besluit ten einde raad den wal zwemmende te bereiken en springt overboord, echter weldra achtervolgd door Bilge met een aafdeeling matrozen om hem te arresteeren. Als Bilge Connie's boot bereikt hoort hij eindelijk hoe de vork in de steel zit. De hereeniging van dit tweetal volgt nu ook. De arrestatie van Bake blijft achter wege, hoewel Bilge zijn streepen er door ris keert. Het gelukkige eind wordt nog verhoogd als Sherry voor een revue geëngageerd wordt Als tweede hoofdnummer wordt vertoond „Het lied van den Toreador". Kennemer Theater. Kennemer Theater vertoont als hoofdfilm „Vrouw.... of secretaresse?" Clark Gable, Jean Harlowe en Mirna Loy spelen in deze film. de hoofdrollen. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond de gangsterfilm „De vrouw van een staats vijand", met Pat O' Brien en Margaret Lindsay in de hoofdrollen. Deze film is al zeer sensationeel. Judith Ro berts Maroc (Margaret Lindsay) mag de ge vangenis verlaten, nadat zij eenigen tijd in arrest is geweest wegen medeplichtigheid aan een misdaad, begaan door de bende van haar echtgenoot, Gene Maroc J Cesar Romero), waarmede zij in het huwelijk was getreden, doCivan wiens misdadig leven zij geheel on kundig was. Lee Laird (Pat O'Brien), een po litieman en Gene Gerguson (Robert Arm strong) vragen haai- bij het verlaten van de gevangenis, om nadere bijzonderheden over de gevaarlijke bende. Judith is echter vol maakt onschuldig en weet hun niets te ver tellen. Maroc, die in dezelfde gevangenis ver toeft, vraagt zijn vrouw te zien, voordat zij vertrekt. Zij vertelt haar echtgenoot, dat zij van hem wenscht te scheiden, wat deze van de hand wijst. Zij verandert haar uiterlijk door haar haren donker te verven en tracht verge telheid te zoeken te Palm Beach. Een jonge millioennair, Tommy Mc Kay (Dick Foran) wordt verliefd op haar en Judith stemt toe., met hem te trouwen. Zij heeft echter nog geen kans gehad, om den jongen 'man op de hoogte te brengen van haar duister verleden. Maroc, haar ex-echtgenoot, verneemt uit de courant de verloving van zijn vrouw. Hij biedt de re geering zijn diensten aan om te getuigen in een nog duistere strafzaak. Hij reist naar New York onder strenge bewaking, doch weet door een list te ontsnappen. Laird heeft Ju dith ondanks haar donkere lokkenpracht het- kend en doet alle moeite om het huwelijk met den millioennair te bespoedigen. Mc Kay heeft intusschen vernomen, dat zijn aanstaande vrouw achter de tralies heeft gezeten. Hij tracht pogingen in het werk te stellen, om zich aan het huwelijk te onttrekken. Het huwelijk wordt voltrokken. Laird met verbonden hoofd fungeert voor bruidegom in plaats van Mc Kay. Gedurende een oogenblik, d-ai Laird zich even verwijderd heeft, sluipt Maroc, door een hotelraam binnen. Judith gaat op zijn bevel met hem mede, ten deele om Laird's leven te redden. Zij tracht echter te ontsnappen. Ze snijdt een telefoondraad door en hecht daar aan een briefje om hulp, die op het juiste mo ment verschijnt. BEVERWIJK—KINHEIM. Achter: Bruins, Kuyer. Midden: A de Ruiter, G. de Ruiter, en W. Kuyer. Voor: A. Marx, A. v. Tiff en, C. Duin. J Maanhout C Koning. DONDERDAG 14 JAN. 1937 Fred Astaire speelt de hoofdrol in „Follow the fleet". (Luxor Theater, Beverwijk). Pat O'Brien en Margaret Lindsay in „De vrouw van Staatsvijand No. 1." (Kennemer Theater.) Concert Beverwijksch Gem. Koor. Een avond van goede kunst. Het Beverwijksch Gemengd Zangkoor, diri gent de heer Louis Stiens, heeft Woensdag avond in het Kennemer Theater een concert gegeven. Medewerking verleenden Mevr. Suyk Schik, sopraan, Mej. M. J. de Geus, alt en Mej. A. Stol, dans. Voor het begin van het concert heeft de heer Semeyns namens de vaandelcommissie aan de vereeniging een keurig nieuw vaandel aangeboden. Hij deed dat met een woord van dank jegens allen, die medewerking verleen den bij de inzameling van de gelden en ook jegens hen, die hadden bijgedragen. De voorzitter van het koor, de heer P. van den Berg, aanvaardde aaarne het mooie vaan del en sprak den we>'uit, dat het koor nog vele successen zou - in behalen. Het koor opende hco programma met ..Jesu dulcis memoria" van Bernhard Kothe en twee composities van Gerard Boedijn, namelijk „Het avondt" en „Hic est Sacerdos". Er werd zeer mooi gezongen, beschaafd en met mooie nuanceeringen. „Hic est Sacerdos" was uitstekend van opvatting, met een zeer verzorgde uitspraak van het Latijn. Mevr. Suyk—Schik zong achtereenvolgens „O, Welt. du bist so wunderschön" van Büch- ner, „Is er een Lente ooit schooner verschenen" van Tierie, „Als de ziele luistert" van Cath. van Rerrnes en „Nu heb ik de Lente weer in mijn huis", eveneens van Tierie. De soliste liet haar gehoor weer volop genieten van haar mooie sopraanstem. Onze Beverwijksche zan geres oogstte ook dezen avond weer veel succes. De jonge alt-zangeres Mej. De Geus maakte op dit concert haar debuut in de concertzaal. Wij vernamen, dat zij een leerlinge is van Mevr. Schuil, de bekende leerares van Annie Woud. Ook deze leerlinge zal den naam van haar leerares eer aandoen, want Mej. De Geus heeft een mooie altstem, die stellig een belofte voor de toekomst inhoudt. Zij zong „Auf Flügeln des Gesanges" van Mendelssohn Bartholdy, „Dort in den Weiden" van Brahms en „Janneke mijn manneke" van Cath. van Rennes. Beide dames zongen vervolgens op zeer mu zikale wijze twee duetten van Mendelssohn Bartholdy. De heer Stiens begeleidde de zan geressen aan de piano. Een ballet van zeer jeugdige danseressen, waarvan de „prima-ballerina" slechts vijftien lentes telde, danste een wals van Strauss en een stepdans, zeer tot voldoening van het publiek, dat dit optreden op prijs stelde. Mej. Stol is een danseresje met veel aanleg, wat zij demonstreerde in een acrobatendans en in een walsje, waarvoor -zij zelf de figuren had ont worpen. Evenals de beide zangeressen werd ook zij met een bloemenhulde verrast. Het koor besloot met „Levenslied" van Haze bosch; „Sonntag auf dem Meere" van Heinze en „De Stal" van G. van der Linden. Het koor was ook nu weer goed op dreef. Het was jam mer, dat de tenoren door ziekte wat gehandi capt waren waardoor dit register vooral ir „De Stal" wat in de verdrukking kwam. Overigens genoot deze niet gemakkelijke compositie een zeer bevredigende vertolking. De heer Stiens mocht dan ook over zijn zan geressen en zangers tevreden zijn. Het concert werd met een bal besloten, waar aan Roemer's Band medewerking verleende. COMMISSIE TOT WERING VAN SCHOOLVERZUIM. De nieuwe commissie tot wering van school verzuim is ten raadhuize door den burgemees ter geïnstalleerd. De heer H. A. J. J. v. d. Bergh werd als voor zitter gekozen. De heer L. J. Vonk zal als secretaris fun- geeren De commissie is thans als volgt samenge steld: H. A. J. J. v. d. Bergh, voorzitter, L. J Vonk, secretaris, mevr. van WijkLok, A. L van Groningen, W. van Klaveren, J G. v. d Nes. Th. Runia, A. Vosse, P. van Wijgaar- den Pz. (Volgens een bericht uit Parijs zal eerstdaags aldaar een salon toorden geo-pend, waar dames si garen komen rooken, dit in na volging van Londen.) Wat zal een vrouw tenslotte letten. Toeback te suyghen, net als wij, Wanneer zij eenmaal sigaretten Waardeeren kan als lekkernij. Het rooken is niet te beschouwen, Als monopolie voor den man, Er zijn ook rechten voor de vrouwen, Die zij hierop doen gelden kan. Ik gun den vrouwen graag het hare, Ook in het geurig rookvermaak Van sigaretten maar sigaren. Dat wordt toch wel een andre zaak. Sigaren zijn, op goede gronden, Alleen maar voor den man bestemd Die passen niet in vrouwenmonden, Tusschen de tanden vastgeklemd. Dat is alleen maar imitatie En zeker geen genot voor haar. Wij vragen van de vrouwen gratie En die houdt op bij een sigaar. Heeft ook ons land dit nieuws te vreezen? Ik moet bekennen, dat ik ril, Ik kan er niet gerust op wezen, U weet wanneer een vrouw iets wil, Dan kunnen wij het toch niet keeren. Dan volgt ze toch haar eigen lijn, Hoezeer ze ook naar ons waardeeren, Daarmede de sigaar mag zijn. Maar ik bezweer haar in conclusie, Rook. als het moet, zelfs een sigaar, Maar laat ons mannen een illusie En doe het nooit in 't openbaar. P. GASUS. HET JUBILEUM VAN DE VEREENIGDE ZANGERS. Het dubbel mannenkwatret „De Vereenigde Zangers" viert in den loop van deze maand zijn koperen jubileum. Het kwartet werd opgericht in 1924 en be oefende aanvankelijk onder leiding van den heer D. van Veen den kwartetzang. Vrij spoe dig werd deze dirigent opgevolgd door den heer H. van Dijk, die nog steeds deze bekende Beverwijksche zangers aanvoert. De Vereenigde Zangers gaven jaarlijks een concertavond en verleenden bovendien hun medewerking aan concerten van de K. O. V. Zanglust, Harmonie, Eendracht en Doopsge zind Zangkoor. Bovendien zong het kwartet voor liefdadige doeleinden als t. b. c.-bestrij ding, Witte Kruis enz. Ook de zusters en de patiënten van het Roode Kruis Ziekenhuis mochten meermalen van den zang genieten. Vele malen werd medewerking verleend aan godsdienstige- en wijdingsbijeenkomsten van de Doopsgezinde- en Ned. Herv. Gemeenten en van de Vereeniging van Vrijzinnig Her vormden. De Vereenigde Zangers hebben aan ver scheidene concoursen deelgenomen. De be kroningen waren: Hilversum, derde afdeeling le prijs; Broek in Waterland, tweede afdee ling, 2e prijs; Loenen, 2e afdeeling, le prijs Weesp, le afdeeling, le prijs en 2den eereprijs Beverwijk, le afdeeling, le prijs. Het kwartet is thans als volgt samenge steld: L. Blaauw, voorzitter; A. Mol, penning meester; M J. Vereschild, commissaris; H. van Dijk, W. van Dijk, W. van Leeuwen, A. Aalde- rink, J. van Heek. Het jubileum zal op Woensdag 20 Januari met een feestconcert in het Kennemer Thea ter worden herdacht. Daaraan zullen de reeds door ons vermel de kwartetten van den Haarlemschen kwar tettenbond deelnemen. Voor zangliefhebbers zullen goedkoope introducties beschikbaar zijn. „CHRISTENDOM EN COMMUNISME". Over het onderwerp „Christendom en com munisme" sprak de heer B. Hagen Sr. gister avond in het Hervormd vereenigingsgebouw aan de Populierenlaan voor de christelijke jongemannenvereeniging „Excelsior". Als wij de woorden Christendom en Com munisme noemen komt bij velen onmiddel lijk de gedachte op aan twee vijanden, die door een onoverbrugbare kloof gescheiden zijn, aldus begon spi-eker. Men gaat tegen woordig dikwijls nog verder, door vaak ge heel ten onrechte, iemand, die democrati sche gedachten heeft, den naam communist te geven, als zou men daarmede tot het uit schot in de maatschappij behooren Dat deze beschouwing onbillijk is, behoeft volgens spreker geen nadere uiteenzetting. Het idealistisch streven van het communis me naar sociale rechtvaardigheid, gemeen schap van goederen en geestelijke vrijheid vindt men ook in de grondbeginselen van het Christendom terug. Het communisme erkent echter geen bo- venaardsche en bovenmenschelijke richtlij nen, het christendom daarentegen wil de maatschappij opbouwen, naar de normen van een Godsbestuur. Wij christenen hebben, vervolgde spreker, een zware taak. Honderde gezinnen leven in armoede, terwijl andere in weelde baden; kinderen lijden aan onder voeding, terwijl massa's voedsel vernietigd woi-den. Wij kunnen en mogen daarom die genen, die door den nood gedreven, hun uit komst zoeken bij het communisme, dat nog schijnbare en werkelijke mogelijkheden biedt, niet veroordeelen. Den christenen wordt door Gods wetten de eisch gesteld, om door opofferende naastenliefde, niet indivi dueel maar gemeenschappelijk te leven, maar aldus spreker, wij realiseeren onze ver plichte levenshouding lang niet scherp ge noeg, Wie van ons zal, zoo zei de heer Ha gen, het communisme durven veroordeelen, wanneer wij zelf onze levenstaak niet be grepen hebben? De maatschappij wordt beheerscht door het kapitalistische systeem, dat gebaseerd Is op egoïsme. Gods woord leert ons, dat wij niet twee Heeren, God en den Mammon kunnen dienen. Op het christendom rust de taak om hiertegen te strijden. Wij mogen niet langer onze laffe houding volhouden en met lange teksten berusting prediken. Op die manier wordt de atheïstische roep, dat de kerk opium is voor het volk. de harde waarheid. Alleen door den opbouw van een nieuwe maatschappij kunnen wij. aldus spreker, so ciale rechtvaardigheid en geestelijke vrijheid verkrijgen. Niet door een communistisch systeem, buiten God om, maar met de vita liteit en de kracht, die het Christendom in zich heeft. Het communisme sluit naast de Goddelijke liefde, ook de menschelijke liefde uit, maar het zal aan zijn eigen geweld ten onder gaan. De eenige oplossing, zoo eindigde de heer Hagen, is de bouw van een christelijk stel sel. met als richtlijn Gods wil. waarin niet ieder voor zich, maar allen voor allen leven. Ds. Hovy dankte den heer Hagen voor zijn interessante lezing Uit de vergadering wei den verschillende vragen gesteld, die uit voerig ij naar genoegen beantwoord wei-den. Vervolgens zong Geert Dils eenige liederen bij de guitaar. Hierna vertelde dr. van Leersum een paar humoristische verhalen, die zeer in den smaak van het publiek vielen. Zoo was het inmiddels bijna elf uur ge worden De voorzitter dankte dr. van Leer sum en Geert Dils voor alles was zij dezen avond gegeven hadden. Tevens bracht hij een woord van dank aan de dames-leden, die zelf de heerlijke oliebollen gebakken hadden. EEN ROOFOVERVAL? Bij de politie is aangifte gedaan dat, onder deze gemeente aan den Tolweg een inwoner van Uitgeest van zijn fiets is gesleurd en be roofd werd van zijn portemonnaie inhoudende ongeveer f 25. Zijn gelaat zou bij een scher mutseling geheel opengekrabd zijn en zijn kleeren waren gedeeltelijk vernield. De politie onderzoekt de zaak. maar helt over naar de meening dat deze „roofoverval" gefingeerd is. UITVOERING ST JOSEPH-GEZELLEN. Woensdagavond gaf de tooneelclub der St. Joseph-Gezellen een uitvoering in het R.K. Vereenigingsgebouw. De avond werd geopend door den vice-voorzitter, die er zijn vreugde over uitsprak dat zooveel ouders aanwezig waren. Spr. zag hierin een blijk van hun mede leven met, het werk der Gezellen. Vervolgens kwamen de Gezellen voor het voetlicht met een tooneelspel in drie bedrij ven: „De man die zich kon wreken". Alle spe lers gaven blijk dat de hun toevertrouwde rollen in goede handen waren. Na ieder be drijf was dan ook een hartelijk applaus hun deel. Na afloop dankte pastoor Paulussen de spelei*s voor den genotvollen avond. Spr. vroeg het publiek, niet den inhoud van het stuk aan te halen in het dagelljksch leven, maar het te beschouwen als louter comedie. De vice-voorzitter dankte nog den regisseur, den heer C. Dam en hoopte dat hij nog vele malen de jongens onder zijn regie zou hebben. Vervolgens wekte spr. op deel te nemen aan de retraite die morgen zal beginnen. DE A.D.O.-VERLOTING. De uitslag der verloting van A.D.O. is te vernemen bij den secretaris G. v. Assendelft- straat 46. Prijzen welke na 1 Februari nog niet zijn afgehaald worden beschouwd als aan de Ver eeniging te zijn geschonken. WIJK AAN ZEE JAARVERGADERING ONS GENOEGEN. De Schietvereeniging „Ons Genoegen" houdt heden (Donderdag) in restaurant Sonnevanck haar jaarlijksche ledenvergadering. WANDELSPORT. SERIEMARSCHEN „JAN PASSTOORS" De Wandelsport Vereeniging „Jan Pas- stoors" zal ook dit jaar weder seriemarschen organlseeren. Hieraan kan door iedereen worden deelge nomen; alleen, zij die reeds lid van een wan- delsportvereeniging zijn, mogen niet in schrijven. Het programma der marschen luidt als volgt: Zondag 7 Februari 10 K.M.; Zondag 14 Fe bruari 10 K.M.; Zondag 21 Februari 10 K.M.; Zondag 28 Februari 15 K.M.; Zondag 7 Maart 15 K.M. i inhaalmarsch)Woensdag 11 Maart 10 K.M.; Zondag 14 Maart 20 K.M.; Woensdag 17 Maart 10 K.M.; Zondag 21 Maart 25 K.M.; Woensdag 24 Maart 10 K.M.; Maandag 29 Maart 25 K.M. (inhaalmarsch); Woensdag 31 Maart 10 K.M.; Zondag 4 April 30 K.M. (in haalmarsch); Woensdag 7 April 10 K.M.; Zon dag 11 April 30 K.M. (laatste marsch). Hierna volgt de prijsuitreiking. Men is verplicht 150 K.M. te loopen, wil men voor een belooning in aanmerking komen. Er zal gestart worden van het gebouw „Olym- pia" aan de Kinderhuissingel, Zondag v.m. 9 uur en Woensdag n.m. 8 uur. Het secretariaat is gevestigd bij P. J. Janbroers, Dr. Schaep- manstraat 67. Haarlem. HEEMSKERK HOOGOVEN-STATEN. Dinsdagavond kwam de vereeniging „Hoog- oen-staten" op het slot „Assumburg" alhier bijeen, om het midwinterfeest te vieren De groote zaal van het slot was met den nengroen versierd en op de tafels stonden kaarslantaarns. De heer Demmers, voorzitter van „Hoog- oven-Staten", opende den avond met een woord van welkom, in het bijzonder aan di van Leersum en 2ïjn echtgenoote. Hierna werden de oliebollen opgediend en werd direct op advies van den voorzitter met den aanval daarop begonnen. Intusschen werden eenige vereenigingslie- deren gezongen. Na het zingen van het lied ,,'n Eigen gebouw" sprak de voorzitter den wensch uit. dat in de behoefte naar een eigen gebouw spoedig voorzien zou kunnen worden. Vervolgens voerde dr. van Leersum het woord, en behandelde het onderwerp „De SCHERMEN. BELGIë—NEDERLAND. Zaterdag 16 Januari a.s. zal te Antwerpen de scherm wedstrijd BelgiëNederland op den degen plaats hebben. Naar wij vernemen zullen voor Nederland uitkomen de heeren: Drieber gen, Schepers, van Hoorn en van Wieringen. Twee reserves zullen nog nader worden aan gewezen VOETBAL. VOORLOOPIG NED. ELFTAL—SOUTHEND UNITED. Naar wij vernemen zal het voorloopig Ne- derlandsch elftal op Woensdag 20 Januari op het Sparta-terrein te Rotterdam een oefen wedstrijd spelen tegen de Engelsche derde klas profclub Southend United F. C. Het is niet mogelijk gebleken, een sterkere Engelsche club, b.v. een vereeniging uit de tweede afdee ling der league, als tegenstander te nemen, daar op Zaterdag 16 Januai'i cupwedstrijden worden gesepeld en de reglementen boven dien voorschrijven, dat voor de compe'itie inhaalwedstrijden dienen te worden gespeeld. De technische commissie van den K N. V B. heeft Southland United, waarvan David Jack manager is, bereid gevonden als tegenstander te fungeeren, hoewel men van oordeel is, dat Verloren Zoon" in declamatievorm. Hiervoor een sterkere tegenpartij voor het voorloopig had de geachte spreker een aandachtig ge- Nederlandsch elftal beter ware geweest, hoor en mocht aan het eind van zijn rede Southend United speelt in de zuidelijke afdee- een dankbaar aDDlaus in ontvangst, nemen. Iling der derde klasse. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Veendam, 12 v. Rott. te New-York. Edam, 10 v. New-Orleans te Houston. HALCYON LIJN. Vi'edenburg, 12 v. Narvik n. Rott.-Vlaard. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Melis kerk (uitr.) 12 te Navalakhi. Aludra, 13 v. Rott. n. Sydney via Antwerpen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisr. 13 te Genua HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisr.) 9 v. Dakar. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (thuisr.) 12 te Genua Jagersfontein, 13 van Rott. te Bremen. KON. NED STOOMBOOT MIJ. Barneveld, Chili n. Amst. 13 te Liverpool. Pluto, 13 v. Amst. n. Kopenhagen. Thus. 13 van Catania te Venetië. Rhea, 13, van Palermo n. Gibralatr. Ceres, 13 van Varna te Stamboul. Barneveld, Chili n. Amst. via Liverpool 12 9.29 v.m.) 140 mijl N.W. van Land's End. Calypso. 12 v Stamboul te ^ourgas. Deucalion, 12 v. Vostizza n. Antwerpen. Fauna, Guatemala, n. Amst. p. 13 Lizard. Juno 12 v. Danzig n. Kopenhagen. Orpheus, 12 v. Kopenhagen n. Gdynia. Theseus, 12 v. Kopenhagen n. Stettin. Trajanus, 12 v. Naupila n. Algiers. Boskoop, 10 v. Corral te Iquique. Euterpe, 13 v. Bordeaux te Amsterdam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (uitr.) 9 v. Santos. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba, 13 van Rott. te Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar (thuisr.) p. 12 Gibraltar. Kertosono (thuisr.) p. 13 Pt. de Galle. Indrapoera (uitr.) 14 van Port Said. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Clytoneus, Batavia n. A.mst. 13 v. Belawan. City of Lyons, 13 van Japan te Rotterdam. City of Salesbury, Dairen n. Rott. 13 te Hongkong. Hector, Japan n. Rott 13 van Hongkong. Glenarfic, Dairen n. Rott. 11 te Singapore. Calchas, Japan n. Rott. 12 v. Singapore. Radnoi'shire, Dairen n. Rott. 12 v. Oran. Perseus, Japan n. Rott. 12 te Londen vertr. 16. Titan, Rott. n. Japan. 12 v. Hongkong. Hector, Japan n. Rott. 12 te Hongkong STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix van St. Aldegonde, 13 v. Amst. n. Batavia. Tajandoen (uitr.) 11 v. Singopore. Singkep (uitr.) p. 1.1 Ouessant. Poelau Laut, 13 v. Amst. n. Hamburg Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 12 van Genua. aan het woord Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk Van ingezonden stukken, geplaatst o1 niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. „Green Pastures". Geachte redactie. In uw blad van 6 Januari 1937, kwam een bericht voor van „Vr. S." waarboven stond: een verrassing in de Europeesche filmwereld: „Green Pastures". In de afgeloopen jaren werd dit stuk in Amerika vertoond als tooneelstuk en is nu ver werkt als film. gevende een voorstelling van God en den Hemel" zooals die er in de ver beelding van Amerikaansche negerkinderen die de Zondagsschool bezoeken, uitzien. Afgezien van wat negerkinderen zich er van voorstellen, acht ik het toch voor elk „be schaafd" en daarenboven Godvreezend mensch om van te huiveren, wanneer in een film. God voorgesteld wordt als een genoegelijk oud heer, die sigaartjes van 10 cent rookt en die niet aansteekt uit zuinigheidsoverwegingen en voorts gebakken visch uitdeelt. En ten slotte den kok een standje geeft omdat zijn beker custard niet smaakt. In de film wordt verder gesold met den Engel Gabriël met Noach en de Ark. Is het niet goddeloos zulk een filmvertoo- ning? Waar haalt „Vr. S." den moed vandaan om te schrijven „Het is te hopen, dat in Hol land het religieuze voelen diep en ruim genoeg zal zijn om het publiek de rijke ervaring dezer film niet te onthouden?" Het is te hopen, dat in Holland, het ware geloofsleven, de vreeze Gods, diep en ruim genoeg zal zijn. om met zulk goddeloos gedoe niet van doen te willen hebben. Hulde aan Engeland, waar Vr. S. van schrijft Het stuk werd in Engeland verbo den waar de wetten op wat toelaatbaar is op het tooneel en wat niet. zeer strikt ziin waar het God en den koning betreft en men meende dit eenvoudige en ontroerende stuk „heilig schennis" ten laste te moeten leggen. Ondergeteekende is het met die ten laste legging volkomen eens en we hebben daar tegenover niet noodig, het oordeel te kennen van Rusland (waar het verboden was we gensde godsdienstige strekking) aange zien goddeloozen tot beoordeelen van God en Hemel, geheel onbevoegd zijn. Wij hebben ruim voldoende aan Gods on feilbaar Woord en de werking voor den Hei ligen Geest en wij laten ons liever leiden door Zijn knechten dan door het tooneel. Het is te hopen dat Nederland strikt mag zijn, „waar het God en den koning betreft." Met dank voor de plaatsing, J. H. VAN DAM, Alexander BelLstraat 1" IJmuiden 8 Januari 1937. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 13 Januari. Ondertrouwd 13 Januari: W. W. Turk en M. A. Mooij; C. C. van Beaumont en F. G. J. Geijl; W. C. Janus en G. Verdam; R. van den Broek en J. ter Pelle; J. H. Leenaarts en IJ. Rienstra; H. van de Klashorst en M. W. Fa briek; F. Huis in 't Veld en W. C. Nouwland; J. J. K. Kater en A. M. Kres; M. H. Go vers en J Berg: G Tervoort en M. C Verhappen. Getrouwd 13 Januari: J. Posthuma en E P. de Haas; L. Behr en H. Visser; J. J. M. van Kimmenaede en A M. van der Meel; H A. Wubbels en C. Beumer: .J B Mulder en J C. Wassenaar; J. J. M. Steeman en J. M H. Valks; G. H. Faken en M. P. P. de Hart; A. Goud en E. van der Hoeden.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5