De voorbereidingen voor de Jamboree. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT Rubriek voor Vragen Het Prinselijk Paar in Krynica. Totnogtoe hebben wij ons, gevolg gevende aan het begrijpelijke verzoek van H.M. de Koningin, onthouden van het opnemen van foto's van het prinselijk paar in Polen. Thans ontvangen wij eenige foto's, waarvoor Prin ses Juliana en Prins Bernhard officieel heb ben geposeerd en die door den regeerings- persdienst voor fiat zijn ge teekend ter publi catie. Australië kan nog niet beslissen. Op verzoek der K. L. M. om luchtlijn door te trekken. De beslissing on het Nederlandsche verzoek tot uitbreiding van den vliegdienst tusschen Nederland en Nederlandseh-Indië tot Australië is uitgesteld, omdat de Australische re geering nog overleg pleegt met Lon- den. Er wordt hard doorgewerkt. (Van een speciale verslaggever). „Hoe ver staat het nu eigenlijk met de voor bereidingen van de Jamboree?" Dit was één van de vragen, die ik tijdens het onderhoud met den heer Ton Koot, persleider van „de Nederlandsche Padvinders" over de moeilijk heden welke zich in de Jamboree-leiding had den voorgedaan, stelde. De geïnterviewde stond op, haalde uit een kast enkele schets- teekeningen en liet mij, al uitleggende, zien hoe ver men reeds opgeschoten was. „Ondanks de gerezen moeilijkheden, is er doorgewerkt en hard ook", aldus de conclusie van den heer Koot. „De voeding van de pad vinders, die naar de Jamboree zullen komen, is thans reeds in orde, evenals de geneeskun dige dienst op het kampeerterrein. Er zal een ziekenhuis met 100 bedden komen. In dit zie kenhuis zuilen een chirurg, een internist en een tropenarts werken. De chirurgie in het kamp zelf zal beperkt blijven tot „Eerste hulp ;bij Ongelukken". Alleen lichte ongelukken zullen door den chirurg behandeld worden. Zwaar zieken worden per ziekenauto naar Haarlem vervoerd. Zeventig voortrekkers zijn thans in opleiding voor brancardier, het ver- leenen van eerste hulp en voor het vuile werk In het hospitaal. Voorts zal op het kampeer terrein een apotheek verrijzen. Ook voor quarantaine is gezorgd. In het ziekenhuis ko men enkele isoleerkamertjes en last not least zal een apart kamp ingericht worden, dat ge heel geïsoleerd kan worden. Het nut hiervan is al reeds gebleken bij het Nationale Kamp dat in 1932 te Wassenaar is georganiseerd. Er waren toen 3500 deelnemers (wij hopen dat er nu tien maal zooveel komenen plotseling brak er onder de kampeerders daar een keel ontsteking uit. Het geheele kamp is toen ge ïsoleerd enmet succes! Wat daar in het klein geschiedde, zal nu in het groot kunnen gebeuren. Op de Jamboree zal voorts een marktterrein komen met een 80-tal winkel tjes". Wij bestudeeren dan de zeer groote kaart van „Vogelenzang" waar alles kant en klaar op geteekend is. Daarmede en met de an dere werkzaamheden is men doorgegaan, omdat men wel voelde, dat het anders spaak zou loopen. „indien dit geschied was, had het te Londen gevestigde Internationale Bureau moeten ingrijpen. Want per slot van reke ning heeft dit Bureau het laatste woord. Men was daar, nadat men daar de plannen van de Jamboree-leiding had bestudeerd en nadat men het uitgezochte kampeerterrein had gecontroleerd, aceoord gegaan met de Nederlandsche plannen. Het Internationale Bureau heeft alle Jamborees, die tot nog toe zijn gehouden, medegemaakt. Het beschikt te dien aanzien over een ontzaglijke ervaring. En wanneer dit bureau niet ingrijpt, behoeft men zich nergens zorg over te maken". Weer was het gesprek gekomen op de moeilijkheden, welke de Jamboree-leiding eenigen tijd bezig hebben gehouden. Daarbij stelde ik nog de vraag wat Minister Slote- maker de Bruïne eigenlijk bedoelde met zijn tweede voorwaarde, welke venmeid moest worden wildé hij terugkomen op zijn besluit om het subsidie in te trekken. De minister had nl. gezegd, dat de regeering geen steun zal kunnen verleenen aan een „rompjambo- ree". De persleider antwoordde hierop dat hij deze ultdriikkiïig voor tekening vaïi den minister moest, laten. Wel wees hij er daar bij op, dat gè-fteraal Beihrens methét bestuur van de R.-K. Verkenners tot overeenstem ming is gekome, zoodat indien de minister wilde zeggen dat hij geen subsidie zou ver leenen aan een Jamborep. alleen georgani seerd door ,,De Nederlandsche Padvinders", aan die voorwaarde alweer voldaan was. Als een nieuw bewijs van de voortvarend heid waarmede men het Jamboreewerk voortzet, toonde de heer Koot mij tenslotte nog de suggestieve „U-komt-brochure", wel ke op bijzondere aardige wijze propaganda maakt onder het publiek voor de Jamboree. Binnenkort zal een groot aanal van deze brochures verspreid worden in ons land. En tenslotte: de Nederlandsch-Indische regeering geeft reeds een Jamboreezegel uit. Hierop is een wereldbol te zien met een padvinder er vóór. Op den aardbol is de Ja- cobsstaf geprojecteerd. De bereidverklaring van den minister tot bemiddeling. Onze Haagsche correspondent schrijft: In het Dinsdag gepubliceerde interview met den persleider van „De Nederlandsche Pad vinders" Ton Koot komt een verkeerde voor stelling van zaken voor, die terstond rechtzet ting vereischt. Volgens den heer Koot zou men de bekende moeilijkheden liever binnenshuis hebben op gelost zonder de pers er in te mengen. Daarom zoo ging hij volgens het interview gelijk dat gepubliceerd is, verder is de bemidde ling van den minister van Onderwijs, welke hij, in een interview heeft aangeboden, ook niet aanvaard. Welnu, er is geen kwestie van, dat de minister van Onderwijs, in een interview zijn bemiddeling heeft aangeboden. Uit het onder houd, dat wij met den bewindsman hadden, blijkt wel heel duidelijk, dat het gansch anders is gegaan. Prof. Slotemaker zeide: „Ik heb mij bereid verklaard bemiddelend op te treden als mij dit werd gevraagd. 1-Iet aanbod is door het hoofdkwartier afgewezen". Hoe de heer Koot er aan komt, dat bedoelde be reidverklaring via een interview geschied zou zijn is werkelijk een raadsel. Die bereidver klaring is volkomen buiten de pers om gegaan. Vandaar dat het ons nog steeds een raadsel blijft, wat toch wel het hoofdkwartier kan bewogen hebben haar af te wijzen. 1 Onvoorzichtigheid met den dood bekocht. Jongen te Oegstgeest door auto gegrepen. Donderdagavond omstreeks acht uur is op den Rijksweg te Oegstgeest, ter hoogte van „De drie witte palen" een ernstig ongeluk ge schied. Een inwoner van IJmuiden reed daar met zijn auto, toen plotseling de vijftienjarige J. C. K. uit Oegstgeest op zijn rijwiel den weg overstak. Volgens ooggetuigen zou de jonge man tusschen twee auto's hebben willen over steken. Hij werd door de auto gegrepen en met zulk een kracht tegen den weg gesmakt, dat hij met een schedelbreuk bleef liggen. In zeer ernstigen toestand is het slachtoffer naar het Academisch ziekenhuis te Leiden overge bracht, waar hij kort na aankomst is over leden. Gehakt in blik voor de werkloozen. 's-GRAVENHAGE, 14 Januari. Naar aam leiding van de in de pers verschenen berichten omtrent het verzoek tot surséance van beta ling door de Nederlandsche Vleeschindustrie te IJmuiden, die destijds bij wijze van proef een hoeveelheid gehakt in blik voor het de partement van sociale zaken heeft aange maakt, wordt ons medegedeeld, dat de fabri cage van bedoeld gehakt in blik reeds sedert Juli van het vorig jaar is stopgezet, nadat ge bleken was, dat tengevolge van een construc tiefout in een der bij de bereiding gebruikte autoclaven, een gedeelte van het geproduceer de gehakt bij de sterilisatie was oververhit. De toen in omloop zijnde blikken zijn alle door den fabrikant teruggenomen. Er behoort op te worden gewezen, dat het varkensgehakt in blik, dat thans ten behoeve van werkloozen en armlastigen reeds sedert eenige maanden in distributie wordt gebracht, van geheel andere samenstelling is en afkom stig van een 20-tal vleeschconservenfabrieken in den lande, die na gehouden inschrijving bij de fabricage daarvan zijn ingeschakeld Aan de productie daarvan is door de Neder landsche Vleeschindustrie te IJmuiden voor noemd, niet deelgenomen. Het door laatstge noemde geproduceerde gehakt in blik is sedert Juli 1936 uit de distributie genomen. Nog kan worden medegedeeld, dat tusschen het departement van sociale zaken en de Ned. Vleeschindustrie geen andere verhouding be stond dan die van kooper en verkooper. KOOLHOVEN-TOESTEL WAS NIET VOOR SPANJE BESTEMD. ROTTERDAM, 15 Januari. Naar aan leiding van het bericht, dat een Koolhoven- toestel, dat bestemd zou zijn voor Spanje, eergisteren een noodlanding heeft gemaakt op het vliegveld Méaulte bij Amiens, hebben wij nadere inlichting-en ingewonnen. Met klem werd ontkend, dat dit vliegtuig voor Spanje bestemd zou zijn. De piloot, een Franscbman, had opdracht de machine aan een Fransehe maatschappij af te leveren, en was voornemens op Le Bourget te landen. Tengevolge van de mist heeft hij echter een noodlanding moeten maken bij Amiens en is toen per trein doorgereisd naar Parijs. Het toestel is nog steeds op -het vliegveld van Amiens en moet daar blijven staan, tot dat het van Fransehe registratieletters is voorzien. Onderhandelingen in de Amerikaansche automobiel industrie. LANSING, (Michigan) 15 Jan. (Reuter), Van gezaghebbende zijde wordt vernomen, dat de leiders der personeelvereeniging der General Motors er in toestemmen Maandag 18 dezer onderhandelingen te openen tot bij legging der staking. De vakvereenigmgleiders hebben er in toe gestemd de fabrieken Maandagochtend te doen ontruimen,nadat zij de verzekering hadden ontvangen, dat geen poging zal worden gedaan de fabrieken weer te openen. De conferentie is gisteravond weer bijeen gekomen. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-NOORD, TELEF 16726 vanaf t - met sarantie, pijn- vanar J ioos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 1—4 uur. Zaterd. 912 uur Avondspreekuren Dinsdag. Woensd. en Donderd. v. 79 u. H.K.H. Prinses Juliana op een der besneeuwde hellingen in de omgeving van Krynica. Geen ordening in de Baksteenindustrie. De Baksteenbond heeft deze week een ver gadering gehouden, waarin men tot de con clusie is gekomen, dat de algemeen verbindend verklaring van de ondernemersovereenkom- sten in de baksteenindustrie door de houding der regeering onmogelijk is gemaakt. Mr. M. P. L. Steenberghe, oud-minister, heeft hierin aanleiding gevonden het voorzitterschap van den Nederlandschen Baksteenbond neer te leggen. - - Mr. Steenberghe had zich destijds op ver zoek van de georganiseerde baksteenindustrie bereid verklaard mede leiding te geven aan een der eerste pogingen om in een belangrijk gedeelte van het Nederlandsche bedrijfsleven de ordeningsgedachte tot verwezenlijking te brengen. Nu de Regeering geweigerd heeft, aldus de meening van den oud-voorzitter, de voor het tot stand komen dezer ordening noodzakelijke en krachtens de Wet op het Al gemeen Verbindend en Onverbindendverklaren van Ondernemersovereenkomsten mogelijke medewerking 'te verleenen, acht Mr. Steen berghe zijn taak in de baksteenindustrie ge- eindig^ (Adv. Ingez. Med.) De goede voornemens. (Op de wijze: Kobussie, Kobussie, houd je nou goed) Pegasus Pegasus wat moet ik hooren! Pegasus Pegasus hoe heb ik 't nou? 'k Trok je zoo graag eens geducht aan je ooren, Maar 'k krijg geen kans, want ik ben maar een vrouw. Pegasus Pegasus wastat voor larie, Pegasus Pegasus da's onverwacht. Geef jij den moed op op elf Januari? Nee hoor, van jou had ik dat nooit gedacht. Pegasus Pegasus wil je bezinnen, Pegasus Pegasus da's niks gedaan. Vallend en opstaand, om weer te beginnen Is 't ons gegeven door 't Leven te gaan. Pegasus Pegasus onder de velen Pegasus is er wel één die zegt ha! Mij kan het voortaan ook niets meer verschelen, 't Staat in de krant en ik zeg het ze na. Pegasus Pegasus zoovelen klagen, Pegasus Pegasus 't leven is zwaar. Hoog de banier van den moed! Niet versagen! Ook niet in scherts want jouw woord dat weegt zwaar. EEN HUISMOEDER ANTWOORD: Huismoeder, huismoeder, U hebt me even, Zonder pardon op mijn nummer gezet, Huismoeder, huismoeder, wil mij vergeven, Gij hebt me net op het kantje gered. 'k Weet nog precies, wat 'k me Voor had genomen En dan ook tien dagen lang heb gedaan, 't Zal nu het heele jaar door ervan komen, Huismoeder, daar kunt ge vast van op aan. Maar over één ding nog moeten wij praten. Gij hebt een twijfel geuit aan mijn moed, Maar die heeft waarlijk mij nog niet verlaten, 'k Zie in de toekomst nog altijd veel goed. Als zich mijn moed inderdaad had begeven, In dit zoo vaak ongerijmde bestaan, In dit bij uitstek prozaïsche leven, Raakt' ik als rijmer mijn pen niet meer aan. P. GASUS i Dr. A. H. Colijn in Nederland terug. ROTTERDAM, 15 Januari. Met het Indië- vliegtuig „de Kwak" dat vanmorgen uit Mar seille is vertrokken en om 11.40 op Waalhaven is geland, is in ons land teruggekeerd dr. A. H. Colijn na een afwezigheid van 4J/2 jaar, waar van dl*. Colijn lVz jaar op Nieuw Guinea heeft doorgebracht, waar hij onderzoekingen heeft verricht naar de aanwezigheid van olie in deze streken. Daar het toestel reeds vroeger op Waalhaven werd verwacht, waren daar reeds geruimen tijd aanwezig cle minister-president dl*. H. Colijn, met zijn 2. kleindochters en nog eenige bekenden van dr. Colijn. De heer Plesman heeft voordat het vlieg tuig in zicht kwam den minister-president op het vliegveld rondgeleid om hem een en ander van den technischen dienst te laten zien. Om even over half twaalf loeide de sirene op het vliegveld ten teeken dat het Indië-toe- stel in aantocht was. Kort daarop landde de Kwak voor het douanegebouwtje en stapte dr. Colijn als eerste uit het toestel. Hij zag er zeer opgewekt en bruingebrand uit en werd op hartelijke wijze door zijn beide dochters en zijn vader, alsmede door schoon vader, jhr. van de Poll, begroet. Nadat aan de verschillende douaneformali teiten was voldaan onderhield dr. Colijn op verzoek van den heer Plesman zich enkele oogenblikken met de talrijke journalisten, die op Waalhaven hedenochtend aanwezig waren. „Wat wilt u eigenlijk weten, ik heb tijdens mijn reis alles reeds verteld. Het karakte ristieke van mijn expeditie, het is reeds be kend genoeg" zeide dr. Colijn, „was de sa menwerking tusschen het vliegtuig én de le den van de expeditie, die aan de beklimming van den top, deelnamen. Op den grond waren 3 Europeanen en 8 Da jakkers, die het kapwerk verrichten. De pakketten met proviand en an dere benoodigdheden werden door ir. Wissel van het vliegtuig uit naar beneden geworpen. Nadat ir. Wissel deze depots gemaakt had, heeft hij zich bij ons gevoegd. Hij bereikte de overige leden der expeditie toen deze in hun hoogste kamp, 4400 M., onder het ijs, gelegerd waren". „Had deze expeditie iets te maken met het werk, waarvoor u gedurende iy2 jaar op Nieuw- Guinea bent geweest?" „Neen", luidde het antwoord, „ik heb het op eigen initiatief gedaan uit sportieve overwe gingen, Ik wist dat prof. Wollaston, die twee expedities geleid heeft, niet geslaagd was den top te bereiken. Ik ben blij, dat het mij gelukt is. Ik blijf nu een maand of 5 in Nederland, wat ik daarna ga doen weet ik nog. niet. In ieder geval zal ik een kleine publicatie uitge ven met foto's verlucht, waarin alles te lezen zal zijn over deze expeditie". ZATERDAG 16 JAN. 1937 ------- ..éèiïÉ&L RTOBRAMMA Een snapshot van het Prinselijk Paar op een van zijn tochten, DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnés van dit blad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan het bureau van ons blad, met duidelijke vermelding van naam en woonplaats. De namen der vragers blijven redactie geheim. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken worden terzijde gelegd. De antwoorden worden GEHEEL KOSTE LOOS thuis bezorgd. RECHTSZAKEN VRAAG: Mijn dochter is voor dag en nacht, in betrekking, Zij is thans reeds 14' dagen ziek en- w'ordt tè mijnen huize Verpleegd. Kan ik nu van haar werkgeefster kostgeld eischen en zoo ja. hoeveel? ANTWOORD: Neen, alleen de dienstbode kan dit vragen, tenminste als zij met toestemming van de werkgeefster bij u verpleegd Wórdt. VRAAG: 1. Welke maatregelen moet iemand nemen, die wil trouwen "zonder toestemming van de ouders? Zoowel de man als de vrouw zijn meerderjarig, maar beneden de dertig. 2. Hoe lang duurt het voor dit in orde is?- ANTWOORD: Bij weigering van toestemming van de ouders is de tusschenkomst van den Kan tonrechter noodzakelijk. Verschijnen de ouders, na door den Kantonrechter te zijp opgeroepen en blijven zij hun toestemming weigeren, dan kan het huwelijk pas na drie maanden worden vol trokken. Verschijnen de ouders niet dan is geen wachttijd voorgeschreven. RECEPTEN. VRAAG: Kunt u mij een recept geven voor hoofdkaas? ANTWOORD: Benoodigd: Halve varkenskop van 2 1/2 KG., 2 1/2 a 3 KG. kalfsvleesch indien de kop erg vet is, anders 2 KG., 50 gr. zout, 5 gr. peper, pl.m. 1 nootmuskaat, wat fijne kruid nagelen, pl.m. 2 dL. azijn, pl.m. 1 L. bouillon van varkenskop en kalfsvleesch. Kook den aan stukken gehaktèn kop gaar in water met zout, het kalfsvleesch eveneens. Neem al het vleesch van den kop, hak het fijn met kalfsvleesch. Vermeng het vleesch met zout, krui den en den bouillon. Proef of de massa goed van smaak is, stoof dit samen pl.m. 1/2 uur. Voeg naar smaak azijn toe. Schep de massa in kommetjes of steenen vormen, die met koud water zijn omgespoeld, tot een vingerbreed on der den rand. Laat ze koud worden, bedek ze met een stukje wit papier en schenk er wat azijn op. Schenk, als de hoofdkaas lang bewaard moet worden af en toe wat azijn op het papiertje, maar maak de massa dan minder zuur. Zet ze op een koele en droge plaats. VRAAG: 1. Waarmede kan ik blanke twisted matten reinigen? 2. En waarmede een grijzen en een witten vilt- hoed? ANTWOORD: 1. Met een warm. sterk sopje goed afwasschen. Met warm water goed spoelen en buiten ophangen om te drogen. Als de mat winddroog, dus nog vochtig, is, met bloem van zwavel goed inwrijven en eerst verwijderen als de mat geheel droog is. 2. Met zuivere waschbenzine. Den witten hoed daarna met magnesia goed inwrijven en na een uur met een harden borstel weer afschuieren. VRAAG: Hoe zijn de recepten voor Witte brood en Krentebrood? ANTWOORD: Wittebrood. Benoodigd 7 a 7 1/2 dL. melk, 1 kg. bloem, 20 gr. zout en 30 gr. gist. De bloem met het zout in een kom doen; in het midden een kuiltje maken en hierin de gist gie ten, die met een weinig lauwe melk verdund is. Van het midden uit. met de hand alles vermengen, telkens iets melk toevoegende, tot een samen hangend deeg is verkregen, dat van de handen loslaat. Dit deeg goed doorwerken, in het brood- blik leggen, dat tevoren met een kwastje met slaolie goed is ingesmeerd en op een matig war me plaats, toegedekt met een schoonen doek, la ten rijzen (pl.m. een half uur): daarna het deeg in een heeten oven (pl.m. 300 gr. C.) gaar bak ken (pl.m. 40 min.). Wanneer het brood uit den pven wordt ge haald, den bovenkorst onmiddellijk met een kwast met water bestrijken, teneinde een glanzende kleur te verkrijgen. Tien minuten vóórdat men het bakken begint, stcke men den. oven aan en late de ovenkraan, nadat het blik is ingeschoven.1 nog pl.m, een kwartier op vol staan, Krentebrood. 1 K.G. bloem, 7 1/2 dL. melk, 30 gr. gist, 30 gr. gist, 20 gr. zout, 150 gr. krenten, 150 gr. rozijnen, 2 eieren en 50 gr. boter. Bereiding als van wittebrood. ZONDAG 17 JANUARI, HILVERSUM I 1875 M. 8.55 VARA, 10.00 VPRO, 12.00 AVRO, 5.00 VPRO, 5.30 VARA, 8.00 AVRO. 8.55 Gram.pl. 9.00 Sportnieuws. 9.05 Tuin- bouwpraatje. 9.30 Gram.pl. 9.45 „Van staat en maatschappij", causerie. 10.00 Zondagsschool. 10.30 Ned. Herv. Kerkdienst. 12.00 Orgelspel. 12.10 Filmpraatje. 12,35 Ensemble Jetty Can tor en Orgelspel. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Om roeporkest en solisten. 4.05 Mannenkoor „Cae- eilia". 4.25 AVRO-Dansorkest. 4.55 Sportbe richten ANP. 5.00 Gesprekken met luisteraars. 5.30 Voor de kinderen. 6.00 Sportpraatje. 6.15 Sportnieuws ANP. 6.20 Gram.pl. 7.00 Populair programma, mmv. de Ramblei*s en solisten. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 AVRO- Dansorkest. Omroeporkest, Revuekoor en so listen. 9.30 Radiotooneel. 10.20 Radiojournaal. 10.35 Kovacs Lajos' orkest en orgelspel. 11.00 Berichten ANP. 11.10 Vervolg Kovacs Lajos. 11.30—12.00 Gram.pl. HILVERSUM II 301 M. 8.30 NCRV, 9.30 KRO, 5.00 NCRV, 7.45— 11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gram.pl. 10.00 Hoog mis. 11.30 Gram.pl. 12.00 Causerie „De Intern. Bidweek". 12.15 KRO-Orkest. (Om 1.00 Boek bespreking). 2.00 Godsd. onderricht voor oude ren. 2.30 De Band tusschen Koloniën en Moe derland. 3.00 KRO-Melodisten mmM. solist en gram.pl. 4.25 Ziekenhalfuur. 4.55 Sportnieuws. 5.00 Gewijde muziek (gr.pl.) 5.20 Geref. Kerk dienst. Hierna: Gewijde muziek (gr.pl.) 7.45 Sportnieuws. 7.50 Causerie „Onder de Pyg meeën van West-Equatoriaal Afrika". 8.10 Be richten ANP. Mededeelingen. 8.20 Gram.pl. 9.00 Muzikale causerie. 9.15 Sted. orkest Maastricht. 10.00 Gram.pl. 10.30 Berichten ANP. Gram.pl. 10.4011.00 Epiloog. DROITWICH 1500 M. 12.50 Commodore Grand-orkest. 1.50 BBC- Mannenkoor mmv solisten. 2.20 Tumbouw- praatje. 2.40 BBC-orkest mmv. soliste. 3.40 Gram.pl. 4.20 „Gambling: A Survey", causerie. 4.40 Mantovani's Tipica-orkest. 5.20 Relig. causerie. 5.40 BBC-Theater-orkest mmv, so list. 6.35 Filmpraatje. 6.50 Viool en piano. 7.40 Radiotooneel. 8.15 Kerkdienst. 9.05 Liefdadig- heidsoproep. 9.10 Berichten. 9.25 Declamatie. 9.50 Het Schotsche C.W.S.-orkest mmv. solist. 10.50 Epiloog. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 12.20 Or gelconcert. 1.20 Vervolg orkestconcert. 2.20 Radiotooneel. 3.20 Orkestconcert mmv. solisten. 6.20 Zang. 6.35 Rose Cornaz en haar orkest. 7.05 Zang. 7.20 Radiotooneel. 8.00 Kerkconcert. 9.05 Radiotooneel. 11.2012.35 Het Goldy- orkest. KEULEN 456 M. 5.20 Havenconcert. 7.35 Westduitsch Kamer orkest en solisten. 9.50 Gram.pl. 10.50 Orgel concert. 11.20 Blaaseoncert. 12.35 Hans Bund's orkest. 2.20 Omroepkwintet. 3.20 Omroepklein- orkest en solisten. 5.50 Viool en piano. 7.20 Omroeporkest. 9.5011.20 W. Glahé's dans- orkest. BRUSSEL 322 M. 9.25 Gram.pl. 10.25 Muzik. causerie (met gr. pl.) 11.20 Zang. 11.35 A. Felleman's orkest. 12,20 jSalonörkest. 12.50 Gram.pl. 1.30 Omroeporkest. I.50—2.20 en 2.35 Gram.pl. 3.50 Kamermuziek. 4.30 Symphonie-eoncert. 5.20 Dansmuziek. 6.35- Gram.pl. 7.20 Salonorkest. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Reportage. 9.35 Sportreportage. 10.35 Gram.pl. 11.35—42.20 ..OmToepdansorkest. feRUSSEL 484 M. 9.20 Gram.pl. 10.20 A. Felleman's orkest. 11.20 Gram.pl. 11.50 Zang. 12.20 Gram.pl. 12.50 Om roeporkest 1.30 Salonorkest. 1.50—2.35 Gram. pl. 2.50 Piano-recital. 3.20 Gram.pl. 4.20 Om- roepdansorkest. 6.00 en 7.35 Gram.pl. 8.20 Om- roep-Symphonieorkest. 9.25 piano-recital. .9.40 Vervolg orkestconcert. 10.30 Omroepdansorkest. II.20—12.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M, 7.20 „Derfflinger", zangspel. 9.20 Berichten. 9.50—12.15 Willi Glahé's dansorkest. Om 10.05 Weerbericht. MAANDAG 18 JANUARI 1937. HILVERSUM I. 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door de VARA. 10.00 VPRO. 8.00 Gram .platen; 10.00 Morgenwijding; 10.20 Orgelspel; 11.00 Declamatie; 11.20 Gra- mofoonplaten12.00 „Melody Circle" en gra mmofoonplaten; 1.00 De Flierefluiters, m.m.v, solist; 2.00 Piano-recital; 2.40 Gram.platen; 3.05 Gram.platen en lezing „Boek en schoon heid"; 3.30 Gramaplaten; 4.30 Kinderuurtje; 5.00 Ensemble Oor Meylink en gram.platen; 6.30 Muzikale causerie met illustratief 7.10 Veiligheidskwartiertje7.30 De Krekeltjes en gram.platen; 8.00 Herh. SOS-beriohten; 8.03 Berichten A.N.P.; 8.10 Zangvoordracht; 8.40 Voordracht; 9.00 VARA-Groot-orkest en so list; 10.00 Berichten ANP.; 10.05 Gram.platen 10.15 De Ramblers; 11.00 Gram.platen. HILVERSUM H 301 M. NCRV.-Uitzending. 8.00 Schriftlezing; 8.15 Gram.platen; 10.30 Morgendienst; 11.00 Chr. lectuur; 11.30 en 12.15 Gram.platen; 12.30 Orgelconcert; 1.15 Zang en piano; 2.00 Schooluitzending; 2.35 Gram.platen; 3.00 Causerie over Kamer planten; 4,00 Bijbellezing; 5.00 C'hr. Kinder koor „Jong Holland"; 6.00 De Vedelaars; 7.00 Berichten; 7.15 Reportage Amsterd. Chr. Jeugdcentrale; 7,45 Reportage; 8.00 Berich ten A.N.P.; 8,15 Gram.platen; 9.00 „De on rechtmatige overheidsdaad", causerie; 9.30 Het Nederl. Sextet (Om 9.55 berichten A.N.P.) 10.30 Gram.platen. HiernaI Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.05 Orgelspel; 11.35 en 12.05 Gram.platen; 12.20 Relig. causerie; 12.45 BBC-Northern- Ireland-orkest m.m.v. soliste; 1.35 Orgelcon cert; 2.20 Voor de scholen; 3,20 Het White- way Ensemble; 4.20 Jazzmuziek; 4.50 Piano voordracht; 5.20 Tooneelpraatje; 5.35 Het Reynolds-Octet; 6.20 Berichten; 6.40 Land- houwcauserie7.00 BBC-Theater-orkest; 7-40 Geraldo's orkest en solisten; 8.20 Actueele causerie; 8.50 Piano-recital; 9.20 Berichten; 9.40 Buitenlandsóh overzicht; 9.55 Orgelspel; 10.20 Het Lyra-kwartet en solist; 11.35 Lew Stone en zijn Band; 11.50 Dansmuziek (igr.- platen) RADIO PARIJS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram,platen; 11.20 Het Poulet Kamerorkest; 2.50 Gram.platen; 4.20 Orkest concert; 5.50 Gram.platen; 6.05 Zang; 6.50 Gramplaten; 8.20 Radiotooneel; 9.05 Uitzen ding voor Oud-strijders. (Concert en voor dracht); 11.20 Het Robert-Dansorkest; 11.50 Het Robert-orkest. KEULEN 456 M. 5.50 Orkestconcert; 7.50 Gram.pl.; 11.20 Keulsc'h Philh. orkest; 12.35 Nedersaks. Sym- phonie-orkest; 1.35 Omroep-Schrammel-en- semble; 3.20 Omroep-Amusementsorkest; 5.20 Omroepkleinorkest en solisten; 7.35 „Reichs- parteitag der Ehre 1936"; 9.50 Omroeporkest en solisten. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram.platen; 12)50 Omroeporkest; 1.30 Salonorkest; 1.50 Gramplaten; 5.20 Om roeporkest; 6.50 en 7.20 Gram.platen; 8.20 „Die lustige Witwe", operette; 10.30 Gram. platen.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2