Een Zware Post. ten faidsfitelcet Werkloosheid stijgt. CASTRIGJM Belastingen in 1936 kwamen tekort BEVERWIJK Waarschuwing tegen de ronse laars. De praktijken van de ronselaars, die zoo als bekend is vooral werkloozen aanzoeken om naar Frankrijk en Spanje te vertrekken, waar zij arbeid zouden kunnen vinden, ter wijl zij in de meeste gevallen aan het Spaan- sche front terechtkomen, blijven niet alleen beperkt tot de groote steden Ook op net platte land zijn wel werkloozen, vooral jon gelieden, die zich bereid verklaren op deze aanbiedingen van werkgelegenheid in te gaan. Dikwijls worden zij dan aangemonsterd op kustbooten, waarmede zij naar Frankrijk worden vervoerd. Zoo zijn ook twee Beverwijksche jongelie den met een kustboot naar Engeland ver trokken, terwijl twee andere een pas voor hetzelfde doel aanvroegen. Hoewel geenszins vaststaat, dat deze gevallen ook maar iets met de ronselarij te maken hebben, zal men er toch verstandig aan doen steeds de poli tie omtrent het dienstnemen op deze kust vaartuigen te raadplegen. Het is op haar verzoek, dat wij onderstaande waarschuwing plaatsen In den laatsten tijd hebben zich enkele gevallen voorgedaan, dat personen van Ne- derlandsche en vreemde nationaliteit, voor het meerendeel werkloozen, werden aange zocht om in Frankrijk dienst te nemen op schepen enz. Dezen personen werd een be drag ter hand gesteld, voldoende voor een reis per trein naar Parijs, waar zij zich op een later aangeduide plaats moesten melden. Ge bleken is, dat deze menschen naar Frank rijk werden gelokt, teneinde hen, eenmaal van hun vaderland verwijderd, als vrijwilli gers te doen treden in Spaanschen krijgs dienst. De officier van Justitie te Haarlem wijst er in dit verband op, dat deze recru- teêring, evenals de rechtstreeksche aanwer ving van personen, die van plan zijn aan den burgeroorlog in Spanje deel te nemen, in strijd is met de overeenkomst van non-in terventie in Spanje en zooveel mogelijk be hoort te worden tegengegaan. De aandacht wordt er op gevestigd, dat volgens art. 4 van de wet op het Nederlan derschap, waarbij wordt bepaald, dat hij, die zich zonder verlof, bij Koninklijk Besluit te verleenen, in vreemden krijgs- of staatdienst begeeft, van rechtswege het Nederlander schap verliest. RUILING VAN GROND IN DE BADPLAATS. Ten behoeve van de verbreeding van de Voorstraat en de verruiming van den hoek van de Voorstraat en den Julianaweg, komt het B. en W. gewenscht voor. dat de gemeente de beschikking krijgt over enkele strooken grond van het bij de kerk behoorende terrein. Deze strooken zijn in totaal groot ongeveer 58 centiaren. De Kerkvoogdij is bereid hiertoe haar mede werking te verleenen, doch zou zelve gaarne de beschikking krijgen over een strook grond, thans behoorende tot het trottoir van het Ju- lianaplein, daar zij behoefte heeft aan meer dere ruimte in de nabijheid van de consistorie kamer. Deze strook is ongeveer 58 c.A. groot. B. en W. stellen den Raad voor te verklaren, dat de strook grond, thans behoorende bij het trottoir van het Julianaplein, ter grootte van ongeveer 58 c.A. niet meer voor den openbaren dienst bestemd is, terwijl zij verder voorstellen de ingevolge artikel 5, eerste lid der Wegen- wet vereischte medewerking te verleenen tot het geven van de bestemming van openbaren weg aan de strooken grond, op den hoek van de Voorstraat en het Julianaplein. ZONDAGSDIENST GENEESHEEREN EN APOTHEKEN Voor spoedgevallen wordt op Zondag 17 Januari de dienst waargenomen door Dr. O. J. R. Lappöhn, Dr. Schuitstraat 8, tel. 3652. De Zondags- en nachtdienst van de apothe kers wordt in de week van 17 tot 24 Januari waargenomen door Apotheek Donker, Bree- straat 67, telef. 3150. DE INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN VAN D.O.K. De Belgische athleten, die op Zaterdag 23 Januari tegen de krachtsportvereeniging D.O.K. alhier zullen uitkomen, zullen op den avond van den wedstrijddag' te 6.54 uur aan het station arriveeren. De Beverwijksche Har moniekapel zal den buitenlandschen gasten een muzikale ontvangst bereiden. Zij zal de Belgen daarna met muziek door de Breestraat naar het wedstrijdlokaal, Veilingsgebouw „Cen trum" aan de Koningstraat, begeleiden. DAMWEDSTRIJD BEVERWIJK—DC.IJ. Voor de eerste klas competitie N.D.B. werd in café Timmer de ontmoeting Beverwijk I— D.C.IJ. II gespeeld. De gasten wisten met 12—8 te win nen en hebben hierdoor hun kansen op het afdeelingskampioenschap aanmerkelijk ver beterd. De uitslag luidt: Beverwijk I: IJmuiden II; 1. D. KikkeD. Ott 11 2. J. A. Ousjoren—J. Smit 0—2 3. S. D. HoogvorstA. Kraai afgebr. 4. W. SpanjaardK. de Jong 20 5. K. Kikke—F. Dukel 0—2 6. B. RennesP. Postma afgebr. 7. A. Peekei—v. d. Heijde 11 8. C. Peekei—v. d. Velde 11 9. J. BakkerSchaap 02 10. L. Kluft—D. Outenaar 11 Voorloopige uitslag: 610 Vermoedelijke einduitslag 8—12. Tevens werd de wedstrijd Beverwijk II IJmuiden III gespeeld, welke wedstrijd met 86 in het voordeel der thuisclub werd afge broken. Hier heeft Beverwijk een fraaie kans om te winnen. 1 DE GEDELEGEERDE IN HET BESTUUR VAN HET ROODE KRUIS. Het raadslid J. Visser heeft, in verband met het praeadvies van B. en W. op zijn voorstel voor de benoeming van een gede legeerde in het bestuur van het Roode Kruis Ziekenhuis, den raad nog het volgende on der het oog gebracht: „Weliswaar heeft de gemeente zich ver bonden tot een vaste jaarlijksche subsidie, doch het vorige jaar is met 15 procent min der genoegen genomen, dan het vastgestelde bedrag, waarbij de vraag kan worden gesteld of deze vermindering gehandhaafd zou kun nen worden zonder de exploitatie te schaden. De gemeente heeft dus ook nog wel eenig geldelijk belang, doch bovenal wordt mede- zeggingscha.p in de exploitatie door een zeer groot deel van de burgerij wenschelijk ge acht, als zijnde in het belang van het zie kenhuis en de gemeenschap, ook al zijn be wijzen achterwege gebleven van een onvoor zichtig beheer. Reeds in een afdeelmgsvergadering van het Roode Kruis van 19 December 1934 is dooi den heer Visser de benoeming van een lid van den raad in het bestuur verdedigd. Daartegen werd geen bezwaar gemaakt en de voorzitter der vereeniging gaf te kennen een gedelegeerde met volle vrijmoedigheid te zien komen De clausule, die den gemeenteraad het recht geeft tot de benoeming is niet rauwe lings in de overeenkomst opgenomen, doch wel overwogen en naar het raadslid meent met algemeene stemmen. Dat de opneming van een dergelijke clau sule in de overeenkomst voor B. en W. niet begrijpelijk is, zou niet tot eer strekken van den toenmaligen gemeenteraad. Redenen, waarom hij zijn voorstel, waaruit voor de gemeente geen enkel nadeel kan voort vloeien, kan aanbevelen. LOOp DER BEVOLKING. Ingekomen: J. C. Padberg, reiziger, van Amsterdam, Adrichemstraat 54. G. F. Legebeke, arbeider, van Heemskerk, Verl. Voorstraat 10. H. W. Thomas en gezin, zonder ber., van Amsterdam, Creutzberglaan 148. A. Celi en gezin, grondwerker, van Zeist, Grensstraat 17. M. C. Haaker, religieuse, van 's-Hertogen- bosch, Peperstraat 44. W. v. d. Weert, dienstbode, van Haarlem, Alkm. weg 305. H. Busman, fabrieksarbeider, van Velsen, C. Matersweg 43. J. de Vries, bouwk. opz. van Zeist, Arends- weg 190. L. Wernke en gezin, los arbeider, van Cas- tricum, Heemsk. weg 132. Th. DamSchaart en gezin, zonder ber., v. Den Helder, Gr. Houtweg 170. Vertrokken C. A. van Wijngaarden, religieuse, naar Ubbergen, Paedolog. Inst. Wed. J. C. Houtzager en gezin, n. Leerdam, Watertorenlaan 19. W. H. Jansen en gezin, gepens. naar Am sterdam, Kromme Waal 24. J. v. d. Ben, chef-machinist, naar Terborg, Doetinchemscheweg 363. G. E. van Summeren, dienstbode, naar Schaaik, Ontginning B 18. C. Groenland, landarbeider n. Zaandam, Zuiddijk 259 C. R. van Dien, geleidster, naar Alphen a. d. Rijn, Stationsstraat 13. T. Koelemeij, stoffenverver, naar Velsen, Eschdoornstraat 17. B. v. d. Mije, arbeider, naar Zandvoort, Hobbemastraat 5. M. Scholten, dienstbode, naar Rotterdam, Smithoekschestraat 207. O. van Alphen, sigarenmaker, n. Kuilenburg, Prijschestraat 3a. W. F. G. v. d. Duim, zonder beroep, n. Am sterdam, Wilhelminagasthuis M. C. Robregt, dienstbode, naar Amsterdam, Valeriusstraat 114. C. G. Robregt, dienstbode, naar Amsterdam, Leidschestraat 90. M. Zaal, dienstbode, naar Krommenie, Zui derhoofdstraat 52. J. S. Jongschaap, employé petr. Mij., naar Heemskerk, Rijksstraatweg 103j. CHRISTELIJKE GEHEELONTHOUDERS VEREENIGING. Vrijdag 29 Januari zal in het Hervormd vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat een vergadering van de plaatselijke af deeling der N. C. G. O. V. gehouden worden. De heer H. H. Kraan zal dien- avond een verhaal ver tellen. Verder houdt de heer P. Bakker een voordracht OPRICHTINGSVERGADERING VOLIERE- VEREENIGING. De oprichtingsvergadering van een plaatse lijke af deeling van de volièrevereeniging, die onlangs moest worden uitgesteld, zal op Dins dag 19 Januari gehouden worden in de Nico Scholtenstraat no. 4. De heer Machielse uit Haarlem, voorzitter van den bond voor Volièrehouders, zal den avond een propagandarede houden. VERGADERING RING „KENNEMERLAND" C. M. J. V. Maandag 18 Januari zal in het Hervormd vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat een vergadering van den ring „Kennemer- land" der Christelijke Jongemannenvereeni- gingen gehouden worden. De agenda vermeldt o.a. een inleiding door ie afdeeling Beverwijk, een vrij onderwerp door de afdeeling IJmuiden en een voordracht door de afdeeling Velsen. (President uoosevet.. crijgt dage lijks 6500 brieven toegezonden. Deze wordenop zijn uitdrukkelijk bevel, alle beantwoord.) Een zware post in waren zin, Om ginder president te wezen, Wanneer je, denk het u maar in, Niet eens je eigen post kunt lezen. Al heet je dan ook Roosevelt, Ben je tot president gekozen, Dan leef je, dat zij vastgesteld, Voorwaar niet in een veld van rozen. Misschien is er wel heel veel goeds, Dat men hem wenscht bij 't brieven schrijven, In dien post-hoorn des overvloeds, Zal 't voor hem ongelezen blijven. Door tal van ambtenaren moet, Het antwoord worden neergeschreven, Op wat de schrijvers, kwaad of goed, Hem op een briefje wilden geven. Wanneer er af en toe eens in Mijn bus een bx-iefje wordt gevoixden, Dan ben ik met mijn heel gezin Verheugd, ja bijna opgewonden. Het is alleen al het idee. Dat iemand ons 't op schrift wou geven, Al valt het dan niet altijd mee, Wat in zoo'n briefje staat geschreven. Maar Roosevelt, de president, Wat kan 'k den armen man beklagen, Om wat men hem aan brieven zendt, Niet af en toe, maar alle dagen. Het komt tenslotte hierop neer: Ik kan soms naar een brief verlangen, Men schrijft hem duizend malen meer, Maar hij mag nooit er een ontvangen. P. GASUS. Wilt U uw motorfiets kwijt? vindt een kooper! 1-3 regels 25cf. iedere regel meer 10ct. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J. C. Joosten en W. v. d. Weerd; K. H. Bilder en C. W. M. de Graaff. Bevallen: C. Jacobsvan Tunen, d.; M. E. van Dok—van Ewijk, z.; J. H. E. Johansen Freek, d.; E. GüntherStengs, z.; A. Brands de Graaft, d.; J. M. Adelaar—de Vides, d.; C. Duikervan Tunen, d.; J. J. de GrootHo nig, z.; G. J. BoosKok, z. Overleden: A. C. B. Kroon, 61 j., ongeh. M. J. de Koning, 87 j., ongeh.; R. Groot, 85 j wed. van C. Kok, te Velsen; A. H. Stalknecht, 17 j., ongeh.; H. Kleverlaan, 58 j., echtgen. van J. Stam; G. Schellevis, 84 j., echtgben. van A. Terol; H. Polling, 72 j., echtgen. van A. J. van Duuren; M. C. Rutte, 63 j., wed. van C. van Beusekom; M. C. Konijn, 63 j„ echtgenoote van M. Stens; M. Los, 70 j., wed van A. Priester. VEREENIGDE VEILINGEN. Kennemerland en Vrije Veiling. Prijsnoteering van 15 Januari: Waschpeen per kist 2075 ct. Spinazie per kist 50 ct. Boerenkool per kist 1020 ct. Andijvie per kist 4085 ct, Wortelen per bos 46 ct. Petei-selie per bos 2—3 ct. Selderie per bos 1V22 ct. Prei per bos 36 ct. Bloemkool le soort per stuk 56 ct. Tomaten per K.G. 1230 ct. Wortelen per K.G. 1 Vz2 ct. Witlof per K.G. 8—12 ct. Spruiten per K.G. 510 ct. Knollen per bos 38 ct. Roode kool per stuk 35 ct. Gele kool per stuk 34 ct. Groene kool per stuk 23 ct. Appelen per K.G. 1625 ct. Noteering van Beverwijk 15 Januari 1936 Spinazie per kist f 0,62 Andijvie per kist f 0,60f 1,10 Koolrapen per zak f 0,15 Wortelen per K.G. f 0,02 y2 Bieten per zak f 0,02V'2 Aardappelen, klei, p. K.G. f 0,021/2—f 0,05!/2 Spruitjes per K.G. f 0,06f 0,14 Boerenkool per bak f 0,13f 0,25 Savoije kool per 100 f 4 Bloemkool per 100 f7,50 Uien per K.G. fO,02V2 Prei per bos f 0,03f 0,06 Pieterselie per kistje f 0,22 Selderie per bos f 0,04 Appelen per K.G. f 0,24—f 0,38 Peren per K.G. f 0,18—f 0,22 Druiven per K.G. f 0,70 Brusselsch lof per K.G. f 0,10f 0,18 Bij den gemeentelijken dienst der arbeids bemiddeling en werkloosheidsverzekering stonden hedenmorgen in totaal 1274 werk zoekenden ingeschreven tegen 1224 aan het einde der vorige week. Beverwijk telde 1123 werkzoekenden (vo rige week 1083) en Heemskerk 151 (141). JEUGDBOND VOOR ONTHOUDING. De plaatselijke afdeeling van den Jeugdbond voor onthouding houdt op Zaterdag 23 Ja nuari een zangavond in het lokaal aan den Alkmaarscheweg. Zondag 24 Januari wordt des morgens een wandeltocht gemaakt. WERKLOOZENKAARTJES VOOR BEVERWIJK—KINHEIM. Voor den wedstiljd BeverwijkKinheim zul len kaartjes voor werkloozen woi'den beschik baar gesteld tegen gei-educeerden prijs. Deze kaartjes zullen Zondagmorgen van 11 tot 12 uur op vertoon van stempelkaart aan het ter rein van „Beverwijk" worden afggeven. STEMPELUREN VOOR DE VOLGENDE WEEK. Voor de week van 18 tot 23 Januari zijn de stempeluren voor de werkloozen als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbond 10.30—11 uur; Christelijke Besturenbond 9.4510 uur. Plaatselijk Arbeiders Secretariaat 10.45— 11.15 uur; R.K. Volksbond 9.4510.15 uur; Wijk aan Zee 99.30 uur. RAAD VAN TOEZICHT VAN DE SPAARBANK. De heer W. Vi'eugde, burgemeester van Heemskerk, is benoemd tot lid van den Raad van Toezicht van „De Spaarbank te Bever wijk". DE VELDLOOP VAN „TURNLUST". De veldloop, die de gymnastiekvereeniging „Turnlust" heeft georganiseerd en die mor gen Zondag 17 Januari op de terreinen van de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken te IJmuiden zal worden gehouden, mag zich in een bijzonder gi-oote belangstelling ver heugen In totaal zullen 76 deelnemers aan den start verschijnen. Inschrijvingen werden onder meer ontvan gen van de vereeniging A.A.C., A.O.A.C., de Volewijckers uit Amsterdam; Zaanland, Wormerveer; Lycurgus, Krommenie, Zee macht. Den Helder; Olympla, IJmuiden; H. A.V., Haarlem. O.m. zullen starten W. Bak ker, A. Klaasse, A. Paap in de A-klasse Onder de deelnemei's in de C-klasse tref fen wij de namen aan van C. Smit uit Krom menie, den winnaar van den veldloop in Den Haag, Frits de Ruyter van Quick, Amsterdam den kampioen vaxnhet K.N.G.V. en den win naar van de „Silverrush" van Duindigt. Het parcoui-s loopt van „Rooswijk" langs de Mekogfabriek, langs den zoogenaamden slakkenberg en vandaar naar de boerderij „Boschlust". De veldloop is voor het publiek het best te volgen vanaf de oude Tuinderslaan. Zooals wij reeds vroeger berichtten is deze veldloop georganiseerd door ..Turnlust" met medewerking van de K.N.A.U. en het K.N. G.V. ter hei'denking van het feit, dat 60 ja ren geleden door de medewei-king van de heeren Delcourt van Kilmpen, Boreel en Molié de eerste veldloop in „Rooswijk" geor- ganisec l kon worden. BALMASQUc VAN DE TENNISCLUB. Zooals wij reeds berichtten zal de Lawn- tennisclub „Beverwijk" op Zaterdag 30 Jan. in het Kennemer Hotel een bal-masqué hou den. Muzikale medewerking veileenen de „Russian Rythm Kiddies" onder leiding van van Funnypatzky. De „Champagne-bar" zal ook ditmaal niet op het appèl ontbreken, maar bovendien zal als bijzonder3 attractie een trouwkamer wor den ingericht naar het vooi-beeld van de be faamdc Engelsche smidse „Gretua Green". Een uitgelezen collectie prijzen is voor dit gecostumeerde maskerfeest beschikbaar ge steld, o.a. voor de mooiste dame, heer, paar en groep, voor de origineelste dame, heer paar of groe en tenslotte voor de meest ko mische dame, heer of paar. Men verzoekt ons te melden, dat introduc ties en inlichtingen uitsluitend te verkrijgen zijn bij de heeren P. Zwager, Lijsterbeslaan 4, Beverwijk. P. Langendijk, Vondellaan 16 en P. Zwager, Willemsplein 10, IJmuiden. ZATERDAG 16 TAN. 1937 GELDLEENING. B. en W. hebben den raad voorgesteld met de N.V. Maatschappij voor Gemeentecrediet te Amsterdam een geldleening aan te gaan van f 53500 tegen een rente van 4 procent. Deze geldleening is noodzakelijk voor de vol gende buitengewone werken: verbouwing en inrichting raadhuis f 6500; openbare veilig heid f 1710; kosten van aanleg van rijwiel paden langs den Heerenweg f 13500; kosten verbetering Rijksweg f 16500; onderwijs f 300 bijdrage borgstellingsfonds voor den midden stand f 990; gasbedrijf buizennet f 4000 dienstleidingen f 2500; muntgasinstallaties f 2000; gasmeters f 3500; terrein verbetering f 500; meetinstrumenten f 500; liftkoker en magazijnuitbreiding f 1000, totaal voor het gasbedrijf f 14000. GEVONDEN VOORWERPEN. 1 belastingmerk, l kettinkje, 1 mestgreep, 11 ceintuur. veiling „ons belang". Noteeringen van Vrijdag 15 Januari: Spruitjes 8 en 10 ct. per K.G. Groene kool 3—4 ct. per stuk. Prei per bos 5 ct. Gele kool 34 ct. per stuk. Boerekool 10 en 14 ct. per kist Wortelen 3 ct. per K.G. burgerlijke stand. Geboren: Matthias Johannes, zoon van G. de Nijs en M. Koot; Peter Maria, zoon van J. E. Wahlen en M. A. Dalderup; Petrus Jacobus zoon van J. Veldt en A. Kroone; Klasina Ma ria, dochter van J. Wokke en A. Tromp; Jaco- Johanna, dochter van K. Beentjes en J. Castricum; Liesje, dochter van J. Bastiaan en C. Maai'sse. Ovei'leden: Pieter Ooms, 47 j., wed. van J. Tijms; Teunis Blomberg 54 j., echtg. van E. E. Daub; Petrus Beentjes, 38 j., echtg. van W. J. IJpelaan; Pieter Kleij, 83 j., wonende te Wor- mer; Petrus Gerardus Trel, 76 j., wonende te Amsterdam; Jan Jans, 65 jwonende te Am sterdam; Anna Catharina Sophia Elisabeth Groepenhoff, 26 j., wonende te Amsterdam; Jacob de Graaf, 85 j.,; Albertus Weelink 46 j., wonende te Amsterdam; Jacoba Anna Geer- truida la Fèbre, echtg. van A. M. Benders; Jannetje Bijl, 76 j., wonende te Den Helder; Adelbertus Dirkson, 77 j„ echtg. van A. van Velzen; Gerben Antonius Fluitman, 68 j., echtg. van J. van Schepen; Antje Beentjes, 73 j., echtg. van Hendrik Zoontjes. loop der bevolking. Vertrokken personen; H. Keck en echtg.; M. A. Sam, A. H. de Hartog en echtg., S. H. Huis man en gez., C. M. J. Schoop, allen naar Am sterdam; L. Wernke naar Beverwijk; G. J. Bleeker en echtg. naar Wormei-veer; A. Orij naar Bloemendaal; D. Leguit naar Bergen (N.-H.); J. R. Kramer (gezegd Freher) naar Den Haag. SANTPOORT EEN BLIJK VAN MEDELEVEN. De vorige week werd kapelaan Wuyster, ter wijl hij op weg was om een ernstigen zieke de H. Sacramenten toe te dienen, op den- Rijks weg door een auto aangereden, waarbij hij zelf vrij ernstige verwondingen in 't gelaat op liep, zijn rijwiel vernield werd en zijn horloge spoorloos vei-dween. Dit laatste bracht een snel in 't leven ge roepen comm. op de gedachte gelden verza melen,waarvoor de kapelaan wederom een fiets en een uurwerk zou kunnen koopen. De com missie vond voor dit doel zooveel medewerking bij de parochianen, dat deze wensch geheel in vervulling kan gaan. Hedenmorgen zou den vrijwel geheel her stelden kapelaan een „enveloppe met inhoud" worden overhandigd. Directe tien millioen beneden raming. Indirecte slechts zes ton. Volgens het overzicht van den stand der Rijksmiddelen per ultimo Decem ber hebben de indirecte belastingen over 1936 f 370.925,387 opgebracht, terwijl de raming bedroeg f 371,525,000. Nadeelig saldo bijna f 600.000. Van de directe belastingen is f 102,383,819,63 op kohier gebracht, terwijl de raming f 113,100.000 be droeg. Het nadeelig saldo is bijna f 10.800.000. De opbrengst der indirecte belastingen kan men waarlijk niet anders dan gunstig noe men. Het bedrag der raming mag niet geheel bereikt zijn, toch is in 1936 f 4.5 millioen meer opgebracht dan in 1935. De cijfers van de directe belastingen staan nog niet geheel vast, omdat het hier Kohier bedragen betreft. Het definitieve eindresul taat kan hier pas later worden gepubliceerd. Van de belastingen, die boven de opbrengst van 1935 gekomen zijn, dienen vermeld te worden: dividend- en tantièmebelasting met f 3.4 millioen; ï'echten en boeten van zegel met f 3.7 millioen; omzetbelasting met f 1,3 millioen en rechten en boeten van successie met f 3,3 millioen. De motoiTijtuigenbelasting is ruim anderhalf millioen gebleven bene den de raming van f 22,5 millioen. WIJZIGING VAN WETSONTWERPEN. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot wijziging van de Gemeentewet, de Pi;ovinciale wet en de Kieswet en tot in trekking van de Gemeente-borgtochtenwet. Het wetsontwerp strekt in de eerste plaats tot vereenvoudiging van de gemeentelijke ad ministratie; daarnaast echter beheslt het ont werp, mede met het oog op het nauwe verband tusschen verschillende bepalingen van de Provinciale wet en de Gemeentewet, eenige voorstellen met betrekking tot de provinciale administratie. HOLLAND—AMERIKA LUN. Dinteldijk, Rott. n. Vancouver, 14 te Swansea Maasdam, 14 v. Rott. te Philadelphia. Veendam, 14 v. N.- York n. Rotterdam. Spaarndam, 16 (12 midd.) v. New-York te Rott. verw. Edam, Rott. n. N.-Orleans 13 v. Houston. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (thuisr.) 14 te Marseille. Heemskerk, 15 v. Hamburg te Amst. Randfontein (uitr.) 15 v. Aden. Jagersfontein, 15 van Bremen te Hamburg. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Nijkerk (thuisr.) 15 te Port Natal. Meliskerk (uitr.) 15 v. Port Okha. HALCYON LIJN. Maasburg, 14 v. Pto. Ferrajo te Morphoubaai voor Rott.-Vlaard. Stad Vlaardingen, 14 v. Vlaard. te Narvik voor Rott.-Vlaard. Stad Zaandam, Sfax n. Vlaard. pass. 15 Gi braltar. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskei-k (thuisr.) 14 te Marseille. Gaasterkerk (uitr.) 15 te Port Said. Meerkerk, 15 van Rott. n. Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisr.) 19 te Havre verw. Maaskerk (uitr.) 13 v. Dakar. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Barneveld, Chili n. Amst. via Antwerpen 15 van Liverpool. Poseidon, Venetië n. Amst. 15 v. Gibraltar. Vesta, Faro n. Genua p. 15 Gibraltar. Calypso, 15 van Varna n. Constantza. Ganymedes, Izmir n. Amst. pass. 15 (2 n.m.) Ouessant. Juno, Danzig n. Amst. 14 v. Kopenhagen. Triton, 15 v. Amst te Rott. Hermes, 15 v. Amst. te Rot. Stuyvesant, 15 v. Amst. n. West-Indië. Perseus, 15 v. Amst. n. Kopenhagen. Achilles, 15 v. Amst. te Rott. Aurora, Calamta n. Amst. 15 (12 midd.) 60 mijl ZW v. Ouessant. Boskoop, 13 v. Arica n. Mollendo. Ceres, 14 v. Stamboul n. Piraeus. Costa Rica, 14 v. Cristobal te Curacao. Crijnssen, Amst. n. W.-Indië, p. 15 Azoren. Luna, 15 v. N.-York n. Pt. au Prince. Pluto, Amst. n. Kopenhagen p. 15 Holtenau. Telamon, 14 v. Burriana n. Castellon. Tiberius, 14 v. Hamburg te Izmir. Venezuela, Barbados n. Amst. p 15 Azoren. Venus, 15 v. Amst. te Hamburg. Alkmaar, 13 v. Talcahuano n. Lrbu. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland (thuisr.) 14 v .Las Falm&A. NED. IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha, 10 te Pladjoe. Agnita, 12 v. Marseille n. Constantza n. Land's End, v.o. waarsch. Rott. Mirza, 11 v. Tampico n. Engeland, 29 in En geland verwacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Pinang, 15 v. Rott. n. Hamburg. Dempo (thuisr.) 19 te Marseille verw. Kedoe (thuisr.) 14 v. Padang. Garoet, 15 v. Rott. te Batavia. Kota Radja, 13 v. Beira n. Tjilitjap. ROTTERDAM—ZUID-AMER.IKA LIJN. Aldabi (thuisr.) 14 v. Victoria (Braz). STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix van St. Aldegonde (uitr.) 15 van Southampton. Poelau Bras (thuisr.) 14 v. Pt. Sudan. Madoera, 14 v. N. Orleans, n. Soerabaja. Tabian, 14 van Amst. n. Batavia. Moena (thuisr.) p. 14 Ouessant. Poelau Tello (uitr.) 14 v. Sabang. Poelau Laut, 14 van Amst te Hamburg. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 15 van Gibraltar. Tarakan, 14 van Batavia n. Amsterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Laomedon, Batavia n. Rott. 14 te Suez. Calchas, Japan n. Rott. 14 van Penang, Antenor, Japan n. Rott. p. 15 Gibraltar. Radnorshire, Dairen n. Rott. 14 van Cassa- blanca. Prometheus, Liverpool n. Java p. 13 Gibral tar Laertes, Amst. n. Java 15 v. Suez. Glenapp, Dairen n. Rotterdam, 14 v. Aden. AANGEKOMEN, 14 Januari: Bastant s.s. Londen Hazewint m.s. King's Lynn Fauna s.s. West Indië Vliestroom s.s. Hull Surreybrook s.s. Goole Oi'estes s.s. Hamburg Hontestroom s.s. Londen Zografia Nicolaou s.s. Vlissingen Heemskerk s.s. Zuid Afrika Coen m.s. Cowes 15 Januari: Wilbo m.. Londen Maetsuijcker m.s. Noordzee VERTROKKEN. 14 Januari: Weichsed s.s. Gdynia Tabian m.s. Batavia Eemland s.s Buenos Aires Salland s.s. Hamburg Ousel s.s. Liverpool Achilles s.s. Middell. Zee 15 Jaixuari: Globe m.s. Boston (L.) Taxiarchis s.s. La Plata Elf Deensche schepen afgeschreven. Bij Lloyd's zijn niet minder dan elf schepen onder Deensche vlag afgeschreven als slacht offers van de November- en December- stor men. Het zijn de i-eeds eerder door ons ge melde negen vischkotters uit Esbjerg en Fre- derikshavn alsmede de Deensche schoeners Freja uit Thurö en Urda uit Svendborg. Passagiersvervoer v. d. Nordd. Lloyd. In het jaar 1936 wei'den met de schepen van den Norddeutscher Lloyd in de vaart op Noord Amerika in beide richtingen 90.725 reizigers vervoerd tegen 73.171 personen in het jaar Om te dokken. Het Grieksche stoomschip „Zografia Nico laou" passeerde Donderdagavond van Vlis singen naar Amsterdam om aldaar in het Droogdok te worden opgenomen. Hét schip moet evenals zoovele Grieksche schepen, die in den laatsten tijd naar Amsterdam passee- ren, eenige reparaties ondergaan. Terug van de proeftocht. Het Nederlandsche motox-schip „Maet suijcker", hetwelk Woensdag j.l. naar de Noordzee vertrok voor het houden van een technische proeftocht, is Vrijdag weer naaj; Amsterdam teruggekeerd.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5