1 Wilt U Koningin te Igls aangekomen DE LAATSTE DAGEN VAN POMPEJI Hazenjacht. Een Luidspreker Koningin dankt het Nederlandsche volk. WEEK-ABONNEMENTEN. Ervaringen Taxi-chauffeur. Onzichtbaarheid. In het begin der vorige week heeft P. Gasus al weinig blijdschap getoond over de uitvinding van den Italiaan dr. Mancini, die stralen heeft ontdekt die personen en voorwerpen onzichtbaar maken. Ik heb er sindsdien veel over nagedacht en ben er ook niet optimisti scher door geworden. Hoe gaat het tenslotte 1 veelal met moderne Wonderen der Tech niek? De menschheid kan ze niet aan. Zij keeren zich dientengevolge tegen haar zelf. De practische bruikbaarheid van moderne technische vindingen schijnt zich vooral op vernietiging te moeten richten: op oorlogs doeleinden, tegenwoordig in de geheele we reld euphemistisch aangeduid als „defensie middelen". Achteraf komt er dan nog een bruikbaarheid in vredestijd bij, maar dat is meer „in afwachting van den Grooten Dag". Nietwaar? H. G, Well's boekje „The Invisible Man", lateor op vrij onherkenbare wijze verfilmd, heeft lang geleden de avonturen van den onzichtbaren menseh al gefantaseerd. Het beeld was zelfs in dien tijd, toen het nog tot een individueel geval beperkt werd en het gangbare idealisme zich niet zoozeer op oor logvoerende massa's richtte, verre van aan lokkelijk. Wij zouden er, nu het blijkbaar wer kelijkheid zal worden, alleen als persoonlijk verdedigingsmiddel tegen een andere nieuwe uitvinding: de televisie, heil in kunnen zien. En dan kan het ook aantrekkelijk wezen voor personen die krachtens hun machtspositie ge vaar voor aanslagen loopen. Zij zouden zich aangenomen dat de straal ook onzichtbaar is min of meer vrijelijk kunnen voortbewegen. Bedenking rijst dadelijk als men zich het nut tige gebruik voorstelt, dat misdadigers ervan zouden kunnen maken. Ook om tot een goediger geval over te gaan zouden scho lieren, die hun les niet kenden, er dingen mee kunnen doen die het belang van het on derwijs zouden schaden. De deurwaarder zou zijn klanten zelden meer thuis treffen als het populaire bestralingsapparaat-voor-iedereen eenmaal alom in den handel verkrijgbaar was. En zoo kan men doorgaan. Er zitten, wat het individu aangaat, enkele voordeelen in, maar de nadeelen overtreffen ze door de maatschappelijke onrust die ze verwekken moeten. Daarbij doet de gedachte aan de on zichtbare auto, defensiemiddel tegen den on zichtbaren politieagent, mij rillen. Het oorlogsgebruik, dat wel weer het hoofd doel van de uitvinding zal zijn, opent het ver schiet van onzichtbare legers, zee- en lucht vloten. Natuurlijk denkt dr. Mancini zijn uit vinding alleen voor Italië te bewaren, maar dat zal hem niet lukken, want zooiets is nog nimmer gelukt. Derhalve zullen, indien zijn straal tenminste op voldoende ruime schaal toepasselijk is, onzichtbare legers en vloten ter zee en in de lucht elkaar pogen te vinden en trachten onzichtbare steden te vernietigen. Ik vrees dat dit laatste niet zoo moeilijk zal zijn .vanwege de zuiverheid der meetkundige plaatsbepalings-instrumenten. En de legers en luchtvloten zullen zich door hun lawaai ver raden zoolang er geen nieuwe uitvinder ver schijnt, die ze geruischloos laat marcheer en en vliegen. Misschien hebben de oorlogssche pen de beste kans voor elkaar onzichtbaar te blijven, hetgeen een groot voordeel voor de -.zwaarrbelaagde menschheid zou zijn. Maar ze zouden elkaar en andere schepen veelvuldig aanvaren. Misschien hiooren we binnenkort wat meer van dr. Mancini's vinding. Ik hoop maar dat hij erg slecht opschiet met de practische toe passing: dat er voorshands een geweldig-kost- bare apparatuur vereischt wordt om met éen klein straaltje een muis, of een appel of zoo iets kleins, onzichtbaar te maken. Meestal be gint het zoo met dergelijke nieuwe geweld dadigheden der techniek, maar even vaak ont wikkelen ze zich op den duur toch en worden ontstellend bruikbaar. Het is miaar de vraag hoe lang het ontwikkelingsproces dhiurt. Met de televisie gaat het gelukkig niet zoo erg vlug, hetgeen eenige hoop geeft. R. P. BEVERWIJK SCHEIDSGERECHT VOOR DE WERK LIEDEN. De heer C. H. Bevelman heeft ontslag ge vraagd als lid van het scheidsgerecht voor de werklieden, B. en W. stellen den Raad voor het gevraagde ontslag eervol te verleenen onder dankbetuiging voor de bewezen diensten. VERGADERING VAN VOLIèREHOUDERS. De vergadering van volièrehouders, die on langs wegens ziekte van verscheidene leden moest worden uitgesteld, zal nu Dinsdagavond te 8.15 uu ten huize van den heer C. Rozen- hart, Nico Scholtenstraat 4, .worden gehouden. Alle volièrehouders worden uitgenoodigd deze vergadering bij te wonen. De aankomst te Napels van Ras Imroe en Dedjaz Ta je Gulalatte, de laatste Abessynische hoofden, die weerstand aan de Italianen boden. Zij zijn beide naar het eiland Ponza in de Golf van Napels overgebracht. O VERWACHT VRIJDAG A.S. EEN CROOTSCH SCHOUWSPEL VERFILMD: 1 DE GROOTSTE NATUURRAMP UIT DE WERELDGESCHIEDENIS DE AARDE BEEFT! HET VUUR DAALT UIT DEN HEMEL! (Adv. Ingez Med.) RENNERSCLUG „KENNEMERLAND". De Rennersclub „Kennemerland" heeft Zon dag haar derde rit gehouden voor de competi tie op home-trainers over 3 K.M. De uitslagen waren: 1. D. Hoolwerf 2 min. 24,4 sec.; 2. D. Neyzing 2 min. 24,4 sec.; 3. E. Tieleman 2 min. 28 sec.; 4. W. Oorthuis 2 min. 30 sec. C-klasse: 1. S. Hollander 2 min. 39,4 sec.; 2. W. Neyzing 2 min. 49 sec. Dinsdagavond te 8 uur zal in het veilingge bouw „Centrum" de laatste rit worden ge houden voor de kampioenscompëtitie over 2 x 500 Meter. „Kennemerland" heeft reeds voorbereidin gen getroffen om evenals het vorige jaar een Nationale Cycle Cross te houden. Vermoedelijk zal deze wedstrijd op 28 Februari in de omge ving van de Hoogovens worden gehouden. VRIJSTELLING OF VERMINDERING VAN VERMAKELIJKHEIDSBELASTING. De afdeelinig Velsen en omstreken van den Nederlandschen Bond van Koffiehuis- Re stauranthouders en Slijters heeft aan den raad verzocht om gedurende het tijdvak van 19 December 1936 tot en met 7 Januari 1937 vrijstelling of vermindering van vermakelijk heidsbelasting en andere op het bedrijf druk kende belastingen te verleenen en tot ophef fing van tapverboden en sluitingsuren te be sluiten. B. en W. stellen den raad voör op het verzoek om vrijstelling of vermindering van belas tingen afwijzend te beschikken en voor het overige het adres aan te nemen voor kennis geving. DE OPCENTEN OP DE HOOFDSOM VAN RIJKSBELASTINGEN. B. en W. deelen mede, dat bij ,een der laat ste wijzigingen der Gemeen,tewet de verplich ting om bij de heffing van opcenten op de hoofdsom van Rijksbelastingen een invorde- ringsveror-dening vast te stellen, is vervallen. In verband met de onlangs vastgestelde nieuwe verordeningen op de heffing van op centen op de hoofdsom der grondbelasting, der vermogensbelasting en van de gemeente-fonds belasting, hebben Ged. Staten er de aandacht op gevestigd, dat de vroegere vastgestelde in vorderingsverordeningen alsnog behooren te worden ingetrokken. B. en W. stellen den raad voor tot intrekking van deze invorderingsverordeningen te be sluiten. OPENBARE VERGADERING VAN DE N. S. B. Op Donderdag 21 Januari a.s., des avonds te half negen, wordt in het gebouw „Odeon" in de Baanstraat een openbare vergadering ge houden van de N. S. B. Spreker is de heer C. van Geelkerken over het onderwerp: „Vrijheid of slavernij, arbeid of werkloosheid, brood of honger?" HET JUBILEUM VAN DE METAAL BEWERKERS. Zaterdag 23 Januari zal het zilveren jubi leum van de plaatselijke af deeling van den Algemeenen Nederlandschen Metaalbewer- kersbond worden herdacht, met een feestavond in de bovenzaal van hotel „Oud Meeren- stein". Deze feestavond, waaraan medewer king wordt verleend door Jan Lemaire en zijn gezelschap, zal uitsluitend toegankelijk zijn voor de leden met hun dames en voor genoo- digden. De feestcommissie verzoekt ons mede te dee- len, dat onder geen voorwaarde aan niet- leden, die op een of andere wijze in het bezit van kaarten zijn gekomen, toegang wordt ver leend. (Een Monnikendammer is tot f 25 boete veroordeeld, omdat hij in de Wieringermeer hazen gejaagd had door ze eerst met zijn autolampen te verblinden en dan te over rijden.) Er wordt maar altijd nieuws bedacht, Ook in de strooperij, Die v-oelt zich, bij verboden jacht, In alle middlen vrij. 't Systeem van 't allernieuwst model, Dat nu ontsluierd wordt, Is 't haasje-over autospel, Als nachtelijke sport. Het is een bloedig wreed vermaak, Waar dan ook straf op viel, De strenge rechter stak een spaak In 't bloedig auto wiel. De jager die in 't naehtlijk uur Op hazen heeft „gesnord", Betaalt zijn nieuwe vinding duur, Als hij zijn boete stort. Het liep voor hem tenslotte mis, Al mikte hij ook goed, Nu hij ook zelf „het haasje" is En zelf ook bloeden moet. WIJK AAN ZEE OEFENING MET DE BOOT. Zaterdagmiddag 2 uur rukte de bemanning van de reddingsboot van de N. Z. Hollandsche Reddingsmaatschappij uit voor een oefening onder leiding van den schipper Grapendaal. In verband chet de lage zee en de Z. W. wind werd de boot op een flinken afstand ten N. van het wraik in zee gebracht, waardoor zij dadelijk over de bank was. De 'Oefening, die ongeveer twee uur duurde, had een vlot verloop. PERSONALIA. Tot opvolger van den Eerwaarden heer N. J. M. Smulders, rector van „Helionare", die door zijn benoeming tot kapelaan te 's Gra- venhage, Wijk aan Zee zal verlaten, is be noemd: kapelaan J. J. Schoorl. HEEMSKERK 50-JARIGE ECHTVEREENIGING. 16 Februari a.s. hoopt het echtpaar P. Len zen en Maria Pekel het gouden huwelijksfeest te vieren. De bruidegom si 83 en de bruid 76 jaren Van hun huwelijk af werd het huisje aan den Oudendijk, waar zij thans nog wonen, door hen bewoond. De oudjes genieten nog een goede gezond heid. De bruidegom werkt nog steeds in zijn tuin en de bruid doet haar dagelijksch werk in huis, waar alles er keurig netjes uit ziet. Het zal het bruidspaar in de komende feest dagen ongetwijfeld niet aan belangstelling ontbreken. HET VERMISTE RIJWIEL TERECHT Het rijwiel van den heer A. v. Lieshout, dat Donderdagavond uit het fietsenrek bij het R.K. Vereenigingsgebouw was vermist, stond het café van genoemd gebouw. De café houder had het even gebruikt en zonder erg in zijn café gezet. VEEFONDS ONDERLING VERTROUWEN. Bovengenoemd fonds houdt Woensdagavond uur in oafé Schippers een ledenvergadering. R.K. V. V. „A. D. O." De uitslagen van Zondag luiden: W. S. V. aA. D. O. a niet doorgegaan. V. O. b—A. D. O. b 1—0 De senioren-wedstrijden gingen in verband met de retraite niet door. MAANDAG 18 JAN. 1937 SANTPOORT NIEUW TELEFOONNUMMER VOOR DE BRANDWEER. Naar we vernemen, zal de plaatselijke brandweer binnen niet al te langen tijd een ander telefoonnummer krijgen. Dit is een gevolg van het feit, dat de heer Jak, in wiens garage de brandweerauto „gestald" staat en die de telefonische oproepen voor de brand weer in ontvangst neemt, veel meer opgebeld wordt dan noodig en voor hem aangenaam is. Dit komt, doordat het telefoonnummer van de brandweer 500 is en dit is met een K er voor óók het „kiesnummer" voor een interlokaal gesprek met Haarlem. Wordt nu de K niet aangeslagen en dat gebeurt door gebrek aan routine nogal eens dan gaat de 'elefoon bij den heer Jak, wien daarmee on- noodig werk wordt bezorgd. HERINNERINGSBORD. Na verkregen toestemming van B. en W. onzer gemeente zal dioor „Santpoorts Bloei" in de muzieknis in 't Rijkenspark een herinne ringsbord worden aangebracht, hetwelk ver vaardigd wordt naar een ontwerp van den heer Lühlfs. Op dit bord zal te lezen zijn, dat de nis gebouwd is met medewerking van „Santpoorts Bloei" door jeugdige werkloozen uit de ge meente Velsen en in gebruik werd gesteld door Mevr. Kwint. HET GOUDEN BRUIDSPAAR. Het fanfare-corps „Wilhelmina" bracht gis teren aan het echtpaar Kuiper—Hakof, dat zijn gouden huwelijksfeest vierde, een serenade. eeri muziekinstrument overdoen speelt het voor U klaar! 1-3 regels 25 ct., eikeregel meerlOct. Reis eenigszins vertraagd. 's-GRAVENHAGE, 16 Januari 1937. Diep getroffen en erkentelijk voor de groote belangstelling en de tref fende wijze, waarop mijn volk in alle zijn geledingen in alle deelen van het rijk heeft blijk gegeven mede te leven met het groote geluk mijner kinde ren bij gelegenheid van hun huwe lijk, wensch ik op deze wijze, waar afzonderlijke beantwoording niet mogelijk is, allen hartelijk dank te betuigen voor de mij toegezonden gelukwenschen. WILHELMINA. Vreemdeling aangekouden. Goede vangst. Door de politie te Velsen werd een vreemde ling aangehouden, die zich daar zonder geldige papieren en zonder middelen van bestaan hield. Bij nader onderzoek bleek, dat de politie hier een goede vangst had gedaan, daar de aan gehoudene dezelfde bleek te zijn, als de Duit- scher, die dezer dagen bij Arnhem uit een rijdenden trein sprong eai wiens spoor men sindsdien bijster was. De Jamboree. Maatregelen voor het zwemmen te Zandvoort. De heer J. de Vries, oud-instructeur bij de Bloemendaalsche Reddingsbrigade, is door het hoofdbestuur der Jamboree 1937 te Vogelen zang aangezocht, de organisatie op zich te ne men van veiligheidsmaatregelen bij het baden en zwemmen der padvinders in zee tijdens de jamboree. Ten Zuiden van Zandvoort zal een strook strand moeten worden voorzien van de noo- dige reddingsmaterialen en verplegingsartike- len, teneinde het gevaar dat er schuit voor de duizenden zwemmers en baders, die er tijdens de jamboree zullen komen, zooveel mogelijk te voorkomen of te bestrijden. Het is de bedoeling, dat de heer De Vries ook als commandant zal optreden van de te vormen brigade, welke zal bestaan uit zee voortrekkers (oudere zee-verkenners). Als men bedenkt, dat er waarschijnlijk door loopend gezwommen zal worden door groepen van 1500 jongens, dan zal men beseffen, dat een goed georganiseerde stranddienst hier zeker op zijn plaats zal zijn. Door gebroken veer van het speciale rijtuig. Koningin Wilhelmina is Zaterdag met haar gevolg aangekomen te Igls nabij Innsbruck in Oostenrijksch Tirol, waar H.M. eenigen weken zal verblijven. De reis naar Igls is voorspoedig verloopen, behoudens een onbeduidend oponthoud bij de Nederlandsch-Duitsche grens. In het Duitsche grensplaatsje Cranenburg bleek, dat bet speciale slaaprijtuig Rotterdam- München, waarin Hare Majesteit de reis maakte, door de spoorwegautoriteiten moest worden afgekeurd, in verband met het feit, dat er in het onderstel een veer was gebroken. De Koningin heeft toen in een gewonen slaapwagen, welke in den trein was voor het traject Amsterdam—Bazel, de reis voortgezet tot Keulen, waarinmiddels door de goede zor gen der Duitsche spoorwegen een speciaal slaaprijtuig in gereedheid was gebracht in de onmiddellijk nabijheid van de plaats van aankomst van den trein. Aangezien dit rijtuig een stoomverwarming had, moesten de Duitsche spoorwegen een voorziening treffen in zake de tractie aange zien op het traject StuttgartMünchen elec- trische tractie, bestaat, de treiii werd voor deze gelegenheid daarom voorzien .van stoomtrac- tie. De Duitsche spoorwegautoriteiten hebben alle medewerking verleend, om het oponthoud voor Hare Majesteit zoo weinig mogelijk hin derlijk te doen zljm. Een der leden van de Deutsche Reiehsbahnen, Direktion Köln, heeft de reis medegemaakt, om zich er van te verge wissen, dat alles een vlot verloop had. Tegen werkloosheid in het bloembollenbedrij f Bedrijfsraad gaat actie voeren. De bedrijfsraad van het bloembollenbedrij f heeft aan de besturen van de werkgeversorga nisaties in het bloembollenbedrijf een rond schrijven gezonden, waarin wordt uiteengezet, dat alle bruikbare middelen moeten worden aangewend om de werkloosheid te beperken. Vast staat, dat er in het bedrijf nog heel wat werk achterwege blijft, dat bij een beteren be drijf stoestand zeker zou worden verricht. Indien de bedrijfsraad over de noodige gege vens beschikt, ware door bespreking met de voor werkverschaffing en werkverruiming aan gewezen instanties overleg te zoeken om voor dit extra werk een subsidieregeling te verkrij gen. Indien vast staat, dat werkelijk extra werk wordt verricht, kan dat aldus het rond schrijven nooit voor de openbare kassen kos ten veroorzaken. De bedrijfsraad verzoekt, daarom de besturen der werkgeversorganisaties deze aangelegen heid met haar leden en andere werkgevers te bespreken en zijn streven, om de werkloosheid zooveel mogelijk te temperen, te steunen. dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag afrekenen. DE ADMINISTRATIE. van een Mijn eerste baantje. We staan buiten, de geslaagden van het eindexamen der vijfjarige H.B.S. Een aardige speech van den directeur, met tal van wijze raadgevingen voor de toekomst, hebben we zooeven aangehoord. Als een lawine is het ons overvallen; we zijn geslaagd, we zijn van school af en we kunnen een baantje gaan zoeken. Maar dat heeft den tijd nog, we zullen het er eerst eens fijn van nemen. Een paar weken vacantie voor het harde blokken van de laat ste maanden hebben we wel verdiend! We maken afspraken voor de volgende dagen, want we zijn er van overtuigd dat het koor het be roemde koor van 5 B, niet maar zoo zonder meer uiteen mag vallen! En we hebben plezier gemaakt die volgende dagen! In gesloten colonne hebben we gemar cheerd door de hoofdstraat, met aan lederen kant een agent en de halve stad achter ons aan. We hebben in de bioscoop het halve schellinkje afgehuurd en zijn er en bloc uit gesmeten Volle vier dagen hebben we plezier gemaakt op alle mogelijke en onmogelijke ma nieren! En toch spat dat beroemde koor uiteen als een zeepbel, eigenlijk tegen ieders wil. Het is opmerkelijk hoe gauw men zijn schoolvrien den vergeet, als men ze nog slechts weinig ontmoet! Na een half jaar kom je nog eens iemand tegen, je zegt Hallo. Na een jaar denk je aan niemand meer en als je gegroet wondt, groet je terug terwijl je je afvraagt; „Wat zou die tegenwoordig uitvoeren?" We staan dus al gauw alleen en worden stilzwijgend opgenomen in het leger van sol- liciteerende „Algemeen ontwikkelde jonge- menschen", dat brieven schrijft op alle moge lijke advertenties in alle mogelijke bladen en blaadjes. Ook ik moet er aan gelooven! Ik behoor niet tot die gelukkige categorie menschen, die zoo van school in een baantje stappen door con nectie van pa of oom of andere kruiwagens. Ik moet me er op voorbereiden zelf een werk kring te vinden en schrijf dus verwoed brie ven. Ik schrijf ze zelfs in serie's, en als ik geen brieven schrijf verveel ik mezelf en m'n huis- genooten! Daarin ga ik verandering brengen, want dat gaat zoo niet langer! Ik heb een idee gekre gen, waarmede misschien iets te verdienen zal zijn. In mijn buurt is een garage gevestigd, waarvan ik den baas wel ken. Met hem ga ik eens praten, ik heb een rijbewijs en ben een ,goed chauffeur. Na eenig heen weer praten worden we het eens. Ik kan bij hem in dienst treden als vierde man. Graag neem ik het aan en vanaf dien dag breng ik m'n tijd door op of onder een auto. In m'n vrijen tijd schrijf ik brieven De zaak waarin ik een baantje heb gekregen is onder den vorigen eigenaar een beetje ver loopen, maar de baas is vol goeden moed en de drie chauffeurs in vasten dienst zijn dat ook, hoewel ze het thans nog best afkunnen. De baas en ik zijn aï heel gauw de beste vrien den; samen sloopen we motoren en zetten ze weer in elkaar. Ik leer massa's in enkele we ken, weet mee te praten over lekke olieleidin gen en vette bougies, over krukassen en zui gers. Het trekt me allemaal buitengewoon aan! Van verveling is nu geen sprake meer! Na drie weken ben ik nog niet met een vrachtje op den weg geweest, maar de baas is toch tevreden over mij. Ik ben geweldig trotsch op mijn eerste eigen verdiende geld en spreek met mijn vrienden enthousiast over mijn werk. Intussehen doen reclame en goede bedie ning wonderen, de klantenkring breidt zich snel uit en al spoedig hebben m'n collega's ge regeld werk. Nu zal ook gauw mijn beurt komen! Op een drukken Zaterdagavond krijg ik dan eindelijk m'n eerste vrachtje. Ik ben alleen in de garage als de telefoon gaat en het geeft me waarlijk een schok van nieuwsgierigheid! Wilt U oogenblikkelijk voorkomen met een wagen, waarop een groote koffer kan wor den meegenomen! Zeker, meneer ik ben direct bij U. Nu, dat treft, de Fiat heeft een groot kof- ferrek. Ik laad vlug benzine en olie en rijd naar het opgegeven adres in Aerdenhout. Voor ik aanbel, poets ik de klep van m'n nieuwe chauffeurspet nog even met m'n mouw op, want het is een eerste vereischte, dat een chauffeur er altijd netjes uitziet! Als de deur op mijn bellen bijna dadelijk opengaat, sta ik voor een heer, die blijkbaar haast heeft. Zoo, ben jij van garage S„ volg me maar even! Ik loop achter hem aan drie trappen op tot een soort zolderkamer, waar een monster van een koffer staat. Die moet mee, maar denk er om dat ie zwaar is! Samen sleepen we den koffer de drie trappen af en met moeite krijgen we hem op het rek. Een paar einden touw vind ik in den wagen en ik sjor den koffer stevig vast. Dan, terwijl ik beleefd het portier openhoud, vraag ik waar meneer naar toe moet. Oh. even hier naar het stationnetje! Driehonderd meter verder ligt namelijk het kleine forensenstation aan den rand van de stad. Woedend sla ik de Fiat aan; heb ik daar voor dien beroerden koffer zoo goed verzekerd? Kwaad begin ik drie minuten later de touwen weer los te trekken, maar zie, terwijl ik nog bezig ben. rijdt de trein reeds binnen. Die hebben we dus gemist! Zeg, chauffeur, ik had toch graag dien koffer nog vanavond -in Warmond, wat zullen we daaraan doen? Dat is de kans van m'n leven, denk ik en na even m'n kilometerboekje te hebben geraad pleegd, noem ik hem den naasten pijs voor dien rit. En dadelijk hapt hij toe! Sjor den koffer dan maar weer vast, dan halen we even m'n vrouw en dan kun je ons er heen rijden. Fluitend trek ik de touwen weer om dien gezegenden koffer en leg er nog een paar extra knoopen bovenop! We halen mevrouw en ik rijd naar Warmond. De Fiat houdt zich best. Zonder de minste stoornis komen we aan. Wachten, chauffeur. Eindelijk na twee uur wordt ik geroepen. Correct houd ik het portier open en meneer en mevrouw stappen in. Onderweg bedenk ik wat de jongens zullen opkijken als ze hooren dat ik met een nieuwen klant naar buiten ben geweest. Als ik in Aerdenhout stop, regent het flink. Nu eerst aanbellen! Ik open het portier pas als het meisjes heeft opengedaan. Ik help mevrouw bij het uitstappen en houd het hekje voor haar open. Dank je, chauffeur. Meneer rekent af! Zeg boy, zeg maar aan je baas dat ik heel tevreden ben, en kom Woensdagavond om denzelfden tijd en met denzelfden wagen voor. - Heel graag meneer. Als ik naar de garage terugrijdt, zing ik! Wat heb ik daar een fijnen klant voor onze zaak gewonnen!

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 9