HET NIEUWE AVONDBLAD Belangrijk voorstel van B. en W. 22e JAARGANG No. 66 WOENSDAG 20 JAN. 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal i 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmulden. Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algerneene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTEN'i'IeN: 1—5 regels 10.75. Kike regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE AD VERTENTIeNOPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit: 600.- bij overlijden: ƒ400.- bij verlies van een hand. voet oi oog; ƒ250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger: 50.- bij verlies van een anderen vinger; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderarm 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.- bij verdrin kingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van ƒ2000.-, indien hetzelfde ngeval den dood van vijf of meer abonnés mocht ten gevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, een Polis is niet noodig. Colijn's Streven. 0 De Noorsche minister van Buitenlandsche Zaken Koht heeft Colijn's uitnoodiging tot een hervatting van de onderhandelingen van 193Ó, toen neergelegd in de conventie van Oslo, aanvaard. Hij is niet overmatig optimis tisch gestemd, deze Noor, en hoe ware dat ook te verwachten bij den huidigen toestand van hQt internationale ruilverkeer? Maar hij hoopt dat de tolmuren tusschen de landen geleidelijk uit den weg kunnen wor den geruimd, en met dit doel kan zijn regee ring zich in principe neerleggen bij het pro gram van Ouchy (in 1932 aanvaard door Ne derland, België en Luxemburg). Zij wil dus gaarne onderhandelen over een veilige basis voor hetgeen zij noemt „rationeele goederen uitwisseling". Het initiatief van dr. Colijn is inmiddels in. de Duitsche pers, die, zooals men weet, geen andere meeningsuiting mag ten beste geven dan die harer regeering, niet erg vriendelijk ontvangen. De Duitsche pers toont zich weer eens beleedigd. Zij meent dat dr. Colijn een opzettelijke tegenstelling heeft willen schep pen tusschen de autarkisch-geregeerde lan den zooals Duitschland, die deze autarkie wel moeten toepassen omdat zij niet over vol doende deviezen beschikken om in het buiten land te koopen, en de andere. Dit verwijt kan in ons land niet anders dan met schouderophalende verbazing ontvangen worden. Als men internationale economische beletselen voor den handel wil wegnemen dient men dat toch wel te doen in overeen stemming met de landen die tot hetzelfde in staat en bereid zijn. Onwillekeurig schept men daarbij de tegenstelling met landen die daar buiten vallen. Opzettelijk doet men dit zeer zeker niet, want het ware voor ons land zeer wenschelijk als onze handel met Duitschland, waarbij wij zeer groot belang hebben, kon her leven. In het Duitsche gebrek aan voldoende deviezen verheugen wij ons dan ook geens zins. Het tegendeel is het geval. Men zou een stap fyerder kunnen gaan en eraan herinneren, dat de vele financiëele avonturen die Duitschland sinds den oorlog heeft door gemaakt, en waaraan wij inderdaad geen schuld hebben, ons volk ontzaglijke sommen hebben gekost en ook in dezen tijd tallooze Nederlandsche kleine bezitters leelijk bena- deelen. Het zou den Nederlanders trouwens niet alleen zeer aangenaam zijn als Duitsch- land's internationale economische positie be ter was, maar als de heele tolmuren-ellende, die Europa gruwelijk benadeelt, ten snelste ten einde gebracht kon worden en de oude vrijheid van internationalen handel hersteld. Helaas hebben wij dit herstel niet in onze macht. Wij zijn slechts een kleine mogend heid althans waar het machtskwesties be treft en de groote mogendheden in Europa laten niet na ons en de andere kleine sta ten daaraan veelvuldig te herinneren. Nu doet het toch wel wat wonderlijk aan als een dier groote mogendheden zich gekwetst toont als wij met eenige andere kleine landen een practische handelsovereenkomst willen slui ten en onze internationale betrekkingen uit breiden voorzoover dat mogelijk is in een verward Europa, dat door zijn verwarringen, gevolg van den oorlog en de eindelooze on derlinge tegenwerking der groote mogend heden, niet alleen onzen handel maar ook zie minister Goering's voorkeur voor kanon nen boven boter ons bestaan bedreigt. Straks, als er misschien weer eens koloniale belangen besproken moeten worden met ande re bezitters van koloniën die in de gevaarlijke nabijheid van Japan liggen kan de Duitsche pers ons ook wel gaan verwijten dat wij hier mee een tegenstelling scheppen tusschen de koloniale mogendheden en de landen die geen koloniën bezitten. Maar het is onze schuld niet dat Dutischland geen koloniën meer heeft. Wij hebben die Duitschland ook niet afgeno men, of helpen afnemen. Wij hebben in de schepping van het treurige Verdrag van Ver sailles part noch deel gehad en het zou ons uitermate aangenaam zijn geweest als het anders ware uitgevallen. De gevolgen ervan zijn ook voor ons, zij het dan langs indirecten weg, allesbehalve voordeelig geweest. Aan deze dingen eens even te herinneren heeft misschien zijn nut wel. Het is voor een kleine Europeesche staat niet zoo buitenge woon prettig tusschen de eeuwige conflicten der groote mogendheden in te zitten. Het is daarbij de plicht van onze regeerders te zor gen, dat onze positie zoo goed mogelijk ver beterd wordt in de hoop op een toekomst die wellicht gunstig kan zijn als het de groote mogendheden mocht behagen, op den duur weer boter boven kanonnen te prefereeren en niet elkaar en en passant ook ons met het laatstgenoemde fabrikaat te vernietigen. Waarop wij in al de bescheidenheid die een klein volk zoozeer past, ons veroorlooven te blijven hopen Jt. A VELSEN Stichting van een gemeentelijken dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon. In de a.s. Dinsdagavond te houden vergadering van den Gemeenteraad zal een belangrijk voorstel worden be handeld, n.l. tot opheffing van de Al gemeen burgerlijke en de Roomsch- katholiek burgerlijke instellingen van maatschappelijk hulpbetoon en tot stichting van een Gemeentelijken Dienst van maatschappelijk hulpbe toon. Het was met de armenzorg in onze ge meente tot nu toe eigenaardig gesteld. Twee armbesturen, een algemeen en een R.K., beide gesubsidieerd uit de gemeentekas, namen ge heel zelfstandig de hun door de Armenwet toebedeelde taak, de verzorging van invaliden, ouden van dagen enz. op zich. De armbestu ren werden later „instellingen van maat schappelijk hulpbetoon", de sommen, waar over deze instellingen de beschikking kregen, liepen in de tonnen en door de crisis werd mede de taak uitgebreider, daar de instel lingen ook de verzorging kregen van door de crisis getroffen inwoners, die geen aanspraak konden doen gelden op ondersteuning van de Rijkssteunverleening. De naam was nu veranderd, het werk der instellingen nam in omvang toe, de gemeente raad mocht de benoodigde gelden voteeren, maar B. en W. bleven buiten elke bemoeiing, hetgeen meermalen tot opmerkingen over de ze ongewenschte verhoudingen in den ge meenteraad aanleiding gaf. Trouwens, dit was niet van vandaag of gis teren. Vele jaren geleden is van zekere zijde samensmelting der armbesturen bepleit, ech ter zonder dat daarbij gedacht werd aan een gemeentelijken dienst, dus met behoud van een zelfstandig armbestuur. Er bleken des tijds onoverkomelijke bezwaren te zijn, die hun oorzaak vonden in het feit, dat beide in stellingen eigen bezittingen hebben. Zoo is o.a. ten name van de Algerneene burgerlijke in stelling van M. H. op het Grootboek der Na tionale Schuld een kapitaal van 12100 in geschreven. De R.K. instelling geniet de rente •van een kapitaal van 6050.— zij bezit een aantal woningen en eenige landerijen. Maar wat vroeger niet mogelijk was blijkt thans wel te kunnen. Ook van die zijde, waar van men vroeger van een verlaten van het oude systeem niets wilde weten, schijnt men ter wille van betere verhoudingen over de oude bezwaren te zijn heen gestapt. Als we in aanmerking nemen, wat over de ze aangelegenheid in de laatste raadsverga deringen is gezegd, gelooven we op aanneming van het voorstel van B. en W. te mogen re kenen. VERGADERING GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden op Dins dag 26 Januari 1937, des namiddags 7 uur, ten Gemeentehuize. Agenda: 1. Belastingzaken 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Aflossing respectievelijk per 24 Maart en 10 April 1937 van twee geldleeningen, oor spronkelijk groot f 290.000, per resto groot f 235.000 en f 110.912,50, per resto groot f 105.377,50, en aangaan van twee nieuwe lee ningen terzake. 4. Verleenen van een pensioentoeslag, in gevolge artikel 5 der „Verordening in ver band met de invoering der pensioenwet voor de gemeente-ambtenaren 1913 en der we- duwenwet voor gemeente-ambtenaren 1913". 5. Aankoop van grond te IJmuiden. 6. Verzoek van de Vereeniging voor Chris telijk Nationaal Schoolonderwijs te Sant poort, om de benoodigde gelden uit de ge meentekas te mogen ontvangen ten behoeve van de uitbreiding met twee leslokalen der onder haar beheer staande school voor gewoon lager onderwijs aan de Frans Netscherlaan aldaar. Wijziging van het raadsbesluit dd. 13 October 1936, No. 12, inzake uitkeeringen aan besturen van bijzondere scholen, ingevolge artikel 205 ter, le lid. der Lager Onderwijswet 1920. 8. Opheffing van de Algemeen burgerlijke instelling van maatschappelijk hulpbetoon en instelling van een Gemeentelijken Dienst van maatschappelijk hulpbetoon. 9. Overplaatsing hoofden van scholen. 10. Verlaging van huurprijzen van een wo ning en van perceelen tuingrond. 11. Gebruikmaking van de bevoegdheid, ge geven bij artikel 36, alinea 4, der Woningwet, om te bepalen, dat een plan van uitbreiding voor een gedeelte der gemeente wordt voorbe reid. 12. Overeenkomst gaslevering Staatsvis- schershavenbedrijf. 13. Aanschaffing van een auto, ingericht voor het mechanisch ledigen van rioolputten, straatkolken, klaarbakken enz. 14. Vaststelling van bepalingen betreffen de de gevallen, waarin en de voorwaarden waaronder indienstneming op arbeidsovereen komst naar burgerlijk recht kan plaats heb ben door of vanwege de gemeente Velsen. 15. Wethouderspensioenen. Gaslevering aan het Staats- visschershavenbedrijf. B. en W. stellen den Raad rechtstreeksche levering aan de afnemers voor. Volgens artikel 11 van het bestaande con tract voor gaslevering aan het Staatsvis- schershavenbedrijf, aangegaan den 18 Augus tus 1927, is de door dit bedrijf aan de ge meente te betalen prijs per M3. 20 pet. lager dan de gemiddelde prijs per M3. waartegen het bedrijf het gas verkoopt. Voorts is de ge meente verplicht een eventueel verlies op de distributie van gas in eenig jaar. aan het Rijk te vergoeden. Volgens artikel 10 zijn de tarieven voor gaslevering door het Staatsvisschershaven- bedrijf aan de vex-bruikers gelijk aan die, welke door den Raad zijn of nader worden vastgesteld voor dat deel der ge meente, waar van gemeentewege rechtstreek sche levering aan de verbuikers geschiedt. Tijdens de vaststelling van het contract was de gasprijs voor levering over deix munt meter vastgesteld op 9 cent en voor levering over den gewonen meter op 9 cent, per M.3 Thans bedragen deze prijzen 8-1/2 en 8 cent, terwijl voor verwarming 3 cent per M3 wordt betaald. Het gevaar is niet denkbeeldig, dat de gemeente te eeniger tijd op grond van het bepaalde in artikel 13 een verlies zou moeten dekken, terwijl een vergoeding van 20 pet. van de bruto opbrengst van gas voor indus- trieele doeleinden te hoog moet worden ge acht. Verder verdient het uit een algemeen eco nomisch oogpunt aanbeveling, de gasdistri butie in één hand te brengen. De pl.m. 160 verbruikers, woonachtig of hun bedrijf uit oefenende aan de Zuidzijde van de Visschers haven kunnen zonder personeelsuitbreiding door het gasbedrijf worden bediend. Bovenstaande overwegingen waren voor B. en W. aanleiding, zich in verbinding te stellen met den directeur van het Staats- visschershavenbedrijf om te komen tot een wijziging van het. contract. De directeur is het in principe eens met de denkbeelden van B. en W„ doch moet als voorwaarde stellen, dat een zeker percentage van de bruto op brengst van het gas aan zijn bedrijf wordt vergoed. Na gepleegd overieg verklaarde de directeur accoord te gaan met een vergoe ding van 15 pet. op het huishoudgas en van 5 pet. op het gas afgeleverd voor industrieele of verwarmingsdoeleinden. Bij overgang van de distributie aan de ge meente zullen de volgende activa van het Staatsvisschershavenbedrijf moeten worden overgenomen Boekwaarde op 1 Januari 1936 Dienstleidingen f 2699.82 Muil tgasinstalla ties 235.54 Gasmeters 4498:98 Totaal f 7434.34 Rente afschrijving en onderhoud op „Dienstleidingen" en „Muntgasinstallaties" worden begroot op f 320 Wat de „Gasmeters" betreft kan worden aangenomen, dat de jaarlijksche lasten, voortvloeiende uit de overname, door de op brengst der meterhuur, welke over 1935 f 500 bedroeg, volledig worden gedekt. De korting door het Staatsvisschershaven bedrijf genoten op de bruto-opbrengst van het gas, bedroeg over 1935 f 1435.70. Bere kend naar de sedert 1 Januari j.l. geldende prijzen zou deze korting f 1143.11 hebben be dragen. Bij overneming van de distributie door de Gemeente zou de uit te keeren vergoeding, gebaseerd op het jaarverbruik in 1935, en met inachtneming van de nieuwe prijzen, be dragen: voor huishoudgas 15 procent, van f 1809.25 is f 271.39 voor industrie en verwarming 5 pet. van f 3906.54 is 195.33 Totaal f 466.72 De jaarlijksche lasten komen dan in totaal op f 320 plus f 466.72 is f 786.72. Bij bestendiging van den bestaanden toe stand zou de vergoeding per jaar bedragen f 1143.11, zoodat de overneming der distri butie een voordeel voor de Gemeente kan op leveren van ongeveer f 360 per jaar, terwijl bovendien het risico van art, 13 uitgesloten wordt. Tusschen den directeur van het Staats visschershavenbedrijf en B. en W. is over eenstemming bereikt omtrent een op grond van het bovenstaande nieuw te sluiten over eenkomst, in verband waarmede B. en W. den Raad voorstellen hun machtiging te verlee nen de in ontwerp opgemaakte overeenkomst af te sluiten. R. K. VROUWENBOND. De afdeeling van den R.K. Vrouwenbond houdt a.s. Zondagavond 24 Januari een fees telijke bijeenkomst in het R. K. Vereni gingsgebouw aan de Mahustraat. Dien avond zal het nieuwe vaandel door den geestelijken adviseur worden ingewijd. De R.K. Rederij kerskamer „Alberdingk Thijm" zal opvoeren het blijspel in vier bedrijven „De gezworen kameraden". VERBOUWING. Het verbouwen van een perceel aan den Zeeweg alhier tot winkelhuis, voor rekening van den heer Bleeker, is opgedragen aan den heer W. A de Bruyn alhier. R. K. KIESVEREENIGING. De R.K. Kiesvereniging IJmuiden I geeft Donderdag 21 Januari een praatavond voor R.K. Kiezers in het R.K. Verenigingsgebouw aan de Mahustraat. Spreker is de heer A. J. Loerakker, lid der Tweede Kamer te Haar lem. De werkloosheid. Thans 343 werkloozen minder dan verleden jaar. Het aantal werkloozen in deze gemeente bedroeg op 16 Jan. '37 18 Jan. '36 Bouwvakarbeiders 583 657 Metaalbewerkers 278 373 Houtbewerkers 42 44 Landarbeiders 72 61 Havenarbeiders 113 124 Visschers 205 260 Kan toor be dienden 45 46 Losse arbeiders 763 768 Overige beroepen 316 338 Mannen boven de 18 jaar 2417 2701 Mannen onder de 18 jaar 157 178 Vrouwen boven de 18 jaar 18 37 Vrouwen onder de 18 jaar 18 37 Totale werkloosheid 2610 2953 Het aantal was dus 343 minder dan een jaar geleden. OPVARENDEN VAN DE DISCOVERY TERECHT. De Britsche minister van koloniën heeft van den gouverneur van de Falkland-eilan- den, die zich aan boord bevond, van de Ajax het bericht ontvangen, dat de tien leden van de bemanning der Discovery, die sinds eenige dagen vermist werden, gezond en wel zijn teruggevonden. Men weet, dat zij op een tocht over het King George eiland (Zuidelijke Poolzee) zoek geraakt waren. Loop der bevolking in 1936. Vermeerdering zoowel door geboorte- als door vestigingsoverschot. Zooals reeds werd gemeld, bedroeg de be volking dezer gemeente op 31 December 1936 45916, zoodat de netto-vermeerdering 731 be droeg. Volgens ons nader verstrekte gegevens ver meerderde de bevolking, die op 1 Januari 1936 bedroeg 22504 mannen en 22681 vrouwen of totaal 45185 gedurende het jaar 1936 door geboorte met 431 m. en 397 it. tot. 828 door vestiging met 1336 m. en 1544 vr. tot. 2880 Geheele vermeerd. 1767 m. en 1941 vr. tot. 3708 De bevolking verminderde in 1936 door sterfte met 165 m. en 144 vr. tot. 309 door vertrek met 1235 m. en 1433 vr. tot. 2668 Geheele vermind. 1400 m. en 1577 vr. tot. 2977 De netto-vermeerdering bedroeg derhalve 367 pi- en 364 vr., totaal 731. Het aantal geborenen binnen de gemeente bedroeg 862 w.o. 47 levenloos. In 1935 bedroeg- het aantal geborenen 822, w.o. 20 levenloos. De sterfte binnen de gemeente, zonder de levenloos aangegevenen was 308 (v.j. 274). Het aantal huwelijken was 348 (v.j. 321), dat der echtscheidingen 12 (v.j. 19). Controle op de mazen. Twee schippers verbaliseerd. De laatste dagen wordt vanwege de Vis- scherij Centrale controle uitgeoefend op de kuilen van de netten aan boord van de trawlers en naar ons ter oore kwam is reeds tegen een tweetal schippers van kusbbooten proces-verba al opgemaakt. Het is gebleken, dat over de gevolgen van het verbod van visschen met mazen, kleiner dan 7 c.M. zeer verschillend geoordeeld wordt. Er zijn schippers, die vreezen. dat hunnen vangsten er aanzienlijk door zullen verminderen, anderen daarentegen, juichen dezen maatregel ten zeerste toe. De practijk zal wel spoedig leeren, wie er gelijk heeft. KLEINE DIEFSTALLEN. Een inwoner van Haarlem heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van eenige scheepsbenoodigdheden, ontvreemd van een in de Visschershaven liggenden trawler. Verder deed een inwoner van IJmuiden aangifte van diefstal van eenig timmer mansgereedschap, ontvreemd uit -een keet op het Sluiseiland. UITVOERING P.A.L.V.U. De Arbeidei-s-Tooneelvereeniging p.A.L.V.U. regisseur de heer H. van Dokkum geeft Dins dag 26 Januari een uitvoering in Thalia. Op gevoerd zal worden het blijspel „De Doofpot" van J. v. d. Pol. Er is bal na onder leiding van den heer Van Dokkum met muziek van de „Red Rhythm Boys". GESLAAGD. Voor het practijk-diploma Boekhouden van de Vereeniging van Leeraren in het Boekhou den slaagden onze plaatsgenooten de heex*en A. Vlietstra en G. Out en voor de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen de heer J. Kelderman, allen leerlingen van den heer Joh. Orth, alhier. Visscherijnieuws in een notedop. Naar zee. De Raaf IJM. 432, die in het dok is geweest voor onderzoek, zou heden weer naar zee vertrekken. Thans is de Sumatra IJM. 253 in het dok geplaatst om voor de visscherij te worden klaargemaakt. De Alkmaar xoeer terug. Terwijl de trawlers Bergen en Petten uit de haven sringen, kwam de Alkmaar van dezelfde reedö*H er in, na een reis op Engeland te hebben gemaakt. De Alk maar was 26 dagen uit Engelsche prae-historie en traditie. Voordracht van Mr. J. Foster Forbes voor de English Association. HAARLEM Dinsdag. Voor de afdeeling Haarlem van de English. Association heeft de heer J. Foster Forbes gisteravond in een der zalen van restaurant Brinkmann een lezing over Engelsche prae- historie en folklore gehouden. Mr. Forbes, die uitgebreide studies over pi-ae-historie en folklore gemaakt heeft, gaf zijn toehoorders allereerst een indruk van de vroegste periode der Britsche cultuur. Even als in andere deelen van Europa stond ook de oude Engelsche beschaving sterk onder invloed der Egyptenaren De zonen van dit ondernemende en intellectueele volk aan den Boven-Nijl trokken de zee over. kwamen via Spanje in West-Europa terecht en streken o.a. aan de westzijde van Engeland en Ier land neer. De Egyptische invloed is terug te vinden in de steenen graftomben, die wat indeeling en gedachte aangaat overeen komst vertoonen met die dei- Egyptenaren. De vereering van de zon., bij de Egyptenaren in de godheid Ra gepersonifieerd, is even eens punt van overeenstemming. Een veel vuldig voorkomend symbool van de zon was de slang en de swastika. Hieraan knoopte spreker een beschouwing vast over de tegen stelling licht-duisternis, die zoo'n belang rijke plaats inneemt in de mythe der Euro peesche volken. In Engeland wordt de zonnt« vereering voortgezet in de traditioneel» plum-pudding, die imet Kerstmis in de meeste gezinnen ter tafel verschijnt en in wezen het symbool van het„licht in ide duis ternis" is. Van de overblijfselen luit het steenen tijd perk liet Mr. Forbes een aantal interessante lichtbeelden zien. Zij betroffen de kolossale steenbouwsels, die tot tempels dienden en de prae-historische terpen voor vergaderin gen en rechtspraken. Het begin van het ijze ren tijdperk kan voor Engeland op pl.m. 1200 jaar voor Christus geschat worden. In deze periode zou het land door reuzen bevolkt ge weest zijn en Mr. Forbes' persoonlijke onder zoekingen hebben hem de overtuiging gege ven, dat deze veronderstelling inderdaad als juist moet worden aangenomen. De mensch uit het ijzeren tijdperk was een hartstochte lijk krijgsman, hij gebruikte al een soort wagen en wist het paard aan zijn wil te on- derwei-pen. In het tweede deel van zijn lezing behan delde Mr Forbes een aantal der onsterfelijke Engelsche tradities, zooals daar zijn de aflos sing van de wacht voor Buckingham Palace, die iederen dag weer de belangstelling van vele honderden trekt, de vijfde November, de herdenkingsdag van Guy Fawkes" be rucht buskruiteomplot met de daaraan ver bonden bedelpartijen der Londensche straat jeugd. de modeparade bij de jaarlijksche cricketmatch Eton-Harrow, de meeting van de coachclub in Hydepark. In het bijzonder wijdde spreker de aandacht aan den impo- santen Tower met zijn even imposante be wakers, de beef-eaters afgeleid van het Fransche buffetier en Westminster Abbey, waar jaarlijks een schoone traditie wordt hoog gehouden, nl. die der Maunday-money, het verdeelen van geld onder de armen, het geen verleden jaar door Edward VIH per soonlijk geschiedde. De voorzitter, dr. F, P. van der Voorde heeft Mr. Forbes bij het begin van den avond met een kort woord ingeleid en hem na afloop in een bijzonder waardeerende speech voor zijn leerzame voordracht dank gezegd. FAILLIS S EMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank alhier zijn Dinsdag 19 Januari de volgende faillisse menten uitgesproken J. W. Raatgever, pensionhouder, wonende te Haarlem, Ged. Oude Gracht no. 24. Curator mr. A. W. Hellema, wonende te IJmuiden. B. Hemmelder, koopman in stijfsel, wonende te Zaandam, Czarinastraat 36. Curator Mr. L. V. Hoog, wonende te Haarlem Mevr. A. J. J. Sangster, wed V. Loosjes, zonder beroep, wonende te Bloemendaal, Juli- analaan 32. Curator Mr. M, van Toulon van der Koog, wonende te Haarlem. Johan Roetman, sigarenfabrikant, wonende te Haarlem, Vosmaerstraat 87. Curator mr. F. M. Hagemeijer, wonende te Haarlem. F. Nagel, caféhouder, destijds te Amsterdam, thans wonende te Haarlem, Kruisweg 28. Curator mr, J. Deenik, wonende te Haarlem. N. H. Heere, handelsemployé, vroeger wo nende te Soerabaia, thans te Zaandam, Scha penpad no. 30. Curator mr. F. A. Davidson, wonende te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten, mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon, te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werden opgeheven de faillissementen van: J. Koper, metselaar, wonende te Zandvoort, Westerpai'kstraat 27. Curator mr. J. A. P. C. ten Bokkel, wonende te Haarlem. F. A. Beelen Jr., fruithandelaar, wonende te Haarlem, Wagenweg n. 118. Curatrice mevr. mr. E. A. J. Scheltema- Conradi, wonende te Haarlem. Op grond van verzet werd vernietigd het faillissement van H. Westmijze, behanger en stoffeerder, wonende te Pimmerend. Curator mr. O. H. van Wijk, wonende te Heemstede.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1