Raadsvergadering Beverwijk. An der schonen blauen Donau. BURGERLIJKE STAND Geen verhooging van de Per- soneele Belasting. Bouw van een nieuwe openbare school. Terrein aan den Grooten Hout weg wordt aangekocht. In stelling; van een dienst voor So ciale Zaken. Wegverbetering te Wijk aan Zee. Gisteravond vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester, Mr H. J. J. Schol tens. Afwezig was de heer B. Schelvis. Nieuwjaarsrede burgemeester. De voorzitter hield, alvorens met de behandeling van de agenda te beginnen, een nieuwjaarsrede, waarin hij na een woord van gelukwensch aan raadsleden en ingezetenen, memoreerde, dat 1936 voor de gemeente een zeer belangrijk jaar was. Het schonk het aanzien aan de huidige gemeente Beverwijk en zal daarom te allen tijde als een keerpunt in ons gemeentelijk leven worden aange merkt., Moge later blijken, aldus spr., dat dit zoo belangrijke feit tevens het uitgangspunt is geweest voor een zegenrijken opbouw. Daar toe de grondslagen te leggen, zoo zei de bur gemeester, is onze even eervolle als verant woordelijke taak. Overigens was 1936 een moeilijk jaar, zoo wel voor de burgerij als voor de bestuuurders der gemeente en ook voor degenen, die hen terzijde stonden. Het is met hoop en dank baarheid in het hart, vervolgde spr.. dat wij 1937 zijn ingegaan onder teekenen, die in meer dan één opzicht bevredigend zijn. Er zijn teekenen, dat het nieuwe jaar gunstig zal afsteken bij zijn voorganger. Het con junctuurbeeld klaart eenigszins op. De werk gelegenheid ondervond hiervan reeds een in vloed ten goede. Het aantal ingeschrevenen bij de arbeids beurs was op 15 Januari 237 minder dan op het overeenkomstige tijdstip van 1936. Op zichzelf zegt dit niets, omdat er toe vallige factoren in het spel konden zijn. Doch het feit, dat dit laatste niet het geval is, dat •hier dus sprake is van een werkelijke en naar het schijnt standvastige verbetering van de arbeidsmarkt, is verblijdend te noe men. Er is uit te lezen, dat ook hier de op leving tot uiting komt, die zich allerwege doet gevoelen. Aan den ernst der omstandig heden zou men echter te kort doen, indien men deze niet nuchter onder het oog zou blijven zien en in stede van gematigde ver wachtingen te koesteren, zich zou overgeven aan een ongetemperd optimisme. Na te hebben herinnerd aan het huwelijk van de kroonprinses en Prins Bernhard. ein digde de burgemeester met de bede, dat de Allerhoogste den gemeenschappelijken ar beid zou mogen zegenen en dat dit zal mo gen leiden tot het welzijn van Beverwijk, zoo wel in geestelijk als in materiaal opzicht. Hamerstukken. In de commissie van overleg voor de amb tenaren werden benoemd de heeren J. P N. van Doorn, J. W. Gabel en K. Steyn; in die voor de werklieden de heeren N. Passchier, H. Rothe en H. B. Vink. Vastgesteld werden suppletoire begrootin gen. dienst 1936 en 1937. Goedgekeurd werden een suppletoire be grooting voor Maatschappelijk Hulpbetoon dienst 1937, de rekening over 1935 van het Gasthuis te Wijk aan Zee en van de begroo ting voor 1937 dezer instelling. Onderwijsovereenkomst. B. en W. stellen den Raad voor de ge meenschappelijke regeling met de gemeente Castricum omtrent de toelating van leerlin gen uit die gemeente op de school voor bui tengewoon lager onderwijs alhier in werking te doen treden met ingang van 1 October jl. Aldus besloten. B. en W stellen den raad voor; I. het aantal scholen voor gewoon lager onderwijs met één uit te breiden; 2. aan te wijzen als plaats waar deze school zal worden gesticht het terrein aan den Grooten Houtweg. Zoodra de plannen voor deze stichting zijn uitgewerkt, zullen B. en W een voorstel doen inzake beschikbaar stelling van het noodige crediet; 3. het comité tot instandhouding van de voormalige openbare fröbelschool het gratis gebruik van de lokalen in het gebouwen complex in de C. H. Moensstraat met ingang van een nader door het College te bepalen datum, op te zeggen; 4. B. en W. te machtigen aan genoemd comité andere localiteiten gratis in gebruik te geven; 5 a. de vier les-lokalen van de begane- grondverdieping en twee lokalen op de eer ste verdieping van dat gebouw te bestemmen voor huisvesting van de gemeentelijke huis houd- en industrieschool, eveneens met in gang van een nader door B. en W. te bepa len datum; b. het genoemde gebouwencomplex met twee lokalen uit te breiden en B. en W. daar voor een crediet te verleenen tot een bedrag als onder goedkeuring van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zal blijken noodig te zijn. De heer Steyn (V.-D.) sprak zijn groote voldoening uit over dit voorstel. Wel vroeg spr. zich af, hoe de gemeente af komt van de vorming van klassen in hulplokalen. In het voorstel heeft spr. niet kunnen ontdek ken op welke wijze het college daarin wil voorzien. De voorzitter antwoordde, dat school 1 zal verhuizen naar het nieuwe gebouw. In ■de vrij komende school en in enkele lokalen van de andere scholen zal voldoende ruimte zijn, om daarin ook de leerlingen van de hulplokalen onder te brengen. Terrein voor de nieuwe school. B. en W. stellen voor aan te koopen van J. Bleeker een perceel tuingrond met woonhuis, Groote Houtweg 180, groot 2 H.A., 1 A., 20 c.A. voor een prijs van f 1800; de aan te koopen perceelen in te brengen in het grondbedrijf voor een bedrag van rond f 19000; van deze perceelen een gedeelte ter grootte van 4120 c.A. voor een prijs van f 3 per cA.. te bestem men voor den bouw van een openbare lagere school. De heer Steyn vond het een moeilijkheid, dat in de voorwaarden is opgenomen het recht voor den verkooper, om een vergoeding van de gemeente te eischen, wanneer hij het perceel grond, dat hem gelaten wordt, niet langer zal gebruiken voor de uitoefening van het tuin bouwbedrijf. Spr. vroeg, op welken post deze levenslange uitkeering van f 10 per week zal worden ondergebracht. Wanneer men deze uitkeering kapitaliseert, wordt de prijs met f 10.000 verhoogd. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. geen betere oplossing mogelijk achtten. Ove rigens zal deze lijfrente, gekapitaliseerd, mis schien een verhooging van f 5000 be teekenen. Teneinde den raad daaromtrent de gevraag de inlichtingen te verschaffen schorste de voorzitter de openbare vergadering voor een zitting met gesloten deuren. Na heropening der vergadering werd het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen. Regeling geneeskundige diensten. Voor een goede regeling van de geneeskun dige diensten stellen B. en W. voor; a. voor het verrichten van kostelooze vac cinaties en revaccinaties. de doodschouw, de keuring van het gemeentepersoneel en de con trole van het gemeentepersoneel, dat niet onder de werking van de ziektewet valt voor de kern Beverwijk en Wijk aan Duin jaarlijks een der plaatselijke artsen aan te wijzen met uitzondering van den arts te Wijk aan Zee. b. aan de heeren Th. J. J. Duterloo, W. Nete lenbos en J. v. d. Ree eervol ontslag te ver leenen uit hun betrekking als gemeente geneesheer, tevens belast met het verrichten der kostelooze vaccinaties en revaccinaties in de voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin; c. de belooning van den geneeskundige, be last met de geneeskundige armenverzorging voor den arts, gevestigd te Wijk aan Zee, te bepalerf op f 300 per jaar en voor elk der artsen, werkzaam in de af deeling Wijlt aan Duin, op f 200 per jaar, een en ander met in gang van 1 Januari 1937. De heer Gabel heeft vernomen, dat de uit voering van de regeling der ziekenfondspre mies wacht op een van de kleine fondsen. Spr. vond het niet gewenscht, dat de arbeiders in de voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin daarop moeten wachten. De voorzitter achtte het juister, om deze zaak in haai- geheel uit te voeren. De heer Gabel wees er nog op, dat het niet alleen in het belang is van de arbeiders, maar ook in dat der ziekenfondsen, want vele men schen bedanken reeds voor het lidmaatschap. Spr. drong op spoed aan en zei voorts, dat de regeling toch vast kan worden ingevoerd voor dat deel der betrokkenen, dat daarvoor reeds in aanmerking kan komen. Ook de heer Welagen was deze meening toegedaan, evenals de heer Vink, die boven dien nog wees op het voortbestaan van een z.i. onbillijken toestand. De voorzitter deed de toezegging deze zaak zoo spoedig mogelijk op de agenda te zul len plaatsen. De heer Rothe wilde gïaag weten, waarom er verschil in belooning bestaat voor de artsen. De heer Tervoort, oud wethouder van Wijk aan Zee en Duin, lichtte dit punt toe en zei, dat deze toelage destijds hooger is gesteld, om de vestiging van een arts te Wijk aan Zee mogelijk te maken. Het voorstel van B. en W. werd: aangenomen. Dienst voor Sociale Zaken. B. en W. stellen den raad voor te besluiten: 1. tot opheffing van de burgerlijke instelling „Maatschappelijk Hulpbetoon" te Beverwijk en van het Burgerlijk Armbestuur in de voorma lige gemeente Wijk aan Zee en Duin en tot het verleenen van eervol ontslag aan de leden dier instellingen; 2. tot opheffing van de betrekkingen van secretaris-penningmeester dier instellingen en van de betrekking van armbezoeker bij de in stelling „Maatschappelijk Hulpbetoon" en tot het verleenen van eervol ontslag aan hen, die thans als zoodanig in functie zijn; 3. tot instelling van een gemeentelijken dienst voor Sociale Zaken en tot vaststelling van de ontwerp-verordening op dien dienst. Tenslotte wordt voorgesteld, de bezittingen van de op te heffen diensten rechtstreeks bij de gemeente onder te brengen. Van de s.d. raadsfractie was een voorstel in gekomen. om de benoeming van den directeur door den raad te doen geschieden. Namens de R.K. raadsfractie had de heer H. B. Vink voor gesteld de commissie van advies, bedoeld in artikel 4, te doen bestaan uit tenminste drie en ten hoogste vijf personen. In elke commissie neemt één lid van het college van B. en W. zit ting, die dan tevens voorzitter der commissie is. De leden van de commissies worden be noemd door den gemeenteraad. Hiervoor die nen B. en W. bij den gemeenteraad een aan beveling in. De voorzitter zei allereerst, dat de be noeming van een directeur buiten de secretarie een geheel ander beeld geeft aan de zaak. Be verwijk is nu nog geen gemeente van een om vang, die dit noodig maakt. De heer Gabel vroeg of B. en W. op het (In het a.s. voorjaar zal 's werelds beroemdste wals An der schonen blauwen Donau van Johann Strauss 70 jaar oud wordenter gelegenheid waarvan de Oosten- rijksche omroep een internationale uitzending ervan zal organiseer en.) Van alle walsen en er zijn er zooal wat geschreven, In „An der schonen blauen Donau" wel het meest beroemd. Verscheidene zijn jaren lang op 't repertoire gebleven. Maar geen wordt nog zoo vaak gespeeld en zoo met eer genoemd. Haast zeventig jaar lang gaan de opvolgende geslachten, Nu reeds op deze tonen met de beenen van den grond, Hoewel je nauwlijks van de jeugd van thans nog zou verwachten, Dat zij voor opa's voorkeur heden nog waardeering vond. Wat heeft die „struische" melodie al beenen voortgedreven. Wat teer gevoelen opgewekt, wat liefde begeleid, Wat tijdelijk solaas gebracht in zorgen van het leven, Wat uren van vergeten van den dagelijkschen strijd. De man. die die succeswals schreef, mag waarlijk wel gehuldigd. Al moet het hulde blijven aan zijn nagedachtenis, De wereld is hem ongetwijfeld warmen dank verschuldigd, Voor de muziek, die altijd nog de wals der walsen is. De foxtrot en de tango en de rumba mochten komen, Zij hebben met de blauwe Donau slechts de gunst gedeeld. En kunt u zich een foxtrot of een tango Schlager droomen, Die zeventig jaar later nog geregeld wordt gespeeld? Hij is gespeeld aan hoven en in- schitterende zalen, Op grootsche galafeesten van verblindend schoonen staat, Op schepen in de wijde zee, in kleine danslokalen, In 't studio der radio, op 't orgel in de straat. Hij is door generaals gedanst en evenzeer door mindren. Door rijken en door armen met dezelfde frissehe vreugd. Door ouden ietwat stram van pas en soepel door de kindren. Zoo vele jaren reeds als het den alleroudsten heugt. Nog brengt die jonge oude wals den kriebel in de beenen, Nog toovert hij een blijden lach, die uit de oogen straalt, En 'k wed. dat als de foxtrot zelf al lang zal zijn verdwenen, De schoone wals van Strauss nog frisch de honderd jaren haalt. P. GASUS. voorstel-Vink denken in te gaan. Indien dit het geval is, zal spr. zijn voorstel intrekken. De heer V u i k was van meening, dat de wethouder van Sociale Zaken volkomen op de hoogte moet zijn met den dienst en dat het voorkeur verdient een van de wethouders tot voorzitter te benoemen. Ook is spr. van oordeel, dat de leden van de commissie niet uitsluitend uit raadsleden moeten bestaan. Het is niet onmogelijk, dat men buiten den raad geschikter personen voor dit werk kan vinden. Daarom achtte spr. het gewenscht, dat de raad deze commissie be noemde. De heer Visser zei, dat hij na rijp beraad besloten had, tegen de geheele voordracht te stemmen. Toen B. en W. nog het armbestuur vormden, heeft spr. daartegen in en buiten den raad actie gevoerd, omdat de menschen werden afgescheept met het vaste tarief van een rijks daalder per week. De raad heeft die bezwaren gedeeld en toen is de instelling van maatschappelijk hulpbe toon gevormd. In het bestuur kwamen men- sohen, die den toestand veel beter konden be- oordeelen. Wanneer de raad het voorstel van B. en W. aanvaardt, komt de oude „bureaucra tie" weer terug. De raad heeft ook absoluut geen medezeggingschap, zoodat spr. ten volle het voorstel-Vink kan onderschrijven. Voor degenen, die in een of ander opzicht van de gemeente afhankelijk zijn zal het er niet be ter op worden. Spr. was tenslotte van oordeel, dat het beter is Maatschappelijk Hulpbetoon te reorganiseeren, dan een dienst voor Sociale Zaken in het leven te roepen. De heer Rothe merkte op, dat de vakor ganisatie, die in M. H. uitstekend werk heb ben verricht en dat ook in de toekomst nog zuilen doen, vrijwel uitgeschakeld worden. Spr. zou het prettig vinden, wanneer de vakorga nisaties niet uitgeschakeld werden. De vak organisaties verrichten het werk met kermis van zaken. Het vraagstuk is zeer moeilijk en daarom zou hij gaarne willen, dat de raad besloot de vakorganisaties in de adviescom missie te benoemen. Spr. vroeg verder, hoe het met de ambtena ren van M. H. zal gaan. Blijven deze menschen maar „op losse schroeven" werkzaam? De heer Rollenberg (Comm.) wilde art. 5 sub. 2 zoodanig wijzigen, dat de raad de commissie van advies en ook den voorzitter benoemt. De heer Rij kens had tot zijn verbazing gezien, dat artikel 6 het mogelijk maakt, aan de leden der commissie een vergoeding toe te kennen. Spr. achtte er den tijd niet ge schikt voor elkander „extratjes" te gaan toe kennen. Hij stelde voor dit artikel te annu- leeren. Het voorstel werd niet ingediend, omdat het geen steun vond. De heer Gabel vond het niet juist, dat voor kleine gevallen van fraude straffen wor den gegeven als 14 dagen inhouding van steun. Dit werkt volgens spr. de misdaad in de hand, want de gezinnen, die aldus aan hun lot worden overgelaten, moeten toch leven. Jarenlang, zei de heer Steyn, is er in den raad geijverd voor een instelling van M. H., die de gevallen nauwkeurig zal bekijken, zoo wel uit het oogpunt van de gemeente, als uit dat van de betrokkenen. Na langen strijd is dit eindelijk gelukt. Vooral de s. d. a. p. heeft daarvoor geijverd. Nu gaat men dit alles op heffen. Spr. noemde dit, sociaal aangevoeld, een groote stap achteruit. De heer Visser: Zeer juist. Voortgaande betoogde de heer Steyn, dat de bemoeiingen in den loop der j aren zeker zijn toegenomen. Spr. is het er mee eens, dat veel van deze zaken op de secretarie gehouden moeten worden. Met vreugde zou spr. het begroeten, wan neer de armenverzorging werd gelaten aan een instelling als M. H. Spr. was er van over tuigd, dat de belangen van degenen, die aan den zelfkant leven, door M. H. goed behartigd zijn, maar hij was er niet van overtuigd, dat dit ook zoo zal zijn bij den nieuwen dienst. Daarom noemde spr. dit een groote stap ach teruit. Evenzeer was spr. er echter van over tuigd, dat B. en W. thans voor sommige zaken de verantwoording niet kunnen dragen, wan neer zij daarin niet de leidende hand hebben. De heer Passchier vond het juist een stap in de goede richting. Het zal mogelijk zijn een beter overzicht over de geheele zaak te hebben. Bovendien had spr. wel zooveel ver trouwen in B. en W„ dat met de samenstel ling van de commissies van advies wel de noo dige soepelheid zal worden betracht. De voorzitter zei uit de notulen te heb- Den opgemerkt, dat de raad destijds niet de beteekenis heeft begrepen van hetgeen gebo ren ging worden, toen de raad besloot tot stichting van de instelling voor Maatschap pelijk Hulpbetoon. Zelfs wordt nu nog niet de fout ingezien, dat men een wethouder ter verantwoording wil roepen, óver dingen, waarvan hij geen verant woording schuldig is. Op die zijpaden mag men niet afwijken, dat is een dwaling geweest. Men bewees daarmee, dat men geen begrip had van de gemeentelijke inrichting. Artikel 30 van de Armenwet regelt de bevoegdheden van de raadsleden. Op de concrete beslissingen heeft de raad niet den minsten invloed. Dit is ook al gedaan om deze zaken buiten de po> litiek te houden. Met het voorstel hebben B. en W. uitsluitend beoogd, de belangen beter te kunnen behar tigen. Eenig bezuinigingsoogmerk zit hierbij niet voor. Het voorstel beoogt slechts effy- ciency. Wat de commissie van advies betreft merkte spr. op, dat de vakorganisaties in die com missie alleen slechts met de armenzorg te ma ken hebben, omdat de uitvoering van de be palingen van de Rijkssteunregeling door den minister reeds weer naar B. en W. is ver wezen. Deze armenzorg zal echter ook zeer goed door kleine middenstanders geadviseerd kunnen worden. Wethouder Out was het er met geen mo gelijkheid mee eens, dat deze voordracht een stap terug zou zijn. Reorganisatie moet er ko men, zoo zei spr., want de menschen van M. H. werken thans onder hoogspanning. Er zal veel intensiever gewerkt kunnen worden on der centrale leiding. De tegenwoordige leiders van M. H. voelen zelf, dat de dienst hun bo ven het hoofd is gegroeid. De heer Vink betreurde het, dat de voor zitter bij een persoonlijk onderhoud niet zoo duidelijk in zijn toelichting is geweest als nu. Dan had spr. het voorstel niet ingediend. Spr. wil dat deel van zijn amendement handhaven, waarin de raad. het recht krijgt de commissies te benoemen. De voorzitter handhaafde daartegen zijn bezwaren. Spr. vroeg het voorstel dan zoo te wijzigen, dat B. en W. een voordracht en geen aanbeveling indienen. De heer Vink verklaarde zich daartoe be> reid. - Replieeerend zei de heer Steyn o.m., wel de overtuiging te hebben gekregen, dat aan den raad toch nog medezeggingschap wordt gelaten. Een andere weg is wèl aan te wijzen, zoodat spr. zich niet tegen het voorstel zal verzetten. In tweede instantie handhaafde de heer Visser zijn afwijzend standpunt. Van de commissie van advies had hij in het geheel geen verwachtingen. De heer Gabel trok zijn amendement in. Dat van den heer Rollenberg werd met 5 tegen 11 stemmen verworpen. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Alleen de heer Visser stemde tegen. Het Roode Kruis. Aan de orde kwam het afwijzend prae- advies van B. en W. op het voorstel-Visser in zake de uitvoering van de overeenkomst met de plaatselijke afdeeling van het Ned. Roode Kruis. De heer Visser betreurde het, dat de ar gumenten, die hij heeft aangevoerd, niet door B. en W. ter kennis van den raad zijn ge bracht. Het is spreker's meening, dat zooveel mogelijk getracht is zijn voorstel onaanneme lijk te maken. Spr. zei, dat hij niet meer met een derge lijk voorstel zal koenen, wanneer de raad dit thans weer verwerpt. Spr. wilde nog opmer ken, dat ook Dr. Heijermans heeft geschre ven, dat een gemeente medezeggingsohap in een ziekenhuis moet hebben, wanneer zij dit financieel steunt. Het afwijzend praeadvies van B. en W. werd aangenomen. Tegen de heeren Visser en Rol lenberg. WOENSDAG 20 JAN. 1937 Het voorstel tot vaststelling van verorde ningen tot verdeeling van de gemeente in stemdistricten en tot aanwijzing van stem lokalen werd aangenomen. De Radio-distributie. Het nadere voorstel omtrent de radio-dis tributie werd aangenomen, nadat de heer Gabel nogmaals had aangedrongen op spoe dige uitvoering. Ook bleef spr. er tegen ge kant, dat B. en W. den contractant zullen aanwijzen. Subsidie. Ten behoeve van de in het voorjaar te Heemskerk te houden bloemententoonstelling werd een subsidie van f 50.verleend. Wegverbetering in de badplaats. Bij de behandeling van het voorstel tot ver betering van den Van Ogtrop- en den Hooge- weg stelde de heer Gabel voor in het be stek op te nemen, dat voor dit werk de loonen volgens de collectieve arbeidsovereenkomsten zullen worden betaald. De heer Rothe zag eveneens gaarne de bepaling opgenomen, dat de aannemer de ar beidskrachten uit Beverwijk moet betrekken. B. en W. deden de toezegging daaraan te zullen voldoen. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Personeele belastingen. Bij de behandeling van de begrooting had den B. en W. voorgesteld het aantal opcenten op de Personeele Belasting op 175225 te be palen. De heer Gabel stelde voor het aantal op centen op 150250 te stellen. De raad heeft toen dit voorstel aangehouden. De heer Gabel verdedigde uitvoerig zijn voorstel. Hij was van meening, dat de door hem voorgestelde regeling sociaal reclitvaax- dig is. De lagere huren worden wat ontlast en al leen voor menschen, die de hoogste huren ver wonen, geldt eenige verhooging. Daaronder zullen slechts enkele pensionbedrijven te W"k aan Zee zijn. Voor het wegtrekken van _.e beter gesitueerden was spr. niet zoo bevreesd. Ook meende hij, dat de verhooging voor de vestiging van vreemdelingen geen bezwaar zal zijn. De heer R ij k e n s was van het tegendeel overtuigd. Spr. vreesde, dat de weinige wel gestelde ingezetenen de gemeente zeker zullen verlaten, wanneer de belastingen tot het maximum worden opgevoerd. Ook de heer Steyn achtte deze belasting- verhooging uit den booze. Spr. wilde het aan tal opcenten laten, zooalis het thans geldt. De Voorzitter merkte op, dat de raad daarover niet behoeft te denken. De gemeente heeft een rijksbijdrage aangevraagd en dan moeten gemiddeld 200 opcenten worden ge heven. De heer Steyn wilde dit dan maar afwach ten en stelde voor niet tot verhooging van de Personeele Belasting over te gaan. De hooge belasting is oorzaak, dat velen naar een klei nere woning zoeken. Dat is ook het bezwaar voor de bebouwing van de terreinen aan de Duinwijklaan. Zoo beschouwd kan er wel eens sprake zijn van een vermindering van belastingopbrengst, inplaats van een verhooging. De Voorzitter zei, dat het voormalige Wijk aan Zee en Duin van de zevende in de zesde klasse geplaatst is. Dat kostte f 11000. Wanneer men nu de geheele gemeente in de vijfde klasse zou plaatsen, kon men aan de belangen, die thans verdedigd worden, tege moet komen. De aangevoerde bezwaren brengen B. en W. echter niet van hun standpunt af, omdat zij meen, dat met de voorgestelde regeling de belangen van de gemeente het beste zijn ge diend. De heer Van Doorn wilde den gulden middenweg bewandelen. Hij stelde voor 165 235 opcenten te heffen. De heer Gabel was er niet van overtuigd, dat het dit jaar tot her classificatie zou komen. Wanneer B. en W. daarvoor de toezegging kun nen doen, is spr. echter onmiddellijk bereid zijn voorstel in te trekken. Wethouder Van Dok vond de verschillen tusschen het voorstel van B. en W. en dat van den heer Gabel te gering, om daarvoor de ge meente aan de spits te plaatsen. Spr. achtte het voorstel-Van Doorn, 165235 opcenten, wel aannemelijk. Het voorstel van den heer Steyn om het aantal opcenten, zooals dit in de (oude) ge meente Beverwijk gold, te handhaven en niet tot verhooging over te gaan werd met 10 tegen 6 stemmen aangenomen. Tenslotte werd nog aangenomen het. voor stel tot onttrekking aan den openbaren dienst van een strook grond aan het Julianaplein. Eenige missives van Ged. Staten werden voor kennisgeving aangenomen. Aan den heer C. H. Revelman werd eervol ontslag verleend als lid van het scheidsge recht voor de werklieden. Op het verzoek van den Bond van Koffie huis-, Restauranthouders en slijters om ver mindering van vermakelijkheidsbelasting werd afwijzend beschikt. Het verzoek tot opheffing van tapverboden en sluitingsuren werd voor kennisgeving aan genomen. Aan den heer J. Visser werd toegestaan B. en W. te interpelleeren over de openbare inschrij ving voor het opwinden en schoonhouden der klokken. Bij de rondvraag dankte de heer R ij k e n s den voorzitter voor zijn vriendelijke woorden aan het begin der vergadering, wenschte den burgemeester en Mevr. Scholtens wederkeerig een gelukkig jaar en hoopte, dat de raad in 1937 nog vele besluiten onder de uitstekende leiding van den voorzitter zou mogen nemen (applaus). De vergadering werd hierna gesloten. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Damsterdijk, Vancouver n. Rott. 17 v. Cristo bal. Lochmonar, Rott. n. Vancouver 16 v. Guaya quil. Beemsterdijk, Rott. n. New-York p. 17 Dun- geness. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom (uitr.) 17 van Lagos. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisr.) 18 te Penang. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht, 16 v. Bona n. Middlesbro. Stad Arnhem, 17 van Bagnoli naar Bona. Stad Amsterdam, Vlaardingen n. Genua 17 (4.54 n.m.) 30 mijl O.Z.O. van Niton. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Nijkerk (thuisr.) 19 te Kaapstad. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland (thuisr.) 18 (2.25 n.m.) 310 mijl ZZW van Land's End, 20 (9 n.m.) verw. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Bacchus, 18 van Amst. te Barcelona. Berenice, 18 v. Belize n. Pto. Barrios. Nereus, 18 v. Lissabon n. Vigo. Helder, Amsterdam n. Chili 18 te Curagao. Oranje Nassau, 18 v. Paramaribo te Cura cao. Pluto, 18 v. Kopenhagen n. Stettin. Poseidon. Genua n. Amst. p. 19 Ouessant. Theseus, 19 v. Stettin te Amst. Triton, Rott. n. Leixoes p. 19 Ouessant, Ulysses, 17 v. Patras te Piraeus. Vesta, 18 van Faro te Genua. Achilles, Rott. n. Vigo 17 (5.49 n.m.) 22 mijl Z.O. v. Niton. Oberon, Amst. naar Malta 17 (4.33 n.m.) 35 mijl. Z.O v. Niton. Ganymedes, 19 v. Amst. n. Hamburg. Venezuela, Barbados n. Amst. 19 (1 n.m.) v. Plymouth via Havra. Rhea, Triest n. Amsterdam 19 te Cadix. Hercules, 19 v. Stamboul te Haidar Pascha. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Tempo (thuisr.) 19 v. Marseille. Palembang (thuisr.) p. 19 Sagres. Sitoebondo (thuisr.) 18 te Suez. Dempo (thuisr.) 19 te Marseille. Kota Nopan (thuisr.) 19 te Marseille. Blitar, 19 van Batavia te Rott. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (uitr.) 18 te Montevideo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Roebiah (uitr.) 19 v. Genua. Johan van Oldenbarnevelt, 19 v. Batavia te Amst. Tarakan (thuisr.) 17 v. Singapore. Marnix van St. Aldegonde (uitr.) 18 van Gibraltar. Poelau Tello (uitr.) 19 te Batavia. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Pittsburg, Saigon n. Rott. 19 van Aden. City of Salisbury, Dairen n. Rott. 18 v. Cebu. Glenaffaric, Dairen n. Rott. 17 v. Penang. Benledi, Japan n. Rott. 16 v. Cebu. Melampus, Amst. n. Batavia 17 van Padang. Radnorshire, Dairen n. Rott. 19 te Londen (verb.) Hector, Japan n. Rott. 17 te Singapore. Eurylochus, Batavia n. Amst. 18 v. Port Said. Benvenue, Japan n. Rott. 18 v. Port Said. Antenor, Japan n. Rott. via Londen pass. 19 Dungeness. Titan, Rott. n. Japan 19 v. Shanghai. Cyclops, Rott. n. Japan 17 (4.26 n.m.) 5 mijl Z. van Niton. Vlootuitbreiding. Het Noorsehe stoomschip Reidun van de reederij Odd Godager te Oslo is verkocht aan de onlangs opgerichte N.V. Rambon te Rotter dam en onder Nederlandsche vlag gebracht met den naam Auton. Nieuwe lijn. De Tyne-Tees Steamship Company te New Castle, welke reeds een wekelijksehen dienst tusschen Amsterdam en New Castle onder houdt, zal met ingang van Zaterdag 30 Ja nuari een nieuwe lijn openen tusschen Am sterdam en Sunderland. Voorloopig zal dit een veertiendaagsche dienst worden. Reis voortgezet. Naar uit Rotterdam wordt gemeld heeft het Nederlandsche stoomschip „Grootekerk" (reeds eerder gemeld) Maandag j.l. de reis van Singapore naar Yokohama voortgezet. Ertsaanvoer. Dinsdagmiddag arriveerde aan het Hoog- ovenbedrijf het Fransche stoomschip „P. L. M. 26", komende van Bona met een lading ijzererts AANGEKOMEN. 18 Januari: Eurymedon m,s. Liverpool Venus s.s. Hamburg 19 Januari: Theseus s.s. Stettin Texelstroom s.s. Liverpool J. v. Oldenbarnevelt m.s. Batavi? Socombel s.s. Duinkerken P. L. M. 26 s.s. Bona VERTROKKEN. 18 Januari: Polyphemus m.s. Liverpool Bastant s.s. Oslo Patria s.s. Rotterdam 19 Januari: Cordelia m.s Houston Embla s.s. Lübeck G. Nicolaou s.s. Buenos Aires Wijziging der namen. De Duitsohe stoomschepen „Sachsen", „Niederwald" en „Steigerwald", die door de HamburgSüd Amerika Linie zijn overgeno men van de Hamburg—Amerika Linie zullen van naam veranderen. De schepen zullen res pectievelijk „La Plata", „Asuncion" en „San ta Fé" heeten. HAARLEM, 19 Januari. Ondertrouwd 19 Januari: H. Th. Hölsken en M. A. E. C. Frencken; J. Nieuwkoop en M. J. Thijssen. Bevallen 15 Januari: M. C. Stolwijk—Da- men, d.; 16 Januari: M. W. J. Segerius—Duik, d.; 17 Januari: G. W. M. AartsVollaerts, z.; L. J. van VeenStoof, z.; J. M. Koedam Bruikman, z.; 18 Januari: T. Zeegers Lenaarts, z.; 19 Januari: T. P Cliteur—Boon, z.; C. J'. KolVerheijde, z. Overleden 18 Januari: J. P. de Laat, 77 j., Es- senstraat; J. Slmonsz, 83 j., Zijlweg; D. Mooij, 60 j., Dr. Leydsstraat; A. L. Surendonk, 61 j., Prinsessekade; E. D. v. Stuijvenberg, 86 j., Gasthuissingel.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6