HET NIEUWE AVONDBLAD 22e JAARGANG No. 67 DONDERDAG 21 JAN. 1937 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telet. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V, Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTleN1—5 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTleN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnes van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen - ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit: f 600.- bij overlijden: f400.- bij verlies van een hand. voet ol oog. ƒ250.- bij verlies van een duim; ƒ150.- bij ••erlles van een wijsvinger: 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.- bij verdrin kingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ngeval den dood van vijf of meer abonnés mocht teil- gevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, eep Polis is niet noodig. Ford's Jubileum. Uit Dearborn, in den Amerikaanschen staat Michigan, wordt bericht dat Edsel Ford auto mobiel nr. 25.000.000 van de firma heeft inge reden. Zijn vader Henry Ford aanschouwde het feestelijk geval. Daarna werd de vijfen twintig millioenste Ford niet aan het publiek maar aan de showrooms der fabriek afgele verd. Daarin krijgt het jubileum-exemplaar een plaats naast de vroegere modellen der fa briek, waaronder natuurlijk de allereerste dei- oude hoo'gpooten. Ik ben mij wel bewust dat hierover te schrij ven een gratis reclame voor Henry Ford is, en dat Henry Fond deze gratis reclame, ongetwijfeld verschijnend in duizenden dag bladen in de gansche wereld, zeer wel voor zien heeft toen hij met zijn zoon Edsel deze kleine ceremonie afsprak en ten uitvoer bracht. En in het algemeen weigeren wij gratis reclame voor eenige firma te maken, want een dagblad heeft zijn advertentiepagina's noodig om te kunnen bestaan. Maar er zijn uitzonderingen, waartoe de belangrijke jubilea behooren. En dit is zeker een belangrijk jubi leum, al is het geen 50-jarig bestaan en al komt het voor een van Ford's beide verwoed- ste concurrenten, de General Motors, wel op een erg ongelukkig oogemblik omdat die juist door een geweldig stakingsconflict in zijn pro ductie geremd is. Ford is de pionier geweest in de massafa- bricage van automobielen. Hij heeft het eerste de goedkoope auto op de markt gebracht en het Snelle Ding van luxe-voertuig voor enkele rijkaards verheven tot een dienende taak voor de gansche mensohheid, het daarmee popula- riseerend. Ford heeft het initiatief genomen tot een ware technische en organisatorische omwenteling in het gansche verkeerswezen, zoowel wat betreft het personen, als het goe derenvervoer. Hij zou geen Amerikaan geweest zijn en hij zou waarschijnlijk ook nooit zulk een succes bereikt hebben als de ontwikkeling van zijn product rustig was geweest. Dat was zij niet. Nog' rijden er hoogpootige Fordjes rond, stug voortklepperend ondanks hun ouderdom, als laatste getuigen van de merkwaardige creatie waarmede de Groote Henry de wereld-auto markt veroverde. Zelfs voor den tijd waarin het verscheen was het een opvallend en onge woon vehikel: erg hoog op zijn wielen, excep tioneel in de eenvoudige constructie van de versnellingsbak, uitermate simpel maar doel matig in het vernuftige bliikwerk dat zijn car rosserie uitmaakte, vertrouwenwekkend noch tans door de deugdelijkheid van zijn chassis en motor, dewelke laatste een indrukwekkend aantal P.K. ontwikkelde en daardoor een groo te krachtreserve bezat. Intrinsiek was het een goed en deugdelijk ding; uiterlijk kittelde het gewrocht het menschelijk gevoel voor hu mor op plezierige wijze. Niet teveel, waardoor het ridicuul zou geweest zijn, maar ook niet te weinig. Net genoeg. Deze Henry Ford bleek als koopman een instinct voor massa-psycho- logie te hebben. Hij doseerde de eigenschap pen van zijn product precies zoo, dat het maximum belangstelling ervoor gewekt werd en hij toch een goed ding leverde dat een re putatie verwierf. Want het bleek tot gewel dige prestaties van uithoudingsvermogen in staat en onderscheidde zich bij allerlei kracht proeven op de toen meerendeels nog zeer slechte hoofd- en bijwegen van Europa, in de bergen, ja zelfs op woestijntochten. Opge wekt hupte het door alle moeilijkheden heen en ik herinner mij, in een andere auto „er achter zittend", de opmerking van den man aan het stuur: „Kijk dat nou eens aan! Kijk dat nou eens vroolijk door het leven dartelen! Je voelt zoo het rythme: „Wat-komt-het-er- op-aanwat-komt-het-er-op-aan m'neer Ford maakt wel een anderein'neer Ford maakt wel een andere" Van de humor-provoceerende eigenschap pen van zijn fabrikaat was Henry Ford zich niet alleen welbewust, maar hij moedigde dit soort succes zelfs aan door het uitgeven van de indertijd vermaarde moppen-boekjes over zijn eigen fabrikaat. Tot de tijd kwam waarop andere producen ten van sierlijker en indrukwekkender goed koope auto's hem noopten zijn model totaal te herzien. Dat is nu alweer jaren geleden. De nieuwe Ford, met veel beleidvolle reclame in uitzicht gesteld, verscheen tenslotte op de markt na eenig uitstel om de spanning te verhoogen en bleek een volkomen-ernstige wagen. De komische factor had haar werk ge> daan en werd verder uitgeschakeld. Maar Ford's reputatie voor deugdelijkheid en uit houdingsvermogen bleef gehandhaafd toen „het Fordje" tot „de Ford" geworden was. De 25 millioenste is een gelukwensch ten- volle waard. R. P. HET WRAK VAN HET IN FRANKRIJK VERONGELUKTE WACO-SPORTVLIEGTUIG, OP DE PLAATS VAN HET ONHEIL. IJMUIDEN Tooneelvereeniging „Varia". Soli Deo Gloria bestaat 5 jaar Feestconcert op 26 Januari. PERSONALIA. De heer C. Mets, te IJmuiden, is aan de ge meentelijke Universiteit te Amsterdam ge slaagd voor het eerste gedeelte van het arts examen. Het is -alweer ruim 5 jaar geleden, dat op initiatief van enkele zangl-iefhebbers te Vel- sen-Noord pogingen in het Werk gesteld wer den, om tot het vormen van een Chr. Ge mengd koor aan de noordzijde van het Noord zeekanaal te komen. Reeds meermalen had daar ter plaatse een dergelijke zang ver eeniging bestaan, maar het waren „ééndagsvliegen" geweest en tot een le ven, langer -dan een jaar, hadden ze het niet kunnen brengen. Op 13 Januari 1932 is daarna het Chr. Gem. koor Soli Deo Gloria opgericht, waarvan we ons het eerste concert nog goed kunnen herinneren. Onder directie van den wakkeren heer S. Wiersma werd die avond in de Chr. School aan de Van Lange- veldstraat een veelbelovend debuut, waar de toenmalige voorzitter en een der energieke op richters van het koor, de oude heer D. Pel, terecht trotsch op -kon wezen. De groei van Soli was gestadig, ook al ble ven haar de downs niet bes-paard. Er werd met animo gemusiceerd op de concerten, die al spoedig in het gebouw Concordia gegeven moesten worden. Want het ledental en het sup portersgetal werd weldra te groot voor een schoollokaal, vooral toen een kinderkoor als een onderafdeeling aan de vereenigmg werd toegevoegd en ,,'t Nachtegaaltje" meer kleur aan de uitvoeringen verleenen kon. Directeur Wiersma trok met Soli Deo Gloria naar concoursen; men begon eerst heel schuchter in de laagste afdeeling, maar wist toch al spoedig beslag te leggen op een prijs. (4e afd. Ie prijs op het concours te Amers foort, 1933). Het was heel goed gezien, niet onmiddellijk te hoog te grijpen, want nu ging het geleide lijk aan, als ijverige leerlingen, crescendo. Zeist volgde met een eersten prijs (hoogste aantal punten) in 1934 in de 3e afd. in 1935 was het Rotterdam, waar met lof een eersten prijs in deze afdeeling gehaald werd. Te Veenendaal in 1936 werd wederom een eersten prijs aan de lauweren toegevoegd. En nu geeft het koor op Dinsdag 26 Janua ri a.s. in het gebouw Concordia een feestcon cert. Medewerking verleenen het kinderkoor „Nachtegaaltje", directeur S. Wiersma en het symphonie-orkest „Concinere", onder leiding van den heer D. Klut Sr. Soli Deo Gloria zal zingen: Het Geuzen vendel op den thuismarsch, Nico v. d. Linden's Nachtgezang en Uchtendgloren voor gemengd koor, vrouwenkoor, sopraan solo en orkestbe geleiding. Een Schimmenspel van Hendrika van Tus- schenbroek en de cantate „De schoonste Feestdag" van Cath. van Rennes, ontbreken niet op het programma. „Nachtegaaltje" zal er zingend over vertellen. Tevens zal de feestvreugde verhoogd worden door het aanbieden aan de jubüaresse van een door de leden vervaardigd vaandel. Reeds langen tijd oordeelde men, dat Soli Deo Gloria een banier van noode had en thans in deze met medewerking van mevr. Bronsgeest (wier echtgenoot ds. Bronsgeest te Velsen, eere voorzitter van de vereenigmg is), gereed ge komen. Al met al wordt het voor het jubi- leerende koor dus een belangrijke avond; wij sluiten ons reeds bij voorbaat bij de vele wen- schen voor een langdurig bestaan, die 26 Januari wel gesproken zullen worden, aan. W. KENNISGEVING INZAKE TIJDELIJKE AFSLUITING VAN EEN WEG. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat de Visch- straat te IJmuiden van Donderdag 21 Januari a.s. af nader order voor het door-gaand ver keer met rij- en voertuigen zal zijn afgeslo- 1 ten. „De groote reis". De tooneelvereeniging „Varia" zal onder regie van Reinhard Rijke Dinsdag 2 Fe bruari a.s. in den schouwburg Thalia een uit voering geven van het zeer bekende tooneel- werk van R. C. Sheriff „De -Groote Reis". Dit tooneelspel, dat voo-ral in de Eng-elsch sprekende landen een grooten opgang maak te is beter bekend onder den titel „Journey's End" en de handeling speelt in een onder stand der Engelschetroepen aan het Wes telijke front in den oorlog 19141918. Het is verdeeld in 3 bedrijven, vormende tezamen 6 tafereelen: avond, den volgenden morgen 9 uur, middag', den volgenden mid dag, avond en den anderen morgen vroeg. Tooneeltechnisch stelt „De groote Reis" bijzonder zware eischen, en de moeilijkheden waarvoor de regie zich geplaatst ziét om b.v. d-e diverse kano-nnades te imite eren, zijn legio. Verschillende geluidsinstallaties zul len daartoe medewerking moeten verleenen. Ook de muzikale verzorging moet zich in het kader van het werk aanpassen. Allerhan de oude soldatenliedjes en „war songs" wer den daartoe door onzen muziekmedewerker in een potpourri bijeengebracht, w-elke de „kunstkring" onder leiding van Philip S. viessing in de pauzes zal uitvoeren. De rolverdeeling, die ditmaal slechts hee- ren-rollen kent, is als volgt: Stanhope, commandant van een com pagnie infanterie. Jack Roaa, Osborne, Trot ter, Hibbert en Raleigh, officieren van de compagnie, resp, de heeren A. H. Holtslag, A. de Back, J. Dammers en L. W. Boeree; de kolonel, K. Faber; de sergeant-majoor, D. J. Bais; Hardy, een officier van een ander re giment, H. Schoone; jonge Duitsehe soldaat D. Heere; twee soldaten der compagnie, de heeren A. v. d. Zijl en Jac. Rijke. Den Varia-donateurs wacht ongetwijfeld een interessante avond. PERSONALIA Tot scriba van de Gereformeerde Kerk (West) is door den kerkeraad benoemd de heer M. van Veelen Sr. RIJWIEL- EN ANDERE DIEFSTALLEN. Een inwoner van Santpoort heeft aangifte gedaan van diefstal van zijn rijwiel, dat hij eenige uren onbeheerd op den openbaren weg had achtergelaten. De politie heeft een inwoner van IJmuiden- Oost aangehouden, die verdacht wordt van diefstal van metaal. Hij werd voor den com missaris van politie geleid. Voorts werd in ar rest gesteld een 39-jarige inwoner van Haar lem, verdacht van poging tot diefstal. ONDERLINGE COMPETITIE D. C. IJ. Laros kampioen. De eerste beslissing van de diverse afdee- lingskampioensc-happen is thans reeds ge vallen. In de eerste klas wist Laros door een over winning' op A. Post het kampioenschap te be halen waardoor hij tevens het volgend seizoen zal promoveeren naar de hoofdklasse. De uitslagen der eerste klas luiden: J. Kra mers—Bus 0—2; J. Postma—Ott 0—2; De BoerKramer 20; H. LarosA. Post 20; v. d. HeydeOutenaar 02; v. d. VeldeKoet sier 02; De JongF. Dukel 1—1. De stand in de hoofdklasse luidt: Groep A. B. Dukel 13 gesp. 20 pnt,; Ligthart 1-2 gesp. 19 pnt.; P. Leyte 12 gesp. 17 pnt.; H. de Boer 14 gesp. 17 pnt.; C. Suyk 11 gesp. 11 pnt. Basstra 11 gesp. 10 pnt.; Buis 11 gesp. 10 pnt.; Postma 11 gesp. 8 pnt.; Bais en Ott 11 gesp. 7 pnt.; Smit en Kramer 6 pnt. Smit heeft enkel één partij nog tegen Suyk. De stand in de eerste klasse is: Laros 13 gesp. 24 pnt.; Postma 13.gesp. 17 pnt.; De Jong 12 gesp. 14 pnt.; F. Dukel 14 gesp. 13 pnt.; Post 11 gesp. 13 pnt.; v. Straten 12 gesp. 10 pnt.; Koetsier 12 gesp. 11 pnt,; v d, Velde 12 gesp. 9 pnt.; v. d. Outenaar 12 gesp, 11 pnt.; v. d. Heijde 13 gesp. 9 pnt.; Kraai 10 gesp. 8 pnt.; Schaap 12 gesp. 7 pnt. Van Schaalarmbestuur tot een gemeentelijken dienst van M.H Hereenigd na een scheiding van twee eeuwen. In verband met hun voorstel tot opheffing der beide burgerlijke instellingen van M. H. en tot stichting van een Gemeentelijken dienst van maatschappelijk hulpbetoon geven burgemeester en wethouders een historisch overzicht van deze beide instellingen, ontleend aan een gemeenteblad van 1908, in welk jaar de raad in beginsel besloot, de beide armbe sturen te vereenigen, aan welk beginselbesluit in verband met daartegen ingebrachte bezwa ren echter geen verdere uitvoering werd ge geven. Hieronder volgt het interessante verhaal. „In het jaar 1738 functionneerden als aal- moesmeesteren van de gemenen armen in de amgabtsheerlijkheijt Velsen ende Sandpoort twee personen met name Gijsbert van Kalker en Willem Schuil, tegen wier werkzaamheid als aalmoesmeesteren het bezwaar werd inge bracht, dat zij eenige Roomse kinderen, staan de onder hunne alimentatie, in de gerefor meerde religie deden opbrengen. Ten einde aan dezen toestand een einde te maken werd gezocht naar een schikking, en .compareerden op den Reghthuijse te Velsen op 28 January 1739 voor Schout en Schepenen der Ambagts- heerlijkheijt, de beide genoemde aalmoes- meesteren ter eenre, alsmede Klaas Dreger, Pieter Wittebrood, Cornelis Knaap, Cornells Roos, Dirk Havicq, Jan Croonen en Pieter Dirksz. in qualiteit als opsienders van de Roomse Kerk in Driehuijs, en uit naam van de geheele roomse gemeenten, vermogens acte van authorisatie door deselven gemeenten op hun verleent, in dato den lOen December 1738 en volgende dagen, ter anderen sijde. De laatste comparanten verzochten op grond van 't hiervoren genoemde bezwaar, indien ('t niet anders conde wesen) om van den an deren te scheijden, als door de eerste compa ranten aan haar wierd afgestaan ende over geleverd drie vierde van alle 't gene de ge- menen armen competeerd. Door tusschenspraak van Schout en Sche penen, en met voorweten van den ambagts- heer, kwam de gewenschte scheiding tot stand, In het getroffen accoord werd o.a. be- dat van alle 't gene den gemenen armen was competerende een inventaris in dubbel zal worden aangehouden ter Secretarie, om in 't vervolg bij te voegen de onroei'ende goederen of obligatiën die den armen sal comen te er ven; dat er vier armmeesteren zouden zijn, als twee voor de gereformeerde, en twee voor de rooms gesinde: dat de roomse armmeesteren telken jaren voor Paschen bij Schout en Schepenen een dubbeltal zouden moeten indienen, waaruit door den ambagtsheer een armmeester zou worden benoemd; dat behoorlijke rekening, bewijs en reliqua van de ontvang en uijtgaaff, zou moeten wor den gedaan: dat de roomse armmeesteren zouden bedee- len alle dengenen welke in 't vervolg eenige alimentatie mogte noodig hebben en behooren tot de roomse religie, en de gereformeerde armmeesteren evenzoo hen, behoorende tot de gereformeerde religie. Voorts zijn eenige bepalingen gemaakt be treffende de opbrengst van collecten en ar menbussen, en is overeengekomen en vastge steld dat de roomse armmeesteren gene on roerende goederen of obligatiën' aan de armen gehorende vermogen te vercopen of transpor teeren, als met voorweten en approbatie van Schout en Schepenen van Velsen. Sinds deze scheiding hebben de beide arm besturen naast elkander bestaan, als burger lijke armbesturen, staande onder de plaat selijke overheid. In 1855, toen een lijst der instellingen van weldadigheid overeenkomstig de bepalingen van artikel 3 der wet van 28 Juni 1854 (Staats blad no. 100.) moest worden opgemaakt, bracht het gemeentebestuur de beide armbesturen, het Schaalarmbestuur en het Roomsch Katho- - liek armbestuur, ook in verband met een schrijven van den Staatsraad, Commissaris der Konings in Noord-Holland van 22 Fe bruari 1855 No. 145/1472, op de lijst onder de ubriek a. als gemeente-instellingen, waaraan de gemeenteraad den 27sten Februari 1855 zijne goedkeuring verleende, Toen in 1855 vanwege het alstoen nieuw be noemde Parochiaal armbestuur vie Driehuis het verzoek werd gedaan om het beheer over de goederen van de Roomsch Catholieke ar men van Velsen te voeren, werd onder over legging van afschriften der stukken, betoogd dat het R.C. armbestuur behoort tot de bur gerlijke instellingen van weldadigheid. In 1857 is de zaak opnieuw ter sprake geko men tengevolge van een verzoek van de Pa rochiale armbesturen van Driehuis en Schoten van gelijke strekking. Een commissie toen aangewezen tot het instellen van een onder zoek, en bestaande uit het college van Burge meester en Wethouders, waarvan leden wa ren de heeren J. C. Enschedé, burgemeester, H. J. ter Burg en D. van Lith, wethouders, heeft de zaak in bizonderheden onderzocht en ook het gevoelen ingewonnen van Gedepu teerde Staten van Noord-Holland, die bij brief van 2 September 1857 No. 7 hebben te kennen gegeven, dat het Roomsch Katholiek armbe stuur behoort tot de gemeentelijke instellingen van weldadigheid. De meerderheid van de commissie bleek ook te zijn van dit gevoelen, waarmede de gemeenteraad zich in zijn ver gadering van 3 October 1857 heeft ver- eenigd". Den 30 Juni 1908 werd door den Raad o.m. in beginsel besloten tot vereeniging van de beide burgerlijke armbesturen tot één bur gerlijk armbestuur en werd aan het toenma lig college van Burgemeester en Wethouders opgedragen de ter uitvoering daarvan noo- dige voorstellen te doen. Verschillende raadsleden brachten hierte gen bezwaar in bij Gedeputeerde Staten. Eén van die bezwaren was, dat voortaan de inkomsten uit de eigendommen, welke des tijds vermaakt werden aan de Katholieke ar men, ten bate van alle armen zullen worden aangewend, in strijd met den wil der erflaters. Hierover werd een briefwisseling gevoerd tusschep Gedeputeerde Staten en Burgemees ter en Wethouders, waarbij als eindresultaat tot uitdrukking kwam, dat een practische op lossing, waardoor de bezwaren zouden zijn te ondervangen, niet werd gevonden. Gedepu teerde Staten deelden mede, dat daarom niet zou zijn te rekenen op de noodige goedkeu ring. Aan het beginselbesluit is toen geen verde re uitvoering gegeven. Door de besturen der beide instellingen is B. en W. den 18 Decem ber 1936 schriftelijk verzocht over te gaan tot de oprichting van een Gemeentelijken Dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon. Het bestuur der Roomsch Katholieke instelling wenschte echter een onderhoud met ons College te heb ben over de bestemming harer bezittingen. B. en W. geven ook de voorkeur aan de in stelling van een Gemeentelijken Dienst, bo ven de samensmelting tot ééne instelling van maatschappelijk hulpbetoon, omdat zij het niet langer verantwoord achten, gezien de aanzienlijke subsidiën der gemeente (over 1937 265.000.—), dat aari haar over de be stemming daarvan elke zeggenscliap ont breekt. De door de Roomsch Katholieke instelling gevraagde bespreking heeft den 13 Januari j.l. plaats gehad en al§ gevolg daarvan deel den B. en W. aan het bestuur mede, bereid te zijn in de aan den Raad ter vaststelling aan te bieden verordening het volgende artikel op te nemen: „De eigendommen van de Roomsch Katho liek burgerlijke instelling van maatschappe lijk hulpbetoon gaan, met ingang van den dag van in werking treding van deze veror dening, in eigendom over aan de gemeente Velsen. Voor de toepassing van deze verordening worden zij aangemerkt als bezittingen van den dienst en als zoodanig beheerd als een afzonderlijk vermogen. De netto-opbrengst der bezittingen en van de na te noemen te beleggen gelden, moet worden aangewend tot dekking der kosten van besteding van Roomsch Katholieke ar men. Wanneer de netto opbrengst hooger is dan de uitgaven voor die armen, wordt het meerdere rentegevend belegd, tenzij in eenig jaar meer voor de besteding is uitgegeven dan genoemde netto opbrengst, in welk geval het overschot daarop in mindering wordt ge bracht". Op deze wijze wordt het indertijd naar vo ren gebrachte bezwaar' naar de meening van B. en W. volkomen ondervangen. PROPAGANDA-AVOND EFFATIIA UITGESTELD. De propaganda-avond voor de Chr. Ver eeniging voor doofstommen-onderwijs „Effa- tha", die Vrijdagavond in de Bethlehemkerk gehouden zou worden, is uitgesteld tot Don derdag 28 Januari a.s. A. R. J. A. WILLEM VAN ORANJE. Vrijdag 22 Januari zal in gebouw „Irene" bovengenoemde club haar maandelijksche vergadering houden voor leden en belangstel lenden. Spreker zal zijn de heer F. P. Vermeu len, lid van den gemeenteraad en van de Provinciale Staten met het onderwerp „Wat deed het kabinet Colijn?" JAARVERGADERING „EXCELSIOR" Het Chr. Gemengd Koor „Excelsior" heeft in haar jaarvergadering tot voorzitter ge kozen den heer Oudakker, wegens bedanken van den heer C. Ootjers. De verslagen van secretaris en penningmeester getuigden, dat het ook in het vereenigingsleven niet altijd excelsior gaat, maar thans hoopt men, dat ook weer betere tijden aanbreken. De heeren Wamsteker en Lustig en de dames v. d. Does en Post werden herkozen, terwijl als nieuwe bestuursleden werden gekozen de heer van Slooten en mej. Kramer. Over het deelnemen aan een groot nationaal zangconcours te de zer plaatse uitgeschreven door „Halleluja" zal worden beslist nadat nadere gegevens zijn verkregen,

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1