25.000.000 Wenscht u Een Luidspreker CASTRICUM RAADSVERGADERING 1 Behandeling der begrooting. Woensdagmorgen vergaderde de gemeen teraad onder voorzitterschap van wethouder H. Hemmer, loco-burgemeester. Afwezig mevr. Bakker en de heer B. Res. Voor den aanvang van de vergadering werd de heer Th. Berlee als raadslid be eedigd en geïnstalleerd. De voorzitter heeft daarna een nieuw jaarsrede gehouden en herinnerde er aan, dat het nog slechts een jaar geleden is, dat burgemeester Lommen den raad een geluk kig jaar toewenschte. Nog ten zeerste wordt de leegte gevoeld, die door zijn verscheiden is ontstaan. Spr. schetste vervolgens de beteekenis van het jaar 1936. In den loop van het jaar wer den 64 bouwvergunningen afgegeven, waar bij in totaal tot den bouw van 115 woningen vergunning werd verleend. Regelmatig zijn ongeveer 50 woningen in aanbouw. In dit verband wees spr. er op dat de raad juist intijds tot de benoeming van een ge meen te-architect heeft besloten. Zeer spoedig zal Castricum 7000 inwoners tellen. Dit aantal zou reeds ver overschreden zijn, wanneer de patiënten van Duin en Bosch nog in de registers van de bevolking werden ingeschreven. Aan steun werd in 1036 uitgegeven een bedrag van f 36863,50, of gemiddeld f 9.45 per ondersteunde per week. Aan loonen in werkverschaffing werd f 6724,43 uitgegeven. Vrij regelmatig hebben gedurende het afgeloópen jaar tien man in de werkverschaffing gearbeid. Wat het gasbedrijf betreft deelde spr. mede, dat de gasproductie steeg van 712.351 kub. M tot 829,597 kub. M. Na gewezen te hebben op de zeer geslaagde restauratie van de raadzaal en van de ver bouwing van het raadhuis sprak de heer Hemmer den wensch uit. dat de besprekin gen van den raad zouden leiden tot beslui ten, die in het waarachtige belang zijn van de gemeente. (Applaus). De begrooting. Hierna stelde de voorzitter de begrootingen voor 1937 aan de orde. De heer D e N ij s verheugde zich over het gelukkige feit, dat men de begrooting weer sluitend heeft kunnen maken. Spr. uit zijn waardeering voor de wijze, waarop B, en W. de belangen van de werkloozen hebben be hartigd. Spr. hoopte, dat B. en W. spoedig met het bestuur van het Werkfonds tot overeen stemming zullen kunnen komen omtrent de uitvoering van het rioleeringsplan, waarvan hij hoopte dat. het niet in werkverschaffing zou zijn. Ten aanzien van de loonen gaf spr. B en W in overweging zich nogmaals tot de redering te wenden. Onbegrijpelijk achtte de heer De Nijs het, dat co regeering niet meer doet voor de no'O;iyriende tuinders. Maatschappelijk Hulp bron heeft zeer verdienstelijk werk ver- richt. met het lenigen van den ergsten nood van de tuinders. Hij hoopte, dat M. H. zal vot",f>?an met het verleenen van steun naar ibe' el'te. Spr. brak voorts een lans voor de belangen vnr de groote gezinnen, in het bijzonder ook nvhet oog op een in te voeren tariefsverla- girv hij het gasbedrijf. De heer De Nijs betreurde het voorts, dat er nog altijd geen eensgezindheid in den raad heerscht. Meer vertrouwen in het col lege van B. en W. achtte spr. zeer gewenscht. Tenslotte betuigde spr. zijn erkentelijkheid aan B. en W. en het Oranje-comité voor de wijze, waarop de feesten zijn georganiseerd bij gelegenheid van de verloving en het hu welijk van Prinses Juliana en Prins Bern- hard, Daarna oefende de heer De Wi 1 dt felle critiek uit op B. en W. en de meerderheid van den raad. De dikwijls goede voorstellen van spreker's fractie konden nimmer een meerderheid vinden. Zij stuitten af op den muur van de beluchte „zeven-vier", die, zei spr. op een soort van „Volksfront" begint te gelijken. Het beleid van B. en W. heeft vol gens spr. zeer veel te wenschen overgelaten. De gemeente zal naar spreker's overtuiging spoedig geheel van het Rijk afhankelijk zijn. De belastingen zijn zoo hoog opgevoerd, dat zij een belemmering vormen voor de vestiging van nieuwe ingezetenen. Over de steunverleening aan de tuinders was spr. allerminst te spreken. Deze belang rijke groep van de bevolking verkeert in kommervolle omstandigheden en B. en W. hebben daarvoor volgens spr. niet voldoende aandacht. De meening, die spr. hier verkondigt, wordt volkomen onderschreven door zijn fractie. De heer H e 11 i n g a (SD.A.P.) betreurde het verlies van burgemeester Lommen. Zeer waardeerde spr. het, dat burgemeester Lom men zich stelde boven de partijen en ook aan het andersdenkende deel der bevolking alle recht liet wedervaren. Dankbaar was spr. ook voor de hulp, die zijn fractie van wijlen den heer Lommen mocht ontvangen. In dit verband bracht spr. hulde aan den loco-burgemeester, den heer Hemmer voor de wijze, waarop deze zijn taak vervult. De heer De Wildt. aldus spr., heeft vele beschuldigingen geuit tegen de meerderheid van den Raad. De heer De Wildt spreekt wel steeds van zijn R.-K. fractie, maar spr heeft daarvan andere opvattingen. De heer De Wildt: Ben ik katholiek of ben ik het niet? De heer H e 11 i n g aIk versta dat an- ders. Men kan zich wel katholiek noemen. Spr. sommeerde den heer De Wildt feiten te noemen, waaruit zou kunnen blijken, dat de meerderheid besluiten heeft genomen, die 1 niet ln het belang der gemeente zouden zijn. Spr. wees op de besluiten, die de merderheid nam ten aanzien van de bedrijven en waar tegen de oppositie zich steeds heeft verzet. Zoowel het onderwijs als het gasbedrijf ver- keeren dank zij de besluiten van de meer derheid in gezonden toestand. De heer A u k e s (V. D.) bracht eveneens hulde aan de nagedachtenis van wijlen bur gemeester Lommen. Nog vorig jaar heeft hij medegewerkt aan de begrooting, hoewel hij toen reeds wist, dat hij vele idealen zou moe ten prijsgeven. Spr. bracht hulde aan B. en W. voor de wijze waarop het zijn moeilijke taak ten aan zien van het sluitend maken der begrooting heeft verricht. Gaarne zal hij het college daarin blijven steunen. De voorzitter beantwoordde de spre kers. B. en W. zullen alle pogingen in het werk stellen om het rioleeringsplan niet in werkverschaffing te doen uitvoeren. B. en W. hebben echter niets te gebieden, maar slechts te verzoeken en de raad zal wel voor de beslissing komen, dat het werk onder be paalde voorwaarden moet worden uitgevoerd of in het geheel niet. Ten aanzien van de op merkingen van den heer De Wildt wilde spr. opmerken, dat in vroegere jaren overschot ten in de gemeente steeds werden aange wend om de belastingen te verlagen, in 1922 zelfs tot een bedrag van f 36.060. Burgemeester Lommen heeft daartegen altijd gewaarschuwd. Hij drong steeds aan op het vormen van reserves. Spr. wil niet als een exioma aanvaarden, dat de gemeente afhankelijk zal worden van het Rijk. In de gemeente zit nog wel zooveel expansie, dat spr. daarvoor geen al te groote vrees heeft. Castricum staat er thans het gunstigste voor van alle Noordhollandsche gemeenten. Dat zou onmogelijk geweest zijn, wanneer het college van B. en W. zoo slecht geregeerd zou hebben als de heer De Wildt het doet voor komen. Men moet echter waardeering hebben voor elkanders meening en werk, dat nim mer feilloos kan zijn. Met den heer Aukes is spr. het van gansoher harte eens, dat burgemeester Lommen zeer heeft geijverd voor de belangen van de ge meente. In tweede instantie vroeg de heer De Wildt nogmaals, of de meerderheid het al tijd bij „het rechte eind" heeft en de min derheid, in casu spreker's fractie, nooit. Vol gens spr. hebben de feiten het tegendeel aan getoond. Uit de begrooting blijkt ook nu weer, dat de financieele positie der gemeente achteruit jaat. Spr. beaamde het, dat Castricum een van de weinige gemeenten is, die nog niet noodlijdend zijn, maar dit is niet toe te schrij ven aan het goede beheer. Dat is slechts, volgens spr. een gevolg van de gunstige lig ging van de gemeente en haar ontwikkelings- ing. De hooge personeele belasting achtte spr funest voor de vestiging van nieuwe inge zetenen. Met nadruk wilde spr. tenslotte verklaren, dat hij heeft gesproken namens zijn fractie. Wanneer zijn mede-leden hem niet geremd hadden, zouden zijn beschouwingen er nog heel anders hebben uitgezien. Wethouder De Vries verwonderde zich over de afbrekende critiek van den heer De Wildt, wiens partij toch zoo ernstig streeft naar eenheid. Dat kan niet anders zijn dan schade voor de partij, waarvan de heer De Wildt voorzitter is. Zijn critiek gold zelfs het jaar 1922, waar voor niemand van de thans zittende leden ter verantwoording kan worden geroepen. Het college, dat de heer De Wildt zoo sterk aanvalt, heeft kans gezien voor de tuinders de diepspitregeling in hét leven té' roepen. B. en W. hebben zelfs tweemaal een oproep moeten plaatsen. De heer De Wildt die zich altij d opwerpt als ij veraar voor de belangen van de arme tuinders, heeft aan de totstandkoming van deze regeling niets, maar dan ook niets gedaan. De heer De Wildt is dien laatsten tijd steeds in strijd gekomen met zichzelf. Vorig jaar heeft men in den raad gezegd, dat de heer De Wildt was als een „versterkte luidspre ker". Spr. onderschreef dat ten volle, maar hij wil er nu nog aan toevoegen: een luid spreker, die men moet afzetten". Spr. is als nog bereid den heer De Wildt aan te toonen, dat hij als het w-are „tegen zich zelf" is ge weest. Verscheidene leden vragen nog het woord. De voorzitter vindt het tijd, dat de raad eindelijk aan zijn werk gaat. „Men heeft nu elkaar de ooren gewasschen, maar met praat jes komt men niet verder," zei spr. De heer D e W i 1 d t zei, een eenheid te wil len vormen, maar slechts op de basis van clijkheid van rechten. Ten aanzien van de diepspitregeling merkte spr. op, dat vele tuinders daarvan onwetend waren. Spr. heeft echter in een vergadering de tuinders wel degelijk op deze regeling ge wezen. Tot den heer De Vries zei spr., dat hij zeer veel werk geheel belangeloos verricht, voor de groep tuinders, Dat wilde spr. den heer De Vries nog zien doen. En als spr. tekort is geschoten in zijn taak ten opzichte van de tuinders dan is hij bereid een vergadering bijeen te roepen. Dan zal de heer de Vries andere dingen hooren. Wethouder De Vries bleef van oordeel, dat de heer De Wildt in zijn plicht is tekort eschoten. Hij was van de regeling op de hoogte en had dus zijn menschen kunnen waarschuwen. De heer De Wildt: Loop naar de blik sem met je tekortkomingen. De voorzitter sloot de discussies en stelde de begrootingen aan de orde. De heer D e N ij s vroeg of zooveel mogelijk avondvergaderingen kunnen worden gehou den. De voorzitter antwoordde, dat dit zou (In de fabrieken van Ford is dezer dagen de 25 millioenste auto van dit merk gereedgekomen.) Vijfentwintig millioen autos, Dragers van één enkel merk, Ca c'est fort zeggen de Franschen, Dat is Ford en dat is sterk. Dat zijn honderd millioen wielen, Die aan 't rollen zijn gebracht, Door veel honderden millioenen Vleezelooze paardenkracht. Vijfentwintig millioen toeters In het koor van het verkeer, Vijftig millioen autolichten, Met de schijnwerpers nog meer. En dat zijn milliarden bouten, Schroeven, moeren, enzoovoort, In een stroom van onderdeden Van de meest verscheiden soort. 'k Zal er verder niet op doorgaan, Want je wordt er duizlig van, Daar je voorstellingsvermogen. Zooiets niet omvatten kan. Dat is wat je noemt: een „loopzaak", Ford mag wel een man geacht, Die de menschen en de zaken Aan het rollen heeft gebracht. En 't is lang niet afgeloopen, Met een variant op 't woord Kun je zeggen: Klaxons blaffen En de karavaan rolt voort P. GASUS. 2DE HANDSCH BOEKEN OVER TE NEMEN? BRENGT ZE U! 1-3RECELS25CT..ELKERECELMEER10CT. kunnen wanneer de agendas niet te Lang zijn en wanneer de raad niet „te langdradig" is. Overigens zou spr. dit willen overlaten aan het inzicht van den nieuwen burgemeester. De heer G. F. Res stelde voor de benoe ming van een schrijver bij de arbeidsbemid deling aan te houden. Tevens verzocht hij toezicht van B. en W. op het werk van de ambtenaren, opdat zij hun werk voor de volle honderd procent verrichten. De heer De Wildt onderschreef dit. Spr. wil met de aanstelling wachten tot de nieuwe burgemeester in functie is. Nadat de voorzitter de noodzakelijk- hend van deze benoeming had betoogd, werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Bij het hoofdstuk „Openbare veiligheid" hoopte de heer De Wildt, dat in deze ge meente geen tooneelstukken meer zullen worden opgevoerd, die kwetsend zijn voor Katholieken. Dat waren stukken van Heyer- mans. De heer Aukes wees er op, dat men ook met niet-Katholieke ingezetenen rekening moet houden, die deze stukken wel toelaatbaar achten. De voorzitter zei, dat het hoofd van de gemeente de stukken doorleest en dat het aan zijn inzicht wordt overgelaten of ze al dan niet zullen worden opgevoerd. De bur- meester is daarvan geen verantwoording aan den raad schuldig. De heer De Wildt wees op de verniel zucht van de jeugd, die de plantsoenen bij het raadhuis vernielt. De voorzitter antwoordde, dat daarte gen reeds maatregelen zijn genomen. Ook aan de hoofden van scholen is verzocht over dit euvel te spreken. Overigens zal streng toezicht worden uitgeoefend. De heer Berlee miste in de politieverorde ning een bepaling, waarbij het verboden is de trottoirs met fietsen te berijden. De voorzitter zei, dat deze zaak bij de aanstaande wijziging van de politieverorde ning geregeld zal worden. De heer Aukes uitte zijn waardeering voor het werk van de reddingsbrigade. Spr. be treurde het, dat geen subsidie werd verleend De voorzitter antwoordde, dat het sub sidie vorig jaar niet is opgevraagd. Voor dit jaar is geen aanvraag ingekomen. B. en W. zijn zeker niet ongenegen, om alsnog een be drag voor de Reddingsbrigade uit te trekken. Besloten werd geen post op de begrooting te plaatsen. De heer De Wildt vond de kosten van de straatverlichting, groot f 5500 veel te hoog. Spr. drong er op aan het aantal gaslantaarns geen uitbreiding te geven. Wethouder De Vries betoogde, dat de gas verlichting uitstekend voldoet. Niettemin is spr. bereid nog eens een onderzoek in te stellen of de straatverlichting ook goedkooper kan. B. en W. zullen dit onderzoek instellen. Op voorstel van B. en W. werd een bedrag van f 10 uitgetrokken ter voorbereiding van een luchtbeschermingsdienst. In antwoord op een vraag van een der leden deelden B. en W. mede, dat omtrent de verla ging der huren van de woningen van de wo- ningtoouwvereenigingen een uitvoerige brief wisseling met den minister heeft plaats gehad. Het resultaat hiervan is geweest, dat alleen de huren der woningen van de bouwvereeni- ging „St. Joseph" met f 0,35 per week en per woning zijn verlaagd. Voor een verlaging van de huren van „Goed Wonen" achtte de minis ter geen termen aanwezig. De oorzaak van het leeg staan van zooveel woningen van „St. Joseph" is volgens B. en W. te wijten aan het bouwen door particuliere bouwondernemers en aan de hoogere eischen, die de huurders stellen. De heer B. R e s -had een serie klachten over wegen en voetpaden. Hij achtte verbetering dringend noodzakelijk, vooral van de wegen, die niet bepaald tot de verkeerswegen behoo- ren. Hij noemde o.m. den Cieweg en den Hee- renweg. Ook drong spr. aan op het dempen van sloo- ten, in de eerste plaats de sloot langs den Cieweg. De voorzitter onderschreef deze klach ten, maar de begrooting liet ook nu niet toe den post voor openbare wegen te verhoogen. Spr. hoopte, dat voor den Cieweg een oplos sing zal gevonden worden, wanneer het rio leeringsplan tot uitvoering komt. De heer De Wildt achtte den tijd geko men om het ophalen van vuilnis uit te beste den. Dan kan men ook tegemoet komen aan den wenseh van vele ingezetenen, die gaarne zouden zien, dat het vuilnis tweemaal per week wordt opgehaald. De heer G. Res verwachtte daarvan een belangrijk voordeel voor de gemeente. De heeren Aukes, De Nijs en Hellinga gaven de voorkeur aan den gemeentelijken op haaldienst. De voorzitter zei, dat reeds opdracht is DONDERDAG 21 JAN. 1937 gegeven om een proef-aanbesteding te hou den. De voorwaarden waren evenwel nog niet gereed, maar de gemeente zal er toch zoo spoedig mogelijk toe overgaan. Of het even wel zoo goed zal gaan als bij den gemeente lijken dienst is nog aan twijfel onderhevig. B. en W. zullen demogelijkheid onderzoeken of tweemaaal per week kan worden opgehaald. De heer De Wildt was niet te spreken over het aanwijzen van de standplaatsen op het strand. Deze plaatsen zijn zoo ongunstig, dat de strand-exploitanten op het strand niets meer kunnen verdienen. De beste plaatsen neemt de strandpachter in. De voorzitter zegde een onderzoek toe. De heer G. R e s vroeg of B. en W. voorne mens zijn het kermisterrein in het openbaar te verpacht-en. De heer De Nij s was van oordeel, dat van het kermisterrein maar een park moet wor den gemaakt. Daaraan bestaat groote be hoefte. De voorzitter antwoordde, dat reeds een oproep voor inschrijvingen is gedaan. De gemeente beschikt niet over de midde len, om rond de muziektent een plantpoen te maken, waaraan inderdaad ook volgens den voorzitter groote behoefte bestaat. De heer De Wildt vroeg naar de moge lijkheid of ook het hoofd van de Christelijke school in de commissie tot wering van school verzuim kan worden benoemd. De voorzitter wilde dit onderzoeken. Van het R.K. Patronaats-bestuur was een verzoek ingekomen om een subsidie van f 200 te verleenen voor het vervolgonderwijs. B. en W. deelden mede, dat Ged. Staten de-zen post om financieele redenen van de be grooting hebben afgevoerd. Vastgesteld werden de begrootingen van Maatschappelijk Hulpbetoon en van het ïe- huis voor ouden van dagen. De heer Aukes bepleitte vorming van een plaatselijk comité, dat zich in verbinding zal stellen met het Nationaal Comité tot leniging van bijzondere nooden. De voorzitter antwoordde, dat reeds een commissie is gevormd, die binnenkort zal ver gaderen. B. en W. ontvingen machtiging de zooge naamde diepspitregeling uit te voeren, zooals deze door het College is ontvangen. De begrooting werd tenslotte vastgesteld voor den gewonen dienst in inkomsten en uit gaven op een bedrag van f276.597,06 en voor den kapitaaldienst in inkomsten en uitgaven op f28.945,05. Voor de ondersteuning aan behoeftigen is f 37.290,66 geraamd en voor ondersteuning aan werkloozen f 47.834,56. Het subsidie voor Maatschappelijk Hulpbe toon werd begroot op f 19.000. De inkomsten en uitgaven van het gasbe drijf zijn geraamd op f 25.590,22 met een winst saldo van f 751,33. HEEMSKERK Het Luxor Theater te Beverwijk brengt de premiere van de film „De laatste dagen van Pompeji", naar den roman van Edward Bulwer Lytton. AFSCHEIDSAVOND PASTOOR PAULUSSEN. Woensdag 27 Januari zal in de groote zaal van het R. K. Vereenigingsgebouw des avonds om zes uur, het officieele afscheid plaats vinden van pastoor Paulussen in ver band met zijn vertrek naar Amsterdam. Op dezen avond worden alle vereenigingen uitgenoodigd. De leiding van dezen avond be rust bij kapelaan Schouten. VEEFONDS „ONDERLING VERTROUWEN". Ledenvergadering. Woensdagavond hield het veefonds „Onder ling' Vertrouwen" een ledenvergadering, on der voorzitterschap van den heer Th. Aarden- burg. De voorzitter riep allen een hartelijk woord van welkom toe, ook de nietleden die aanwezig waren. Spr. hoopte dat deze vergadering tot resul taat mocht hebben dat de aanwezigen niet leden als lid mochten toetreden. Hierna werd door den secretaris-penning meester een financieel-, en bedrijfsverslag uitgebracht. Sinds de oprichting op 19 Nov. 1936 was er ontvangen f 229,48, waartegenover een uit gave stond van f 194.07. Dus een batig saldo van f 35,41. Uit het bedrijfsverslag bleek, dat het fonds thans 63 leden telt met een verzekerd aan tal runderen van 361. Het waarborgkapitaal bedraagt f 39480. Een commissie, bestaande uit de heeren P. Koper, W. Schermer en Jac. Kluft, was be noemd om over 't eerste tijdvak de boeken en bescheiden van den penningmeester na te zien Bij monde van den heer W. Schermer werd verslag uitgebracht dat boeken en beschei den in de volmaakte orde waren bevonden. Hierna werd het reglement nog eens door genomen waarbij eenige kleine wijzigingen werden aangebracht. Nog werd meegedeeld dat het inleggeld van f 1 per rund eerst met ingang van 1 Jan. 1938 zal worden geheven. Hierna volgde bestuursverkiezing, waarbij werd gesloten het bestuur met twee leden uit te breiden en van deze twee nieuwe leden er één uit Castricum te benoemen. Het oude bestuur werd bij enkele candi- daatstelling herbenoemd. De heeren L. Kraanedonk uit Heemskerk en Jac. Veldt uit Castricum zagen zich na stem ming aan het nieuwe bestuur toegevoegd. Tot verificateurs werden benoemd de hee- ven A. Kaandorp, Castricum, en Jac. Kluft en W. Röling beide uit Heemskerk. R.K. V. V. „A.D.O." Het voor Zondag a.s. vastgestelde pro gramma A.D.O.-G, O. V., G.O.V. 2A.D.O. 2 e.n S-V.A. 2A.D.O. 3 is in verband met 'de sluiting der Retraite uitgesteld. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Drechtdijk, Vancouver n. Rott. 16 v. Liver pool. Maasdam, 19, van Rott. te Norfolk. Boschdijk, New-York, n. Rott. 20 te Londen verwacht. Lochgoil, 17 v. Vancouver n. Rott. Delftdijk, Vancouver n. Rott. 15 te New- Westminster. Volendam, Rott. n. New-York 17 (12.30 v.m.) 1000 mijl van Ambrose. Volendam, 20 v. Rott. te New-York. Boschdijk, N.-York n. Londen en Rott. p. 20 Prawle Pt. HOLLAND—AFRIKA LUN. Boschfontein (uitr.) 20 te Kaapstad. Algorab, 19 v. Beira n. Rott. Heemskerk (uitr.) 20 van Antwerpen. HOLLAND—BRITSCII-INDIë LIJN. Hoogkerk, 20 van Rott. te Calcutta. Streefkerk, 19 v. Rott. te Bremen, vertr. 20 van Bremen n. Hamburg. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk, 19 v. Antwerpen n. Hamburg p. 20 (v.m.) Vlissingen. Zuiderkerk (thuisr.) 18 van Penang. Gaasterkerk (uitr.) 20 v. Aden. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisr.) p. 20 Dungeness. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Meliskerk (uitr.) 19 van Bombay. Nijkerk (thuisr.) 19 van Kaapstad. Aludra (uitr.) 18 (8.6 n.m.) 40 mijl O. van Niton, HALCYON LIJN. Stad Arnhem, 19 v. van Bona naar Middles- bro. Stad Schiedam, 19 van Alexandrië n. Huil. Flensburg, 21 (n.m.) v. Narvik te Vlaard. vw. Vredenburg, 22 (n.m.) v. Narvik te Vlaard. verw.. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Barneveld, 20 v. Antwerpen n. Amst. Costa Rica, 19 v. Barbados n. Amst. Orpheus, 19 van Danzig te Kopenhagen. Perseus, 19 van Kopenhagen naar Gothen burg. Poseidon, Genua n. Amsterdam p. 30 (3 v.m.) Dover. Telamon, 19 van Valencia n. Amsterdam. Van Rensselaer, 18 van Curasao n. Pto. Cabello. Venezuela, Barbados n. Amst. 20 te Havre, vertr. (9 n.m.)-21 (8.30 n.m.) verw. Boskoop, Chili n. Amst. 18 van Callao. Barneveld, 20 v. Chili te Amsterdam. Poseidon, 29 v. Venetië te Amsterdam. Odysseus, 20 v. Amst. n. Kopenhagen. Aurora, 20 v. Amsterdam n. Hamburg. Perseus, 20 v. Kopenhagen te Gothenburg. Baam, 18 van Amst. te Callao. Oberon, Amst. n. Malta 10 (11 v.m.) 120 m. Z. van Land's End. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland (thuisr.) 20 van Bahia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Pinang, 19 v. Liverpool n. Rott. Sitoebondo (thuisr.) 20 van Port Said. Slamat, 20 van Batavia n. Rott. Kedoe (thuisr.) p. 19 Galle. Kertosono (thuisr.) pass. 20, Perim. Sibajak, 20 v. Rotterdam n. Batavia. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba, Hamburg n. Rott. 20 van Cuxhaven. Alcyone (thuisr.) 18.van Montevideo. Alpherat 19 v. Rott. te Buenos-Ayres. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Salisbury, Dairen n. Rott. 20 van Kolambugan. Hector, Japan n. Rott. 20 v. Singapore. Antenor, Japan n. Rott. 19 te Londen. Melampus, 19 van Amst. te Batavia. Glenapp, Dairen n. Rott. 20 v. Suez. Polyphemus, Batavia en Amst. naar Liver pool pass. Wight. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix van St. Aldegonde (uitr.) 19 van Algiers. Johan de Witt (thuisr.) 20 v. Colombo. Tarakan (thuisr.) 20 v. Belawan. AANGEKOMEN. 19 Januari: Bowling s.s. Leith Akershus s.s. Oslo Barbara Marie s.s. West Afrika 20 Januari: Dafila s.s. Liverpool Elsa s.s. Söderhamn Marne m.s. Middlesbro Sveve m.s. Port-Arthur Montferland s.s. Buenos Aires Serostris s.s. Mexico VERTROKKEN. 19 Januari: Emma Sauber s.s. Hartlepool Biruta s-s. Blyth Ganymedes s.s. Hamburg Vliestroom s.s. Hul] Bowling s.s. Leith 20 Januari: Leeuwarden s.s. Londen Gejo m.s. Strood Nieuwbouw voor de K. N. S. M. Aan de N.V. C. van der Giessen Zonen's Scheepswerven te Krimpen a. d. IJsel is door de Kon. Ned. Stoomboot Mij. te Amsterdam opdracht gegeven tot den bouw van twee mo- torvraohtschepen voor den Levantdienst. De schepen zullen de namen „Pericles" en „Socra tes" krijgen, hebben een draagvermogen van 4980 ton en. worden uitgerust met een accomo date voor twaalf passagiers. De machine-in stallatie zal een capaciteit van 3400 as P.K. kunnen ontwikkelen, terwijl de vaarsnelheid 13 knoopen zal bedragen. TT Invoer cellulose. Het Zweedsche stoomschip Elsa is van Sö derhamn bij de papierfabriek te Velsen aan gekomen met een lading cellulose. Groote diepgang. Het van Ned. Indië aangekomen Neder- landsohe motorschip Johan van Oldebarne- veldt passeerde het Noordzeekanaal inkomend met een diepgang van 8,1 meter. TAFELTENNIS. STEDENWEDSTRIJD HAARLEM—'T GOOI Op Zaterdagavond 23 Januari wordt door den Haarlemschen Tafeltennisbond in sa menwerking met den Gooischen en Ned. Ta feltennisbond een stedenontmoeting georga niseerd tusschen de vertegenwoordigende teams van Haarlem en 't Gooi in Hotel .De Leeuwerik" aan de Kruisstraat te Haarlem. Het belooft een spannende strijd te worden, daar beide partijen met haar sterkste spelers zullen uitkomen. In de pauze zullen eenige internationale spelers enkele finales spelen, welke op het Kersttournooi van den Gooischen T. T. B. niet afgespeeld konden worden. Hier is dus een mooie gelegenheid om eens met zeer sterk tafeltennis kennis te maken.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6