Rubriek voor Vragen Wereldjamboree. Het antwoord van minister Slotemaker de Bruine. Onze Haagsche correspondent meldt: Blijkens inlichtingen, ons op ons ver zoek door het Hoofdkwartier van de Ned. Padvindersvereeniging verstrekt, is daar hedenmorgen het antwoord van minister Slotemaker de Bruine binnengekomen. Hierin schrijft de minister, dat hij van de juistheid van de verondcrstel- ling, dat de ontevredenen zich tot enkele personen bepalen, gaarne na dere bevestiging zal ontvangen. Op onze vraag, of men zich thans, ten einde over positieve gegevens te beschikken ten aanzien van de bereid heid om ook in de toekomst te blijven medewerken, tot de districtscommis- siën en eventueel tot de leiders van alle plaatselijke groepen en af deelin gen zal wenden, kon men ons nog geen uitsluitsel verstrekken. Het ministerieel schrijven dat im mers pas was binnengekomen, moest uit den aard der zaak eerst een on derwerp van bespreking in het bestuur der N. P. V. uitmaken. Prinses Juliana hersteld van haar verkoudheid. Het jonge paar weer op de ski's. KRYNICA, 22 Jan. (A. N. P.) Prinses Juliana is geheel hersteld van de lichte verkoudheid, die haar genoopt had een week lang haar kam er te houden. Gisteren is H. K. H. voor den eersten keer weer in de buitenlucht geweest. In gezelschap van prins Bernhard heeft zij toen een ski tocht gemaakt. Het plan-Deterding ernstig bedreigd? Nieuwe aankoopen zouden in het buitenland geschieden. Naar het Utrechtsch Dagblad van be trouwbare zijde verneemt is de heer Deter- ding zoowel teleurgesteld als ontstemd over de wijze, waarop hier te lande in verschil lende kringen is gereageerd op zijn plan dat bedoelde, aan ons land belangrijke economi sche hulp te bieden. Het is dan ook te vree zen, dat bij eventueele verdere aankoopen na Februari 1937 deze in het buitenland zullen plaats hebben, aangezien bijvoorbeeld in Denemarken en in Nieuw-Zeeland even eens overvloed bestaat van de door den heer Deterding begeerde, agrarische producten en hem uit deze landen waar men zijn plan nen zeer waardeert herhaaldelijk verzoe ken zijn gedaan om als leverancier te mo gen optreden. In het gebied tusschen Elbe en Oder hebben zware sneeuwstormen gewoed, die vooral in Berlijn veel ongerief veroorzaakten. Alle middelen moesten gerequireerd worden om de sneeuw, de eerste dit dit jaar gevallen is, weg te ruimen. Ambtenaar na aanrijding overleden. Politie arresteert vier smokkelaars. Onze ministers op reis. STOCKHOLM, 21 Januari (A.N.P.) De koning heeft heden de Nederlandsche minis ters Gelissen en Deckers, vergezeld van den Nederlandsche gezant te Stockholm, Van Na- gell, in audiëntie ontvangen. De ministers brachten ook een bezoek aan minister-presi dent Hansson, den minister van Buitenland- sche Zaken ad interim Westman en de minis ters van Handel en Landbouw. Vanavond zijn de Nederlandsche ministers de gasten geweest van den koning op een diner ten paleize. Den Nederlandsehen ministers Gelissen en Deckers is het Grootkruis verleend in de Zweedsche orde van de Noordster (Nord- stjaernan). Minister De Graeff te Brussel Minister de Graeff vertoeft te Brussel en houdt daar besprekingen met Belgische re- geeringspersonen. Nog geen nieuws omtrent ir. W. F. de Wit. ENKHUIZEN (G.P.D.) Hoe staat het op het oogenblik met den op 4 Nov. j.l. in Rusland gearresteerden ir. W. F. de Wit uit Enkhuizen, die, na reeds lang In de Sovjet Unie werkzaam te zijn geweest, plotseling van zijn bed werd gelicht en van wien sindsdien niet meer werd vernomen? Wij hebben ons hedenmorgen in verbinding gesteld met de familie van den gearresteerden ingenieur in Enkhuizen. Zijn zuster vertelde ons dat zij nu reeds sinds 4 Nov. in het on zekere verkeert. Zij weet alleen, dat de Ne derlandsche regeering den Amerikaan- schen gezant verzocht reeft de noodigestap pen te doen. Brieven heeft men niet ontvangen en een bezoek brengen is onmogelijk. Men kan niet anders doen dan afwachten, met het vertrouwen, dat deze kwestie eindelijk eens afdoende zal worden opgelost, aldus besloot mej. de Wit. Vernieling van tehuis der Hitler-jeugd. Zijn eigen mouw gaf hem aan. VAALS, 22 Januari. De Rijks ambtenaar J. Lap, die gisterenavond op den weg naar Gemmenich (België) door een auto, geladen met gesmok kelde boter, werd overreden, waarbij hij ernstig werd gewond, is in het zie kenhuis te Heerlen overleden. De politie is er in geslaagd de vier mannen, die bij deze smokkelaffaire betrokken zijn ge weest, nog gisterenavond aan te houden. Twee hunner zijn te Vaals en twee te Aken aangehouden. De mannen, vier Nederlanders, zijn uit de mijnstreek afkomstig. Gebleken is nog, dat de Rijksambtenaar een z.g.n. „voor rijder" van den auto met smokkelwaar wilde controleeren. Op het oogenblik, dat hij tot de controle wilde overgaan werd hij door den smokkelenden wagen overreden. aan het woord. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst oj niet geplaatstwordt de kopij den inzender niet teruggegeven. KRING HAARLEM DER R.K. STAATSPARTIJ. De candidaatstelling voor de Tweede Kamer. HAARLEM Vrijdag. De uitslag der candidaatstelling voor de Tweede Kamer in den Kring Haarlem der R.K. Staatspartij is als volgt. (De cijfers tusschen haakjes geven het aantal malen aan. dat de candidaten zijn gesteld). Pater dr. D. Beaufort te Utrecht (37), Chr. v. d. Bilt te Haarlem (33), Jac. Groen te Zuid- Scharwoude (27), E. Stumpel te Hoorn (21), mr. M. P. L. Steenberghe te Goirle (13), prof. dr. G.- Romme-te Amsterdam (41, C. M. J. -van den Heuvel te Haarlem (1), P. J. Dekker te IJmuiden-Oost (1), dr. L. G. Korten horst te 's-Gravenhage (3), Joh. van Eeden te Noord- wijk (2), C. Siegers te Zandvoort (1), ir. Ch. J. I. M. Weiter te 's-Gravenhage (2), H. E. v. d. Brule te Rotterdam (2), mr, dr.. F. A. Bij voet te Haarlem (2), prof. dr. ir. H. Gelissen te 's-Gravenhage (2) W. Steinmetz te Amster dam (15), dr. Romunde te Utrecht (1), H. Hom te Hilversum (2), prof. Schmutzer te Utrecht (3), J. W. Andriessen te Utrecht. (4), G. C. W. Blonk te Nieuwer-Amstel (1), mr. C. Go- seling te Amsterdam (2), A. J. Loerakker te Haarlem (13), P. v. d. Weyden te Zevenhoven (14), mevr. dr. M. J. W. Hillen te Amsterdam (9), H. J. Kuiper te Haarlem (8), mr. M. de Kort te Bussum (5), weleerw. heer H. de Greeve te Haarlem (2), A. C. de Bruin; te, Utrecht (2)> mr. R.'Hermans te Hilversum (4), E. Th. Loekefeer te Hulst (1), mr. P. J. M. Aalberse te 's-Gravenhage (1), mr. H. P. Marchant te 's-Gravenhage (5), prof. dr. A. M. A. A. Steger te Heemstede (1), J. Serrarenl te Bilthoven (1), mr. dr. P. J. Witteman te Over-* veen (1) P. Kasteel te 's-Gravenhage (1). DE TOESTAND IN HET KAPPERSBEDRIJF. Geachte redactie, Ondergeteekende, sinds 12 jaar secretaris van den Nederlandsche Kappersbond, afdee- linig Velsen, vraagt langs dezen weg even uw aandacht, teneinde den lezer een beeld te geven, hoe het met het kappersbedrijf in onze gemeente staat. Velen zijn de meening toegedaan, dat wij „het zoo slecht nog niet hebben". Gezegden als: „De haren groeien nog steeds, crisis of geen crisis, ze moeten er toch af!", „De dames dragen nog steeds kort haar!". „Er komen toch steeds zaken bij!" en dergelijke andere welke men ons steeds in de ooren fluistert, zouden den lezers som-s een ander idee geven, dan het in werkelijkheid is! Als insider zal ik u een en ander toelichten. Er zijn in onze gemeente 81 kappers en kapsters, waarvan 18 lid van den Nederland- sehen Kappersbond zijn, terwijl dit ledenaan tal enkele jaren geleden 42 bedroeg. De oor zaak hiervan is, dat de dames- of heerenkap pers wegens te klein inkomen, hun lidmaat- schap niet meer konden betalen, met het ge- volg, dat zij ingeval van ziekte geen inkomen genieten, uitgezonderd enkele collega's, die een andere ziekteverzekering hebben. Wanneer een arbeider werkt, is hij auto matisch verzekerd. Hiervan zijn dus de meeste kapperspatroons gespeend, zoodat het voor hen-een catastrofe beteeken-t als zij ziek wor den. Wat het li eerenk apper s vak betreft, iedereen weet, dat zij zelfs in „goeden tijd" allerwege bijbaantjes hebben, zooals: begra fenisondernemer, sigarenafdeeling, loterij- agentschappen enz., wat wil zeggen, dat men van het vak alleen nooit kon bestaan. In onize gemeente zijn in die „goeie jaren" de tarieven nooit hooger geweest dan 3-5 cent haarknippen en 20 cent scheren, uitgezonderd in twee of drie zaken. In Zaandam en omstre- i ken T5.v. was het tarief 40 en 50 cent voor haar knippen,zoodat dié een korreltje meepikten. Toen deed het „zelfscheren" zij-n intrede. Aan de hand van de statistieken scheert 80 pCt. zich zelf. Daar de bijverdiensten zoo goed als afgegraasd zijn door de enorme concurrentie op dit gebied, zijn wij tegenwoordig zoo goed als op haarknippen aangewezen. Men moet goed vakman wezen, wil men in 20 minuten een cliënt onberispelijk knippen. Wanneer men van Maandag tot en met Za terdagavond steeds aan het knippen was, zou het wel gaan, maarde stille uren, die men dagelijks meemaakt, zijn legio! Ik wil hier niet over tarieven spreken, doch ik laat het aan u over, lezer, of de hier heerschen-de tarieven weelde beteekenen! Was er vroeger dus geen luxe, tegenwoordig heerscht er ar moede. In de eerste plaats is er een groot teveel aan kappers! Kon men vroeger door de betere bijverdiensten en grooter aantal klanten een bediende een behoorlijk loon uitkeeren, tegen woordig, nu de patroons zelf geen behoorlijk bestaan hebben, is het begrijpelijk, dat per soneel, weinig verdienend en eenmaal zelf standig zijnde, zelf een zaak opricht, met het gevolg, dat de spoeling steeds dunner wordt. Verder zijn de onkosten hoog gebleven. Klan ten of geen klanten, volop licht en warmte moet er steeds wezen. De kapper is nog steeds 68 uren per week disponibel voor zijn klanten. Stil of niet stil, men is steeds op zijn post. Toen de Maandag middagsluiting er niet was, maakten wij 75 uren Wat de da-meskappers of kapsters betreft, is het ook al niet rooskleurig. Wanneer een vrouwelijke cliënt eens per maand haar kap per beizooht, wat feitelijk noodzakelijk is, dan zou het ook daar gaan, maar statistieken wijzen uit, dat 50% 2 keer per jaar den kapper bezoekt, vanwege de crisis. Zie maar om u heen, lezer. De haartooi verkeer lang niet altijd in onberispelijken staat. Er worden toch nog steeds kapsters gevraagd zult u zeggen. Informeert eens naar de loonenOfschoon, een heerenkapper het nog slechter heeft, een zenuwsloopende arbeidsprestatie met een respectabel aantal uren, wordt ook bij den dameskapper of de kapster werk gevergd, tegen tarieven, die veel en veel te laag zijn, om een behoorlijk weekgeld te verdienen. Staar u niet blind geachte lezer, op enkele groote zaken hier ter plaatse. Wanneer de patroons van deze zaken aan het einde van het jaar hun balans opmaken, zullen zij de hand-en dicht knijpen, wanneer zij de hoog noodige vernieuwingen of apparaataanschaf fing kunnen bekostigen; voor hen zelf zal niets overschieten! Twee oplossingen zouden onzen ondergang kunnen behoeden, namelijk: le de wet op de Vestiging en 2e. Vaststelling van een mini mumtarief. Met dank voor de plaatsing, B. v. d. KOLK, Seer. Ned. Kappersbond afd. Velsen. Het Amerikaansche automobielconflict. Ook Ford- en Chryslerfabrieken met staking bedreigd. Uit Washington meldt Reuter, dat de ar beidersleider John Lewis heeft verklaard, dat de arbeiders in de automobielindustrie zich, zoodra de tegenwoordige staking is ge- wonnen,, ipet de Ford-. en Clirys)erfgbrieken zullen bezig hóuden. Hij zeide met betrekking 'tot de staking bij de General Motors, dat niet op een zwak compromis behoeft te worden gerekend. Nieuwe vliegvelden in Ned.- Indië. Tandheelkundige Inrichting voor den Middenstand Rijksstraatweg 25 Minimum-tarief HAARLEM-N. Geheel gebit f 35 tegenover het Oude Raadhui» Trekken inbegrepen (Adv ingez Med.j ENSCHEDé (G.P.D.) Terwijl ln het gehee- 1-e derde Rijk een heftige propaganda-actie is ingezet om aan de Hitler-jeugd waardige te huizen te verschaffen, maakt de West-Duit- sche pers de laatste dagen melding van het feit, dat verschillende van deze tehuizen op schandalige wijze beschadigd worden. In sommige plaatsen is het voorgekomen, dat alle ruiten der huizen werden stukgegooid en dat de deuren werden vernield. Men heeft de daders nog niet kunnen grijpen, maar in de pers wordt medegedeeld, dat de schuldigen streng zullen worden gestraft. In Dusseldorf is een communist, wiens zoon lid van de Hitler-jeugd is geworden, en die dezen zoon belette deel te nemen aan de oefe ningen van genoemde organisatie, veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf. Zijn eigen vrouw had hem aangegeven, nadat haar man haar bedreigd had, toen zij haar zoon toch Spilde zenden. DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnés van dit blad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste, beantwoord. De vragen moeten worden geadresse aan het bureau van oris blad, met. duidelijke vermelding van naam en woonplaats. De namen der vragers blijven redactie- geheim. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken worden terzijde gelegd. De antwoorden loorden GEHEEL KOSTE LOOS thuis bezorgd. Alleen die vragen, welker beantwoording voor vele anderen behalve den vrager, van nut kan zijn, worden tevens in ons blad ge plaatst. RECEPTEN. VRAAG: Mijn licht grijze gabardine regenjas zit vol vlekken door afdruipen van oranje pa pier. Benzine heeft niet geholpen. Wat kan ik er aan doen? ANTWOORD: Met zeer heet water afsponsen en daarna droog kloppen met leeren lap. Zoo noodig herhalen, doch met een scheutje mieren- zuur door het water. VRAAG: Wat is een eenvoudig recept voor ap peltaart? ANTWOORD: 200 gr. bloem, 150 gr. boter, 100 gr. basterdsuiker, de geraspte schil van één ci troen, 5 00 gr. goudreinetten, 50 gr. suiker, wat kaneel, 5 0 gr. krenten of rozijnen, 1 ei. Maak van boter, bloem, basterdsuiker en geraspte citroen schil een soepel, samenhangend deeg. Druk het grootste gedeelte daarvan in een springvorm, zoo dat de bodem geheel en een deel van den op staan den rand er netjes mee bedekt zijn. Schil de appelen, vierendeel ze, verwijder het klokhuis en snijd ze in schijfjes. Deg deze schijfjes keurig in de deegbak, bestrooi de eer ste laag met suiker, kaneel en krenten. Rol het overgebleven deeg dun uit. Snijd er smalle reep jes van. Leg die reepjes eerst als een kruis, en daarna rond In drie cirkels (één groote voor den buitenkant, één kleintje voor het midden enz.) over de appelen en het deegrandje. Bestrijk het deeg met wat geklopt el en water, en bak de taart ruim één uur in een matig warmen oven. Daar de appelstukjes neiging vertoon en om een beetje uit te drogen, bestrijkt men de taart 1 na bekoeling - met een weinig abrikozenjam. VRAAG: Hoe moet ik hoofdkaas maken? ANTWOORD: Benoodigdheden: 1/2 varkens kop van 2 1/2 K.G., 2 1/2 a 3 K.G. kalfsvleesch indien, de kop erg vet is, anders 2 KG., 50 zout, 5 gr. peper, 1 nootmuskaat, wat fijne kruid •nagelen, 2 dL. azijn, 1 L. bouillon van varkens kop en kalfsvleesch. Kook den aan stukken gehaktekop gaar in twater met zout, het kalfsvleeöch'eveneens. Neem al het vlees cli van den kop, hak het fijn met het kalfsvleesch. Vermeng het vleeseh met zóut, kruiden en bouillon. Proef, of de massa goed .van smaak is, stoof dit samen 1 1/2 uur. Voeg n Smaak azijn toe. Schep de massa in kommetjes of steenen vormen, die met koud water zijn om gespoeld, tot een vingerbreed onder den rand. Laat ze koud worden, bedek ze met een stukje wit papier en schenk er wat azijn op. Schenk, als de hoofdkaas lang bewaard moet worden, af en toe wat azijn op het papiertje, maar maak de massa dan minder zuur. Zet ze op een koele, droge plaats. VRAAG: Hoe maakt men een zalmschotel voor 5 a 6 personen? Kan ik die 's middags al klaar maken, als zij 's avonds gebruikt moet worden? En kan dan de rest blijven staan tot den volgen den avond? ANTWOORD: Leg de zalm uit een blik op een schotel, maak er een rond of 'ovaal figuur van en bedek dit met mayonnaise. Recept van mayonnaise: Klop in een kom met een eierklopper de dooiers van 3 eieren even los met peper, zout en mosterdpoeder. Voeg dan, onder flink kloppen, een eetlepel azijn erbij, en roer dit samen tot een gelijke massa. Schenk er dan 1 dL. olijfolie bij, eerst druppelsgewijze, on der voortdurend kloppen, daarna wat sneller. Voeg vervolgens nog wat azijn toe, steeds goed kloppend. Olie en azijn mogen niet te koud zijn, maar moeten kamertemperatuur hebben. Is de mayonnaise te dun geworden, dan kan men ze dikker krijgen door toevoeging van een opgelost blaadje gelatine of door een stukje bo ter zalfachtig uit te roeren en daarbij, goed roe- •ende, de te dunne mayonnaise te voegen. Mayonnaise kan eenigen tijd bewaard worden in een jampotje onder een laagje olie en afge sloten met perkamentpapier, waarin een paar gaatjes geprikt zijn tegen het ranzig worden der olie. Vóór het gebruik wordt deze afgegoten. Het is het beste, de mayonnaise onmiddellijk oor het gebruik te maken. Den volgenden dag is liet gerecht niet smakelijk meer. VRAAG: Wat is het recept voor vleeschcro- cjuetten en voor-mayonnaise? Voor militaire en civiele doeleinden. BATAVIA, 22 Januari (Aneta-A.N.P.) Voor een beter toezicht op de Groote Oost uit de lucht zullen vliegvelden worden aangelegd op Boeton, Celebes, Ambon en Nièuw-Guinea, waarvan de civiele luchtvaart gebruik zal kunnen maken. Verder meldt Aneta, dat machtiging is ver leend voor den aanleg van een vliegveld op Kali Banteng te Semarang. De kosten hiervoor worden geraamd op f 330.000. ANTWOORD: (Voor S croquetten): 1. Benoo digdheden: 200 gr. vleeschresten, 1 1/2 dL. melk of jus met water, 20 gr. tarwebloem, 2 5 gr. boter, wat peper, zout, nootmuskaat, gehakte peterselie, een paar eetlepels bloem, een pannetje frituur vet (slaolie of Delfia). Verwarm roerende de boter met de bloem tot een gladde massa, voeg daarbij langzamerhand het vocht en laat het sausje, even roerende, een paar minuten doorkoken. Roer er het gehakte of gemalen vleeseh en de kruiden door. Laat het deeg, uitgespreid op een plat bord, afkoelen tot het stevig is. Vorm er ci'oquetjes van een wentel die in het paneermeel. Meng de bloem aan met een paar lepels water tot een dik papje, dompel daarin de croquetjes en wentel ze daarna weer in het paneermeel. Laat vervolgens het frituurvet zóó heet worden, dat de damp ervan af slaat. Leg er 2 a 4 croquetjes in en laat ze lichtbruin bakken. Neem ze er dan uit met een schuimspaan. Laat ze vervolgens op een stuk grauw papier uitlekken en dien ze op een servetje op. Garneer de schaal met peterse lie. 2. Voor 8 eieren 1 1/2 dL, kookroom, 3 eier dooiers, 3 eetlepels olijfolie, 2 eetlepels kruiden- en een eetlepel gewone azijn, zout, mosterdpoe der, peper. Klop de eidooiers in het pannetje, voeg den room toe, giet vervolgens, in een dun straaltje de olie er bij. Laat dit onder goed roeren op de kachel binden, vermeng het dan voorzichtig met de azijn en mosterdpoeder, peper en zout naar smaak. Neem, als deze mayonnaise koud ge bruikt wordt, 2 dL. room in plaats van 1 1/2 d.L. en laat de saus onder af en toe roeren be koelen om het vormen van een vel te voorko men. WITBROOD. Wij hebben in deze rubriek onlangs een recept gegeven voor witbrood. Daar in stond vermeld, dat het deeg 1/2 uur moet rij zen. Dit bad moeten zijn: 1 1/2 uur. DIVERSEN. VRAAG: Is de Julianaboom in het Julianapark geplant bij de geboorte van de Prinses, en zoo ja, was het toen een klein boompje? ANTWOORD: 1. Ja. 2. Ja. VRAAG: Mag men op een feest, in een zaaltje waarop ongeveer 40 genoodigden aanwezig zul len zijn, coulissen gebruiken? Er is van voren een deur (de Ingang), aan de achterzijde twee openslaande deuren. ANTWOORD: Als het gezelschap niet meer dan 50 personen groot is, valt u buiten de brandweerbèpalifigen en kunt de coulissen plaatsen. ZATEÜDA'G 23 'A TC. Ï937 prdesamma ZONDAG 24 JANUARI. HILVERSUM I 1875 M. 8.55 VARA, 12.00 AVRO, 5.00 VARA, 5.30 VPRO, 8.00 AVRO. 8.55 Gram.pl. 9.00 Voetbalnieuws. 9.05 Tuin- bouwpraatje. 9.20 Zondagmorgen toespraak. 9.35 Gram.pl. 10.15 Natuur-historisch kwartiertje. 10.30 Residentie-orkest. 11.15 „Van staat en maatschappij". 11.30 Vervolg concert. 12.00 Or gelconcert. 12.10 Gram.pl. 12.30 „Wat Indie de laatste 14 dagen beroerde". 12.50 KovacsLajos' orkest, en orgelspel. 1.30 Televisiepraatje. 1.45 Gram.pl. 2.00 Boekbespreking. 2.30 Concertge bouworkest, en soliste. 4.00 Gram.pl. 4.10 Man nenkoor ..Euterpe". 4.30 AVRO-Dansorkest. 4.55 Sportnieuws ANP. 5.00 „Gesprekken, met luiste raars". 5.30 Voor de kinderen. 6.00 Voetbal praatje. 6.15 Sportnieuws ANP. 6.20 Gram.pl. 6.45 VPRO-Dubbelkwartet. 7.00 Wijdingsdienst u. d. Studio. 8.00 Berichten ANP. Mededeelm- gen. 8.15 Gram.pl. 9.00 Radiotooneel. 9.45 Radiojournaal. 10.00 Omroeporkest en solist. 11.00 Berichten ANP. Hierna AVRO-Dansorkest. 11.40—12.00 Orgelspel en Zang. HILVERSUM II 301 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO, 5.00 NCRV, 7.45—11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek (Gr.pl.). (Om 1.00 Boekbespreking). 2.00 Vra- genhalfuur. 2.30 KRO-Symphonie-orkest en Gram.pl. 4.15 Gram.pl. 4.25 Voor de zieken. 4.55 Sportnieuws. 5.00 Gewijde muziek (Gr.pl.). 5.50 Geref. Kerkd. Hierna gram.pl. 7.45 Sport nieuws. 7.50 Ethnologisch lezing. 8.10 Berich ten ANP. Mededeelingen. 8.20 KRO-Melodis- ten. 8.50 Gram.pl. 9.00 KRO-orkest. 9.45 Gram.pl. 10.00 KRO-orkest. 10.30 Berichten ANP. Gram.pl. 10.40 Epiloog. 11.00—11.30 Es- peranto-lezing. DROITWICH 1500 M. 12.50 Het Erith British Legion Orkest en solist. I.50 E. Pini's Tango-orkest, 2.20 Voor tuinlief- hebbers. 2.40 BBC-orkest, en soliste. 3.40 Gram. pl. 4.20 Actueele causerie. 4.40 Orgelspel. 5.20 „The church of tomorrow", lezing. 5.40 Het Griller-strijkkwartet. 6.35 Actueele causerie. 6.50 Het Richard Crean-orkest. 7.50 Declamatie. 8.15 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Berichten. 9.25 Radiotooneel. 10.20 Piano recital. 10.50 Epiloog. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Parijsch Kamer orkest 12.20 Orgelconcert. 1.10 Vervolg orkest concert. 3.20 en 4.05 Zang. 5.20 Visciano- orkest. 8.00 Zang. 8.20 en 9.05 RadiotooneeL II.20—12.35 Het Locatelli-dansorkest. KEULEN 456 M. 5.20 Havenconcert. 7.35 Westduitsch Kamer orkest. 9.20 Gram.pl. 10.40 Omroep trio. 11.20 Sachsenorkest. 12.35 Omroep-Amusements- orkest. 1.20 Omroepschrammelensemble. 3.20 Omroepkleinorkest en solisten. 5.50 Viool en piano. 6.05 Omroepkwintet. 7.20 ,.Der Wild- schütz", opera. 9.5011.20 O. Joost's dans- orkest. BRUSSEL 322 M. 9.25 Gram.pl. 10.25 Zang. 11.20 Gram.pl. 11.35 M. Alexys' orkest. 12.20 Kleinorkest. 12.50 Or gelspel. 1.30 Omroepdansorkest. 1.502.20 en 2.35 Gram.pl. 3.30 Radiotooneel. 3.50 Omroep orkest. 4.50 Symphonic concert. 4.40 en 6.35 Gram.pl. 7.20 Vioolrecital. 8.20 Koor „De Melo- manen". 9.05 Reportage. 9.20 Fluitrecital. 9.35 Omroepsymphonie-orkest. 10.30 Gram .platen. 11.35—12.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL 484 M. 9.20 Gram.pl. 10.20 M. Alexys' orkest. 11.20 Zang. 11.40 Gram.pl. 11.50 Russisch orkest. 12.50 Omroepdansorkest. 1.30 Ömroepklein-- orkest: 1.5Ö Orgelspel. 2.20—2.35 Gram.pl. 2.50^ Cellorecital. 3.20 Symphonieconcert. 5.20 Om roepkleinorkest. 7.35 Gram.pl. 8.20 Omroep orkest en koor. 9.50 Reportage. 10.10 Gram.pl.- 10.30 Omroepdansorkest. 11.2012.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 Omroeporkest. In de pauze: Sportnieuws. 9.20 Berichten. 9.50—12.15 O. Joost's dans-- orkest. (Van 10.05—10.20 Weerbericht). MAANDAG 25 JANUARI 1937. HILVERSUM I 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Gram.platen; 10.00 Morgenwijding; Gr am .platen; 10.30 Kovacs Lajos' orkest; 11.00 Het Haagsche Trio; 12.00 Cantabile-or kest en Gram.platen; 2.00 Zang en piano; 2.30 Omroeporkest en solist. I. d. pauze: De clamatie; 4.30 Muzik. causerie en piano-re cital; 5.30 Kovacs Lajos' orkest en Gram.pl.; 7.00 Nelson Revue; 7.40 Causerie over de U.S.A.; 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen; 8.15 Het Omroeporkest en soliste; 9.15 „Nare karakters in ae Dierenwereld", causerie; 9.45 Gram.platen; 10.30 AVRO-dansorkest; 11.00 Berichten 'A.N.P. Vervolg dansmuziek; 11.30 Gram.platen. HILVERSUM II. 301 M. NCRV-Uitzending. 8.00 Schriftlezing en gewijde muziek gr.pl.) 8.30 Gram.platen; 10.30 Morgendienst; 11.00 Chr lectuur; 11.30 Gram.platen; 12.00 Be richten; 12.15 Zang en piano; 1.00 Orgelspel; 2.00 Voor de scholen; 2.35 Gram.platen; 3.00 Wenken vopr de keuken; 3.30 Gram.platen; 4.00 Bijbellezing; 5.00 De Gooilanders; 6.30 Gram.platen; 7.00 Berichten; 7.15 Declama tie; 7.45 Reportage; 8.00 Berichten ANP; 8.15 Het Gooische Symphonieorkest; 9.00 Voor jonge menschen; 9.30 Vervolg concert (Om 10.00 Berichten AN.P.); 10.30 Gram.platen; hierna: Schriftlezing. DROITWICII 1500 M. 1.05 Orgelspel; 11.35 en 12.05 Gram.platen; 12.20 Bijbelsche causerie; 1245 BBC-Welsch orkest m.-m.v. solist; 1.35 Orgelconcert; 3.20 Frank Rea's orkest; 4.20 Dansmuziek (gr.pl.) 4 50 Piano-recital; 5.20 Modepraatje; 5.35 Het Broadhurst Septet; 6.20 Berichten: 6.40 Landbouwcauserie; 7.00 Orgelspel; 7.25 Muzi kale causerie; 7.40 Revue-programma; 8.20. Actueele causerie; 8.50 Het BBC-Blaasorkest; 9.20 Berichten; 9.40 Buitenlandsch overzicht; 9.55 Radio taal neel; 10.55 BBC-Zangers; 11.20 Billy Gerhardi en zijn Band; 1,1.50 Dansmu ziek (gr.pl.) RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8 20 Gram.platen; 11.20 Pasdeloup- kamerorkest; 2.55 en 3,35 Gram.platen; 4.20 Orkestconcert; 5.50 Gram.platen; 6,0-5 Piano recital; 6.50 Gram.platen; 8.20 Piano-recital; 9.05 „La coupe enchantée", operette; 11.20 Poirée-dansorkest. KEULEN 456 M. 5.50 F. Hauck's orkest; 7.50 Gram.platen; 11.20 Orkestcopcert; 12.35 Nedersaksiseh Symphonie-orkest3.20 Omroeporkest: 4.25 Omroepstrij kkwartet; 5.20 Omroepkleinor kest; 7.30 Weekoverzicht: 8.20 Zang, cello en piano; 9.50 Omroeporkest. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram.platen; 12.50 Omroeporkest; 1.30 Salonorkest; 1.50 Gram platen; 5.20 Om roepdansorkest; 6.50 Piano-recital; 7.20 Sa lonorkest; 8.20 Omroeporkest; 9.20 Dito; 10.30 Gram.platen. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram.platen; 12.50 Salonorkest; 1.30 Omroeporkest; 1.50 en 5.20 Gram.platen; 6.35 Kamermuziek; 8.20 Zang; 8.35 Gram.platen; 8.50 Zang; 9.05 Gram.platen; 9.20 Oude chansons (gr.pl.): 10.30 Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Piano-recital; 8.10 Gevar programma" uit Stuttgart; 9,20 Berichten; 9.40 Winter- sportnieuws; 10.05 Weerbericht; 10.20 Gevare programma. - -

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2