Het Geluk ligt in de Sneeuw Hef prinselijk echt paar poseert in de omgeving van Krynica voor on zen fotograaf. (Plaatsing verleend na ovei leg met den regeerings- persdienst) Een aardige attentie aan H. K. H. Prinses 'uliana en Z. K. H. Prins Bernhard tijdens het verblijf te Krynica. Poolsche kleuters, in nationaal costuum, bieden het Prinselijk echtpaar Hollandsche tulpen aan. (Plaatsing verleend na overleg met den regeerings- persdienst) Het hotel Iglerhof te Igls, waar H M. de Koningin thans verblijf houdt De finale van het biljart tournooi driebanden dat te Haar lem werd gespeeld ter gelegenheid van het zilveren jubileum der Sociëteit-Vereeniging De winnaar, de heer A. Tiedtke (aan stoot), won met slechts één punt verschil van den heer A. Sengers (staande links) Aan boord van het m.s. .Maetsuycker", dat Zaterdag zijn goedgeslaagde proefvaart hield, wordt de vlag van de K.P.M. geheschen tijdens de overname van het schip Be Quick behaalde Zondag het afdeelingskampioenschap der Noordelijke eerste klasse van den K.N.V.B., bij welke gelegenheid het de kranige ploeg aan gelukwenschen niet ontbrak Het m.s .Weltevreden", dat op de werf P. Smit Jr. te Rotterdam werd ge bouwd voor rekening van den Ro'iei damschen Lloyd, is Zaterdag met goed gevolg te water gelaten. Het schip glijdt van de helling FEUILLETON Een WintersportromaiA. PETER KRAYENBÜHu 31) (Nadruk verboden.) Dank u mr. Arlen, mijn plicht roept me. Ik kom juist nog op tijd voor m'n ski-les.... Dat spijt me. Tot zien dan Prausnitz Adieu, mr. Arlen, dag Gracetot kijkIk geloof, dat wij samen nog een ap peltje hebben te schillen Verdwijn, Dieter. en stoot je niet aan je hanenkam! Au re voir De skibabys kunnen vandaag hun plezier wel op. Onverbiddelijk rekt Dieter de les tot de schemering invalt, herhaaldelijk laat hij de oefeningen overdoen, de laatste lessen wor den nog eens gerecapituleerd en hij kent geen genade als het den verbluften leerlin- genschaar aan discipline blijkt te ontbre kenOvermogen is het balmasqué en 's morgens zullen de jonge skikonijnen uit zijn school den eersten tocht met Gugelhofer ma kenReden te over voor Die ter om eiken deelnemer afzonderlijk nog een flink onder handen te nemen. Nochtans is Dieter eerlijk genoeg om te er kennen, dat hij zich in de eerste plaats voor zichzelf uitslooft. Steeds wanneer hij in Gra ce's gezelschap heeft doorgebracht, doet zijn aangeboren minderwaarheidsgevoel zich gel den en als hij dan ook streng tegenover zijn leerlingen optreedt, dan is dat slechts om zicb zelf op te richten en zich overeind te houden. En toch 't is werkelijk miserabel bij de eerstvolgende gelegenhe5krimpt Dieter's zelfbewustheid tegenover het jonge meisje weer in tot iets heel onbeteekenends. Maar dat jonge meisje is Grace en Grace is een kristal. Dieter daarentegen een en al verwar ring Grace is een stuk leven en werke lijkheid. Dieter een jong onderwijzer zonder emplooi, op Grace komt het aan, om Die ter bekommert zich geen stervelingof misschen toch? Als hij na het einde van de les in deze on behaaglijke stemming de hal van Hotel Kai- serhof betreedt, deelt de portier hem mede. dat hij is opgebeld uit Antonswil. Hij wordt verzocht in het Grand-Hotel te komen, kamer 81, derde étage Dieter herinnert zich, dat dr. Muschle daar is ingekwartiert. Goed, hij zal er direct heengaan, De man komt hem juist van pas; nu voelt hij zich tenminste weer een beetje. Als Dieter de deur van de kamer achter zich sluit, neemt dr. Belzner, de dorpsmedicus juist afscheid. 1-Ioud er den moed maar in, meneer de griffierBeter uw neus den uw heele hoofd, moet u maar denken Dieter verneemt, dat dr. Muschle bij zijn avontuur in de sneeuw een bevoren neus heeft opgeloopen Aan zijn bed zit een dame. die heel goed zijn zuster zou kunnen zijn en zij is het ook inder daad Zoo op het oog maakt zij niet zoo'n heel onsympathieken indruk, zij het dan, dat de stekend zwarte oogen. de spitse kin en de al even scherpe neus op een zekere heersch- zuchtigheid en haar geheele overige verschij ning en optreden op een zeer begrensde hori zon duiden. Met een vergeefsche poging om in haar iets hartelijks te leggen, betuigt zij Dieter haar dank voor de goede zorgen, die hij aan haar broeder heeft gewijd, waarbij zij niet kan nalaten een minachtenden blik in de richting van het 'edikant te werpen, waarin van dr. Mu.schle echter niet veel meer dan een gedeelte van het achterhoofd te zien is. Dieter overweegt nog, of het misschien wen- schelijk is ook met dit bij de handehande zusje nog eens een ernstig woordje te wisselen, het geen dan mogelijk tot een betere verstand houding tusschen dit tweetal zou kunnen leilden, als plotseling mrs. Arlen naar voren treedt, die zich tot dusver op den achtergrond heeft gehouden en wier aanwezigheid Dieter daardoor in 't geheel niet is opgevallen. Hij begroet haar ietwat verlegen en verwijst mej. Muschle voor haar dankbetuigingen haastig naar het groote aandeel, dat miss Grace Ar len in de redding van haar broer heeft ge had De beide dames kunnen het uitstekend met elkaar vinden en Dieter acht zichzelf dan ook eigenlijk min of meer overbodig. Toch meent hij, dat de beleefdheid meebrengt ten minste eenige minuten als zwijgend toehoor der te fungeeren en die korte tijd is voldoen de om hem de overtuiging bij te brengen, dat- ar. Muschle en diens zure zuster incluis tenslotte toch nog aan het zoo fel door hem begeerde verdoovende middel is gekomen, zij hel dan in een anderen en minder gevaar lijken vorm dan hij aanvankelijk had ge dacht; in eenige uren tijds sinds den aan komst van mej. Muschle is mevrouw Ar len er in geslaagd twee veel belovende aspi ranten aan de ledenlijst van haar kring toe te voegen en de intense belangstelling, waar mee de nieuwe aanwinst aan mrs. Arlen's lip pen hangt om de door deze verkondigde leer der oostersche wijsheid in zich op te nemen, bewijst, dat zij in deze kleine wintersport plaats geen dankbaarder geestverwanten zou hebben kunnen vinden. Dieter glimlacht, ditmaal zonder een spoor van ironie. Hij denkt: ieder het zijne, geeft het drietal in stilte zijn zegen en verheugt zich zelfs oprecht over dezen gang van za ken. Hardop zegt hij. dat dr. Muschle en zijn zuster nu blijkbaar datgene '-"bben gevonden waaraan hun ziel reeds lang behoefte had en op deze wijze verzekert hij zich tevens van een alleszins behoorlijken aftocht, waarbij zelfs het afscheid van mrs. Arlen niet onhar telijk is. Beneden vraagt hij naar Grace, maar zij blijkt niet in het hotel te zijn. Daarentegen verheugt zich mr. Arlen echter oprecht Die ter alweer te zien en het duurt dan ook niet lang of beiden zitten in de speelkamer tegen over elkaar, de hoofden over het schaakbord gebogen. Petra is weg Den volgenden ochtend, na een stormachti ge sneeuwjacht, welke bijna den geheelen nacht heeft aangehouden, wordt Dieter met een schok wakker: van de Annenfluh klinkt het doffe gerommel van sneeuwlawines, die omlaag storten. Zij vangen elkaar op aan den rand van het bosch, dat zich van de Ro- thomalm af uitstrekt, maar het donderend geluid herhaalt zich in een veelvoudige echo tussche het Satanshom en den Blauen Wand. Dieter weet, dat Kaiserhof en St. Valentin beschermd worden door het bosch maar hoe staat het met Petra's hut? Een halve minuut later het heeft juist zes uur gesla gen houdt Dieter zijn boofd onder een kou den waterstraal, die de laatste sporen van slaap spoedige verdrijft. Een zeldzame onrust drijft hem voorwaarts De sneeuw is los en biedt weinig houvast, donkere wolkenflarden trekken spookachtig langs den afnemenden maan, maar in den recordtijd van twintig minuten is Dieter bo ven Het dak van de hut is nog heel, al maak' het dan als een geramd schip eenigszins slag zij naar den kant van den berg Daar echter is de halve houten wand ingedrukt en totaal ver nield; een massieve sneeuwmassa is midden in het blokhuis terecht gekomen. Dieter heeft zijn ski's afgebonden en aar zelt nu niet lang. Weldra beeft hij m ge schikte plank losgebroken en daarmet segint hij de sneeuw weg te scheppen, als oi zijn eigen leven ervan afhangt. Na eenigen tijd bonst zijn hart hem in de keel van inspan ning. Het zweet parelt hem op het voorhoofd en zijn armspieren verzetten zich pijnlijk te gen het vermoeiende werk, maar hij geeft het niet op Verdraaid, nu is ook de batterij van zijn zaklantaarn nog leeg. Na lang zoeken vindt hij echter Petra's petroleumlamp. Neen, dat is pet het werk van de sneeuw alleen; er is ook steenslag mee naar omlaag gekomen, een rotsblok is door den wand geslagen en over Petra's legerstede heen in den open haard terecht gekomen Na een poosje staakt Dieter het opruimings- werk. Wien en wat zoekt hij eigenlijk hier? Voorzichtig prikt hij met een omgekeerden skistok in de sneeuwresten en dan dringt het al spoedig tot hem door, dat hij Petra hier niet zal vinden, omdat ze er in 't geheel niet is. Petra is weg en Bolhnann, de trouwe St.- Bemhard is eveneens verdwenen Dieter is met zijn eigen figuur verlegen. Hij loopt hier en daar nog wat rond en komt daarbij tot de ontdekking, dat de sneeuw rond den haard smelt er was blijkbaar nog vuur in, toen de voltreffer insloeg Hij legt de plank weg en gaat naar het vertrek, waar Petra haar skies pleegt te ber den ook die zijn er niet meer. Dieter krijgt het koud.... Zou den haard den schok hebben weer staan? Met veel moeite en slechts na de grootste krachtsinspanning slaagt hij erin het zware rotsblok van zijn plaats te krijgen. De hoop asch verspreid nog een eigenaardige branderige lucht. Min of meer weemoedig port Dieter met zijn stok in de droeve resten van wat eens een groot houtvuur was, tot plotseling zijn aandacht wordt getrokken door iets, wat zich daarin bevindt: half ver brande, de^ls geheel ven 1de lappen stof. (Wordt vervolgd.)

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 10