HET NIEUWE AVONDBLAD Reeders aanvaarden de voorwaarden. Voor het nieuwe collectieve contract. 22e JAARGANG No. 71 DINSDAC 26 JANUARI 1937 IJMUIDEP COUPANT ABONNEMENTEN: per week 1U ets., per maand 40 cents plus 2y3 cents Incasso, per kwartaal 1 20 plus 5 cents Incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telet. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en (-eesiaagen Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N V. Directie: P. W PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVLKTENTleN1—o regels t 0.15. kJike regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. ingezonden mededeeangen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTleN OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD UE KENNEMER COURANT. Alle abonnes van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen ais zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit: f 600.- bij overlijden: f400.- bij verlies van een hand. voet oi oog; 250.- bij verlies var. -?en duim. f 150 - bij jerlies van een wijsvinger: 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Opvarenden van visschers-. marine-vaartuigen enz. ƒ400.- bij verdrin kingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ngeval den dood van vijf of meer abonnés mocht ten gevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, een Polis is niet noodig. Decorum. Het plechtig decorum dier aloude instel ling in een modern zakencentrum de City of London is op treurige wijze geschaad door een lijfelijke botsing tusschen twee ex- Lord Mayors, die nog deel uitmaken van de ibestuurs-commissies der City. De acht-en- zeventige Sir Alfred Bowers, Lord Mayor 1924—1925, heeft den slechts ze ven-en-zeven tigjarigen Sir Phene Neal, Lord Mayor 1930 1931, een ribbestoot toegediend. Hij geeft als verklaring op dat Sir Phene hem eenige da gen tevoren, tijdens een vergadering, bij den rechterarm had gegrepen en dien achteruit had gewrongen, waarvan eenige blauwe plek ken het gevolg waren. Op deze jiu-jitsu- prestatie heeft Sir Alfred met zijn boksstoot gereageerd. Hij heeft hem nog eens gede monstreerd op de ribben van een verslag gever, maar die heeft er zich niets van aan getrokken. Volgens de berichten uit Londen heeft het Incident, dat zich nog wel in de historische Guildhall, het oude centrum der gilden, heeft voorgedaan, groot ontsteltenis in de City verwekt. Dit is aan de overzijde der Noordzee niet zoo gemakkelijk te begrijpen, want het geval moet wel op buitenlandsche lachspieren werken, maar als men de Engel- gche toewijding aan traditie en decorum bij ervaring kent Is het best begrijpelijk. Even geëerbiedigd als de vele stokoude tradities van het Engelsche Hoogerhuis en Lagerhuis zijn die van de City of London. De City is niet groot, bestaat tegenwoordig vrijwel uit sluitend uit kantoorgebouwen en heeft een zeer klein aantal inwoners, die uit den aard der situatie bijna allen concierges en nacht wakers zijn. Het actieve bestuursstelsel van Londen is overigens geconcentreerd op de graafschapsraden van de Counties waarin Grooter Londen ligt London, Middlesex, Surrey, Essex en in minder belangrijke mate bij de besturen der tientallen gemeen ten waarin de wereldstad verdeeld is. Maar de City is het hart van de metropool en zij beschikt nog steeds over oude privileges en oefent oude ceremonies uit, die haar in de Engelsche waardeering aan den top van alle Londensche openbare besturen houden. Zij is daar eigenlijk verre boven verheven. Van daar dat de Lord Mayor, die ieder jaar op nieuw gekozen wordt en niet herkiesbaar is, en die een grootendeels slechts representa tieve en decoratieve functie uitoefent, toch als zulk een indrukwekkende figuur geldt. Bij zijn optreden trekt de plechtige middel- eeuwsche stoet, bekend als de Lord Mayor's Show, door de hoofdstraten en men lacht daar heelemaal niet om. Men eerbiedigt deze traditie ten zeerste. Tot Lord Mayor worden slechts leidende businessmen gekozen, die zich in hun leven een onbestreden naam van Integriteit verworven hebben, en zij zijn al tijd al oude heeren als hun de hooge eer te beurt valt. Welnu, dergelijke venerabele grijsaards moeten niet slaags geraken, ook niet na hun aftreden, waarna zij immers nog eereposten in de City blijven bekleeden en als het ware door een geur van eerbiedwaardigheid om hangen blijven. Vermoedelijk is zooiets in de eeuwenlange historie der City ook nimmer voorgevallen. Maar het is nu natuurlijk weer net iets voor dezen tijd, die zooveel gevestig de begrippen en erkende waarden in de men- schenwereld aan het wankelen heeft .ge bracht, om zelfs het decorum van de City of London niet ongemoeid te laten. Dat de Brit wel van een bokspartijtje houdt heeft daar niets mee te maken. Men beoefent dat niet als men resp. 78 en 77 lentes telt, en zeker niet uit kwaadheid. Gebrek aan zelfbe- heersching bij grijsaards in een dergelijke po sitie, gesierd met zulk een embleem, is moei lijk te vergeven en nog moeilijker te aanvaar den. Ik weet niet wat „Punch" met het geval doen zal. Ik vermoed dat het er nogal mee inzit en dat zijn terecht groote vermaardheid voor distinctie het blad er misschien wel toe nopen zal de heele ruzie zonder commentaar te laten. Een van Engeland's heiligste huisjes heeft gewankeld op zijn grondvesten, en de gebinten der oude Guildhall moeten hebben gekraakt van ontzetting, toen Sir Alfred Sir Phene in de ribben porde. R. P. IJMUIDEN NIEUWE MOTORTRAWLER VOOR OOSTENDE. Dezer dagen vond te Oostende de tewater lating plaats van den motortrawler Jeanne Marie O 342. De trawler is lang (o.a.) 32.20 M., bresd 6.50 M. en diep 3.47 M. en is uitgerust met een 300 P.K. Deutz-motor en van een echolood. Reeder is de reederij Hendrik Lam- teegt en Zoon. Programma Filmliga Kennemerland. Twee zeer bijzondere films. Het programma dat de Filmliga Kennemer land in haar tweeden filmavond brengt, die a.s. Donderdag 28 Januari in „Thalia" gehou den wordt bevat 2 groote films, waaronder het nieuwste werk van den beroemden Franschen cinéast René Clair. „De Laatste Milliardair" is de titel van een geestige fantasie van René Clair en de film speelt in het microscopisch kleine staatje Ca- sinario. Dit landje heeft een vorstenhuis, een regee:lng en zelfs een parlement. De betalings middelen van het land zijn echter dermate ge slonken dat de burgers elkaar reeds in na- tura" betalen en zoo kan het gebeuren, dat men zijn glaasje bier met een revolver betaalt en dan een paar kippen terug krijgt! Deze ruilhandel-scènes zijn meesterlijk. Ten einde raad roept men de hulp in van een milliar dair (de laatste in 't land) en deze stelt als tegenprestatie den eisch, dat hem dictatoriale volmachten worden verleend. En de laatste milliardair wordt dictator doch door een aan slag op zijn leven verliest de laatste milliar dair zijn verstand en de meest onzinnigste situaties ontstaan dan. Een fijne geestigheid van deze echte René Clair-film bestaat, afgezien van de verrassen de handeling, in de uitgewerkte details, eerst van den consequent-doorgevoerden ruilhandel en later van de uitgebeelde gevolgen van het onbeperkte dictatorschap. De tweede hoofd-film. „Tsjapajef" is bewerkt naar het bekende boek van Foermanof en waarin een eenvoudige schaapherder door zijn vermetele daden de held van den dag wordt. De muziek van „Tsjapajef" is wondermooi. Klank en beeld zijn op schitterende wijze tot een organische eenheid versmolten. Wij prijzen het IJmuidensche publiek ge lukkig dat de filmliga Kennemerland het in de gelegenheid stelt, deze schitterende films te zien. De filmkeurings-commissie heeft deze films toegankelijk gesteld voor personen boven 18 jaren. DE VISCHOMZET IN OOSTENDE. In de week van 15 Januari tot en met 21 Januari bedroeg de vischomzet in Oostende fr. 1.392.329. VERGEEFSCHE REIS. Op het bericht, dat ter hoogte van Egmond een vaartuig onklaar rond dreef vertrok de sleepboot „Stentor" Maandagnamiddag naar de aangegeven plaats. Inderdaad trof men er het Duitsche s.s. „Helios", dat wegens den Oosterstorm ten an ker was gegaan, omdat de toestand van wind en zee dit noodzakelijk maakten. De kapitein wenschte echter geen sleepbootassistentie en zou slechts beter weer afwachten teneinde de reis te kunnen voortzetten. De „Stentor" keerde dus on verrichte rzake weer terug. LEGER DES HEILS. Woensdagavond 27 Januari zal in de zaal van het Leger des Heii's een bijzondere samen komst plaats hebben, waarin het huwelijk zal worden ingezegend van twee bekende plaats- genooten n.l. van kapiteine L. Geiteman met kap. J. Haanepen. Deze plechtigheid zal worden vervuld door luit. kol. Rawie, hoofd van het Maatschappelijk Werk. GAAT WEER NAAR ZEE. De Aneta, die eenige weken voor reparatie binnen gebleven is, zal weer naar zee ver trekken. NAGEKOMEN BESOMMINGEN VAN GISTEREN. Loggers: KW 169 f 580; KW 3 f 1140; KW 144 f890; KW 178 f720; KW 177 f470; KW 108 f 540; KW 114 f500; KW 23 f1150; KW 24 f 1070 KW 132 f700; KW 51 f 820. De besomming van de Uiver IJM 384 was niet f 2940 maar f 3760. HET WATERVERBRUIK IN 1936. In 1936 heeft de gemeentewaterleiding af geleverd 800.491 M3. water. In 1935 bedroeg het aantal afgeleverde kubieke meters 781.050, zoodat er een toeneming viel te constateeren van 19.441 M3. of 2.5 pet. Het aantal water meters steeg van 9410 tot 9684 dus met 274. In 1933 werd 702.182 M3. water afgeleverd, zoodat in vier jaar een toeneming van bijna 100.000 M3. valt te constateeren, dat is 14 pet. F.r is bij dit bedrijf dus een gezonde groei. R. K. VROUWENBOND. De afdeeling R. K. Vrouwenbond hield Zon dagavond de feestelijke bijeenkomst in het R. K. Vereenigingsgebouw. De zaal was stamp vol. De presidente, mevr. v. d. DoesFikkei. sprak een openingswoord en dankte voor al ler medewerking, om een nieuw vaandel voor de vereeniging te verkrijgen. Zij wees op het afgeloopen jaar, dat een goed jaar voor de af deeling was en deelde mede, dat de jaarversla gen op de eerstvolgende ledenvergadering zullen worden uitgebracht. Verder, dat de geestelijke adviseur, pastoor J. C. de Moei, tijdens de vasten een cursus zal leiden. Daarna is pastoor De Moei overgegaan tot de vaandelwijding, waarbij hij zeide, dat de leden zich scharen onder de schutse van. O. L. Vrouw van Lourdes. Opgevoerd werd door de R. K. Rederij kerskamer „Alberdingk Thym" te Haarlem „Gezworen kameraden", voor Nederland be werkt door Eduard Terlinger en Gerard Nie- len. De muzikale gedeelten werden verzorgd door een strijkje onder leiding van den heer Jan Nibbering te Haarelm. In de pauze werd de gebruikelijke verloting gehouden. Een overzicht van de overdekte tennishal van Madison Square Garden te New- York tijdens een der parftijen tusschen Perry (inzet) en Vines. De gisteren gehouden algemeene ver gadering van leden der Vereeniging van Reeders van Visschersvaartuigen te IJmuiden heeft met 36 stemmen voor en 24 tegen besloten, het bestuurs voorstel inzake de afsluiting van de loon- en arbeidsovereenkomsten op de met de Vakorganisaties beproken voorwaarden, te aanvaarden. Zooals wij verleden week reeds heb ben gemeld, hebben ook de zeelieden, in de verschillende vereenigingen ge organiseerd, de voorwaarden aange nomen. LEZING NED. REIS VEREENIGING. De Ned. Reisvereeniging zou oorspronke lijk 4 Februari a.s. een propaganda-avond in het gebouw voor Chr. Belangen houden. Deze is uitgesteld tot Donderdag 11 Fe bruari a.s. Spreker is de heer Panman, algemeen voorzitter van de N.R.V.; onderwerp: De Italiaansche meren en Venetië. „DE WALVISCHVAARDERS VAN NOORD EN ZUIDPOOL". Op den derden Nutsavond in dit seizoen, die Vrijdag 5 Februari a.s. gehouden zal worden in het gebouw voor Christelijke Be langen zal de heer C. W. Visser een lezing houden over „de Wa 1 vischvaarders van Noord- en Zuidpool". CIJFERS OVER HET GASVERBRUIK. In 1936 weer een verminderd verbruik van 6 pet. Sinds 1932 een teruggang van 17 pet. In 1936 heeft het gemeentelijk gasbedrijf 4.880.972 M3. gas afgeleverd, tegen 5.201.183 M3. in 1935, wat dus 320.211 M3. of ruim 6 pet. minder is. Het verbruik over de gewone meters bedroeg 1.972.552 of 64.918 M3., ruim 3 pet. minder dan in 1935. Over de munt meters was het verbruik 2.908.420 M3 of 255.293 M3., iets meer dan 8 pet., minder dan in 1935. In 1934 bedroeg het totale gasverbruik 5.394.778 M3., zoodat de vermindering over 1935 bedroeg 193.595 M3. of ruim 3 pet. Dus is 1936 wel een zeer ongunstig jaar geweest, omdat het minder verbruik tegenover 1935 verdubbeld is. In 1935 was er nog een toe neming van het gebruik over de gewone me ters van bijna 2 pet., 1936 gaf echter bij dit verbruik een vei-mindering en wel op eens van ruim 3 pet. In 1935 bedroeg de vermin dering over de mintmeters 7 pet., zoodat deze vermindeiing zich in 1936 nog heeft voortgezet. Het jaar 1934 gaf een totaal verminderd verbruik van 489.823 M3. of ruim 8 pet. In 1933 was het gebruik 5.884.601 M3., wat 3000 M3. minder was dan in 1932. In 1933 was er een toeneming van 86.511 M3. over de ge wone meters, maar bij de muntmeters was er toch een teruggang van 116.960 M3. of 3 pet. In vier jaar (in 1932 bedroeg het totale verbruik 5.887.179 M3.) is het gasverbruik met 1.006.207 M3. teruggeloopen, dus met 17 pet. Het gebruik over de rmfritmeters liep in deze 4 jaar teiug van 3 815.208 M3. tot 2.908.420 M3., dus met 906.788 M3. of ruim 23 pet. Daarentegen liep het gebruik over de gewone meters terug van 2.113.735 M3. tot 1.972.552 M3., dus met 141.183 M3. of slechts 6.7 pet. Het was dus wel noodig, dat de gasprijzen Kustvisscherij en visscherij in het IJselmeer in December. Oesters en mosselen verdubbeld. De Afdeeling Visscherijen van het Departe ment van Landbouw en Visscherij deelt het volgende mede omtrent de kustvisscherij en de visscherij in het IJsselmeer. waarbij de tusschen haakjes geplaatste cijfers betrek king hebben, op de maand December 1935. In de Lauwerzee en den Dollart en de Zuid- hollandsche stroomen en zeegaten werd de visscherij minder druk. in de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuider zee daarentegen drukker uitgeoefend dan in December 1935. De geldelijke uitkomsten der visscherij in de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee waren beter, die in de Lau werzee en den Dollart, het IJselmeer en de Zuidhollandsche stroomen en zeegaten daar entegen slechter dan in December van het vorige jaar. De hoeveelheid en opbrengst der aange voerde visch bedroeg n.l. volgens voorloopige opgave respectievelijk in de Lauwerzee en den Dollart 158.165 (434.046) K.G. en f 3001 ff 3555) in de Waddenzee en het niet-afge sloten gedeelte van de Zuiderzee 2,041.404 (2.191.808) K.G. en f 31.200 (f 22.041) in het IJselmeer 7131 (12.445) K.G. en f 1838 (2600) in de Zuidhollandsche stroomen en zeegaten 156.508 (164.695) en f 13.037 (f 16.557) Uit Zeeland werden verzonden 2.875.833 (2.122.404) oesters ter waarde van r 162.165 (f 83.698) en 5.215.988 (3.115.800) K.G. mosse len ter waarde van f 127.255 (f 62.895). In het IJselmeer waren de aal- en botvang- sten gering. De visscherij met bleisleepnetten werd nog door enkele visschers uitgeoefend. Over het algemeen was' de visscherij in het IJselmeer van zeer weinig beteekenis. In de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee werd met de kom men weinig gevangen, evenals met den won derkuil. Enkele spannen Heldersche visschers vlischten op sprot (schardijn): slechts een enkelen dag werd een loonende vangst be machtigd. De botvissche-rij met schutwan-t gaf de eerste week nog goede resultaten, doch daarna wraen de vangsten zeer gering. Met staande netten werd eveneens zeer weinig bot gevangen. De visscherij op garnalen, welke gekookt werden afgeleverd, werd door een wisselend aantal vaartuigen uitgeoefend In het laatst van de maand waren in het Marsdiep geen garnalen meer te vangen. De visscherij op garnalen voor de Amsterdam- sche markt leverde geen groote vangsten op, terwijl ook doorgaans het weder te ruw was. De visscherij op garnalen voor de drogerij was van weinig beteekenis. Van de mossel- perceelen in de Pijp werden ruim 800 balen mosselen afgevischt voor de bïnnenlandsche markt. De Visscherij op mosselen van de na turbanken verliep niet gunstig. Er werd ge- vischt voor den export naar Engeland en voor de markt te Amsterdam. De visscherij op mosselen voor eenden voeder werd door 12 Wieringer motorvaartuigen voortgezet. De wulkenvisscherij kon verschillende dagen niet uitgeoefend wroden door het ruwe weder. De prijs der wulken was tamelijk goed, enkele dagen zelfs hoog. Verder werden nog enkele oesters mede gevangen. De alikruikenvisscherij leverde geen groote vangsten op. In de Lauwerzee was de garnalenvisscherij van veel minder beteekenis dan de vorige maand. Er was wat meer vraag naar con sumptiegarnalen. In den Dollart en de Eems had geen vis scherij plaats. In de Zuidhollandsche stroomen leverde de spieringvisscherij met ankerkuien en drijf netten over het agemeen maar geringe vang sten op. De garnaenvisschers vischten ten gevolge van onvoldoenden afzet op zeer be perkte dagtaak. Proefreis. Het in Amsterdam voor de Koninklijke Pa- ketvaart Mij. gebouwde motorschip Maet- suyeker. dat de vorige week reeds een tech nische proeftocht op de Noordzee maakte, is Zaterdagmorgen met een aantal genoodigden aan boord opnieuw in zee gestoken voor het dofte van de oflicieele proefreis. Het visschen in territoriale wateren. Kustvisschers als civiele partij. Eenigen tijd geleden werd een Oostendsche trawler nabij Boulogne s. Mer betrapt op het visschen binnen de 3-mijls zóne. Dezer dagen verscheen de Belgische schipper voor de recht bank te Boulogne. De schipper ontkende het hem ten laste gelegde niet, doch tot zijn ver dediging voerde hij aan, dat hij in gezelschap van Fransche vaartuigen buiten de limiet had ge visch t. Het Syndicaat van Reeders en Visschers ter kustvisscherij had zich civiele partij gesteld. De advocaat voor dit syndicaat voerde aan, dat de Fransche wateren tegenwoordig over stroomd worden met Oostendsche trawlers, die speciaal ingericht zijn voor de haring- visscherij en enorme schade berokkenen aan de Fransche kleine visscherij. Hij vroeg een strenge straf en 5000 fr. schadevergoeding. De verdediger van den schipper protesteer de tegen deze verklaring. Zijn cliënt was de eenige Belg in de buurt. Deze vergiste zich toen hij dacht, dat hij mocht visschen daar waar zijn Fransche collega's vischten. Het is nog niet zoo lang geleden, aldus de advocaat van den Belg, dat de trawlers van Boulogne het recht niet hadden binnen de limiet te visschen. Vroeger dacht men, dat het kuit- schieten der visschen dicht bij de kust ge schiedde. Wetenschappelijke onderzoekingen hebben echter aangetoond, dat die veronder stelling ongegrond is. Ook heeft men onlangs de verboden grens voor de Fransche trawlers teruggebracht tot V/2 mijl. De advocaat wees er voorts nog op, dat zijn cliënt nooit getracht heeft te vluchten of het nummer van zijn schip te verbergen. Integendeel, hij volgde zonder tegenstribbelen de douaneboot. De Belgische schipper werd veroordeeld tot 11000 fr. boete en tot een schadevergoeding van 3000 fr. aan de civiele partij. In huur genomen. Wegens overstelpende lading heeft de Ko ninklijke Nederlandsche Stoomboot Mij. te Amsterdam het Duitsche stoomschip Franciska Hendrik Fisser in huur genomen voor het doen van één of meer reizen naar de Oostzee. Gewonde man geland. Het Duitsche stoomschip „Ida Joerk", dat als bijlegger alhier binnenliep, komende van Gent, heeft in het Spuikanaal een gewonde man geland. Van het oponthoud wordt tevens gebruik gemaakt om te wachten op betere weersomstandigheden Ertsaanvoer. Het Italiaansche stoomschip „Madda" arri veerde Maandag aan het Hoogovenbedrij fvan. Bona, met een lading ijzererts. M.s. „Cordillera" Plymouth niet aan- geloopen wegens stormweer. Het Duitsche motorschip „Cordillera", ko mende van West Indië rapporteerde alhier wegens de hooge zeeën de haven van Ply mouth niet aangeloopen te hebben. Het bij zondere hiervan is dat dit de eerste keer is in de vijftien jaar dat een schip van de „H. A. P. A. G." deze haven niet aangedaan heeft. De bouw van het overdekte zwembad. Patrijspoorten onder water. De bouw van het overdekte zwembad aan het Tiberiusplein, het Velserbad, is thans zoover gevorderd, dat dezer dagen kon wor den begonnen met het storten van de beton- vloeren van het zwembassin. Hieraan is een geheelen dag doorgewerkt tot des avonds 8 uur, omdat deze vloer in éénmaal afgewerkt moest worden. Om dit te kunnen klaarspelen moesten den geheelen dag twee betonmolens op volle capaciteit draaien, waarvoor des avonds gebruik werd gemaakt van twee groote schijnwerpers, hetgeen een fantastischen aan blik bood. In het felle licht van de schijnwer pers zag men de arbeiders keer op keer de wagentjes met beton en de kruiwagens met grind enz. aanbrengen. Zaterdag is men direct verder gegaan met het bekisten van de reeds gevlochten zijwan den, zoodat hiervoor binnen eenige dagen het beton gestort zal kunnen worden. In deze zij wanden worden op een bijzondere manier tien groote patrijspoorten aangebracht voor het aanbrengen van een verlichting onder water. Dit wordt een bijzondere attractie van het Velserbad. als tot heden nog in geen enkel ander bad in ons land aangebracht. SANTPOORT JONGEREN-AVOND. De afdeeling Santpoort II van de R.K. Staatspartij organiseert op 5 Februari a.s. in de groote zaal van het gebouw „Campagna" te Santpoort-station een buitengewonen Jon geren-avond. Medewerking wordt verleend door Mej. Jo Braam, Heemstede (piano). Anny Leeghwater, Hillegom (viool) en Bep Schmidt. Amsterdam (zang), terwijl als spreker zal optreden de heer B. J. Kröger uit Amsterdam. We vernamen, dat nu reeds voor dezen avond veel belangstelling bestaat, zoodat de zaal reeds zoo goed als uitverkocht is. TELEFOONSTORING. Automatische telefoonverbinding is mooi, maarer mag ook niets aan mankeeren. Dit scheen Zondag in den namiddag wel het geval, want hoeveel malen wij den hoorn ook op den haak legden en er weer afhaalden, de zoemtoom kwam niet. Tegen 5 uur was echter het euvel verholpen.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1