„Tijd voor Oslo-gedachte rijp wel de verwezenlijking Ongerustheid over motorschip. Postauto gestolen. DINSDAG 26 JANUARI 1937 Formuleering zal weinig moeite ff geven Ministers Gelissen en Deckers terug Maandagavond om 8 uur zijn de ministers Deckers en Gelissen, die in gezelschap van de heeren Lam ping, directeur van de handelsac- coorden en ir Peters, secretaris van den minister van Landbouw en Vis- scherij, een reis naar Scandinavië hebben gemaakt, in Den Haag terug gekeerd. De heeren waren zoo welwillend aan een vertegenwoordiger van het Alg. Ned. Pers bureau, die hun een eind weegs tegemoet was gereisd, eenige indrukken van hun reis mede te deelen. Bezoek zeer gewaardeerd. Beide ministers waren zeer ingenomen met de wijze, waarop zij in Zweden en Noor wegen ontvangen zijn. Beide Scandinavische regeeringen hebben zich uitgeput in vrien delijkheden om het den Nederlandschen gasten zoo aangenaam mogelijk te maken. Van de grens af was een salonwagen te hunner beschikking gesteld en ook op an dere manleren heeft men getracht de reis een zoo vlot mogelijk verloop te doen heb ben. De overtuiging, dat dergelijke bezoeken zeer nuttig zijn. was bijzonder levendig bij de ambtgenooten van de heeren Deckers en Gelissen in het Noorden en bij de betrokken kringen van landbouw, handel en industrie. Ook de Nederlandsche diplomatieke verte genwoordigers in die landen waren zeer ver heugd over het Nederlandsche bezoek omdat daardoor het inzicht in de handelsverhou dingen verdiept kan worden. Fabrieken „overbezet". Wat den algemeenen economisehen toe stand van de landen, welke zij bezocht heb ben, betreft waren de beide ministers een stemmig van oordeel dat men inderdaad van een hoogconjunctuur in die landen kan spre ken. Wanneer men de verschillende fabrie ken bezoekt, ziet men dat deze overal in vol len gang zijn. De werkloosheid is uiterst ge ring en uit alles blijkt, dat de bedrijvigheid nog steeds een opgaande lijn vertoont. Sterk krijgt men den indruk dat de fabrieken eigenlijk „overbezet" zijn. Koortsachtig wordt overal gewerkt en van verschillende kanten vernamen de Nederlandsche bezoekers dat tal van industrieën thans eigenlijk meer pro- duceeren dan de capaciteit bedraagt. Prof. Gelissen. Als voorbeeld hiervan vertelde minister Gelissen, dat een papierfabrikant hem me degedeeld had dat hij 40 pet. meer zou kun nen produceeren en ook zou kunnen omzet ten, als er maar boomen genoeg waren. Helaas groeien de boomen te langzaam. Deze eischen een bepaald aantal jaren voor hun groei en dit tempo is klaarblijkelijk te lang zaam voor de huidige vraag naar papier. De export van de Zweedsche industrieele producten biedt niet zooveel moeilijkheden. De producten, welke hier gemaakt worden zijn meerendeels eenlg in hun soort en kun nen nergens anders gemaakt worden. Dr. Colijn *s idee. Het gesprek kwam ook op de bekende uit latingen van den minister-president, Dr. Colijn, ten aanzien van het streven naar een vrijer en ruimer handels- en goederenver keer. Beide ministers verklaarden dat hun reis en het door den heer Colijn gesprokene met elkaar in geen enkel rechtstreeks ver- Prof. J. C. Andriessen overleden. Na een korte ongesteldheid is te Rijswijk overleden prof. J. C. Andriessen, die sedert 1921 hoogleeraar was in de werktuigkunde aan de Technische Hoogeschool te Delft. De crematie heeft Woensdag as. te Wester- veld plaats, na aankomst van den trein van 14.14 uur. Prof. Andriessen was op 31 October 1876 te Haarlem geboren. In 1893 behaalde hij het einddiploma van de Kweekschool voor Ma chinisten te Amsterdam en was sedert 1895 aan verschillende Nederlandsche fabrieken werkzaam: aan de fabriek van de firma Gebr. Beynes te Haarlem, aan de Haarlemsche Ma chinefabriek, aan de Machinefabriek Holland te Borne, aan laatstgenoemde fabriek geduren de zeven jaar. Vervolgens is hij opgetreden als directeur van de Machinefabriek Verloop en Co. te Utrecht en daarna, na gedurende 1l/z jaar verbonden te zijn geweest aan het Tech nisch Bureau Insulinde te Amsterdam, als directeur van Ceuvel 'en Co's Machinefabriek te Naarden, een positie, die hij vier jaar heeft bekleed. Ten slotte was hij ongeveer vijf jaar als hoofdingenieur verbonden aan de Machine fabriek Reineveld te Delft band stonden. Het was slechts een toevallig samentreffen. Wel hadden de ministers zeer sterk den indruk, dat men in Zweden en Noorwegen veel voelt voor een grootere vrij heid. De moeilijkheid is echter: hoe moet men den toestand van nu en die van een vrijer ruilverkeer in de toekomst overbrug gen? Als er ooit, aldus minister Gelis sen, een bespreking tusschen de Oslo- staten zal plaats hebben, dan zal de formuleering van de gemeenschap pelijke gedachte weinig moeite ge ven, doch wel de wijze waarop men die gedachte wil verwezenlijken. In elk geval, de tijd is rijp voor het lanceeren der idee, een idee, welke zeer zeker In Scandinavië sympa- en thiek zal worden begroet. Nederlandsch initiatief? Indien de Nederlandsche regeering van oordeel zou zijn dat het tijdstip voor een be spreking der Oslo-staten gunstig zou zijn en minister Colijn zou de Scandinavische regee- Dr. Deckers. ringen daartoe uitnoodigen, ben ik zeker, al dus minister Gelissen, dat de uitnoodiging zal worden aanvaard. Maar het spreekt van zelf, dat men dan eerst de zekerheid moet hebben, dat deze besprekingen niet vruch teloos zullen verloopen. maar dat de basis om tot een resultaat te komen inderdaad aanwezig is. Deze reis was geheel bedoeld als een reis om eenig inzicht te krijgen in de verhou dingen tusschen Zweden en Noorwegen. De ministers hebben dan ook geen onderhan delingen gevoerd. Wel heeft de heer Lam ping gelegenheid gehad zijn collega's te ontmoeten en in wederzijdsche besprekingen zijn de handelspolitieke systemen in de ver schillende landen uiteengezet. Enkele deside rata werden naar voren gebracht en de heer Lamping heeft toegezegd deze te zul len overwegen en met de betrokken autori teiten te zullen bespreken. Man door tram doodgereden. Tusschen Harkezijl en Witmarsum is Maan dagmiddag te ruim zes uur de 48-jarige Klaas K. door de tram, die van Bolsward naar Harlingen ging, overreden. Het slachtoffer i was op slag dood. Aangenomen wordt, dat I K. den door regen, sneeuw en vorst glad ge- S worden straatweg heeft willen mijden en j daarom, tusschen de tramrails is gaan loo- j pen, waar hij in den rug werd aangereden. K. was ongehuwd. Aalsmeer heeft automatische telefoon. Hedenmiddag te 13.30 uur zijn te Aalsmeer en Ouderkerk a/'di Amstel Automatische tele- fooncentralen in dienst gesteld. Wedren met noodlottig gevolg. Terwijl de schilder L. H. met enkele kame raden van Reuver naar Panningen huiswaarts keerde, hielden zij een onderlingen wegwed strijd per fiets. In volle vaart stootte H. met zijn stuur tegen dat van een zijner makkers, met het ongelukkig gevolg, dat hij op den weg neersmakte en bloedend uit neus en ooren bleef liggen. Direct werd geneeskundige hulp ingeroepen, die overbrenging naar het zieken huis te Venlo noodzakelijk oordeelde. Daar bleek, dat hij een schedelbasisfractuur had op- geloopen. Zijn toestand is ernstig. Nieuw groot schip voor de H. A. L.? Regeering verleent echter geen crediet. Mogelijkheid tot andere financiering niet uitgesloten. Door de Holland-Amerika Lijn werd medio 1936 bij de Regeering een aanvraag ingediend ter verleening van crediet voor den bouw van een zusterschip van de thans bij de Rotter- damsehe Droogdok Maatschappij op stapel staande „Nieuw-Amsterdam". Op dit verzoek is dezer dagen na langdurige overweging door de Regeering afwijzend be schikt. Uit deze afwijzing zou men kunnen conclu- deeren, dat nu uitbreiding van de voor de vaart bestemde passagiersschepen voor de Holland-Amerika-Lijn uitgesloten moet wor den geacht. Naar de Msb. bij informatie te bevoegder plaatse vernam, moet deze gevolgtrekking als onjuist worden gekwalificeerd. Men verklaarde het blad, dat deze aange legenheid nog in een voorbereidend stadium verkeert 'en mededeellngen van concreten aard nog niet kunnen worden gedaan, doch dat de afwijzing van het Regeeringscreöiet nog geens zins beteeken t, dat de bouw van het tweede groote schip thans van de baan is. (Adv. Ingez. Med.) Geslaagde Indische conversie. Slechts klein percentage op vrije inschrijvingen toegewezen. De inschrijvingen op de 3 pet. Ne- derlandsch-Indisehe conversieleening 1937, groot f 150.000.000, waarvan reeds geplaatst bij openbare instel lingen f 55.838.200, vertegenwoordi gen een zoodanig bedrag, dat van de vrije inschrijvingen slechts een klein percentage kan worden toegewezen. De koers van uitgifte was 96 3/4 pet. De Grondwetswijziging. Toelage en pensioen van Kamerleden. De heer Vervoorn heeft een amendement ingediend om de toelage voor de Tweede Ka merleden te bepalen op f 2000 per jaar en het pensioen voor aftredende leden te stellen op f 60 's jaars voor elk jaar, gedurende hetwelk zij lid der Kamer waren, tot een maximum van f 1400. De heer van den Heuvel c.s. hebben een amendement ingediend', om het maximaal pen sioen der Kamerleden te bepalen op f 2400 terwijl zij tevens een wijziging voorstellen, als gevolg waarvan het pensioen niet genoten zal worden zoolang een afgetreden lid het ambt van minister bekleedt. In vijf dagen geen nieuws. Vier opvarenden aan boord. Van het Groningsche motorschip „Hendrika Johanna", dat Woensdag van Delfzijl naar Aalborg in Dene marken is vertrokken, heeft men tot dusverre niets meer gehoord. Deswege is er eenige ongerustheid ontstaan bij de familie en verdere verwanten van de vier opvarenden. Kapitein van de .Hendrika Johan na" is H. Everardus, wonende te Gro ningen. Het schip behoort toe aan F. Westers te Groningen, en meet 175 ton. Het heeft een lading van 150 ton haver in. Men heeft zich nu in verbinding gesteld met het radio station te Scheveningen, ten einde langs radiotelegrafischen weg in lichtingen over het schip te verkrij gen. Tot nu toe heeft dit echter geen resultaat gehad. Vlieger ging niet op. Postwisselvervalschers aangehouden. Aan het postagentschap Admiraal de Ruyter- weg 248 te Amsterdam vervoegde zich Maan dag een Duitscher aan het loket, die een post wissel ter verzilvering aanbood. De beheerder van het kantoor ontdekte, dat de wissel valsch was en weigerde het.geld uit te betalen, waar op de Duitscher de vlucht nam, gevolgd door den beheerder. Deze had het geluk dadelijk een agent te ontmoeten, die den Duitscher wist te grijpen in de Bestevaerstraat. Hij bracht hem naar het bureau Admiraal de Ruyterweg. De arres tant had inmiddels kans gezien de valsche wissel te verscheuren en weg te werpen. De stukken werden echter opgespoord. De centrale recherche heeft in den loop van den dag nog een Duitscher aangehouden, die vermoedelijk medeplichtig is. NIEUW GEBOUW VAN DEN PENSIOENRAAD GEOPEND. Onder zeer groote belangstelling is Maan dag middag het nieuwe gebouw van den Pen sioenraad, aan den Benoordenhoutscheweg te 's-Gravenhage door den minister van binnen- landsche zaken, mr. J. A. de Wilde, officieel geopend. MAN DOOR GASVERSTIKKING OM HET LEVEN GEKOMEN. In een perceel aan de Tongerloschehoef- straat te Tilburg is een geval van gasverstik- king voorgekomen, dat den 44-jarigen V. N. yan der P. het leven heeft gekost. Toen de bewoners beneden kwamen, bemerk ten zij in de achterkamer, waar de vader van het gezin sliep, een sterke gaslucht. Het bleek, dat de gasslang van het comfoor was losge schoten. met voor van der P. noodlottige gevol gen. Men heeft nog geruimen tijd getracht de levensgeesten op te wekken, echter zonder resultaat. Ambtenaar lichtte brievenbus. Roovers maken tevens f 1800.buit. Maandagmiddag hebben te Eindho ven vermoedelijk twee mannen een brutale roof gepleegd. Omstreeks kwart over vijf stond een wagen der posterijen nabij een brievenbus in de Alberdink Thijmlaan aldaar. De be stuurder, de postambtenaar A. L. Ron deel, had zich naar de brievenbus be geven, en juist op het moment dat hij bezig was de brieven er uit te halen, reed tot zijn grooten schrik de wagen weg. Het voertuig had onmiddellijk zoo'n groote vaart, dat de ambtenaar geen enkele poging kon doen om er nog op te springen. Hoewel hij geen signalement van de daders kon opge ven, is het zeer waarschijnlijk, dat twee mannen zich van den wagen hebben meester gemaakt. In den wagen bevond zich een groot aantal brieven van gelichte bussen, benevens een bedrag aan geld van circa 1800 gulden, dat de postambte naar bij een der bijkantoren als op brengst van den dag had ontvangen. De ambtenaar waarschuwde onmiddellijk zijn directeur, die de politie van het gebeurde in kennis stelde. De auto is een groen gekleur de bestelwagen, genummerd HZ-29514 of HZ-29516. De politie van de omliggende ge meenten werden ten spoedigste van de roof op de hoogte gebracht. Ook de grensbewaking werd gewaarschuwd. „Meerijder" verdwijnt met auto en ai Niet alleen Eindhoven, maar ook Roosen daal heeft echter Maandag een zeer brutale autoroof te boeken gehad, omstreeks zeven uur hield een persoon op den Wouwschen weg een vrachtauto van de Nationaal Express uit Utrecht aan en vroeg den bestuurder of hij mocht meerijden. Dit verzoek werd toegestaan. In de gemeente Roosendaal moest de chauf feur stilhouden om een zaak af te doen. Toen hij enkele oogenblikken later terug kwam. ontdekte hij, dat auto en meerijder waren ver dwenen. De chauffeur was niet zoo verbou wereerd. of hij toog dadelijk naar de politie om van het gebeurde aangifte te doen. Hij kon daarbij meedeeden dat van den wagen die met den kop in de richting Breda stond, één der koplampen defect was. Terstond trok de Roosendaalsche motorpolitie er op uit in de richting van Breda. Van tegemoetkomende automobilisten vernamen zij. dat deze inder daad een auto met één koplamp hadden ont moet. Tot Breda kon zij aldus de auto volgen, maar in deze stad zijn de mannen van de motorbrigade het spoor bijster geraakt.. Men heeft toen Moerdijk, den Bosch en Tilburg ge waarschuwd. Tot nu toe heeft het echter geen resultaa.t opgeleverd. Het doel van het handels onderwijs. Overgangsbepalingen van de „driejarige'1 In zijn memorie van antwoord aan de Twee de Kamer over het wetsontwerp tot wettelijke regeling van het handelsonderwijs, zegt de minister van Onderwijs geenszins de meening te deelen, dat door dit wetsontwerp de regeling van andere urgente onderwerpen langer op zich zal laten wachten. De minister heeft zich thans bepaald tot het handelsonderwijs en hetgeen hiermede on middellijk in verband staat. Daarom blijft het leerplan van de H. B. S. B bij deze gelegen heid dan ook rusten. Dat de H. B. S. A buiten beschouwing zou kunnen worden gelaten, zal kwalijk kunnen worden beweerd. Met de handelsschool heeft zij gemeen, dat de wetenschappelijke vakken, welke voor den aanstaanden koopman van het me?-te belang zijn, tot haar kernvakken be- hooien, doch zij verschilt met de handelsschool o:m. hierin, dat zij een omvangrijker doel na streeft. Omtrent het nut der H. B. S. met driejarigen cursus loopen de meeningen vrij sterk uiteen. De minister schaart zich aan de zijde van hen. die van oordeel zijn, dat aan die scholen geen bepaalde behoefte meer zal zijn. Öok hij acht het echter niet wenschelijk, dat de driejarige hoogere burgerscholen, die nog bestaan, plotseling zouden moeten worden opgeheven of rijkssubsidie zouden moeten ver liezen. Daarom is onder de overgangsbepalin gen alsnog een artikel opgenomen, waardoor haar positie wordt verzekerd. Voor de vervanging van den naam hoogere burgerschool A en hoogere burgerschool B voelt de minister weinig. De bedoeling is, dat slechts die leerlingen naar de vierde klasse hetzij van de afdee- ling A, hetzij van de afdeeling B worden bevorderd, die met voldoende resultaat de laag ste drie klassen hebben gevolgd. Het zal dus niet mogen voorkomen, dat een leerling de toegang tot de vierde klasse B wordt gewei gerd, doch dat die tot de vierde klasse 'A hem wordt verleend, of omgekeerd. Voor alle af- deelingen moet de leerling voldoende zijn be vonden. Het antwoord op de vraag of de klassen van den onderbouw der lycea gelden zullen als laagste klassen van de hoogere burgerschool A, zooals zij nu reeds gelden voor de hoogere burgerschool B, luidt bevestigend. Naast de door de wet geëischte vakken zal de gelegenheid moeten bestaan om onderwijs te geven in andere vakken. Niet alleen de bij zondere, ook de openbare scholen zullen daar aan behoefte kunnen hébben. Men denke bij de A-afdeeling, b.v. aan onderwijs in een an dere moderne taal dan Fransch, Duitsch of Engelsch, aan zang op beide scholen enz. Door dat de machtiging van den minister vereischt is, kan tegen overlading worden gewaakt. Dienaangaande is een wijziging aangebracht. Een overeenkomstige bepaling wordt voor gesteld voor de handelsdag- en avondscholen. Ook de minister acht het voorschrijven van onderwijs in vier talen naast de handelsweten schappen bij nadere overweging voor de han delsavondscholen een te strenge eisch. Het komt hem voor, dat met handelswetenschap pen en twee talen als minimum kan worden volstaan, met dien verstande, dat in ieder ge val de moedertaal behoort te worden onder wezen. Het betreffende artikel is nader 200- danig geredigeerd, dat verplicht is gesteld het volgen van het onderwijs in de handelsweten schappen en in de Nederlandsche taal, zoo mede in ten minste een der talen Fransch, Duitsch of Engelsch. Uit Haarlem's Dagblad van 188/ 26 Januari: In de algemeene politieverordening der gemeente Dubbeldam zijn de vol gendebepalingen opgenomen betreffendt het rijden met vélocipèdes in die ge meente Zij die met vélocipèdes rijden, mogen bij het ontmoeten van paarden niet doorgaan en zullen tot op een afstand van 20 meter vóór de paarden, ter zijde van den weg moeten blijven staan, tot dat deze voorbij zijn gegaan. Wanneer echter de geleider van de paarden te kennen geeft dat het voorbijrijden met de vélocipède geen gevaar voor onge lukken doet vreezen, kunnen zij door rijden. „Wil de berijder van een vélocipède een voorloopend paard voorbijgaan dan is hij verplicht den geleider van het paard, door duidelijk aanroepen, van zijn voor nemen te doen blijken. Hij zal bij het voorbijgaan geen schelklinkende gelui den mogen doen hooren." Overtreding wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste 10. Bond van Jonge Liberalen. Naam gewijzigd in Bond van Jong-Liberalen. Te Dordrecht is de jaarvergadering gehouden van den „Bond van Jonge Liberalen" onder lei ding van mr. H. L. van Zanten. In zijn openings woord herinnerde de heer Van Zanten aan de zonnige dagen van begin Januari en aan de veranderde monetaire positie van den gulden. In het verdere deel van zijn betoog laakte hij de houding van de N. S. B. De tijd van onderlinge verdeeldheid is voor bij en spr. noemde het een verheugend feit, dat een beweging als „Eenheid Door Demo cratie" een zoo verrassend snellen groei be leeft. De gedachte van aaneensluiting en een heid boven partijpolitieke verdeeldheid leeft vooral onder de jeugd, die opgegroeid in de problemen van dezen tijd, die problemen beter onderkent dan sommige ouderen. De demo cratie schoon en groot te maken is thans de voornaamste taak. Tweeërlei zal daartoe moeten worden gedaan: vooreerst zal de in richting van ons democratisch staatsbestel zich moeten aanpassen aan de zoo zeer ver anderde eischen des tijds. Het staatkundig stelsel moet aan efficiency winnen, het moet reclame voor zich zelf maken. Tot nu toe hebben de opvolgende regeeringen in ons land veel te weinig oog gehad voor het nut, ja de noodzakelijkheid van reclame en propaganda. Men miskent de psychologische werking, die uitgaat van het feit, dat men beseft, „dat er wat gedaan wordt". Het is bijna nog beter, dat men ten onrechte denkt, dat er wat gedaan wordt, dan dat het gebeurt en men het niet weet. Misschien stuit iemand deze gedachtengang tegen de borst. De mensch is nu eenmaal con servatief en gehecht aan bepaalde methoden. Spr. keert zich echter tegen dit soort van con servatisme. Conservatisme is goed, als men er toe komt na een nauwkeurig onderzoek. Con servatisme uit karakter, uit instinct, uit ge woonte of gemakzucht beteekent echter den dood voor aallen vooruitgang. Dit blinde soort van conservatisme komt bij ouderen veelvul- diger voor dan bij jongeren. Immers de mensch hecht zich zonder meer aan datgene, dat hij door de jaren heen heeft gezien, en hoe meer jaren hij het heeft gezien hoe sterker hij er zich aan hecht. Vandaar dat tusschen de ouderen en jongeren een soort van antithese bestaat. De tegenwoordige jeugd is zeer doordrongen van de onrechtvaardigheid van de bestaande toestanden en van de noodzaak om deze te veranderen. Ook de liberale jeugd beseft dit. Wij willen niets uit conservatisme aanvaarden, maar wij willen sparen wat goed is. En tot het beste van het goede, dat wij willen sparen, behoort de democratie. In de tweede plaats is het noodig, dat van de democratische instellingen het juiste ge bruik wordt gemaakt. Spr. constateerde met genoegen, dat andere politieke partijen in dit opzicht dezelfde be ginselen huldigen als de liberale. Met optimisme ziet hij dan ook de toekomst tegemoet (applaus). De jaarverslagen van den secretaris, drs. H. A. Korthals, werden goedgekeurd, en van den penningmeester, mr. R. P. s' Jacob. Besloten werd den naam van den bond te wijzigen en voortaan te lezen als: Bond van Jong-Liberalen. Tot algemeen voorzitter werd gekozen: drs. H. A. Korthals te Rotterdam; tot hoofdbe stuursleden drs. J. Breedvelt, Rotterdam, A. A. C. Reedijk, Zwijndrecht, G. v. d. Burg, Am sterdam en H. v. d. Linde, Alphen a. d. Rijn. Behandeld is voorts het rapport over Orde ning, uitgebracht door een commissie, bestaan de uit de heeren: mr. H. L. v. Zanten, voor zitter, drs. J. Breedvelt, mr. N. A. Stempels, di-. G. F. Fortanier en drs. H. A. Korthals, rap porteur. Eenige studieconferenties zullen nog aan dit rapport worden gewijd. MELKSLIJTER UIT AMSTELVEEN VRIJGESPROKEN. Het Bossche Hof heeft den melkslijter P. J. K. uit Amstelveen die in verschillende in stanties wegens brandstichting in de wo ning van den melkhandelaar C. te Nieuwer- Amstel was veroordeeld, van het hem ten laste gelegde vrijgesproken. TENTOONSTELLING AMSTERDAMSCH BOSCHPLAN GEOPEND. In tegenwoordigheid van den heer Van Dissel, vertegenwoordiger van den minister van landbouw, van den Commissaris der Ko ningin. jhr. mr. A. Röell, van leden van het college van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland, van burgemeesters van omliggende gemeenten, van het gemeentebestuur van Am sterdam, directeuren van bedrijven en vele autoriteiten heeft Maandagmiddag de minis ter van sociale zaken, mr. M. Slingenberg te Amsterdam een tentoonstelling geopend van foto's, teekeningen en maquettes betreffende het Amsterdamsche boschplan. Grijsaard verbrand. De 80-jarige landbouwer J. H. Seheuter te Colmschate (bij Deventer) is Zondagavond bij een brand in zijn boerderij om het leven gekomen. De man, die alleen in de boerderij huisde en ziek te bed leg, heeft vermoedelijk het bed even verlaten en daarbij een petro leumlamp omgestooten.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2