Uit het Buitenland Zwitserland na de devaluatie. Suitenlandsch overzicht Thijs Ijs en de drie daden van Slechtbedeeli RABID PEOERAMMA WOENSDAG 27 JANUARI 1937 Japain De Japansche kabinetscrisis. Ügaki stuit op moeilijk heden. De nieuwe Hooge Commissaris te Dantzlg. Vice- admiraal De Graaff benoemd. uitgevoerd, waarbij hun aanzienlijke voorra den levensmiddelen in handen zijn gevallen. In Teruel zou muiterij onder de opstandelin gen zijn uitgebroken. De Baskische raad van verdediging deelt mede, dat drie vliegtuigen der opstandelin gen proclamaties hebben uitgeworpen. De papieren kwamen echter buiten de linies te recht, zoodat men ze niet kon verzamelen. In den sector Elorrio heeft de artillerie een stel ling der opstandelingen onder vuur genomen en vernield. Moeilijkheden bij de kabinetsformatie. De kabinetsformateur generaal Ugaki is op moeilijkheden gestuit. Generaal Terautsji deelde mede, dat do drie candidaten, welke genoemd werden als minister van oorlog in het nieuwe kabinet, hebben geweigerd deze functie te aanvaarden Generaal Ugaki verklaarde, dat hij toch zijn pogingen om een nieuwe regeering te vormen zal voortzetten. Dnitscliland Besluiten van het kabinet. Het rijkskabinet heeft een nieuwe wet op de ambtenaren en in verband daarmede een wet op de discipline der ambtenaren aan genomen. Een enkel ambtenarenrecht treedt in de plaats voor zeventien verschillende re gelingen. De ambtenaren moeten den eed afleggen tegenover Hitier en niet meer op de grondwet. Over de wet tot wijziging van sommige bin- nenlandsche grenzen wordt medegedeeld, dat zij noodig was in verband met het vierjaren plan: de belangrijkste bepalingen treden op 1 April in werking. De regeering heeft verder een' wet op de naamlooze vennootschappen en de comman ditaire vennootschappen op aandeelen goed gekeurd. De vorm van naamlooze vennoot schap (Aktiengesellschaft) kan voortaan nog slechts gekozen worden door ondernemingen met een grondkapitaal van ten minste een half millioen mark. Voor de bestaande ven nootschappen wordt de grens op 100.000 mark gesteld. Er mogen in beginsel geen aan deelen worden uitgegeven, die recht geven op het uitbrengen van meer dan een stem. De tantièmes moeten in redelijke verhouding tqt de vrijwillige gestorte sociale bijdragen staan. De volgende zitting van het kabinet zal worden gehouden op Zaterdag 30 Januari. Verder is goedgekeurd een wetsontwerp be treffende eenige wijzigingen der binnenland- sche grenzen. Altona en Wansbeck worden ©iet Hamburg samengevoegd tot een Groot- Hamburg. De rijksstad Luebeck, EU tin, Cuxhaven en Birkenfelde worden bij Pruisen Ingelijfd, terwijl Wilhelmshaven bij Olden burg wordt gevoegd1. Oostenrijk Handelsbesprekingen met Duitschland. Vandaag zijn de Duitsch-Oosten- rij ksche handelsbesprekingen geëin digd. Vandaag zal een protocol wor den onderteekend. Trotski contra Stalin. Nog' een opzienbarende arrestatie te Moskou. De „Manchester Guardian" publiceert weder om een telegram van Trotski over het groote politieproces te Moskou. Trotski protesteert- tegen het feit, dat men hem de gedachte heeft toegeschreven van een bondgenootschap tüs- schen Japan en Duitschland en verwerpt ver der met verachting alle tegen hem gerichte', beschuldigingen, terwijl hij voorts alle verkla ringen, die door de beklaagden te Moskou tegen hem uitgesproken zijn, weerlegt. Ten slotte beschuldigt Trotski Stalin er van hem te willen compromitteeren voor de openbare mee ning der democratische landen en hem aldus de hoop te ontnemen ergens een asyl te vinden. Ook Beloborodoff gearresteerd. Uit Moskou wordt gemeld, dat ook Beloborodoff, die indertijd bevel gege- van heeft tot de terechtstelling van het gezin van den. tsaar, gearres teerd is. De moord op Navachine: Uit Parijs: De politiedokter, die sectie ver richt heeft op het lijk van den vermoorden journalist Navachine is tot de conclusie geko men, dat de Rus niet door revolverschoten is gedood, maar dat hij „om het leven is gebracht met een dolk of een groot mes. Dichtwedstrijd onder keizerlijke auspiciën. 41.496 inzendingen. Dinsdag is in het keizerlijk paleis te Tokio de jaarlijksche dichtwedstrijd gehouden. Uit alle deelen van het rijk waren in totaal 41.496 gedichten ingezonden over het door den keizer opgegeven onderwerp „boerderij in de sneeuw". Zeven gedichten werden hieruit gekozen, waar van twee door vrouwen gemaakt. 53 DOODEN BIJ MIJNRAMP IN OHILI. Havas meldt uit Santiago 26 Januari: Vol gens officieele mededeelingen zijn bij de mijn ramp te Chuquicamata in Chili 53 menschen omgekomen en 68 gewond. Madrid onder vuur. Vliegtuigramp bij Oran. Belgisch passagiersvliegtuig neergestort. Twaalf inzittenden omgekomen. BRUSSEL, 26 Januari. Bij Oran in Algerye is een Belgisch vliegtuig neergestort. De twaalf inzittenden kwamen om het leven.. Nader meldt het AJST.P.: Het vliegtuig O.OA.C.R. van de Belgische Oongoluchtlijn, dat om 2.40 uur Dinsdagmiddag uit Coloanib- Bechar naar Oran was vertrokken, Is, zooals reeds in het kort gemeld, door tot nu toe onbekende oorzaak nabij Salenia neergestort. De Belgische luchtvaartmaatschappij Sa bena heeft uit Oran de volgende bijzonder heden vernomen omtrent déze vreeselijke ramp, de eerste groote catastrofe, d.ie de Bel gische nationale luchtvaart treft. Aan boord van het toestel bevonden zich vier leden der bemanning en acht passagiers. De beman ning was samengesteld uit den eersten be stuurder- kapitein Aug. Closset, den tweeden bestuurder Marcel Liedts, den a-adiotelegra- fist Roger Maarschalk en den werktuigkun dige René Verfaille, De ramp vond plaats op ongeveer tien kilometer afstand van het vliegveld Oran, op het oogenbli-k dat reeds voorbereidingen werden getroffen voor de landing. De plaatselijke autoriteiten hebben in samenwerking met den Belgischen con sul direct een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van den ramp. Sedert eenigen tijd doen zich in den boezem van het Belgische kabinet meeningsverschillen voor tusschen ministerpresident Van Zeeland en den minister van Buifenlandsche Zaken, Spaak, eenerzijds: en1 4en"minister van openbare gezondheid, Vdn derVelde an derzij ds. Deze meeningsverschillen bestaan vooral ten aanzieri van de .buitenlandsche be trekkingen van België, óvëa\ de houding," die de regeering moet aannemen tegenover de re geering te Valencia; •teil -..aanzien van den moord op den BélgiSGheii'V^aakgelastigde, ba ron de Borchgrave. ais-, ook tegenover de Ita- liaansche regeering met bèti-ekking tot de re devoering, die de Rexiistenleader Degrelle voor de Italiaansehe radiozenders heeft gehou den. Tusschen de drie staatslieden heeft naar Havas meldt een lahgduri^ onderhoud plaats gehad. Na afloop dezer bespreking bleek mi nister Vanderveide het niet eens te zijn met de opvattingen van Van Zeeland en Spaak. Vandaag is de kabinetsraad opieuw bijeenge roepen en het schijnt niet uitgesloten, dat deze tot een kabinetswijziging zal leiden. Runciman, de Engelsche minister van-han del, heeft gisteren te Washington geconfereerd met den Amerikaanschen secretaris van handel Roper. De Amerikaansche secretaris van bui tenlandsche zaken, Huil deelde mede met Runciman gesproken te hebben over den we reldhandel, waarbij zij. zich op een algemeen terrein gehouden hebben: In politieke kringen te. Londen acht men de mogelijkheid zeer groot,, dat na korter of lan ger tijd Engelsch-Amerikaansche handelsbe sprekingen geopend zullen worden. In dezelfde kringen is men van meening, dat dan een Amerikaansche delegatie naar Londen zal komen. Volgens Havas heeft Roosevelt medegedeeld dat nieuwe besprekingen noodig zullen zijn, alvorens kan worden vastgesteld, of de moge lijkheid tot het sluiten van een handelsverdrag tusschen Engeland en -de Vereenigde Staten bestaat. Vlucht van Doret en Micheletti mislukt. Vliegers keeren met verkeerstoestel terug. Het Fransche ministerie van luchtvaart heeft uit Saigon telegrafisch bericht ontvan gen, dat het vliegtuig van de Fransche vlie gers Doret en Micheletti, dat een noodlanding moest maken, voor zinken werd behoed. Voor het opkomen van den vloed werd het overge bracht naar Tienyen. Na zes uur bleek, dat de vliegtocht niet kon worden voortgezet. De vliegers denken per vliegtuig van de Air France terug te komen," zoodra zij naar Hanoi zullen kunnen gaan. Doodencijfer stijgt in de Ver. Staten. Sehuit met 60 vluchtelingen gekapseisd. Volgens een Reuterbericht uit New York heeft men op het oogenblik in de door de overstroomingen geteisterde gebieden 132 doo- den geteld. Het doodencijfer is waarschijnlijk nog hooger, want vele plaatsen zijn volkomen afgesloten van de buitenwereld. De 'schade wordt geschat op 300.000.000 dollar. Men vreest, dat in verschillende streken, waar gebrek aan drinkwater heerscht, ziekten zullen uit breken. Te Louisville zijn reeds eenigé gevallen van typhus en roodvonk geconstateerd. Een schuit, die te Paducah een zestigtal vluchtelingen vervoerde, is in een groote straat, w-aar twee meter water stond gekap seisd. 14 personen zijn daarbij verdronken. Steun voor de getroffenen. De Kamer van Afgevaardigden heeft het wetsontwerp tot steunverleening aan werkloo- zen en slachtoffers der overstroomingen tot een bedrag van 790 millioen dollar aangeno men en naar den senaat gezonden. Roosevelt heeft verklaard, dat het geheele bedrag zoo noodig voor de slachtoffers der overstrooming zal worden besteed. Verbeterde economische vooruitzichten. Toevloed van buitenlandsche toeristen. Vermindering der werkloosheid. Uitbreiding van den internationalen handel. Een nieuw soort brood. Duurdere melk? Nederlander wordt Hooge Commissaris te Dantzig. Vice-admiraal J. de Graaff benoemd. Het A.N.P. meldt uit Genève: Het puit- sche Nieuwsbureau meldt, dat de vertegen woordigers yan Dantzig-, Polen en Enigeland tot overeenstemming zijn gekomen; zoodat het verslag en de ontwerp-resolutie vandaag aan den Volkenbondsraad zullen worden voorgelegd. Met den wensch van Dantzig, een onge stoorde binnenlandsche:'politieke ontwikke ling te kunnen hebben, is rekening gehou den op den grondslag van Ihet geldende recht. De Nedevlandsche vice-admiraal J. de Graaff zal tot vertegenwoordiger van den Volkenbond benoemd worden. .(Vice-admiraal J. de Graaff is In 1879 ge boren. Reeds'op jeugdigen,leeftijd trad -hij in den zeedienst, waar hij successievelijk alle rang-en doorliep. In 1934 werd hij benoemd tot chef van den marines-tuf op het Departe ment van Defensie, welke functie hij tot Mei 1936 bekleedde). NIEUWE JAPANSCHE GEZANT TE 's GRAVENHAGE. TOKIO, 26 Januari. De regeering heeft be sloten den directeur, van de af deeling voor Oost-Aziatische kwesties .in 't ministerie van buitenlandsche zaken, Kazue Kuwashima, te benoemen tot Japansch gezant te 's Graven- hage. Roosevelt roept werkgevers en werknemers bijeen. Reprimande aan het adres der General Motors. De Amerikaansche minister van arbeid, miss Perkins, heeft verklaard'ixdat de directie der General Motors in' haar plicht tekort is gescho ten door geen gevolg te geven aan haar uit- noodiging tot bijwoning van de onderhande lingen over een'regeling van het conflict in de automobielindustrie. De minister achtte dit een ernstige vergissing. President Roosevelt heeft een conferentie bijeengeroepen van de arbeidersleiders en de werkgevers ter bespreking van een wetsont werp inzake de loonen en arbeidstijden, dat volgens miss Perkins wellicht aan het minis terie van arbeid de bevoegdheid zal geven ge tuigen aan te wijzen, indien een onderzoek wordt ingesteld naar de oorzaken van arbeids conflicten. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Vele burgers zouden gedood of gewond zijn. De verdedigingsraad van Madrid heeft me degedeeld dat in den nacht op Dinsdag de opstandelingen met hevig artillerievuur de stellingen van de regeeringstroepen bij El Pardo ten noordwesten van Madrid hebben aangevallen. In een hevig gevecht werden de aanvallers afgeslagen. Aan de overige deelen van het front werd een levendig artillerie vuur onderhouden. De Spaansche ambassade te Londen heeft gisteravond medegedeeld, dat op alle fronten om Madrid een hevig kanonvuur wordt on derhouden. Vele burgers zouden gedood of gewond zijn. Aan het noordelijk front hebben de regee ringstroepen eenige geslaagde manoeuvres Zooals jullie weten is Thijs dol op wandelen en dat is dan ook een zeer gezonde bezigheid, want niets is er zoo goed als frissche lucht en zon. Bovenden gebeurt het vaak, dat Thijs op die manier vreemde dingen beleeft, en dus al wandelend een heel nieuw avontuUr' begint. Thijsje had eens zijn vriend Dickie Dons naar"school gestuurd, die vlakbij was, en nadat hij eerst de krant gelezen had, gipg hij op nieuwe avonturen uit. Je vraagt misschien of hij weer iets zal beleven? Nu, kijk maar eens naar het volgende plaatje. GENèVE, Januari 1937. (Van onzen correspondent.) Zwitserland is het jaar 1937 onder gunstige voorteekenen begonnen. De stroom van vreem delingen naar die vele'wintersportplaatsen van het land was zoo geweldig, dat in menig oord zelfs de records uit de gunstigste aan de eco nomische wereldcrisis voorafgaande jaren ge slagen werden. Tusschen 20 December en 4 Januari hebben de - Zwitsersche spoorwegen niet minder dan 955 extra-treinen moeten laten loopen om alle" wintersportliefhebbers met den gewenschten spoed naar de plaats hunner bestemming te kunnen brengen. Uit alle deelen van het land, waar het vreemdelin genverkeer een der elementen van welvaart is, hoorde men juichkreten over de goede gevol gen van de Zwitsersche devaluatie. De'goed- koopere Zwitsersche frank had in het buiten land wonderen verricht. Tal van buitenlanders, die in die laatste jaren voor hun wintervacan- tie naar het goedkoope Oostenrijk waren ge reisd, waren thans weder naar Zwitserland teruggekeerd, waar het dank zij den goedkoo peren Zwitserschen frank, terwijl de Oosten- rijksche schilling zijn vorige waarde ten volle behouden had, thans nog heter reizen is Voor al omdat de spoorwegen zoo verstandig zijn ge weest -de reiskosten niet te verhoogen en ook 'de hotels en pensions over.het algemeen hun prij zen van vóór de devaluatie niet hebben ver anderd! Het gevolg van een en ander is dan ook uit de eerste statistieken van het vreem delingenverkeer reeds duidelijk, merkbaar. Lr het kanton Graubunden, dat, zooals men weet, met het Berner Oberland de meeste winter sportliefhebbers tot zich trekt, hebben in den tijd van 21—31 December gemiddeld 21.000 toe risten per nacht in de aldaar aanwezige hotels en pensions verblijf gehouden tegen 16.000 per nacht in denzelfden tijd van het jaar 1935. Het onderscheid is niet gering! En vooral is hierbij van beteekenis, dat deze vermeerdering van het aantal toeristen voor 4/5 aan de buiten landers en slechts voor 1/5 aan de Zwitsers zelf te danken is geweest. Het gemiddelde aan tal in den tijd van 2131 December in de Graubundener hotels en pensions verblijf hou dende Zwitsers bedroeg in 1935 per dag 6000. Dit aantal steeg thans tot een gemiddelde van 7000. Daarentegen zijn de gemiddeld 10.000 buitenlandsche toeristen thans tot gemiddeld 14.000 aangegroeid. Het aantal .Duitschers is met ongeveer 800 per dag verminderd, doch desondanks waren de Duitschers nog steeds het talrijkst in dit kanton. Tegenover deze ver mindering van het Duitsclie bezoek stond een enorme uitbreiding van het bezoek van Bel gen, Engelschen, Franschen en ook Nederlan ders. Het zijn echter niet alleen de statistieken van het vreemdelingenverkeer, die den indruk wekken, dat ook Zwitserland eindelijk over het hoogtepunt der crisis heen is. Ook de cijfers betreffende de werkloosheid en den interna tionalen handel van Zwitserland wijzen in de zelfde richting. Zooals men weet, is de werkloosheid, in de meeste landen aan het verminderen. Zwit serland vormde tot dusverre een der weinige staten, waar nog steeds aan het einde van iedere maand het aantal werkloozen grooter pleegde tè zijn dan een.jaar geleden op het zelfde tijdstip. Nog aan het einde van Sep tember 19-36 was het aantal werkloozen in Zwitserland ruim .10:000 -grooter dan aan het einde van September 1935. Vóór het eerst sinds een lange reeks van crisis-jaren was nu ihet cijfer der werkloozen in Zwit serland aan het eind van December 1936 ge ringer dan in het vóórafgegane jaar. Het was eind December 1935 nog ruim 118.000 en was thans tot 104.000, dus met ongeveer 14.000, gedaald! In nauw verban# met deze vermindering der werkloosheid staat natuurlijk de weder opleving van den internationalen handel. De vermeerderde uitvoer van Zwitsersche waren is den Zwitserschen export-industrieën en daardoor het aantal werk hebbenden ln de zen belangrijken tak van nijverheid ten goede gekomen, Terwijl Zwitserland in De- cember. 1935 nog slechts voor 75 millioen Zwitsersche franken uitvoerde, is in De cember 1936 voor 99-millioen aan het bui tenland'geleverd. De uitvoer-is dus met niet minder dan 34 pet. gestegen. En daar ook .reeds in de maanden October en November een stijging der uitvoeren, zij het ook in minder groote mate, viel vast te stellen, mag men wel vertrouwen, dat dé verbetering een «enigszins duurzame zal blijiken te zijn. Trou wens, Zwitserland heeft ook zelf medegehol- pen tot de alge-meene verlevendiging van den internationalen handel door de ophef fing of althans verzwakking van tal van invoer-contingenten. Daardoor zijn ook de Zwitsersche invoeren in de laatste .maanden van het jaar 1936 belangrijk gestegen, Men kan nu natuurlijk lang er -over rede twisten, of deze op verschillende wijzen blij kende vooruitgang in den economischen toe stand van Zwitserland voornamelijk het ge volg is van de devaluatie van den Zwitser schen frank, dan wel hoofdzakelijk aan de algemeene verbetering van den economi schen toestand der geheele wereld te dan ken is, zoodat ook zonder devaluatie het vreemdelingenverkeer en de uitvoerhandel zouden zijn toengenomen en de werkloosheid zou zijn verminderd. Het is moeilijk vast te stellen, in welke mate de ééne en in welke mate de andere factor voor deze heuglijke verandering verantwoordelijk is. Over het algemeen gelooft men -hier echter, dat de devaluatie toch wel het meeste er toe heeft bijgedragen, dat ook Zwitserland thans over het hoogtepunt der crisis heen is. Men begrijpt in tusschen zeer goed, dat deze gunstige gevolgen der devaluatie slechts zullen blijven voortduren, indien het geluk ken zal de prijzen op ongeveer het tegen woordige peil te houden, zonder dat een aanzienlijke prijsstijging zal intreden. Vooral zal een prijsverhoqging der eerste levensbe hoeften moeten vermeden worden. Want in dien deze duurder zouden worden, zou na tuurlijk een krachtige beweging voor loons- verhooging ontstaan, waarvan het resultaat weder een vermeerdering der productiekos ten en een dienovereenkomstige prijsstijging ook van de Zwitsersche waren zou worden. En dan.... adieu! vermeerderde warenuit- voer en toenemend vreemdelingenbezoek! Ernstige ongerustheid baarde dan ook eenigen tijd geleden het bericht, dat de brood bakkers besloten hadden de goedkeuring der Zwitsersche regeering voor een stijging van den broodprijs te verzoeken en 'dat de melk boeren hetzelfde voor den melkprijs ver langden. Indien de regeering, zonder wier toe stemming geen prijsverhoogingen geoorloofd zijn, aan deze beide wenschen zou gevolg geven, zou een wellicht onherstelbare schrede op den weg naar een nieuw duur Zwitserland wordt gezet! Met betrekking tot de verhooging van d'en broodprijs schijnt het gevaar te zijn afgewend. Het is den regeerings- deskundigen gelukt een nieuw soort brood uit te vinden, waardoor grof gemalen koren wordt gebezigd en dat tegen denzelfden prijs te koop is, die totdusverre voor het ge wone witte volksbrood werd verlangd. Dit nieuwe brood, dat veel donkerder is en er heel wat minder smakelijk uitziet, valt bij gebruik erg mee en is volgens de deskundigen zelfs nog gezonder dan het witte welks prijs thans met ongeveer 15% gestegen is. Het schijnt vooral rijker aan vitaminen te zijn. Vele bak kers, die bij den verkoop van wit brood meer verdienen dan bij de levering van het nieuwe staatsbrood, beklagen zich reeds over het suc ces van dit nieuwe brood, dat ook op de tafel der gegoede burgers een plaats gevonden heeft Het is echter nog te vroeg, om reeds een defi nitief oordeel over het nieuwe brood uit te spreken en reeds met gewisheid te kunnen vaststellen, dat het gevaar van duurder brood reeds overwonnen is. Ten opzichte van liet melkgevaar Is men in ieder geval zoo ver nog niet. De melkboeren willen reeds begin Februari den prijs van een liter melk met 2 centimen verhoogen. De regee ring, zoekt naar een uitweg, die eenerzijds den melkboeren een tegemoetkoming bezorgen zal voor het meerdere geld, dat zij voor het bui tenlandsche veevoeder te betalen hebben, en die anderzijds zal verhoeden, dat de melk- verbruikers meer voor de melk te betalen zouden hebben. De regeering zou het liefst den boeren een paar millioen uit de schatkist geven. Doch in het parlement waren in De cember de protesten togen steeds grootere staatssubsidies zoo sterk, dat de regeering dezen weg wel niet zal durven inslaan. Men schijnt thans te overwegen, of het niet moge lijk zou zijn zulk een regeling te treffen, dat nóch de boeren, nóch het publiek, doch de tusschenhandelaren de lasten zouden dragen. De wijze, waarop het vraagstuk van den melk prijs zal worden opgelost, zal van heel veel belang worden voor de uiteindelijke werking van de devaluatie op den economischen toe stand van Zwitserland B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. Rumoerige zitting van den Belgischen Senaat. Tijdens de behandeling in den senaat van de interpellatie over het geval van 'den kolonel der gendarmerie Vigneron, die door den mi nister van nationale verdediging is ontslagen omdat hij tijdens de betooging van 25 October 1936 naast Degrelle had gestaan, en die daarna tot senator is benoemd, hebben zich vrij ern stige incidenten voorgedaan tusschen Rexis- tische en Vlaamsch-Nationalistische senatoren. De zitting moest in verband hiermede tot tweemaal toé gesehoivst worden. De minister van defensie verklaarde, dat de tegen Vigneron genomen maatregel volkomen gegrond is, omdat hij heeft deelgenomen aan een verboden betooging, waarvan het doel was, de regeering omver te werpen. In het verdere verloop der zitting verklaarde minister-president Van Zeeland in te stemmen met het besluit van den minister van defensie. Vandaag zal over deze interpellatie gestemd worden. DONDERDAG 28 JANUARI HILVERSUM I. 1875 M. AVRO-uitzending. 8.— Gram.pl. 10.— Morgenwijding. Gram.pl. 10.30 Orgelconcert en zang. 11.15 Declamatie 11.35 Edwin Walker's Tipica-orkest en Gra- mofoonpl. 1.15 Kovacs Lajos' orkest 2.— Voor de Vrouw 2.30 Viool en piano-3.Naai cursus 345 Orgelspel 4.Voor zieken en thuiszittenden 4.30 Gram.pl. 4.45 Voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos' orkest en solisje afgew. met orgelspel 6.30 Sportpraatje 7.— Voor de kinderen.7.05 Pliano-reeital 7.30 En gelsche les 8.Berichten ANP Mededeelin- gen 8.10 „L'Arlésienne" spel met muziek 10.40 Gram.pl, 11.— Berichten ANP. Hierna tot. 12 AVRO-Dansorkest. HILVERSUM II, 301 M. 8.00—9.15 KRO 10.— NCRV 11.— KRO 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.— Gram.pl. 10.15 Morgen dienst 10.45 Gram.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.Berichten 12.15 KRO-orkest en Gram.pl. 2.Handwerkcursus 3.Gram.pl. 3.153.45 Vrouwenhalfuur 4.— Bijbellezing 5.Oursua handenarbeid 5.30 Voor de kinderen 6. Gramp.l. 6.30 Causerie: „Gulden schooven van Gods Akker". 7.Berichten 7.15 Joum. weekoverzicht 7.45 Reportage 8.Berichten ANP 8,15 Bloemendaalsch Ohr. Gem. koor mmv. solisten en het Kleinorkest der H.O.V. 9.45 Berichten ANP. 9.5011.30 Gram.pl. Hierna Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.05 „At home to-day", causerie. 11.25 11.50 Gram.pl. 12.10 Het BBC-Welseh orkest mmv. solist 1.05 De BBC-Ziangers 1.352.20 De Continentals mmv soliste 3.10 „Men talk ing", causerie. 3.35 Sted. orkest van Bour- 'nemouth mmv. solist 5.05 Gram.pl. 5.35 BBC- Dansorkest 6.20 Berichten 6.40 „This way out" causerie 7.De BBC-Zangers 7.20 BBC-or- kest mmv. solist 8.20 Biologische causerie 8.35 Louis Levy en zijn Film-orkest 9.Causerie over Shakespeare. 9.20 Berichten 9.40 Komi sche voordracht. 9.55 Orgelspel 10.20 Korte Kerkdienst 10.40 Het Orchestre Raymonds 11.35 Jack Jackson en zijn Band 11.50—12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Omroeporkest 2.50 Gram.pl. 4.50 Zang. 8.20 Zang 9.05 Nat, Orkest en Raugelkoor 112012.35 Pascal-or- kest, KEULEN, 456 M. 5.50 Omroeporkest 7.50 E. Börschel's orkest 9.20 Volksliedereniconcert 11.20 SA-orkest 12.35 Omroeporkest 1.35 Gevar. concert 3.20 Gram.pl. 4.30 Zang, viool en piano 5.20 Blaas- coneert 6.20 Omroeporkest 7.30 „Es klingt ein Lied", operette. 8.30 Gevar. programma. 9.55 Literair-muzikaal programma 10.2511.20 F. Weber's dansorkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest 1.05 Caba ret 1.15 Salonorkest 1.30 Omroeporkest 1.50 Cabaret 2.00—2.20 Gram.pl. 5.20 Omroepor kest en Gnam.pl. 6.50 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Salonorkest 8.40 Humor. Voordracht en Gram.pl. 9.20 Omroepdansorkest 9.35 Salon orkest 9.50 Omroepdansorkest 10.3011.20 Gramofoonplaten. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest 1.30—2.20 en 5.20 Gram.pl. 6.35 Omroeporkest 7.35 Zang 8.20 Omroepsymphonie-orkest en -koor. 10.30—11.20 Gram.pl,

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3