Dantzig opnieuw voor den Volkenbondsraad. Wie het kleine niet eert.... De moeilijkheden geregeld. Thijs Ijs en de drie daden van Slechtbedeeld DONDERDAG 28 JANUARI 1937 Woensdagmiddag kwam de Volkenbondsraad in openbare vergadering bijeen teneinde het rapport van den Britschen vertegenwoordiger in den Raad over de kwestie Dantzig te hooren. Eden bracht als raadsrapporteur hulde aan minister Beck die wegens een lichte onge steldheid verhinderd was de sluitingsbijeen komst van den Raad bij te wonen, voor diens onderhandelingen in opdracht van den Vol kenbondsraad met den Senaat van Dantzig. Het resultaat van die onderhandelingen en van de daarop gevolgde beraadslagingen in de Raadscommissie van Drie is. dat er een nieuwe Hooge Commissaris voor Dantzig zal worden benoemd, wien de Senaat van Dantzig loyale samenwerking op den grondslag van het geldende statuut van Dantzig heeft toe gezegd. De regeeringscommissaVs zal het recht hebben indien hem klachten over niet-nale- ving van de grondwet van Dantzig zouden worden voorgeleged, daarover inlichtingen aan den Senaat van Dantzig te vragen. Hij zal daarna geheel zelf op eigen verantwoordelijk heid moeten beoordeelen of hij het noodig acht omtrent de klacht rapport aan den Volken- bondsraad uit te brengen. Eden en Beek vermelden in hun rapport met instemming, dat de Senaat van Dantzig geruststellende verklaringen had afgelegd over het politieke leven van Dantzig en over de toekomstige betrekkingen tusschen den Dantzigschen Senaat, den Volkenbond en den Hoogen Commissaris. De president van den senaat van Dantzig, Greiser, wees op de eerlijkheid, waarmede Po len de onderhandelingen voerde en verder op het belang voor den vrede in Europa van de nieuwe overeenkomst. De Volkenbondsraad nam het rapport van Eden aan en bepaalde, dat een commissie van drie uit den raad, n.l. Engeland, Frankrijk en Zweden de ontwikkeling van den toestand zal blijven gadeslaan. In een besloten zitting van den Volken bondsraad heeft Eden, rapporteur voor de aangelegenheden betreffende Dantzig mede gedeeld, dat de commissie van drie den Neder- landschen vice-admiraal De Graaff voorstelt als hoogen commissaris. Hij sprak de hoop uit, dat deze zijn benoe ming zal aanvaarden. Voor het geval van wei gering stelde Eden den raad voor de kwestie der benoeming over te laten aan den raads voorzitter, de leden van de commissie van drie en den vertegenwoordiger van Polen. De raad keurde dit voorstel goed. (Volgens de Tel. zou de heer De Graaff geneigd zijn de benoeming niet te aanvaarden. Red.) Nadat de Dantzigsche kwestie besproken was heeft de raad het rapport aangenomen van Delbos over de samenstelling en function- neering van de Volkenbondscommissie, waar na de kwestie Alexandrette aan de orde kwam. Sandler bracht hierover rapport uit. Rustu Aras verklaarde, dat hij voor het rapport van Sandler zou stemmen. Hij bracht hulde aan Eden en Sandler voor het door hen verrichte werk. Er moeten nog verscheidene documen ten uitgewerkt worden, maar spreker was er van overtuigd, dat dit vredeswerk in een geest van wederzijdsch begrip verricht zal worden. De overeenkomst zal de banden tusschen Frankrijk en Turkije versterken en de Turksch-Syrische samenwerking begunstigen. Ook de volgende spreker, Delbos, bracht hulde aan Eden en Sandler. Er is door het thans tot stand gekomen accoord een goed werk gedaan voor den vrede, de toestand in het oosten van de Middellandsche Zee is er door gestabili seerd en de Fransch-Turksche vriendschap is er door versterkt. Het rapport van Sandler werd daarop aangenomen, waarna de verga' dering in besloten vergadering overging ter bespreking van het probleem der evacuatie van de vluchtelingen uit de ambassades en legaties in Madrid. Nader meldt Havas uit Genève: Na twee uren in geheime vergadering bijeen te zijn l weest is de raad om acht uur in openbare zitting bijeen gekomen. De raad nam kennis van een tusschen de ge delegeerden van Chili en Spanje tot stand ge komen compromis, krachtens hetwelk te Lon den directe onderhandelingen zullen worden geopend tusschen den Spaanschen ambassa deur, Azcarate, en de vertegenwoordigers te Londen van de regeeringen, die te Madrid asylrecht verleenen, met het oog op de evacua tie der vluchtelingen. Oostenrijk Uitbreiding van het handels verkeer met Duitschland. Over het Duitsch-Oostenrijksehe handels verdrag, dat deze week gesloten is, is een offioieele mededeeling gepubliceerd, waarin o.a. gezegd wordt, dat men het er over eens was, dat het wederzijdsche handelsverkeer in verhouding tot 1936 aanzienlijk moet wor den uitgebreid. Daar die uitbreiding onder de gegeven om standigheden slechts kan geschieden met be houd van een vlot betalingsverkeer, was het noodig de uitbreiding der betrekkingen bin nen een .bepaald kader te houden. In de richting Oostenrijk-Duitschland heeft de vergrooting van den uitvoer in de eerste plaats betrekking op landbouw- en bosch- bouwproducten en verder op voortbrengselen van ijzer- en staalindustrie. Ook zijn nieuwe Noodlottige dolkstoot tijdens repetitie. Lawrence Tibbet steekt een collega neer. Tijdens een repetitie in de Metropolitan Opera te New York heeft de bekende acteur en filmster Lawrence Tibbet bij ongeluk den bariton Joseph Sterzini met een dolk getrof fen. Sterzini trok zich van het tooneel terug en liet zijn wond verbinden. Vijf uur later is hij echter overleden. Een natuurlijke dood? Naar Havas nader uit New York meldt deelt de politie mede, dat de dood van den bariton Joseph Sterzini een natuurlijke oorzaak heeft gehad. De zanger Tibbett, die hem per onge luk met een dolk had gestoken, is van alle schuld ontheven. bepalingen voor het reisverkeer vastgesteld. De vergrooting van den Duitschen uitvoer geldt vooral voor steenkolen, cokes en nij verheidsproducten. Regeeringscommissies zullen worden inge steld. die tot taak hebben, in voortdurend onderling overleg alle aangelegenheden te behandelen, die in verband staan met de tenuitvoerlegging van het verdrag en met de economische betrekkingen in het alge meen. De overeenkomsten treden op 1 Fe bruari in werking. België Minister Vandervelde afgetreden. men. Kmjasef vertelde verder, dat hij in 1934! in contact is getreden met agenten van den Japanschen spionnagedlenst, wien hij mede- deelingen over verschillende spoorwegen deed. Japan zond hem 15.000 roebel voor de onder mijnenden arbeid. Vervolgens werd Toerok verhoord, die zeide, dat hij de leiding had bij den ondermijnings- arbeid bij den Perma-spoorweg en in samen werking met Japansche agenten aanslagen op Aganowitsj en Molotoff voorbereidde. Hij had van de Japanners 35.000 roebel ontvangen, waarvan hij 15.000 roebel aan Kmjasef had doorgezonden. De rechtbank heeft vervolgens den beklaag de Rataitsjak verhoord. Deze verklaarde, dat hij in 1934, toen hij leider was van de hoofd administratie der chemische industrie, door Pjatakow in de Trotskistische organisatie werd betrokken en volgens instructies van Pjatakow sabotage- en spionnagewerkzaam- heden in de chemische industrie verrichtte. De beklaagde geeft o.a. toe. dat hij persoon lijk en via den beklaagde Poesjim Grasje ir verbinding stond met den Duitschen spionna- gedienst, welken hij geheime mededeelingen over de activiteit der chemische industrie ver strekte. Nadat hiermede het verhoor van alle be klaagden was geëindigd, nam de rechtbank kennis van het deskundigen-rapport over de gevolgen van de door de beklaagden gepleeg- den sabotage. Zoon van Trotski gearresteerd. „Een persoonlijke wraakneming", zegt Trotski Sr. Naar Reuter uit Moskou meldt zou Sergej Sedof, de tweede zoon van Trotski gearres teerd zijn wegens pogingen om arbeiders der fabriek te Krasnojarsk te vergiftigen. Trotski heeft naar aanleiding hiervan ver klaard, dat het hier een persoonlijke wraak neming betreft. Hij voegde hieraan toe, dat het slachtof fer waarschijnlijk ondragelijke kwellingen zal hebben te verduren. Dit is, zeide hij, ge heel in overeenstemming met het karakter van Stalin. Hij is reeds verantwoordelijk voor den dood van mijn twee dochters. Emile Vandervelde. Het hoofdbestuur van de Belgi sche Werkliedenpartij heeft Emile Vandervelde gemachtigd als minister af te treden. In het communiqué, waarin hiervan kennis gegeven wordt, verklaart het hoofdbestuur van de partij, dat het evenals Vandervelde van meening is, dat de redenen voor de partij om aan 't regeeringswerk mede te wer ken volledig blijven bestaan. Men gelooft, dat vandaag een oplossing zal zijn gevonden voor de moeilijkheid, die is ontstaan door dit aftreden. Duitschland Hét programma voor de Rijksdagzitting. Welingelichte Duitsche kringen to Berlijn zijn van meening, dat op de agenda van de Rijksdagzitting van 30 Januari a.s. waar schijnlijk vier punten zullen voorkomen: 1. De samenstelling van de vergadering, aangezien dit de eerste Rijksdagzitting is sedert zijn verkiezing in Maart 1936. 2. Verkiezing van een president. 3. Aanvaarding van een wet, waarbij de rijksregeering volmachten worden verleend. 4. De redevoering van Hitier. (Havas) Russische beklaagden bekennen spionnage, sabotage en aanslagen. Verdere verhooren in het proces te Moskou. Het Russische persbureau Tass bericht: Het politieke proces is voortgezet met het verhoor van den verdachte Kmjasef, oud directeur van den spoorweg in den zuidelijken Oeral, die er van beschuldigd wordt, aan het hoofd der Trotskistische organisatie in dat bedrijf te hebben gestaan. De verdachte ver klaarde, dat hij op bevel van Liwsjitz de lei ding op zich had genomen. De organisatie ver oorzaakte tal van ontsporingen: in 1934 kwa men er 1500 ontsporingen en andere ongeval len voor, in 1935 ongeveer 2000, waarvan de meesten op rekening van de organisatie kwa Crematie van prof. J. C. Andriessen. Onder groote belangstelling is Woensdag middag in het crematorium op Westerveld, verascht het stoffelijk overschot van wijlen Prof. J. C. Andreessen, in leven hoogleeraar in de werktuigkunde aan de Technische Hoo- geschool te Delft. Prof. Dr. Jhr. G. J. Elias herinnerde er aan, dat Prof. Andriessen in 1921 tot hoogleeraar werd benoemd om zijn algemeen erkende capaciteiten, verworven na een betrekkelijk eenvoudige vooropleiding. Zijn afwezigheid zal in de vergaderingen van den senaat zeer worden betreurd. Prof. Meyer spraak een woord van af scheid namens de werktuigbouwkundige fa culteit. De heer Voetelink prees de overledene als man van praktijk en wetenschap, wiens plaats in de examencommissie moeilijk te vervullen zal zijn. Verder werd nog het woord gevoerd door ir. Van Couwelaer, door een familielid namens de in Inddë vertoeven de kind-eren en door den heer Schot namens het niet-doceerende personeel van het ge bouw voor werktuigen seheepsbouwkunde. Nadat onder orgelmuziek de kist was neergelaten, dankte een schoonzoon de aan wezigen voor hunne belangstelling. Uitspraken van de Rechtbank Oneerlijke incasseerder. Tegen een 40-jarige inwoner uit Amersfoort was wegens het niet afdragen van geïncas seerde gelden een gevangenisstraf van een jaar geëischt. De rechtbank veroordeelde hem tot een ge vangenisstraf van 9 mnd. met aftrek van de voorloopige hechtenis. Valsch accept. Tegen een inwoner van Heemskerk, wien ten laste was gelegd, gebruik te hebben ge maakt van een vervalscht accept, waardoor bij een faillissement de concurrente crediteu ren werden benadeeld, was een gevangenisstraf van 6 mnd. geëischt. Verd. werd vrijgesproken. Beleediging openbaar gezag, Een boekhandelaar uit den Haag had in IJmuiden in een openbare vergadering de justitie en politie beleedigd, waarvoor tegen hem 3 mnd. was geëischt. Uitspraak 6 weken Politiek relletje. Tegen een inwoner uit Zandvoort, die bij een politiek relletje in de Groote Houtstraat iemand met een wapenstok bloedend had ge wond was 14 dagen gevangenisstraf geëischt, Verd. werd veroordeeld overeenkomstig den eisch ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Thijs was nu wel aan het wandelen, maar wist nog heelemaal niet waarhéén hij ging van al die wegen en paadjes koos hij eindelijk een mooi laantje uit. Daar zou hij dan maar eens doorheen loopen. Aan het einde hiervan stond een prachtig kasteel, net op den rand van de heide. Het was heel mooi, zooals het daar stond en door zijn schoonheid zeer vermaard. Geen wonder dus, dat het voor Thijs leuk was om het nog eens te gaan bekijken. Jullie zien het trotsche slot zeker wel op het plaatje? Kijk, dat kleine ventje dat ervoor loopt, gaat regelrecht op Thijs af. Thijs zag het kereltje en dacht: „Ik ben tenminste niet de eenigste, die zoo vroeg op pad is." Wat men in Duitschland van de vuilnisbelten redt Inzamelingswoede in het Derde Rijk. Een bijzondere correspondent schrijft ons: In het kleinste „Feinkostgeschaft" en ook in de afdeeling-levensmiddelen der groote wa renhuizen staat het te lezen: „Levensmidde len mogen alleen voor menschelijke voedings doeleinden aangewend en niet aan dieren voorgezet worden! Wie hier koopt, die onder werpt zich daardoor aan de controle der be treffende „Uberwachungstelle", die gerechtigd is in geval van overtreding strenge straf op te leggen!" Voor dierenliefhebbers om van te grieze len! Men leide hieruit evenwel niet af, dat in het Derder Rijk de liefde voor het dier ge heel of vrijwel onbekend is, integendeel. In heel Duitschland en vooral te Berlijn ziet men zooveel huisdieren honden en parkietjes zijn het meest in trek als in geen ander land van Europa. Ook zeer bescheiden ge zinnen zien er niet tegen op om de tengevol ge van de groote vraag zeer hooge prijzen te betalen, welke er voor honden geëischt wor den. ondanks het feit, dat het eenheidstarief van zeventig mark hondenbelasting per jaar nu niet bepaald laag genoemd kan worden. De riemen die men heeft. Men moet echter roeien met de riemen, die men heeft. Zoolang Duitschland liever kanonnen heeft dan boter of zooals tegen woordig de geijkte term luidt: kanonnen van noode heeft, om de boter te verdedigen is de voorraad levensmiddelen uiterst schaarsch, en waar de mensch te kort komt, daar is het logisch, dat het dier geen lekkere beetjes meer krijgt, doch zich tevreden moet stellen met restjes! fl Dat lijkt misschien heelemaal met prettig voor de viervoetige leden van het Duitsche ge zin. Doch aan den anderen kant schijnt het, dat het met die restjes nog niet zoo heel erg slecht is gesteld. Reeds eerder vertelden wij, dat volgens officieele statistieken het gemid delde Duitsche gezin dagelijks een pondsge wicht ter waarde van twintig Penning voor den vuilnisbak bestemt, wat voor zeventien millioen gezinnen neerkomt op .n jaarlijksche kapitaalsvernietiging van anderhalf milliard markEen geweldige actie is er ontketend, welke ten doei heeft, allen bruikbaren afval te behoeden voor den vernietigenden gloed der destructie-ovens van de belt. Een vriendelijk varkentje. De officieele propaganda heeft in verband hiermeer een van die vindingen gedaan, waarmede de burgers van het Derde Rijk tel kens worden overrompeld. In de keuken van elk Duitsch gezin dat eenigszins met zijn tijd meegaat, hangt voortaan aan een blauw lintje een rose varkentje uit papier maché. Op zijn blanke buikje draagt dit varkentje een ver langlijstje, hetwelk natuurlijk alleen maar uit lekkere hapjes bestaat, daar het niet is aan te nemen, dat de diepste verlangens van de familie der krulstaarten zich boven het zuiver materieele verheffen. Het varkentje is dol op aardappelschillen, afval van groente en fruit, oud brood, vischgraten en eierdop- pen. Beleefd doch dringend verzoekt het niet volgestopt te worden met de schillen van ci troenen en sinaasappelen, oud papier, gebro ken aardewerk, vodden en wat dies meer zij Het varkentje uit papier maché is een symbool. Het verzinnebeeldt niet minder dan een millioen biggen, die aan den rand der steden zijn onder gebracht in van staatswege ge bouwde hokken en die gevoed wor den met datgene, wat de Duitsche huisvrouw vroeger ondoordacht in den vuilnisbak wierp en thans stort in speciaal hiertoe ter beschikking gestelde tonnen. De Duitsche vuilnis bak levert op die manier zooveel varkensvoer op, als niet minder dan 65000 hectaren bouwland zouden kunnen produceeren! De .Jledere Duitscher zijn varken in de kuip"-actie is slechts een onderdeel en maar een betrekkelijk klein onderdeel der inzame lingswoede, waarvan het Derde Rijk op het oogenblik is vervuld. Op de stations van den ondergrondsche en aan de groote krantenkios ken hangen „eerelijsten", waarop staat aan gegeven, hoeveel honderden kilo's sigaretten- blikjes, tandpasta-tubetjes, flesschencapsules reeds werden gestort in de hier geplaatste menden. De kellners zitten er achterheen, dat geen sigarettendoosje wordt weggeworpen, voordat er het zilverpapier uit gered is. De schooljeugd is voortaan belast met de in zameling der 150.000 ton soepbeenen, die Duitschland jaarlijks uitkookt. Bij poeliers, pluimveehouders en restaurateurs zijn groote zakken gedeponeerd, waarin alle veeren van kippen, eenden en ganzen, die ter plaatse worden geplukt, bewaard moeten worden, om ze af te leveren aan de industrie. Een geweldige inzameling. En intusschen zijn de maatregelen ten uit voer gebracht, welke de grootste inzameling voorbereiden, die ooit ter wereld werd gehou den. Lettei-lijk alls is bruikbaar en heel het millioenenheir der nationaal-socialistische organisatie is gemobiliseerd, om af te halen en naar een bestemde plaats te transportee ren, wat het Duitsch volk uit den kelder en van den zolder wil halen om het af te leveren aan den Staat. Overal en zoo mogelijk in elk huis moet een speciale ruimte gereserveerd worden om tijdelijk op te staan, wat bestemd is voor de fabrieken, die uit oude metalen nieuwe grondstoffen weten te winnen. Het ligt voor de hand, dat een en ander vooral in de groote steden, waar de huizen gemiddeld vijf verdiepingen tellen, gepaard gaat met een heeleboel gesjouw. Men over weegt thans alle portiers te recruteeren, om de bewoners van het huis, dat aan hun hoede is toevertrouwd, behulpzaam te zijn bij het naar beneden brengen van hetgeen zij kunnen en willen missen ter voorziening in het ge brek, dat Duitschland aan „Rohstoffen" heeft. Alles heeft zijn nut. Wat kan er dienen voor het winnen van grondstoffen uit oud materiaal? Men kan de vraag beter omdraaien: wat kan tot dit doel .eigenlijk niet dienen?! Bijzonder waardevol zijn oude badkuipen, oude kachels, defecte gloeilampen, strijkijzers, gaskomforen, boeken, beschreven papier vernietiging wordt gegarandeerd gordijnen, loopers, gedragen kleeren, kortom, alles wat wél en wat niet spijkei-vast is! De grootste waarde wordt naturlijk toegekend aan edele metalen bij het hooren van dit woord denkt de Duitscher allang niet meer aan goud of zilver! als koper, tin, nikkel, zink e.d. Direct daarna komen staal. wol. en textlel- stoffen. Ook ijzer staat echter hoog aange schreven en glas in den vorm van flesschen, behalve apothekersfleschjes, is zeer gezocht. Met grooten nadruk wordt tenslotte verzocht om eens alle kasten na te kijken, of daar niet nog een restje ligt aan buitenlandsch geld, die kleine munten, welke in zoo tal van gezinnen renteloos in het een of ander hoekje liggen NEDERLANDSCHE BOND VAN TECHNICI. HAARLEM Donderdag. Donderdag hield de afdeeling Haarlem van den Nederlandschei Bond van Technici haar jaarvergadering. Aan het jaarverslag over 1936 is het vol gende ontleend. Voor het eerst sinds eenige jaren heeft de afdeeling een netto ledenwinst van 6,1 pet. Wel was, evenals vorige jaren de bruto-le- denwinst grooter, doch deze dekte dit jaar ruimschoots de verliezen, welke het vorige jaar 3,5 pet. bedroegen. Een verschil in gunstigen zin dus van bijna 10 pet. Op de leden wordt naar aanleiding hiervan een ernstig beroep tot medewerking ge daan. Naar aanleiding van, volgens meening van den Bond ongewenschte toestanden werd 5 maal de aandacht voor een actie gevraagd. Een daarvan werd geregeld in samenwerking met de overige technische organisaties, Niet in alle gevallen werd helaas succes geboekt. Daarbij was de werkverschaffing voortdurend een zware zorg. Regelmatig werd plaatselijk zoowel als landelijk op verbetering van de toe standen bij de werkverschaffing aangedron gen. Eerst nadat de vertegenwoordiger van de Vakcentrale deze aangelegenheid voor de derde maal in de contactcommissie had be pleit, kon een hoewel geringe verbete ring geconstateerd worden. Het aantal werkloozen was gedurende het geheele jaar beneden dat van 1935. Speciaal onder de „metaaltechnici" was de werkloos heid minimaal, hetgeen zeer zeker een gevolg is van de opleving der Haarlemsche metaal industrie. Behalve de werkloozenzorg had uiteraard ook de propaganda de aandacht. Hoewel er een ledenwinst was, is het bestuur niet tevre den met de behaalde resultaten. Een propa- -ganda-actie ligt dan ook in het verschiet en zal in de komende maanden worden uitge voerd. Het verslag geeft tot slot nog een be knopt overzicht van de werkzaamheden van van de Ned. Vakcentrale en den Bestuur- dersbond „Haarlem". «ADIC^ PROGRAMMA VRIJDAG 29 JANUARI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00—12.00 VARA. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.20 Declamatie. 10.40 Concert door „Les Mé- nétriers". 11.15 Declamatie. 11.30 Vervolg con cert. 12.00 Kovacs Lajos' orkest en Gram.pl. I.30 Gram.p.l 2.30 Zuid-Afrikaansch program ma. 3.15 AVRO-Dansorkest. 4.00 Gram.pl. 5.00 Kinderuur. 5.30 De Ramblers en Gram.pl. 6.30 Politiek Radiojournaal. 6.50 Zang. 7.00 Lite raire causerie. 7.20 Vervolg zang. 7.30 Berich ten. 7.35 Lezing „Hoe de Bijbel tot ons kwam". 8.00 Viool en piano. 8.30 Causerie „Menschen en Dieren". 9.00 Haarlem's Gem. koor en so listen. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Avondwij- ding. 11.00 Jazzmuziek (Gr.pl.) 11.3012.00 Gram.pl. HILVERSUM H, 301 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing, meditatie, Gewijde mu ziek. 8.309.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst. II.00 Orgelspel. 12.00 Berichten. 12.15 Gram.pl. I.00 Ensemble Van der Horst. 2.30 Chr. Lec tuur. 3.003.45 Gram.pl. 4.00 Zang en piano. 4.45 Strijktrio. 6.00 Gram.pl. 6.30 Voor tuinlief- hebbers. 7.00 Berichten. 7.15 Literair halfuur. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 NCRV-orkest en solist. 9.00 Causerie voor Mid denstanders. 9.20 Vervolg concert (Om 10.00 Berichten A.N.P.). 10.30 Gewijde muziek (Gram .opnamen). 11.0013.30 Gram.platen. Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.05—11.20 Medische causerie. 11.4011.50 Pianorecital. 12.10 Orgelconcert. 12.50 BBC- Dansorkest. 1.20 Sportverslag. 1.40—2.20 Strijk kwartet. 4.20 BBC-Midland-orkest. 5.35 Fr. Fiffo's blaaskwintet, en soliste. 6.20 Berichten. 6.45 Pianorecital. 7.20 Muzikale causerie. 7.40 Revue-programma. 8.40 Technische causerie. 9.20 Berichten. 9.40 Aetueele causerie. 10.00 De St.. Michael's Singers, BBC-orkest en solist. 10.50 Cabaret. 11.20 Bram Martin's Band. 11.50 12.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 en 12.35 Dito. 1.35 Zang. 1,50 en 2,50 Gram.pl. 4.20 Krettly-kwar- tet. 5.50 Gram.pl. 6.05 Zang. 6.50 Gram.pl. 3.20 Kwartetconcert. 9.05 Orkestconcert en zang. II.201.05 Populair concert. KEULEN, 456 M. 5.50 Politie-Muziekcorps. 6.30 Gram.pl. 7.50 Omroepkwintet. 10.05 Concei-t. 11.20 Omroep orkest en solisten. 12.35 Omroepkleinorkest. 3.20 Pianorecital, declamatie en Gram.pl. 5.20 Dresdensch Philh. orkest. 6.20 Jeugdconcert. 7.30 Radiotooneel. 9.50—11.20 West-Duitsch Kamerorkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Sa lonorkest. 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 Salonorkest. 6.50 en 7.20 Gram.pl. 8.23 Kamermuziek en Gram.pl. 9.20 Radiotooneel. 10.05 Trioconcert. 10.30—11.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Omroep orkest. 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 Declamatie. Gram.pl. 6.35 Gram.pl. 6.50 Pianorecital. 7.35 Zang. 8.20 Omroeporkest en zang. 10.30 Gra- mofoonpl. 10.45 Zang. 11.00—11.20 Accordeon- muziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Gram.pl. 8.35 Cantateconcert. 9.20 Be richten. 9.5011.20 Omroep-Amusements-or- kest (aVn 10.0510.20 Weerbericht).

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3