Goed voorbeeld. BEVERWIJK De nieuwe bioscoop- programma's. „Singende Jugend" in het Kennemer Theater. Het Kennemer Theater vertoont deze week als hoofdnummer „Singende Jugend". De Wiener Sangerknaben spelen in deze film een belangrijke rol. Aan den inhoud hebben wij het volgende ontleend. Donau-afwaarts vaart een dicht bezet schip. Vroolijk gezang weerklinkt over den machti gen stroom. Het zijn.de Wiener Sangerkna ben, die van een uitstapje in Warschau terug- keeren. Op een der bruggen van den Donau staat een twaalfjarige jongen, Toni, en luistert naar het gezang. Hij neemt zijn mondharmonica uit z'n zak en probeert de melodie na te spelen. In vroolijke stemming gaat hij naar huis. Als hij echter de deur van zijn armoedige woning opent, verstomt zijn spel direct, want hij weet, dat zijn pleegvader, een armoedig schoenlappertje, geen vroolijkheid duldt. Toni wordt door zijn pleegvader naar de herberg gestuurd om wijn te halen. Op den terugweg breekt hij de flesch. Hij weet niet wat te doen en durft niet naar huis, want hij weet wat hem wacht. Daar hoort hij op den hoek van de straat vroolijke liedjes. On willekeurig gaat Toni in die richting en staat plotseling voor den straatmuzikant Blüml, die een lied zingt, dat hij op zijn harmonica begeleid. Een Blüml toegeworpen geldstukje valt voor Toni's voeten. Toni kan de verleiding bijna niet weerstaan, het geldstuk op te ra pen, in de hoop daarmee het geld voor den wijn te kunnen vervangen. Blüml heeft het echter gemerkt en rent den wegloopenden jongen na. Toni is in zijn angst voor den hem achter volgenden Blüml, naar huis geloopen, waar hij door den woedenden schoenmaker met geraas en getier wordt ontvangen en het huis wordt uitgejaagd. Hij loopt regelrecht Blüml in de armen, die den jongen meeneemt, nadat Toni hem verteld heeft, waarom hij het geld eigenlijk wilde nemen. Blüml woont in een zelfgetimmerde hut, ver buiten de oevers van den Donau. Toni en hij zijn weldra vrienden geworden. Blüml ontdekt de mooie stem van Toni en samen trekken zij er op uit om in de straten te zingen. In een kerk wordt juist een Mis opge dragen, waarin de Wiener Sangerknaben de Mis van Haydn zingen. Toni is vol verruk king, ook hij zou daar zoo graag op het koor staan en zingen, zooals de Sangerknaben. Den volgenden dag staan Toni en Blüml voor de deur van slot Wilhelminenberg, het Weensche tehuis der Sangerknaben. Het ge lukt hun het slot binnen te komen, waar Toni inderdaad als Sangerknabe wordt opgenomen. Een film, die volop laat genieten van den ontróerenden schoonen zang van het beroem de jongenskoor. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond „De Papsoldaat" met Joe E. Brown en Joan Blondell in de hoofdrollen. Het filmverhaal verplaatst ons naar het jaar 1917. Amerika heeft zich juist in den wereldkrijg begeven en op alle mogelijke ma nieren worden de burgers opgewekt om diensb te nemen. Zoo zien wij een Broadway-revue, waarin Jimmy Canfield (Joe E Brown) op de hem eigen wijze voor zijn vaderland werkt door op het tooneel het soldatenleven van zijn besten kant te laten zien. Het tooneel verplaatst ons dan naar Frankrijk in een klein dorpje bij het front, waar Jimmy, Yvonne (Joan Blondell) ont moet, wier stiefvader, den herbergier Pierre, een spion blijkt te zijn. Ook ontmoet hij tot zijn verbazing zijn vroegeren bediende. Hobson in sergeant-uniform. Jimmy ontmoet er nog verschillende bekenden en wij beleven grap pige tooneeltjes met dezen grooten komiek. Een van de leukste scènes is wel zijn verhou ding tot Yvonne. Wij zien hem verliefd wor den op deze knappe Francaise, wat wederom tot ernstige moeilijkheden leidt van de zijde van zijn rivalen en van zijn vroegere meisjes, die hij trouwbeloften gedaan heeft. Maar Jimmy komt eerst recht in moeilijk heden als hij uit Yvonne's kamer postduiven laat ontsnappene die boodschappen bij zich hebben voor den vijand en die van Pierre af komstig zijn. Jimmy wordt gearresteerd on der verdenking van hoogverraad, maar weet te ontsnappen. Als de vijand een stelling ver overt, weet hij door een Duitsch majoorsuni form aan te trekken, zich voor een Duitscher te laten doorgaan. Hij komt zoo bij vergissing in het vijande lijk kamp terecht en weet een mitrailleursnest het zwijgen op te leggen en door deze ver momming speelt hij, zonder het te weten, zich zelf en vele Duitschers in handen van de Amerikanen. Hij wordt opnieuw gearresteerd en zal we gens landverraad ter dood worden veroor deeld. Op het laatste moment, wanneer hij reeds voor het executie-peloton staat, kom^ zijn heldenmoed aan het licht en wordt 1*P door een Fransch generaal gedecoreerd met het legioen van eer. Hobson, zijn trouwe bediende en Yvonne, zijn meisje, kijken toe, terwijl tranen van geluk over Yvonne's wan gen loopen. Jimmy en Yvonne vallen elkaar van blijdschap in de armen. T LUX OR THEATER. I Het witte goud. Het Luxor Theater vertoont als hoofdnum- mer „Het witte goud" met Jack Mulhall en Barbara Weeks in de belangrijkste rollen. Het is de spannende geschiedenis van een expe ditie naar de jungle in het Congogebied. Ross King, een ivoorhandelaar, verblijft in New-York, teneinde een groote partij slagtan den, welke hij in het Congo-gebied verborgen heeft te verkoopen. Van zijn bediende Kuba ontvangt hij een brief, dat Jim Jessup, zijn compagnon een mysterieuze dood aan koorts gestorven is en dat Phil Talbot de eenige man is, die bij den dood van Jessup aanwezig was. Tegelijkertijd krijgt Diana Cameron een brief van haar verloofde. Phil Talbot, dat Jim Jessup hem vóór zijn dood de bergplaats van een enorme partij ivoor medegedeeld heeft. Hij dringt er op aan, dat haar vader een expe ditie naar de jungle zal financieren om het ivoor te halen. Diane, die zeer veel voor dit plan voelt, weet haar vader over te halen. Aan boord, op weg naar het Congo-gebied ontmoe ten Diana en King elkaar en worden verliefd. Na vele avonturen bereikt de expeditie ein delijk de plaats van bestemming, maar het gezelschap komt tot de ontdekking, dat het ivoor verdwenen is. Een conflict volgt, dat uitloopt op een verwoed gevecht tusschen King en Talbot, waarbij King zijn tegenstander tot een bekentenis weet te dwingen. Het ivoor wordt gevonden en in het bezit van den rechtmatigen eigenaar gesteld. Talbot weet te ontvluchten, maar hij wordt op zijn vlucht in de bosschen door een troep leeuwen achter volgd. Tenslotte wordt hij door de dieren om singeld en gedood. Het tweede hoofdnummer is de schitterende opera-film „De fatale Bruid" met Mary Ellis van de Metropolitan-opera te New York in de hoofdrol. Mary Ellis brengt in deze film ten gehoore „Je vous adore" en de opera-fragmen ten „Isabelle" en „Bal Masqué". Edward Ludwig voerde de regie. De tweede voorstelling van „Nieuw Leven". Goede opvoering van „Drie wijze Gekken". Voor een geheel bezette zaal gaf de Geheel- onthouderstooneelvereeniging „Nieuw Leven" Woensdagavond in het Kennemer Theater haar tweede tooneel voorstelling in dit sei zoen. Opgevoerd werd de comedie „Drie wijze gekken" van Austin Strong. Ook deze voorstelling van „Nieuw Leven" droeg weer het stempel van een gedegen voor bereiding. Reeds de welverzorgde tooneelaankleeding gaf daarvan terstond den indruk. Dat was volkomen in stijl.. Het amusante stuk genoot over het al gemeen een zeer goede vertolking. Het tempo bleef vrijwel op peil en vooral in het tweede bedrijf, dat nogal moeilijkheden biedt, had dit zijn groote voordeelen. Er was spanning en geladenheid op het tooneel, waarin de zeer goede scène in het half-duister tusschen Sydney en Benney de Rat een groot aandeel had. De rolkennis liet heel weinig te wenschen over. Een deel van de bezetting zette het tempo soms zoo aan, dat de uitspraak daar onder te lijden had. Van enkele spelers is het spreken wat al te vlot-, waardoor de tekst •niet duidelijk over het voetlicht komt. Het trio, dat dit stuk als het ware draagt,, de „drie musketiers" typeerde uitstekend. De heer L. Pesch was op dreef als Mr. Findley, de heer C. Smit was een waardige rechter Trumbull, (wat had de kapper van dien kop een mooi stukje werk gemaakt) en de heer J. Vlottes had de juiste opvatting van den dok ter Gaunt. Hun samenspel liet niets te wen schen over. Daarbij wist de heer K. Groot zich als Fred goed aan te passen, evenals mevrouw Everingv. d. Kolk, die op weg is, om een uitstekende dilettante te worden. Zij speelde deze rol met fraaie nuanceeringen. Een zeer goede creatie. De rollen van het „tweede plan" (De Amerikaansehe regeering heeft in 1936 teveel betaalde belastingen gerestitueerd tot een totaal bedrag van meer dan 21 millioen dollar.) Wij doen sinds lang Amerika In vele dingen gaarne na. Dat land is sterk in het bedenken Van nieuwigheden zonder tel, Slechts zelden is er een geval, Waaraan wij hier geen aandacht schenken. Soms is dat voorgaan werklijk goed En als het ons dan volgen doet, Dan kunnen wij slechts profiteeren, Maar dikwijls is het ook helaas. Iets zeer banaals of iets heel dwaas, Dat men hier beter kon ontberen. Ik noem den dansers-marathon, 't Zesdaagse he wielerstadion, Den strijd der Schoonheidskoninginnen, De negercultus en oké. En meer dat men daar overzee Voor rare dingen kon verzinnen. Weet u soms of de fiscus niet, Ook af en toe naar ginder ziet, Op zoek naar nieuwtjes voor z ij n standje; Die hij na bestudeering dan, Met vrucht introduceeren kan In ons fiscaal citroenenlandje. Als het zoo is, verzoek ik hem, Heel nederig, maar toch met klem, Om dit nu eens te imiteeren; Want ik betaal nu voor mijn deel, Jaar in jaar uit al veel te veel. En hij mag best restitueeren P. GASUS. waren vrij talrijk. Wij zagen een stijlvollen butler van den heer S. Rol, een goede huis houdster van mevr. JansenKoppenol en een aardige dienstbode van mej. D. Jongejans. De heer K. Jurriëns speelde een vlotten de tective. Benny de Rat was van den heer J. van Straten als debutant niet onverdienstelijk. Ook hij was een van hen, die wat al te groote haast in het spreken aan den dag leggen. Verder vervulden nog de heeren F. Evering en K. Adelaar zonder moeite ondergeschikte rollen. Het publiek heeft zich met „Drie wijze Gekken" uitstekend geamuseerd. Aan het slot was er langdurige bijval, die ook den regis seur den heer G. Berghuis gold. De voorzitter van ..Nieuw Leven", de heer J. P. Schelvis, die ook een openingswoord had gesproken, dankte in zijn slotwoord alle me dewerkenden en in het bijzonder den leider. Een gezellig bal, waarvoor Roemer's Band de dansmuziek leverde, besloot dezen ge slaagden tooneelavond. LEZING OVER DE BERGREDE. Ds. H. Holtrop, predikant bij de Ger. Kerk alhier, zal op Woensdag 3 Februari voor de leden van „Patrimonium" in het lokaal bij de Geref. Kerk op het C. H. Moensplein spre ken over de Bergrede. LEZINGEN OVER DEN BIJBEL De volgende lezingen over den Bijbel, die in het kerkgebouw van de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden door Ds. J. Hanne- man worden gehouden, zijn vastgesteld op Donderdag 18 Februari en Donderdag 11 Maart. DE VERGADERING VAN „HANDELS BELANGEN" UITGESTELD De griep heeft ook onder de leden van de Kooplieden vereeniging „HandeLsbelangen" blijkbaar veel slachtoffers gemaakt. De le denvergadering, die Woensdagavond in café „Schoenmaker" zou worden gehouden en waarin belangrijke meöedeelingen omtrent de saneering enz. zouden worden gedaan, moest wegens te geringe opkomst worden uit gesteld. Zij zal nu op Woensdag 10 Februari worden gehouden. CHRISTELIJKE JONGEREN GEHEEL- ONTHOUDERSVEREENIGING. De ledenvergadering van de Christelijke Jongeren Geheelonthoudersvereeniging. die gisteravond in het Ned. Herv. Vereenigings- gebouw zou worden gehouden, is uitgesteld tot Woensdag 3 Februari. WIJK AAN ZEE SNEUUWPRET. De sneeuwval heeft de jeugd te Wijk aan Zee veel genoegen bezorgd. Nadat de school jeugd op de hellingen zich overdag met slee- tjerijden had vermaakt, mocht in den namid dag en den avond gebruik gemaakt worden van den Reykert Aertszweg. Lang lieten de bobsleeliefhebbers zich niet wachten en spoe dig was de weg in een schitterend gladde sledebaan herschapen. Wind en kou ten spijt heeft de pret eenige uren geduurd. HEEMSKERK Schietwedstrijden B. V. L. De prijsuitreiking. DONDERDAG 28 JAN. 1937 Wethouder Henneman voerde het woord namens het gemeentebestuur en de heer J. de Wit namens het armbestuur. Mevr. Mei- land voor den vrouwenbond. De heer W. Meijer sprak voor het genoot schap „Stille Omgang" en de tooneelver- eeniging Ons Genoegert. De heer A. Zuurbier voor den R.-K. Volksbond, de heer R. Been tjes namens diverse vereenigingen. De hopman der Verkenners bood pastoor Paulussen ter herinnering een schilderij aan. Door de parochianen zal een cadeau aan pastoor Paulussen worden overhandigd Pastoor Paulussen dankte allen voor de betoonde belangstelling. Joe E. Brown speelt de hoofdrol in „De Pap soldaat". (Kennemer Theater, Beverwijk.) In het R.K. Vereenigingsgebouw werden Woensdagavond de prijzen uitgereikt der ge houden schietwedstrijden. Aanwezig waren de heer Norel, voorzitter van het gewestelijke Landstormcorps; de commandant majoor A. F. Borren en de secretaris lt.-kolonel Hartogh Heys van Zoeteveen. De avond werd geopend door den plaatse lijke leider, den heei R. Beentjes, welke den voorzitter der afd. Heemskerk Pastoor Paulus sen, een kist sigaren overhandigde bij zijn vertrek naar Amsterdam en hem dankte voor het vele dat hij voor de afdeeling heeft ge daan. Vervolgens werd het woord gevoerd door den secretaris van het corps lt.-kolonel Hartogh Heys van Zouteveen. Deze vertelde dat er op het oogenblik 87000 Landstormers zijn. Spr. vroeg zich of men paraat moest zijn, wat bevestigend beantwoord moet worden. Met den verkiezingen kon men alles verwachten en dan moet het anti-revolutionair corps paraat zijn, om uitwassen te voorkomen. Vervolgens werd besloten aan de corps schietwedstrijden reel te nemen. Hierna voerde Pastoor Paulussen het woord. Spr. hoopte, dat het corps nooit actief zal hoeven optreden, maar als dit toch mocht ge beuren, moet er op de mannen van Heemskerk gerekend kunnen worden. Vervolgens werden door majoor Borren de prijzen uitgereikt. De schutters waren in drie klassen verdeeld: Eerste klas: Th. Beentjes met 94 punten; Tweede klas: P. Beentjes, 94 pnt.; derde klas: Ant. Jansen met 88 pnt. De plaatselijke leider, de heer R. Beentjes dankte voor de massale opkomst en sloot ver volgens de bijeenkomst. Het programma voor Zondag luidt: Santpoort 2A.D.O. 2 uur. A.D.O. 2A.F.C. 2 2.30 uur. W.S.V. aA.D.O. a 1 uur. AD.O. bD.E.M. 1 uur. KRINGUITVOERING. Het programma der kringuitvoering op Zon dag 31 Januari 's avonds 7 uur, georganiseerd door de R.K. Gymnastiek vereeniging D.O.K. in het R.K. Vereenigingsgebouw luidt als volgt: 1. Opmarsch door alle vereenigingen; 2. Laag rek heeren S.S.S.; 3 Knotsoefeningen dames Pelops; 4. Bodem gymnastiek heeren Winfried; 5. Staafoefeningen heeren S.S.S.; 6. Hoogrek heeren D.O.K.Pauze; 7. Ringen, keurploeg; 8 Vrije oefeningen heeren Vios; 9. Baloefenin gen dames Hercules; 10. Klassikaal brug hee ren Pelops; 11. Vrije oefeningen dames Leoni- das; 12. Dans dames S.S.S.; 13. Hoogebrug, keurploeg. TOONEELUITVOERING MARIA CONGREGATIE. Op Donderdag 4 Februari zal de tooneel - vereeniging der Maria Congregatie 's avonds 7.30 uur een uitvoering geven. Opgevoerd zal worden „Het offer van de Missiezuster", too- neelspel in 4 bedrijven, van pater J. Timmer mans C.s.s.R. R.-K. VROUWENBOND. Woensdag 3 Februari wordt een feest avond van den R.-K. Vrouwenbond gehou den. Op dezen avond zal o.a. de film „Bloed over Japan" worden vertoond. AFSCHEID PASTOOR PAULUSSEN. In de R.-K. Vereeniging werd Woensdag avond aan de parochianen gelegenheid ge- geven, van den scheidenden pastoor afscheid te nemen. Toen pastoor Paulussen door een eere-wacht van Verkenners de zaal betrad merkten wij onder de talrijke aanwezigen op, de heide kapelaans, de wethouders Henne man en Van Duivenvoorde, den gemeente secretaris H. v. Benthem, den kerk- en ar- menmeester, de besturen van diverse ver eenigingen en vele parochianen. De leiding van dezen avond was in handen van kape laan Schouten. De rij van sprekers werd geopend door kapelaan Perquin. Kapelaan Schouten sprak vervolgens den scheidenden pastoor toe na mens het kerkbestuur. VOETBAL. DUITSCHLAND—NEDERLAND. Laatste training van het Nederlandsch elftal. Ondanks de felle koude en den snerpenden wind heeft Woensdagavond op het nog ge deeltelijk met sneeuw bedekte V.U.C.-terrein het bijna volledige Nederlandsch elftal, dat a.s. Zondag tegen Duitschland zal spelen, voor de laatste maal getraind. Onder leiding van Glendenning werden de gebruikelijke oefeningen gemaakt. In het clubhuis, waai' ook de bestuursleden van den K.N.V.B. Lotsy en Lamey aanwezig waren, hield de voorzitter van de keuze-com missie de heer H. J. Herberts een kort opwek kend speechje tot de spelers: „Wij hebben tegen Duitschland nu 5 wed strijden gewonnen, 4 verloren en 5 gelijk ge speeld", zei hij; „Duitschland zal er wel alles op zetten om de balans in evenwicht te bren gen; wij moeten daar alle pogingen tegenover stellen om onzen voorsprong te behouden. Temeer nog omdat we aan de elf ongeslagen uitwedstrijden er eentje moeten toevoeg om het dozijn vol te maken. De duizenden Neder landers, die jullie naar Dusseldorf zullen be geleiden en de tienduizen, die den wedstrijd op andere wijze zullen volgen, verwachten dat jullie dezen eersten wedstrijd in 1937 minstens tot een eervol resultaat zult brengen. Met den vollen inzet van jullie krachten en met hon derd procent overgave zullen jullie moeten spelen". Speciaal Van Spaendonk, die Zondag a.s. voor het eerst in het Nederlandsch elftal zal uitkomen, heette de heer Herbert nog welkom. De verkeersregeling. Uit Dusseldorf: De politiepresident deelt mede, dat hij de volgende verkeersregeling heeft getroffen voor den voetballandenwed strijd, die Zondag in het Rheinstadion te Dus seldorf zal worden gespeeld: Het verkeer tusschen Duisburg en Dussel dorf zal van 's morgens tien uur af tot na den wedstrijd van Kaiserwerth af via de Kalkumer Schloss-allee, Zeppenheim, Kalkumer-, Ui- men-, Collenbachstrasse worden geleid. Alle uit de richting Duisburg komende voer tuigen, welke zich naar het stadion begeven, moeten met uitzondering der autobussen en vrachtwagens van de Niederrheinstrasse via de Strasse „lm Grund" te Lohausen rijden. Autobussen en vrachtauto's rijden dan langs den Beckbuschweg naar het stadion. ROTTERDAM—NOORD ROEMENIë (2—5). Woensdagmiddag heeft het Rotterdamsch elftal op Spangen een voetbalwedstrijd ge speeld tegen een vertegenwoordigend elftal van Noord Roemenië. Rust kwam met 04 en het einde met 25. DE OPENING VAN HET FEIJENOORD- STADION. Arsenal komt. De directie van het Stadion Feijenoord N.V. te Rotterdam verzoekt ons mede te dee- len, dat de officieele opening van het Sta dion Feijenoord definitief is vastgesteld op 13 en 14 Maart e.k. Arsenal heeft zich bereid verklaard, op 14 Maart ln Rotterdam te spelen. Met. de be treffende voetbalorganisatie wordt een be spreking gevoerd over de tegenpartij, die, naar men hoopt, zal bestaan uit een elftal van voldoende beteekenis, om aan de ont moeting met Arsenal het karakter van een evenement te geven. De Arsenal-direetie heeft zich bereid ver klaard, met het bestaande league-elftal te komen, zoodat de vermaarde spelers, wier namen zoo dikwijls in de bladen genoemd worden, in het Rotterdamsche stadion zul len komen. HOCKEY. DERDE KLASSE C: p.gew-gel.verl.pnt. v.-t. Zandvoort 10 9 1 0 19 28—8 Te Werve 9 7 0 2 14 32—9 H. O. C. 4 8 3 3 2 9 20—24 Leiden 3 10 3 2 5 8 12—26 B. M. H. C. 5 9 2 3 4 7 24—21 B. M. H. C. 6 9 1 2 6 4 12—27 H. B. S. 2 9 1 1 7 3 10—23 DERDE KLASSE D: Alkmaar 2 8 6 2 0 14 21—9 Kraaien 9 6 1 2 13 27—13 Pinokkio 2 6 6 0 0 12 36—5 Strawberries 2 8 4 0 4 8 22—11 Amsterdam 5 8 2 0 6 4 15—18 T. H. C. 1925 8 2 0 6 4 20—23 B. M. H. C. 7 9 0 1 8 1 7—59 HOLLAND—BRITSCH-INDIë LUn. Streefkerk, 27 v. Hamburg te Rott. HALCYON LIJN. Vredenburg, 27 v. Narvik te Vlaardingen. Stad Amsterdam, Vlaavd. N. Genua p. 26 Gi braltar. Stad Dordrecht, Bona n. Middlesbro 25 (5.24 n.m.) 70 mijl ZW v. Niton. Stad Zwolle, Rott. n. Malta p. 26 Gibraltar. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk, 27 v. Rotterdam te Amst. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein, 27 v. Amst. te Rott. Bloemfontein (thuisr.) 26 van Dakar. Boschfontein (uitr.) 26 te Pt. Natal, vertr. 28. Springfontein (thuisr.) vertr. 27 (n.m.) van Antwerpen. Heemskerk (uitr.) pass. 26 Gibraltar. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochkatrine, Rott. n. Vancouver 25 v. Vic toria B. C. Nictheroy, Vancouver n. Rort. 26 te Liver pool. Leerdam, Rott. n. N.-Orleans 23 v. Galveston. Burgerdijk, Rott. n. N.-Orleans 25 (6.51 n.m.) 40 mijl Z. van Niton. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Oberon, Amst. n. Malta p. 27 Gibraltar. Van Rensselaer, 27 v. Paramaribo n. Amst. Mars, 27 v. Palermo te Venetië. Vulcanus, 27 v. Salonika te Stamboul. Odysseus, 27 v. Kopenhagen n. Stettin. Atlas, 25 v. Cristobal te Curacao. Baralt, 16 v. Curacao n. Bovenwindsche eil. Boskoop, Chili n. Amst. 26 v. Cristobal. Ceres, Bourgas n. Amst. p. 27 Ouessant. Costa Rica, Barbados n. Amst. p. 26 Fayal Helder, Amst. n. Chili 25 v. Cristobal. Iris, 16 van Curacao n. Haiti. Midas, 22 v. Curasao n. Aruba. Vesta. 26 v. Napels te Catania. Franziska Hendrik Fischer, 27 v. Odense n. Kopenhagen. Simoo Bolivar, 24 v. Kingston (Ja.) te Cris tobal. Poseidon, 27 v. Hamburg te Amst. Deucalion, 27 v. Amst. n. Hambqrg. Trajanus, 27 van Amsterdam n. Hamburg. Orpheus, 27 v. Amst. n. Kopenhagen. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland, 27 v Amst. n. Hamburg. Zaanland (uitr.) 23 v. Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg, 27 v. Rotterdam te Batavia. Soekaboemi, Rott. n. Batavia 27 te Antw. Slamat (thuisr.) 27 v. Colombo. Indrapoera (uitr.) 27 te Singapore. Blitar, 27 v. Hamburg te Rott. ROTTERDAM -r/Tprv LIJN Alcyone (thuisr.) 26 v. Rio Janeiro. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Enggano (uitr.) p. 26 Dungeness, Tajandoen. 27 v. Batavia naar Amst. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Menestheus, Japan n. Rott. 26 te Hongkong. Dolius, Batavia n. Amst. 25 v. Port Said. Cyclops, Rott. n. Japan 25 van Algiers. Eurylochus, Batavia n. Amst. 26 v. Marseille. Polydorus, Batavia n. Amst. 27 v. Belawan. Teucer, Rott. n. Japan 25 van Penang. Prometheus. Liverpool n. Java 26 te Aden. Ajax (Eng.) Japan n. Rott. 27 te Marseille. Laomedon, Batavia via Londen n. Amst pass. 27 Prawle Point. Duitsche trawler vermist. Naar de reederij „Nordsee" mededeelt is haar stoomtrawler „Uhlenhorst" sedert 17 Ja nuari over tijd, zoodat men aanneemt dat het schip verloren is. Deze trawler vertrok 5 dezer uit Cuxhaven naar het noordelijke deel van de Noordzee doch men heeft van het schip niets meer gehoord. Deze trawler werd in 1920 gebouwd en heeft een bemanning van 12 per sonen. Kolengebrek. Het Duitsche stoomschip Phoebus is op reis van Rotterdam naar Stettin hier binnenge- loopen wegens gebrek aan steenkolen. Fransche trawler vergaan? De Fransche trawler „Laurette" uit Bou logne sur Mer, welke met een bemanning van 20 personen naar de Noorsche kust vertrok voor het uitoefenen van het bedrijf heeft na zijn vertrek niets meer van zich laten hooren. Men begint zich dan ook over het uitblijven van dit schip zeer ongerust te maken. AANGEKOMEN. 26 Januari: Helena m.s. Londen Nereus s.s. Vigo Melissa m.s. Rotterdam Ilse s.s. Swansea Elsa S. s.s. Hernösand Chr T Boe m.s. New-Orleans Ek s.s. Oslo Serooskerk s.s. Japan 27 Januari: Phoebus s.s. Rotterdam Graig s.s. Londen Trio rr.,/3. Londen VERTROKKEN. 26 Januari: Tanri s.s. Nordenham Jageisfontein m.s. Beira Bör s.s. Frederikstad Midsland s.s. Newcastle Vliestroom s.s. Huil Bowling s.s. Leith Fauvette m.s. Londen 27 Januari: Montferland s.s. Hamburg Ook een Engelsche trawler in nood. Uit Wiek wordt gemeld dat daar draadlooze noodseinen werden opgevangen van de Engel sche trawler „Amethyst", welke met ge scheurde cylinder, in een hevigen Zuidooster- storm ronddreef. Eenige andere Engelsche trawlers zijn naar de opgegeven plaats vertrokken doch rappor teeren niets van het schip gezien te hebben. BURCERLIJKE STAND HAARLEM, 27 Januari. Ondertrouwd 27 Januari: J. Zuiver en A. Weiss; J. Breeuwer en J. A. Balk; L. A. Uitten- daal en A. M. van Os: P. Vennik en J. van de Lagemaat; P. Plooijrr en B. Zand-tra: J. Silvis en M. Vierhout: J MooVkamp en H. Chr. Roo- sen; A. Te-rol en C. M. de Wolf; C. J. Kitseroo en A. van Dijk. J. L, van Dulleman en K. Olücks. Getrouwd 27 Januari: C. Chr. van Beaumont en F. G. J. Geijl; H. van de Klashorst en M. W. Fabriek; J. H. Leer.aarts en IJ. Rien- stra: J. J. K. Kater en A. M. Kres; F. Huis in t Veld en W. Chr. Nouwland; G. Ter/oort en M. C. Verhappen; M. H. Govers en J. Berg; J. de Klerk en E. J. Piepenbrink; R. van den Broek en J. ter Pelle. Bevallen 27 Januari: T. J. Tom—Weenink, d,

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5