Rotterdamsche Bankvereeni- ging N.V. Zeer bevredigende resultaten. Dividend van 5,h% voorgesteld. In het jaarverslag aan aandeelhouders over 1936 der Rotterdamsche Bankvereeni- ging N.V. zegt de directie o.a. het volgende: Het belangrijkste feit in de financieele ge schiedenis van het afgeloopen jaar was zon der twijfel het losmaken van den gulden van het goud. Onze munt, los van het goud, toont haar innerlijke kracht; het ingesteld egali satiefonds heeft moeite om den gulden niet boven een zeker peil te laten stijgen. In den loop van het jaar begon, ook in ons land. een kentering te komen in het econo misch leven; vooral in de scheepvaart en den scheepsbouw kwamen de teekenen van ver betering duidelijk aan den deg. Het prijsge ven van de muntpariteit heeft deze opwaart- £che beweging te ontzent versterkt; het heeft veelal een stimuleerenden invloed uit geoefend op handel en bedrijf, die zich reeds aterk hadden weten aan te passen. In de economische opleving speelt de her- feewapening een rol van beteekenis. Wer kelijk gezonde algemeene opleving kan het zij hier nog eens herhaald eerst wor den verwacht, indien aan de volgende drie voorwaarden is voldaan: een stabiele inter nationale politiek, een stabiele internationale muntverhouding en een stabiele internatio nale handelspolitiek, bevrijd van hooge doua nerechten en contingenteeringen. De ingrijpende gebeurtenissen op finan cieel gebied hebben in het laatste kwartaal levendigheid gebracht in het effecten- en emissiebedrijf. Daarentegen is de wissel markt, sedert de operaties van het egalisatie fonds begonnen, vrijwel verstijfd. De rente ging in het afgeloopen jaar op en neer naar gelang men gevaren zag voor de goudblok- valuta's; sedert het goud ook hier te lande werd losgelaten, is de geldmarkt zeer ruim geworden. De vraag naar nieuw crediet bleef beperkt. Onze rentewinst is ongeveer gelijk aan die van het vorig jaar. Alles bijeengenomen zijn de resultaten van onze instelling over het afgeioopen jaar zeer bevredigend te noemen. De algemeene om standigheden politiek en economisch brengen ons echter er toe in overweging te geven wederom een uiterst voorzichtig be leid te volgen en belangrijke bedragen aan onze reserves toe te voegen. Indien onze voorstellen, die de instemming van Commissarissen hebben, ook de goed keuring der aandeelhouders wegdragen, zal na de gewone storting in het Pensioenfonds en een afschrijving op gebouwen van ruim f 578.000 een bedrag van f 1.000.000 aan de gewone reserve en f 1.500.000 aan de bijzon dere reserve voor mogelijke risico's worden toegevoegd, waarna een dividend van 5% pet. kan worden uitgekeerd. Balans Debetzijde: Kas. Kassiers en Callgelden f 30.234.572.64: Wissels f 75.477.907.95; Ban ken en Bankiers f 37.757.711.89; Prolongatie en voorschotten tegen effecten f 36.990.707.08. Effecten f 1.298.780,65; Syndicaten f 52.880,10; Deelnemingen in financieele instellingen f 616.078,42; Debiteuren in rekening courant f 98.298.902,80; Vorderingen wegens gestelde borgtochten f 17.630.984,80; Gebouwen f 4.250.000; Te leveren fondsen f 2.139.540,34. Creditzijde: Kapitaal f 45 000.000; Reserve f 15.500.000; Geadvis. Wissels f 1.730.674,04; Geaccepteerde Wissels f 19.389.569,41; door derden geaccepteerd f 2.196.132,28; Deposito's f 38.133.532.55; Crediteuren in rekening-cou rant f 160.370.179,99; te ontvangen fondsen f 1.637.723,19; gestelde borgtochten f 17.630.984,80; Saldo in verband met termijn zaken f 434.346,88; Dividend 1936 f 2.475.000; Saldo op nieuwe rekening f 249.923,53. Winst- en Verliesrekening: Het winstcijfer van wissels en rente be draagt f 7.319.972,18; Provisie f 4.632.139.32 en dat der Effecten en Syndicaten f 569.726,70 De Debetzijde der winst- en verliesreke ning vertoont de navolgende cijfers: Be- drijfsonkosten f 5.843.417,86; Pensioenfonds f 475.888,28; Afschrijv. gebouwen f 578.545,84; Reserve f 1.000.000; Bijzondere reserve tegen mogelijke risico's f 1.500.000; Dividend 5V2 pet. f 2.475.000; Dividend- en tantièmebelas ting f 265.671.75; Tantièmes f 193.500; Saldo op nieuwe rekening f 249.923,53. AANHOUDING. Door de politie te Bloemendaal ls Dinsdag aangehouden de lompenkoopman Van den B., wonende te Haarlem, terzake heling van lood. Hij is ingesloten en de partij lood in beslag genomen. Een man dood in een kelder gevonden. Moest voor de centrale verwarming zorgen. HAARLEM Woensdag. Hedenmorgen vroeg is in den kelder van het perceel aan de Groote Markt, waarin de Cineone gevestigd wordt, een man dood gevonden. Vanmorgen kwart voor achten kwamen drie monteurs van de I. E. M. C. O. (Electriciteits- en Radiohandel te Leiden) zooals gewoonlijk in het perceel aan de Groote Markt, waarin de Cineone gevestigd wordt, om daar werk zaamheden te verrichten. Het schut'hok stond open en er brandde licht op de eerste ver dieping. Toen de monteurs ongeveer een half uur aan het werk waren, ging één hunner naar het kelderluik, om een ladder uit den kelder te halen. Bij de opening van het luik kwam hem een scherpe kolendamp tegemoet. In den kel der, waarin licht brandde, zag hij een man dood naast de ladder liggen. Het bleek de 40- jarige gep. onderofficier van het Ned. Indisch leger H. te zijn, wonende aan de Zaanenlaan, die een paar weken geleden door de directie van de Cineone als portier was aangesteld. Ook was hij aangesteld om de centrale verwar ming in dat perceel te verzorgen. Daartoe ging hij eiken avond en ochtend naar het perceel. Dinsdagavond werd dit werk voor hem door zijn hospita verricht, maar vanmorgen was hij zooals gewoonlijk weer in den kelder afge daald. De monteur vond het lijk met nog hand schoenen aan de handen; één schoen ontbrak. Zijn hoed lag op den ketel van de centrale verwarming. Vermoedelijk heeft de man, die ook last van de griep had, na zijn arbeid het luik gesloten en zich te slapen gelegd, zoodat hij door den kolendamp gestikt is. Onmiddellijk werden de politie en de Onge- vallendienst gewaarschuwd. Door middel van een zuurstof-apparaat werd geprobeerd, de levensgeesten op te wekken, maar dit mocht niet gelukken. Het lijk werd naar het Sint Elisabeths Gasthuis vervoerd. Noodlottig vliegongeluk in Ned.-Indië. Milicien-vlieger om het leven gekomen. BANDOENG, 27 Januari (Aneta A. N. P.) Heden is ten westen van den Lembangweg, ter hoogte van kilo- meterpaal 7, de milicien-kort-verband- vlieger, brigadier W. Patoir, met een Avro-les-toestel neergestort. Hij werd op slag gedood. Het toestel blijkt in een vrille te zijn ge raakt. De machine is totaal vernield. Het lijk van den 21-jarigen bestuurder werd overgebracht naar de ziekenzaal. Brigadier Patoir was van de lichting 1935. Onlangs behaalde hij het klein militair brevet. Morgenochtend om 8 uur zal het stoffelijk overschot met militaire eer ter aarde worden besteld. ,,Tarakan-reizen" zijn afgeloopen. Schip heeft ander werk. Naar de Msb. verneemt, zal het motorvracht schip „Tarakan" van de Stoomvaart-Maat schappij Nederland" dezen zomer niet meer als kampeerschip gebruikt worden daar het voor de gewone diensten niet kan worden ge mist. Ongetwijfeld zal dit den velen jongens, die in de afgeloopen zomers heerlijke dagen op dit schip beleefden, grondig spijten. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn op 21 Januari 1937 failliet verklaard: C. C. Eisenhardt, gehuwd met J. A. de Vries, winkelierster in speelgoed, wonende te Zand- voort, Stationsplein 5-7. Curator Mr. C. Blankevoort, wonende te Haarlem, Kruisweg 61. Rechter-Commissaris mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon, te Haarlem. Op 26 Januari 1937 zijn in staat van faillis sement verklaard: 1. F. C. de Jong, fotograaf (Atelier Mo dern) wonende te IJmuiden, gem. Velsen, thans Kastanjestraat 44. Curator mr. J. A. P. C. ten Bokkel, te Haar lem. 2. J. van Veldhuyzen, fotograaf, wonende te IJmuiden, gem. Velsen, Huygensstraat 10. Curator mr. Silvain Groen, wonende te Haarlem. Rechter-Commissaris in beide faillissemen ten mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werden opgeheven de faillissementen van: 1. J. B. Staubesand, zonder beroep, wonende te Haarlem, Wagenweg 62, thans Ged. Volders gracht 13. Curator mr. A. Bruch, wonende te Haarlem. 2. K. R. Slot, melkhandelaar, wonende te Heemstede, Jan van Goyenstraat7. Curator mr. Jan Lieuwen, wonende te Pur- merend; Na verzet uitdeelingslijst is geëindigd het faillissement van: J. G. Timmerman, wonende te Santpoort, zaak gedreven hebbende te Haarlem, Generaal Cronjéstraat 60. Curator mr. G. E. Mellema, wonende te Haarlem. Door het verbindend worden der eenige uit deelingslijst is geëindigd het faillissement van J. W. de Vos, kapper, wonende te Haarlem Curator mr. D. de Jong, wonende te Haar lem. Op grond van verzet werd vernietigd het faillissement van: Anton Balk, chauffeur, wonende te Haarlem, Zuiderstraat 5 rood. Curator mr. H. J. Pot, wonende te Haarlem. Op 26 Januari 1937 is aan F. A. Th. van Dits- huizen, zonder beroep, wonende te Zaandam, Stationsstraat 89 definitieve surseance van betaling verleend voor den tijd van 1 jaar, ingaande 30 November 1936 met benoeming van mr. M. van Toulon van der Koog alhier tot bewindvoerder. Klein drama. door J. P. BALJE Stil en droomerig lag het verlaten dorps pleintje zich te koesteren in de nog warme stralen van de herfstzon. Van een doorschij nend blauw, als schoongewasschen na de zwa re regens van den vorigen dag, was de lucht, waarin alleen een paar kleine, witte wolkjes zich soezerig naar een verren einder schenen te laten drijven. Tusschen de schaarsche bla deren van een paar forsche kastanjes door speelde de zon op de ongelijke keien van het stille pleintje. Er waren slechts enkele gelui den, die de stilte nu en dan verbraken: de klok van het nietige kerkje, die heel en half uur sloeg, het rikketikken van den smidshamer op het aambeeld en een heel enkelen keer het rinkelen van het winkelbelletje van het pop perige kruidenierszaakje, dat met een hoog geluidje een klant aankondigde. Verder weg kakelde zoo nu en dan een kip. Neeltje Cyvat zat voor het raam en keek gedachteloos naar de poes aan de overzijde, die op het kraakzindelijke, blauwe stoepje zich een plaatsje in de zon had uitgekozen en knip- oogend met regelmatige bewegingen van zijn voorpoot z'n snorren oppoetste. Ze was pas hersteld van een zware ziekte. De dokter had haar gezegd, dat ze nog niet naar buiten mocht, maar de zon en het land lokten. Moe der was toch niet thuis, ze was met boter, melk en eieren naar Vlissingen en vader had z'n bezigheden op den akker. Eventjes, heel eventjes maar, kon ze gerust den duinweg in slaan. Een oogenblik later stapte ze op het plein tje en sloeg meteen rechtsaf, liep langs de vijftien of twintig lage huisjes, die het begin van het dorp vormden, kwam dan op het smalle weggetje, dat naar de duinen voerde. Langzamer ging ze nu, een beetje aan den kant van den weg loopend, die door de hevige regenbuien van de laatste dagen in een mod derpoel was herschapen. Peinzend liep ze langs den slootkant, plukte nu en dan een grasje, bleef van tijd tot tijd staan om te kij ken naar het spel van een libel of te luiste ren naar het verre gekwaak der kikkers in de weidepoelen. Dan tuurden haar oogen den weg weer af, tot aan de volgende bocht, en als verwachtend hief ze luisterend het hoofd op. Was ze toch nog te vroeg geweest? Maar dan hoorde ze het geluid waar ze op wachtte: het eentonige gebonk van den boe- Jaarlijksche feestavond leerlingencorps M. T. S. Een vroolijke scène uit „Het valsche bankbiljet". HAARLEM Woensdag. Op 13 Februari a.s. zal het Corps van Leer lingen van de M. T. S. te Haarlem, waarvan de burgemeester van Haarlem, de heer C. Maarschalk, beschermheer is, zijn 17en jaar- lijkschen feestavond geven. In den Stadsschouwburg zal de opvoering plaats vinden van „Het valsche Bankbiljet", een vroolijk blijspel van Dick Faber en James Yoland, waarvoor de repetities reeds in vollen gang zijn. De regie wordt gevoerd door Karei Esseling, die reeds eenige jaren met succes zich van deze taak heeft gekweten. Na afloop van de tooneelvoorstelling zullen de aanwezigen met autobussen vervoerd wor den naar café-restaurant Brinkmann. Groote Markt, waar het bal zal gehouden worden. Om iedereen zooveel mogelijk gelegenheid te ge ven tot dansen, zal een speciaal vergroote dansvloer worden aangebracht. Na 1 uur zal een souper-dansant beginnen. De dansmuziek zal verzorgd worden door The Blue Ramblers uit Landsmeer en The Rhythm Sellers uit Haarlem. DONDERDAG 28 JAN. 1937 ARROND. RECHTBANK Was de zaak opgeheven? De Ambtenaar van het O. M. was in appèl gekomen van een vonnis van een Kanton rechter van 28 SeDt. ilwaarbij een inwoon ster van Aerdenhout was vrijgesproken van de ten laste legging, volgens welke zij de Han- delsnaamwet zou 'nebben overtreden. Zij had van 10 Maart tot 12 April de zaak van haar overleden echtgenoot voortgezet, onder diens' naam. Een employé van dit bu reau voor electr. techn. adviezen mocht na de ontbinding der commanditaire vennootschap de loopende zaken voortzetten onder den ouden naam. De secretaris van de Kamer van Koophan- del had daarop een aanklacht tegen de dame gericht, omdat deze de zaak onder den ouden naam had voortgezet, terwijl de employé had verklaard, dat de commanditaire vennoot schap was opgeheven. Uit de getuigenverklaringen bleek, dat wel de command, vennootschap wi>> opgeheven, doch niet de zaak zelve. Deze werd onder den zelfden naam voortgezet, doch onder een an dere leiding. De Officier van Justitie zeide in zijn requisi toir, het niet eens te zijn met het appèl van den ambtenaar. Waarschijnlijk is bij de Ka mer van Koophandel een fout gemaakt, waar door een onjuiste voorstelling van de zaak was ontstaan. De Officier vroeg dan ook be vestiging van het vrijsprekend vonnis van den Kantonrechter. De verdediger. Mr. de Rijke concludeerde in een uitvoerig pleidooi tot ontslag van rechts vervolging. Uitspraak op 4 Februari. Werkloosheidscijfers gunstiger dan in 1935 en 1936. Het aantal werkloozen in het ge- heele land is blijkens de cijfers der werkloozenkassen in de week van 4 t.m. 11 Januari 1937 wel iets meer dan in de daaraan voorafgaande week, maar toch is in vergelijking met de jaren 1935 en 1936 een daling te con- stateeren. Van de verzekerden, niet behoorende tot t*e landarbeiders, waren de geheele week werk loos: in de week 4 t/m. 11 Januari 1937 31.7 in de vorige verslagweek (21 t/m. 26 December 1936) 31.1 in de overeenkomstige week van 1936 36.6 in de overeenkomstige week van 1935 34.7 °/o Bij 1055 organen der openbEi.e arbeidsbe middeling stonden op 9 Januari 1937 in totaal 474.382 werkzoekenden ingeschreven, onder wie 450.796 mannen. Van deze werkzoekenden waren er echter slechts 459.183 werkloos, onder wie 440.449 mannen, terwijl van dezen een aantal waren ondergebracht bij werkverschaf fingen en het cultureele werk voor werk loozen. BEROEMDE ITALIAANSCHE SCHOUWBURG DOOR BRAND VERWOEST. MILAAN 26 Januari (Havas/A. N. P.) Een hevige brand heeft den bekenden schouwburg van Cremona, welke in 1700 werd gebouwd, verwoest. De schade bedraagt meer dan drie millioen lire. Van Duivelseiland ontsnapt. Te Gravesend wachtte de politie. LONDEN, 27 Januari (Havas-A.N.P.) Twee van het Duivelseiland ontsnapte mis dadigers zouden, naar was medegedeeld, zich aan boord van het stoomschip „Patri- cien" bevinden, dat, komende van Trinity, gisteravond te Gravesend werd verwacht. Inspecteurs van Scotland Yard hebben zich aan boord van de „Patricien" begeven. ren wagen, dien ze nu als een klein stipje zag naderen. Toen de wagen dichterbij kwam herkende ze Bles, het stevige paard van Wil lem Puype, dat zijn krachtige voorpooten vast in de grijze, vette modder plantte. De wielen trokken diepe voren, die zich onmiddellijk met water vulden. Op den bok, de teugels rustig in z'n handen, zat Willem Puype Neeltje's hart klopte sneller. Ze liep lang zaam in de richting van den wagen, en ze vroeg zich angstig af, of Willem stoppen zou en haar aanspreken, of alleen maar zou vol staan met een korten groet. Twee meter was hij nog van haar af, toen klonk z'n korte riep: „Ho!" en gehoorzaam bleef Bles staan. Er sprong een kleurtje naar Neeltje's wangen en ze hield den blik neergeslagen. Blij je weer te zien, Neeltje! kwam Wil- lem's rustige stem, weer heelemaal opge knapt? Ze knikte en haar bruine oogen keken hem even aan. Gelukkig wel, Willem! zei ze. 't Heeft anders wèl lang geduurd. Was het geen twee maanden. Weer knikte ze. Nu ze voor hem stond had ze geen woorden. Precies zooals altijd. Telkens en telkens weer had ze zich voorgenomen, wat hartelijker te zijn, hem te laten merken, hoé ze van hem hield door blik en toon. Maar als ze dan voor hem stond, voelde ze zich verlegen en kon ze geen woorden vinden. En voel je je nu weer goed? deed Wil lem nog een poging, het stokkende gesprek voort te zetten. Haar oogen waren langs z'n gestalte gegle den, de gestalte, die ze in haar droomen altijd weer zag, en waar ze van hield. Ze waren blij ven rusten op z'n handen, en ze was bleek ge worden Zenuwachtig frommelde ze aan haar schort en haar blik gleed van hem weg, toen ze voor de derde maal knikte. Nou. het beste dan verder, hoor! Dag Neeltje! Hij klakte met den tong, Bles spande z'n spieren, zuigend gleden de wielen weer verder. Willem. Toonloos was haar groet. Alle vreugde was uit haar verdwenen, ze zag niet meer de blonde duintoppen in de verte, waar boven de kleine, witte wolkjes zeilden, ze hoor de niet den blijden bromtoon van de mailboot die achter die duinenreeks, op de Schelde, koers naar Vlissingen zette, ze keek niet naar de oude wilgen, die zich coquet in het water van de slooten spiegelden! Ze zag maar één ding: den gladden ring aan Willem's vinger. Dus tóch waar, ging het door haar hoofd Ze hadden het haar verteld, dat Willem al- De nieuwe Hooge Commissaris te Dantzig. Levensloop van vice-admiraal J. de Graaff. 'sGRAVBNHAGE 27 Januari. De gepen- sionneerde vice-admiraal J. de Graaff. die naar uit Genève gemeld is benoemd zal worden tot hooge-commissaris van den Volken bond te Dantzig, werd 16 September 1879 te Sommelsdijk geboren. Op 1 September 1896 kwam hij als adelborst bij het Koninklijk Instituut voor de Marine. 16 April 1903 werd hij benoemd tot luitenant ter-zee tweede klasse, in 1914 bevorderd tot luitenant-ter-zee eerste klasse, 1 October 1923 tot kapitein-luitenant-ter-zee, in Januari 1929 tot kapitein-ter-zee, in April 1932 tot schout bij-nacht en 2 jaren daarna werd hem de rang van vice-admiraal, de hoogste rang bij de Koninklijke Marine, verleend. Op verschillende schepen is de heer De Graaff in den loop der jaren werkzaam ge weest. In 1915 werd hij belast met de leiding van het bureau personeelzaken van den com mandant der marine te Willemsoord en in September 1918 werd bij geplaatst bij de Hoo- gere Krijgsschool. Met ingang van 15 April 1926 werd hij belast met de betrekking van chef van den staf der zeemacht in de stelling Den Helder, welke functie hij tot November 1929 vervulde. In deze functie heeft hij uit hoofde van zijn ambt veel contact gehad met internationale lichamen. Vervolgens heeft hij het bevel gehad respectievelijk over de „Peli kaan", de „Sumatra" en de „Java". Op 11 December 1930 werd hem het bevel over het eskader In Ned. Indië opgedragen In Augustus 1931 werd hij benoemd tot com mandant van de marine te Soerabaja. Na in het begin van 1932 te zijn gerepatrieerd, werd de heer De Graaff met ingang van 16 April 1932 benoemd tot chef van de marinestaf aan het departement van defensie, welke functie hij een viertal jaren heeft bekleed. Bij Kon. Besluit van 9 Juni 1936 werd hij eervol uit die functie ontheven, terwijl hem met ingang van 1 Juli d.a.v. op zijn verzoek eervol ontslag uit den zeedienst werd verleend onder dank betuiging voor de langdurige en gewichtige diensten, door hem aan den lande bewezen. Vice-admiraal de Graaff is drager van het eere-teeken Atjeh 1901—1905, ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, comman deur in het legioen van eer van Frankrijk en commandeur in de Orde van Oranje-Nassau met de zwaarden. ■iiuiihi tijd op de Donderdagmarkt in Middelburg lachte en grapjes maakte met een forsche boerendeern uit het Goesscheland. Maar ze had het niet willen gelooven. De mannen van hun dorp, de mannen van Walcheren haal den hun vrouwen niet van elders. Misschien geloofde ze het niet, omdat ze het niet wilde. Maar nu had ze gezienden ring, die ver telde, dat het waar moest zijn, dat Willem verloofd was. Op slappe beenen, die plotseling pijn deden en zwaar leken en waarvan ze te veel ge vergd scheen te hebben na haar zware ziekte, liep ze terug naar het dorp. Ze nam weer plaats aan het raam, merkte niet eens, dat hun zwarte kater met een hoog geluidje op haar schoot sprong en ze z'n vacht met werk tuigelijke bewegingen streelde. Zoo zat ze tot haar moeder thuiskwam. Die liep al spoedig bedrijvig heen en weer. zoodat na enkele oogenblikken heerlijke kof- fiegeuren het vertrek vulden. Ze praatte hon derduit, merkte niet, dat haar dochter zoo stil was. Moeder! zei Neeltje plotseling, zoodat de oude boerin midden in een zin ophield, en haar verwonderd aankeek. Neeltje wendde het hoofd af. Even nog aar zelde ze. Dan kwamen de woorden vlug, als was ze bang, dat ze toch nog terug zou krabbelen. Vader en u hebben met boer Flipse over overover het trouwen van Teunis en mij gehad. Ik wou nietMaar als ze er nu nog zoo over denkenen Teunis ook dan vind ik het goed. Een glimlachje kwam over vrouw Cyvat's gezicht. Ze had het altijd wel geweten, dat Neeltje een verstandige meid was. Teunis was een flinke jongen, hij kreeg een prachtige boerderij mee, en de liefde, och jadie kwam vanzelf wel. Waren vader en zij ook niet zoo getrouwd, en hadden ze het niet goed met elkaar? Je bent een verstandige meid, Neeltje! prees ze, terwijl ze een kop koffie met het busje babbelaars op tafel zette. En toen Neeltje haar armen plotseling op tafel uitspreidde en haar hoofd daarop lei, om het eens flink uit te snikken, zoodat de poes verschrikt van haar schoot sprong, schud de ze alleen maar even wijs het hoofd. 't Was immers natuurlijk, als een meisje zoo'n belangrijk besluit nam, dan was ze een beetje zenuwachtig, en dan moest ze eens goed huilen. Had zij precies zoo gedaan, toen ze vader had aangenomen. Relletje in Zandvoort Een tabakshandelaar uit Amsterdam had 12 Augustus van het vorig jaar in Zandvoort de orde verstoord, door in staat van dronken schap op het tramstation in Zandvoort een relletje te veroorzaken. Door den Kantonrechter was verd. veroor deeld tot 12 boete, subs. 6 dagen, waarvan verd. in appèl was gekomen. Voor de Arr. rechtbank voerde verd. aan, dat hij niet dronken was geweest. Hij had slechts een woordenwisseling gehad met den halte chef. Hij had om het klachtenboek gevraagd omdat naar zijn meening het gedrag van het trampersoneel niet juist was geweest. De eer ste getuige, politie-agent te Zandvoort, ver klaarde dat verdachte het middelpunt vorm de van een grooten kring belangstellenden. Get. kreeg den indruk dat verd. dronken was. Ook de volgende getuige, eveneens agent van politie te Zandvoort, verklaarde dat er een relletje was ontstaan. Verd. had een woorden wisseling met den haltechef. De Officier van Justitie achtte het bewezen, dat get. te veel gedronken had en vroeg dan ook bevestiging van het vonnis van den Kan tonrechter. Verd.: „Ik voel me onschuldig!" Uitspraak 4 Februari. Steeds meer slachtoffers in de Ver. Staten. Droogte heerscht in het Midden-Westen. NEW YORK, 27 Jan. (Reuter-A.N.P.) - Het aantal dooden bij de overstroomingen in Ohio neemt snel toe. Te Louisville zijn volgens den stedelijken commissaris voor de volksgezond heid 200 personen bij de epidemie om het le ven gekomen, terwijl te Jeffersonville (New Albany) de sterfte eveneens bijzonder groot is. Geneesmiddelen worden per vliegtuig naar Louisville overgebracht. De staat van beleg is thans over het geheele stadsgebied afgekondigd. Te middernacht bedroeg het aantal dooden reeds 345. De schade wordt thans geraamd op 350 millioen dollar. De overstroomingen hebben den om vang van een nationale ramp aange nomen en nog steeds is niet te zeggen hoe lang dat nog zal duren. In het middenwesten der Vereenigde Staten heeft men daarentegen groote behoefte aan regen, daar de akkers uitgedroogd zijn. NEDERLANDSCHE TUINBOUWRAAD EN HET RAPPORT VAN LOON. AALSMEER 27 Januari. In de jongste vergadering van het Centraal Bestuur van den Nederlandschen Tuinbouwraad heeft de heer A. Verduyn Jr., hulde gebracht aan de Aals- meersehe kweekers voor de totstandkoming der expositie „Lente in Januari". Nadat eenige mededeelingen waren gedaan, leidde de heer J. C. M. Mensing de besprekin gen in over de conclusie van het rapport der commissie tot reorganisatie der landbouwcri sismaatregelen (Rapport van Loon). Het bleek, dat de raad zich in het algemeen wel met de conclusies kon vereenigen. Met voldoening werd vernomen, dat ook de Nederlandsche tuinbouwraad bij een eventueele doorvoering der conclusies een belangrijke rol zal krijgen te vervullen. Mededeelingen werden gedaan over de Ne derlandsche deelneming aan de tentoonstel ling Parijs 1937. De plannen voor tuinaanleg en binnen versiering zijn in een ver gevorderd stadium van voorbereiding, een en ander on der leiding van een speciaal daartoe inge stelde commissie, bestaande uit de heeren: J. C. M. Mensing (voorzitter), H. Gorter, C. H. Kramer (leden), D. F. Tersteeg (tuinarchi tect) en jhr. dr. J. C. Mollerus (secretaris). In verband met een ingekomen schrijven van den minister van justitie naar aanleiding der ingediende statutenwijziging werd beslo ten nader overleg te plegen met de groepen uit den raad. DE STERRIT NAAR MONTE CARLO. De heer en mevr. Buiskool hebben Kristian- sand kunnen bereiken, doch waren ver over tijd door de controle gegaan. Zij begaven zich nog op weg naar Oslo, doch na 25 K.M. staak ten zij den strijd en keerden naar Kristian- sand terug. MINISTER SANDLER NAAR NEDERLAND? 's GRAVENHAGE 27 Januari. Naar wij vernemen is het waarschijnlijk, dat de minis ter van buitenlandsche zaken van Zweden, de heer Sandler, die op het oogenblik in Genève vertoeft, een bezoek aan ons land zal brengen. De heer Sandler zal van Genève naar Brus sel reizen, waar hij den Zweedschen koning zal vergezellen bij diens bezoek aan Brussel in begin Februari, Vervolgens heeft hij het plan een bezoek aan Den Haag te brengen, waar hij minister De Graeff zal ontmoeten,

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7