Het Geluk ligt in de Sneeuw Op het Sparta-terrein te Rotterdam speelde Woensdag een elftal van den Rotterdamschen voetbalbond een wedstrijd Door den Zuid-Oosten wind kwam de haven van Hamburg deze week op verschillende plaatsen bijna droog tegen Noord-Roemenië. Spelmoment voor het doel der gasten te staan. Sommige schepen kwamen vrijwel droog te liggen De ruïne van het uit 1666 dateerende en in 1925 afgebrande kasteel Born te Born bij Sittard wordt thans afgebroken. De afbraak wordt benut tot het verharden der wegen De nieuwe achttien ton vliegboot van de Imperial Airways .Cassiopeia* is deze week voor haar eerste vlucht naar Alexandrië vertrokken Het toestel kan 12 passagiers, 6 leden der bemanning en een groote hoeveelheid mail vervoeren FEUILLETON Een Wintersportroman. van PETER KRAYENBÜHL. (Nadruk verboden.) 34) Nu moet u me toch eindelijk eens vertel len, meneer Dillmann, wat die blocnote, die u nog maar steeds zoo krampachtig blijft vast houden en waardoor u zelfs uw zuster over het hoofd zag, voor geheimen verbergt!" De openhartige vraag doet Walter blozen Grace wil hem bijspringen: Dat zullen jullie morgen wel zien Waarschijnlijk een schlagerhymne voor het balmasqué Het spijt me, maar dan vergist u zich toch, miss GraceWalter is bepaald opge wonden. Een schlager wordt het, ongetwij feld, maar geen hymneHier, mr. Arlen. kunt u raden, wat het is: Geïnteresseerd bekijkt mr. Arlen de bekrab- belde blaadjes van de blocnote; zijn breed voorhoofd trekt zich meer en meer in.diepe rimpels Bijzonder duidelijk is het niet, althans niet voor een oningewijde Hier. bekijkt u dat eens! Kunt u zien wat dat voorstelt? Het lijkt wel wat op een parachute. Precies, gaat u door Walter is een en al opgewondenheid en Gritta wisselt lachend egn blik van verstand houding met Grace. Maar wat hang! daar onder aan? Dat is toch geen mensch? Neen, dat is een complete vliegtuigca bine Maar dat kan immers niet? Slaat u dat blaadje maar eens om.... Juist, ziet u, dat bedoel ik. Dat geeft den tegenstoot Zoo'n geheele cabine met 10 of 20 passagiers is uiteraard veel te zwaar voor een valscherm, dat daardoor onpractisch groot zou moeten worden. Daarom zijn rondom in de cabinewanden stalen flesschen met samen geperste lucht ingebouwd. Door een enkelen handgreep kan nu de geheele cabine van het vliegtuiggeraamte worden losgemaakt en te gelijkertijd komt dan boven het dak het val scherm vrij, terwijl tevens de samengeperste lucht in werking wordt gesteld. De tegenstoot daarvan in samenwerking met de remmende beweging van de parachute is oorzaak, dat de cabine langzaam naar omlaag glijdt, terwijl de rest van de kist ergens neerploft zonder een oogenblik gevaar op te leveren voor de passagiers Dat is werkelijk buitengewoon, Walter, een geweldig idééIk heb er weliswaar niet het minste verstand van. maar hopelijk klopt je samengeperste lucht-berekening Dat moet natuurlijk alles nog minutieus en tot in de kleinste détails berekend en aan de praktijk getoetst worden; het zal niet mee vallen en vermoedelijk zullen er nog wel tal van moeilijkheden te overwinnen zijn, maar technisch is het ongetwijfeld uitvoerbaar, de verschillende onderdeelen zijn logisch door dacht. zoodat het tenslotte maar de vraag is of ze tot een bruikbaar geheel zijn te bren gen Dan zult u nog blij zijn een kapitaal krachtige zuster te hebben Ho, ho. nu overdrijft u, zegt Gritta, plot seling heel wat minder enthousiast. Meer dan twee derde van het crediet, dat mijn man geïnvesteerd heeft, ligt vast. voor een ieel a fonds perduMaar vertel toch eens Walter, waar en wanneer ben je eigenlijke op dat idee gekomen? Gisteren, toen ik nog daarboven in die hut lag, zoo tegen den avondIk doezelde juist zoo'n beetje weg wat moet je anders doen in die gruwelijke verlatenheid Toen ging me dat heele avontuur nog eens door den geest tot het moment, waarop ik uit die kist sprong. Ik schrik wakkeren waarachtig, daar lag de cabineparachute op m'n hoofdkussen. Direct daarop hoorde ik buiten gestommel en kwam de slee om me te halen. Bijna zou ik door den eersten schrik alles vergeten zijn Of je die uitvinding ook ergens anders op je kussen zou hebben gevonden vraagt Gritta, peinzend. Best mogelijkWie zal 't zeggen. antwoordt Walter. Maar Grace protesteert heftig: Een feit is het in ieder geval, dat het niet ergens anders, maar hier bij Antonswil gebeurde, op het harde kussen van de Senn- hut Grace is zoo trotsch als een pauw! Je kunt evengoed zeggen bij St. Valen tinmerkt mr. Arlen lachend op en Grace begrijpt de wenk U bent toch met baron Girsholm meege komen? wendt zij zich tot Gritta. Ja. een zeldzame reisgenoot, dien u mij daar hebt toegedacht. Maar nog meer ver wonderd ben ik over de dame, die in zijn ge zelschap was! Wie bedoelt u? Maar Grace, heb je dat dan niet ge hoord? Iedereen praat er toch over, dat Bri gitte Clamor den baron vergezeld heeft! zegt „Pap" lichtelijk verwijtend. Hoe zou ik dat kunnen weten? Met klets praatjes houdt Dieter zich gelukkig niet op en jij ook niet. Pap. Voor het overige ontmoet ik hier geen mensch. Het was een vrij pijnlijke reis. Die dame liet me met den baron alleen, wendde mi graine voor en trok zich alleen in een coupé terug. De oaron was vrij vervelend en maakte me op overdreven wijze het hof. Ik zag juffrouw Clamor met u en Girs holm hier in het hotel aankomen zegt mr. Arlen. Ze zag er ontzettend slecht uit, zoo bleek als een doode Ik zal eens naar haar gaan zien, besluit Grace plotseling en ze is al weg vóór Pap haar terug kan houden. Op de trap loopt zij Girsholm tegen het lijf, maar Grace laat zich niet ophouden. Straks, baron, ik heb nu-geen tijd. Beneden zijn mijn vader en mevrouw Hissberg. Ik kom direct terug. Lichtelijk beduusd sjokt Girsholm verder de trap af. Grace klopt aan de deur van Brigitte's ka mer en treedt meteen binnen. Ze ligt op den divan, het gelaat naar den muur gekeerd. Grace legt haar hand op Brigitte's schouder en deze aanraking is genoeg om haar te doen opspringen. Ach, bent u hetBrigitte glimlacht eenigszins pijnlijk. Wat hebt u? Kan ik u misschien helpen? Grace is werkelijk ontdaan. Het vertrokken gelaat van de jonge vrouw boezemt haar vrees in. Neen, dat kunt u niet. Ik dank u wel, maar ik heb liever, dat u me alleen laat Een hevige hoestbui doet de smalle schou ders schokken. Laat u mij toch, alstublieft... Grace streelt haar zachtjes over het haar en verlaat dan stil het vertrek. Beneden in de hal verdeelt Girsholm zijn gunsten tusschen Gritta en mr. Arlen. Wat is er met Brigitte aan de hand? vraagt Grace scherp. Girsholm deinst achteruit alsof hij 'n klap in het gezicht heeft gehad. Wat is er met Brigitte? herhaalt Grace luid. Eenige in de hall aanwezige gasten ste ken de hoofden bijeen. Kom Grace, treedt mr. Arlen energiek tusschenbeiden, terwijl hij zijn arm om haar schouder slaat. Ga meeU excu seert me, baron Boven op haar kamer laat Grace zich in een stoel vallen; ze snikt zoo hartverscheu rend, dat haar „Pap" de tranen in de oogen springen. O, die mannen.de ellendige man nen,.... snikt ze. Daarvoor bestaat nog geen valscherm. denkt „Pap". Hallo, Grace „Regentropfen, Die an mein' Fenster klopfen.." klagen die violen en de minachtende saxo foon echo't: „Aan mein' Fenster klopfen Bijna honderd dansparen sleepen den tango over het spiegelgladde parket van de blauwe zaal in het Grand Hotel te Antonswil. „Das merke dir Bringen ein' Gruss von mir „Ein Gruss von mir", kwettert ironisch het zilveren blik. Het is nog geen negen uur en toch is het bal masqué reeds in vollen gang. William Lersner, gekleed in het rijk bestikte gewaad van een Chineeschen mandarijn (zij het dan wijselijk zonder de daarbij behoo- rende staart, baant zich een weg door de schuifelende paren en geeft hier en daar nog een aanwijzing. Aan den ingang van de zaal troont vrouwe Fortuna in eigen persoon, die de binnentre- denden tegen contant geld kleine bordpapie ren sleutels verkoopt, 'welke het mogelijk zou den maken zich toegang te verschaffen tot het geluksland. De netto-opbrengst van dezen avond is bestemd voor een goed doel, nl. voor den aanleg van een rodelbaan, waarbij een aantal werkloozen uit de omliggende dorpen te werk zullen worden gesteld. Vandaar, dat niet alleen Vrouwe Fortuna er op uit is de gasten het geld uit ilen zak te kloppen. Zij wordt in de zaal zelf geassisteerd door een be koorlijke zigeunerin, die veler toekomst voor spelt uit de duistere lijnen van de hand óf met de kaarten, al naar verkiezing, terwijl voorts nog eenige straatzangers voltolkers van het levenslied een marskramer, een danseres en een berenleider met zijn keurig tiagemaakten viervoeter in organisatorisch verband een beroep doen op de offervaardig heid van de uitgelaten danslustigen. (Wordt vervolgd.), Op den Damte Amsterdam zijn vuurpotten geplaatst om .bevroren Amsterdammers gelegenheid te geven, te ontdooien Op de begraafplaats Crooswijk te Rotterdam is Woensdag het stoffelijk overschot van den werktuigkundige A. Hoeven, die bij de ramp van de P.H. M.A.G. bij Senlis om het leven kwam, ter aardebesteld. Op weg naar de groeve De delegatie van den Sultan van Djok jakarta bracht Woensdag een bezoek aan een der Amsterdamsche diamant slijperijen. Het gezelschap tijdens de bezichtiging Vice-admiraal J. de Graaff, die van 1934 tot 1936 chef van den Marinestaf was, is benoemd tot Hooge Commis saris van Danzig

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 8