HET NIEUWE AVONDBLAD SCHEPEN ONDER HET IJS. Man over boord. 22e JAARGANG No. 74 VRIJDAG 29 JANUARI 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 120 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telei. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Peestaagen Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie- P. W PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVEKTENTleN: 1a regels 0.75. Elke regei meei 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIéN OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT Alle abonnês van dit'blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig m de registers zijn Ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; f600.- bij overlijden: f400.- bij verlies van een nana. voet ot oog. t 250.- bij verlies var. -^en duim. j 150.- bij verlies van een wijsvinger: f 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. f 400.- bij verdrin kingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van f 2000.-, indien hetzelfde ngeval den dood van vijf of meer abonnés mocht ten gevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, een Polis is niet noodig. Dantzig. De Volkenbondsraad, zich bezig houdend met het Volkenbonds-smartekind Dantzig, schijnt er in de laatste dagen in geslaagd te zijn de verhoudingen in de Corridor op een ietwat hechter basis te brengen. Niettemin zal de Nederlandsche openbare meening met on miskenbare opluchting kennis hebben genomen van de mededeeling van den gepensionneer- den vice-admiraal J. de Graaffdat hij bedankt voor de benoeming tot Hooge Commissaris Het bericht dat de Volkenbond voor deze précaire eer weer eens een Nederlander had uitgenoodigd, was zonder eenige blijdschap in dit land ontvangen. Het al of niet aanvaarden van de functie hing overigens geheel van admi raal de Graaff zelf af. Niet van de Nederland- sche regeering. In dergelijke Volkenbonds functies wordt men niet als vertegenwoordi ger van zijn land benoemd, maar persoonlijk gekozen. Natuurlijk is het anders met het lid maatschap van den Raad van den Volken bond. Leden daarvan zijn geen personen, maar staten, zoodat iedere staat telkens zelf uit maakt wie zijn raadszetel bij een bepaalde ge legenheid zal bezetten. Maar de Hooge Com missarissen worden persoonlijk door den Vol kenbond benoemd, evenals bv. de leden van de bekende permanente commissie voor de Mandaten, die met opzet niet is samengesteld uit de vertegenwoordigers van bepaalde sta ten, maar ook uit daarvoor geschikt geachte persoonlijkheden. Dit maakt voor de Manda ten-commissie, zooals in de practijk» gebleken is, wel degelijk een groot verschil. Immers, de leden handelen op eigen gezag en niet volgens instructies van hun regeeringen. De goede werking van dit instituut heeft dan ook zeker het onlangs door de Vereeniging voor Vol kenbond en Vrede uitgebrachte rapport over herziening van den Volkenbond beïnvloed, toen daarin werd voorgesteld een „supra nationale commissie" in te stellen, bestaande uit persoonlijk gekozen leden, om adviezen uit te brengen aan den Raad. De Mandaten-com missie is ook supra-nationaal, de Hooge Com missaris in Dantzig is dat eigenlijk ook; Maar er bestaat in de practijk een verschil tusschen een supra-nationale commissie en een supra-nationalen eenling. In het eerste geval vervagen de nationaliteiten der leden in veelvuldigheid; in het tweede blijft de Hooge Commissaris, al krijgt hij ook volstrekt geen instructies van de regeering van zijn land en al is hij alleen verantwoording van zijn be leid schuldig aan den Volkenbonddie Iersche, of Noorsche, of Nederlandsche meneer Dit kan, speciaal waar het den Dantzigschen uit was van Versailles betreft, zeer onplezierig zijn. Nadere toelichting daarop kan kort wezen. „Het publiek" weet zulke aardige finesses als de benoeming van een persoon inplaats van de benoeming van een vertegenwoordiger van een Staat niet te waardeeren, vooral niet in dezen tijd van opgedreven nationalisme. Het Duit- sche publiek zou dus, als admiraal de Graaff zijn benoeming aanvaardde en er binnenkort weer narigheid kwam met den lange-neuzen- trekkenden Greiser, niet vragen: „Waarom treedt die Hooge Commissaris de Graaff zoo op?" maar „Waarom doet die Hollander dat?" En nu zóu de Duitsche regeering zich in een dergelijk geval nimmer tot de Nederlandsche regeering kunnen wenden want die zou een voudig antwoorden: „Wij weten van het op treden van den Hoogen Commissaris niets af, de man handelt namens den Volkenbond en u moet dus in Genève wezen" maar wij weten allemaal hoe nadeelig opgezweepte volksmeeningen in een naburig land kunnen zijn. Daarom moge het ons verheugen dat ad miraal de Graaff voor de eer heeft bedankt. Ik zou niet graag zeggen „voor de eer en het genoegen" want dit laatste zal den nieuwen Hoogen Commissaris wel evenzeer bespaard blijven als zijn voorganger, de Ier Lester, er van gespeend bleef. Overigens zal men todh wel iemand opsporen, hetzij de thans aan bod zijnde Noor Reimer of een ander die de coryée op zich neemt. Wellicht in de hoop, er een verdere promotie uit te ma ken evenals Lester, die tenslotte door den Volkenbond is „weggepromoveerd". Ik behoef er nauwelijks aan te herinneren dat in den loop der jaren verscheidene Ne derlanders dergelijke Volkenbondsfuncties vervuld hebben. Een der eerste Hooge Com missarissen te Dantzig was trouwens ook een Nederlander, prof. mr. J. A. v. Hamel .En thans nog is onze landgenoot dr. Nederbragt voor zitter van den Havenraad te Dantzig, het geen op één na de hoogste Volkenbondsfunc tie in den corridor is. Men begrijpe dus goed dat niet Nederland geweigerd heeft de post van Hooge Commis saris te bezetten, dat het Nederland zelfs niet 3} aaui s^otu J0 Tetj ^upiiio ST p3BUfA.a3 saiae maken heeft en dat admiraal De Graaff per soonlijk heeft bedankt, waarbij hij in zijn be slissing geheel vrij is gelaten. De aanvaarding van zoo'n functie zou onze regeering ook, zelfs al wilde zij dat, op geen enkele wijze kunnen beletten. De wet die verlies van nationaliteit doet volgen op het aannemen van functies in vreemden staatsdienst of krijgsdienst geldt niet voor de civiele functies bij den Volken bond, die geen staat is. R. P. IJMUIDEN. Maar gelukkig bijtijds gered. Stuurman J. Wijker, van den alhier binnengekomen stoomtrawler Cor nells IJM 15 is op de laatste reis bijna het slachtoffer van den storm geworden. Terwijl de trawler zich in een hevigen storm bevond en voortdurend van vóór- tot ach terschip door zeeën werd beloopen, zou de stuurman voor den kok eten naar voren brengen. Het eten heeft echter zijn bestemr ming niet bereikt, want nauwelijks was Wij ker aan dek of er kwam een „klap water" over, die den zeeman opnam en overboord wierp. Gelukkig werd het ongeluk gezien door een anderen opvarende, een broer van het slachtoffer, die een hevigen schreeuw gaf: „Man overboord" schreeuwde hij naar de machinekamer en naar den roergast. Deze noodkreet had het gewenschte suc ces. Het was bovendien een geluk, dat er weinig gang in het schip zat. Onmiddellijk werd gestopt en achteruit gedraaid. Op dat oogenblik was de trawler reeds een 40-tal meters van den drenkeling verwijderd. Wijker, die in oliegoed was en zijn zeelaar zen aan had, bleef drijven op de lucht dié zich in zijn oliejas bevond. Het gelukte hem bo vendien, bijtijds zijn vol water geloopen laar zen uit te schoppen, wat mede tot zijn red ding heeft bijgedragen. Een goed geslaagde manoeuvre van den trawler had tot gevolg, dat deze spoedig bij den om levensbehoud worstelenden drenke ling was aangekomen, waarna men er ge lukkig in slaagde, hem weer behouden aan dek te krijgen. ZENDINGSAVOND. Men schrijft ons: Dezer dagen heeft Zr. Schoch uit Apeldoorn gesproken over „Zendingsleven in Indië". Deze samenkomst was georganiseerd door de Meis jesver eeniging „Ad Dei Gloria" te IJmuiden, die de vereenigingen aangesloten bij den Ring Kennemerland van het Verbond van Ohr. Vrouwen en Meisjes in Nederland mede had uitgenoodigd. De samenkomst werd gehouden in de Bethlehemkerk te IJmuiden. Zr Schoch schetste met voorbeelden uit haar eigen werk in Indië, waar zij een groot deel van haar leven doorbracht, hoe de Zendings gedachte duidelijk wordt aan de Inlandsche bevolking. Het is een avond geweest, die aan hen die kwamen, zeer veel heeft gegeven. VERGADERING DER N. S. B. De Kring Kennemerland van de N. S. B. houdt a.s. Donderdag een openbare vergade ring in Thalia. Als spreker treedt op de alge meene leider ir. A. A. Mussert. UITVOERING „DE MOERBERG" Gisteravond heeft in het R.K. Vereenigings gebouw Mahustraat een feestavond plaats gehad van de Speeltuinvereniging „de Moer- berg". De gewoonte is dat „de Meerberg" in het winterseizoen een drietal avonden orga niseert. Daarvan heeft gisteravond de tweede plaats gehad. De avond die in alle opzichten goed geslaagd is werd geopend door den tweeden voorzitter, de heer J. L. Goris. Spreker zeide, dat de heer Broekhuijs we gens zijn vertrek naar Utrecht als voorzitter heeft moeten bedanken. De heer Goris bracht hem dank voor hetgeen de heer BToekhuijs voor de vereeniging heeft gedaan. Vervolgens herinnerde spreker er aan, dat a.s. Woensdag nogmaals een opvoering plaats zal hebben. Hij dankte de werkers (sters) voor hetgeen dezen gedaan hebben in het belang van den speeltuin. Hierna kwam de tooneelclub „de Moer- berg" voor het voetlicht, voor de opvoering van het blijspel in drie bedrijven: „Man en vader maar vrouw noch kind". Het stuk speelt in Amsterdam, waar een oom zijn neef komt bezoeken. Deze die geregeld financieele moeilijkheden verkeerde en door oom hier uit geholpen werd, heeft aan zijn oom ge schreven, dat hij getrouwd was en vader was van een kind. Oom komt hem op zekeren dag bezoeken en besluit drie dagen de gast van zijn neef te zijn. Nu is Leiden in last. Een schoonzuster van zijn vriend wil hem helpen door als zijn vrouw te figureeren. Ook de huls houding van zijn vriend Rosenberg gaat door voor het zijne. Door dit alles doen zich aller lei verwikkelingen voor, die de aanwezigen voortdurend lachbuien bezorgen. De spelers hebben ook alle eer van hun spel en waren allen goed in hun rol. In het bijzonder wil len wij hier noemen den heer J. Blok, die de rol van Rozenberg vertolkte en mej. A. Krij ger in de rol van Clara, de schoonzuster van Rozenberg. De tooneelclub van „de Moer- berg" heeft getoond, zich in opgaande lijn te bevinden Wij hebber de vereeniging we1 ^ens in mindere conditie gezien Er schuilen heel goede krachten in. Het publiek heeft ook wel genoten en het daverend applaus, bij het einde den spelers toegebracht, was wel ver diend. Een gezellig bal met attracties vormde een waardig slot van dezen goed geslaagden avond. Een „ijzig" gezicht op eenige visschersschepen Niet alleen op het land heerscht thans strenge vorst. Ook op de Noordzee, vooral in het kustgebied vriest het dat het kraakt. Het geen tot gevolg heeft gehad, dat een aan tal visschersschepen dik onder het ijs bedol ven uit zee terugkeerde. Het waren in het bijzonder eenige loggers en botters, die van den ijskouden storm te lijden hebben gehad. Op eenige schepen waren de stuurhut en al het touwwerk tot hoog tegen de mast met een dikke ijslaag bedekt. Het is heel mooi om te zien. Maar de vis- scherman is geen bewonderaar van deze schoonheid. Want het leven op een schip, waar alles dik onder het ijs zit is zwaar en gevaar lijk. Tweede filmavond van de Liga. „De laatste milliardair" en „Tsjapajev". Het zal wel niet vaak gebeurd zijn, dat in een bioscoopprogramma op één avond twee films hebben gedraaid, die met elkaar in zulk een groot contrast waren als die welke de hoofdschotel waren van het pro gramma, dat gisteravond de Filmliga Ken nemerland haar leden heeft voorgezet. .,De laatste Milliardair" van René Clair is vol van den besten humor, die er juist dun ge noeg is opgelegd, om naar waarde geschat te worden. Maar daarbij toch zoo rijkelijk uit gestrooid is, dat men zich van het begin tot het einde amuseert. Een leutige geschiedenis vol satire van de grootst mogelijke actuali teit. En tevens vol van de aardigste vondsten. Casinoraria, het land waarin de film speelt, is totaal verarmd, zoo verarmd dat er geen geld meer is om de ambtenaren te betalen en omdat alle inwoners ambtenaar zijn wil dit heel wat zéggen. Aan de speeltafel worden geen goud- of zilverstukken ingezet, maar allerlei nuttige en minder nuttige voorwer pen, zelfs revolvers. We zien dat als twee heeren in een restaurant een verfrissching gebruiken zij betalen met.... een witte leg horn. Ze worden niet „genept" want degene die „betaalt" krijgt twee kuikens en een ei te rug. Het ei verdwijnt als fooi in den zak van den kellner. „Tsjapajev" is een meesterwerk van de Rus sische filmindustrie en verhaalt een bloedige episode uit den strijd der rooden tegen de witten. Tsjapajev is de held van het roode leger, analphabeet, wien door het opperste gezag in Moscou een intellectueel als commis saris werd toegevoegd. Tusschen deze beide hoofdfiguren zien we eerst vele conflicten, maar tenslotte begrijpt Tsjapajev, wat de commissaris voor hem beteekent en als deze laatste naar Moscou wordt teruggeroepen, volgt er een hartroerend afscheid. Natuurlijk worden de witten verslagen. Maar Tsjapajev wordt, als hij, reeds gewond, vluchtend over een rivier zwemt, door een mitrailleurkogel gedood. Eerst werden nog zeer fraaie opnamen ver toond van sprookjesachtig-schoone sneeuw landschappen en van allerlei takken van win tersport. De voorzitter van de Liga. de heer Streng- holt, heeft de aanwezigen bedankt voor het drukke bezoek (er was geen plaats onbezet) en vervolgens in het kort den inhoud van de films geschetst. Vooral wees hij op de groote beteekenis van René Clair, den maker van De laatste milliardair", die reeds met „Onder de daken van Parijs" veel roem oogstte. NIEUWE ZAAK IN DE PARKWIJK. In de parkwijk Zeeweg opent de heer W. Cöhrs a.s. Zaterdagmiddag het sigarenma gazijn „Parkwijk" n.l. in de Elzenstraat hoek Fazantenlaan. De winkel is fraai gerestau reerd en de heer Cöhrs heeft welhaast alle merken sigaren, cigaretten en tabak voor handen, zoodat hij eiken smaak bevredigen kan. Bovendien heeft de heer Cöhrs vele rela ties, zoodat hij er ongetwijfeld in zal slagen de zaak met succes te exploiteeren. Bijleggers Het van Gothenburg naar Antwerpen be stemde Zweedsche tank-motorschip „Soya II" is gisteren als bijlegger alhier binnengeko men geassisteerd door de sleepbooten Hector en Nestor die het in de nabijheid van IJmui den opgepikt hebben. Reeds eenige dagen dreef het schip rond met defecte stuurinrich ting doch de kapitein slaagde er ten slotte in om zoo dicht mogelijk langs de kust te komen om daar de noodige hulp in te roepen Thans ligt het schip in de binnenhaven ter afwach ting van nadere instructies van de reederij en betere weersomstandigheden. Later kwam nog als bijlegger met lichte machineschade binnen het Duitsche stoomschip Trude Schiinemann. dat met hout en graan van Dan-zig naar Huil bestemd is. i IJmuiden's Bloei in 1936. Iets uit de jaarverslagen van den secretaris. Alleszins verdiend was de lof, die op de eergisteren gehouden jaarvergadering van de Vereeniging IJmuiden's Bloei de voorzitter de heer W. A, Dolleman den secretaris-penning meester den heer B. G. Schuitenmaker toe zwaaide voor zijn uitstekend verzorgde jaar verslagen. Vooral het uitvoerige verslag van de vereeniging getuigt van de groote toewij ding van den heer Schuitenmaker niet alleen voor zijn vereeniging, maar ook voor IJmui den, welks groei en bloei hem heeft verheugde welks teruggang hem leed heeft gedaan. Uit het vereenigingsverslag noteeren we het volgende: De economische en cultureele ont wikkeling onzer gemeente. De evolutie van de laatste halve eeuw heeft niet nagelaten het visscherijbedrijf in haar loop te betrekken. Leeft men in gedachten dat tijdperk door, dan ziet men Nederland sche en vreemde zeilvloten van uiteenloo- pende scheepstypen Ihngs zich heen gaan. Al deze schepen vonden een redelijk bestaan op de Noordzee, totdat de stoomvisscherij in opkomst kwam. Naarmate deze zich uitbreid de, verdwijnen de zeilscheepjes van de zee. Totdat eindelijk weinige overbleven en de meeste dezer zich van den inmiddels popu lair geworden motor voorzagen, teneinde den strijd om het bestaan te kunnen handhaven. Daarmede is vrijwel een tijdperk afgesloten dat eeuwen lang de trots der natie was en aan tienduizenden brood heeft gegeven. „Sic transit gloria mundi". De financieele zijde van deze materie is ongetwijfeld belangrijk geweest, doch kan om vele redenen nimmer de ernstige beteekenis hebben gehad van de tegenwoordige. De vroegere moderniseering van het bedrijf schiedde meer geleidelijk en in een tijd, dat de nabije vischgronden voldoende producti viteit bezaten. Thans is dat anders gesteld: In'binnen- en buitenland tracht men de middelen te vinden om de oude kip, met name de Noordzee, wel ke eens de mooie gouden eieren gaf, weer nieuw leven in te blazen. De afstanden naar de vischgronden worden voor de groote vis scherij steeds grooter, Tengevolge daarvan zijn het alleen de groote trawlers, welke nog kans op winst maken. Tevens ligt het voor de hand, dat in de naaste toekomst nog hooge- re eischen aan deze schepen gesteld zullen worden. Derhalve zullen de kwaliteitseischen nog scherper op den voorgrond treden. Waar mede dan aan de meest economisch ingerich te schepen een kans wordt gelaten om met winst te varen. Een up to date ingerichte vloot is kostbaar, doch gezien de ernst waarmede het oude niet rendeerende scheepsmateriaal wordt opgeruimd, achten wij het niet onmogelijk, dat het toch dien kant uit zal gaan. Of de motor daarbij de stoommachine verdringen zal, kan alleen de tijd ons leeren. Thans is al leen te zeggen, dat weer een nieuw tijdperk Ls ingeluid. De tijdsomstandigheden hebben dat verhaast, doch aan de evolutie onzer da gen zou het niet ontkomen zijn. In de gedenknaald van' één onzer grootste nationale werken staat de spreuk gegrift: „Werken gelukken door inspanning, niet door wenschen". IJmuiden heeft altijd harde werkers ge kend. Moge het dezen gelukken de vloot een zoodanig aanzien te geven als voor onzen tijd noodig is De vischhandel vormt de schakel tusschen vis scherij en consument. Als zoodanig zijn de belangen met de -dsscherij nauw 'erbonden doch daarnevens staan de eischen van den consument. Deze wil de visch zijner keuze en vraagt niet in de eerste plaats, of deze in een Hollandsch net gevangen is. Wil men dus eer nationale visscherij, dan heeft deze te zorgen dat de handel niet misgrijpt. Gezien de be kwaamheid van onzen vischhandel zal de distributie zeker niet traineeren. Gedurende de opkomst van IJmuiden heeft de vischhandel met groote energie relaties ge zocht en gevonden. Dat is een prestatie op zich zelf. Maar wat beteekent deze tegenover den handel der laatste jaren en nu. Moeilijkheden in alle mogelijke vormen moesten overwon nen worden. Oude relaties gingen verloren en nieuwe moesten worden aangeknoopt. Kapi talen gingen verloren of werden door buiten- landsche devaluatie geamputeerd. En toch bleef de vischhandel zich handhaven. Dat verdient respect. Temeer als in overweging wordt genomen, dat deze handel vrij alge meen op eigen risico wordt gedreven en dat enkele zwaluwen geen zomer maken. Overheidsorganen en alle die kunnen me dewerken om dezen handel op vlotte wijze te doen marcheeren, verrichten een nationalen dienst aan de gemeenschap. Met ontzag hebben wij den titanenstrijd van de plaatselijke industrie gadegeslagen. Wij hopen van harte dat de geruchten waar heid mogen bevatten dat het thans enkele dezer bedrijven wat beter gaat. Moge zulks het begin zijn van een betere en algemeene welvaart. Tijdens het bestuur van burgemeester Rambonnet bespraken wij met-B. en W. de mogelijkheid om, in werkverschaffing, een boulevard te doen aanleggen over de toppen der duinen vanaf de Semaphore tot het par keerterrein nabij de Zuidpier. B. en W. ver klaarden sympathiek tegenover dat voorstel te staan, maar konden wegens gebrek aan middelen geen andere toezegging doen, dan het voorstel aan de orde te stellen, als de fi nancieele toestand zulks toeliét. Intusschen is de algemeene belangstelling voor IJmuiden óók bij slecht weer zoo enorm toegenomen, dat gedurig rijen van autos aan de duinreep staan, welks inzitten den met veel belangstelling het spel van wind en golven gadeslaan. Deze interesse voor onze gemeente vormt een object voor economi- schen opbloei en moet daarom, als het eenigs- zins mogelijk is, bevorderd worden, Dat kan, door den aanleg van voornoemden boulevard. Dat bij handhaving van den tegenwoordi- gen toestand, de belangstelling wel spoedig verminderen zal. behoeft geen betoog. Een ander punt, dat tijdens het bestuur van onzen tegenwoordigen burgemeester is be sproken betreft een moderne aanlegsteiger voor groote zeeschepen aan de Zuidzijde van de buitenhaven. Wij hebben reeds eerder met verschillende argumenten betoogd, dat een aanlegsteiger van aanzienlijk grooter formaat en construc tie dan de thans bestaande, zeer noodig is. Daarom treden wij thans niet in herhaling, doch besluiten met de opmerking, dat de stormen der laatste maanden wel bewezen hebben dat een dergelijke aanlegplaats aan de outillage van een haven als IJmuiden niet mag ontbreken. Het vreemdelingenverkeer in onze gemeen te was onder den invloed van het aanhouden de slechte weer belangrijk minder dan de vo rige jaren. Bij ons kwamen in: 58 schriftelijke pensionaanvragen; 40 mondelinge pension- aanvragen; 8 schriftelijke en 4 mondelinge verzoeken om inlichtingen voor perm, vesti ging; 16 verzoeken om inlichtingen voor schoolreisjes en clubs; 24 algemeene verzoe ken om inlichtingen; 22 aanvragen voor prop. materiaal van andere V. V. V.'s Benevens tal rijke mondelinge informaties. Het Badleven De enkelê mooie dagen van het seizoen heb ben weer doen zien, dat het IJmuider strand bij velen populair is. Moge het seizoen 1937 dus vergoeden wat 1936 aan mooi weer te kort gekomen is. Het Roode Kruis en de Reddingbrigade ver richtten weer veel verdienstelijk werk. IJmui den blinkt in dat opzicht uit boven vele an dere badplaatsen. Moge dat door de strand- bezoekers even hoog gewaardeerd worden als door ons Aan het strand bevinden zich eenige over bodige vervallen huisjes, welke de omgeving ontsieren. Vele strandbezoekers zouden het toejuichen, als het gemeentebestuur tot ver wijdering dezer obstakels overging. Wij constateerden met genoegen, dat het passagiersvervoer naar het strand belangrijk verbeterd is Dat de weg door de geul naar de Zuidpier verbeterd wordt, is voor velen een blijde ver rassing, welke bijzonder gewaardeerd zal worden. Discontoverhooging in Frankrijk. Met twee procent. PARIJS, 28 Januari. (Havas). De Fransche Bank heeft haar dis conto verhoogd van twee op vier procent. Hooge Commissaris te Dantzig Vice-admiraal De Graaff bedankt. Onze Haagsche correspondent meldt De sep vice-admiraal J. de Graaff heeft hedPr nedpeedeeld iat hij dp benoeming tet Hooge Commissaris van den Volkenbond te Dantzig niet aanvaardt. Als voornaamste candidaat voor deze vacature wordt thans genoemd de Noor Reimer, die tijdens het plebisciet in het Saar- lid is geweest van het Plebisciet-Hof.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1