Defensiedebatten in de Fransche Kamer Critiek op de luchtmacht. Bommen in den nacht... Thijs Ijs en de drie daden van Slechtbedeeld RADII, PROGRAMMA VRIJDX"G 29 JANUARI 1937 De Fransche Kamer kwam gisteren bijeen ter bespreking van de landverdediging. De links-republikeinsche afgevaardigde Beaugitte vroeg wat Frankrijk stelde tegenover de stra tegische wegen, die Duitschland aan zijn west grens bouwt. Hij verlangde, dat in het grens gebied autowegen worden aangelegd van min stens 12 meter breed. Oud-minister de Chap- pedelaine wenschte, dat Frankrijk den ver loren tijd in de aanvulling van de oorlogs- voorraden inhaalde. De links-democratische afgevaardigde Co- quillaud vroeg, waarom men in Frankrijk zes jaar noodig had om een kruiser te bouwen, terwijl men dit in Duitschland in drie of zelfs in twee jaar doet. Spreker spoorde de regee ring aan deel te nemen aan de bewapenings wedloop. Vervolgens sprak de radicaal-socialist Potut over de moblisatie en concentratie van het leger. De grenzen moeten z.i. niet alleen wor den verdedigd door een defensie-systeem, doch ook moet de mogelijkheid bestaan van een bliksemsnel antwoorden van een plotselingen aanval. Verder drong hij aan op een verbete ring van de militaire opleiding en een verbete ring van het materieel. De Kamer zette des middags de debatten over de landsverdeding hervat, in aanwezig heid van de ministers Daladier en Cot. Que- nette. onafhankelijk republikein, sprak de meening uit, dat de Maginot-linie niet vol doende is, omdat de vijand er in het noorden omheen kan trekken daarom moet er een mobiele, sterke strijdmacht zijn, die tegen aanvallen kan doen. Er moeten talrijke aan- valswagens komen. Naar aanleiding van een opmerking van een der afgevaardigden zette minister Cot uiteen, dat hij voorstander is van het in de practijk brengen van eenheid der luchtweer in het land. Frederic Dupont van de republikeinsche federatie verweet de Fransche luchtmacht niet zoo actief te zijn als de Duitsche en Italiaan- sche. Voorts verwees spreker den minister van luchtvaart gevolg te geven aan inblazingen van het communistisch orgaan „Humanité" hetgeen minister Cot weerlegde. De radicaal-socialist Archamlbaud wees op de Duitsche en Italiaansche vlootbewapenin- gen. waarbij hij zegt een beroep te doen op den minister van marine om het noodige herstel in de Fransche marine tot stand te brengen. De onafhankelijke republikein De Kérillis trok een vergelijking tusschen de Duitsche en de Fransche bewapeningen, waarbij hij de meening uit, dat de Fransche achterstand iedere maand grooter wordt en dat de ver houding der Fransche en Duitsche luchtvlo ten dreigt 1 5 te worden. Ten aanzien van de artillerie maakte spreker opmerkingen van gelijke strekking, evenals ten aanzien van de jachtvliegtuigen, waarover het land beschikt De Kérillis zeide verder, zich wendende tot den minister van luchtvaart, het te betreu ren, dat men zoovele vliegtuigen naar Spanje had laten vertrekken. Volgens hem zijn er meer vliegtuigen aan Spanje geleverd dan de minister in de commissie voor de lucht vaart had medegedeeld. Hij bood aan een lijst van vliegtuigen en bestuurders te geven Hij betoogde, dat Frankrijk slecht op een luchtoorlog is voorbereid en ver op Duitsch land achter is. België 'Arthur Wauters opvolger van Vandervelde. Arthur Wauters, kamerlid en directeur van Le Peuple, is benoemd tot opvolger van Van dervelde, die als minister van Volksgezondheid is afgetreden. Wauters heeft de benoeming aanvaard. China Ontspanning verwacht. De Chnieesche pers bericht dat de minis ter van Financiën, Koeng, heeft medegedeeld, dat de oppositioneele generaals Jang Hoe Tsjeng en Joe Soe Tsjoeng de beslissingen van de Nanking-regeering hebben aanvaard. Vermoedelijk zullen de troepen van Jang Hoe Tsjeng en Tsjang Sjoe Liang gehoorzamen aan de bevelen van de Nanking-regeering in zake de troepen-verpjaatsingen, waardoor de communisten gedwongen worden zich naar het Noorden van Sjensi terug te trekken. Verder verklaarde Wang Tsjing Wei, dat de gezondheidstoestand van Maarschalk Tsjang Kai Sjek verbetert en dat hij binnenkort te Nanking wordt terug verwacht. Duitschland Hitier zal vernieuwing der volmachten vragen. Volgens in Nationaal-Socialistische kringen verkregen inlichtingen zouden op de agenda van de zitting van den Rijksdag voorkomen een wetsontwerp, waarbij het vertrek van vrijwilligers naar Spanje verboden wordt, en een wetsontwerp, waarbij de volmachten, die Maart 1933 aan de Nationaal-So- cialistische regeering zijn gegeven, worden vernieuwd. Ee geland Wijziging in de regentschaps bepalingen. Het wetsontwerp op het regentschap, waar van de tekst gepubliceerd is, bepaalt, dat een regentschap zal worden ingesteld ingeval een vorst den achttienjarigen leeftijd nog niet heeft bereikt of door ziekte niet in staat is zijn functie uit te oefenen, of in ieder ge val. waarin de noodzaak bestaat onder zekere andere omstandigheden de koninklijke func ties ten uitvoer te brengen. Regent zal de persoon zijn, die in de' orde der troonopvolging eerste in rang is. De regent zal niet de bevoegdheid hebben goed keuring te hechten aan een wetsontwerp, waarin de orde der troonsopvolging gewijzigd wordt of besluiten genomen worden aangaan de de protestantsche godsdienst. Wanneer de vorst jonger is dan achttien jaar en niet ge huwd, zal zijn moeder regentes zijn. Verder voorziet het wetsontwerp in het geval van voogdij over de persoon van den vorst en in het geval, dat deNvorst zekere zijner koninklijke functies kan delegeeren, waarbij bepaald is, dat de bevoegdheid om het parle ment te ontbinden niet kan worden gedele geerd, tenzij dit uitdrukkelijk door den vorst bepaald is. Noodweer voor de Portugeesche kust. Achttien scheepjes vergaan. Braziliaansch passagiersschip in wanhopige positie, Uit Lissabon, 28 JanuariDe storm, die reeds eenige dagen aan de kust van Portugal woedde, heeft zich in den afgeloopen nacht ontwikkeld tot een orkaan, zooals men hier sedert zestig jaar niet heeft gekend. De stra ten en pleinen in de lager gelegen wijken van Lissabon stonden een meter onder water, zoodat alle verkeer onmogelijk was. Het vlieg veld is onder water geloopen, zoodat het lucht verkeer moest worden stopgezet. Tusschen Leixoes en Matocinhos zijn acht tien kleine schepen gezonken. Vele aanvragen om hulp zijn binnengekomen van stoomsche pen, die averij hebben opgeloopen, oa. van de Engelsche schepen „Borodina" en „Joco- lino" en het Zweedsche schip „Edith". In de haven van Leixoes is het Noorsche stoomschip „Ingria" in aanvaring gekomen met vier lichters, die onmiddellijk zonken. Drie opvarenden vonden daarbij den dood. Het Noorsche schip dat men in de nauwe haven niet kon sturen, voer vervolgens tegen een kademuur. Daar men vreesde, dat het zwaar beschadigde schip zou zinken, is de uit 28 koppen bestaande bemanning met touwen aan land gebracht. Het Braziliaansche schip „Santos", aan boord waarvan zich 100 passagiers bevinden, heeft om hulp geseind. Het schip deelde mede, dat het stuurloos ronddrijft en in wanhopige positie verkeert. Per Radio is medegedeeld, dat de redding booten van de .Santos" door de golven zijn weggeslagen. Het schip drijft af naar de ge vaarlijke Berlengas-eilanden. Het is nog niet mogelijk geweest sleepbooten uit te zenden om het 4855 ton metende schip te helpen. Nieuwe regenval bedreigt de Ver. Staten. Schade loopt in de milliarden. Steeds grooter aantal slachtoffers. Reuter meldt uit NewrYork: Ondanks het feit, dat het water van-de Boven Ohio lang zaam terugloopt, wordt een verergering van den overstroomingsramp gevreesd, daar nieu we regenval voorspeld is en de Mississippi steeds meer water toegevoerd krijgt. Met koortsachtige haast versterkt men de dijken van de Mississippi en zelfs veroordeelden helpen hier bij de troepen en vrijwilligers. Het aantal slachtoffers van de overstroo mingsramp neemt voortdurend toe. Er zijn reeds 325 dooden te betreuren, behalve de drie honderd sterfgevallen als gevolg van de heer- schende epidemieën. Men vreest, dat nog een grooter aantal lijken zal worden ontdekt, zoodra het water peil zal zijn gedaald. Men is van meening, dat het milliarden dol lars zal kosten om de getroffen gebieden weer in orde te brengen. Te Cincinnati wordt de schade geraamd op 10 tot 15 milioen dollars en te Louisville op 100 miïlioen. De schade bedraagt, naar schatting, een half milliard dollars. iDe bewoners van Cairo (Illinois), de plaats waar Mississippi en Ohio samenvloeien, helpen de autoriteiten met de versterking der dijken. Indien de dijken zouden bezwijken zou het benedenstroomgebied van de Mississippi door een ramp worden getroffen. Uit alle staten wordt hulp ontvangen. Zeventien doodstraffen te Moskou geëischt. De dood door den kogel. Scherp requisitoir van Wysjinski. In het politieke proces te Moskou heeft Wysjinski, de openbare aan klager, tegen alle zeventien verdach ten van het z.g. „parallelle centrum" de maximale straf, de doodstraf door den kogel, geëischt. Felle taal van den openbaren aanklager. Wysjinski zeide in zijn requisitoir o.a.: Het proces heeft als een schijnwerper licht gebracht in alle meest duistere en afschuw wekkende hoeken van de Trotskistische on derwereld. Hij sprak over den verschrikkelij- ken afgrond, waarin het contra-revolution- noire Trotskisme tenslotte onherroepelijk verzonken is en zeide, dat deze beweging reeds lang tot de ergste baanbreker van het internationale fascisme is geworden. Wysjinski liet daarna de verschillende be klaagden de revue passeeren, eerst de min der belangrijke en daarna de leiders Pjata- kow, Radek en Sokolnikow, van wie hij een uitvoerige politieke biografie gaf. Na erop ge wezen te hebben dat de beklaagden zich voor ieder als een politieke partij trachtten voor te doen, verklaarde Wysjinski: Men kan er zich gemakkelijk van overtuigen, dat dit geenszins een politieke partij is, doch een bende misdadigers, die het agentschap van een buitenlandsche spionnagedienst vormt. Herinnerend aan de talrijke slachtoffers der sabotagegevallen, riep Wysjinski uit: Hier voor u zitten de moordenaars. Met deze bende moordenaars, brandstichters, roovers, spion nen, saboteurs en documentenvervalschers kan wellicht de Middeleeuwsche camorra ver geleken worden. Wysjinski gaf vervolgens een opsomming van de verschillende punten van het pro gramma van het Trotskistische anti-Sovjet centrum, o.a. samenwerking met het fascis me, openlijke erkenning van de noodzakelijk heid der restauratie van het kapitalisme in de Sovjet Unie en de these betreffende den nederlaag der Sovjet-Unie In den oorlog. Trotski's zoon van sabotage beschuldigd. De zoon van Trotski, Sergej Sedof, wordt oeschuldigd van industrieele sabotage. d.w.z. een misdaad, waarop de doodstraf staat. Zijn arrestatie is nog niet bevestigd. Vliegfuigterreur in Spanje. Een karavaan van wanhopigen trekt het gebergte in. SLEEPBOOT GEZONKEN OP DE MERSEY. LONDEN, 28 Januari. (Havas-A.NP.) De sleepboot Toxteth is gisteravond op de Mer sey gezonken. De kapitein werd gered, maar de overige vier opvarenden worden vermist. ITALIAANSOH WATERVLIEGTUIG VERONGELUKT. Donderdag is een watervliegtuig van de luchthaven Nisida in zee gestort. Een waar nemer en een werktuigkundige kwamen om. het leven, terwijl een tweede werktuigkundige gewond werd. Regeeringssucces aan het Madrileensche front. Het Westerpark bezet. Naar Havas uit Madrid meldt zijn, na den in den nacht op Donderdag ontketenden aan val de regeeringstroepen nagenoeg in het ge- héele Westerpark meester. Zoodra zij het ter rein veroverd hadden, gingen zij tot de ver sterking hiervan over, niettegenstaande het vuur der mitrailleurs en het slechte weer. De bezetting van het Westerpark stelt de regeeringstroepen in staat, de verbindingen der opstandelingen met de hospitaalkliniek te verbreken. Voor de bezetting van de hospi taalkliniek is de toestand thans kritiek. In het communiqué dat de verdedigingsraad gisteravond heeft gepubliceerd, wordt o.a. medegedeeld, dat de regeeringstroepen aan het front van Madrid in den vroegen ochtend bezit hebben genomen van een loopgraven- linie der opstandelingen, gelegen op ongeveer 300 meter van het nationaal gezondheidsinsti tuut en het gesticht Del Arno. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Met groote, flinke passen liep Thijs op de poort van het kasteel af. 't Nam niet veel tijd om bij het jongetje te komen, dat hem óók al had gezien. Eerst dacht Thijs hem gewoon voorbij te loopen, maar het ventje keek zóó droevig, dat hij dacht„Iedereen kan zien, dat, er iets aan hapert." Zien jullie zijn gezicht wel? Thijs sprak dan ook „Zeg, blijf eens even staan! Wat heb je? Ik heb nog nooit iemand gezien, die zóó bedroefd kijkt als jij. Kan ik je misschien met iets helpen? Hoe heet je en vertel eens wat er aan mankeert?" „Ach," sprak de jongen zacht, „men noemt mij altijd prins Slecht bedeeld en ik maak mij ongerust over al het gevaar, dat mij nog staat te wachten." De kunstschilder H. F. Boot. Wordt gehuldigd op zijn GOsten verjaardag. HAARLEM Vrijdag. De bekende Haarlemsche schilder H. F. Boot wordt 8 Februari 60 jaar. Deze gelegen heid zal worden aangegrepen om hem te hul digen. Het teekencollege „Kunst zij ons doel", waarvan de heer Boot de gewaardeerde voor zitter is, zal daartoe een feestavond organi- seeren. (Speciale Spaansche correspondentie). Niet licht zal iemand hier den vreeselijken nacht vergeten, toen geheel onverwachts vijandelijke vliegers een groote hoeveelheid bommen kwamen werpen op onze door pani- schen schrik bevangen stad. De duisternis was ternauwernood ingevallen en de men- schen op de dorpen rondom, waar men vroeg slapen gaat. waren ternauwernood ter ruste, of een onheilspellend gebrom deed zich in de lucht hooren en roode en groene lichtbollen, de bekende zoeklichten van het afweerge schut, vlogen overal rond. De vliegtuigen zelf waren niet te zien, maar doffe dreunende slagen en zware rookwolken, die uit de stad opstegen, lieten geen twijfel: een nieuw bom bardement was begonnen. Nu ligt ons dorpje altijd nog op 1012 K.M. afstand van de stad zelf en zoo behoefde niet noodzakelijk hier direct gevaar te bestaan, maar wie be schrijft onzen schrik, toen het vervaarlijke gebrom maar steeds dichter ook bij ons kwam en we opeens de vliegers, op geringe hoogte, direct boven ons hadden. Een regen van lichtere brandbommen, gelukkig weinig scha de aanrichtend, kwam tegelijkertijd op ons neer, en daarop volgden dan ontzettende slagen, blijkbaar van bommen van groot for maat, die de huizen op hun grondvesten de den schudden, boomen ontwortelden enz. Als versteend stonden de menschen op straat, zich afvragend, of zij het volgend oogenblik nog zouden leven, of dat het vreeselijk moordtuig ook hen treffen en wegvagen zou. Niemand verroerde zich, een indrukwekken de stilte heerschte dra weer, slechts het thans weer verre gebrom van de wegvliegende ma chines werd gehoord. Enkele menschen had den een paar waardelooze voorwerpen bijeen gezocht, haast allen waren in nachttoilet met haastig omgeworpen shawls en mantels, maar niemand lette op deze dingen. Toen het ra zende gebrom had opgehouden en men weer waagde te ademen, zag men overal rook en vlammen en verder bleeke en ontdane ge zichten. Een groote karavaan van menschen trok naar het gebergte, vooral veel moeders met zuigelingen sloten zich aan. In een oogwenk was ons landgoed, dat boven het dorp ligt, zwart van menschen. Nog sprakeloos van den doorgestanen schrik vielen in ons huis de ouden van dagen sidderend neer, terwijl de allerkleinsten schreiend met hun bezorgde moeders iedere ruimte vulden. Licht kon nog steeds niet worden gemaakt, want door de open schouw zou het naar buiten stralen en de vliegers, die nog altijd in de buurt waren, weer kunnen aanlokken. Toen eindelijk met veel moeite eenige melk- fleschjes warm waren gemaakt en de klein tjes. die in de hun vreemde omgeving luid schreeuwden, tot bedaren gebracht, hielden wij het binnenshuis niet meer uit, waar al die oude menschjes steeds weer opnieuw schrokken bij ieder geluid en ons in het don ker met-bevende handen vastgrepen. Buiten leek het een kalme nacht, zacht glanzend stond de maan aan den hemel, maar op de anders zoo verlaten velden zat onder lederen boom weer een troepje vluchtelingen, de meesten met beddedekens omgeslagen, spra keloos in de lucht te staren, terwijl als een donkere streep een lange karavaan tegen het achter ons liggend gebergte opklom om den nacht door te brengen. Wij klimmen op een naburigen heuvel om van bovenaf een blik op de als in een vuurzee badende stad te werpen. „Daar begin het weer", zegt een on zer en jawel, een donderende slag, en nu lijkt het wel of de heele stad in vlammen op zal gaan. Het petroleumreservoir schijnt ge troffen, het is alsof de wereld vergaat, de vlammen slaan tot aan den hemel, gedragen door een zware rookzuil; niettegenstaande den afstand meent men den gloed te voelen. Nog een ander reservoir, grooter dan dit, moet er bestaan en daarop schijnen de vlie gers thans hun bommen te richten. Bom op bom hoort men ontploffen. Gelukkig vallen er vele in zee, maar de andere? Zou er nog iets van de mooie stad overblijven? Haast een ieder heeft ginds familie of vrienden en is in den geest met hen. Eindelijk tegen den morgen houdt het geweld op; de machines verdwijnen en het knetteren der machinegeweren wordt ook minder, alleen vlammen en rookzuilen blijven nog. Langzaam gaan ook onze bezoekers heen, maar niemand denkt meer aan den slaap. Als geradbraakt door alle verschrikking van den vreeselijken nacht ondernemen de menschen den terugweg en nog lang wijlen onze ge dachten bij hen. Bestaat er wel iets zoo vree- selijks als een bombardement? C. B. ADMIRAAL FOERSTER ZAL EEN BEZOEK BRENGEN AAN AFRIKA. De vroegere conjpiandant van de Duitsche vloot, admiraal Foerster, zal binnenkort een studiereis maken naar Afrika om de vesti ging van Duitsohers te bestudeeren. Hij zal o.a. een bezoek brengen aan de vroegere Duitsche kolonies aan Oost- en Zuidwest Afrika. TOESTAND VAN KROONPRINS MICHAëL VOORUITGAANDE. De gezondheidstoestand van kroonprins Michaël van Roemenië blijft vooruitgaan. Men verwacht, dat de prins tegen het einde der week het bed zal kunnen verlaten. „HET VADERLAND GETROUW". HAARLEM Vrijdag. B. en W. van Haarlem hebben vergunning verleend aan de Vereeniging van Oudstrijders der Zee- en Landmacht uit Nederl-Indië „Het Vaderland Getrouw" tot het houden eener collecte in deze gemeente op Maandag 1, Dins dag 2, Woensdag 3, Donderdag 4 en Vrijdag 5 Februari a.s. De opbrengst is bestemd om aan oud-militairen, weduwen en weezen een uit- keering te geven om in hun onderhoud te kun nen voorzien. BAL-MASQUé „JACOB VAN LENNEP". HAARLEM Vrijdag. Het Maandblad „Jacob van Lennep", offi cieel orgaan van de Haarlemsche Tooneel- vereeniging van dien naam kondigt voor Woensdag 3 Februari het jaarlijksche bal- masqué van „Jacob van Lennep" aan, in alle zalen van het clubgebouw van den Haarl. Ke gelbond in de Tempeliersstraat. Een groote, versterkte Jazz-band en een Accordeon-or kest, zullen het feest opluisteren. De jury bestaat uit de heeren J. D. Voskuyl Jr., K. Visser en J. H. Wesseling. H. F. Boot. In eenige zalen van het Stedelijk Museum te Amsterdam wordt in Februari een ten toonstelling van werk van den heer Boot ge houden. In Maart volgt een tentoonstelling in de expositiezaal van het Frans Hals Mu seum te Haarlem. Daar komt dan een deel van de werken die eerst te Amsterdam te zien waren, maar verder wordt deze verza meling met andere stukken van zijn hand aangevuld. De heer Boot, die vroeger jarenlang be stuurslid van „de Onafhankelijken" is ge weest, is- thans nog secretaris van de Fede ratie van Beeldende Kunstenaars. CHR. FILMCOMITé Maandag 1 Februari wordt in gebouw „St.- Bavo", Smedestraat, een filmavond gegeven, georganiseerd door bovengenoemd comité. Gedraaid zal worden de bekende film van de K-18, „20.000 mijlen over zee". Het bijpgrogramma, dat in verband met de lengte van de hoofdfilm slechts kort kan. zijn, vermeldt o.a. een zeer mooie geluidstee- kënfilm in kleuren, nl. .JjUllaby Land" (Droomland). ZATERDAG 30 JANUARI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-Uitzending. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.2)0 De Ramblers, voordracht en gram.pl. 12.00—1.45 Gram.pl. 2.00 Filmpraatje. 2.15 „Me lody Circle". 2.40 „De boschplan-tentoonstel- ling", causerie. 3.05 Vervolg concert. 3.15 Schaakpraatje. 3.30 Gram.pl. 4.10 Economische lezing. 4.30 De Flierefluiters. 5.00 Gram.pl. 5.40 Literaire lezing. 6.00 Orgelspel m.m.v. soliste. 6.30 „Uit Filmland". 7.00 Westfriesche uitzen ding. 7.30 Bijbelvertellingen. 8.00 Herh. SOS- Ber. Nieuwsber. A.N.P., VARA-Varia. 8.15 „Buikspreken, spinnen en muggen", gevar. programma. 9.00 Viool en piano. 9.12 Voor dracht. 9.25 Trompet en orgel. 9.40 Radiotoo- neel. 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 VARA-Groot- ork-est. 11.00 Berichten. 11.05—12.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-Melodisten en Gram.pl. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 KRO- orkest. 3.05 Kinderuur. 4.05 Gram.pl. 4.15 Ver volg KRO-orkest en Gram.pl. 5.30 Gram.pl. 5.45 Voor Kath. Padvinders. 6.15 Gram.pl. 6.20 Joum. weekoverzicht. 6.45 Gram.pl. 7.00 Be richten. 7.15 Causerie over Maria Lichtmis. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten. A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Overpeinzing met muzik. omlijsting. 8.30 KRO-orkest, KRO-Melodisten en solist en gram.pl. 10.30 Berichten A.N.P. Gram.pl. 10.40 Filmpraatje. 10.55 De KRO-Boys. 11.3012.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 8.409.00 Sportverslag. 11.05 „Drama for everybody", causerie. 11.20 Orgelspel. 11.50 Trio-concert. 12.50 Gram.pl. 1.20 Sportverslag. 1.40 Commodore Grand-orkest. 2.20 Zang en cello. 3.20 Treise en zijn Mandoline-orkest m. m.v. solist. 3.50 Orgelspel. 4.20 Declamatie. 4.40 Het BBC-Northern orkest. 5.35 Joe Loss en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.35 Sportnieuws. 6.50 Welsch intermezzo. 7.05 Callander's Senior orkest. 7.50 Radiojournaal. 8.20 Het Boyd Neel Strijkorkest. 9.20 Berichten. 9.40 Variété. 10.40 Declamatie. 11.00 De BBC-Zangers. 11.20 Henry Hall's Hour. 11.50 Berichten. 12.00—12.20 Henry Hall's Music Makers. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 en 12.35 Gram.pl. 1.35 Zang. 1.50 en 3.20 Gram.pl. 5.50 Derveaux- dansorkest. 8.20 Viool en piano. 9.05 Straat- burgsch Kathedraalkoor, solisten en Omroep orkest. 11.20—12.35 Goldy-dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 SA-Marine-orkest. 7.50 Saarbrücker Amusementsorkest. 11.20 Silez. Philh. orkest, 12.20 Wörtmüller-kwintet. 1.35 Gram.pl. 3.20 Omroepkleinorkest en solisten. 5.50 Zang. 6.50 Gram.pl. 7.20 Rijkszending. 9.5011.20 Omroep- dansorkest en accordeon-duo. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Klein- orkest. 1.50 Gram.pl. 3.20 J. Schnyders' orkest. 4.20 Kamermuziek. 5.20 Gram.pl. 6.20 Dito. 7.20 Piano-recital. 8.20 Cabaret. 9.20 Omroepklein orkest. 10.30 Gram.pl. 11.3512.20 Omroep orkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Salon orkest. 1.50 Gram.pl. 2.23 Symphonie-conc. m. m. v. solisten. 4.20 Gram.pl. 4.35 J. Schnyders' orkest. 5.35 Gram.pl. 6.35 Plano-recital. 6.50 Zang. 7.05 Piano-recital. 7.20 Viool-recital. 8.20 Omroeporkest. 8.50 Radiotooneel. 10.30 Om- roepdansorkest. 11.20—12.20 Gram.pl,

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3