BEVERWIJK De noodtoestand in den tuinbouw. Op glad ijs. De nieuwe veilingvoor schriften. Zooals wij reeds berichtten, heeft de Ne- derlandsche Groenten- en Fruitcentrale tal van nieuwe voorschriften omtrent het veilen van tuinbouwproducten gegeven. De Ver- eenigde Veilingen hebben sommige voor schriften reeds toegepast De proef, die genomen is in de Binnenvei- ling. heeft geen bevrediging gebracht. De kooplieden vinden het vreemd, dat zij nu in plaats van per kist of per bos, per K.G. moe ten taxeeren. Dat is echter een kwestie van gewoonte en dat zal dus wel inburgeren. Algemeen vreezen de koopers, dat door het veilen per kilogram, de lust om te bossen bij de tuinders zal gaan ontbreken bij de veelal lage prijzen, zoodat de handel niet meer de oude Beverwijksche bossen prei, rabarber en asperge zal hebben aan te bieden, maar een algemeen Nederlandsch artikel per K.G. De besturen zullen daarmede rekening moe ten houden en zoolang mogelijk het bossen moeten animeeren. De veilingscommissie zag zich dus Dinsdag 1.1. wel voor een moeilijke taak geplaatst. Aan den eenen kant de eiseh van de Ned. Groen ten en Fruit Centrale, aan den anderen kant de tuinders en de koopers, die graag houden wat zij hebben. Nu is het vreemd, dat niet de tuinder, die de voorschriften niet nakomt, wordt ge straft, maar de veiling. Doch doet de veiling niet. wat voorgeschreven is, dan wordt fei telijk de tuinder gestraft door inhouding van den steun of intrekking van de erkenning. De maatregelen dringen zich dus van twee zijden op. Men zal dus moeten beginnen met uitvoe ring te geven aan de voorschriften, doch te gelijkertijd niet ophouden zijn bezwaren kenbaar te maken. De veilingcommissie zal vermoedelijk voor de verschillende producten de oplossing zoeken als volgt: Andijvie kan evengoed per K.G. en per tal worden geveild, als per kist. Het minimum gewicht per 100 stuks wordt nader bekend Asperges. Hoewel de bos is ingeburgerd kan zoowel los. als gebost, per K.G. geveild worden (5 K.G. per bakje). Bezwaren a. De tuinder moet wegen en per kist het gewicht opgeven. b. De vraag naar de Beverwijksche bos Duinasperges zal verminderen. Aardbeien, frambozen en kruisbessen. Op de speciale aardbeienveiling wordt reeds per K.G. geveild. Voor het binnenland zou men een vast gwicht kunnen vaststellen, bruto voor netto bijvoorbeeld. Amazone en Deutsch Evern zonder dop 3 K.G. aardbeien met dop en Moulin Rouge zonder dop 2% K.G. Aardbeien in doosjes, gelijk gewicht per krat maken en opgeven. Bezwaren: a. de tuinder moet de sloffen en kratten wegen, wat tot dusverre niet behoefde te ge schieden b. aardbeien hebben een zeer varieerend gewicht, b.v. bij het vullen van kleine doos jes. de gewichtsverschillen tusschen kasaard- beien of koudegrond aardbeien, aardbeien met dop of aardbeien zonder dop, kleine aardbeien of grove aardbeien, zoete Fransche of andere soorten enz. enz. Dat krijgt de tuinder te verzorgen wanneer hij gelijk ge wicht wil aanvoeren. Het artikel wordt ten slotte per doosje aan het publiek verkocht. Prei. Aan te voeren, per bos. doch met ge lijk gewicht in de kisten. De tuinder zou vrij moeten zijn, om het gewicht van de kisten te stellen naar de zwaardere of lichtere kwaliteit van de prei, b.v. zware prei tot 14 a 15 K.G.. lichtere prei 12 of 13 K.G. per kist. Veilen geschiedt per K.Gdoch de bos blijft behouden. Om de kisten gelijk te maken, zal men eens een kleiner of afwijkend bosje moeten maken. Dat acht de veilingscommis sie geen bezwaar. Wel doen zich de volgende bezwaren gelden: De aanvoerder moet gaan wegen, hij krijgt dan wel het juiste gewicht uitbetaald, maar de handel per bos raakt weg. Men gaat nu per K.G. verkoopen, wat door den handel weer per bos wordt uitverkocht aan klein handel en publiek. Het gevaar bestaat, dat de tuinder, uit gemakzucht, vooral wanneer de prijs om het minimum draait, het bossen zal achterwege laten, hetgeen door het bestuur als een alge meen nadeel wordt gezien. Bij de algemeene bezwaren wordt daarop nog nader gewezen. Boerekool. Er zal een vast gewicht van 6 K.G. worden vastgesteld. Voorloopig wordt geveild per K.G. Later wellicht weer per kist, wanneer men aan het vaste gewicht is ge woon geraakt. Bezwaren: Boerekool bij nat weer of droog weer, bij vorst, met sneeuw en ijs, het geeft alles ge wichtsverschillen en natuurlijk de noodige reclames over het gewicht. De praktijk had ook hier den meest verstandigen weg gewe zen, door per kist te veilen. MARKTBERICHTEN. Andijvie per K.G. 913 cent. Koolrapen per zak f 0.75. Wortelen per K.G. 3 cent. Bieten per K.G. 3V2 cent. Aardappelen, klei, per K.G. 2%—5% cent. Spruitjes per K.G. 812 cent. Boerenkool per K.G. 23 cent. Roode kool per K.G. 3V2 cent. Savoije kool per K.G. 2V23Vfe cent. Uien per kilo 2V2 cent. Prei per K.G. 34% cent. Sla per kist f 2.50. Pieterselie per bos 4 cent Selderie per bos 5Vz cent. Export tot een minimum beperkt. De devaluatie kan een lichtpunt zijn. Over den noodtoestand in den tuinbouw zijn in deze crisisjaren kolommen vol geschreven. Men heeft erin kunnen lezen, hoe zwaar de tuinbouw vanaf 1931 jaar in jaar uit onder de gevolgen van de economische crisis zwaar te lijden had; hoe men zelfs gesproken heeft van een „stervenden tuinbouw", die zich niet lan ger te weer kon stellen tegen de felle slagen van de wereldontwrichting. Ieder jaar werden de klachten menigvuldiger en feller, het werd tenslotte een noodkreet van een bedrijf, dat zoo diep wortelt in de historie van het aloude Kennemerland. Het jaar 1936 is voor den tuinbouw zeker wel het meest ongunstige jaar geweest. Uit de omzetcijfers, die wij reeds publiceerden, bleek, dat de opbrengst van tuinbouwproducten aan de gezamenlijke veilingen van f 1.338.174 in 1935 was gedaald tot f 1.253.016. Alleen bij de Vereenigde Veilingen neemt men reeds aan, dat de tuinders in het afgeloo- pen jaar f45.000 minder aan aardbeien en f 25.000 minder aan groenten hebben ont vangen. Bergafwaarts. In 1930, het laatste jaar voor de crisis, was de totale omzet nog f 2.087.579. Het eerste cri sisjaar kwam, 1931, en terstond deed een ge weldige daling zich gelden. De omzet bedroeg in dat jaar f 1.870.507, dat was al ruim een half millioen gulden minder. Van toen af is het met de financieele uitkomsten van het tuin bouwbedrijf snel bergafwaarts gegaan, men oordeele1932 f 1.451.381; 1933 f 1.189.573; 1934 f 1.467.812; 1935 f 1.338.174. De bloemenveiling „Centrum" ontkwam evenmin aan den druk der ongunstige om standigheden. De omzetten waren van 1932 tot 1935 respectievelijk: f278.107; f233.731; f242.282 en f235.546. Het laatste jaar vertoon de een kleine opleving. In 1936 was het omzetcijfer namelijk geste gen tot f 258.230. Vergeefsche hoop op de clearing. Natuurlijk heeft men middelen beraamd, om den tuinbouw van dentotalen ondergang te redden. Er is van alle zijden aan den patiënt gedokterd; men heeft hem omringd met goed bedoelde teedere zorgen, maar tenslotte had men hem zoo ingebakerd, dat hij dreigde te verstikken. De tuinbouw werd gekneld in een keurslijf van allerlei bepalingen en men kneep hem schier den adem af. En den tuinder er bij. In talrijke tuindersgezinnen is de nood zeer hoog gestegen. Er zijn ons tuinders be kend, die voorheen ongetwijfeld tot de wel gestelde burgers gerekend konden worden. Nu maken zij den zwaren gang naar de openbare instellingen van weldadigheid voor eên paar gulden steun. Maar dan moet hij wel eerst volkomen zijn aangepast. Welnu, het levenspeil van de tuin ders is aangepast, zelfs tot ver beneden het „ethisch minimum" zooals dat heet. Nochtans is het evenwicht niet bereikt. Wat er- dan moet gebeuren? Men heeft de hoop gevestigd gehad op verruiming van den export. Beverwijk heeft geen exportmarkt, al thans neit van groenten. Maar, zoo redeneert men, wanneer het in andere tuinbouwcentra, als het Westland, de Langendijk e.a„ weer mogelijk is de producten uit te voeren, dan zal dat aan de binnenlandsche markt ten goede komen. Het product moet worden geruimd en het moet worden opgegeten. De tuinder kan niet voortgaan zijn producten te telen voor de vuilnisbelt en 's winters naar de armbesturen te loopen. Export dus. Bij het Centraal bureau van de veilingen hebben vooral de vertegenwoordigers van de standorganisaties aangedrongen op verrui ming van de exportmogelijkheden. Men had hoop op het nieuwe clearingsverdrag met Duitschland. Wat is er van terecht gekomen? Niets. Misschien werd het nog slechter, dan het onder de oude bepalingen was. In ieder geval is deze hoop volkomen de bodem inge slagen. Uitkomst door de devaluatie? In den loop van 1936 werd de devaluatie van den gulden een feit. Wij hebben ons toen ter stond tot den directeur van de Vereenigde Vei lingen, den heer W. de Groot, gewend met de vraag of deze monetaire maatregel ook een gunstigen invloed voor den tuinbouw tot gevolg kon hebben. Een positief antwoord was natuurlijk niet te geven, omdat niemand in staat was te voorspellen, wat de gevolgen van den regeeringsmaatregel zouden zijn. Wij vonden de zaak belangrijk genoeg, om den heer De Groot nogmaals naar zijn mee ning te vragen, temeer, omdat de gevolgen van den gewijzigden toestand op monetair ge bied zich scherper zijn gaan af teekenen. De directeur deelde ons mede, dat er eeni- ge grond is voor een voorzichtige optimisti sche verwachting. In de eerste plaats ontvangen de exporteurs natuurlijk voor hun groenten en andere tuin bouwproducten meer guldens dan voor de de preciatie het geval was. Er zijn evenwel nog andere factoren in het spel, die er op wijzen, dat tenslotte ook de tuinbouw deel kan heb ben in de opleving, die zich zoo hier en daar voordoet. Daarbij kan gewezen worden op een stijging in de prijzen van het veevoeder, waardoor waarschijnlijk verscheidene landbouwers, die zich in de laatste jaren meer en meer op den teelt van tuinbouwproducten hebben toege legd, weer tot hun eigenlijke branche zullen terugkeeren. Ook de prijsnoteering voor de bloembollen, onder meer voor gladiolen, ver toont een stijgende tendenz en dit zal tot ge volg hebben, dat weer meerdere akkers met bollen zullen worden beplant. Een en ander zal kunnen leiden tot een inkrimping van den teelt van tuinbouwproducten, waardoor er op de markt wat meer ruimte zal komen. Het is dus niet onwaarschijnlijk, dat op deze wijze bezien, de devaluatie van den gulden tenslotte toch ook nog een opleving in den tuinbouw mogelijk maakt. Dé tuinbouw in Kennemerland staat aan het begin van een nieuw jaar. Het is te hopen, dat 1937 eindelijk eenig licht zal brengen in de ge zinnen van het nijvere tuindersvolk, dat onder groote zorgen gebukt gaat. De tweede uitvoering van Kennemerland. Goede opvoering van „Moppie". Een comedie, noemde Jan Everwijn zijn too- neelstuk „Moppie", dat de Rederijkerskamer „Kennemerland" Donderdagavond voor een vrij goed bezet Kennemer Theater voor het voetlicht bracht. Een betere naam was mis schien niet te bedenken, want achtereenvol gens geniet men een stukje blijspel, dan wordt het je reinste klucht, vervolgens verwijlt men even in den romantischen tijd met melo-dra- matische effecten en tenslotte raken we bij den .thriller" verzeild met de entourage van twee boeven en evenveel agenten. Alzoo trok de dramaturgie in nagenoeg al haar geledingen aan het oog voorbij, beurteling stilte en groote vroolijkheid in de zaal verwekkend. Deze too- neelmatige „hors d' oeuvre" heeft Kennemer land op smakelijke wijze opgediend en het publiek heeft het zich wel laten smaken. Het heeft genoten van deze rare geschiedenis en dat kwam mede, omdat de oude rederijkers kamer-met-het-jonge bloed er zoo goed in was. Dat begon al, toen de heer P. Stevens zijn entree maakte als Van Epscheuten, een sullig man, door zijn ega gerangeerd als een spoor wagen, die wordt afgestooten. Hij bereikte zijn hoogtepunt, toen hij onder de adellijke pan toffel wist weg te glippen. Het publiek had plezier in hem en hij in zijn rol, want zijn spel was in deze tooneelen zeer goed. Mevr. M. HoflandVellekoop had in Cesarine, zijn vrouw, een zeer goede rol gevonden. Uitstekend van opvatting en, zoo de schrijver het wilde, een tong als een dolkmes. Zij gaf dit type gaaf en volkomen in stijl. Wij vonden dit van Mevr. Hofland een zeer verdienstelijke pres tatie. Mej. J. Smits had een juiste opvatting van Eva, met een heel mooi moment in III. waarin ook de heer Ph. Braun als Eddy een groot aandeel had. Deze rol is wat vlak en daarom niet gemakkelijk te spelen. De heer Braun wist er uit te halen, wat er in zat. Moppie, om wie het stuk eigenlijk draait, was een mooie creatie van Mej. Chr. van Veen. Zij voelde de rol goed aan en speelde vooral in III uitstekend. Dan was er een vlot gespeelde Tonia. de dienst bode van Mej. M. Smits en een meubel van een huisknecht, droogkomiek gespeeld door den heer C. Reehorst. De heer P. Fiege was de gentleman-boef. Hij maakte er een zeer verzorgde zwendelaar van en het was geen gering staaltje van zijn kun nen, om na den voortreffelijk gespeelden pseudo-jonker ook nog te doen gelooven, dat hij als een soort van staatsvijand no. 1 en kidnapper van professie door de situatie dwaalde. De heer J. Hofland was boef no. 2, die een sportje lager op den boevenladder stond. Dat kwam in zijn spel voortreffelijk tot uiting. Het gezag, dat de duistere gebeurtenissen tot opheldering bracht, was vertegenwoordigd dooi de heer en P. Wokke als de hoofdagent, die zijn boekje niet alleen gebruikte om er in te schrij ven, maar ook om er uit te „spieken" en J. Dee als de agent. Het publiek toonde zich wel voldaan over het gebodene en aan het slot was er dan ook een zeer langdurig applaus. In de beste stemming begon het bal, waar voor Roemer's Band de dansmuziek leverde. „Kennemerland" kan met genoegen op dez tweede uitvoering terugzien. UITVOERING GYMNASTIEKAFDEELING VAN HOOGOVENSTATEN. In het K.S.A.-gebouw heeft de gymnas- tiekafdeeling van Hoogoven-Sta ten, onder leiding van den heer H. van Wijnen en mej Rie Boogaard, gisteravond een welgeslaagde uitvoering gegeven. Na den opmarseh en den vlag'gegroet, open de de heer A. Roggeveen met een kort woord van welkom, speciaal aan de afgevaardigden van andere turn vereen igingen. Hij gaf verder zijn voldoening te kennen over de groote be langstelling voor dezen avond, en wekte de aanwezigen op om zich als lid of donateur der vereeniging op te geven. Begonnen werd met een aantal aardige oefeningen van de kleuterklas, gevolgd door toestellen en vrije oefeningen voor de jon gens. Hier werd keurig en in een vlot tempo ge werkt. Ook de vrije oefeningen van de jongste meisjes, en de brug voor de oudste meisjes, werden tot in de puntjes uitgevoerd. Bij de vrije oefeningen en brug voor hee- ren. werd uitstekend werk verricht. Met een vlot dansje door de dames op een Mazurka van Chopin werd het gedeelte voor de pauze besloten. De ringoefeningen door de verschillende af- deelingen waren een goede inzet van het tweede gedeelte. Zeer mooi was het knotszwaaien van de dames. Op de muziek van „Herbstweisen" van Waldteufel werden de oefeningen soepel en toch regelmatig uitgevoerd. Het werk getuigde van serieuze oefening, waarvoor mej. Boogaard en den heer Van Wijnen fceker een woord van hulde toekomt. De oudste meisjes voerden hierna twee aar dige dansjes uit op „Hei 't was in de Mei" van Cath. van Tussenbroek en een Gavotte! Het werk van de dames aan de brug was keurig verzorgd. Ook de heer en verrichtten aan het hoogrek uitstekende prestaties. Een mooi nummer vormden de groepen van de heeren. Met rhytmische gymnastiek onder leiding van mejuffrouw Boogaard werd het pro gramma gesloten. Alhoewel S. S. H. zich nog slechts drie maanden op deze sport toelegt, waren de verrichtingen opmerkelijk goed. Tusschen de nummers door deden enkele leden acrobatische oefeningen. Mej. R. Boogaard en de heer Van Wij nen ontvingen aan het einde van den avond ieder een bloemstukje. Zoo is ook deze uitvoering van S. S. H. weer een succes geworden waarop bestuur, leiders en leden met voldoening kunnen terug zien. Rest ons nog te vermelden, dat de heer Roemer de pianobegeleiding en de heer Ul- rich de gramofoon en geluidsinstallatie ver zorgde. Een huurstaking uit solidariteit V R IJ D A" G 29 J A N U A R T 1937 In het zoogenaamde „Pruys- dorp". Ontslagkwestie de oorzaak. De bewoners van de huizen in het zoogenaamde „Pruys-dorp", gelegen tusschen den Hoflandcrweg en den Heemskerkerweg, weigeren sedert enkele weken de huishuur te beta len. Deze „huurstaking" vond haar oorzaak in het ontslag van den man, die tot opzichter over deze woningen was aangesteld en die zijn taak blijk baar tot volle tevredenheid van de huurders vervulde. De huurstaking be rust dus op solidariteitsoverwegingen. De woningen, die gebouwd zijn aan de Grensstraat, de Dierluststraat, een gedeelte van de Kerkstraat, de Hofdijkstraat en den Heemskerkerweg, vormden een blok, dat in den volksmond bekend staat als het „Pruys- dorp", zoo genoemd naar den bouwer P. P. Pruys. Thans zijn deze woningen het eigen dom van de Naacnlooze Vennootschap „Ja- nuarius" gevestigd te Rotterdam. De heer P. H. S. Satony werd aangesteld als beheerder van deze woningen. Hij was tevens belast met het innen van de huren. Eenige weken ge leden werd dezen man ongevraagd ontslag verleend. De huurders achtten dit ontslag ongemoti veerd. Zij kozen de partij van den ontslagen opzichter en weigerden aan den inmiddels aangestelder. opvolger de verschuldigde huur bedragen ter hand te stellen. De bewoners komen in actie. De huurders, die het met deze ontslag kwestie niet eens waren, kwamen in een ver gadering bijeen ter bespreking van de te voe ren actie. Er werd uit hun midden een com missie gevormd, die de gerezen kwestie met de directie van de N.V. „Januarius" zou be spreken. Donderdagavond werd in café „De Vriend schap" opnieuw een bijeenkomst gehouden waarin de commissie rapport van haar be vindingen zou uitbrenger). De belangstelling van de zijde der huurders was zeer groot. De heer E, de Ruyter bracht verslag uit van de bevindingen der commissie en daaruit bleek, dat de met de directie ge voerde besprekingen niet tot eenig resultaat hadden geleid. Het ontslag bleef gehandhaafd, zoodat in de situatie geen enkele wijziging was gekomen. Het vermoeden werd geuit, dat de directie van de bouwmaatschappij zich gewend heeft tot het gemeentebestuur, want alle „huur- stakers" hadden intusschen een brief ontvan gen van B. en W., waarin de betrokkenen over hun optreden werden onderhouden. Ongeveer negentig procent van de bewo ners, die zich solidair met den ontslagen op zichter hebben verklaard, is namelijk werk loos. De heer E. de Ruyter deelde vervolgens mede, dat de commissie een onderhoud heeft verzocht met den wethouder van Sociale Zaken, den heer N. J. Out, dat werd toe gestaan. Klachten over de woningen, Verscheidene huurders maakten van deze gelegenheid gebruik om klachten van allerlei aard over de woningen tot uiting te brengen Men drong er op aan, dat aan de huizen gron dige verbeteringen zouden worden aange- braoht. Aan den nieuwen opzichter, die de verga dering bijwoonde, werden talrijke vragen ge- Vrienden automobilisten, Pas op ons en op u zelf, Wees liefst heel om twaalf uur binnen, Niet in 't ziekenhuis om elf. Als men vragen mocht; hoe vaart u? Zeg dan: met heel kalme vaart. Want veel meer is mij mijn leven, Dan een paar minuten waard. Iedereen zal u beamen. Dat uw auto prachtig rijdt. Maar het ding doet onbeholpen Als het noodgedwongen glijdt. Loopt uw auto op de gladheid, Neem er dan geen loopje mee, Want een auto is een auto En per slot geen arreslêe. En wanneer u door het glijden Aan het „brokken maken" gaat, Komt u niet alleen persoonlijk, Maar komt ook berouw te laat. Wie zich op glad ijs moet wagen. Doet dat met voorzichtigheid. Dat mag waarlijk dubbel gelden, Als u in uw wagen rijdt. Spaar uw auto en u zelve, En ons in het algemeen. Glijd, als het zoo glad als nu is, Er niet gladjes overheen. P. GASUS steld. Het kon niet uitblijven, dat nu en dan de discussies een persoonlijke strekking dreig den aan te nemen, maar het dient te worden gememoreerd, dat de voorzitter, de heer N. Pannevis, die de vergadering met vaste hand leidde, er op resolute wijze voor zorgde, dat het dien kant niet uitging. Velen hebben over de zaak nog het woord gevoerd, ook de ontslagen opzichter. Tenslotte heeft de heer E. de Ruyter er nog eens op aangedrongen solidair te zijn en te blijven in deze zaak. Zoolang van de zijde der directie geen be vredigende oplossing wordt verkregen, zullen de huurpenningen wekelijks worden gereser veerd. Na afloop van deze besprekingen heeft men onderling plannen voor de voortzetting van de actie ontworpen. Jaarvergadering van „Plan West". Een vruchtbaar vereenigingsjaar. De Winkelier?<"ombinatie „Plan West" hiel»1 in het gebouw ..Odeon" haar jaarvergadering De voorzitter, de heer W. Akse, memoreerde in zijn openingswoord, dat het afgeloopen jaar voor de vereeniging niet ongunstig was. De reclame, die gevoerd werd, is de grootste geweest, welke „Plan West" ooit organiseerde Voor 1937 uitte spr. den wensch, dat het za kenleven zich zal herstellen. Met het werk van „Plan West" zullen in ieder geval de za ken van haar leden gebaat zijn. Hij hoopte voorts, dat de niet-leden in het rayon tot de combinatie zouden toetreden. De vereeniging zal ook blijven aandringen bij de overheid op de verbetering van het aanzien in dat deel der gemeente, waar de „Plan-West"- winkels gevestigd zijn. Daarna bracht de penningmeester, de heer C. Tabak, het financieel verslag uit. Uit de cijferreeks bleek, dat in 1936 door de winkeliers 1.278.100 zegels waren aangekocht voor een bedrag van f 6390.50 (In 1935 werden 1.135.400 zegels gekocht.) De ontvangsten wa ren in totaal f 7737.92. De uitgaven bedroegen f 7579.36. Het nieuwe boekjaar opende met een saldo van f 158.56 Het reservefonds bezit thans f 140. Op de 2298 zegelboekjes werd een bedrag van f 4596 uitgekeerd. (In 1935 werden 1723 boekjes ingeleverd.) Op 87 boekjes werd een extra-uitkeering van f 3 gedaan en op 47 boekjes in de maan den November en December f 5. De boottocht naar Oud-Valkenveen vergde een bedrag van f 995.76, de autotocht kostte f 212.50, voor het St. Nicolaas-kinderfeest werd f 225.57 uitgegeven. Het jaarverslag van den penningmeester werd onder applaus goedgekeurd. In de controle-commissie werden benoemd de heeren J. Korsman en C. Steeman. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer E. van Rookhuizen, bleek, dat het aan tal leden op 1 Januari 60 was, tegen 56 in het daaraan voorafgaande jaar. In het verslag werd voorts melding gemaakt van den welgeslaagden boot- en autobustocht naar Oud-Valkenveen. Het bestuur heeft er voor geijverd, dat Plan -West-zegels ook op tabaksartikelen gegeven mochten worden. De Minister heeft op dit verzoek afwijzend be schikt. Ook de St. Nicolaascampagne en het St. Nicolaaskinderfeest zijn prachtig geslaagd. Het verslag van den secretaris eindigde met een woord van dank aan de bestuursleden voor hun ijverigen arbeid. Zoowel den secretaris als den penningmees ter werd dank gebracht voor hun arbeid. Bij de bestuursverkiezing werd de heer E. J. van Rookhuizen, die zich op aandrang van het bestuur weer herkiesbaar stelde, bij ac clamatie als secretaris herkozen. Ook de aftredende bestuursleden, de heeren G. Kors. H. Scheerman en J. Tervoort werden herkozen. Bij de rondvraag von de heer E. van Rook- huinzen nog eens gelegenheid om den leden te wijzen op de groote voordeelen van de ze gels, die niet alleen waarde hebben voor het publiek maar ook voor de winkeliers. Het is natuurlijk gebleken, dat de mensehen gaarne koopen in de zaken, waar men de „Plan West"-zegels vrijwillig verstrekt. De voorzitter sloot daarna met een woord van dank de vergadering. /CUEEP/ T'JEINCENjS HOLLAND—AMERIKA LIJN. Blommersdijk, 27 v. Rott. te Philadelphia. Leerdam, 25 v. Rott. te New-Orleans. Springfontein (thuisr.) 28 v. Antwerpen en pass. (v.m.) Vlissingen. Randfontein (uitr.) 27 v. Dar-es-Salaam. Boschfontein (uitr.) 28 v. Port Natal. Jagersfontein (uitr.) 28 te Antwerpen. Lochkatrine, 27 v. Rott. te Vancouver. Narenta, Rott. n. Vancouver via Swansea p. 27 Dungeness. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk, 27 v. Amsterdam n. Hamburg. Gaasterkerk (uitr.) 27 v. Colombo. Grootekerk (uitr.) 27 van Manilla. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk, 28 v. Rott. n. Bombay via Ant werpen HOLLAND—AMERIKA LIJN. Boschfontein (uitr.) 28 van Port Natal. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen, 28 v. Vlaardingen n. Narvik. Stad Haarlem, 28 v. Rott. n. Porto Ferr. Stad Dordrecht, 27 v. Bona te Middelsbro Voor Rott.-Vlaard. Stad Arnhem 27 v. Bona n. Middlesbro. HOLLAND—AUSTRAUë LIJN. Aludra (uitr.) p. 26 Gibraltar. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom (uitr.) p. 28 Dungeness. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Orion 27 v. Amst. te Kopenhagen. Calypso Derindje n. Amst. 20 te Algiers. Mars 28 v. Venetië te Triest. Pluto 28 v. Velsen te Amsterdam. Bennekom 28 van Antwerpen te Amst. Colombia Amst. n. W.-Indië p. 28 St. Michaels. Aurora 28 van Hamburg te Amsterdam. Alkmaar 26 v. Alica n. Pisco. Ceres Bourgas n. Amst. p. 28 (4v.m.) Lydd. Merope 27 v. Amsterdam te Curacao. Ulysses 27 v. Bourgas te Varna. Vesta 27 v. Catania n. Messina. Amazone 26 v. W.-Indië te New-York. KON. HOLL. LLOYD. Salland 28 v. Amst. n. B.-Ayres. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca, 27 v. Rott. te Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kedoe, (thuisr.) p. 27 Perim. Kota Radja, 28 v. Beira te Tjilatjap. Blitar, 28 v. Rott. n. Batavia. Sibajak, (uitr.) 28 te Marseille. Soekaboemi, (uitr.) 28 te Antwerpen. Palembang, 28 v. Rott. n. Hamburg. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Ben venue, Japan n. Rott. p. 27 Gibraltar. Clytonieus, Batavia n. Londen en Antwerpen pass. 28 Dungeness. Glenapp, Dairen n. Rott. p. 27 Gibraltar. Teucer, Rott. n. Japan 28 v. Singapore. Menestheus, Japan n. Rott. 27 v. Hongkong. Alcinons, 26 v. Amsterdam te Hamburg. Philoctetes, Japan n. Rott. 27 v. Kobe. Flintshire, Dairen n. Rott. 27 te Shanghai. Glenshiel, Dairen n. Rott. 25 te Singapore. Prometheus, Liverpool n. Macassar 27 v. Aden. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Salabangka (thuisr.) 28 v. Suez. Simalser (thuisr.) 27 te Belawan. Bengalis (uitr.) 27 v. Belawan. Enggano (uitr.) p. 27 Ouessant. Deklading verloren. Het Dinsdagavond alhier gepasseerde Fin- sche stoomschip „Elsa-S" rapporteerde gedu rende de reis van Hernösand voortdurend stormweer te hebben gehad waardoor een ge deelte van de deklading verloren is gegaan Reparaties uitgevoerd. Het den 19e December van het vorige jaar van Antwerpen alhier binnengekomen Rus sische stoomschip „Karna" heeft bij de werf der Firma Verschure Co. te Amsterdam be langrijke reparaties ondergaan en vertrok Woensdagavond weer naar Hamburg. IJzerverscheping. Het Nederlandsche stoomschip „Pluto" arri veerde Woensdagavond van Amsterdam aan het Hoogovenbedrijf om een lading ijzer in te nemen, bestemd voor een Oostzeehaven. De eerste reis aanvaard. Het Nederlandsche motorschip „Maet- suijeker" heeft na twee keer een proeftocht op de Noordzee gemaakt te hebben, thans de groote reis aanvaard en vertrok Donderdag middag naar Nederlandsch Indië. AANGEKOMEN. 27 Januari: Trito s.s. Fowey Poseidon sa. Hamburg 28 Januari: IJstroom m.s. Leith Soya II s.s. Gothenburg Trude Schünemann s.s. Danzig VERTROKKEN. 27 Januari: Alfred Jones m.s. Hull Congonian m.s. West Afrika Deucalion s.s. Hamburg Trajanus s.s. Hamburg Rhein sa Hamburg Orpheus sa. Kopenhagen Ilse s.s. Rotterdam Karna s.s. Hamburg 28 Januari: Serooskerk s.s. Hamburg Salland s.s. Buenos Aires Maetsuijcker m.s. Batavia PRESIDENT ROOSEVELT CANDIDAAT VOOR NOBELPRIJS VOOR DEN VREDE. HAVANA, 28 Januari. (HavasA. N. P.). Het kabinet heeft een motie goedgekeurd, waarbij de president der Vereenigde Staten, Roosevelt, wordt aangewezen als candidaafc van Cuba voor den Nobelprijs voor den vrede. BURCERLIJKE STAND HAARLEM, 28 Januari. Ondertrouwd 28 Januari: B. de Jong en F, P. S. de Bruijn; A. Duim en C. E. Monsma; D. J. A. Geluk en J. Kruijer; C. van Groos en J. C. A. Pfaff; C. van Zijp en A. D. van Zon. Getrouwd 28 Januari: J. A. Wullings en D. G. van Santen; F. S. Muller en M. Stenfert Kroese. Bevallen 27 Januari: J. L. Moonen—Roe- kens„ z.; E. van Soelen—Hagen, d. Overleden 26 Januari: F. J. Donia—Edens, 70 j.. Orionweg; E. v d Werffv Essen i., Ged. Schalburgergracht, A B. Weeni Schotersingel; G. Koelemij, 42 j., Gen. Boi ,a- straat; D. A. A. C de Jong, 18 j„ Hazepaters- laan; P. de Vries—Betzema, 26 j., Cheribon- straat; 27 Januari: H. A. Hutte—v. Klaveren, 59 j„ Prinsessekade.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5