HET NIEUWE AVONDBLAD 3 22e JAARGANG No. 76 DINSDAG 2 FEBRUARI 1937 IIMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS. BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN15 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regeJ meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Gratisi Onpvallenverzekering voor betalende abonnes. - Levenslange ongeschiktheid 600.— overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet of oog ƒ200.—, beide leden duim f 100.—één lid duim ƒ50.—, alle leden wijsvinger ƒ60 J '3 TmgeT f 15'~' te.de" anderen vinger 5.-, arm- of beenbreuk 30.-, enkelbreuk f 15— polsbreuk S 15— Opvarenden van visschers-, marinevaartulgen enz. f 400.- bij verdimkingsdood dooi on0eval tijdens de vaart, tot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. De Rede van Hitier. Een groot deel van de Zaterdag gehouden rede van den Duitschen Führer en Rijkskan selier Hitier betreft de binnenlandsche aan gelegenheden van Duitschland. Hij heeft dooi den Rijksdag zijn volmachten voor vier jaar laten verlengen en onder veel applaus vol doening geuit over hetgeen zijn régime in zijn eerste vier bewindsjaren heeft bereikt, waar na hij over het nieuwe Vierjarenplan heeft uitgeweid en zich definitief onttrokken aan het Verdrag van Versailles met de verklaring „dat Duitschland zijn rechtsgelijkheid vol tooit en de handtekeningen intrekt, welke ln 1919 geplaatst werden onder de verklaring- van zijn schuld aan den oorlog". Hieraan heeft de Duitsche dictator toegevoegd: „De periode der verrassingen is thans beëindigd". Ten aanzien van het koloniale vraagstuk, meer speciaal met betrekking tot Spaansch Ma rokko, heeft de dictator verklaard dat Duitschland jegens de landen, die het geen koloniën hebben afgenomen, ook geen kolo niale eischen heeft. Het bolsjewisme heeft hij opnieuw gekenschetst als een gevaar voor ge heel Europa, daarmee van inzicht verschillend met den Engelschen minister van Buiten- landsche Zaken Eden, die het in zijn langza merhand gewijzigde methoden, bevestigd door Stalin's processen tegen Trotsky's linkervleu gel, als de Russische bewindsvorm ziet. Vredelievende verklaringen ten aanzien der overige mogendheden volgden, met nadruk ten aanzien van Frankrijk „waarmee Duitsch land een strijd, menschelijkerwijze gesproken, niet denkbaar acht" en ook in het bijzonder betreffende België en Nederland, waarvan Duitschland „bereid is de neutraliteit te ga randeeren". Hij zeide ook dat Duitschland niet geïsoleerd is en niet naar een Isolement streeft; het is bereid loyaal mede te werken aan de oplossing van allerlei Europeesche problemen. Over zijn bewapening heeft het alleen zelf te beslissen. Deze opsomming bevat de hoofdpunten uit de rede. Natuurlijk werd er ook in gepolemiseerd, ln hoofdzaak met Eden, ter rechtvaardiging van eigen standpunten. Dit openbare debat van de staatslieden der groote mogendheden vinden sommige menschen zeer belangwek kend, maar het is niet de hoofdzaak. Wij hebben nu achtereenvolgens, binnen een dag of tien, redevoeringen van Eden, Blum en Hitier te hooren en te lezen gekregen, Delbos is er al weer op gevolgd en straks komt Mus solini waarschijnlijk wel weer aan de beurt. Ieder besteedt een flink deel van zijn betoog aan een rechtvaardiging van eigen stand punt. En vele menschen in het buitenland gaan daarover onderling disputeeren, hetgeen veelal sterk beïnvloed wordt door hun per soonlijke Duitsche, Fransche, Engelsche, Ita- liaansche sympathieën. Maar met dit soort gedisputeer komt men j tenslotte geen stap verder. Voor ons Neder landers zoowel als voor de bevolkingen der andere landen is de belangrijke vraag niet: „wie heeft er vandaag of morgen gelijk met zijn argumenten?" maar: „wanneer worden deze groote machten het nu eindelijk onder ling weer es' ergens over eens?" Het klinkt erg nuchter, nietwaar, maar dat is tenslotte de zaak waar wij allemaal belang bij hebben. Verzekeren zij ons, dat zij ieder voor zich in hun. eigen land den toestand zoo prachtig ontwikkeld en geregeld hebben, dan kunnen we dat met minder of meer geloof aanhooren, maar logischerwijze volgt onze vraag: „En wanneer komen de heeren nu eens aan Euro pa toe?" Door de verdeeldheid in Europa, zich uitend in enorme bewapeningen, vroeger on gekende handelsbarrières en een daaruit voortvloeiende permanente stemming van wantrouwen tusschen de staten onderling, worden immers alle volken voortdurend be nadeeld en bedreigd! Wij zouden aanmerke lijk grooter bewondering hebben voor al deze staatslieden der groote mogendheden als zij dat nadeel en die bedreiging door onderlinge samenwerking ophieven. Het is daartoe niet voldoende dat zij allen op hun beurt vrede lievende woorden spreken, zeggen dat zij geen moment van plan zijn een oorlog te ontkete nen en zich inmiddels steeds zwaarder blijven bewapenen. Daar schieten we niet mee op. Hitier nu heeft geen bepaalde voorstellen gedaan om Europa te helpen herstellen. Wel heeft hij gezegd „dat de kwestie der bewa peningen in haar geheel moet worden onder zocht", hetgeen van Fransche zijde ook be toogd is. Hij heeft ook verklaard: „De vrede is ons hoogste goed; Duitschland zal alles doen om aan de verwezenlijking daarvan me de te werken". De Fransche minister Delbos is daar blij mee en verklaart zich even bereid: „onder voorwaarde dat zulk een poging niet tegen een derde gericht is, want het zou gevaarlijk zijn van de internationale gemeenschap een volk Van 200 millioen zielen (het Russische volk) uit te sluiten". Wat houdt dit nu in? Blijft het weer verder bij redevoeringen? Als de Russische vraag tenslotte het eenige bezwaar voor overig Europa zou moeten we zen, om tot onderlinge toenadering en sa menwerking te komen, dan zou men daaruit moeten afleiden, dat de Russen Europa ver deeld en dus verzwakt zouden houden zon der eenigen actieven ingreep hunnerzijds alleen maar door hun aanwezigheid. Waaruit men .weer zou moeten afleiden, dat het op die wijze de Russische regeering, als dit ten minste haar tegenwoordig „ideaal", is, wel erg gemakkelijk zou worden gemaakt. Inderdaad doen Eden, Hitier en Delbos in vredelievende uitingen en in „toegestoken handen" niets voor elkaar onder. Maar in bewapening doen zij ook niets voor elkaar onder. R. P. IJMUIDEN IJmuidensche trawlers in Grimsby. Onze overburen zeer verwonderd over hun vangsten. Gedurende de korte periode, waarin de visch in IJmuiden zeer goedkoop was, be zocht, 'zooals men weet een aantal IJmui densche trawlers de haven van Grimsby, om aldaar hun geluk te beproeven. Öf dit den be trokken reederijen voordeel heeft opgeleverd weten we niet, wel is ons bekend, dat de schepen alle met groote vangsten aldaar aan de markt kwamen, De opvarenden van de trawlers, die in Grimsby zijn geweest, waren vol bewondering voor de groote schepen die ze daar gezien hebben. Het lag er vol trawlers, -waarbij vergeleken de IJmuidena-ren een heel poover figuur maakten. Maar de Engelschen waren vol bewondering over de groote vang sten en over het feit, dat onze landgenooten met hun kleine scheepjes zelfs tot 60 gr. N,B. visehten. Velen wilden noch het een, noch het ander - gelooven. Men dacht, dat onze schippers met overgenomen visch aankwa men. Of onze schippers er in geslaagd zijn, de Engelschen te overtuigen van de waarheid is ons niet bekend HULL EN GRIMSBY. In Engeland is er steeds veel belangstelling voor gegevens, betrekking hebbende op de resultaten der visscherij van de beide Hum- ber-havens Hull en Grimsby, die elkaar den eere-naam van grootste visschershaven dei- wereld betwisten. Uit onderstaande gegevens blijkt, dat Huil, dat wat de omzet betreft op de tweede plaats staat, bezig is snel in te loopen. Grimsby: 43 millioen pond meer, maar 93;000 minder dan het vorig jaar. Huil: 100 millioen pond meer en 126.000 meer dan het vorig jaar. Gemiddelde opbrengst per pond in Grimsby 2.34 d. v.j2.54 d.), Huil 1.17 d. (v.j. 1.31 d.) GEEN DUITSCHE TRAWLERS MEER IN ABERDEEN? Het heeft in Engelsche visscherij kringen de aandacht getrokken dat er dit seizoen niet als voorheen Duitsche trawlers dn Aberdeen komen markten. Als ze er al eens binnen komen is het om de kuit ter markt te voeren De visch nemen ze meer naar de Heimat. Is de door de .Duitschers gevangen visch niet meer geschikt voor de markt te Aber deen? De president van de Fish Trade Association Bailie W. P. Milne beantwoordt deze vraag ontkennend. Deze deskundige schrijft het wegblijven der Duitschers toe aan de voor hen ongunstige wisselkoers. Elk pond sterling zou in Duitschland slechts 11 shilling opbrengen, in verband met de koers en de 10 procent réchten. Indien dit zoo is, is het inderdaad niet te verwonderen, dat er geen Duitschers meer in Aberdeen komen. NOG MEER SCHADE. Behalve de reeds gemelde schade heeft de Bergen IJm. 16 een net en een bord ver loren. De Flamingo IJm. 42 had eenige schade aan de bezaan. VERHOOGING UITGAANDE VRACHT TARIEVEN. Naar alle Zuid-Amcrikaansche havens. Door de Ouward Continental Brazel Freight Conference wordt aan verladers naar Pernambuco, Bahia, Rio de Janeira en Santos medegedeeld, dat de uitgaande vrachttarieven zij herzien en dat volledige mededeelingen dienaangaande op verzoek worden verstrekt, door de bij de conferentie aangesloten maat schappijen. In Nederland door den Koninklij ke Hollanadsche Lloyd. Aan verladers in alle havens tusschen Ham burg en The River Minko en verladers in de Fransche Middellandscbe Zeehavens tusschen Port Vendres en Nice naar alle zee- en rivier havens in Argentinië, Uruguay, Paraguay, tus schen Montevideo en Bahia, alle hierboven- genoemde havens inbegrepen, wordt mede gedeeld, dat de uitgaande vrachttarieven zijn 'herzien! Volledige mededeelingen worden op verzoek verstrekt door de bij de conferentie aangesloten maatschappijen. In Nederland door den Koninklijke Hollandsche Lloyd en Van Nievelt, Goudriaan en Co's Stoomvaart- Mij. (RotterdamZuid-Amerika Lijn). (Alg. Handelsblad). De „Kennemer Zangers" jubileeren. Feestconcert ter gelegenheid van le lustrum. A.s. Zondagavond zal de „Kennemer Zan gers", het onder leiding van den heer P. Grin Jr. staande mannenkoor, met een feest concert in de groote zaal van het Patronaats gebouw zijn eerste lustrum vieren. Al bestaat het ensemble nog slechts 5 jaar, een korte spanne tijds vergeleken met som mige in den dienst der zangkunst vergrijsde plaatselijke koren, de levensloop der Kenne mer Zangers is er niet minder bewogen om geweest. Het koor werd 27 Augustus 1931 opgericht en men koos zich tot dirigent den heer Jan Beider, die reeds spoedig, op 19 November d.a.v., de leiding aan den heer P. Grin Jr. overgaf. Deze wist op het eerste concours, waar de zangers aan deel hamen (het con cours van den Noord-Hollandschen Bond, dat te IJmuiden werd gehouden) met dezen Benjamin al dadelijk een mooi succes te boe ken; zij legden nl. beslag op een eersten prijs in de derde afdeeling mannenkoren. In hetzelfde jaar (1932) bezochten de zan gers een concours te Utrecht en zagen ook daar hun optreden met een eersten prijs be kroond. Het jaar daarop toog men vol goe den moed naar Noord-Scharwou, het land zoo gul bezongen door Dirk Witte. Of het 'kwam door datzelfde lied is ons niet bekend, maar de worp naar de zoo fel begeerde lau weren kwam slechts tot een tweeden prijs. 1933 bracht voor de Kennemer Zangers echter een gelukkiger gebeurtenis, immers in het najaar kwam een fusie tot stand met het mannenkoor „De Vereenigde Zangers", eveneens een ensemble onder leiding van den heer Grin. Dit laatste koor had zich en kele maanden vroeger van de „Kennemer Zangers" afgescheiden, maar keerde thans als verloren zoon weer bij de oude vereeni- ging terug. Ondanks deze ledentransfusie was de animo niet zoo groot meer en er kwamen in het leven van de vereeniging maanden van neergang; zoo hevig zelfs, dat men niet meer studeerde: het koor sliep den winterslaap, ook in den zomer! Totdat.December 1935 het ontwaken bracht. Slechts aarzelend begon men wederom te studeeren, in 't eerst slecihts met 10 leden. Langzamerhand groeide en groeide het koor en voelde men zich sterk genoeg om weer eens aan een wedstrijd te kunnen deelne men. Directeur Grin had den dirigeerstok ook weer opgenomen en vol goeden moed wierp de herborene zich in den strijd: Vaassen bracht in 1936 met een eersten prijs een ver diende belooning voor ijverig studeeren. Meermalen heeft de „Kennemer Zangers" medewerking verleend aan concerten van andere vereenigingen en natuurlijk zelf ook uitvoeringen gegeven. Het ensemble telt thans 48 leden, waarvan de heer van Boerum het eenige lid. is, dat van de oprichting af de vereeniging is trouw gebleven. Het koor wordt thans bestuurd door de heeren: J. Butter, voorz., J. de Jong, secr.; J. Timmer, penningmeester, van Boe rum, Van Raan, Morlang en Kroon, com missarissen. Het jubileumconcert. Op het feestconcert voert de „Kennemer Zangers" een programma uit, dat zeer zeker aan een jong koor eisöhen stelt, nl. De Gra vers (Olman), Een Vrouw (Koop), Omhoog (Heinze), De Zoekers (Koop) en Door 't Woud (Leo Smeets). Het enkele maanden geleden opgerichte „Kennemer Dameskoor" debuteert dezen avond met twee liederen van Cat'h. van Rennes en Sterrennacht van Storch. Ook van dit ensemble is de heer Grin de leider. Het Arb. Mandoline-orkest „Excelsior", dir. Jo'han B. Kok, is de „Dritte im Blinde" in het Patronaatsgeboufw. Het zal enkele werken voor mandolineorkest spelen. Het slot zal komen in den vorm van de populair Schone blaue Donau-wals van Johan Strauss, uit te voeren door vrouwen koor. mannenkoor met mandoline-orkestbege leiding, het geheel onder directie van den' heer Grin. Ongetwijfeld zullen velen Zondagavond dezen jubileumavond bijwonen. W. BONTE-AVOND NIEUW HOSANNA. De Chr. Zang vereeniging Nieuw Hosanna, directeur de heer S. Wiersma, geeft a.S. Don derdagavond een bonte-avond in het Herv. Vereenigingsgebouw. Opgevoerd zal worden de klucht „Het Slip pertje", l DE SCHEEPVAART VOOR ONZE HAVENS IN DE MAAND JANUARI. Voor de Hoogovens zijn in de maand Janu ari aangekomen 17 zeeschepen waarvan 7 met erts, 3 met steenkolen en 1 met oud ijzer, terwijl 6 schepen aankwamen om ijzer te laden. Het begin van-het jaar was dus slecht, maar verleden jaar kwamen er in Januari maar 18 schepen aan, waarvan 11 met erts en geen een met kolen. Ook toen vertrokken 6 schepen met ijzer. Voor de papierfabriek te Velsen. kwamen 8 schepen aan, n.l. 4 met hout. 3 met cellulose en 1 met houtstof, tegen verleden jaar 3 schepen, alle met cellulose. Voor IJmuiden kwamen in Januari aan 20 zeeschepen, waarvan 1 met ijs, 1 met stuk goed, 2 om post en passagiers in te nemen, 2 om te reparee-ren en 8 als bijlegger. Ver leden jaar kwamen in die maand 11 zee schepen aan, waarvan 1 met ijs en 1 met harii g. In totaal zijn dus voor de havens alhier aangekomen 45 zeeschepen, tegen verleden jaar 32, dus thans 13 schepen meer. CHR. NAT. WERKMANSBOND. De Chr. Nat. Werkmansbond in de ge meente Velsen organiseert Dinsdag 2 Februari een openbare vergadering in de zaal van den heer Jeiminga, J. P. Coenstraat. Als spreker treedt op de - heer J. Strating van Utrecht, „met een woord van hart tot hart". JUBILEUM ZR. E. DE WILDE. Op 15 Februari a:s. zal het 12y2 jaar ge leden zijn dat Zr. E. de Wilde werd aange steld als wijkzuster bij het Witte Kruis alhied. Tot Maart 1936 was Zr. de Wilde in dienst in IJmuiden, sindsdien te Velsen als opvolg ster van Zr. Pos te-ma. In den loop der jaren heeft Zr. de Wilde in honderden gezinnen met liefde en toe wijding haar taak verricht. Het zal haar daarom op haar jubileumsdag zeker niet aan belangstelling ontbreken. UITVOERING DUBBELMANNENKWARTET ^EXCELSIOR". Het dubbelmannenkwartet „Excelsior" directeur de heer S. Wiersca geeft Woensdag avond een uitvoering in het Herv. Vereeni gingsgebouw. Een tooneelclub verleent medewerking. VOOR DEN- -POLITIERECHTER De vechtende zwagers. We maakten er laatst melding van, hoe twee zwagers of eigenlijk gewezen zwagers te IJmuiden in een gevecht waren geraakt en een hunner knock out was geslagen. De officier eischte toen tegen dengene, die de knockout op zijn geweten had, een maand gevangenisstraf, maar de politierechter velde nog geen vonnis, omdat verdachte beweerde, dat hij getuigen kon bijbrengen, die het begin van den strijd hadden gezien en zouden kun nen getuigen, dat hij geen aanvaller, maar verdediger was geweest; nu was niet geheel duidelijk, hoe het gevecht was begonnen, om dat elk van hen den ander de eer van den eersten klap toebedeelde. Nu waren de twee getuigen verschenen, maar het licht, dat zij lieten schijnen was nog minder dan een nachtpitje en de officier was dan ook van oordeel, dat hij den eisch van een maand gevangenisstraf moest handha ven, gezien den ernst dei' mishandeling: de geslagene had 14 dagen in 't gasthuis gele gen. De verdachte vroeg of het geen voorwaar delijke straf kon worden, waarop de politie rechter zei, een reclasseeringsrapport te zul len aanvragen. Hoe het afloopt, zullen we dus over eenige weken hooren. Op visite. We hadden heden drie verhalen aan te hooren over personen, die op visite waren geweest en als gevolg daarvan voor den po- 1 litierechter moesten verschijnen. Eerst was het een acrobaat, wien het in de acrobatiek niet naar wensch ging; daar was ook al de klad in, naar hij beweerde, en omdat hij er bij zijn vader thuis ook al uitgesprongen was wegens kunsten, waarvan zijn vader niets moest hebben, buitelde hij naar het steun- bureau toe. Daar vandaan zweefde hij naar het stadhuis en toen weer terug naar 't Pro veniershuis, maar al die acrobatiek leverde hem geen cent op en onze artist kreeg honger. Helaas was hij geen hongerkunstenaar en daarom wilde hij een uiterste poging wagen om aan geld te komen. Hij stapte naar het stadhuis, regelrecht naar de kamer van den wethouder, klopte aan en trad binnen. Maar zoo eenvoudig mag men een wethouder niet bereiken; men moet behoorlijk aangediend en toegelaten worden, anders zouden, zei de officier, burgemeester en wethouders wel den heelen dag met de deur op de knip moeten zitten om te beletten, dat een ononderbroken stroom bezoekers bij hen zou binnenkomen. De wethouder nam er dus geen genoegen mee, dat de acrobaat zoo bij hem in de kamer kwam en zei, dat deze moest vertrekken, maar dat deed hij niet, denkende „j'y suis, j'y reste". De wethouder drukte op een bel en er kwam een agent, die den bezoeker naar buiten zou werken, wat ook al niet zoo gemakkelijk ging, ofschoon de acrobaat voorzichtigheidshalve zijn handen in de zakken van zijn jas stak; hij was bang voor zijn eigen spierkracht. Natuurlijk kwam hij buiten de deur en nu voor den rechter. De officier wilde den in- dringerigen bezoeker 14 dagen gevangenis straf zien opleggen, maar de rechter maakte er 14 dagen voorwaardelijk van, omdat het de eerste kromme sprong was, dien de artist had gemaakt en honger een scherp zwaard is. De tweede visite betrof een jongen man, die zijn oom kwam bezoeken en de onschuldige vraag deed of deze niemand wist die zijn aqua rium wou koopen. Niet dat hij dat zoo graag kwijt wou, maar zijn moeder had er op te gen, dat er een petroleumlampje onder brand de, ten behoeve van de exotische visschen. Dat had zoo'n aangename verhouding tusschen moeder en zoon geschapen, dat de laatste ten huize van oom verklaarde er niets om te ma len of zijn moeder gezond bleef of niet. Oom achtte een goeden voedingsbodem aanwezig, om wat meer haat te zaaien en vroeg of neef er bij gelegenheid zijn moeder op wou wijzen, dat zij geen oude koeien uit de sloot moest halen en tante deed ook een d-uit in 't zakje door te verzoeken namens haar aan neefs moeder te vragen geen praatjes over tantes dochter rond te strooien. Maar ziet, dat pakte verkeerd uit. Oom en tante hadden gedacht: „Neef heeft grieven tegen zijn moeder; wij kunnen onze grieven er -bij leggen, dat zal hem aangenaam zijn". Maar neef wilde er niets van hooren, dat anderen wat zeiden van de moeder, wier be staan hem, zoo hij beweerd had, onverschil lig was. Hij gaf oom een klap op het hoofd. De familie sprong op en neef retireerde naar een hóek van de kamer, en passant een thee pot op den schoorsteen omgooiende, In den hoek ging neef zijn armen als molenwieken bewegen tegen een vermeenden aanval en eenige theekopjes werden graakt, die op een rekje te pronk stonden. „D'r uit!" brulde oom en meef ging niet. „D'r uit! d'r uit!" Neef ging steeds niet, maar vertrok eerst toen oom met een pook kracht aan zijn woorden kwam bijzetten. Neef vertelde het even anders dan oom en tante en zei, dat hij niet uit de kamer was gegaan, omdat vier hem vasthielden en de staart van den hond kwam ook niet voor zijn rekening, want tante had hem met den hond op het hoofd willen slaan. Echter achtte de Officier mishandeling, vernieling en huisvredebreuk aanwezig, voor welk drietal misdrijven 8 dagen gevangenis straf werd geëisoht. Nadat de waarde van de theekopjes, vol gens oom drie gulden en volgens neef 35 cent de zes, door den politierechter was begroot op f 2, waarin de staart van den hond ook eenigszins verdisconteerd was, zei de rechter, dat neef 14 dagen zou moeten zitten, als hij' niet binnen een maand f 2 aan oom betaalt of als hij binnen 6 maanden iets anders doet, wat onbehoorlijk is. De derde bezoeker, die zijn visite met straf moest bekoopen, was een boerenknecht uit Weesperkarspel, die een al te natten Oude jaarsavond had gehad. Verloofd met een Duitsch dienstmeisje te Heemstede, had de mevrouw van het meisje goed gevonden, dat de verloofde op Oudejaarsavond op visite zou komen, wat gezellig was voor het meisje, omdat de familie uit ging. Mevrouw gaf toestemming voor het bakken van oliebollen en het ledigen van een flesch witten wijn. De verloofde, dorstig aangelegd-, dronk, vóór hij op visite kwam, in een café twee fleschjes stout en ging toen aan den witten wijn, maar één flesch was hem wat weinig en hij dook uit den kelder nog een fl-esöh rooden wijn op, die eveneens ver dween. Aangezien het -meisje zich al misse lijk had gegeten aan de oliebollen, nam de verloofde den wijn vrijwel alleen voor zijn rekening. Toen hij huiswaarts zou gaan, was hij dan ook verre van brandschoon, wat niet weg nam, dat hij er nog een paar citroen-bitters overheen nam, ter viering van het nieuwe jaar. Maar toen zwaaide hij in zulke sier lijke bochten over de straat, dat een agent het maar beter vond hem mee te nemen naar 't bureau, waar bij fouilleering nog een flesch vermouth met een kurketrekker in zijn zak gevonden werden en dait bracht hem voor den rechter, want die had hij uit het huis, waar zijn meisje diende, meegenomen. Hij wist er niets meer van, imaar 't zou wel zoo wezen, zei hij. De Officier vroeg voor den diefstal 14 da gen gevangenisstraf, maar de Politierechter wilde in aanmerking nemen, dat het oude jaarsavond was geweest en de verleiding groot, waarom f 10 boete werd gegeven. DUITSCHLAND—NEDERLAND (6—1). Uit Dusseldorf: Alhier is een tafeltennis- landen wedstrijd gespeeld tusschen Duitsch land en Nederland. Van onze landgenooten kon alleen Ganon met 2118, 2118 van Filebom winnen, zoodat Nederland dezen wed strijd met 6—1 verloor.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1