Uit het Buitenland SVOROL De schulden van de Oostenrijksche Heimwehr. Het minste tandbederf Delbos' antwoord aan Hitier. Thijs Ijs en de drie daden van Slechtbedeelc Instantlne RADIO PROGRAMMA DINSDAG 2 FEBRUARI 1937 Eden beantwoordt vragen in het Lagerhuis. Duitschland heeft ten aanzien van Marokko geen verdrag geschonden. Britsche regeering steeds bereid met Berlijn te onder handelen over de algemeene ontwapening. Eoöelamd Eden beantwoordt vragen in het Lagerhuis. In het Britsche Lagerhuis heeft het lid van de Labourpartij, Noel-Baker, minister Eden gisteren gevraagd, of hij de verzekering wilde geven, dat geen verbod van het ver trek van vrijwilligers naar Spanje van kracht zal worden alvorens het controle-systeem in werking zal zijn getreden. Eden antwoordde hierop, dat hij wenschte dat dit verbod zoo spoedig mogelijk in wer king zal treden en dat de controle enkele da gen later zal volgen, doch aan zijn wenschen wordt niet altijd voldaan. In antwoord op een vraag van Arthur Hen derson. verklaarde Eden. dat de regeering overtuigd is, dat Duitschland geen verdrag ten aanzien.van Spaansch Marokko heeft geschonden. Inzake het verbod aan de Brit sche commissie van onderzoek van het vlieg veld Melilla te bezoeken, zeide de minister te gelooven, dat hier sprake is van een alge- meenen regel. Vervolgens vroeg Noel Baker of de Vol kenbond niet te kort was geschoten in zijn plicht de minderheden in Dantzig te bescher men. Eden antwoordde, dat in Dantzig geen sprake is van 'n minderheid in den algemeen gebruikte zin van dit woord. In Dantzig is een Duitsche minderheid tegenover een Duitsche meerderheid. Eden zeide verder, dat de regeering steeds bereid is met Duitschland te onderhandelen over de algemeene ontwapening. Henderson vroeg of de regeering voorne mens was Duitschland te verzoeken weer deel te nemen aan de ontwapeningsconfe rentie nu het de gelijkheid heeft teruggevon den. waarvoor het in 1933 de conferentie verliet. Eden antwoordde: Ik geloof, dat het huis wel weet dat niets ons zoozeer zou vol doen ais een terugkeer van Duitschland tot de conferentie. Vlootbesprekingen met Duitschland. De Duitsch-Engelsche besprekingen aan gaande een qualitatief verdrag in aanvulling op het Duitsch-Engelsche vlootverdrag. van Juni 1935 zijn op het Britsche departement van buitenlandsche zaken hervat Socialisten weigeren samen werking met de communisten. Op een buitengewoon partijcongres heeft de sociaal-democratische partij besloten iedere samenwerking met de communisten te weigeren. De noodzakelijkheid van de lands verdediging werd toegegeven: met een zeker voorbehoud kan de partij toestemmen in de gevraagde defensiecredieten. Spaansche regeeringstroepen melden succes. Offensief der opstandelingen op Malaga op komst. Een communiqué van den Madrileenschen verdedigings raad meldt, dat de regeerings troepen in den sector van Aranjuez nabij Vil- laverde 500 meter zijn opgerukt. In den sector van Madrid is nabij El Plantio een aanval der opstandelingen afgeslagen. Radio Bilbao deelt o.a. mede, dat in den zuidelijken sector aan het front van Aragon een vijandelijken aanval krachtig is afgesla gen. Uit goede bron wordt, naar Reuter uit Gibraltar meldt, vernomen, dat de opstande lingen, die op een tiental K.M. van Malaga geconcentreerd zijn, zeer binnenkort, ge steund door de vlootstrijdkrachten, een aan val zullen ondernemen op Malaga, dat door 40.000 miliciens verdedigd wordt. Het Spaansche koopvaardijschip Delfin werd naar Havas meldt, ter hoogte van Torrox aangevallen door twee watervlieg tuigen der opstandelingen, welke het schip bij de Los Penas Cales tegenover het strand van Nerja op de kust dreven. Even later werd de gestrande boot door een duikboot der op standelingen getorpedeerd. Er zijn geen slachtoffers. Tegen hooge inkomens in oorlogstijd. Voorstellen van den Amerikaanschen senator Nye. Uit Washington: Senator Nye heeft ver klaard, dat de commissie ter bestudeering van van den wapenhandel, waarvan hij voorzit ter is, voornemens is een wetsontwerp bij het congres in te dienen volgens hetwelk het zuivere inkomen van iederen staatsburger in geval van oorlog niet hooger mag zijn dan 10.000 per jaar; terwijl een ander wets ontwerp beoogt de geheele industrie onder re- geeringscontrole te plaatsen en de prijsvor ming te regelen. Naar verluidt zal senator Oonnallsy een wetsontwerp indienen om iedere oorlogswinst onmogelijk te maken, terwijl hij verder zal voorstellen 90 pet. belasting van alle inkomens boven 50.000 te heffen. De senatoren Nye, Clark, Bone en Vanden- berg hebben voorts in den senaat een reso lutie inzake de neutraliteit ingediend. Het voorstel der senatoren brengt wijziging in den tekst van de thans geldende wet. Het stelt het embargo op den uitvoer van wapen tuig naar oorlogvoerende landen of naar strijdende partijen in een burgeroorlog ver plicht. Het bepaalt, dat Amerikaansche maat schappijen en staatsburgers, die handel drij ven met bellingerenten geen beroep kunnen deen op den Amerikaanschen rechter. Tenator Lewis heeft een neulraliteitsre?" Iutie van zeer algemeene strekking ingediend, die beoogt den president de bevoegdheid te geven bet afkondigen der embargo's die hij noodig oordeelt of tot het nemen van andere maatregelen, die op Amerikaansche onder danen kunnen worden toegepast, op voorwaar de dat het congres het omtrent deze maat regelen eens kan worden. Wie zal dat betalen Starhemberg eischt drie ton schilling „voorschot" terug! WEENEN, Januari (Van onzen correspondent) Zooals men weet heeft de Oostenrijksche bondskanselier dr. von Schuschnigg enkele maanden geleden opeens alle in zijn land be staande gewapende politieke legers voor ont bonden verklaard.. Hij heeft hiermede een Gordiaanschen knoop doorgehakt, een einde gemaakt aan heel wat geharrewar en per soonlijken politieken naijver. Het was juist in den tijd, dat' prins Starhemberg en de ge wezen majoor Pey elkaar in de haren zaten en er sprake van was, dat deze twee Heim- wehr-grooten met elkaar zouden duelleeren. Prins Starhemiberg. En ook wilden verscheidene groepen Heim- wehr-lieden mèt hun leiders van den opper sten Heimwehr-aanvoerder afvallen tenein de zich om Fey- te scharen, die een poos te voren door Starhemberg aan den dijk was gezet. Schuschnigg maakte nu een einde aan het heele Heimwehr-gedoe, maar moest toen te gelijkertijd ook zijn eigen Roomsch-Katholie- ke burgerwachten, de Ostmarkische Sturm scharen en ook den Freiheitsbund van het aardoppervlak laten verdwijnen. Daarop kwamen de schulden voor den dag. Er moest een bureau van liquidatie in het leven geroe pen worden, dat zich met het onderzoeken en behandelen van deze aangelegenheden had bezig te houden. Het hoofdbestuur van de posterijen vorderde een bedrag van 900.000 schillingen van de Heimwehr, een bedrag van 300.000 van de Ostmarkische Sturmscharen en een som van 85.000 schillingen van den Freiheitsbund. Deze schulden waren hoofdza kelijk ontstaan en dan zoo hoog opgeloopen omdat men telkens vrachtauto's en autobus sen „gehuurd" had, die het eigendom van de posterijen zijn, waarmede men gewapende en geüniformeerde mannetjes vervoerd had, die ergens aan militaire oefeningen of demon straties of optochten of feestelijkheden moes ten deelnemen. De rekeningen werden door gaans niet betaald. Dan hadden ook nog verscheidene indus trie- en handelsondernemingen, alsmede par ticuliere handelslieden geld te vorderen. Ve len hunner hadden sedert jaren tevergeefs op hun geld gewacht en verschillende zaken wa ren intusschen al over den kop gegaan. Het bureau van liquidatie heeft verschei dene schuldvorderingen erkend en geeft nu toe, dat de schulden van de Heimwehr 1.900.000 schillingen bedragen, die van de Ostmarkische Sturmscharen 850.000 schil lingen groot zijn en die van den Freiheitsbund uit „slechts" 130.000 schillingen bestaan. Dat maakt tezamen uit 2.880.000 schillingen of bij den zelfs officieel veel te hoogen stand van den Oostenrijkschen schilling een som van één millioen Nederlandsche guldens! Daarbij komt dan nog, dat prins Starhemberg, de opperbevelhebber van de gewezen Heimwehr- troepen, ook nog een bedrag van 300.000 schil lingen oftewel iets méér dan een ton Neder landsche guldens wil hebben, die hij aan de „Heimwehr" uit zijn eigen zak heeft „voor geschoten"! De ontbonden politieke legers of burger wachten waren aangesloten bij en hebben deel uitgemaakt van het Vaderlandsche Front de alomvattende groote politieke organisatie met zijn gedwongen lidmaatschappen, waar van Schuschnigg het opperste hoofd is (van daar zijn titel „Frontführer"Het Vader landsche Front beschikt nu wel steeds, daar het zooveel contribueerende leden heeft, over enorme financieele middelen, maar het heeft ook steeds groote uitgaven en het staat nu op het standpunt, dat het de gelden, die het be zit, voor andere doeleinden moet besteden en bestemd heeft, dan tot het betalen van de schulden der ontbonden burgerwachten. Het stelt voor, dat deze burgerwachten nu maar hun wapentuig moeten verkoopen. Vooral de Heimwehr beschikte in den laatsten tijd over aanzienlijke voorraden vechtmateriaal, reus achtig veel geweren en machinegeweren met daartoe behoorende ammunitie, auto's, tanks en vliegtuigen. Maar de Heimwehr, hoewel zij in naam niet meer bestaat, voelt daar slechts weinig voor. Overal in den lande worden in de laatste we ken weer nieuwe groepen en vereenigingen van „gewezen Heimwehr-lieden" opgericht, die dezelfde insignes als vroeger en ten deele ook dezelfde hoeden met haneveeren dragen Sommige dezer groepen hebben een gepro nonceerd „nationaal" oftewel antisemietisch karakter. De door hen aangeslagen toon wordt ook reeds door verschillende bladen in de hoofdsteden der bon (Handen overgenomen. De gewezen Heimwehrmannen denken er niet aan het onderlinge contact verloren te laten gaan, integendeel. De socialistische en communistische oppositie in Oostenrijk is nog steeds niet onderdrukt, er werd pas weer in St. Jakob bij Klagenfurt in Karinthië een geheime onderaardsche drukkerij ontdekt, welke men slechts door een deur in een put op de heide kon bereiken en waarin sedert jaren een blad ,,Der Kartner Bolschewik" ge- heeten, vervaardigd werd, en ook te Weenen werden dezer dagen weer eens zeventig so cialistische gewezen onderwijzers en school hoofden gearresteerd, omdat men hen van illegale conspiraties verdacht. „Er zal", zoo werd dezer dagen door gewe zen Heimwehr-lieden op een vergadering in Neder-Oostenrijk gezegd, „nog wel eens een tijd komen, dat men blij is. dat wij er nog zijn!" Ergo worden de wapens niet verkocht en zullen zij wel ergens verstopt worden. W. M. BEKAAR Executies te Moskou voltrokken. Nog meer arrestaties. Het Telegraafagentschap tier Sovjet- Unie meldt, dat Maandag de door het militaire gerechtshof uitgesproken vonnissen zijn voltrokken. De namen der terechtgestelden zijn* Pjatikof, Serebriakof, Noeralof, Drbnis Linsjits, Boegoeslafski, Kniazef, Ra- taitsjak, Norkin, Chestof, Toerok, Poesjin en Crasje. Uit Moskou wordt vernomen, dat Belobo- rodof en Oeglanof, twee bekende figuren in de politieke wereld der Sovjet Unie, gearres teerd zijn. Zij zouden tijdens het laatste pro ces door de beklaagden zijn genoemd als deel nemers aan een tegen Stalin gerichte samen zwering. Volgens de „Krakauer Hlustrierter Kurier" is in Leningrad de oud-commandant der Rus sische Oost-Zeevloot, Sof, gearresteerd. Voorts deelt het D.N.B. mede, dat de Rus sische gezant Jakoebowitsj naar Moskou ont boden is, hetgeen in politieke kringen de op merkzaamheid trekt. Jakoebowitsj behoort ook tot de „oude bolsjewisten". KROONPRINS MICHAEL BUITEN GEVAAR. Stefani bericht uit Florence, dat prins Mi chael thans als herstellend kan worden be schouwd, de aanval van griep is geweken. Hij zal over twee of drie dagen naar zijn moeder prinses Helena terugkeeren. Duitsche en Spaansche officieren slaags geraakt. Aantal Spanjaarden zou gedood zijn. De Daily Herald publiceert uit Gibraltar een bericht van zijn eigen correspondent, die meldt, dat hooggeplaatste rechtsche officie ren in Sevilla doodgeschoten zijn tijdens een miniatuur-veldslag met Duitsche officieren, die in de rijen van Franco strijden. De des betreffende berichten zijn thans in Gibraltar bekend geworden, ondanks de pogingen van de autoriteiten in Sevilla ze geheim te hou den. Alle telefoonverbindingen tusschen Se villa en andere deelen van Zuid-Spanje zijn afgesneden. Radio-Sevilla is gedurende een ongewoon langen tijd zwijgende gebleven over de ontwikkeling van den toestand. Vernomen wordt aldus de correspondent verder dat een Duitsche officier eenige kleineerende opmerkingen heeft gemaakt over het opstandelingenleger, waarvoor de voortreffelijk geoefende Duitschers de diep ste minachting hebben. Een Spaansch offi cier ging op deze woorden in en binnen en kele mimiten waren een aantal Duitsche en Spaansche officieren bij den twist betrokken. De revolvers werden getrokken en de botsing eindigde met den dood van 'n aantal Spaan sche opstandelingen-officieren. en de schoonste tanden, indien U poetst met de antiseptische tandpasta Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. De tegenstelling Duitschland-Fr ankrijk. (Adv. Ingez. Med.) (Speciale correspondentie) De serie redevoeringen, waarin Europeesche staatslieden over de hoofden van een beperkt gehoor heen voor de wereld het standpunt van hun land uiteenzetten, is Zondag te Chateauroux voortgezet door Frankrijk's mi nister van Buitenlandsche Zaken, Yvon Del- bos. Toen eenige weken geleden de leider van de Fransche buitenlandsche politiek uitge- noodigd werd in het kleine provinciestadje het monument ter eere der oorlogsslachtof fers te onthullen, wist hij nog niet, dat dit juist zou geschieden daags na de rede van rijkskanselier Hitier, waarin deze de grond regels voor een Duitschen vrede in binnen- en buitenland zou uiteenzetten. Deze gelegenheidsceremonie werd hierdoor boven het gewone kader van dergelijke ont hullingen verheven en een beter auditorium kon de minister van buitenlandsche zaken niet wenschen, een gehoor van oud-strijders uit alle geallieerde landen: Franschen en Belgen en Italianen, Polen, Grieken en Roe menen, Portugeezen, Joego Slaviërs en Ameri kanen. Had Hitier zich gewend tot de „afge vaardigden" van zijn volk, Delbos wendde zich tot zijn oude kameraden, eens strijders in de loopgraven, zooals hij zelf ook geweest is. Delbos wenschte dezen dag in te zetten met een symbolische handeling, die des te meer waarde krijgt na de manifestatie van Berlijn: achtereenvolgens begaf hij zich naar het massagraf der Fransche gesneuvelden en naar dat der Duitsche gevallenen om met een krans hun nagedachtenis be eeren. Een ge dachte van verbroedering, van vrede die de zen geheelen dag beheerschte. Vrede is ons hoogste goed, heeft Duitsch- land's rijkskanselier verklaard en als een echo weerklinkt het aan deze zijde van den Rijn: vrede is ons einddoel. Evenals zijn mi nister-president verleden Zondag te Lyon verklaart ook Delbos heden niet te twijfelen aan Hitler's vredeswil: „We zijn het dus eens omtrent het doel, kon hij dan ook uitroe pen, maar omtrent de middelen verschillen wij van opvatting". Die meeningsverschillen lijken soms lijnrecht met elkaar in strijd, doch hoopvol meent Delbos, dat ze niet in staat zijn een conflict uit te lokken. In de eerste plaats Spanje. Want al stelde de minister van buitenlandsche zaken voorop, dat hij zoo kort na de rede van Hitier nog niet in staat was op al de daarin be handelde punten te antwoorden zonder ernstige studie, hij kon toch niet nalaten op enkele hoofdpunten Frankrijk's standpunt opnieuw uiteen te zetten. Wij moeten Spanje vrij laten, zoo luidde zijn meening, zelf over zijn lot te beslissen en daarom zijn wij aan hangers van de non-interventie. En tegenover de verklaring van Hitier, dat Duitschland be reid was op alle wijzen mede te werken om de orde in Spanje te herstellen wat begrij pelijkerwijs alleen betrekking kan hebben op een nederlaag der regeering, stelde Delbos het gevaar, dat zou voortspruiten uit het opleg gen of verbieden van een bepaald regime. „Spanje zelf moet beslissen", luidde zijn con clusie. Nieuw geschilpunt, want het is juist steu nend op den Volkenbond, dat Frankrijk zijn vredespolitiek wil voeren, antwoordt Delbos. Wij willen absoluut de stichting van tegen strijdige landengroepen verhinderen, gaat hij dan verder, maar we willen ook steeds hech ter aanlknoopen de vriendschapsbanden, die ons met Engeland, Polen, de ikleine Entente en de U.R.S.S. verbinden, zonder de groote Amerikaansche democratie te vergeten, waaraan ons zoovele herinneringen binden. Derde belangrijk geschilpunt: hoe zou Duitschland een afzonderingspolitiek kunnen voeren, heeft de rijkskanselier zich afge vraagd. En het antwoord luidt: door samen te werken aan het herstel der economie be wijst men, dat er plaats is op de wereld voor alle volken van goeden wil en wanneer wij Duitschland onze medewerking aanbieden, dan geschiedt dit zonder loven en bieden. Maar, voegt hij er onmiddellijk aan toe, dan moet de bewapeningswedloop onmiddellijk eindigen ren de oorlogsindustrie omgezet wor den in een vredesindiustrie. „Voor deze taak zal Frankrijk aan iedereen onbeperkt hulp verleenen". En tenslotte het laatste groote geschilpunt Rusland. „Rusland met zijn leer van wereld- destructie als een gelijkwaardige rechtsfactor in Europa opnemen, be teekent Europa aan die leer overleveren", heeft Hitier gisteren verklaard. „Maar hoe kunnen wij een poli tiek van Europeesche samenwerking beoefe nen zonder rekening te houden met de be hoeften van een volk van een twee honderd millioen inwoners!" werpt Delbos hiertegen op Ver, heel ver staan Frankrijk en Duitsch land dus nog wel van elkaar, het zal moeilijk zijn die tegenstellingen te overbruggen en al wees de heer Delbos aan het einde van zijn rede op enkele meer hoopvolle punten, op de verklaring van Hitier, dat er nu geen enkel object, dat mensehelijkerwijze een geschil met Frankrijk kan veroorzaken tusschen bei de landen bestaat, dat Hitler zich verbindt mogelijke nieuwe verdragen te zullen eerbie digen, het zijn toch eigenlijk wel zeer on dergeschikte punten in vergelijking met de positie, die Frankrijk en Duitschland tegen over vitale punten innemen. En kan men veel hoop hechten, dat de uitnoodiging van Delbos aan alle landen, die een bewapenings- beperking wenschen. zich in een conferentie te vereenigen, gehoor zal vinden? Twijfel blijft gerechtvaardigd en de tegenstelling Frankrijk-Duitschland is door de redevoe ringen der laatste dagen allerminst vermin derd. J. W. KOLKMAN. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Thijs en het prinsje Slechtbedeeld liepen een heelen tijd en werden toch wel een beetje bang, als ze dachten aan het trekken van de tanden van den toovenaar. Dit was heusch geen pretje; reken maar, dat de booze toovenaar zich met hand en tand zou verzetten. Hij zou waarschijnlijk niet zoo maar eens vriendelijk zijn mond open sperren. Eindelijk, nadat de beide vrienden een heelen dag geloopen hadden, zagen ze in de verte de lichtjes uit de ramen van toovenaar Scheel- verkniezen. Thijs sprak „Prins Slechtbedeeld. wacht jij nu even hier, dan zal ik eens gaan kijken op welke manier wij het best binnen kunnen komen." Ohio blijft wassen. Stijgend aantal slachtoffers der overstroomingen. Naar Reuter uit New-York bericht, raamt men het aantal personen, dat bij de overstroo mingen om het leven gekomen is, thans op 400 en dat dergenen die hun woonsteden heb ben moeten verlaten op een millioen. 4500 man houden de wacht op de dijken bij Caïro tot de was van de Ohio het hoogtepunt zal bereiken. Zij staan gereed iedere kleine re doorbraak onmiddellijk te herstellen. Voor het geval dat groot gevaar zal dreigen, wor den booten gereed gehouden om hen weg te voeren. Het Roode Kruis deelde mede, dat reeds meer dan 8.300.000 dollar is bijeen gebracht voor de slachtoffers van de overstrooming. Opkoopers koopen tegen lage prijzen goederen en vee in de getroffeft gebieden. dus goed Voortreffelijk tè verdragen, abso luut onschadelijk en vrij van elke nevenwerking is (Adv. Ingez. Med.) WOENSDAG 3 FEBRUARI. HILVERSUM I 1875 M. VARA-Uitzending. 10.00 en 7.30 VPRO. 8.00 Gram. pi. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Literaire causerie en gram. pl.. 11.30 „De werkloosheid en het bevol kingsvraagstuk" causerie. 12-00 Gr. pl. 12.45 VARA-orkest. 1.301.45 Gram. pl. 2.00 Gram.. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Melody Circle mmv. soliste. 6.00 Orgelspel. 6.30 De Remblers. 7.00 Zang. 7.30 „Christelijk Hu manisme" lezing. 8.00 Herh. SOS ber. 8.03 Be richten ANP, VARA-varia. 8.15 Gram. pl. 8.45 Radio-tooneel met muziek. 9.45 Gram. pl. 10.00 Berichten ANP. 10.05 VARA-orkest. 11.00 „Hu welijksverhoudingen", causerie. 11.3012.00 Gram. pl. HILVERSUM n, 301 M. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr. pl.) 8.309.30 Gram. pl. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Ensemble Van der Horst. 12.00 Be richten 12.15 Gram. pl. 12.30 Ensemble Van der Horst. 1.30 Orgelspel. 2.30 Gram. pl. 3.00 Chr. Lectuur. 3.303.45 Gram. pl. 4.00 Zang en piano. 5.00 Kinderuur. 6.00 Landbouwhalfuur. 6.30 Onderwijsfonds v. d. Scheepvaart. 7.00 Berichten. 7.15 Gram. pl. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. 8.15 NCRV-orkest. 9.00 „Chris- telijik-Sociale levenshouding", causerie. 9.30 Vervolg concert mmv. soliste. 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 Schaakcursus. 10,20 Vervolg con cert. 10.45—11.30 Gram. pl. Hierna: Schrift lezing. DROITWICH 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.3511.50 Gram. pl. 12.05 Het BBC-Schotsche orkest mmv. soliste. 12.50 Gram. pl. 1.202.20 Birminghamsch Hippo drome orkest. 3.10 Gram. pl. 3.35 Sportrepor- tage. 3.55 Piano-recital. 4.20 Vesper. 5.10 Het MacArthur kwintet. 5.35 BBC-Dansorkest. 6.20 Berichten. 6.40 Fransche causerie. 7.00 Orgel spel. 7.20 Cabaret-programma. 8.05 Van Phil lips en zijn 2 orkesten. 8.35 BBC-Symphonie- orkest mmv. solist. 9.30 Berichten. 9.50 Ver volg concert. 10.40 het Bridgewater kwintet. 11.20 Het BBC-Dansorkest. 11.50—12.20 Dans muziek (Gr. pl.) RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 gram. pl. 11.20 Symphoniecon- cert en zang. 2.50 Orkestconcert. 4.50 en 5.50 Gram pl. 6.05 Vioolconcert. 8.20 Zang en piano. 9.05 „Un jardin sur l'Oronte", opera. 11.20 12.35 Bailly-dansorkest. KEULEN 456 M. 5.50 Westduitsch Kamerorkest. 7.50 Militair orkest. 11,20 Sted Orkest van Bonn. 12.35 Lan- desorkest Gouw-Baden. 3.50 Bonnsch Kamer orkest. 5,05 Solistenconcert. 5.55 Gram. pl. 8.05 Omroeporkest en solisten 10.0511.20 Om- roepkleinorkest. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram pl- 12.50 Omroepdansorkest. 1.30 Omroeporkest. 1.502.20 Gram. pl. 6.20 Cello recital. 6.40 Kamermuziek. 7.20 Gram. pl. 8.20 Kleinorkest en zang. 9.35 Omroep-Symphonie- orkest. 10.3011.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Omroepdansorkest. 1.502.20 Gram. pl. 6.35 Gram. pl. 8.20 Omrcepsymphonieorkest. 9.20 Radiotooneel. 9.50 Omroepkleinorkest en zang. 10.3011.20 Gram. pl. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Blaasconcert. 8.05 „Musik der Jugend", Rijkszending. 8,35 Soldaten-liederen en -mar- schen. 9,20 Berichten. 9,40 Sportnieuws. 9.50 Het Stamitz-Kamerorkest. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Willi Glahe's dansorkest.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3