Het Geluk ligt in de Sneeuw De plechtige herdenking van den 350sten ge boortedag van Jan Pieterszoon Coen. Een overzicht in de Groote Kerk te Hoorn tijdens de rede van minister-president dr. H. Colijn Baron van Heemstra, deelnemer aan de Rallye van Monte Carlo, aan het eindpunt van de Sterrit Met den muilezel huiswaarts nadat de strijd in den Spaanschen burgeroorlog rondom haar dorp is ge streden Met het weinige, dat zij konden redden keeren de inwoners van die streken in Spanje, waar de strijd is uitgewoed, naar hun haardsteden terug. Per wagen op weg naar huis In tegenwoordigheid van vele autori teiten werd Maandag bij het standbeeld van Jan Pieterszoon Coen. te Hoorn tijdens de officieele herdenking door minister-president dr. H. Colijn een krans gelegd. De autoriteiten. In het midden dr. H. Colijn en mr. H. C. Leemhorst, burgemeester van Hoorn 2. K. H. Prins Bernhard tijdens een jachtpartij in Polen in gezelschap van gravin Stadnicka en gravin Melzynska Nu de vijvers en grachten nog voor een groot deel met ijs bedekt zijn, zijn de vogels grootendeels op de weldadigheid der menschen aangewezen. Een aardig snapshot in een der Rotterdamsche singels In de Morschpoortkazerne te Leiden had Maandag de beëediging plaats van een zevental nieuwbenoemde reserve tweede luitenants. Een toto tijdens de plechtigheid FEUILLETON Een Wintersportroman. PETER KRAYENBÜHL. 38) (Nadruk verboden.) Ongeveer op hetzelfde tijdstip verlaat Grace iboven haar kamer om op de veranda te gaan, die om het hotel heen loopt. Ze kaai niet sla pen, waagt zich telkens weer opnieuw af wie toch iets van den kostbaren „Amicus" kan hebben geweten en komt daarbij tot geen en kel resultaatDaartusschen door denkt ze aan Dieter, dien ze lief heeft en door haar schuld in zoo'n moeilijk parket is geraakt.... Ze huivertDe nacht is koud en zonder sterren. Een vochtige nevel hult de omgeving in een grijzen mantel en zoo komt het, dat zij ook het lichtschijnsel niet ziet, dat twee étages hooger van Dieter's kamer naar buiten valt. Als Grace aanstalten maakt om weer naar binnen te gaan, hoort zij iemand zwak hoes ten. Verbaasd blijft zij staan. Er is dus nog iemand buiten en op hetzelfde oogenblik, dat dit tot haar doordringt, loopt ze een paar stappen door tot den hoek van de veranda waar vaag een gestalte voor haar opdoemt. Resoluut treedt ze naderbij en dan herkent ze plotseling Brigitte. Om 's hemelswil, die vochtige nachtlucht is immtrs vergif voor u Ik zou haast wenschen, dat het zoo was... antwoordt Brigitte met een pijnlijke glim lach. Gaat u toch naar binnen, u moet in bed blijven met dit weer. Ik kan immers toch niet slapen. En u? Waarom slaapt u niet? Wat was dat vannacht voor een lawaai? Grace dringt Brigitte zachtjes de kamer binnen en voor dat deze het goed beseft, heeft Grace haar naar bed gebracht. Dan schuift ze een stoel bij het ledikant en vertelt hoe Dieter door een samenloop van omstandigheden ge heel buiten zijn schuld onder verdenking is geraakt debet te zijn aan een juweelen diefstal. Ze vertelt een en ander zoo uitvoe rige mogelijk, ten einde de eventueele later volgende beschuldigingen van den baron reeds bij voor baat hun beteekenis te ontnemen. Grigitte hoort met zeldzame kalmte toe, ze schijnt trouwens plotseling totaal veranderd te zijn, het vlinderachtige, dat haar vroeger ken merkte is geheel verdwenen. Als Grace aan het eind is van haar verhaal, richt ze zich eensklaps in bed op: Geeft u mij m'n mantel eens aan, als u wilt. Ja heusch, doet u het maar! Ze staat op en laat zich door Grace in haar mantel helpen. Gaat u nu alstublieft naar uw eigen ka mer, miss Arlen, maar zorgt u er voor wakker te blijven. Ik kom dadelijk bij u. Haar optreden is zoo gedecideerd, dat Grace het niet waagt om tegen te spreken. Op den drempel van haar kamerdeur vindt zij Die ter's brief- Nadat Lersner eenige koppen sterke koffie heeft gedronken, grijpt hij weer naar de post; als eerste van den stapel brieven opent hij een dik couvert in acte-formaat. Het bevat behalve eenige formulieren voor statistische opgaven, het maandelijkssche communiqué van de directie van het Hotelconcern te München aan de bedrijfsleiders. Lersner toont aanvankelijk niet bijster veel belangstelling, maar zijn aandacht wordt spoedig getrokken door een passage op bladzijde 4, welke met drie roode kruisen en de woorden „Strikt ver trouwelijk" is aangegeven. Zij bevat het signa lement en de foto, van een hotelrat, die reeds in verscheidenle hotels van het concern slachtoffers heeft gemaakt. De beschrijving is in overeenstemming met de behendigheid van den betrokkene om van gedaante te verwisselen voor verschil lende uitleggingen vatbaar, maar de foto laat aanduidelijkheid niets te wenschen over Lersner kan zichzelf het verwijt niet bespa ren, dat het beter ware geweest, als hij gis teravond de post nog even had doorgekeken.... Zijn verdere overpeinbzingen worden onder broken door het ratelende bellen van de tele foon. HalloGoeden morgen, waarde col lega! AI zoo vroeg wakker, meneer Hohrain? WatU spreekt zoo onduidelijkja, u bent slecht te verstaanWat? Wat zegt u? Is die bij u? Om een uur gekomen? Kon hij niet slapen door het lawaaiAch, dat is interessantWat? Is hij aan het pakken..? Hoort u eens even, meneer Hohrain. die man mag onder geen voorwaarde het hotel verla ten! Zorgt u er voor, dat u hem vasthoudt! Hos? Dat komt er niet op aan. Ik ben in den kortst mogelijken tijd bij uIk dank u voorloopig Lersner hangt langzaam de hoorn op 't toe stel, aarzelt een oogenblik, maar belt dan vastbesloten den portier. Onmiddellijk Zwanziger en Spangenberg wekken dat'zijn twee stevig gebouwde kellners, die op de zolderverdieping van het hotel slapen binnen twee minuten buiten op skies aantreden! De portier kent dezen commandotoon en spoedt zich weg. Hij is vroeger in Weenen bij de brandweer geweest. „Groot alarm!" Als Grace vijf minuien later de trap komt afrennen, vindt zij Lersner's kantoor geslo ten. Eerst na herhaald aandringen deelt de portier haar mede, dat de gérant blijkbaar in groote haast op skies vertrokken is. Waarheen weet hij niet precies, maar hij vermoedt naar St. Valentin. Traag en kennelijk teleurgesteld gaat Grace weer naar boven. Brigitte zit op haar kamer in een toestande welke het voor Grace onmo gelijk maakt haar alleen te latenDen portier heeft zij opgedragen Lersner onmid dellijk naar boven te sturen als hij terugkomt. Grace behoeft niet lang te wachten. Nog geen uur later wordt er hard op de deur ge klopt. Miss Arlen, wat wenscht u? Ik ben het, zegt Lersner en als hij haastig binnentreedt, blijkt zijn pelsjas nat van de mist, terwijl zijn schoenen een hoeveelheid sneeuw naar bin nen dragen, die groote vochtige plekken op het tapijt achter laat. Ja, u bent er, meneer Lersner, zucht Grace, die er nu toch wat vermoeid en afge mat uitziet, en de gestolen sieraden zijn er ook, maar Girsholm is weg. Met een handgebaar, vol scepticisme, wijst ze op een tabouret naast de leunstoel van Brigitte. De facetten van den grasgroenen Amicus" weerkaatsen het licht van de elec- trischen kroon in honderdvoudige reflexen. Ja, Girsholm is weg, nu weet ik het ook. De stoker zag hem vertrekken en lachte om den dwazen skiehaas, die er bij nacht en ontij op uittrok Peinzend staart Lersner naar het kostbare kleinood, vandaar naar Grace en van Grace naar Brigitte, die in een donkerblauwe ki mono uitgeput in haar stoel ligt, het gelaat in de witte handen begraven Hoe hebt u hem ontdekt, meneer Lersner? vraagt Grace en hij hoort onmiddellijk, dier een ongewoon harde klank in haar stem ligt. Ach vraagt u me liever, hoe het komt, dat hij er vandoor is gegaan, stommeling, die ik ben Dat is zelfkennis, denkt Grace geërgerd. Juist als ik zijn signalement lees, gaat de telefoon; zoogenaamd Hohrain zijn stem 1 klonk wat heesch die me vraagt, wat er met den baron aan de hand is. Hij is midden in den nacht weer in het hotel terug geko men en nu zijn koffers aan het pakken Als ik buiten adem met twee kellners Kai- serhof kom binnenvallen, blijkt Hohrain nog rustig op bed te liggen ik ben eenvoudig voor den gek gehouden. Als ik hier terugkom is Girsholm in den mist verdwenen Hij zal wel niet ver komen. Er is buiten geen twee meter zicht en het zal me dan ook niet verwonderen als hij in een kringetje ronddraait. Maar u kunt voor alle zekerheid de douane waarschuwen Lersner gaat naar beneden om de noodige maatregelen te treffen voor Girsholm's arres tatie. Als hij daarmee gereed is en wederom aan Grace's kamerdeur klopt, wordt deze met de noodige omzichtigheid geopend. Grace legt haar vinger op den mond. Sssst, ze slaapt, fluistert ze, op Brigitte wijzend. Ze gaan beiden in de aangrenzende ka mer. Ik heb haar een slaapmiddel gegeven; haar lichaam hield het niet langer uit, ze heeft te veel doorgemaakt Ik ben erg nieuwsgierig eindelijk te hooren hoe u er in geslaagd bent de sieraden terug te krijgen Niet ik, maar Brigitte heeft ze Girsholm afhandig gemaaktJa, daar kijkt u van op wat? Luistert u maar! En Grace vertelt, hoe zij Brigitte op de veranda heeft ontmoet, maar daarop heeft verteld van de tegen Die ter gerezen verdenkingen en hoe Brigitte toen plotseling verdween. Ik ging naar mijn kamer en wachtte. Toen schoot het me plotseling ook te binnen, dat ik destijds op de heenreis naar hier, toen ik met Girsholm voor de étalage van een ju- weliei's winkel in München stond, hem iets van den „Amicus" heb verteld (Wordt vervolgd.), i

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5