Die Schöpfung van Jos. Haydn 22e JAARGANG No. 78 "j" |\J|£^J\)^E A\ZO !X! D B L>^D WOENSDAG 3 FEBRUARI '37 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y3 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telei 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGA VEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTlëN1—5 regels 0,75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTlëN OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT'. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.— overlijden ƒ400.verlies van hand, voet ot oog ƒ200.beide leden duim f 100.één lid duim ƒ50. alle leden wijsvinger 60. één of twee leden wijsvinger f 25.alle leden anderen vinger 15.—eén of twee leden anderen vinger 5.arm- of beenbreuk ƒ30.enkelbreuk ƒ15.polsbreuk ƒ15.Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. 400. bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. De Nobelprijzen. Vlak vóór hij zijn groote rede hield heeft de Duitsche dictator medegedeeld, dat hij Duit- sche Nationale Prijzen voor Kunst en Weten schap instelde. Jaarlijks zullen voortaan drie Duitschers daarmee onderscheiden worden. Elke prijs zal 100.000 mark bedragen. Tegelij kertijd is aan alle Duitschers verboden, voortaan een Nobelprijs te aanvaarden. De aanleiding tot dit alles is de toekenning van den Nobelprijs voor den vrede aan den Duitschen pacifist Carl von Ossietzky. De contraverse, die over deze toekenning is ont staan, ligt nog te versch in het geheugen om er op terug te behoeven komen. Blijkbaar is de Nobelprijs tenslotte wel aan den zwaar zieken Von Ossietzky uitgereikt. Maar het Derde Rijk achtte zich z—r beleedigd door deze onderscheiding van een man, dien het als een landverrader beschouwde en jaren lang in de gevangenis opgesloten had gehou den, omdat hij indertijd had onthuld, dat Duitschland bewapende in strijd met de be palingen van het Verdrag van Versailles. Hitler heeft het bij deze protesten niet ge laten, eigen prijzen (alleen voor Duitschers) ingesteld, een ban geplaatst op Nobelprijzen- voor-Duitschers en den volgenden dag in zijn rede tot den „Rijksdag" verklaard, dat Duitsch land niet geïsoleerd is en geen isolement wil. Dit laatste is en blijft een raadselachtig standpunt en die raadselachtigheid is weer eens vergroot door de uitbanning van de No belprijzen, die in buitenlandsche kringen van kunst en wetenschap, vooral natuurlijk in Zweedsche, groote beroering en ontstemming heeft gewekt. De logica in den genomen maatregel «chijnt trouwens ook moeilijk te ontdekken. Had Hitier, na de hevige protesten van Duit sche zijde, zich beperkt tot de verdere afwij zing van den Nobelprijs voor den Vrede voor zijn landgenooten, men zou althans de con sequentie van het 'standpunt hebben erkend. Maar hij breidt het uit tot de prijzen voor Wetenschap en Litteratuur. Hij stelt zelf drie nieuwe prijzen in, die niet internationaal zijn, en waarvan er geen enkele den Vrede be treft. Hij zal ze laten toekennen voor Kunst en Wetenschap. Nu bestaan er vijf Nobelprijzen, elk ter waarde van ongeveer f 90.000 en resp. gewijd aan Natuurkunde, Scheikunde, Medicijnen en Physiologie, Litteratuur (met de beperking dat de bekroning het werk moet gelden, dat van het hoogste streven naar idealen blijk geeft) en de bevordering van den Vrede. De eerste vier worden door het Zweedsche Nobel- instituut toegekend, de vijfde, dus de Vre desprijs alleen, wordt toegewezen door het Noorsche parlement (het Storting). Het Zweedsche Nobel-Instituut had derhalve niets uitstaande met de toekenning van den prijs aan Carl von Ossietzky en is daarom des te verontwaardigder over de Duitsche uit banning van zijn vier Nobelprijzendie juist degene zijn, die vervangen worden door drie Duitsche Nationale prijzen. Want een Vredesprijs heeft Hitier niet uitgeloofd. Evenals het dienen van den Vrede, zijn Kunsten en Wetenschappen internationaal. Deze overtuiging heersöht gelukkig vrijwel algemeen in de wereld. Alfred Nobel heeft haar gedeeld toen hij zijn prijzen voor de geheele menschheid uitloofde. Dat was op zichzelf een uiting van vredeswil. Hitier deelt die overtuiging kennelijk niet en vervangt de Nobelprijzen, toegekend door een Zweedsch Instituut, waartegen hij geen enkele grief kan hebben, door nationale belooningen. De we reld zal dit niet als een ook maar eeniger- mate gelijkwaardige onderscheiding kunnen beschouwen. En móet zich wel verbazen over de verkla ring: wij willen geen isolement. Wat is een maatregel als deze anders dan isolement in zijn scherpst-denkbaren vorm? De „Blut und Boden"-theorie, het voortdurend bezingen van de voortreffelijkheid van het Duitsche ras en al wat daarmee samenhangt, moeten andere volken al voortdurend het besef ge ven, dat Duitschland zich wenscht te isolee- ren. Een maatregel als de verwerping der Nobelprijzen geeft als het ware een bevesti ging-met-volle-kracht. De Duitsche dictator is zonder twijfel een man, die gelooft in zijn eigen woorden. Hij gelooft, volgens zijn indertijd gedane uitla tingen, in een hoogere inspiratie die hem leidt. Hij acht zichzelf daardoor onfeilbaar in den zon van „de nooit falende zekerheid van den slaapwandelaar" zooals hij het zelf uitgedrukt heeft. Daarom is het hem wellicht ook niet mogelijk de flagrante tegenstelling te zien tusschen een maatregel als de ban op de Nobelprijzen en de verklaring dat hij geen isolement wil. Maar het buitenland voelt deze tegenstelling ten volle en is er ■weer gealarmeerd doorwant hoe komt men op dergelijke bases ooit tot internatio nale samenwerking? R. P. IJMUIDEN De vischomzet in Januari. Bijna f 42000.-minder dan verleden jaar. Storm speelde den visschers parten. Zooals reeds werd gemeld, bedroeg de vischomzet in den Rijksvischafslag gedurende de maand Januari f 501.749 tegen f 543.385 in dezelfde maand van het vorig jaar. Er was dus een ach teruitgang van bijna f 42.000, hetgeen hoofdzakelijk op rekening komt van het aanhoudende stormweer, waar door de visscherij vooral in het Noor- dellijk deel van de Noordzee dikwijls zeer bemoeilijkt of onmogelijk ge maakt werd. Er kwamen de vorige maand binnen: van de trawl- en zeevischzegenvisscherij 146 (175) stoom- en motortrawlers met een to tale besomming van f330.655 (f366.491), 125 (156) motorloggers met een besomming van f 102.650 (f109.677), 129 (117) motorkustvis- schersvaartuigen met f17.160 (f20.211), 31 41) open booten met f 609 (f159), 2 (4) Deensche motorkotters met f 2810 (f 4205) van de drijfnetvisschcrij 10 (1) Nederland- sche stoomloggers met f6678 (f269), 45 (0) Nederlandsche motorloggers met f 27.495 en 0 (11) Engelsche drifters met f(f 13.806); van de beugvisscherij 3 (8) stoombeugers met f 742 (f7163). De opbrengst der consignatiezendingen be droeg f 12.947 (f20.752). (Tusschen haakjes zijn geplaatst de cijfers van Januari 1936). Wat de totale opbrengst der trawlers be treft, deze werd verkregen met een grooter aantal booten dan verleden jaar, waaruit valt af te leiden, dat de gemiddelde reisduur lan ger was dan in Januari 1936. Dit nadeel kon slechts ten deele worden goedgemaakt door de hoogere besommingen per reis. Deze was f 2265 in de verslagmaand, tegen f 2095 in 1936. Niet grootere vangsten, maar duurdere visch- prijzen zijn het geweest, die de uitkomsten beter hebben gemaakt. De statistiek maakt geen onderscheid tusschen kustbooten en Noordbooten. Zoo zij dit wel deed, zou men kunnen constateeren, dat de resultaten der kustbooten beter, die der Noordbooten min der waren dan in Januari 1936. Wat de motorloggers betreft, deze hebben mede geprofiteerd van de duurdere vischprij- zen en minder nadeel ondervonden van den storm. Er zijn ongetwijfeld minder loggers in de vaart dan verleden jaar, doch desondanks was de totale opbrengst dezer schepen slechts f 5000 lager. De loggers hebben dan ook geen reden om over de resultaten van hun bedrijf te klagen; de gemiddelde besomming, die ver leden jaar f700 bedroeg, was thans f 820. Wan neer dit cijfer als jaargemiddelde bereikt zou kunnen worden, zou het bedrijfsresultaat ze ker niet onbevredigeng zijn. Maar de zomer maanden komen ook nog en dan worden de reizen gemiddeld niet hooger dan f 500. De aanvoer van buitenlandsche schepen is tegenwoordig van weinig beteekenis meer. Deensche kotters kwamen er slechts 2 en En gelsche drifters werden de vorige maand in de haven niet gezien. Ondanks dat de Engel sche drifters wegbleven is er meer haring ge weest dan in Januari 1936. Daarvoor zorgen thans onze eigen schepen, want 55 stoom- en motorloggers voerden nog heel wat haring aan, in totaal voor ruim f34.000 Met de beugvisscherij was het al heel slecht gesteld: drie beugreizen leverden minder op dan 1 loggerreis. Hoe lang zal deze visscherij zich nog staande kunnen houden? SCHOOLVOEDING. Rekening en verantwoording. Netto opbrengst oliebollen f 135. Giften: mevr. L. f 5; Dr. v. L. f 2.50; J B. f 2.50; P. F. C. R. f 10; mej. C. L. f 25; J. M. H. f 4; Bestuur ver Parkwijk enz. f 66.82; A. P. S. f 1; Not. W. A. D. f 5; Ir. de M. K, f 5; Ds. F. F. M. f 2.50; Dr. F. M. f 5; Be stuur Ned. Ver. voor Huisvr. afd. Velsen f 5. Bonnenverkoop 1936 30 Dec. f 82.10 1937 15 Jan. f 129.20. 1937 26 Januari f 122.95. Rente over 1,936 Nutsspaarbank f 32.58. Kassaldo t an. 2 Febr. 1937 f 798.36. Het Comité zegt voor alle bijdragen har- telijfc dank. J. PLU, Gironummer 266874, Penningmeester. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: C. MartensKoeman d., Kenne merlaan 9, IJmuiden; T. EngelhartWinter d„ Vischstraat 11, IJmuiden; M. M. J. de BoerKeizer d., Huygensstraat 56, IJmui den; A. RietdijkFransen d., Edisonstraat 9, IJmuiden; T. KuiterPost d.. Botha- straat 10. IJmuiden; J. BoudesteynBouman z„ Ratelsstraat 3, IJmuiden; N. J. de Boer Olij z., Tuindersstraat 115, IJmuiden; G. Spiering—van Beem z., Overbildtweg 24, Santpoort; B. J. Brouwer—Ebbeling d., Velser duinweg 221, IJmuiden; A. M. Martensvan Schinkel z., Meeuwenlaan 29, IJmuiden. Overleden: H. J. Haarmans, 57 jaren echt genoot van J. M. Kos, Cypressenstraat 28, IJmuiden; P. A. Kuiter, 8 maanden, dochter van A. Kuiter, Wilhelminakade 50 rood, IJmuiden; C. Hovestadt, 82 jaren, echtgenoot van K. Weeda, Wihebrordstraat 12, IJmui den; A. Wulp, 74 jaren, weduwe van H. van Keulen, Visseringstraat 16, IJmuiden; J. M. Hoosemans 57 jaren, echtgenoot van J. A. Vis, Hageveldstraat 13, Santpoort. N. Oorthuis 55 jaren, echtgenóote Yan G. Dekker, Pelsstraat 3é, Velsen-N. Reeds bijna 150 kaarten verkocht. Groote belangstelling voor „Die Schöpfung". De aankondiging in ons blad van j.l. Zaterdag, dat wij door een bijzon dere overeenkomst met het Chr. Gem. Koor „Looft den Heer" de beschikking- hebben gekregen over een 400-tal plaatsen en die onzen Abonnés tegen 25 cent per plaats, d. w. z. met een reductie van 50 pCt. worden aangebo den, is voor onzen lezerskring onge twijfeld een groote verrassing geweest. En de vele leden en vrienden van „Looft den Heer" zullen eveneens met genoegen van deze mededeeling kennis hebben genomen. Want de opvoering van een dergelijk omvang rijk werk als het wonderschoone oratorium van Haydn, waarvoor het noodig is geweest een aantal solisten te engageeren alsmede een groot orkest, is een onderneming, die niet al leen een ernstige studie vereischt, maar die ook financieele risico's met zich mee brengt. „Looft den Heer" is een koor, dat een cul- tureele taak te vervullen heeft, welke taak haar bekroning vindt in de 'opvoering van Haydn's meesterwerk. Als een cultureele taak wenschen ook wij ons werk te beschouwen en met hetzelfde genoegen waarmede wij ons of fers getroostten toen wij de tentoonstelling „Oud IJmuiden" organiseerden, getroosten wij ons nu een offer, nu het gaat om „Looft den Heer" een ruggesteun te geven, door van het koor 400 kaarten tegen den vollen prijs over te nemen, daarmede als het ware een garantie vormende voor een uitverkocht huis. Want een uitverkocht huis heeft het koor noodig om de kosten goed te maken en doordat thans de prijs voor niemand een bezwaar behoeft te zijn, zal er zeker geen plaats onbezet blijven. Met den verkoop van de kaarten gaat het uitstekend. Nog slechts twee dagen is de ge legenheid opengesteld of reeds zijn bijna 150 kaarten verkocht. Als de verkoop zoo doorgaat, zullen we reeds vèr voor den datum van de uitvoering „uitverkocht" zijn. Wil men dus van de door ons geboden gelegenheid profitee red dan wachte men niet te lang, want dit zou wel eens op een teleurstelling uit kunnen loopen. Wij kregen de beschikking over een aantal tekstboekjes. Deze worden tegen den kostprijs 10 cent per stuk verkocht. De tekstboekjes be vatten een korte levensschets van den compo nist, een inleiding tot „Die Schöpfung" en den volledigen tekst in het Duitsch en het Neder- landsch. Op den avond van de uitvoering ontvangen alle bezoekers gratis een programma. WERK HERVAT. Bij de Amsterdamsche Ballast Mij. alhier was Zaterdag het personeel wegens de vorst ontslagen. Woensdag is het werk echter we der hervat geworden, CONCERT A CAPELLA KOOR. Het programma, dat door IJmuiden's a Capella Koor onder leiding van den heer P. Grin Jr. Donderdagavond a.s. in het Gebouw voor Chr. Belangen zal worden uitgevoerd, omvat o.m. Bortnianski's du Hirte Israels, Idealen van Theo Zutphen, Wiegeliedje van Fred J. Roeske en O Gulden Hoofd van Bonset, alle voor koor. Medewerking verleenen mej. Nelly Zwaan, sopraan te IJmuiden en het salon-orkest „Con- cinere", dir de heer D. Klut Sr. De zangeres zal de aria Nun beut die Flur uit het oratorium Die Schöpfung van Haydn zingen, Wiegelied van Willem Andriessen en Verraden van Cath. van Rennes, de eerste twee liederen met begeleiding van „Concinere" het laatste met pianobegeleiding. Ook het orkest zal zich solistisch laten hooren. Het hoogtepunt van den avond zal de can tate Lentefeest van J. G. Herwaarden zijn. Deze cantate is voor sopraan- en baritonsolo, gemengd koor met begeleiding van strijkorkest, piano en orgel. (De uitvoerenden zijn resp. mej. Nelly Zwaan, de heer G. Nat, het a Ca pella koor en Concinere). Directeur Grin leidt de uitvoering. De heer Korstanje naar Groningen. Opvolger van den heer Bakker als inspecteur voor de Scheepvaart. Naar wij vernemen is zeer binnen kort de benoeming te verwachten van den heer L. Koirstanje, adjunct-in specteur voor de scheepvaart te IJmuiden, tot inspecteur voor de scheepvaart in het derde district te Groningen, waar hij de plaats zal in nemen van wijlen den heer D. Bak ker. HET RIOLEERINGSWERK. De uitvoering van het derde gedeelte van het groote rioleeringswerk, nl. het overeen komstig de rij'ksvoorwaarden in werkver schaffing leggen van riolen in Santpoort tot een gezamenlijke lengte van 3300 meter, is door B. en W. opgedragen aan de firma L. P. v. d. Geer en A. Th. Stuifzand te Leiden. Deze firma was op twee na laagste inschrijf - ster en had ingeschreven voor f 86.991 met 91100 manuren. De laagste inschrijving was van de N.V. van Parera's Aannemersbedrijf te Amsterdam, nl. f 78.972 met 75000 man uren, maar deze firma had zich teruggetrok ken met de mededeeling, dat zij een vergis sing had begaan. CHRIST. NAT. WERKMANSBOND. Gisteravond heeft in het Evang.-lokaal J. P. Coenstraat een vergadering plaats ge had van den Chr. Nat. Werkmansbond. De vergadering werd geopend, door den voor zitter, den heer F. Walthuis, met het lezen van Ps. 20 waarover deze een korte beschou wing hield. Vervolgens was het woord aan den bondspropagandist den heer J. Strating uit Utrecht, voor het spreken van „een woord van hart tot hart". Spreker zeide, dat ge- loovigen toekomst-menschen zijn, die met de toekomst rekening houden. Naar aanleiding hiervan wees hij op den tegenwoordigen toe stand, waarin ahes roept om leiding van een sterken man. Hierbij wees hij naar de dicta tuur, zoowel van het Communisme als het Nat. Socialisme en het profane, dat hier van uitgaat en de haat die deze tegen de kerk hebben. Hoe is de houding van de kerk geweest in Rusland en in Spanje en hoe heb ben de priesters gehandeld in Italië bij den Abessynischen oorlog? Daar heeft de kerk ge toond niet midden in het sociale leven te staan. In de kerk, zeide spreker, wordt uren lang gedebatteerd over zuiverheid van leer. maar Christus wordt aan de wereld niet ge bracht. Wij zijn de kerk, wij hebben den Christus door ons leven uit te dragen in deze wereld. Hierbij wees spreker op de plicht van den Christen in het sociale leven. Het leven van den Christen moet niet zijn een spreken over Christelijke wijsgeerige onderwerpen, maar Christus verlangt een liefde-leven te leiden. Hierna sprak den heer Strating over Christ, socialen arbeid. Wanneer de geloovi- gen waren gelijk de eerste Christenen, dan zouden er geen geestelijken zijn die de wapens zegenen. Wij leven, zeide spr. niet meer in den tijd der eerste Christenen, maar desondanks moeten wij, evenals zij, Christus' geboden in ons leven uitleven. Langs den weg van de liefdeleer van Jezus, kunnen al leen de sociale problemen worden opgelost, Omdat men in het leven hiermee geen reke ning houdt is de ellendige toestand gekomen, waardoor zelfs de arbeider verlaagd is ge worden om zijn kracht voor een luttel loon te verknopen. Door de verdrukking is het socialisme en het communisme gekomen. Men beeft aldoor het materieele op het oog ge had waarbij de geestelijke verzorging is na gelaten. Tot slot wees spreker op de plicht van den arbeider tegenover den werkgever en de plicht die de werkgever heeft; tegenover de werknemer. Nadat de heer Strating eenige vragen naar aanleiding van het gesprokene gesteld, had beantwoord, sprak Ds A. A. Wildschut een slotwoord. DE DEENSCHE KOOPVAARDIJVLOOT. In 1936 afgenomen doch van beter gehalte. De uitsluitend door machinekracht voort- gedreven schepen der Deensche koopvaardij- /loot telde, volgens een officieele opgave van vetrokken ministerie, 1.035.000 br. reg. ton, op l Januari van het vorig jaar. In den loop van iet jaar nam de vloot toe met op eigen wer- ;en gebouwde 41.000 ton en 17.000 in het bui- :enland aangekochte ton. Naar het buiten- .and werden 63.000 ton verkocht, terwijl 1000 .on gesloopt werd. Er viel dus een vermindering van 8000 br. I reg. ton te boeken doch door den bouw van nieuwe en verkoop van oude schepen heeft de vloot een verjonging ondergaan. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor IJmuiden en het daar onder behoorende ambtgebied werd geduren de de maand Januari 1937 ingelegd f 73174,12, terugbetaald f 45384,32. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 28107. LENIN-HERDENKING. Donderdag 25 Februari zal in de groote zaal van Thaila een openbare vergadering plaats hebben van de C. P. N. Deze vergadering wordt belegd ter herdenking van den 13en sterfdag van Lenin. Als spreker zal optreden de partij voorzitter Ko Beuzemaker uit Amsterdam. De vergadering wordt opgeluisterd door declama tie van Jan Lemaire Jr. Tevens zal vertoond worden de film; „Drie liederen over Lenin". JAARVERGADERING A. R. KIES- VEREENIGING. De A. R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" te IJmuiden-Oost houdt a.s. Vrijdag avond in het gebouw Willebrordstraat 10 haar jaarvergadering. Op deze vergadering zal ds. E. G. van Teij- lingen spreken over „De Antirevolutionnaire Partij een Volkspartij". 18 FEBRUARI a.s. in de Ned. Herv. Kerk te □muiden. l/act mm afomtés Plaatsen a 25 cent verkrijgbaar aan ons kantoorKennemer laan 42, van 9 u. v.m. tot 6 u. n.m. Wacht niet met het af halen der kaarten. U zoudt te Iaat kunnen komen. Tekst boekjes 10 cent. Programma's gratis in de kerk. lliilliliillilllllllllllliliilliilllliillilliillli BONTE AVOND D. V. S. De Sint Nicolaasvereeniging „Door Vriend schap Saamgebracht" houdt 14 Februari a.s. een bonten avond in „Het Wapen van Velsen". Er is een gevarieerd programma samenge steld waaraan medewerking verleenen de Too- neelvereeniging „Amicitia", mej. A. Stol met haar ballet, de heer J. Keirsgieter zang en een band. Er is bal na. NOORDZEESLUIZEN. Door de Noordzeesluizen alhier zijn in de maand Januari geschut: naar zee 285 zeesche pen met een inhoud van 2.006.538 M3„ 17 visschersvaartuigen met 2275 M3. en 689 bin nenvaartuigen met 101.591 M3., totaal 991 schepen met een inhoud van 2.110.404 M3. Uit zee 258 zeeschepen met een inhoud van 1.853.506 M3., 22 visschersvaartuigen met 4525 M3,, 695 binnenvaartuigen met 103.399 M3., totaal 975 schepen met een inhoud van 1.961.430 M3. Totaal naar en uit zee 1966 schepen met een inhoud van 4.071.834 M3. LAATSTE NUTSAVOND. Lezing over de walvischvaarders. Men schrijft ons: A.s. Vrijdag houdt het Nutsdepartement zijn derde en laatste leden amusementsavond van dit seizoen. Deze avond zal gewijd zijn aan de walvischvangst. De spreker, de heer C. W. Vis ser, oud-gezagvoerder van den Rotterdam- sche Lloyd. zal in een populaire, actueele voor dracht vertellen van het moeilijke en zorg zame bestaan van de oude walvischvaarders en daarna overgaan naar den tegenwoordigen tijd, de tijd der techniek, waardoor dit bedrijf in volkomen andere banen is geleid, Hij vertelt van het leven aan boord van de moderne walvischvaarders en het gesproken woord zal met een zeer fraaie collectie licht beelden worden toegelicht. Het bestuur heelt gemeend dat juist op zee- vaartgebied een lezing voor het IJmuiden's publiek zijn aantrekkelijkheid heeft en ver wacht, dan ook dat Christelijke Belangen a.s. Vrijdag 8.15 uur'geheel uitverkocht zaJ. zijn.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1