HET NIEUWE AVONDBLAD Snelle ontwikkeling der Duitsche haringvisscherij. 22e JAARCANC No. 79 DONDERDAG 4 FEBRUARI '37 (JMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 214 cents incasso, per kwartaal 11.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef, 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS. BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIéN15 regels J 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs, ALLE ADVERTENTIéN, OPGEGEVEN VOOR Dl'l BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT - overlijden 1400.-. verlies van Hand. voet of oog 1200.-, beide leden duim f 100.-, één lid duim 150-, alle leden wijsvinger ƒ60—, bii verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarf tot p?n Infïïmi 66 - h" an^eren vinger f 5 arm" of beenbreuk f 30.—, enkelbreuk f 15.—, polsbreuk f 15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400.— SL^/f7ondeiMfke^erzekeHnl i ïf,n maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. c abonnes op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJAAUIDEN De Tuin van Allah. Kleurenfilm van bijzondere schoonheid. Op het programma van de Bioscoop ,De Pont" prijkt ditmaal een zeer bijzondere film. die geen filmliefhebber mag overslaan. „De Tuin van Allah" met Mariene Dietrich ien Charles Boyer in de hoofdrol geldt voor een der beste, zoo miet de beste van de tot nu toe in technicolor vervaardigde films en zoowel in Amerika als in Europa heeft dit meesterlijke prodiuct van David O. Selnick geweldigen opgang gemaakt. De Mariene Dietrich, die men in deze film zien zal is de groote actrice, die de wereld veroverde met haar creaties in „Marokko", „Shanghai Ex press", „Song of Songs", „Begeerte" enz. maar thans met een nieuwe persoonlijkheid en van een sprookjesachtige schoonheid, Naast Mariene treedt de populaire Fran- sche filmster Charles Boyer op, die toen hij Engelsch had geleerd, na eerst Frankrijk „veroverd" te hebben, het Amerikaansche bioscoop-publiek met zijn spel fascineerde. Over den inhoud vertellen wij morgen nog het een en ander. DRANKWET. Bij Burgemeester en Wethouders van Velsen ls ingekomen een afschrift van een aan Ge deputeerde Staten dezer provincie gericht ver zoekschrift van Hendrik Reehorst, van beroep hotelhouder, wonende te IJmuiden, om een hotelvergunning, voor den verkoop van sterken drank in het klein in een hotel alleen aan logeergasten in de bovenvoorloealiteit, le verdieping, van het perceel Visseringstraat no. 1 te IJmuiden. Vóór 17 Februari 1937 kan een ieder te-gen het verleenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders voornoemd,; inbrengen. SUPP. VER. „DE STORMVOGEL". Het bestuur der Supp. Ver. „De Stormvogel" maakt de leden bekend dat a.s. Zondag 7 Februari gelegenheid bestaat den wedstrijd D.H.C.Stormvogels bij te wonen. Vertrek bus Zondagmorgen 11.15 van Wil lemsplein. Kaarten verkrijgbaar Kanaalstraat 72 voor Zateravond 10 uur. Donateurs kunnen voor den kostenden prijs mede. OOK IN ESBJERG DURE VISCH. Uit Esbjerg wordt gemeld dat de visch- aanvoer aldaar in de laatste dagen zoo ge ring is dat de prijzen, die van den oorlogstijd nog overtreffen. Voor de schol werd grif twee Kronen per K.G. betaald. VERTOONING PROPAGANDAFILM KENAU. De propaganda-film Kenau van het Ne- derlandech Fabrikatenhuis zal binnenkort in onze gemeente vertoond worden. Maandag middag vindt in het Patronaatsgebouw Zee weg, een vertooning plaats, waarvoor de plaatselijke autoriteiten, vereenigingsbestu- ren enz, izijn uitgenoodigd. DE VELSER HUISVROUW IN FEBRUARI De agenda voor Februari van de afdee- ling Velsen-IJmuiden der Nederl. .Vereeni- ging van Huisvrouwen vermeldt, dat Dinsdag avond 16 Februari in het Vacantiebuis, Groe- neweg de jaarlijksche avondbijeenkomst ge houden zal worden. Op dezen avond zal Dr. J, B. van Amerongen voordragen „Een vroo- lijke Vrijdag op de Breestraat" van Sam van Bussem. Woensdagmiddag 24 Februari wordt in Kennemerhof een proefles gegeven in leerbe werking. Donderdag 11 en 25 Februari worden in Kennemerhof handwerfcmid dagen gehouden, STORMSCHADE. De schade van de Claesje RO 46 blijkt vrij aanzienlijk te zijn. De brug is ernstig bescha digd en voorts zijn de scheepsboot en het be zaanzeil weggeslagen. Verder verloren ook de Geziena Gatharina IJM 50, de Neptunus IJM 87 en de Penelope UM 64 hot bezaanzeil. DE ANSJOVIS-VISSCHERIJ EN HANDEL. Volgens ons door de Coöp. Ansjovisverkoop- Vereeniging te Amsterdam verstrekte mede deelingen bedroeg de voorraad ansjovis in ons land per 1 Januari, herleid in ankers, 65.600 ankers waarvan jaargang 1926: 970 ankers, 1927: 300 ankers, 1929: 1063 ankers, 1930: 19.948 ankers, 1931: 20.228 ankers, 1932: 3591 ankers, 1933: 8551 ankers, 1934: 2950 ankers, 1935: 5653 ankers, 1936: 2346 ankers. De visscherij leverde in 1936 op ca. 2500 ankers, waarvan benoorden den afsluitdijk ca. 400 ankers en van de Zeeuwsche stroomen ca 2100 ankers. Vooral gedurende het eerste halfjaar 1936 was de handel zeer beperkt, ge bonden als de export was aan het vastgestelde betalingscontingent van ca. 50.000 M. per maand. Dank zij de onvermoeide pogingen, die door de Regeeringsautoriteiten in het werk werden gesteld en die ten slotte met succes be kroond werden, werd einde Augustus 1936 door de Nederlandsche Visscherij Centrale be kend gemaakt, dat er buiten het gewone con tingent voorloopig voor het derde kwartaal 1936 een extra betalingscontingent was vast gesteld voor den uitvoer van ansjovis naar Duitschland en wel speciaal voor de 1930'er en oudere jaargangen. Intusschen werd dit extra contingent ook verschaft voor het vierde kwar taal 1936 en het eerste kwartaal 1937. Inmid dels waren ook de minimum exportprijzen bepaald en goedgekeurd en wel o.a. voor 1930'er en ouderen op f 14 en voor 1931'er op f 17.50 per anker, met als basis voor inkoop resp. f 10 en f 13. De extra betalingscontingenten wer den ten volle benut. ONGEVAL OP DE LOODSBOOT. Dinsdag is op de ter aflossing binnengeko men loodsboot een ernstig ongeluk geschied. De stoker F. wonende Willebrordstraat had bij het uitschakelen van de lier het ongeluk uit te glijden, waardoor hij met de linkerhand tusschen twee kamraderen bekneld werd. Het gevolg was, dat de pink en de ringvinger van zijn hand geheel verbijzeld werden. Nadat een voorloopig verband was gelegd, begaf het slachtoffer zich per taxi naar het Antonius Ziekenhuis, waar hij door dr. Kuier behandeld werd. FEESTAVOND VER. VAN JONGE OUD-KATHOLIEKEN. De vereeniging van jonge oud-katholieken ,D-G.S." organiseert op Vrijdag 5 Februari en. Maandag 8 Fabruari a.s. twee feestavonden welke worden gehouden in Gebouw Cycloop. Oe eerste uitvoering is uitsluiten voor leden, donateurs en introducés, terwijl de tweede meer ls bedoeld tot propaganda voor de ver eeniging enihertoe toegang hebben alle oud katholieken en hun gezinsleden. Het programma voor beide avonden bestaat uit 16 af deelingen, waarbij de opvoering van een één-bedrijvige klucht, alsmede een ballet onder leiding van den heer A. van Pel en de medewerking van een amateur-goochelaar en de mondharmonicaclub „D.G.S.-Doys". Het geheele programma ziet er verder zeer aanlokkelijk uit. GASMASKERS, INDUSTRIEELE LUCHT BESCHERMING ENZ. Gisteravond heeft in het Verenigingsge bouw Groeneweg Ir. F. Spies, veiligheids-inge nieur bij het Hoogovenbedrijf, een lezing ge houden voor de Ned. Ver. E. H. B. O. over gas maskers, industriëele luchtbescherming enz. Voor deze lezing, die ingeleid werd door den voorzitter den heer A. Garms, bestond nogal eenige belangstelling, voornamelijk van de zijde der leden van de E. H. B. O. IJmuiden Santpoort. Ir. Spies zeide, dat hij met genoegen de uitnoodiging van de Ned. Ver. E. H. B. O. heeft aangenomen om over dit onderwerp te spre ken. De heer Spies vertelde verder dat hij in 1915 voor het eerst met gassen in aanraking is gekomen tijdens den oorlog. -De gassen wa ren in dien tijd, in vergelijking met thans, be trekkelijk van minder krachtigen aard. Sinds dien tijd heeft men meer aandacht aan gas sen geschonken, die ook bij industriëele Ver ken voorkomen. Sinds 1926 heeft men ook voor industrie gasmakers aangewend. Wanneer men over gassen bij de industrie spreekt, krijgt men ook te doen met verschillende soorten van gassen. Naar aanleiding hiervan gaf de heer Spies een uiteenzetting van de verschillende gassen en den invloed, dien deze op het menschelijk lichaam hebben. De te gebruiken gasmaskers moeten even veel zuurstof bevatten als de lucht die men voor zijn longen noodig heeft, Een gasmasker moet dus minstens 15 pCt. zuurstof bevatten. Hierbij toonde Ir. Spies een patroon, zooals die bij maskers gebruikt moet worden, even als die, welke hij voor het gebruik bij gas maskers op het Hoogovenbedrijf verboden heeft. Het heeft spreker wel eens getroffen, dat bij een plattelandsbrandweer, patronen werden gebruikt, die beslist niet doelmatig of goed bruikbaar zijn. De oorzaak is, dat men niet voldoende op de hoogte is van de chemi sche werking der maskerpatronen. Spreker toonde verschillende masker-patro nen en gaf daarbij een uitlegging van de wer king daarvan. Eveneens toonde spreker aan, hoe men kan constateeren, of een masker goed werkt. Vervolgens sprak de heer Spies over het dagelijksch gebruik van gasmaskers in het ge wone bedrijf. Vele arbeiders, werkzaam in loodwitfabrieken enz., hadden, menschelijker- wijs gesproken, vele jaren langer kunnen leven indien het gebruik van gasmaskers meer be kend was geweest. Het gebruik daarvan mag afschuwelijk toeschijnen, omdat dit oorlogs herinneringen opwekt. Toch kan in gewoon dagelijksch werk, waarin de werkers stof en zeer langzaam sloopende gassen inademen, het gebruik van gasmaskers zegenrijk zijn. Spreker vertelde hierbij van het werk op het Hoogovenbedrijf. Op duidelijke wijze toon de hij aan, dat een gasmasker niet alleen be doeld wordt om te worden gebruikt bij onge vallen enz., maar ook bij gewone werkzaam heden, waarbij men te doen heeft met bedor ven lucht en gasdampen. Hierna gaf spreker een demonstratie met een Audos apparaat, waarbij hij er de aan dacht op vestigde, dat niet ieder met zoo'n apparaat kan omgaan. Vervolgens sprak de heer Spies over het ge bruik van het masker met vrije lucht. Echter kan het gebruik van welk masker ook alleen dan van nut zijn, als men het. kent en zorgt dat het goed sluit. Vandaar dat, als de leden van E. H. B. O. gebruik willen maken van maskers, men zich eerst intens moet oefenen. Na de pauze sprak de heer Spies over de luchtbescherming en het gebruik van mas kers in oorlogstijd. Spreker, die van 1915—1918 als vlieger den oorlog heeft meegemaakt, zeide dat de oor log van toen kinderspel is, vergeleken bij een volgenden oorlog, door den vooruitgang der techniek. Een komende oorlog zal een duivels werk blijken. Met klem wekte spreker de aan wezigen op, om hun medemenschen te onder richten. Spreker noemde eenige voorvallen uit den afgeloopen oorlog. Deze hadden hem geleerd, dat het zeer gevaarlijk, is zich in groepen bij een te bevinden. Bij luchtaanvallen is de bes te methode, zich zooveel mogelijk te versprei den, waarbij de trefkans het minste is. Of schoon spr„ met al wat in hem is, den oorlog verafschuwt, toch wil hij niet beweren dat er geen kans op oorlog is. Volgens spr. bestaat deze kans helaas nog al te sterk, waarom hij de aanwezigen aanmaant, om vooral als leden der E. IT. B, O. hun medeburgers nu reeds te onderrichten, wat zij bij een eventueelen oor log doen kunnen voor persoonlijke veiligheid. Na het einde der rede werden door spre ker een aantal vragen beantwoord. De Fransche minister van buitenlandsche zaken Yvon Delbos bij de inwijding van het monument voor de gevallenen in den wereldoorlog te Chateauroux. Delbos hield naar men weet bij deze gelegenheid een redevoering, waarin hij Hitler van antwoord diende. Nieuwe, krachtige motorloggers, die ook als haringtrawlers gebruikt kunnen worden. W Nederland moet leeren haring eten. Een medewerker schrijft ons Aan „Die Deutsche Fischwirtschaft" ont- leenen wij het volgende betreffende de ha, ringvisscherij van Duitschland gedurende het jaar 1936. Aan de haringvisscherij werd deelgenomen door de volgende Duitsche schepen: 4 stoom- booten, 62 stoomloggers en 105 motorloggers, totaal 171 schepen. In 1935 oefenden 169 schepen de haring visscherij uit. In 1936 en 1935 werd resp. aangevoerd in. 1164 reizen 765.984 kantjes pekelharing. 1113 reizen 689.782 ktj. pekelharing. In 1936 dus 76.202 kantjes meer. Het verloop van de laatste jaren is als volgt: 1932 door 119 sch. in 710 reizen 380.490 ktj 1933 door 148 sch. in 922 reizen 520.522 ktj. 1934 door 169 sch. in 1101 reizen 676.522 ktj 1935 door 169 sch. in 1113 reizen 689.782 ktj 1936 door 171 sch. in 1164 reizen 765.984 ktj. Verliezen aan schepen zijn niet te be treuren. Het verlies aan vischtuig en andere schaden is vergeleken bij 1935 minder ge weest, zoodat de geldelijke uitkomsten als bevredigend beschouwd mogen worden. In 1936 werden 7 nieuwe motorloggers in de vaart gebracht, terwijl eenige oudere schepen uitvielen. In onderdeden waren de scheepstypen en aanvoeren: 4 stoombooten in 34 reizen 21.916 kjt. doorsnee p. reis 644kjt, p. sohip 5479 kjt. 62 stoomloggers 406 reizen 229.216 kjt. doorsnee p. reis 564kjt. p. schip 3697 kjt. 105 motorloggers 722 reizen 514.852 kjt. doorsnee p. reis 713 kjt. p. schip 4903 kjt. De totaal-doorsneeaanvoer voor 1936 be draagt 659 kantjes per schip en per reis; de totaal aanvoer per schip en per teelt: 4479J4 kantjes. Opvallend zijn de cijfers van de sedert 1933 nieuw-gebouwde motorloggers. Deze 61 motorloggers brachten in 434 reizen 361.744 kantjes aan; per reis en per schip 833^4 kantjes en voor het seizoen 5930 kantjes per schip. De hoogste aanvoer voor 1936 8888>4 kantje staat ten name van den te Emden thuisbehoorenden motorlogger „Grosser Kur- fürst'. Van de door trawlers aangevoerde vang sten werd tot pekelharing verwerkt, een hoe veelheid van 359000 vat, zoodat gedurende het seizoen 1936 de aanvoer heeft bedragen 929.000 vat, tegenover 770.000 vat in 1935 en 840.000 vat in 1934. Herleiding van kantjes in land-pakking is: 17 kantjes gelijk aan 13 vat. Uit het buitenland werd ingevoerd tus schen de 550.000 en 560.000 vat; het verbruik van Duitschland bedraagt dus rond ander half millioen vat, tegenover rond 1.3 millioen vat in 1935. Duitschland zelf met in totaal 929.000 vat handelspakking heeft hiervan rond 62.4 pet. te boeken. Dit is niet- ten volle 2/3 gedeelte van zijn behoefte. Aangenomen wordt dat voor het a.s. seizoen ongeveer 30 nieuwe schepen zullen worden gebouwd, terwijl ongeveer 60 oudere schepen buiten bedrijf "gesteld zullen worden. Dezen nieuwbouw in aanmerking nemend, zal de haringvisscherij vloot dan uit 210 schepen be staan, waarvan 3/4 gedeelte van jongen datum Hierdoor is een vergelijking met de 285 sche pen van voor den oorlog niet mogelijk, te meer daar die veel kleiner waren en voor het grootste gedeelte uit zeilschepen bestonden. Wat Nederland aanvoerde. Ter vergelijking laten wij hieronder vol gen de cijfers van den aanvoer van de Ne derlandsche visschersvloot: 1932 556.568 kantjes. 1933 649.294 kantjes. 1934 702.649 kantjes. 1935 514.615 kantjes. 1936 812.000 kantjes. Hieruit blijkt dus dat de Duitschers ons na op de hielen zitten. Om de cijfers juist te beoordeelen moet men er rekening mede houden dat de Duit sche vaten circa 10 pet. kleiner van inhoud zijn dan de onze. Uitvoer naar Duitschland daalt snel. Als vergelijkingsmateriaal hebben de gegevens van anderen altijd waarde, maar het wil ons voorkomen, dat wij toch nog even den na druk moeten leggen op de vermelding van het feit, dat de Duitschers thans voor ruim 62 pet. in eigen behoefte voorzien. Dit is anders geweest. Uit de Nieuwjaarsrede van den voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas te Vlaardingen, ci- teeren wij dat in 1908, toen de aanvoer 685.056 tonnen (niet kantjes) bedroeg en de vloot 740 schepen telde. Duitschland 70 pet. van ons afnam. De statistieken van de laat ste 3 jaren leeren ons, dat in 1933 1934 1935 1936 naar Duitschland werd uitgevoerd. Als men in Duitschland in het te- gewoordige tempo blijft doorgaan, zal het niet lang meer duren of wij moe ten het, wat den liaringuitvoer betreft, geheel zonder Duitschland trachten klaar te spelen. Het is voor een buitenstaander moeilijk te begrijpen hoe de Nederlandsche Visscherij er niettemin in is geslaagd om haar product af te zetten. En het hoofdbestuur van de Reedersver- eeniging voor de Nederlandsche Haringvis scherij en de haringexporteurs ontzien geen moeite en sparen geen kosten om afzet voor den haring te vinden. Men denke slechts aan de verkoopen naar Rusland! En zoo mogen wij dan ook met groote dankbaarheid con stateeren, dat, niettegenstaande een zoo be langrijk afnemer als Duitschland voor ons zoo goed als verloren is, wij niettemin ons oude nationale bedrijf nog in stand gehou den zien.maar er moet ook nog op een ander punt gewezen worden en wel dit: Dat de Duitsche visscherij vloot, wat de sche pen betreft, thans superieur is aan de onze. Hierboven wezen wij er reeds op, dat in 19.867.000 K.G. 15.147.000 K.G. 8.576.000 K.G. 7.000.000 K.G. Duitschland sedert 1933 niet minder dan 61 nieuwe motorloggers zijn gebouwd, en dat het juist die schepen zijn, die in doorsnee op een vangstuitkomst van 5930 kantjes mogen wijzen. Ieder die de nieuwe Duitsche schepen van nabij heeft gezien, zal het met ons eens zijn, dat we er jaloers op kunnen zijn, Het maakt een groot verschil of de schepen van den oorsprong af voor een bepaald doel wor den gebouwd, of dat zij, zooals het grootste deel onzer Nederlandsche schepen van zeil- loggers tot motorloggers zijn omgebouwd. Van de Duitsche motorloggers gaan er som mige in het begin van het seizoen „haring trawlen". Onder de nieuwere schepen zijn er, die een laadvermogen hebben van 1500 kantjes. Zij zijn uitgerust met. een 650 P.K. Deutz-Dieselmotor en voor -beide visch-doel- einden gebouwd. Goede kansen voor versche haring. Nogmaals wijzen wij erop, dat in Duitsch land meer dan 200 millioen Kilogram haring in verschen staat wordt ingevoerd. Ze worden óf in verschen toestand in de consumptie gebracht of tot vischconserven omgewerkt. Nu >s de Nederlandsche trawlervloot in den laatsten tijd, tengevolge van de tijds- en an dere omstandigheden, zeer gedecimeerd, en zij, die de markt-overzichten volgen, weten dat er voor binnenlandsch verbruik en voor export-doeleinden, vaak groote behoefte be staat aan goede visch. Waarom zou ons Nederlandsche publiek er niet toe te krijgen zijn onzen kostelijken, zeer voedzamen en vitaminen rij,ken Noordzee- •haring een kans te geven. Zouden de gebie den, die tot nu toe trawlervisch hebben be trokken, ook niet voor onze haring te winnen zijn? Wanneer de schepen doelmatig worden in gericht en wij een supérieur product aan voeren, maar geregeld, dan ligt hier naar ons oordeel een groot afzetgebied open. Wat pekelharing betreft, wachte men zich voor overvoering van de markt. Voor versche ha ring zijn de toestanden geheel anders. Het geldt hier een nationaal belang! PERSONALIA. Bij Koninklijk besluit is, voor het tijd vak van 1 Januari 1937 tot 1 Januari 1938, wederom belast met het geven van onderwijs in tuinarchitectuur en tuinkunst aan de land- bouwhoogesc'hol te Wageningen dr. ir. J. T. P. Bijhouwer te IJmuiden. LAATSTE WINTERLEZING. De laatste winterlezing van de Vereeniging „Jong Hervormden" vindt hedenavond plaats in de Bethlehemkerk. Ds. N. Buff inga, Geref. predikant te Rotterdam, voorheen alhier zal spre'ken over „God en Wereldleed". EEN NAPRETJE Gistermiddag heeft in het speellokaal van de bewaarschool der Comitéschool een ge zellig kinderfeest plaats gehad voor de kin deren uit de Bloemstraat. Dit feest is in ze keren zin een voortzetting van het Juliana- feest. Het Comité voor straatversiering had nog wat geld overgehouden, dat voor dit feest besteed is. De kinderen hebben een prettigen middag gehad, waarbij de noodige tractaties niet ontbraken. Oome Piet, de bekende kin dervriend, luisterde het feest op met zijn poppenkast-vertooning. VOOR EEN NIEUW TEHUIS. De Chr. vereeniging van Jongemannen 't Mosterdzaadje en haar onderaf deelingen V. V. IJ, Jonge Kracht en jongensclubs heeft door den verkoop van het Koning Willems huis haar tehuis verloren. Er worden thans pogingen in het werk ge steld om opnieuw in het bezit te komen van een eigen verenigingsgebouw. Mede voor dit doel zal in Maart een bazar, de „Bavojama" gehouden worden. PROPAGANDA-FEESTAVOND „ALGEMEEN BELANG" De Vereeniging „Algemeen Belang" geeft 20 Februari a.s. een propaganda-feestavond in Het Wapen van Velsen. Opgevoerd zal worden „Voor de derde maal" vroolijk detectivespel in één bedrijf door P. J. Dorrenboom. De regie is in handen van den heer Jan Klein. Er is bal na met muziek van „The Willie Band" onder leiding van mej. W. Wagenaar. N. A. S. B. N.-NIEUWS. Jl. Dinsdag vond de schaakwedstrijd Ons Genoegen 2 uit Spaarndam tegen „Denk en Zet" 2 uit IJmuiden in het gebouwtje Heide- destraat IJmuiden-Oost plaats. De uitslag was: Denk en Zet 2 (z.) Ons Genoegen 2 (W.) 1 H. ServaasD. Harskamp 10 2 H. ClotsH. Beyerbergen 01 3 G. 't Hart—W. 't Velt (afgebr.) 4 J. BossertJ. Noteboom 1/21/2 5 R. Otto—K. Vreeken 6 J. FloorJ. Oorthuis 7 K AalbersbergP. de Vries 8 G. StekelenburgA. Nooteboom 9 G. Wolf—C. Schilts 10 iH. SpiekerA. Klomp 0—1 0—1 0—1 0—1 0—1 1—0 2 1/2—6 1/2 H.S.G. 4—HOOGOVENS. Dinsdagavond is bovengenoemde compe titiewedstrijd gespeeld. Het resultaat luidt als volgt: H.S.G. 4: Hoogovens; C. A. LukaartW. L. Z. v. d. Vegte afgebr. M. van WaardC. v. Krimpen 01 C. Nieuwendijk—J. C. de Haas 1—0 J. SchefferG. L. de Haas 01 Mej. M. W. Bannink—P. H. v. d. Wel V2—V2 E. HundepoolG. Vogelzang 10 W. NasP. A. Veldheer 01 W. VosmanM. v. d. Berg V2V2 G. Appelboom—P. Snijders VzV2 A. UittenboschA, v. d. Linden VzVz Voorloopig 4—5

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1