BEVERWIJK Huiswerk. HEEMSKERK Opening van de Florabeurs. Een veelbelovend begin. Onder groote belangstelling is Donderdag avond in de bovenzaal van het veilinggebouw „Centrum" de door de bloemenkweekersver- eeniging „Flora" gestichte beurs geopend. Zooals wij destijds reeds berichtten, zullen deze wekelijks te houden beursavonden niet alleen bestemd zijn voor het doen van zaken op het gebied van tuinbouw en bloemen- en bloembollencultuur, maar ook zullen vakge- nooten kunnen worden ingelicht omtrent alle mogelijke vraagstukken, die het vak in den meest uitgebreiden zin betreffen. Vooral van de zijde der veilingen en van de standsorganisaties was de belangstelling zeer groot. Wij merkten o.m. op burgemeester mr. H. J. J. Scholtens, de besturen van Tuin bouw en Plantkunde, den Nederlandschen Tuinbouw Bond, van de Vereenigde Veilin gen, van het Hollandsch Bloembollenkweekers Genootschap, de Vereeniging voor Bloembol lencultuur enz. ■Mr. A. Mo ens vertegenwoordigde de N.V. Veilinggebouw „Centrum". Met eenvoudige middelen had men de bo venzaal £en gezelligei aanzien gegeven, zeer goed gezien, want vooral bij het houden van een beurs spreekt ook de sfeer een woordje mee. Na een welkomstwoord van den voorzitter van „Flora", den heer B. Hilbers, heeft de heer C. Broeze, voorzitter van de beurscom- missie, de bedoelins van het houden dezer beursavonden uiteengezet. Spr. herinnerde er aan, dat de heer A. v. d. Wel de initiatief nemer was. Het plan werd uitgewerkt en men zag in deze^beurs een redelijke kans van slagen. Het zal geen speciale bloembollenbeurs zijn, zoo als ook te Haarlem wordt gehouden, want Kennemerland heeft zeer veel gemengde be drijven. Ook de tuinbouw zal zoo ruim moge lijk vertegenwoordigd zijn. Deze beurs za1 naar de meening van de commissie in een behoefte voorzien. Zij zal gelegenheid bieden tot het uitwisselen van gedachten, het onder de aandacht brengen van verbeterde groen ten- en bloemensoorten enz. Het ligt in de bedoeling voor de inzendin gen een puntenstelsel in te voeren en prij zen beschikbaar te stellen voior het hoogste aantal punten. Zoo zal getracht worden de cultuur in Kennemerland op hooger peil te brengen. Weliswaar zijn de producten weinig waard, métar daarom behoeft men niet bij de pakken te gaan neerzitten. De tuinbouw in Kennemerland, aldus spr., mag zich niet on der den voet laten loopen door andere tuin bouwcentra. Er zal ook gelegenheid zijn, ad viezen in te winnen omtrent teeltproeven en tot het stellen van vragen over bemesting, crisismaatregelen enz. De heeren Ir. Bunemeyer en Janssen, res pectievelijk directeur en leeraar van de R.K. Tuinbouwwinterschool, die beiden aanwezig waren, hebben zich bereid verklaard deze vragen te beantwoorden. Zoo hoopte men dooi de beurs de cultuur omhoog te brengen tot heil van geheel Kennemerland. Opening door den burgemeester. Burgemeester H. J. J. Scholtens, zeide met groote belangstelling van de plannen voor dit nieuwe instituut te hebben kennis geno men. Het verdient steun en aanmoediging, aldus spr. den handel in één gebouw te concentreer en. Het wordt een centraal tref punt en de verdere strekking is, dat de jonge instelling zal bijdragen aan het zoeken naar nieuwe banen in de cultures. Daarin zag spr. een belang voor producenten en consumen ten. Deze beurs achtte de burgemeester voorts van groot belang voor de centrum plaats van Kennemerland. Met den wensch dat de beurs mag groeien en dat de beurs- affaire goed zal mogen zijn, verklaarde spr. de eerste Flora-beurs voor geopend. Voor de afdeeling van Tuinbouw- en Plantkunde sprak de heer H. C. v. d. Colk en voor de Vereenigde Veilingen de heer R. W. A. Muyen woorden van gelukwensch. Tenslotte heeft Ir. Bunemeyer nog toege zegd, dat hij er naar zal streven, evenals de heer Janssen, de gestelde vragen zoo goed mogelijk te beantwoorden. Hierna begon de eerste beursavond. Met groote belangstelling werden de inzen dingen" bloemen, planten, zaden enz. bezich tigd. Oqk was er reeds terstond veel belang stelling voor vraag en aanbod. De heer Broeze heeft een dankwoord tot den burgemeester gesproken en hem uit er kentelijkheid een mand mooie bloeiende hyacinthen aangeboden. In het vervolg zal de Florabeurs iederen Donderdagavond worden gehouden. Zij zal echter alleen voor vakgenooten toegankelijk «ijn. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. Donderdagavond speelde de Beverwijksehe Damclub II tegen Wormer II, zij verloor met de volgende cijfers: 1. J. HoogerwerfS. Kraayer 0—2; 2. H. de WaardJ. Bakker 2—0; 3. M. Kemper—C. Tentij 0—2; 4. Th. Kloes— J. Molenaar 0—2; 5.1. v. Staalduinen—C. Duif 1—1; 6. M. HoogvorstR. Vel 1—1; 7. P. Ver donkM. Zwart 02; 8. P. Wen tinkD. Groot 02; 9. C. RietkerkD. Luyt 02; 10. H. J. HoutwipperB. Ligtvoet 02; totaal 416. Maandag spelen de Beverwijksehe Damclub I en II voor de eerste en tweede klasse com petitie van den Ned. Dambond tegen H.D.C. II en H.D.C. III. De leden vertrekken om half acht vanaf het clubhuis „De Groentenbeurs". Een scène uit de geheel in regenboogkleuren uitgevoerde 20th Century Fox-film „Ramona". (Luxor Theater, Beverwijk.) Myrna Loy en. Spencer Tracy in „Paarlenroof". (Kennemer Theater, Beverwijk.) (Een te Glasgow genomen proef, om alle huiswerk voor scholieren af te schaffen, heeft geen bevre diging geschonkenook niet bij de oudersdie niet meer wisten hoe het ondenvijs van hun kinderen vorderde.) Ook in ons land is sedert jaren De huiswerkkwestie een probleem, Dat zorg brengt, zoo geen grijze haren. Bij 't zoeken naar 't. volmaakt systeem. De een zegt: het wordt overdreven Voor de scholieren, dat gezwoeg, 't Is voor de kinderen geen leven, De schooluren zijn lang genoeg. De ander zegt: laat ze maar wei-ken, Het is wel goed in dezen tijd, Dat zij zich zoo bij voorbaat sterken Voor 's levens harden, zwaren strijd. Ik ben ook vader, maar met wenschen Zal ik niet in dit strijdperk gaan, Er zijn zooveel bevoegder menschen, Ik matig mij geen oordeel aan. Maar als dit punt wordt aangesneden, Herinner ik mij dit en dat. Uit den heel langen tijd geleden, Toen ik nog zelf met huiswerk zat. Wat heb ik toen geducht geploeterd Gebogen over boek of schrift, En soms over mijn lot gefoeterd In machtelooze vrijheidsdrift. De huiswerkkwestie? 'k blijf er buiten, Alleen, wanneer ik denk aan toen, Wil ik mijn dankbaarheid wel uiten, Dat ik het niet meer hoef te doen. MARKTBERICHTEN. Noteering van 3 Februari 1937. Andijvie per K.G. f 0.150.19 Koolrapen per zak f 0.85 Wortelen per K.G. f 0.03 Bieten per K.G. f 0.03 Aardappelen klei per K.G. f 0.02 y20.05 Vz. Spruitjes per K.G. f 0.08^0.14 Boerekool per K.G. f 0.01 Vz0.03 Roode kool per K.G. f 0.04 Savoije kool per K.G. f 0.03 Uien per K.G. f 0.03 Prei per K.G. f 0.02y2—0.04Vè Selderie per K.G. f 0.08 Appelen per KG- f. 0.24—0.40 Peren per K.G. f 0.20 Brusselsch lof per K.G. f 0.140.17 Wed. E. van der Mey-Snijders overleden. Louis Davids in het Luxor Theater. In „De Groote Polonaise". Donderdagmidd ag is na een ziekte van en kele dagen de oudste inwoonster van Wijk aan Zee, de wed. E. van der Meij geb. Snij ders, algemeen bekend als Opoe van der Meij, op ruim 103-jarigen leeftijd overleden. Na langen tijd in Zwaanstraat gewoond te hebben, woonde zij sedert vele jaren in de thans hei-doopte Kerkstraat. Sedert 1915 was zij weduwe. De begTafenis zal Maandagochtend plaats hebben. Stampvol was het Luxor. Theater Donder dagavond toen de Nederlandsche Revue een opvoering gaf van de „Groote Polonaise". Alle geruchten ten spijt was Louis Davids, die in deze revue een zeer groote i-ol vervult, aan wezig en hij acteerde er zoo lustig op los, alsof geen verkoudheid hem eenige dagen bijna leelijke parten had gespeeld. Hij werd met een hartelijk applaus door het Beverwijksehe publiek begroet. De talrijke toeschouwers hebben drie uur lang volop genoten van het bonte schouwspel, dat de „Groote Polonaise" biedt, genoten van zang, spel en dans, van humor en onver- valschte Amsterdamsche gijn en niet in het minst ook van de fraaie monteeering, waar door deze revue zich onderscheidde. Hier was nu eens gebi-oken met den zoovele malen ge- huldigden stelregel, dat het maar een voor stelling ,,in de provincie" is, zoodat het er niet zoo precies op aan komt. De Nederlandsche Revue maakte daarop nu eens een uitzondering en dat werd op hoogen prijs gesteld. Décor, be lichting, costuums, het was allemaal prima in orde. Wij behoeven nauwelijks te zeggen, na de 100 voorstellingen, die deze revue reeds in Amsterdam beleefde, dat er „vaart" zat in deze vertooning. Dat liep alles van een leien dakje en dat is ook een compliment voor de men schen „achter", wien het changeeren op het tooneel van het Luxor theater niet gemakkelijk zal zijn gevallen. Louis Davids voelt zich in zoo'n revue als eefi visch in het water. Men heeft gegierd, ge bruld van het lachen om de scènes, die hij onverbeterlijk óf alleen óf met Cor Smit. die er ook uitstekend in was, of met Kees van Dam, speelde. DE KENNEMERS 2—T.O.G. 2. De roodzwarte reserves spelen Zondag in het Gemeentelijk Sportpark tegen T.O.G. 2. Het Kennemers-elftal is: DoelGrapendaal. Achter: Versluis, B. Grapendaal. Midden: Hoen, Vessies, Blom. Vóór: Ten Wolde, Rekveld, M. Brethouwer, Pauw, Dekker. TOONEELAVOND VAN „TAVIDO". Opvoering van „de Butler". Voor de leden van „De Gieteling" heeft de tooneelvereeniging Tavido voor een uitstekend bezette zaal in het Kennemer Theater een opvoering gegeven van het detectivestuk „De Butler" van Jan Fabricius". Onder de nauw gezette regie van den heer L. Holtslag heeft Tavido de sfeer van spanning en emotie van dit detectivestuk zeer goed tot uitdrukking ge bracht. Het publiek leefde geheel mee met den geschiedenis van den geheimzinnige Flying Jack, die zooveel onrust in den huize Fairfax te weeg brengt. Tot in het laatste be drijf bleef men in het onzekere, wie nu eigen lijk de boef was, die zich toch onder degenen moest bevinden, die in. dit stuk optraden. De heer Gregouir vertolkte dezen gentle- man-boef (Georg Fairfax). Het was niet de beste rol, die wij van dezen speler zagen. De figuur was niet overtuigend genoeg en de heer Gregouir scheen eigenlijk naar den juisten vorm te zoeken. Uitstekend was mevr. Brands •v. d. Linden als Jane Fairfax. Vooral In n en III bracht zij deze figuur op een hoog plan. De butler was een goed volgehouden type van den heer F. Zwart. In het laatste bedrijf gaf hij den overgaxxg van huisknecht-tegen- wil-en-dank naar den tooneelspeler zeer goed weer. De heer R. Gerssen had een goede rol ge vonden in den detective Rob Fitzwilliams, hij heeft vlot en levendig gespeeld. Mevr. Gregouir was een zeer natuurlijke Bessie en mej. A. de Vos een goede Nancy Mac Clatchie. James Reed werd zeer verdienstelijk door den heer H. G. Gerssen ten tooneele gevoerd. Het publiek heeft het gebodene wel weten te waardeeren. Aan het slot was er een lang durig applaus, dat nog toenam, toen aan de medewerkende dames bloemen werden aan geboden. In de huldebetuigingen deelde ook en zeer welverdiend despelleider, de heer L. Holtslag. De Hoogovenkunstkring vulde de pauzes aan met muziek. De geslaagde tooneelavond werd besloten met een bal, waarvoor de Blue Rhythm Brea kers de dansmuziek leverde. De nieuwe bioscoop programma's. Kennemer Theater. Het Kennemer Theater vertoont van Vrijdag a.s. af „Ginger, de Wildzang" met de 6-jarige Jane Withers in de hoofdrol. Ginger, een echte robbedoes uit een der kazernewoningen in de achterbuurten van een wereldstad, doet den geheelen dag niets anders dan kattekwaad uithalen en van school spij belen, terwijl zij tusschentijds probeert haar oom Rex op het rechte pad te houden. Deze oom, eigenlijk in het geheel geen fa milie van haar, is een aan lager wal geraakte Shakespeare-acteur. die zich haar lot heeft aangetrokken, sinds den dood van haar ouders. Het werken als „extra" bij de film vindt hij ver beneden zijn waardigheid en hij brengt dan ook liever zijn dag zoek in een der cafés in de buurt, waar hij probeert op i-ekening van anderen consumpties te krijgen. Na lang zoeken krijgt hij een baantje bij een klein bioscooptheater dóch hij is zulk een fiasco, dat de bezoekers inplaats van naar binnen te komen, zoo vlug mogelijk rechts omkeert maken, wanneer zij zijn gejammer hooren. Een schatrijke dame, mrs. Parker, die lief hebbert in sociaal werk, verzoekt den rechter, Ginger aan haar zorgen te willen toevertrou wen, inplaats van haar naar een verbeterings gesticht te sturen, zoodat zij materiaal kan verzamelen voor een boek over kinderpsycho logie. dat zij aan het schrijven is. Ginger verhuist nu naar de vorstelijke wo ning van de familie Parker, waar iedereen zich ergert over haar dolle streken en slechte ma nieren. Terstond geeft zij Hamilton, het ver wijfde zoontje van de Parkers om zijn geaffec teerde spraak en fatterige manieren den bij naam „Kwal", terwijl zij haar weldoenster be stempelt met „Mrs. Park-Avenue". Vervolgens houdt zij den zeer onder de plak van zijn vi-ouw zittenden Dan Parker voor een bediende en weet, door hem haar volle ver trouwen te schenken, zijn hart te stelen. Mrs. Parker heeft een lastig karweitje, om van Ginger een jongedame te maken. Tot het uiterste geprikkeld, verbiedt zij het kind, den naam Oom Rex" nog eenmaal te noemen, daar hij dat in het geheel niet is en slechts een vriend was van haar vroeg-gestorven ouders. Wanneer Ginger echter op zekeren middag met „Kwal" thuiskomende, mrs. Parker tijdens een zeer chique theevisite, eenige passages uit haar boek hoort voorlezen en bemerkt, dat zij en oom Rex daarin beschimpt worden, ver valt zij weer in haar oude fouten, rent de kamer binnen, rukt mrs. Parker het ma nuscript uit de handen en gooit het in het vuur, waarna zij met „Kwal" van huis weg loopt. Zij begeven zich direct naar den ouden acteur, dien zij zeer verzwakt doch met een teruggekeerd geheugen in zijn bed aantreffen en Ginger is overgelukkig, weer bij hem terug te zijn. Overtuigd, waar zij de kinderen moeten zoe ken, begeven de Parkers zich nu zoo spoedig mogelijk naar Ginger's vroegere verblijfplaats, waar zij de kinderen ook inderdaad bij den ouden man vinden. Vervuld van goede voor nemens, brengt mrs. Parker Ginger nu dank, dat zij haar van haar dwaze ideeën genezen heeft en het vijftal staat een gelukkige toe komst te wachten. Als tweede hoofdnummer .wordt vertoond „De paarlenroof" met Myrna Loy en Spencer Tracy in de hoofdrollen. Luxor Theater. Van Vrijdag a.s. af vertoont het Luxor Theater als hoofdfilm „Charlie Chan op de renbaan". De beroemde Chineesche detective, Warner Oland, speelt in deze film de hoofdrol. Aan den inhoud hebben wij het volgende ontleend Avalanche, het beroemde paard van majoor Kent, verliest de befaamde Australische Sweep stake, dank zij de kunstgrepen van een troep misdadige gokkers. Daarom seint de gedupeer de eigenaar direct aan den beroemden Chi- neeschen detective Charlie Chan, om diens hulp en bijstand. Hij wil den gi-ooten speurder in Honoloeloe ontmoeten, om hem daar te kunnen inlichten, zonder te worden bespied. Maar vóór het schip naar Honoloeloe afvaart, overlijdt majoor Kent plotseling ten gevolge van een trap van zijn paard. Dus verschijnt Charlie Chan tevergeefs op de afgesproken plaats en verneemt daar van den dood van Kent. Uit enkele bijzonderheden meent hij te moeten afleiden, dat de majoor is vermoord en dat hij dus niet om het leven is gekomen, op de wijze welke men wil doen gelooven. Dus besluit de Chineesche speurder, naar Australië door te reizen, maar op de boot daar heen komt hij voor menig' raadselachtig geval te staan. Zelfs bi'eekt er brand uit aan boord en in de verwarring, welke daarmee gepaard gaat, VRIJDAG S F E B R. 1937 wordt „Avalanche" verwisseld voor een ander paard „Gallant Lad". Tal van aanslagen op het leven van den „lastigen" detective worden ondernomen en op den dag' van de wedren wordt Charlie Chan ontvoerd. Maar door een bijzondere list weet hij te ontsnappen en op de renbaan te ver schijnen, kort voordat de groote race zal be ginnen. Hij weet daar met groote behendig heid een opschudding te veroorzaken en maakt van deze gelegenheid gebruik, nogmaals de i-enpaarden „Avalanche" en „Gallant Lad" te verwisselen. De speculanten, die meenen, dat de twee paarden elk onder hun eigen identi teit zullen rijden, vatten nogmaals het duivel- sche plan op, „Avalanche" te dooden. Inder daad dooden zij een renpaard, maar het is „Avalanche" niet, maar „Gallaxit Lad". „Ava- ianche" wint, zoodat de misdadigers kapitalen verliezen. Chan toont dan zijn groot speurtalent, door alle misdadigers aan te wijzen en onder hen den moordenaar te ontmaskeren, zoodat hij wederom lauweren toevoegt aan de vele vic tories, welke hij reeds heeft geboekt. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond „Ramona" met Loretta Young en Don Ameche in de hoofdrollen. Deze film is geheel in kleu ren vei'vaardigd. BEVERWIJK—HELDER. Beverwijk speelt Zondag op haar terrein aan den St. Aagtendijk tegen Helder. De roodbroeken komen uit in onderstaande op stelling DoelHoogewerf Achter: W. Bruyns en J. Kuyer. Midden: A. de Ruyter, G. de Ruyter en W. Kuyer. tt Vóór: A. Marx, Th. Kuyer, C. Vessies, J. Maenhout, Koning. Het overzicht van de groentemarkt. Als de temperatuur daalt, stijgende prijzen. De weersgesteldheid was in de afgeloopen week van invloed op de prijzen. Opmerkelijk was het, dat bij de verandering van tempera tuur, de inzet aan het begin der week voor verschillende artikelen al neiging tot verbe tering vertoonde. En bij de strenge vorst en hevige koude in het laatst der vorige week liepen de prijzen tengevolge van williger koop lust onmiddellijk op. Jammer, dat deze stem ming maar van korten duur geweest is, waar door er weinig van kon worden geprofiteerd. Op de veiling van Maandag waren de prijzen weer zeer teleurstellend. Boerekool had weer een tragen handel en het verschil in prijs was daardoor van niet geringe beteekenis. De no- teeringen, die op de veiling van Vrijdag nog wisselden van 4—6 ct. per K.G., bewogen zich aan het begin dezer week van V/2%Vz ct. per K.G., wat ongeveer gelijk staat met 1215 ct. per kist. Ook de spruitenhandel vertoonde een ander beeld, al moet worden toegegeven, dat de prij zen daarvoor zeer hoog waren opgedreven. Zoo kwamen onder meer nog partijen voor van 2026 per K.G., prijzen, die zich in den regel niet lang konden handhaven. De noteeringen varieerden weer van 1214 ct. per K.G. An dijvie bleef zoo ongeveer op eenzelfde prijs peil, wat natuurlijk is toe te schrijven aan een sterk toenemen den aanvoer. De noteeringen waren naar soort van 1519 ct. per K.G. De verschillende soorten soepgroenten trok ken met het koude winterweer direct meer aan, wat vooral voor de groote aanvoeren van prei weer een meevallertje was. De noteerin- gen van Vrijdag liepen voor sommige partijen tot 15 ct„ doch kwamen Maandag niet hooger dan tot 9 ct. per bos. Knollen werden voor de zelfde prijzen verhandeld en gaven weinig verandering. Voor dit product gelden steeds behoorlijke prijzen. a Peterselie en selderie waren eveneens meer in trek en werden afgenomen van 56 ct. per bos. De witlofprijzen zijn nog niet erg bemoe digend. De aanvoer en de noteeringen onder gingen weinig verandering en zeker geen ver betering. De prijzen bewogen zich, naar kwa liteit van 814 ct. per K.G. Waschpeen zonder gebreken brengt nog een behoorlijken prijs op, doch de partijen ver schillen nog al in kwaliteit. De prijzen liepen dan ook uiteen naar sooi-t van 2%5 ct. per K.G. Van de koolsoorten waren het gele en groene kool die zoo goed als geen prijsver - aandering ondergingen. Roode kool was bij een geringe verhooging iets beter te verhan delen. Ook de uienhandel bleef even traag met lage prijzen. Winterproducten als breekpeen, bieten en rapen hebben weinig vraag en staan laag ge noteerd. Wegens geringe afname is meestal het aanbod grooter, dan de vraag en gaat er in deze handel weinig om. In de fruitafdeeling is thans weinig te beleven. Het aanbod bepaalt zich tot een enkel partijtje appelen waarvoor geregeld goede prijzen worden besteed. A.D.O. Hoewel de positie van A.D.O. niet hopeloos is, wordt het toch oppassen, zooals uit dezen stand blijkt: G.V.O. D.S.S.H. Lisse V.V.E. Vitesse Teylingen Santpoort 2 A.D.O. D.E.M. Geel-Wit 14 15 13 13 14 11 14 11 12 13 10 32-17 43—25 36—24 30—18 28—27 19—22 32—36 11—17 16—29 9—31 Geel A.D.O. moet nog spelen uit tegen Wit, Santpoort 2, Teylingen en Vitesse, thuis tegen G.V.O., Lisse en V.V.E., dus nog een zwaar programma. SCHEEP/ 'T'JEWCENjS HOLLAND—AMERIKA LIJN. Delftdijk, 2 van Vancouver n. Rott. Damsterdijk, Vancouver n. Rott. te Liver pool. Loghgoil, Vancouver n. Rott. 1 v. Cristobal. Dinteldijk, Rott. n. Vancouver 2 v. Kingston (Ja.) Nictheroy, Vancouver n. Rott. 3 (1.42 n.m.) 120 mijl West v. Niton. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom (thuisreis) 8 te Havre verw. Maaskerk (thuisr.) 2 van Duala. Jaarstroom (uitr.) 3 v. Las Palmas. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (uitr.) pass. 2 Gibraltar. Zulderkerk thuisr.) 4 v. Port Said. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen, 3 v. Vlaard. te Narvik. Stad Dordrecht, 3 van Middlesbro n. Sun derland. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (thuisr.) 4 te Pt. Natal, HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk, 4 v. Rott. 11. Syney via Antwerpen. Aludra, uitr. 4 van Pt. Said. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Waterland (thuisreis) 3 van Bahia. Amstelland (thuisreis) 6 verwacht. Eiemland (uitreis) 4 te Rio Janeiro. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Bennekom, Amsterdam 11. Chili p. 3 Beachy Head. Stella, 4 van Malta n. Algiers, Beachy Head Calypso 4 v. Algiers n. Burriana. Crijnssen-, 2 van Amsterdam te Cristobal. Hercules, Levant n. Amsterdam p. 3 Gibral tar. Ulysses, Constantza n. Amsterdam 3 te Cavalla. Oberon, 3 van Valencia naar Rotterdam Vulcanus 3 van Yerakini naar Kimassi. Bodegraven, Amsterdam n. Chili 3 te Cu racao, Telamon, Rotterdam n. Oran 3 (1 n.m.) 79 mijl O.Z.O. van Land's End. Rhea 3 van Amsterdam naar Hamburg- Venus 4 van Rotterdam te Genua. Costa Rica 4 v. A'dam n. Hamburg. ORIENT—JAVA—AFRIKA LIJN. Tasman 3 van Hongkong te Beira. Houtman 3 v. Pt. Louis (Maurit.) n. Ro- drigues. Bontekoe 2 van Kohsichang naar Beira. ROTTERDAMSCHE LLOYD Djambi (uitreis) 4 te Sabang. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki (uitreis) 3 te Buenos-Ayres Alpherat (thuisreis) 3 te Santos. Aldabi (thuisreis) 5 v. B. Ayres te Rotter dam. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Joh. de Witt, (thuisreis) 3 van Genua. Tarakan (thuisi-eis) 3 van Port Said. Poelau Laut (uitreis) pass. 3 Gibraltar. STOOMVAART-MIJ. OCIBAAN Benlawers, Otaru n. Rotterdam 3 te Sin gapore. Eurylochus 4 van Batavia te Amsterdam Eurymedon, Amsterdam n. Java p. 3 Gi braltar. Laertes 3 van Amsterdam te Batavia Aeneas, Japan n. Rotterdam 3 v. Kobe. Glengarry 3 van Dairen naar Rotterdam Ajax, Japan n. Rotterdam 31 v. Casablanca. Benvenue, Japan n. Rotterdam via Ant werpen, 2 (9.20 n.m.) 470 mijl ZZW. van Land's End, Clytoneus, Batavia n. Amsterdam 3 van Marseille. City of Salisbury. Dairen naar Rotterdam, 3 van Port Swettenham. Hector, Japan n. Rotterdam 26 van Co lombo. AANGEKOMEN. 3 Februari: Helene m.s. Londen Trajanus s.s. Hamburg 4 Februari: Ipswich Trader s.s. Ipswich Rhein s.s. Hamburg IJstroom m.s. Leith Eurylochus m.s. Batavia Gateshead s.s. Newcastle Olympos s.s. Londen Melissa m.s. Hamburg Gudur s.s. Londen Hontestroom s.s. Londen Ant. Statathos s.s. Rosario VERTROKKEN. 3 Februari: Laomedon s.s. Liverpool Dovrefjell s.s. Brugge Chr. Huygens m.s. Batavia Rhea m.s. Hamburg Unkas m.s. Hamburg Carolus s.s. Rotterdam Theano s.s. Rotterdam Poelau Bras m.s. Hamburg 4 Februari: Kathe Jurgensen m.s. Aberdeen Oise m.s. Rotterdam Ter reparatie. Het Grieksche stoomschip „Olympos" pas seerde Donderdag van Londen naar Amster dam waar het schip in een der droogdokken reparaties zal ondergaan. Groote diepgang. Het Nederlandsche motorschip „Chr. Huy gens" passeerde het Noordzeekanaal op weg naar Batavia met een diepgang van 8,1 Meter. Duikers met diploma. In Denemarken is een wet gekomen, volgens welke de daar werkzame duikers een diploma moeten bezitten. Deze wet is op 1 Januari jongstleden in kracht getreden. Voorheen was dit bedrijf geheel vrij, zoodat ieder zich voor duiker kon uitgeven zonder eenig bewijs van bekwaamheid te hebben ge leverd. Thans moet men een door 't min. voor scheep vaart uitgereikt diploma bezitten, dat pas wordt afgegeven na getoonde proeven van be kwaamheid en ook van gezondheid. Er zullen twee klassen van duikers komen namelijk voor hen, die op grooter diepte dan twaalf meter en voor hen, die op minder diepte hun werk doen. Na een nauwkeurig ingesteld onderzoek is aan 150 sollicitanten een bewijs afgegeven.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6