fmkdkeid dtiklt daatoht steeds „Mana-Htetk VERWACHT WORDENDE SCHEPEN GRAFSTEENEN BEVERWIJK De brutale diefstal op het feestterrein van de V. V. V. Twee verdachten gearresteerd De buit van 2000 opgemaakt. De Rijksveldwacht heeft in samen werking met de gemeentepolitie van Beverwijk twee personen gearres teerd, die verdacht worden op den laatsten dag van de in Augustus ge houden feestweek een tasch met een inhoud van f 2000 te hebben gesto len uit een kermistent. De gearres- teerden, twee „zware jongens", wo nende te Amsterdam zijn in het Huis van Bewaring te Haarlem ingesloten. On2e lezers zullen zich herinneren, dat op Eondagavond 23 Augustus, terwijl de ker misvreugde in het Lunapark, dat ter gele genheid van de V. V. V.-feestweek op het terrein aanden Munnikerweg was ingericht, in', vollen gang was, een brutale diefstal werd gepleegd in een van de etablissementen. Door het stuksnij.den van een zeil aan de achter zijde van de tent heeft een persoon kans ge zien een tasch, inhoudende een bedrag van ongeveer f 2000 toebehoorende aan den ex ploitant van de vermaaksinrichting, weg te nemen. Voor de tent heerschte op dat oogen- blik een groote drukte. De dader maakte zich met den tasch ijlings uit de voeten en liep zelfs in zijn groote haast om van het terrein af te komen een dame omver. De omstanders verleenden onmiddellijk deze dame hulp en van deze schoone gelegen heid maakte de bedrijver van dezen diefstal gebruik door kalm het terrein af te wande len, als een gewone feestganger de controle te passeeren en vervolgens ijlings de plaat te poetsen. Hij deed dit zoo onopgemerkt, dat geen van de op dien avond dienstdoende con troleurs zich ook maar iets van den man kon herinneren. Eerst na het sluitingsuur te middernacht werd de diefstal, die te onge veer 10 uur des avonds gepleegd moest zijn, ontdekt. De benadeelde kermisexploitant waar schuwde onmiddellijk de nog op het terrein aanwezig zijnde Rijkspolitie, die nog denzelf den nacht een uitgebreid onderzoek instelde. Van den dader kon een vrij goed signalement worden verstrekt. Een verdachte aangehouden. Met behulp van dit signalement vond de politie een spoor, dat naar Amsterdam leid de. Meer en meer won de overtuiging veld, dat de dader gezocht moest worden onder de beruchte figuren van de Amsterdamsche on derwereld. Het signalement klopte vrijwel met dat van een „goede" bekende van de po litie, een „zware jongen" met wien de jus titie al meer een appeltje te schillen heeft gehad. Hij werd aangehouden ën aan een verhoor onderworpen. De man bleef evenwel ontkennen en de aan wijzigingen tegen hem waren niet van dien aard, dat een langer voorarrest gewettigd was. Hij werd dan ook op'.vrije voeten gesteld. Eenigen tijd bleef de zaak rusten, althans in schijn, want de po litie bleef op haar hoede. Zij ontving aan wijzingen, die haar op het spoor brachten van een tweeden persoon, die bij;.den diefstal Waarschijnlijk betrokken was. De tweede verdachte in arrest. Dè vorige week werd deze man, S. genaamd en verkeerend in dezelfde „kringen" van de hoofdstad aangehouden en naar Haarlem overgebracht. Na door den rechtercommis saris verhoord te zijn werden termen aanwe zig geacht om hem in voorarrest te houden. Dit voorarrest is intusschen al weer verlengd. De. gegevens, waarover de politie thans be schikte, waren van dien aard, dat ook de ar restatie van den man, B. genaamd, die des tijds moest worden vrijgelaten, weer ge- wenscht was. Hij bespaarde den politieman nen deze moeite en meldde zich zelf bij de Amsterdamsche politie aan. Ook hij werd naar Haarlem overgebracht en in het Huis van Bewaring ingesloten. De beide verdachten blijven hardnekkig ontkennen iets met den diefstal uitstaande te hebben. Van de buit, die zooals gezegd, AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 6 FEBRUARI Luxor Theater,- Breestraat: „Charlie Chan op de renbaan" en „Ramona", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Ginger, de Wildzang" en „De Paarlenroof" 8 uur. ZONDAG 7 FEBRUARI Lüxor Theater, Breestraat: „Charlie Chan op de renbaan" en „Ramona" van 2.20 tot 7.-15 uur en 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Ginger, de Wildzang", 2.30 uur. „De Paarlenroof" 5 uur. „Gihger, de Wildzang" en „De Paarlenroof", 8 uur. MAANDAG 8 FEBRUARI Luxor Theater, Breestraat: „Charlie Chan op de renbaan" en „Ramona", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: Vasten avondbal van „Amieltia". AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 6 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Fritz Hirsch Operette „Dreimadlerhaus", 8.15 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten .^wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „De man die te veel Wist". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Mistinguett in haar eerste sprekende film „Rigolboche", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Haar grootste schat", 7 en 9,15 uur. Rembrandt Theater: de Weensche Tobis- Jilm „Burgtheater", 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 7 FEBRUARI .Stadsschouwburg: Jan Musch in „De Sa- bijnsche Maagdenroof". 8.15 uur. Stadsschouwburg: Kinder-Operette „De Sneeuwkoningin". 2.30 uur. Rembrandt Theater: Raboena (In Ba- vianenland). 11.30 uur. Frans Hals Theater: „Drie Stuivers Opera" 11.30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. MAANDAG 8 FEBRUARI Stadsschouwburg: Ned. Tooneelgroep: „Een jas, een hoed, een handschoen", 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: Ongecostumeerd Vastenavondbal. 8.30 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des •aronds. kan men niet koopen. Wanneer men gezond is kan men echter wel zorgen het te blijven, door uw lichaam te sterken en goed te voeden. N.V. Melkinrichting „Gemeenschappelijk Belang" Teleloon 5136 (Adv. Ingez. Med.) ruim f 2000 bedroeg was niets meer te vinden. Het onderzoek wordt nog met kracht voort gezet. De Rijksveldwacht en de majoor der ge meentepolitie hebben intusschen een knap stuk recherchewerk verricht door in deze zaak reeds zooveel licht te brengen, dat tot arrestatie van de vermoedelijke daders kon worden overgegaan. HEEMSKERK BURGERLIJKE STAND. Geboren: Clasina Geertruida, d. v. Gijsb. Spanjaard en I. G. Smit. Cornelis Gerardus, z. v. Ger. A. Aardenburg en A. Stengs. Petrus, z. v. Joh. W. Sinnige en A. M. van Roon. Gerarda Petronella, d. v. Wilh. van Tunen en KI. M. Zuidervaart. Overleden; J. P. van Tunen Hz., 11 dagen. KI. M. de Ruijter. echtge. van Y. Schuijt, 66 jaren. Hendr. Mulder, 54 jaren ongehuwd. M. Th. Beentjes Fdr„ 7 weken. Gehuwd; J. V. Joosten, 23 jaren, te Beverwijk en Wilh. van de Weerd, 20 jr., alhier. WERKVERSCHAFFING Maandag 8 Febr. a.s. zullen 30 werkloozen in de werkverschaffing worden geplaatst n.l. 2 bij Assemburg, 2 bij het Hultooneel en 26 in het wandelpark Marquette. Vrijdag herdacht onder groote belangstele ling het echtpaar W. Koopman en Maartje Kamper, wonende aan den Hoogdorperweg alhier den dag waarop zij voor 55 jaar in hen echt werden verbonden. In den loop van den dag kwamen verschil lende geestelijke en burgerlijke autoriteiten de oudjes feliciteeren. Naast de vele schrif telijke gelukwenschen, werden ook nog ver schillende stoffelijke blijken van medeleven ontvangen. Namens verschillende oud-ADO- leden die vroeger, toen het voetbalterrein nog dicht bij de woning van het bruidspaar lag, zooveel bij de oudjes hadden genoten, werd een enveloppe met inhoud overhandigd. Werd er niet bij het gouden huwelijk in de cou ranten geschreven over „den Vader en Moe der van ADO"? 's Avonds werd door het fanfarecorps „St. Cecilia" een serenade gebracht. IJMUIDEN Kleeding en Dekking. A-s. Zaterdag wordt gecollecteerd. deze, ofschoon zij juist in onze gemeente zelf met zoo groote en ernstige moeilijkheden te kampen hebben, zij op een wijze, als dit ge beurde, op het verzoek reageerden. Als deze krant verschijnt is alleen de uit slag van den tocht langs de winkeliers in IJmuiden Oost bekend. Levensmiddelen, nieu we manufacturen, schoeisel, alles te zamen voldoende om een aantal gezinnen van het hoog noodige te kunnen voorzien. Het spreekt van zelf, dat deze solidariteit met ben, die zooveel moeten ontberen, het comité dankbaar stemt. Juist de neringdoen den weten maar al te goed hoe hoog de nood in sommige gevallen gestegen is. In de komende 14 dagen worden collectes gehouden in de geheele gemeente, waarvan wij hoopen dat de opbrengst het comité staat zal stellen te helpen, waar het noodig en mogelijk is. Het Comité hoopt hierbij op de hulp van velen onzer plaatsgenooten te mogen rekenen. De winkeliers worden bij de collecten overge slagen, zij hebben voor een groot deel hun plicht gedaan. Gecollecteerd wordt op Donderdag 11 fe bruari in IJmuiden-Oost en Driehuis, Zater dag 13 Februari in Santpoort en oud-IJmui- den, Donderdag 18 Februari in Velsen Noord. Men kan zich als collectrice aan een van onderstaande adressen opgeven. Mevr. H. A. Kwint—Wiersum, pres., mevr. F. Barbiers—Seelemeijer, mevr. H. A. A. v. d. Does—Fikke, mevr. A. Fierstra—Hundt, mevr. J. H. Heijkoopv. d. Plas, mevr. N. Koops Schram, mevr. L. P. Krijgerv. d. Broek, mevr M. C. E. MoojenBeekman, R. Bordewijk, secretaris. ZATERDAG 6 FEBR. 1937 Het Comité voor kleeddng en dekking, sinds eenige weken geïnstalleerd, heeft ee-n aan vang gemaakt met haar werk. Nu de circulaires deze week aan alle winkeliers ter plaatse bezorgd zijn, zijn thans 12000 circulaires aan alle inwoners van onze gemeente ter verzending gereed. Op deze wijze wordt de aandacht gevestigd op het werk dat het Comité zich voorstelt te doen, n.l. het verstrekken van hulp in nu-tura daar waar B-steun öf te kort schiet, of nog niet ontvan gen is, of, daar waar de steun in anderen vorm verstrekt, onvoldoende moet worden ge acht. Den winkeliers werd verzocht, hun voorra den eens te willen nazien, en het stemt tot groote verheugenis, te mogen bemerken, dat Schip Adalia (Du.) Alkmaar (Ned.) x) Adamas (Gr.) Algorab (Ned.) Agamemnon (Ned.) Breda Boskoop (Ned.) Bintang (Ned.) Bloemfontein x) Baarn (Ned.) British Endeavour (Eng Barneveld (Ned.) x) Bacchus (Ned.) Bengkalis (Ned.) Berenice (Ned.) Boschfontein x) (Ned. Clytoneus (Br.) Calypso (Ned.) Cape St. Agnes (Eng.) Caribia (Du.) x) Costa Rica (Ned.) x) Dolius (Ned.) Daphne (Gr.) Eurybates x) (Br.) Euterpe (Ned.) Freiburg (Du.) Gorbea Mendi (Sp.) Heidelberg (Du.) Halle (Du.) Hanau (Du.) Hercules (Ned.) Ionia (Du.) Joh. de Witt (Ned.) x) Jan Pz. Coen (Néd.) x) Kurmark (Du.) Luneburg(Du.) Laurent Meeus (Belg) Laertes (Br.) Melampus (Ned.) x) Moena (Ned.) X) Medon (Br.) x) Montferland (Ned.) x) Mars (Ned.) Maaskerk (Ned.) Neleus (Brit.) Oropos. (Gr.) Odysseus (Ned.) Orion (Ned.) Oberon (Ned.) Orpheus (Ned.) Polydorus (Ned.) Patricia (Du.) Poelau Tello x) Poelau Bras (Ned.) x) Pluto (Ned.) Reggestroom (Ned.) Randfontein (Ned.) x) Rhea (Ned.) Stella (Ned.) Salabangka (Ned.) x) Simaloer (Ned.) Simon Bolivar (Ned.) x Sendeja (Sp.) Titus (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Tiberius (Ned.) Tajandoen (Ned.) x) Ulysses (Ned.) Van Rensselaer Vuicanus (Ned.) Vesta (Ned.) Waterland (Ned.) x) Westminster (Eng.) Zuiderkerk (Ned.) x) Zonnewijk (Ned.) Zaanland (Ned.) x) Zeeland (Ned.) van aankomst Pt. Limon Chili Rosario Zuid Afrika Alexandrië 9 Febr. 10 Febr 6 Maart 12 Febr. Chili Chili Batavia Z. Afrika Chili Abadan Hamburg (via Antw.) Tarragona Batavia West Indië Z. Afrika 9 Febr. 14 Febr. 10 Febr. 7 Febr. 13 Febr. Batavia Zwarte Zee Blyth Pto Barrios Hamburg 10 Fêbr. 12 Febr. heden 20 Febr. 14 Febr. Batavia Buenos Aires 9 Febr. Batavia Bordeaux 1 Maart 9 Febr. Ned. Ind,ië 20 Febr. Buenos Aires 12 Jan. Ned. Indië Ned. Indie Ned. Indië Lev*mt Pt. Limon 5 Febr. 7 Febr. 6 Maart 8 Febr. 8 Maart Batavia Batavia 10 Febr 6 Maart Ned. Indië 8 Maart Ned ïndie Houston Batavia 6 Febr. 6 Febr. 25 Maart Batavia Hamburg Ned: Indië Hamburg Venetië W. Afrika 17 Maart 19 Maart 7 Febr. 20 Febr. Batavia 14 Maart Buenos Aires Stettin Danzig Valencia (via Rott.) Kopenhagen 16 Febr. 6 Febr. 7 Febr. Batavia West Indië Batavia Hamburg Gothenburg 27 Febr 17 Febr. West Afrika Zuid Afrika Hamburg Alexandrië Batavia Batavia West Indië Bilbao (v. IJm.) 15 Febr. 13 Febr. 15 Febr. Midd. Zee Batavia Midd. Zee (via Hbg.) Batavia 13 Febr. 17 Febr. 11 Febr. Zw. Zee 28 Febr. West Indië Midd. Zee Midd. Zee 6 Febr. 25 Febr. 12 Febr. B. Aires Rosario 19 Febr. 2 Maart Japan Buenos Aires Buenos Aires Stettin 22 Febr. 15 Febr. 5 Maart 6 Febr. Laatste bericht 21 Jan. van Trinidad. 30 Jan. van Callao. 3 Febr. van Madeira. 31 Jan. van Mombassa. 2 Febr. van Izmir. 5 Febr. van Liverpool. 31 Jan. van Curagao. 1 Febr. van Algiers. 5 Febr. te Antwerpen. 28 Jan. te Talcahuano. 29 Jan. van Pt Said. 6 Febr. vertrokken. 29 Jan. te Lissabon, in lading. 23 Jan. van Pto Barrios. 3 Febr. van Beira. 3 Febr. van Marseille. 28 Jan. te Algiers. 2 Febr. vertr. (gesleept) 6 Febr. van Curagao. vertrekt 13 Febr. 5 Febr. van Gibraltar, in lading. 1 Febr. van Padang: 5 Febr. vertrokken. 4 Febr. van Port Said. 30 Jan. van Dakar. 1 4 Febr. te Rotterdam 31 Jan. van Gibraltar. 2 Febr. van Singapore. 3 Febr. van Gibraltar. 5 Febr. vertrokken. 3 Febr. van Genua. 3 Febr. vertrokken. 31 Jan. van Padang. 4 Febr. van Havre. 18 Jan. vertrokken, vertr. 20 Februrai. vertrekt 13 Febr. in lading. 23 Jan. van Singapore 6 Febr. vertrokken. 4 Febr. van Susak. 2 Febr. van Duala. 6 Febr. vertrokken. 14 Jan. vertrokken. 1 Febr. vertrokken. 2 Febr. vertrokken. 3 Febr. vertrokken. 4 Febr. te Rostock 1 Febr. van Colombo. 2 Febr. van Pt. of Spain, in lading. in lading, in lading. 30 Jan. van Dakar. 4 Febr. te Port Natal, in lading. 4 Febr. van Masta. 4 Febr. te Marseille. 1 Febr. van Padang. 2 Febr. van Barbados, in lading. 31 Jan. te Catania. 2 Febr. van Pt. Said. 5 Febr. van Finis terre. 1 Febr. van Sabang. 4 Febr. van Cavalla. 27 Jan. van Paramaribo. 3 Febr. van Yerakini. 2 Febr. te Barcelona. 3 Febr. van Bahia. 1 Febr. van Santa Fé. 4 Febr. van Pt. Said. 3 Febr. van St. Vincent. 5 Febr. vertrokken pass. 3 Febr. Elseneur. x) Schepen voorzien van een x zijn grooter dan 6000 bruto register ton. SANTPOORT VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Papierfabriek Zweedsch Zweedsch Gudur Ca/rl Matthiessen Londen laden Ornskoldsvik cellulose DE ARBEIDERSKLASSE EN OORLOG. Oi/er bovengenoemd onderwerp sprak in „De Toorts" de heer Löoyen uit Amsterdam. In de jaren vlak na den wereldoorlog, aldus spr., zei menigeen: „Praat me niet meer over oorlog". Dit is een verkeerde methode en bo vendien niet socialistisch, omdat men dan de oog-en sluit voor reëele toestanden en niet beseft, dat het socialisme is een positieve we reldbeschouwing. Er moet verschil worden gemaakt tusschen militairisme en oorlog. De arbeidersklasse kan het militairisme in eigen land aan banden leggen, maar de oorlog is een kwestie van minstens twee landen. De arbeidersklasse kan niet onverschillig tegenover den oorlog staan, omdat de oorlog zich vierkant richt tegen de pricipes, welke aan het socialisme ten grondslag liggen. De lichamelijke en geestelijke ellende, die de oorlog met zich brengt, verplicht de so cialistische arbeidersklasse zich tegen den oorlog te verzetten. Het socialisme heeft in dezen zeker wat be reikt, doch erkend dient, dat het in 1914 een geweldige teleurstelling was, toen bleek, dat het den oorlog niet kon voorkomen. Wij meenen niet, zoo ging spr. voort, dat het goede in 't eind vanzelf wel zal zegevieren, maar wij zijn bereid het goede een handje te helpen en in den economisohen strijd agres sief op -te treden. De arbeidersklasse verzet zich tegen ver slechteringen van het gelukspeü, dat zij reeds bereikt heeft, dus ook, als de geest wordt aan getast, dus tegen oorlog. Aanvankelijk, toen de macht der soc.-de- mocratie nog gering was, voerde zij dien strijd onder het motto: „Geen man en geen cent voor het militairisme". Vele soc.-demo craten hebben hieraan persoonlijk actief deelgenomen (dienstweigering). Toch zijn de oorlogen gekomen. Is dit persoonlijk optreden nutteloos ge weest? Neen. In de eerste plaats schiep het bevrediging voor den betrokkene zelf, dan hield het het volksgeweten wakker en ten slotte getuigde het van de grootschheid van het socialistische ideaal. Later kwam de strijd in het Parlement. De strijd voor ontwapening heeft de so ciaal-democratie geen lauweren gebracht, integendeel, men verweet haar onvaderlands, lievend te zijn. Dit laatste ten onrechte: De ontwapening, die werd nagestreefd, was geen doel op zichzelf, maar bescherming van de cultuur. Met het fascisme is de bewapeningswedloop begonnen. En geen wonder: Fascisme is de heerschappij van het geweld over den geest. Het drijft het volk terug tot een heidendom dat zijn hoogste waarde vindt in de verheer lijking van het geweld. Het fascisme heeft het karakter van den oorlog sterk veranderd. Vroeger waren het meest economische oor logen en niet direct tegen de cultuur gericht. Dit is thans niet meer het geval: Het fascis me bedreigt het volk in zijn geestelijke ■vrijheid. Het doel van de buitenlandsche politiek van het fascisme is geen ander dan het aan het fascisme ondergeschikt maken van de andere landen. Of dit gebeurt door oorlog, of door bevordering van het fascisme in die lan den, doet weinig ter zake. Het fascisme bedreigt ook ons land. Daarbij hebben wij veel te verliezen. Het fascisme is gewend radicaal op te treden en zal alles in het werk stellen ons ideaal voor een huma nitair socialistische maatschappij voor eeuwig te doen verdwijnen. Het fascisme, aldus spr., tracht nu de de mocratische landen tegen elkaar op te zet ten. De weg der democratie is geen pleizier- tocht. Wie waarlijk wil opmarcheeren naar den sooialistischen geluksstaat moet be reid zijn de democratie te verdedigen. Na de neutralisatie hedenmorgen zes uur was de stand als volgt: Aan den kop: LonckeDeneef 10 pnt. Op 1 ronde: 2. PijnenburgSlaats 10 pnt. Op 2 ronden: 3. BillietDe Kuysscher 16 pnt, 4. KaersHaesendonckx 4 pnt. 5. CharlierDepauw 0 pnt. 6. Van Schijndel—Van den Broek 0 pnt. Op 3 ronden: 7. Aerts—Buysse 20 pnt. 8. VerryckenMeerschaert 17 pnt. 9. De RyckHuys 5 pnt. 10. Piet van KempenGuimbretière 4 pilt. Op 4 ronden: 11. SchönPelienaars 6 pnt. 12. WalsRonsse 2 pnt. 13. DiotIgnat 0 pnt. Op 5 ronden: 14. Guerra—Di Paeo 4 pnt. 15. Willy Vroomen (alleen). Op zes ronden: 16. Walthour—Grosley 5 pnt. 17. Huybrechts—Verdyck 4 pnt. BILJARTEN. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN 45—1 VOOR BEROEPSSPELERS. Uit Parijs: De verdere resultaten der wereld kampioenschappen 451 voor beroepsspe lers waren: Derbier (Frankrijk) 300 21 85 14.28 Weiss (Dui-tschalnd) 188 21 44 8.2'5 Van Leemput (België) 300 21 70 14.28 Ranson (Frankrijk) 281 21 110 133.8 Van Leemput, Grange, Drost en Derbier hebben thans ieder 2 parten gewonnen. Klein heeft twee partijen, Ranson en Weiss ieder 3 partijen verloren. WIELRIJDEN. DE ZESDAAGSOHE TE ANTWERPEN. Van Hout valt 25 minuten na het begin uit. De belangstelling op den eersten avond van de zesdaagsche te Antwerpen is groot ge weest, zeker 10.000 toeschouwers vulden het sportpaleis. De resultaten der voorwedstrijden waren: Sprint: Series gewonnen door Michard, Richter en Scherens; de herkansing tusschen Van Eg- mond en Arlet werd door onzen landgenoot met enkele meters verschil gewonnen. In den eindstrijd won Scheres op fraaie wijze met een tijd van 12 seconden over de laatste 200 meter vóór Richter, Michard 'en Van Egmond. Begonnen werd in een kalm gangetje, maar het tempo werd bij het uitloven van een eerste premie door Willy Vroomen gewon nen reeds spoedig sneller. Het waren Piet van Kempen en Guimbretière, die de eerste jacht uitlokten. Toen werd onverwacht bekend gemaakt, dat onze landgenoot Van Hout den strijd staakte; hij gevoelde zich ziek en was niet in staat verder te rijden. In totaal had hij 25 minuten meegereden. Willy Vroomen ging als reserverijder verder. Er werd reeds direct fel om den kop ge streden; onze landgenooten Pijnenburg en Slaats hadden het hard te verantwoorden. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 5 Februari. Bevallen 3 Februari: M. v. EgdomMienis, z.; 4 Februari: M. G. BeersKok, z.; A. C. v. Eekelen—Korsman, z.; 5 Februari: A. Moeijes Severijnse, d. Overleden 3 Februari: G. DolléVeenen- daal, 88 j., Olieslagerslaan. C A. SWAALF FEL. 23165 SANTPOORT Hagelingerweg 173 A (Adv. Ingez. Med.) SANTPOORT NED. HERVORMDE KERK. V.m. 10 uur: Ds. R. H. Oldeman. NED. HERVORMDE EVANGELISATIE. V.m. 10 uur: H. Berkhof, Cand. t. d. H. D. Amsterdam. Nam 5 uur: H Berkhof Dinsdag nam. 8 uur: Bijbellezing GEREF. KERK IN HERSTELD VERBAND, Gebouw Bethel, Wüstelaan. V.m. 10 uur: de heer M. Fokkema. IJMUIDEN LEGER DES HEILS. Geen opgaaf ontvangen. NED. HERVORMDE EVANGELISATIE, Oran jestraat 8. V.m. 10 en nam. 5 uur: Leesdienst. GEREF. KERK, Wilhelminakade. V.m. 10 uur: Ds. S. E. Wesbonk. Nam. 5 uur: Ds. R. J. v. d. Meulen. HULPKERK, Marnixschool. V.m. 10 uur: Ds. R. J. v. d. Meulen. Nam. 5 uur: Ds. S. E. Wesbonk. GEREF. EVANGELISATIE, Evangelisatiege bouw de Wetstraat. Nam. 8 uur: de heer De Groot. CHR GEREFORM KERK. V.m. 10 uur: Ds. A. Zwiep. Nam. 5 uur: Dezelfde. DOOPSGEZ. GEM. en AFD. NED. PROTES TANTENBOND, Helmstraat 9. V.m. 10.30 uur: Ds. Milatz. OUD-KATHOLIEKE KERK. V.m. 10 uur: Pastoor L. Rinkel. Nam. 7 uur: Dezelfde. IJMUIDEN-OOST VER. VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. Vereenigingsgebouw, Groeneweg. V.m. 10.30 uur: Dr. H. Faber, GER. KERK, Velserduinweg. V.m. 10 uur: Ds. v. Teylingen. Nam. 5 uur: Dezelfde. BAPTISTEN GEMEENTE, Evangelisatiegebouw J. P. Coenstraat. Vrijdag nam. 8 uur: Ds. A. P. Barendregt, pred. te Haarlem. HERSTELD APOSTOLISCHE ZENDINGSGEM. Willebrordstraat 10. V.m. 10.15 uur: Godsdienstoefening. Nam. geen dienst. BEVERWIJK VEREENIGING VAN VRIJZINNIG HER VORMDEN. Noorderparklaan. V.m. 10 uur: Ds. J. L. Faber, Zutphen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Meerstraat. V.m. 10 uur: Ds. J. D. van Calcar. 12 uur: Zondagsschool. EVANG. LUTHERSCHE GEMEENTE, Koning straat. V.m. 10.30 uur: Ds. J. Ph. Haumersen. GEREF. KERK, C. H. Moensplein. V.m. 10 uur: Ds. H. Holtrop. Nam. 5 uur: Dezelfde. EVANGELISATIE „MARANATHA", Dr. Schuit straat 31. V.m. 10 uur: de heer I. Kuiper, van' Bilt- hoven. Dinsdag nam. 7.30 uur: Naaikrans onder leiding van mevr. Kok. Donderdag nam. 8 uur: Bijbelonderzoek door den heer F. de Wijs, van Veisen. LEGER DES HEILS, Zeestraat 26. V.m. 1-0 uur: Heiligingsdienst. 12 uur: Zondagsschool. Nam. 5.30 uur: Openbare samenkomst voor kinderen. Nam. 8 uur: Verlossingssamenkomst onder leiding van kapitein W. M. Doek, bijge staan door een aantal kadetten. HEEMSKERK NED. HERVORMDE KERK. - V.m. 10 uur: Ds. IJzerman. CASTRICUM NED. HERVORMDE KERK. - V.m. 10 uur: Ds Van Poelseest, GEREF. KERK. V.m. 10 uur: Ds. J. Krüger. Nam. 6 uur: Dezelfde. Vrijdag nam. 8 uur: Bijbelgenootschap. GESTICHTSKERK DUIN EN BOSCH. V.m. 10 uur: Ds. H. J. Visser.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7