Overleg der Oslo-staten Rubriek voor Vragen Het plan-Deterding. Ook aankoop van paarden. Door den uitvoerder van 't plan-Deterding zal waarschijnlijk binnenkort een 130-tal warmbloed paarden gekocht worden in den vrijen handel, aldus meldt de Tel. Het ligt tevens in het voornemen van dr. Dijt, een kwantum consumptie-aardappelen uit de markt te nemen, echter alleen dan, wanneer hem. zal blijken, dat er een surplus aan aardappelen is. Indien 'n schaarschte aan dit levensmiddel het gevolg van even- tueelen aankoop zou zijn, wordt daartoe niet overgegaan. Er wordt op het oogenblik verder nage gaan, welke tuinbouwproducten voor uitvoer naar Duitschland nog in aanmerking zouden kunnen komen. Regelmatig gaan thans iedere week pl.m, 4000 varkens de grens over. Alle aangekochte kaas de hoeveelheid van 2 millioen K.G. is thans naar Duitschland geëxporteerd. Voorts zullen deze week nog zes a zeven millioen eieren verzonden worden. Echtelijke tragedie in een logement. Steekpartij met doodelijken afloop. T eraardebestelling J. A. Brouwer. Groote belangstelling. HAARLEM Vrijidag. Onder zeer groote belangstelling heeft Donderdagmiddag op de begraafplaats Wes- terveld te Velsen de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer J. A. Brouwer, oud-luit. ter zee le klas, secretaris der Vereeniging van werkgevers in het binnen-beurtvaart- en autobeurtdienst- bedrijf, directeur der Vereeniging bot behar tiging der stoomvaartbelangen in Nederland en van de N.V. Beurtvaart adres en be stuurslid van de vereeniging Het Binnen- scheepvaartcongres. Aanwezig waren de gep. vice-admiraal C. J. J. Brutel de la Rivière, de oud-hoofdofficier van administratie der Kon. Ned. Marine H. P. Winkelman, de heeren C. H. Zijlstra, in specteur voor de scheepvaart, mede namens den hoofdinspecteur, de heer P. S. van 't Haaff; C. A. G. v. d. Boom, inspecteur voor de scheepvaart te Amsterdam; B. Brutel de la Rivière, oud-zeeofficier, hoofdinspecteur van den havenarbeid in het 2e en 3e district; W. N, v. d. Poll, havenmeester van Amster dam, mede namens de heeren Kortland en IJzerman, havenmeesters te Rottendam en Dordrecht. Mr. S. J. R. Mauritsz, secretaris van het Centraal Overleg in aangelegenhe den van Werkgeversbonden te Haarlem; J. Koelman, directeur van Koelman en v. d. Graaf's Bergings- en Transportbedrijf te Rot terdam, namens de Binnenbeurtvaartver- eeniging aldaar, Joh, G. L. Berlott, algemeen voorzitter der vereeniging De Princevlag, Den Haag, namens het .hoofdbestuur dezer vereeniging. Dr. ir.- B. Bölger, secretaris van het Werkfonds in Den Haag; G. C. Nuy, Rotterdam, bestuurslid van het Centraal bureau voor de Rijn- en binnenvaart, W. B. K. Verster, directeur der N.V. Reederij v. d. Scliuyt en lid der directie van de N.V. Ver- schure en Co.'s Alg. Stoomvaart Mij.; de oud zeeofficier M. Botterheim, ir. F, W. C. Blom, Rotterdam; P. J. F. Biestra Jr., namens de Bevrachtingscommissie te Rotterdam. J. Schuitmaker en C. J. Lij.fke, namens de V. B. V., dr. J. J. Hanrath, hoofdcommies aan het Centraal bureau voor de statistiek in Den Haag; ir. F. Thiel. directeur der Vis- scherij Mij, de Vem te IJmuiden en mevrouw dr. A, J. Thiel-Bruyel, dr. Maschhaupt te Haarlem. Allereerst sprak Mr. G. H, A. Grosheide als voorzitter der Vereeniging van werkgevers in het Binnenbeurtvaart- en autobeurtvaartbe- drijf. Deze ze'ide niet te hebben kunnen den ken, toen hij op 2 Januari met den overle- .dene aan het graf van een vriend stond, dat hij zoo spoedig bij de baar van den heer Brouwer zou staan. De geheele beurtvaart in ons land rouwt, nu deze invloedrijke en waar achtige vriend is heengegaan. Hij was een man met een helder oordeel en bondig in zijn adviezen. Spr. wilde geen opsomming geven van zijn eigenschappen. Hij was een goedhartig, medelevend en trouw mensch. Dat maakte hem zoo geschikt voor zijn werk. Hij heeft grooten invloed op het beurtvaart- bedrijf geoefend en deze naar buiten meer aanzien gegeven. Zijn beteekenis zal in een extra nummer van het orgaan uitvoeriger worden geschetst. Het personeel had spr. ook verzocht den overledene dank to brengen voor alles wat hij was geweest. Hij werd door allen van het Binnenvaart-bureau vereerd. Zeeofficier was hij eerst en in zijn hart is hij dat steeds ge bleven. De heer Joh. Balhuizen sprak als pres.- commissaris van de N.V. Beurtvaart-adres en bracht den overledene dank voor het groote vertrouwen, dat hij wist te winnen. Hij wist zich in de beurtvaart zulk een plaats te ver overen. dat hij haast onmisbaar was ge worden. Mr. J. Nolen sprak als voorzitter der Ver eeniging ter behartiging der Stoomvaartbe langen'in Nederland en als vriend. Vijftien jaar geleden mocht spr. den overledene de eerste schreden doen zetten op het pad van de binnenvaart en thans is er geen bladzijde van de binnenscheepvaart, of wij treffen zijn naam daarop aan. Maar het belangrijk ste is niét wat, doch hoe hij zijn werk ge daan heeft. Hij was een lichtend baken in dezen donkeren tijd. een moeilijken tijd in verband met de begrippen van fatsoen en betrouwbaarheid. Brouwer was echter volko men betrouwbaar en onkreukbaar eerlijk. Daarnaast was hij een man vol kalmte en zelfverzekerdheid, waardoor hij in heel wat moeilijke situaties het pleit heeft gewonnen. Daarbij noemde spr zijn trouw en zijn hu maniteit in den omgang, waardoor hij zich een groot aantal vrienden heeft gemaakt. Wij zullen hem dankbaar blijven gedenken, zoo eindigde spr. De heer T. Haverkamp, oud-zeeofficier, sprak een woord van afscheid namens jaar- genooten en oud-collega's. Steeds was Brou wer dezelfde trouwe en eerlijke makker ge bleven. De heer R. Swierstra sprak een woord van dank namens de leeraren en .leerlingen van de Marine-monteursschool in 'Den Helder uit de periode 19161921, toen de overledene lei der van deze school was. 1 Mr. van Meerwijk sprak namens de Be drijf svereeniging voor de beurtvaart en noemde den overledene een man van groote daden, die in korten tijd de vereeniging tot bloei wist te brengen. De heer W. Vogt, directeur van de AVRO., herdacht dankbaar wat de overledene voor de AVRO was geweest en wel als lid der controle-commissie voor de financiën, doch ook als medewerker op den eeneamen post in Indië. Hij was een goed en nobel mensch. Tenslotte heeft de heer N, C, de Jong, oud- zeeoff'cier, als vriend gesproken. Een zwager, de heer W. Robert, dankte voor de groote belangstelling, waarna allen het stoffelijk overschot naar de groeve heb ben vergezeld. TILBURG, 5 Febr. In den afgeloo- pen nacht heeft zich in een logement aan de Anna Paulownastraat te Til burg een drama afgespeeld, waarvan de 24-jarige vrouw M. P. de W. het slachtoffer is geworden. De vrouw, die vroeger met haar man, P. In de Anna Paulownastraat had gewoond, had, toen haar man in Breda hechtenisstraf on derging, alle huisraad verkocht en was naar Eindhoven getrokken. Toen P. uit Breda terugkwam, is de vrouw weer naar Tilburg gekomen en heeft zij met haar echtgenoot haar intrek genomen in het genoemde logement, waar ook zekere B. woonde. Met dezen heeft de vrouw eenigen tijd relaties gehad. In den afgeloopen nacht omstreeks half een kwam P., dronken thuis. Hij vond zijn vrouw niet op haar kamer en begaf zich naar de kamer van B. waar hij zijn echtgenoote aantrof. P. sleurde de vrouw naar het portaal en bracht haar eenige messteken toe aan den hals. Inmiddels had ook B. zich in het geval gemengd. Hij geraakte in gevecht met P., die hem eenige steken aan hoofd en beenen toe bracht. Niettemin wist B. een einde aan de worsteling te maken door P. bewusteloos te slaan. De vrouw was naar beneden gestrompeld, waar zij hevig bloedend in elkaar zakte. Da delijk werd een geneesheer' te hulp geroepen, die de vrouw verbond en naar het Sint Elisa- bethziekenhuis liet transporteeren. Hier ts de vrouw in den loop van den nacht overleden. P. is door de politie gearresteerd. Hij zal naar Breda worden overgebracht en ter be schikking worden gesteld van de justitie aldaar. ZATERDAG 6 FEBR. 1937 Nederlandsche regeering belegt een informeele bijeenkomst. Uitnoodiging aan de Scandinavische landen, België en Luxemburg. Lutine blijft lokken. De nieuwe leeningen van Noord-Holland. Zeer bevredigende resultaten. Zooals bekend heeft Donderdag de inschrij ving open gestaan op twee nieuwe leeningen van de provincie Noord-Holland, n.l. een 31^ pCt. 32-jarige obligatieleening, groot 14.369.000 en een 3 pCt. 10-jarige obligatie leening groot 8.635.000, van welke laatste leening reeds 4.200.000 obligatiën op inschrij- vingsvoorwaarden zijn geplaatst. Naar wij vernemen is de indruk, dat de in schrijvingen zeer bevredigende resultaten hebben opgeleverd, zoodat met grond verwacht mag worden dat de leeningen geslaagd zijn. Herzien wetsontwerp tegen lintbebouwing. Aan bezwaren van Eerste Kamer tegemoet gekomen. Thans is ingediend het reeds aangekondig de wetsontwerp ter vaststelling van bepalin gen tot het in het verkeersbelang tegengaan van lintbebouwing langs wegen onder beheer van het rijk of op het rijkswegenplan voor komende. Het is naar de meening van de ministers van Waterstaat en Sociale Zaken wel buiten eiken twijfel, dat het bij koninklijke boodschap van 16 Juni 1932 bij de Tweede Kamer ingediende ontwerp van wet tot vaststelling van bepa lingen tot het tegengaan van lintbebouwing langs wegen onder beheer van het rijk of op het rijkswegen plan voorkomende naar zijn strekking in de beide takken van de volksver tegenwoordiging vrijwel algeheele instemming heeft gevonden, hoewel de uitwerking van het aan dat ontwerp ten grondslag liggende be ginsel vooral in de Eerste Kamer bedenking heeft ontmoet. Het staat bij hen evenzeer vast, dat waar de lintbebouwing zich langs de groote wegen nog bij voortduring uitbreidt de redenen, die indertijd tot indiening van het wetsontwerp hebben geleid, thans im toenemende mate gel den. Met een en ander is, naar het voorkomt, de indiening van dit wetsvoorstel voldoende verklaard. Ook dit wetsontwerp is met toelichting ont leend aan voorstellen van de staatscommissie voor de waterstaatswetgeving. Met de thans voorgestelde regeling wordt tegemoet gekomen aan de bezwaren tegen het vorige ontwerp, zooals die in het bijzonder in de Eerste Kamer hebben gegolden, met name tegen de bepalingen omtrent de uitwegen, de vergoeding bij schade en de rechtspraak. van alle Abonnés van dit blad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan het bureau van ons blad, met duidelijke vermelding van naam en woonplaats. De namen der vragers blijven redactie- geheim. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De antwoorden worden GEHEEL KOSTE LOOS thuis bezorgd. Alleen die vragen, welker beantwoording voor vele anderen behalve den vrager, van nut kan zijn, worden tevens in ons blad ge plaatst. TOCHTJES. VRAAG: 1. Wat is de kortste weg per motor rijwiel naar Indië? 2. Wat zijn de grootste moeilijkheden op zoo'n tocht? (regentijd enz.). 3. Hoeveel K.M. is het? 4. Welke papieren zijn voor dien tocht noodig1? ANTWOORD: De A. N. W. B. deelt ons naar aan leiding van de vraag het volgende mede: De kortste motorroute naar Ned.-Indië luidt als volgt: Amsterdam. Keulen, Weenen, Boedapest, Belgrado, Sofia, Istanbul, Aleppo, Damascus, Bagdad, Teheran, Meshed, Zahedan, Quetta, La hore, Delhi, Calcutta. Totale afstand 7618 Eng. Mijl (1 Eng. Mijl is 1G09 M.) Verder rijden dan Calcutta is onmogelijk. Verder per boot. Een dergelijke tocht gaat met schier onover komelijke moeilijkheden gepaard. Er komen zelfs trajecten in voor van meer dan 800 K.M. door de woestijn, waar geen weg- te bekennen ls, zoo dat men genoodzaakt is de telegraaflijnen te volgen. Men heeft met zandstormen te kampen een ontelbaar aantal rivieren moet worden door waad enz. De tocht eischt maandenlange voor bereiding en brengt zeer hooge kosten met zich mede. De reis per boot is veel goedkooper. Voor- 's-GRAVENHAGE, 5 Febr. De Nederlandsche regeering heeft tot de regeeringen der Scandinavische landen, België en Luxemburg, de uitnoodiging gericht experts te zenden naar een, omstreeks het eind van deze maand te 's-Gravenhage te houden informeele samen komst, ten einde met elkander de mogelijkheden te onderzoe ken van een nauwere economi sche samenwerking tusschen de dusgenaamde Oslostaten en te overleggen, in hoeverre in ver band hiermede een programma ontworpen zou kunnen worden voor een eventueel ter zake te houden conferentie. WEER EEN KINDERHUWELIJK IN DE VER. STATEN ONTBONDEN. De kinderrechter te Watertown (Staat New-York) heeft bevel gegeven tot ontbin ding van het huwelijk tusschen een meisje van twaalf en een jongeman van negentien jaar, binnen 24 uur nadat zij in den echt verbonden waren. LINDBERGH EN BALBO ONTMOETEN ELKAAR. ROME, 5 Februari (A.N.P.) Kolonel Charles Lindbergh heeft gisteren een gesprek van ruim een half uur gevoerd het maarschalk Balbo, die indertijd met een eskader een vlucht over den Atlantischen Oceaan heeft gemaakt. Heden vertrekt Lindbergh met zijn vrouw naar Egypte. Hij is gisteren 33 jaar oud ge worden. CREMATIE D. THOLEN HAARLEM Vrijdag. Gistermiddag heeft in het crematorium op Westerveld te Velsen onder veel belangstelling de crematie plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer D. Tholen, oud-onder wijzer bij het openbaar onderwijs in Ned. Indië te Haarlem overleden. De belangstelling- was vooral groot van de zijde der Nat. Soc. Beweging, daar de heer Tholen leider was van de kringschool in het tiende gewest. Uit Haarlem, Bloemendaal, IJmuiden en elders waren vele leden der N. S. B. aanwezig. Gesproken hebben de heer Th. Lutjes, rec tor van de kringschool, waaraan de overledene arbeidde, de heer G. F. Vlekke te Bloemen daal, waar de heer Tholen woonde; de heer Stoel, zwager van den overledene, de heer H. Woudenberg te IJmuiden, hoofd van de vierde afdeeling der N. S. B., die sprak als oud-rector der Kringschool en de prettige sa menwerking met den overledene herdacht en tenslotte Ds. G. van Duyl te Hilversum. Ook de heer J. v. d. Berg, alhier, te wiens huize de overledene gestorven was, sprak een woord en dankte voor de betoonde belang stelling. Tandheelkundige Inrichting voor den Middenstand Rijksstraatweg 25 Minimum - tarief H A A R L E M - N. Geheel gebit f 35 t.o. h. Oude Raadhuis Trekken inbegrepen Weer een toestel om de gondschat te vinden. Er zijn steeds dingen, die een groote aan trekkingskracht op de menscben blijven uit oefenen. ondanks alle teleurstellingen, welke daarmede reeds door verschillende voorgan gers zijn ondervonden, zoo b.v de lantaarn paal, welke men bij het leeren fietsen wil ontwijken of de honderdduizend, die nu toch vast op dat mooie staartnummer moet val len. Tot dit soort dingen behoort ook het bijna legendarische wrak van de „Lutine", dat nog steeds de belangstelling en de studie blijft vragen van tal van mensehen, on danks de slechte ervaringen, welke de schat zoekers er tot nu toe mee hebben opgedaan. Thans heeft weer een oud-Terschellinger een toestel bedacht om de zee de millioenenbuit, welke nog in haar schoot verborgen moet liggen al te groote zekerheid daaromtrent bestaat echter niet te ontrukken, 't Werk tuig moet naast het gebruik voor berging van gezonken en bedolven schepen ook dienst baar te maken zijn bij bruggen- en tunnel bouw. Het zinkt zonder veel moeite in een minimum van tijd door de zandlaag, onge acht haar dikte. Daarna werpt het automa tisch het zand uit, waarna men het wrak op die plaats nauwkeurig kan afzoeken. Dit onderzoek kan op één werkdag meermalen worden herhaald. Deskundigen moeten het toestel gunstig hebben beoordeeld. Om de zaak ter hand te nemen zal dezer dagen een N.V. worden opgericht. De heer Stobbe gelooft, volgens in zijn bezit zijnde gegevens, dat er in het wrak nog voor een groote waarde aan gouden en zilveren staven ligt. De waarde daarvan wordt geraamd op 14 tot 20 millioen gulden. De heer Stobbe werkt samen met den oud-duiker van Drim- melen, die reeds vijftig jaar geleden op het wrak van de Lutine werkzaam is geweest en toen verschillende staven heeft boven ge bracht. Na den toren van Beckers thans het toe- stel-v. Drimmelen. Moge het 't laatste in ieder geval beter vergaan dan de eerste, die dezen winter tijdens de zware stormen ongemerkt in de golven is verdwenen. Maar- in elk ge val er kan weer hoop zijn voor goudzoe kers dat er ook eindelijk in Nederland nog eens goud uit den bodem zal worden ge haald. AANBESTEDING. Nieuwe weg AmsterdamSassenlieim. HAARLEM -Vrijidag. De hoofdingenieur-directeur van den Rijks waterstaat heeft heden te Haarlem aanbe steed het maken van een overbrugging ten toehoeve van de kruising van den Rijksweg nr. 4 gedeelte Amsterdam,Sassenheim met de hoofdvaart en de daarlangs gelegen hoofd wegen in den Haarlemmermeerpolder, niet bijkomende werken. Hoogste inschrijver was O. J. Bosker te Wieringen voor f 179.000; laagste G. Wolfs te Eibergen voor f 145.700. ARRESTATIE VAN POLITIEKE LEIDERS IN VENEZUELA. CARA CAS, 5 Febr. (A.N.P.) Op last van président Contreras, die van plaatselijke auto riteiten berichten had ontvangen over de ver spreiding van extremistische propaganda in het leger van Venezuela zijn gisteren achttien leiders van linksche partijen in hechtenis ge nomen. (Adv. Jngez. Med.) alle te passeeren landen ls een paspoort ver- eischt, voor sommige landen .is daarbij nog een visum noodig. Hieromtrent kan de A. N. W. B. desgewenscht nog nadere inlichtingen verstrek ken. In al deze landen is practisch het „carnet de passages en douanes", dat vereiseht is voor den tijdelijken invoer van motorrijwielen geldig. Hieromtrent is de A. N. W. B. gaarne bereid zoo noodig nadere inlichtingen te verstrekken. Ook heeft men een internationaal rijbewijs en inter nationaal bewijs voor het motorrijtuig noodig (verkrijgbaar bij de A. N. W. B. bureaux), welke documenten in alle betreffende landen zijn er kend. Het motorrijwiel moet voorzien zijn va,n een N.L. plaat en een metalen plaat met de ge gevens betreffende het voertuig. "Wij maken er nog op attent dat het nationaliteitsbewijs noodig is voor wederinvoer van het voertuig in Neder land. Zou echter het motorrijtuig definitief in Indië worden ingevoerd dan bedragen de invoer rechten aldaar 25 pCt. van de waarde en 1/4 pCt. statistiekrecht, eveneens berekend over de aarde. RECEPTEN. VRAAG: Wilt u mij recepten geven van patates frites en balkenbrei? ANTWOORD: Balkenbrei. Kook varkenskop, hart, lever, nieren, een weinig spek, en andere ingrediënten van de slacht in water met zout zeer zacht gaar. Hak of maal al het vleeseh fijn en doe het in de bouillon met peper, zout, gemalen nagelen en desgewenscht wat anijszaad, alles naar smaak. Breng het aan de kook en roer er dx-oog gruttemeel in. Blijf roeren tot het gaar is. De juiste hoeveelheid van het meel bepaalt ge onder het bijroeren. Als het gaar is laat ge het bekoelen en bakt het daarna in boter. Patates frites: Benoodigd 750 gr. aardappelen, zout, frituurvet of slaolie. Wasch de aardappelen, schil ze zoo dun mogelijk, neem er de pitten uit en leg eiken aardappel dadelijk in koud water. Spoel de aardappelen in nieuw water af, zie nog eens goed na of de pitten er uit zijn, snijd de aardappelen in dikke plakken en deze in reep jes. Laat het frituurvet in een vrij groot pan netje, dat slechts voor de helft gevuld mag zijn, zoo warm worden, dat er blauwe damp afkomt. Balkanstaten erkennen Abessynië als Italiaansch bezit. BELGRADO, 5 Februari (D.N.B.) De Turk- sche minister van Buitenlandsche Zaken, Roestoe Aras, die tijdens zijn bezoek alhier, dat éen dag duren zal, Stojadinowitsj op de hoogte wil brengen van zijn te Milaan ge voerde besprekingen met Ciano, heeft tegen over ee,n vertegenwoordiger van de semi- officieele „Wreme" een verklaring afgelegd, waarbij hij om. zeide, dat de gedachtenwis- selingen met Ciano niet alleen voor Turke, maar ook voor alle andere staten van den Balkan nuttig zullen zijn. Voorts verklaarde de minister, dat de erkenning- van de verovering van Abessynië, welke de facto reeds ge schied is door alle Balkanstaten, waarschijnlijk ook de jure in de eerstvolgende Volkenbondszitting voltrokken zal worden. Droog dan de aardappelen bij gedeelten stevig af met een schoonen doek en bak ze bruin en knappend. Neern ze met een schuimspaan of croquettenlepel uit het vet. Laat ze weer op grauw papier uitlekken, bestrooi ze met fijn zout en presenteer ze o.a. bij of om biefstuk, chateaubriands, gestoofde kalfsnier. VRAAG: Hoe maakt men koffie-extract van koffie en suiker? ANTWOORD: Benoodigd 250 gr. suiker, 100 gr. gemalen koffie, 1 L. water. Laat in een graniet-email pannetje de suiker tot caramel branden. Voeg er dan gemalen- koffie bij en laat die onder voortdurend poeren nog eens mee branden. Neem de pan van het vuur en giet voorzichtig het kokende water bij het bruinge brande mengsel. Doe de pan dicht en laat het extract op een zeer zacht vuur nog een kwartier trekken (niet koken). Schenk het extract over in een flesch en gebruik voor elk kopje slechts ongeveer 1 theelepel, n.l. zooveel dat de suiker er goed door bevochtigd wordt. Vul het kopje aan met kokende melk. Hoe kan ik kaarsvetvlekken verwijderen uit een gekleuiden gebxeiden suiiooi-steenlooper? ANTWOORD: Met een stomp mesje eerst het dikste vet verwijderen, vervolgens met per- chlooraethyleen betten en afwrijven, daarna de plek bedekken met een laagje magnesia, wat na. een uur weer verwijderd kan worden. RECHTSZAKEN VRAAG: Heeft iemand van 24 jaar nog kans als koloniaal te worden aangenomen? Zoo ja, tot wien moet hij zich wenden? ANTWOORD: a. Ja. b. Een briefkaart aan: den Commandant der Koloniale Reserve te Nij megen. Deze zendt dan den belanghebbende een vragenlijst en de voorwaarden. VRAAG: Mijn werkster, die drie maal per week bij mij werkte, Is nu al 2 weken door ziek te van haar man verhinderd. 1. Ben ik nu verplicht, haar het volle loon uit te betalen? 2. En ook, als zij intusschen zelf ook ziek mocht zijn geworden? ANTWOORD: 1. Neen. 2. Dan wel, gedurende 2 weken. RADIO PROGRAMMA ZONDAG 7 FEBRUARI. HILVERSUM I 1875 M. 8.55 VARA, 12.00 AVRO, 5.00 VPRO, 5.30 VARA. 6.30 VPRO, 8.00 AVRO. 8.55 Gram.pl. 9.00 Sportnieuws. 9.05 Tuin- bouwpraatje 9.20 Toespraak „Mensch en Ar beid". 9.35 Gram.pl. 10.15 Natuurhistorische lezing. 10.30 Het Utrechts Strijkkwartet. 11.15 „Van staat en maatschappij", causerie. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Orgelspel. 12.10 Gram.pl. 12.30 „Wat Indië in de laatste 14 dagen be roerde", causerie. 12.50 Het Omroeporkest. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Concertgebouw-orkest. 4.00 Gram.pl. 4.10 Rotte's Gem. Koor. 4.30 AVRO- Dansorkest. 4.55 Sportnieuws ANP. 5.00 Ge sprekken met luisteraars. 5.30 Voor de kinde ren. 6.00 Sportcauserie, 6.15 Sportnieuws ANP. 6.20 Gram.pl. 6.30 „Waar de zee ruischt en de dennetoppen waaien", causerie. 7.00 Remon- strantsche Kerkdienst. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Ge var. concert en radio- tooneel. (Van 9.109.25 Radiojournaal). 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 AVRO-Dans- orkest en Gra-m.pl. HILVERSUM II 301 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV, 12.15 KRO, 5.00 NCRV, 7.45—11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek (gr.pl.) 9.50 Ned. Herv. Kerkdienst. Hierna: Gewijde muziek (gr.pl.) 12.15 Gram.pl. 12.25 De KRO-Melodisten. 1.00 Dickens-Herdenking. 1.20 Flitsen van het 33ste Intern. Euch. Con gres te Manilla. 2.00 Vragenhalfuur. 2.30 KRO- orkest mmv. solisten. 4.30 Ziekenhalfuur. 4.55 Sportnieuws. 5.00 Gewijde muziek. 5.20 Geref. Kerkdienst. Hierna: Dubbelmannenkwartet „Excelsior" mmv. solist. 7.45 Sportnieuws. 7.50 Ethnologische causerie. 8.10 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.20 De KRO-Melodisten. 8.35 Xylofoon en piano. 8.45 Vervolg KRO-Melo disten. 9.00 Xylofoon en piano. 9.10 Declamatie. 9.30 KRO-Symphonieorkest. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Epiloog. 11.0011.30 Esperanto- Uitzending. DROITWICHT 1500 M. 12.50 BBC-Harmonie-orkest mmv. soliste. 1.40 Yascha Krein's Zigeunerorkest. 2.20 Tuin- praatje. 2.40 BBC-Orkest mmv. soliste. 3.40 Gram.pl. 4.20 D. L. Moody-herdenking. 4.40 E. Pini's Tango-orkest. 5.20 Missiepraatje. 5.40 Het Cellini-Trio. 6.05 Het Barrington vocaal kwartet en solist. 6.35 Actueele causerie. 6.50 Het Londensch Palladium-orkest. 7.45 Radio- tooneel. 8.15 Kerfkdienst. 9.05 Liefdadigheids- tooneel. 8.15 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheids- Strijkkwartet. 10.25 Radiotooneel. 10.55 Epi loog. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Symphonieconcert. 12.20 Orgelconcert. 1.20 en 1.50 Vervolg Sym phonieconcert. 3.20 Zang. 3.50 „Une nuit de cartouche", operette. 4.20 Radiotooneel. 4.45 E. Jocavacci en zijn hawaiianorkest. 5.20 An- dolfi-orkest. 8.00 Zang. 8.20 en 9.05 Radio tooneel. KEULEN 456 M. 5.20 Havenconcert. 7.35 Gram.pl. 9.20 West- Duitsch Kamerorkest. 11.20 Omroeporkest. 2.05 Gram.pl. 3.20 Vroolijk programma mmv. het Omroepkleinorkest en solistèn. 5.20 Omroep- Amusementsorkest. 7.20 Carnavalspro gramma. 10.0011.20 Glahé-dansorkest. BRUSSEL 322 M. 9.25, 10.25, 10.50 en 11.20 Gram.pl. 11.35 Ed. Loiseau's orkest. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salon orkest. 1.30 Kleinorkest. 2.35 Radiotooneel. 2.55 Gram.pl. 3.05 Orkestconcert. (Om ca. 4.15 Gram.pl.) 5.20 Kleinorkest. 6.05 Gram.pl. 6.20 Kleinorkest. 6.50 Gram.pl. 7.20 Piano-recital. 8.20 Omroeporkest en soliste. 9.05 Reportage, 9.35 Omroep-Symphonie. 10.30 Gram.pl. 11.35— 12.20 Fud Candrix' Dansorkest. BRUSSEL 484 M. 9.20 Gram.pl. 10.20 Ed. Loiseau's orkest. 11.20 Zang. 11.35 Gram.pl. 11.50 Zang. 12.05 Gram.pl. 12.20 Accordeonmuziek. 12.40 Cabaret. 12.50 Or gelspel. 1.30 Salonorkest. 2.052.35 en 2.50 Gram.pl. 3.40 Radiotooneel. 4.20 Omroep orkest. 5.20 Gram.pl. 7.35 dito. 8.20 Omroepsymphonie- orkest. 9.20 Radiotooneel. 9.40 Omroeporkest. 10.30 Dansmuziek. 11.20—12.20 Gram.pl. MAANDAG 8 FEBRUARI 1937. HILVERSUM I 1875 M. Algemeen programma verzorgd door de AVRO. 8.00 Gram.pl.; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gram.pl.; 10.30 „Winterpotpourri"; m.m.v. Omroeporkest, AVRO-Dansorkest, -Revue- koor en solisten; 11.45 Cantatoilé-orkest en Gram.platen; 2.00 Omroeporkest. I. d. pauze: Declamatie en zang; 4.30 Muzikale causerie met gram.pl.; 5.30 Orgel en zang; 6.15 Het AVRO-Dansorkest. Het Grinke. Trio; 7.30 Ge schiedkundige causerie; 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen; 8.15 Gram.pl.; 8.40 Decla matie; 9.00 Het Concertgebouw-orkest; 10.00 Gram.pl.; 10 20 Music-hall-programma (Gr.- platen)11.00 Berichten A.N.P. Hierna tot 12.00 Lajos Kiss en Neville Bishop met hun orkesten. HILVERSUM II. 301 M. NCRV.-Uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek (Gr.pl.); 8.30 Gram.pl.; 10.30 Morgen dienst; 11,00 Chr. lectuur; 11,30 Gram.pl.; 12.00 Berichten; 12.15 Graan.pl.; 12.30 Orgel concert; 2.00 Voor de scholen; 2.35 Gram.pl.; 3.00 Wenken voor de keuken; 3.30 Gram.pl.; 4.00 Bijbellezing; 5.00 „De Gooilanders" en Gram.pl.; 6.30 Vragenuur; 7.00 Berichten; 7.15 Vragenuur; 7.45 Reportage; 8.00 Berich ten A.N.P.; 8.15 Gram.platen; 9.00 Medische lezing; 9.30 Dubbel Gem. Kwartet, met orgel- toegel. (Om 10.00 Berichten A.N.P.); 10.30 Gram.pl. Hierna schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.05 Orgelspel; 11.35 en 12.05 Grampl.: 12.20 Relig. causerie; 12.45 BBC-Northern- Ireland Orkest en soliste; 1.35 Orgelspel; 3.20 Het Whiteway Ensemble; 4.20 Jazzmu ziek (Gr.pl.); 4.50 Piano-recital; 5,20 Cau serie over hondensport; 5.35 Het Wynford Reynolds Octet; 6.20 Berichten; 6.40 Land- bouwpraatje; 7.00 Het BBC-Empire-orkest; 7.40 Variété-programma; 8.20 Actueele cau serie; 8.50 van Phillips en zijn twee orkesten, 9.20 Berichten; 9.40 Buitenlandsch overzicht, 9.55 Het Reg. Paul Pianokwartet en solist; 11.05 Declamatie; 11.20 Billy Gerhardi's dans orkest; 11.50 Dansmuziek (Gr.pl.). RADIO PARIS, 164^ M. 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 11.20 Symiphöniecon- cert; 1.35 Zang; 1.50 Vervolg concert; 2.50 Gram.pl.; 4.20 Órkestconcert; 5.50 Gram.pl.; 6.05 Pianovoordracht; 6.50 Gram.pl.; 7.05 Ver volg pianovoordracht; 7.20 Gram.pl.; 8.20 Zang en piano; 9.05 „Giroflé-Girofla", ope- KEULEN 456 M. 5.50 F. Hauc.k's orkest; 7.50 SA-orfcest; 11.20 Westduitsch Kamerorkest; 2.05 Vervolg con cert; 3.20 Omroeporkest; 5.20 W. Wende's or kest, het Berlijnsch Pianotrio en solisten; 6.20 Gram.pl.; 7.30 Vroolijk programma; 9.35 Gevar. concert, BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram.pl.; 12.50 Omroeporkest; 1.30 Salonorkest; 1.50 Gram.pl.; 5.20 Kleinorkest 6.50 Gram.pl.; 7.20 Gram..platen8.20 Caba ret; 9.50 Gram.pl.; 10.30 Gram.pl. BRUSSEL 484 M. 12.20 Orgelconcert; 12.50 Salonorkest; 1.30 Omroeporkest; 1.50 Gram.pl.; 5.20 Omroep- dansorkest; 6.35 Kleinorkest; 7.35 Gram pl 8.20 Omroeporkest; 9.20 Declamatie; 9 35 Omroeporkest; 10.30 Cabaret.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 8