Heydt's Uit het Buitenland NAAR HET u* Broeken Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT Thijs Ijs en de drie daden van Slechtbedeeld ZATERDAG 6 FEBRUARI 1937 Hervorming van het Amerikaansche Federale Gerechtshof. Boodschap van Roosevelt aan het Congres. Brltsch- Duitsche besprekingen over de koloniale kwestie Amerika Roosevelt hervormt het federale gerechtshof Vrijdag heeft president Roosevelt onver wachts een boodschap gericht tot het congres, waarin hij voorstelde het mechanisme van het Federale Gerechtshof geheel te hervormen. O.a. stelt hij voor het aantal rechters bij het Hooge Gerechtshof en de lagere rechtbanken te vermeerderen. Op deze wijze wil de presi dent de beslissingen van het Hooge Gerechts hof in constitutioneele kwesties meer actief maken. De boodschap werd vergezeld van een wets ontwerp, waarbij de president gemachtigd wordt het aantal rechters van het Hooge Ge rechtshof met zes uit te breiden en het maxi mum aantal te brengen op vijftien. Voorts wordt voorgesteld, dat, indien een lagere rechtbank een uitspraak heeft gedaan in een grondwettige kwestie, onmiddellijk een beroep zal worden gedaan op het Hooge Ge rechtshof en dat deze zaak dan voorrang zal hebben. Roosevelt stelt verder voor bij het Hooge Gerechtshof een procureur te benoemen, die de procedure meer actief moet maken. Presi dent Roosevelt verklaarde, dat op het oogen- blik te weinig personeel is bij de federale rechtbanken, waardoor vertraging wordt ver oorzaakt. Vier rechters van het Hooge Ge rechtshof zijn ouder dan 70 jaar, waaronder de chief justice Hughes Ook stelt de president voor te bepalen, dat geen federale rechtbank gemachtigd zal zijn een vonnis te vellen inzake een grond wettige kwestie, zonder eerst een uitvoerig pre-advies te verstrekken aan de regeering. Oostenrijk Verdeeldheid onder de monarchisten. De Weensche correspondent van de Daily Telegraph maakt er melding van, dat de monarchistische propaganda in Oostenrijk de laatste twee weken in intensiteit is toege nomen, niet alleen in het kleine wekelijksche orgaan, maar ook in het „Weltblatt", dat door bondskanselier dr. Schuschnigg gebruikt wordt voor het propageeren van zijn politieke doel einden. In een derde reeks artikelen schrijft dit laatste blad in zijn editie van gisteravond: „de monarchistische kwestie is een Oosten- rijksche aangelegenheid, die thans voor be spreking open staat". Hierdoor is niet alleen in de pro-nationaal-socialistische bladen tegenstand gewekt, maar is tevens een ver schil van meening onder de monarchisten ontstaan. Schuschnigg en het Weltblatt leggen er den nadruk op, dat een restauratie geen herleving moet zijn van de Oostenrijksch- Hongaarsche monarchie, maar tot Oostenrijk beperkt moet blijven. De nieuwe monarchie moet constitutioneel zijn en gevestigd in den autoritairen, clerialen bondstaat volgens de conceptie van Dollfuss en Schuschnigg. De oude garde der monarchisten daarentegen verklaart, dat een in zijn waardigheid her stelde vorst zijn rechten op de heerschappij over de twaalf of meer volken van het vroe gere Oostenrijksch-Hongaarsche rijk niet zou moeten opgeven. Deze groep heeft kortgeleden besloten tot samenwerking met de Hongaar - sche legitimisten met het doel een plebisciet te doen houden. Eng' Minister Runciman terug uit Amerika. De minister van handel, Walter Runciman, Is uit New York te Southampton teruggekeerd. Hij weigerde bijzonderheden te geven over den aard zijner besprekingen met president Roosevelt en bepaalde Hch er tde te verklaren, dat hij tijdens zijn bezoek, dat een particulier karakter heeft gedragen in de gelegenheid is geweest wereldvraagstukken te behandelen met name den Europeeschen toestand en han delsaangelegenheden. Maar, aldus voegde hij hieraan toe, de beteekenis dezer besprekingen is overdreven. Opvolger van Sir Eric Phipps benoemd. De koning heeft de benoeming van Sir Neville Meyrick Henderson, den tegenwoor- digen gezant van Groot Brittannië te Buenos Aires, tot ambassadeur te Berlijn goedgekeurd. Zooals men weet is Sir Eric Phipps benoemd tot ambassadeur te Parijs als opvolger van Sir George Russell Clerk, die met pensioen Bespreking der koloniale eischen te Londen? Ook het Duitsche Nieuwsbureau maakt melding van de berichten, die te Londen de ronde doen, volgens welke de Duitsche ambas sadeur Von Ribbentrop binnenkort met de Britsche regeering besprekingen zal voeren 'inzake teruggave der Duitsche koloniën. Het D.N.B. voegt hieraan toe, dat Von Rib bentrop er in de eerste plaats naar zou stre ven, de Britsche regeering te doen erken nen, dat de Duitsche koloniale eischen ge rechtvaardigd zijn. Er bestaat echter nog geen Duitsch memorandum betreffende het koloniale vraagstuk, dat het Britsche mi nisterie van buitenlandsche zaken zou kun- Trotski's lijfwacht versterkt. Aanslag op den banneling beraamd? Uit Mexico, 5 Febr.: Naar aanleiding van de mededeeling van een Mexicaansch blad, dat „zich personen op weg naar Mexico be vonden. die Trotski wilden dooden". is de bewaking van het huis. waarin de Russi sche banneling verblijft, verscherpt. Het wordt thans door 30 inplaats van 24 politie agenten bewaakt, terwijl bovendien motor rijders geregeld de ronde doen. i(Havas), nen worden overhandigd. Ook worden hier op het oogenblik nog geen bepaalde eischen tot teruggave van koloniale gebieden verwacht. Naar aanleiding van het bericht, dat Von Ribbentrop instructies heeft medegekregen om de kwestie van een nieuw West-Euro- peesch verdrag te bespreken herinnert men er hier aan aldus het D.N.B. dat Von Ribbentrop in de besprekingen, die hij vóór Kerstmis met Eden heeft gehad, de aan dacht heeft gevestigd op de moeilijkheden, die uit het Fransch-Russische verdrag zijn voortgevloeid. Minister Koht laat niets los. OSLO, 5 Februari (A.N.P.) De Noorsche minister van buitenlandsche zaken, Koht, weigerde nu reeds iets te zeggen over de uitnoodiging van de Nederlandsche regeering. Hij ver klaarde liever een officieele mededee ling dienaangaande af te willen wach ten, alvorens een verklaring af te leggen. Ontploffingen te Louisville. Verscheidene slachtoffers. Tengevolge van opeenhooping van gassen in gasbuizen hebben te Louisville in Kentucky ontploffingen plaats gehad, welke in verschei dene gebouwen branden hebben doen ont staan. Minstens 6 personen zijn om het leven ge komen. Twee gebouwen zijn volkomen ver woest. Het water zakt in de Ver. Staten. Peil van de Mississippi en Ohio gedaald. Blijkens een bericht uit New-York is het peil van de Mississippi te Memphis gedaald, terwijl ook te Caïro het water van de Ohio valt. In het dal van de Ohio loopt het water langzamerhand terug. Het aantal dooden als gevolg der over stroomingen bedraagt thans 392. Fabrieken te Flint nog niet ontruimd. Hulppolitie aangesteld. Havas meldt'uit .Michigan, 5 Februari: Na de weigering der stakers de fabrieken der General Motors te ontruimen, ondanks de beslissing van den federalen rechter, hebben de advocaten van de General Motors dezen rechter verzocht bevel tot ontruiming te geven, welk verzoek werd ingewilligd. De advocaten weigerden evenwel te ont hullen. wanneer zij den Sherif zouden vra gen den stakers de documenten ter hand te stellen.waar in de onmiddellijke ontruiming wordt geëischt. Ingeval van een nieuwe weigering der sta kers kan de rechter een beroep doen op de nationale garde. De commissaris van politie te Flint heeft om aan alle gebeurtenissen het hoofd te kunnen bieden een honderdtal hulpagenten aangesteld. Intusschen worden te Detroit de bespre kingen tusschen de beide, bij het geschil be trokken partijen voortgezet. De onderhandelaars weigeren evenwel mededeelingen te doen aangaande deze be sprekingen. Volgens inlichtingen uit gezaghebbende bron zou het doel der bespreking zijn een wapenstilstand te sluiten, tijdens welke de pogingen een definitieve regeling van de geschillen in de automobielindustrie tot stand te brengen, zouden worden voortgezet. Heeft Worósjilof met aftreden gedreigd? Tegenspraak te Moskou. Naar de Poolsche „Ate" bericht, heeft maar schalk Worosjilof bij Stalin geprotesteerd tegen de arrestatie van een tiental hoogere officieren van het garnizoen van Moskou. Deze officieren worden beschuldigd van deel neming aan een Trotskistische samenzwering. Volgens in Moskou loopende geruchten zou ook maarschalk Toechatsjeski gearresteerd zijn. Worosjilof eischte van Stalin, dat de arrestanten zouden worden vrijgelaten en hij zou met aftreden hebben gedreigd. Vermoedelijk zou hij in dit geval worden op- volgd door generaal Blucher, den comman dant van het Roode Leger in het. verre oosten. Een vertegenwoordiger van Reuter heeft gisteravond een telefoongesprek gevoerd met een buitenlandschen „waarnemer" te Moskou. CJit dit gesprek bleek: ten eerste, dat Stalin en Worosjilof uitstekende vrienden zijn, ten tweede, dat de geruchten over de arrestatie van 22 officieren te Moskou, beschuldigd van spionnage, overdreven lijken. Wel zijn tijdens het groote proces verscheidene officieren, onder wie generaal Puta, in arrest gesteld. Ten derde is het onwaarschijnlijk, dat de vrouwen en kinderen der dertien terechtgestelde ver oordeelden gevangen gezet zijn. Ten vierde is het volkomen onjuist, dat de toestand in Rus land zeer gespannen is. Er is geen openlijk ver zet tegen de regeering sedert 1927. De groote meerderheid des lands staat achter Stalin en de regeering. Litwinof niet op receptie aanwezig. De volkscommissaris voor den buitenland schen handel, Rosenholz, had gisteren een re ceptie georganiseerd ter eere van den nieuwen Amerikaanschen ambassadeur, Davies. Het heeft hier de aandacht getrokken, dat Rosenholz en niet Litwinof deze receptie heeft georganiseerd, en dat Litwinof zich niet onder de genoodigde gasten bevond. Tass meldt nog. dat zich onder de gasten o.a. ook maarschalk Worosjilof bevond. hangt zeker een costuum waarvan colbert en vest nog goed zijn. HEI3DT heeft voor U de bijpassende broek. 1/OM koeken noot Ueydt MM ANEGANG MM De Speciaalzaak in Broeken (Adv. Ingez. Med.) Thorez spreekt te Madrid. „Uw strijd is de onze". De secretaris-generaal der Fransche com munistische partij, Maurice Thorez, heeft gisteren „namens het Fransche volk, namens de communisten, socialisten, republikeinen en democraten, welke in het Fransche Volks front vereenigd zijn" te Madrid het woord gevoerd. Hij gaf uitdrukking aan zijn bewondering voor de „heroieke houding der Spaansche arbeiders, welke enthousiasme heeft gewekt bij de arbeidersklasse der geheele wereld. Madrid", aldus Thorez, „is het Verdun gé- worden van de Spaanschè republiek. Maar het is ook het Verdun van de democratie en van den vrede". Sprekende over de nlet-inmenging zeide Thorez: „Wij hebben slechts gevraagd, het geregelde Spanje en zijn wettige regeering te behandelen op grond van het menschen- recht en op te houden met deze zoogenaamde neutraliteit tusschen moordenaars en hun slachtoffers. Wij hebben gehandeld, 'bezield door gevoelens van republikeinsche solidari teit, omdat wij het Volksfront van Frankrijk vormen Wij handelden als goede republikei nen. Ik zou beter nog kunnen zeggen als goede Franschen, omdat wij het gevoel heb ben de belangen van ons land te (hebben voorgestaan tegenover de 'bedoelingen van het H'itlerisme (nationaal socialisme) en het fascisme, Daarom is uw strijd de onze, die voor democratie en vrede". Thorez werd aan het einde zijner redevoe ring luide toegejuicht. De vergadering zong staande de Marseillaise, gevolgd door de Internationale. DE HITLERGROET VOOR DEN ENGELSCHEN KONING Verscheidene Engelsche bladen merken op, dat Von Ribbentrop bij de ontvangst door den koning van Engeland, den nationaal-socialis- tischen groet heeft gebracht. De „Morning Post" schrijft, dat de Duit sche ambassadeur natuurlijk het recht heeft den koning op de wijze van zijn land te groe ten. Vroeger heeft een Oostersch diplomaat Koningin Victoria wel gegroet door den grond tweemaal met zijn hoofd' aan te raken. Maar in de laatste jaren heeft men toch niets "ge zien, dat gelijkt op het gebaar van Von Rib bentrop. De Daily Herald geeft een uitvoerige be schrijving van het tooneel en deelt mede, dat Von Ribbentrop tot driemaal toe de hakken tegen elkaar sloeg, drie passen voorwaarts schreed en den nationaal-socialistischen groet bracht. De News Chronicle schrijft in dit verband dat Von Ribbentrop betrokken is bij verschil lende omstandigheden, die ongerustheid heb ben veroorzaakt in diplomatieke kringen te RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-NOORD. TELEF 16726 «ronal met garantie, p)Jn- vanar J JJ.- 1oos trei£ken inbegr BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 14 uur. Zaterd. 912 uur Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 7—9 u. Londen. Men betreurt het, dit in de Britsche hoofdstad een ambassadeur zich zeer veel schijnt op te houden met diegenen onder de conservatieven, die tegen de regeering gekant zijn en die een Duitsch-Britsch verbond tegen Sovjet-Rusland en eventueel tegen Frankrijk wenschen. Het is zelfs mogelijk aldus het blad dat de Duitsche ambassadeur niet zeer lang op zijn tegenwoordigen post zal blijven. Minister Sandler weer thuis. Huidige toestand wordt gunstiger beoordeeld dan eenigen tijd geleden. STOCKHOLM, 6 Febr. (Tete— A. N. P.) Na terugkeer te Ma-lmö van zijn bezoeken aan Brussel, Den Haag en Kopenhagen, heeft minister Sandler aan de pers verklaard, dat zijn reis een particulier karakter droeg, doch dat hij natuurlijk van zijn ont moeting met zijn Belgische, Neder landsche en Deensche collega's ge bruik gemaakt had om in het alge meen van gedachten te wisselen over actueele kwesties, en In het bijzonder over de mogelijkheid om de samen werking der Oslo-staten uit te brei den. In de drie hoofdsteden had hij groote belangstelling te dien aanzien geconstateerd en den indruk gekregen, dat de huidige toestand gunstiger wordt beoordeeld dan eenigen tijd terug. Hij wees er op, dat het bezoek, dat hij in Maart in Londen zal brengen, in geenerlei ver band staat met de reis, die hij thans heeft gemaakt. Sandler verklaarde, dat de ont vangst, die koning Gustaaf te Brussel was be reid, buitengewoon hartelijk was geweest. Het contact, dat Sandler met de politieke per soonlijkheden van verschillende partijen had gehad, had duidelijk de sympathie der Belgen voor Zweden getoond, en de minister was van meening, dat de opvattingen omtrent de alge- meene politiek en de beoordeeling van den internationalen toestand der beide landen elkaar zeer dicht benaderden. Sandler wees er tenslotte op, dat de demo cratische grondslag van de sociale orde naar zijn meening in België eveneens beschouwd wordt als een bijzonder belangrijke band der beide landen. (Adv. Ingez. Med.) Geheimzinnige geschiedenis. In den loop van de vorige week maakte de 42-jarige W. C., uit Venlo een zakenreis naar Dortmund. Tot dusverre is hij van dien reis niet te ruggekeerd. De familie, die in Duitschland inlichtingen vroeg naar zijn mogelijke verblijfplaats, kwam, ondanks alle moeiten, niet te weten waar C. vertoefde. Men meende echter iuit verkregen informaties te mogen concludeeren, dat C. door de Duitsche politie is aangehouden en waarschijnlijk te Münster verblijft. Men heeft zich ook nog in verbinding gesteld met den consul-generaal te Dusseldorf. Deze heeft echter geen definitieve inlichtingen omtrent de aanhouding kunnen verschaffen. Kort voordat C. zich naar Duitschland wil de begeven, had C. een dringend telefonisch verzoek gekregen, dat van zijn zwager, zeke ren P. S. uit Lobberich, afkomstig zou zijn, om naar Lobberich te komen. C. heeft toen zijn reis naar Dortmund via'Lobberich, een plaatsje tusschen Venlo en Viersen, gemaakt teneinde aan het verzoek te voldoen. Bij aan komst te Lobberich werd C. echter onmid dellijk gearresteerd. Het stond vrijwel vast, dat niet zijn zwager doch iemand anders hem telefonisch had opgeroepen. Men wordt te meer ln deze meening versterkt, omdat P. S.. daags na de aanhouding van C., door de politie van zijn bed werd gelicht en even eens dn bewaring werd gesteld. Officieele in lichtingen heeft men echter niet kunnen verkrijgen. Intusschen werd het geval nog geheimzin niger, toen de hotelhouder M. uit Venlo, die C. goed kende, uit Lobberich werd opgebeld, met het dringend verzoek voor een ernstige gebeurtenis welke zou hebben plaats gehad over te ikomen. Daar de heer M. op dat moment geen tijd had, verzocht hij den heer S. uit Venlo om zich naar Duitschland te begeven en zich te Lobberich op de hoogte te stellen van wat er voorgevallen was. De heer S. werd bij aankomst aldaar even eens gearresteerd, doch later vrijgelaten. Het bleek toen, dat de vrouw van P. S. uit Lob berich, die in hevige ongerustheid verkeerde, ten einde raad zich tot haar kennissen te Venlo had gewend. Door bemiddeling van den consul te Dus seldorf tracht men licht te brengen in deze geheimzinnige geschiedenis. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Thijs keek dus in de keuken en kon nu met het volvoeren van zijn plan beginnen. De kok stond met zijn rug naar het venster gekeerd en Thijs dacht: „Nu is het goede moment aangebroken om iets te doen. Ik bezorg den toovenaar kiespijn!" Onder het keukenraam stond een groote schaal met aardappels en daar gooide Thijs den steen in, die precies op een aardappel geleek. De kok had hier niets van gemerkt. „Ziezoo," dacht Thijs, „dit is het eerste deel van mijn plan/* Storm in den vischvijver. Onverwachts is de zon schuil gegaan, mid den op den dag. De lucht wordt dreigend lood-grijs en zóó dicht en zwaar, dat het bruine hout van een amandelboom er glim mend zwart tegen afsteekt en de zachtrose bloesem als pasgevallen witte sneeuw op de takken ligt. De zee begint vreemd te zwellen; voor het oog lijkt het nog vlak, maar twee oude zeilschuiten, die buiten de haven zand baggeren, zwalken er plotseling onheilspel lend rond en haasten zich de haven binnen. Dan steekt een felle koude wind op, onaan gekondigd, en binnen het uur blaast de „mistral" op volle kracht en zijn de zonnige zomerkleuren veranderd in een kil, dun licht. Van overal komen de visschersbooten naar huis, haastig, met een zenuwachtig puffende motor, die het elk oogenblik te kwaad dreigt te krijgen. Aan de haven wordt een roode vlag ge- heschen. En iemand zwaait een roestige bel. Het wordt een storm, zeggen ze daar. Maar niemand schijnt er zich erg druk over te maken. Het wordt beschouwd, als een soort welkome gift van de natuur, wier gaven nooit eentonig zijn en steeds voor afwisseling zor gen. Evenals de mimosa in bloei staat, even als de olijven rijpen, zoo ook zijn er stormen. Het is alles deel van het steeds wisselend dagelijks bestaan. En storm, dat beteekent in ieder geval visschers-vacantie, en een nieuw spel voor volwassenen en dorpsjongens. Want één voor één worden de booten van de aanleg-pier naar het strand geroeid en daar op het droge getrokken. Alles zoo primitief mogelijk. Ieder wacht zijn beurt, roeit en wrikt de boot dan tot ze op het zand loopt en en houdt haar daar vast tot een paar man er naar toe waden, wat balken op den on- stevigen zandbodem leggen, die af en toe door de golven worden weggeslagen en dan weer worden opgevischt en nogmaals neerge legd. De rest bestaat uit trekken en duwen tot ze op de balken ligt. Dat gaat met hor ten en stooten en met veel gebaren en geroep over en weer, een soort drukte uit liefhebberij, die niets om het lijf heeft. En dan begint het langzame vorderenmeer balken en een nieuwe gezamenlijke ruk aan het touw; de oude dwarsleggers worden van achter de boot weggehaald en er vóór gelegd; opnieuw een ruk tot ze tenslotte ter plaatse is aan geland en overdekt door een knusse roest- roode huif op het strand te slapen wordt ge legd. Dat gaat zoo den heelen middag door, want er zijn tientallen booten. Niet onafgebroken echter: na elke twee, drie slachtoffers uit iemand een jolige kreet en de heele ploeg laat als één man het touw los en rent in de stemming van toffe jongens, die een stevig karwei hebben opgeknapt, het kleine haven kroegje binnen, waar de glazen al op de toon bank te wachten staan. Een net Fransch jongetje in tabakskleu- rige plus-fours en met een wollen, zachtrose das sportief om den hals gedrapeerd, staat onverstoorbaar aan het havenhoofd te vis- schen. Hij begint wat moedeloos te worden om den hengel, die nooit eenig teeken van levenschijnt te geven. „Monsieur", vraagt hij met een zacht stemmetje aan een ste- vigen visscher, „zijn er daar beneden wel vissehen?" „Oui, mon petit", zegt de stoere knaap gul en verteederd, ook al weet hij wel beter. Hij peutert met een mes iets roodigs uit een bol paars-blauw en stekelig zeegewas en eet de lekkernij met een homp brood en een slok wijn uit een kruik. Hij kijkt het jongetje nog eens aan en laat er dan met een knipoog op volgen: „pas maar op, die vissehen hier zijn sterker dan jij". Het jon getje kijkt niet op, even komt er een blos van avontuur op zijn bleek gezichtje, dan staart hij weer strak en stil naar het eind van den langen hengelstok, tot tenslotte ook hij den opkomenden storm in de gaten krijgt en naar meer beschutte oorden verdwijnt, met hengel en das en tasch; met alles, be halve visch. Tegen den avond wordt het wat stiller, juist stil genoeg om den regen te kunnen hoorep, die in een dichte, natte massa zacht jes naar beneden valt en die de rieten stoelen op het plaveisel voor het strandcafé zoo hul peloos en zielig-nat te druipen zet. „Lekker weertje", zegt de baas van het café van de stoelen. „Voor de slakken en de boeren", laat hij er op volgen en hij zegt het met zooveel schalkschheid dat het moeilijk valt te ge- looven, dat hij er zich van bewust is een geweenplaats en zelfs een internationale gemeenplaats te hebben gebezigd. Zijn radio maakt veel lawaai, hetgeen hij ver draagt, omdat in de tusschenpoozen tusschen deze muziek in, loterij-uitslagen bekend wor den gemaakt. Een heel groepje zit met op gestoken ooren, met potlood en papier om het toestel heen, opgewonden als kinderen, die nog in Sinterklaas gelooven en de opge wondenheid kent geen grenzen als iemand een nummer heeft, dat begint met hetzelfde cijfer als het winnend nummer, dat juist wordt omgeroepen. Ook al deugen de andere vier of vijf cijfers en dus het totaal niet. Er worden flesschen opengetrokken en de goede kansen der loterij bezongen. Er wordt tric-trac gespeeld en drie man leenen zich om met den bridge-kampioen van het dorp het spel te wagen. De dikke man heeft alle allures van een dorpskampioen; hij leunt achterover in zijn stoel, bespiedt met poten- tatenblikken zijn nietige medespelers, gromt kwaadaardig als het hem niet naar den zin gaat, gromt knorrend-tevreden als de gang van zaken hem bevalt en een eindje sigaar, dat reeds lang niet meer brandt, wiebelt dan op zijn lippen heen en weer. Zijn te kleine grijze hoed met stijf-omgeslagen rand schuift komisch voorwaarts en achterwaarts als hij het roode voorhoofd fronst. Aan een hoektafeltje zit een bedeesd mensch achter een leeg kopje koffie, en schrijft een brief. Hij is een „Grand Mutile", heeft den oorlog overleefd, maar met een houten been, een zwak hart en zieke longen. Hij is hier voor zijn gezondheid, heeft niets te doen, maar zoekt de rumoerigheid van menschen en zit hier iederen avond tot het sluitingsuur, zonder te spreken, schuw, voor zich uitkijkend of zooals nu met een fleschje inkt, een pen en papier van het café ge leend wat schrijvend, aan een brief, mis schien. Buiten blijft het regenen, het druipt van de daken; het druipt van de stoelen. Het leven is miserabel nat, ook in het Zuiden. En het waait, het is koud. Maar in de huisjes langs de haven zijn de ramen warm ver licht: de visscher is met vacantie vandaag, vannacht en misschien ook morgen....?, Vr, S.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 9