Opmarsch der nationalisten naar Malaga. De stad gedeeltelijk in vlammen? Instantlne Buitenlandsch overzicht Thijs Ijs en de drie daden van Slechtbedeeld RADIO M A 'A NDAG 8 FEB RUAEI 1937 De Spaansche burgeroorlog. Strijd aan het Madrileensche front laait op. Radio Requete -hoeft In den afgeloopen 1 nacht om half twee medegedeeld, dat de rechtsche luchtstrijdkrachten de fortifica ties van Malaga hebben gebombardeerd On der bescherming van een rechtsch eskader zijn voorts troepen aan land gezet ten zui den van Malaga, teneinde steun te verlee- nen aan de in deze streek opereer end e op standelingen-colonnes. Aan deze mededeeling werd toegevoegd, dat de val van Malaga nog slechts een kwes tie van uren was. Een speciale correspondent van Havas oneldt uit Avila: Gisteren tegen het einde van den middag bevonden zich de rechtsche colonnes, komende uit Torre Molinos en Almogia, op 2 kilometer van Malaga. Aangezien de stad Velez Malaga in handen der rechtschen is, beschikken de regeerings- troepen nog slechts over een doorgang van 5 kilometer tusschen Velez Malaga en de kust om de wijk te nemen. De kruisers „Canarias" en „Almirante Cer- vera" van de vloot der opstandelingen blij ven den weg langs de kust bij Malaga bom bardeeren. Zondagohtend vroeg werd het vuur geopend en bij Calahonda en Motril werd de weg vernield. Ook bij Ventas de Zafarraye werd hevig gestreden. Volgens berichten uit Londen zouden ver scheidene stadswijken van Malaga in brand staan, maar aangezien geen enkele Britsche oorlogsbodem op het oogemblik voor Malaga ligt, hebben de Britsche autoriteiten te Gi braltar geen bevestiging van deze mededee ling ontvangen. In zijn dagelijfcsche radiotoespraak zeide Queipo de Llano o.a., dat de door de regee- ringstroepen gemelde successen geheel ver zonnen zijn, dat Porcuna, Lopera en Montoro nog steeds in handen der rechtschen zijn, en dat de vijand op alle fronten in bedwang wordt gehouden. Hij deelde voorts mede, dat de geheele provincie Malaga spoedig in het bezit der opstandelingen zal zijn. Van de verschillende colonnes, dje naar de stad Malaga oprukken, hebben er reeds twee de eerste huizen bezet. Vandaag zou in de stad de verbinding met die andere colonnes tot stand worden ge bracht. De generaal deelde nóg mede, dat de opmarsch langzaam vordert, niet omdat de vijand buitengewonen tegenstand biedt, doch omdat alle bruggen vernield zijn. De opstandelingen maakten een enorme hoeveelheid krijgstuiug buit. Over den strijd aan het Madrileensche front meldt een speciale verslaggever van Havas, dat de opstandelingen tijdens den aanval ten Westen van Madrid, in het gebied van den weg Madrid—Toledo (Villaverde, Gètafe Pintó, Paria en Valdemoro) onder dekking van een hevig artillerievuur stellingen konden betrek ken voor de rivier de Jarama over een afstand van ongeveer 15 K.M., zoodat, zij ai naar ge lang van 'de plaats van 5 tot 10 I" M. zijn op gerukt. Bij de bocht, waar de Mansa.na.res in de Jarama uitmondt, beheersclien de opstan delingen thans den weg naar Valencia, de laatste weg, waarover de vijand nog de be schikking had, over een afstand van minstens Vier K.M. De verdedigingsraad van Madrid deelde gis termiddag mede, dat het offensief, dat de vij and Zaterdag ten Zuiden van Madrid heeft ontketend, zeer hevig was en krachtig door gemotoriseerd materiaal werd gesteund. De regeeringstroepen boden overal krachtigen tegenstand, de verliezen van de aanvallers waren zeer groot en de winst, welke zij na uren van feljen strijd onder groote verliezen behaalden, is van geen beteekenis in het de fensie-systeem van de hoofdstad. Zondagmor gen werd op dezelfde plaatsen gestreden doch het slechte weer belemmerde de operaties. Uit Andujar wordt gemeld, dat de opmarsch van de regeeringstropen in den sector Granada en Cordova wordt voortgezet. De afdeeling, welke uit Torre Don Jimeno is vertrokken, is verscheidene kilometers opgerukt en heeft de dorpen Higuera de Calatrava en Santiago de Calatrava bezet. Beide plaatsen liggen bezui den Porcuna. Twee andere afdeelingen oefen den sterken druk uit cp de steden Porcuna en Lopera, waar een andere brigade de dorpen Adamuz en Clavellina, ten Zuiden van de Guadalmellato, heeft bezet. De strijd in El- durgo verliep eveneens gunstig voor de regee ringstroepen. Daflfeïg Thans alle oppositieleiders in arrest. Met de arrestatie van den Centrumleider, dr. Stachnik, zijn thans alle leiders der drie oppositiepartijen van Dantzig van hun vrij heid beroofd. Het orgaan der Katholieke par tij „Vol'kszeitung", dat gedurende zes maan den verboden was, maar thans weer zou uit komen, is naar Havas meldt niet verschenen. Daarentegen is de „Nation alzeitung", het vroe gere blad der Duitsch-Nationalen, wel uitge komen. Het vertegenwoordigt de Duitsch-na- tionale elementen, die zich onlangs bij het nationaal-socialiisme hebben aangesloten. Verzet tegen Roosevelt's jongste voorstellen. Drie vooraanstaande senatoren der repu- blikeinsche partij, Charles Monary van Ore gon, Borah van Idaho en Arthur van den Berg van Michigan zijn begonnen met het ontwerpen van een strategisch plan voor den strijd tegen Roosevelts voorstellen ten aan zien van 't Hooggerechtshof. Men verwacht, dat ook een invloedrijk deel der democrati sche partij onder leiding van den senator Glass van Virginia, zich bij den strijd tegen den president zal aansluiten Oud-minister Elihu overleden. Root rechtsgeleerdheid en nam spoedig een belang rijke plaats in het staatkundige leven der Ver- eenigde Staten in. In de kabinetten van McKimley en Theodore Roosevelt was hij mi nister van Oorlog. Hij heeft ook zitting in den senaat gehad en bovendien heeft hij talrijke andere functies bekleed. In 1917 stond hij aan het hoofd van de delegatie van Wilson, die bij Kerenski moest aandringen op het voortzetten 'van den strijd tegen Duitschland. Verder heeft hij zitting gehad in de commissie van rechtsgeleerden, die een plan moest uit werken voor de instelling van een Permament Hof van Internationale Justitie in Den Haag. In 1912 werd Root de Nobelprijs voor den vre de toegekend. Rusland „Zuiveringsactie" wordt voortgezet. Reuter meldt uit Moskou: De grootsch opgezette zuivering der communistische partij, die begonnen, is met het proces tegen Zinowjef, wordt onverwijld voortgezet. Behalve bekende leidersc, zooals Boekarin, Rykof, Rakofsky en een twaalftal andere mander bekende communisten, dlie bij het laatste proces betrokken zijn, gelooft men dat meer dan honderd anderen gevangen genomen zijn en thans wachten op de be handeling der tegen hen ingebrachte be schuldigingen. Tot hen behooren Sergei' den zoon van Trotski, en Zack, een neef van Zinowjef Men probeert alle aanhangers van Trotski en Zinowjef en de leden der rechtsche op positie uit de school van Boekarin te verwij deren. Duizenden resoluties zijn te Moskou ontvangen. In de resolutie van het fabrieks- personeel te Rostof wordt er op aangedron gen zonder medelijden op te treden tegen het Trotskistische gespuis". De „Prawda" spreekt Duitsche berichten tegen. De „Prawda" schrijft, dat de Duitsche be richten over straatgevechten te Moskou en andere onlusten slechts „sensationeele leu gens" zijn. Moeilijkheden in het automobielconflict nog niet opgelost. Vandaag belangrijke beslissingen verwacht. Naar het A. N. P. uit Detroit meldt heeft gouverneur Frank Murphy een particulier on, derhoud gehad met den voorzitter van de commissie voor industrieele organisatie, Lewis, waarbij hij poogde de impasse, die in de onder handelingen tusschen stakers en werkgevers der General Motors is ontstaan, uit den weg te ruimen. Hij verklaarde later besprekingen te zullen voeren met de vertegenwoordigers der werkgevers. Inmiddels verluidt, dat Lewis geen afstand doet van zijn eisch,. dat de United Automobile Workers erkend moet worden als de eenige organisatie, die gemachtigd is namens de ar beiders te onderhandelen met de werkgevers. Gouverneur Murphy blijft echter vol goeden moed. Men heeft den indruk, dat de dag van vandaag zeer belangrijk zal zijn voor de ver dere ontwikkeling van den toestand, zoozeer zelfs, dat sommigen er van overtuigd zijn, dat wanneer vandaag geen overeenstemming tot stand gebracht kan worden, de hoop op een vreedzame regeling wel kan worden opgegeven, beide partijen komen hedenmorgen weer bijeen DE HITLERGROET VOOR DEN ENGELSCHEN KONING. De „Voelkischer Beobachter" schrijft naar aanleiding van de schildering, die Engelsche bladen hebfoein gegeven van de overhandi ging van de geloofsbrieven aan den koning: „Ambassadeur Vo,n Ribbentrop heeft den Britsche-n koning den Duitse hen groet ge bracht, een gabaar van bijzondere eerbetui ging, die door goedwilligen niet verkeerd be grepen kan worden. Voor het overige verliep de plechtigheid precies volgens de gebruiken, van het Engelsche hof. Alle andere bewerin gen behooren thuis in het hoofdstuk der praatjes". KROONPRINS MICHAEL UIT HET ZIEKEN HUIS ONTSLAGEN Zondagmorgen, is kroonprins Michael van Roemenië uit het ziekenhuis, waar hij we gens blindedarmontsteking was verpleegd, ontslagen en naar de villa van zijn moeder, prinses Helena, vervoerd. De toestand van den prins is thans zeer goed, ofschoon hij nog eenige dagen het bed zal moeten, houden. De vermaarde Amerikaansche staatsman Elihu Root is Zondag op 92-jarigen leeftijd overleden. Elihu Root, die in 1845 te Clinton in den staat New York is geboren, studeerde in de LIJKEN VAN SPANJAAREN SPOELEN AAN DE FRANSCHE KUST AAN. In Frankrijk heeft het aanspoelen van lij ken aan de kust van de Vendée veel sensatie gewekt. Zooals men reeds veronderstelde betreft het lijken van Spanjaarden. Te Prefailles. een klein badplaatsje tusschen Pornic en Nazaire is Zaterdag het zesde lijk gevonden en Zondag bij La Tranche sur Mer het zevende. Hoewel men thans de nationaliteit der slachtoffers kent weet men nog niet onder welke omstandigheden zij in zee geworpen zijn. Men veronderstelt, dat het Spanjaar den betreft, die zich ingescheept hadden naar Frankrijk op die geheimzinnige vaar tuigen, welke eenige maanden geleden in de haven van Saint Nazaire zijn aangekomen, dat zij op zee zijn geëxecuteerd en in het water geworpen. In de meeste gevallen wa ren de slachtoffers aan armen en beenen gebonden. bij kiespijn zenuwpijn (bay er) V E J \r/ sTilt en; voorkomt pijnen! (Adv. Ingez. Med.) De nieuwe Japansche regeeriiig heeft de kern van haar politiek program, dat uit vijf punten bestaat, bekend gemaakt. Als alge meen doel heeft zij zich gesteld een gesta dig ten uitvoer leggen van bestuurshervor- mingen en een stabilisatie van het nationale leven, benevens een herstel van het nationale leven, benevens een herstel van het nationale vertrouwen. Zoowel radicale als te' conserva tieve maatregelen bij het uitvoeren van her vormingen worden veroordeeld. De hervor mingen moeten aan de eischen van den tijd worden aangepast. Het eerste punt betreft opheldering van de opvattingen omtrent de Japan eigen natio nale structuur, teneinde de voornaamste bron van de nationale welvaart te behouden, door de eerbied van de natie jegens de goden te verdiepen evenals de toewijding jegens den keizer. Tevens moet dit doel bereikt worden door een verwerkelijking van de theocratie, die naar het oordeel van Haijasjl c.s. de basis vormt van de Japansche nationale structuur. Het tweede punt luidt: ontwikkeling van de aan Japan eigen constitutioneel© regering in overeenstemming met de bepalingen van de keizerlijke constitutie en verwerkelijking van een eerlijke politiek.bij het in de prac- tijk brengen van de nationale gevoelens en van de openbare meening. Het derde punt behelst: Uitvoering van een buitenlandsche politiek met den steun van de nationale eenheid ten gunste van een stabi lisatie van Oost-Azië en ter verzekering van wederzijdsche welvaart van alle volkeren in overeenstemming met de internationale rechtvaardigheid, met het doel de internatio nale betrekkingen te bevorderen. Het vierde punt luidt: Aanvullen van de nationale defensie, „noodig voor de beveili ging van Japan en voor het behoeden van zijn nationale politiek". Voorts vergrooting van de productieve macht, teneinde de na tionale hulpbronnen te voeden. Tenslotte wordt beoogd de ontwikkeling der industrieën in overeenstemming te bren gen met de economische omstandigheden in binnen- en buitenland, door uitbreiding van de noodzakelijke protectie en uitoefening van een passende controle. Tevens aanmoediging van de ontwikkeling der scheppende kracht, en van den ondernemingsgeest der natie. DE ZOON VAN MUSSOLINI IN HET HUWELIJK GETREDEN. Zaterdag is de zoon van Mussolini, Vittorio, in het huwelijk getreden met mej. Orgola Buvoli. Aanwezig' waren Mussolini Sr., alle le den der regeering en tal van hooggeplaatste persoonlijkheden. NAAR MEVROUW SIMPSON IN APRIL WEENEN. Volgens den correspondent: van het Engel sche blad „Star", te Weenen, wordt mevrouw Simpson aldaar op 28 April uit Cannes verwacht. TWEE DOODEN BIJ VLIEGTUIGONGELUK. IN ENGELAND. Bij Sleaford (Lincolnshire) is Zaterdag een militair vliegtuig verongelukt. De inzit tenden, een luitenant-vlieger en een waarne mer, werden op slag gedood. ABESSYNISCHE HOOFDEN BIJ DEN DUCE. In tegenwoordigheid van den minister van koloniën heeft Mussolini in het Palazza Vene- zia Ras Seyoem, Ras Getatsjo, Ras Gebedde en Dedjaz Moeloegeta ontvangen,. De vroegere Abessynische hoofden hernieuw den hun eed van trouw. DUITSCHER TE BILBAO TERECHTGESTELD. De in 1901 in Eupen als Duitscher geboren Wolfram Eynatten, die dienst genomen had bij de Spaansche opstandelingen en met de wapens in de hand gevangen was genomen, is te Bilbao ter dood veroordeeld. Het vonnis is ten uitvoer gelegd. Men spreekt te Berlijn het gerucht tegen, dat Eynatten familie is van Von Papen. MUZIEK. FRITZ HIRSCH OPERETTE. Das Dreimadlerhaus. HAARLEM Maandag. Een meer dan uitverkochte Stadsschouw burg heeft Zaterdagavond van de door Fritz Hirsch en zijn gezelschap gegeven opvoering; van „Das Dreimadlerhaus" genoten en tevens de „Maatschappelijke zorg voor zieken" ge- gediend. Voorwaar, de door de Zusters Casan- der (Mariastichting), Merison (Diaconessen- huls) en Schouten (St. Elisabethsgasthuis) onderteekende toegangsbewijzen zijn willig genomen, men had nog. waar maar éven ruim te was, extra zitplaatsen moeten aanbrengen, en dit „Dreimadlerhaus" mocht eerder een .Tausendgraziënhaus" heeten, zonder da;t we natuurlijk, iets te kort willen doen aan het apollinische wit-en-zwart, dat mede in groo- ten getale tegenwoordig was. De Presidente van het Werkend Comité, die den avond met een voorwoord opende, kan dan ook haar groote tevredenheid betuigen over de opkomst en over den stand der geld middelen. Dit laatste hoort men in deze tijden even zelden als een zuivere drieklank in de moderne muziek; maar dat majeuraccoord werd toch nog geen „volkommener Ganzschluss", want om te voorkomen, dat er een „Trugschluss", (n.l. dat de vereeniging nu geen steun meer zou behoeven), uit afgeleid zou worden, wees de spreekster nadrukkelijk op het devies: „Geeft mild". „Das Dreimadlerhaus" is hier vele jaren ge leden door Fritz Hirsch en de zijnen opge voerd. Die „de zijnen" waren toen grooten- deels anderen dan ditmaal: naar we meen en zagen we alleen Paul Harden, Fritz Hirsch en Walter Triebei in hun oude rollen weer. Albert May, die toen de rol van Von Schober ver vulde, was vervangen door Eman Silten, Frie- del Dotza in de rol van Hannerl door Martha Wagner, om alleen maar de hoofdrollen te noemen. En ook voor den dirigeerlessenaar stond nu een andere kapelmeester dan toen, en deze, Hans Lichtenstein, was evenzeer in een costuum volgens de mode van het begin der 19de eeuw gestoken als de op het tooneel spelenden. Het mag haast overbodig heeten op de vele voortreffelijkheden van regie en costumee- ring te wijzen: men is van Fri-tz Hirsch niet anders gewend. Menig aardig, schilderachtig tafereel boeide ons oog; ik wil als voorbeeld maar dat aan het slot van het eerste bedrijf even in herinnering brengen. Ook hebben we verrassende ontdekkingen kunnen doen, We hebben nooit geweten dat uit een klein bord papieren namaak-draaiorgeltje zóó veel en zóó welluidende klanken konden komen als we in een der eerste scènes hoorden; dat er vóór meer dan honderd jaren al B.K. émail pannen bestonden; dat er te Weenen ook een Harmenjansweg met een paraplu was en dat Fritz Hirsch onze taal al zoo mooi kon spre ken. Maar dit alles zijn dingen van secun dair belang. Van meer belang' is, dat de zang-stemmen over 't geheel genomen zeer voldoende waren. In dit opzicht overtrof Martha Wagner haar voorgangster en bleek Eman Silten een waaT- dig plaatsvervanger van Albert May, ook wat zijn uiterlijke verschijning betreft trouwens. Voor den Hofopernsanger Johann Michael Vogl had Manfred Laske zijn gestalte niet mee, want gezegde Hofopernsanger moet naar dé- portretten uit dien tijd een gestalte van pl.m. tw'ee meter lengte gehad hebben en daar kan Manfred Laske niet op bogen. Voorts droeg Schubert, ook al naar de portretten, geen uilenbril, maar een bril met kleine ovale glazen. Voor 't overige was de kop die Paul Harden zich gemaakt had, zeker niet zonder gelijkenis met die van den grooten toondichter. Over het gebruik dat men van Schubert's muziek ten behoeve van deze operette heeft gemaakt heb ik naar aanleiding van de vroe gere opvoering al een en ander geschreven. Sommige melodieën, als die van de Balletmu ziek van Rosamunde en die van de Militar- marsch, en vooral het Mülleriied „Dngeduld" zijn zinrijk aangewend; het gebruik van het zangthema uit het Allegro der „Unvollendete'" ter illustreering van de tragische ontknoopinj leek me niet geheel doeltreffend. Hoe hoog Schubert's melodieën boven die der meeste operettecomponisten staan was wel evident, maar toch was er een tekort aan dramatische kracht. Dramatische kracht ik kom nu op de handeling dezer „operette". Juist daarin zit iets, dat mij niet bevredigt en zelfs mishaagt. Vooreerst omdat er een draad van tragiek door loopt, die in een operette niet op haar plaats is..We willen nu eenmaal in een operette een blijde ontknooping zien, en dat is de teleur stelling een er eerlijke liefde niet. Maar er is nog iets. Als het gegeven historisch juist is; als Schubert's beste vriend Franz von Schober, gesteund door het misverstand eener naams verwarring, hem zijn aanstaand meisje willens en wetens voor den neus weggekaapt heeft, dan is dat zeker tragisch, maar dan zou de piëteit jegens de nagedachtenis van hem, die ons zóóveel schoons en onsterfelijks geschon ken heeft, meebrengen daarvan geen onder werp voor een operette te maken. Is het nlej^ juist, is het slechts het product van een ro- mantiseerende fantasie, dan werpt het een onverdiende blaam op de figuur van Von Schober. Bovendien zien we in deze operette den geliefden en vereerden componist als een onhandigen, verlegen sul, die zich zijn meisje laat afkapen zonder een woord van protest. Hiertegen voelt men protest opkomen, als men de bekoring van Schubert's goddelijke kunst maar eens ondergaan heeft. We hebben ook al eens Goethe en zijn Friederike gehad; mis schien komt er over ©enigen tijd iemand op het idee om Beethoven en zijn Unsterbliche Geliebte tot operettehelden te maken. Dat zou allerminst te wenschen zijn. De operette is met onwaarschijnlijke maar onper soonlijke ficties beter gediend dan met quasi- historische. Deze conclusie wil natuurlijk geen afbreuk doen aan de goede bedoelingen en den goeden uitslag van deze opvoering. K. DE JONG. Een mooi batig saldo. Men verzoekt ons, mede te deelen, dat de avond een batig saldo heeft opgebracht van f 2200. De verloting. Na afloop had de trekking van de verloting plaats. De prijzen worden in het begin van deze week bij de winnaars thuisbezorgd. DANS INSTITUUT KWEKKEBOOM. Het jaarlijksche Bal-masqué. HAARLEM Maandag. Dat het dans-instituut zich in een bijzonder roote populariteit van de danslustige Haar lemmers mag verheugen was ons reeds be kend, maar dat het Zaterdagavond op het jaarlijksche bal-masqué, ondanks de vele andere uitvoeringen die er in onze Spaarne- stad plaats vonden, zóó druk zou zijn, hadden we toch niet verwacht. Het gebouw van den H.K.B. was geheel ge vuld met een groot aantal leerlingen en oud leerlingen die zich ongetwijfeld uitstekend ge amuseerd hebben. Twee bekende bands de „Harlem Kings" onder leiding van J. Monnikendam en de „Tune Mixers" onder leiding van Cor van den Heuvel, zorgden voor prima dansmuziek. De stemming liet dan ook niets te wenschen over. De jury, die bestond uit de heeren: J. Hoe ben (voorzitter van de tooneelvereeniging D. I. U.),H. Leeuwen van het Haarlemsch Tooneel ensemble en J. Lubbers van Jacob van Lennep had zeker geen gemakkelijke taak. Na lange beraadslaging kende zij de vol gende prijzen toe: Groepen: Ned. Danssportbond, Liftboy dames, Zigeuners, Fantasie-groep, Kon. Ma rine. Paren: Verkeerslichten, Herderinnetjes, Ned. Dans Sportbond, Toreador met stier, Javanen, Chineezen, Tirolers, Dollarprinsessen. Dames: Met vlag en wimpel, Haarl. Halle tjes, Mode 1837, Sigarettendame, Bridgedame, Nacht, Gravin Maritza, Matroos, Paddestoel, Muziekdame, Bloemenmeisje, Hartendame, Heeren: Gevangene uit de Sing-Sing. Mu- ziekheer. Prijs voor het mooiste eigengemaakte cos- tuur: Bonbondames. Publieksprijs: Toreador met stier. Tot 5 uur in den morgen duurde dit geani meerde bal en wij twijfelen er niet aan of de stemming is er tot het laatst ingebleven. Het dansinstituut Kwekkeboom kan met groot genoegen op dezen uitstekend geslaagden avond terugzien. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING 't Werd tijd, dat Scheelverkniezen ging eten. De kok had erg zijn best gedaan, want hij wist wel, dat het eten van den toovenaar uit stekend moest zijn, want Scheelverkniezen was een echte lekkerbek en had altijd honger, terwijl hij, als iets hem niet smaakte, vreeselijk kwaad werd. De spijzen moesten altijd zacht zijn om zijn beroemde gouden tanden maar niet te schaden. De soep smaakte hem niet vandaag. Hij riep den kok, gaf hem een standje en zei toen „Breng nu maar gauw de aardappels en o wee, mannetje, als die ook niet goed zijn!" (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA DINSDAG 9 FEBRUARI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. Avro-uitzending 11.0011.30 van. ien 6.30—7.00 R.V.U. 8.00 Gram.pl. 10.Morgenwijding 10.15 Gram.pl. 10.30 Jetty Canto's Ensemble. 11. Lezing. „Wij en onze zieken". 11.30 Ensemble J. Cantor. 12.30 Orgelspel. 1.— Kovacs Lajos' orkest. 2.— Het Omroeporkest. 3.— Knip cursus. 4.Pianorecita. 4.30 Kinderkoor zang. 5.Kinder-half uur. 5.30 Het Omroep orkest. 6.30 Psychologische causerie. 7.Voor de kinderen. 7.05 Avro-Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.Berichten A.N.P. Mede- deelingen. 8.10 Bonte Dinsdagavondtrein. 9.30 Vocaal concert. 10.00 Gram.pl. 10.30 Schaak- les. 11.00 Berichten ANP. Hierna Avro-Dans orkest. 11.40—12.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. KRO-uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en Gram.pl. 2.— Vrouwenuur. 3.00 Modecursus 4.05 Gram.pl. 4.10 Orgelconcert en Gram.pL 5.20 Gram.pl. 5.45 Felicitatiebozoek6.De KRO-Melodisten en solist. 6.40 Esperanto- cursus. 7.00 Berichten. 7.15 Economische causerie. 7.15 Sporthalfuur. 8,Berichten ANP. 10.40 Lilly Ma thé en haar orkest. 11.20 12.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Causerie „Value for money". 11.20 11.50 Orgelspel. 12.10 Het BBC-Empire-orkest 12.45 Reportage. 1.10 Het Wigston Tempe- rance-orkest en solist. 1.50—2.20 Gram.pl. 4.20 Actueele causerie. 4.40 Het Hungaria-Zigeuner orkest. 5.10 Gram.pl. 5.35 L. Voselli's orkest. 6.20 Tijdsein, Berichten. 6.45 BBC-Northern orkest. 7.50 „A nation of shoppers", discussie 8.35 Revueprogramma. 9.20 Berichten. 9.40 „God and the Common Life", causerie. 10.— Orgelconcert. 10.20 Radiotooneel. 11.35 Maurice Winnick en zijn Band. 11,5012.20 Dans muziek (Gr.pl.) RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Symphonie- concert. 1.35 Zang. 1.50 Vervolg concert. 1.50 Gram.pl. 4.50 en 5.50 Gram.pl. 6.05 Zang. 6.50 Gram.pl. 7.05 Zang. 7.20 Grampl. 9 05 Omroep orkest. 11.201.20 "Bouillon-Dans^rkast. KEULEN, «56 M. 5.50 Orkestconcert. 6.30 Gram.pl. 7.50 Saarbrücker Amusements-orkest. 11.20 Or kestconcert. 12.35 Omroeporkest en -dans- orkest. 1.35 Gram.pl. 3.20 Omroeporkest. 5.20 Westduitsch Kamerorkest. 7.30—12,20 Carna- valsprogramma. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Carnavalsprogramma. 9.20 Berichten. 9.40 Reportage. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Gevarieerd programma.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3