/CUEEP/ LTimCINj BEVERWIJK Crematie A. v. d. Bliek. Droevige plechtigheid op „Westerveld". Onder zeer groote belangstellingheeft Maandagmiddag op „Westerveld" de crema tie plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer A. v. d. Bliek, een zeer be kende ingezetene van Beverwijk, die in de vorige week op 56-jarigen leeftijd alhier overleden. De baar werd gevolgd door een zeer groot aantal vrienden en door afgevaardigden van iiistellingen, waarvan hij deel uitmaakte In de aula merkten wij o.a, op verschei dene bestuursleden en commissarissen van de Spaarbank, van welke instelling de heer v. d. Bliek boekhouder was, den heer. A. Schaafsma, zijn patroon, alle leden van de tooneelvereeniging „Concordia", die in den thans ontslapene haar toegewijden regisseur verliest, de hoeren D Dangermond en W. M. Ra,gut, respectievelijk voorzitter en secreta ris van de plaatselijke bioscoopcommissie, de heeren A. en J. Deegenaar voor de N.V. Maatschappij tot exploitatie van de Duin- wijk-banen en namens het bestuur van de Lawntennisclub Beverwijk", talrijke colle ga's van den overledene, directeuren van be drijven en zakenmensehen, bij wie de heer v. d. Bliek al gedurende een tijdvak van 20 jaren de administraties controleerde en ten slotte zeer vele vrienden, die hij zich in de wereld van het dilettanten booneel had ver worven. Als eerste spreker voerde de heer A. J. Schaafsma het woord, die, naar hij ver klaarde, met een gevoel van groote droef heid aan de groeve stond van een trouwen medewerker. Spr. memoreerde die groote werkkracht van den heer v. d. Bliek, die door zijn aangename en opgewekte persoonlijkheid zoo'n prettige sfeer wist te scheppen. Met dankbaarheid gewaagde de heer Schaafsma er van, dat er nooit eenig misverstand is geweest. „Hij heeft", aldus eindigde spr., een plaats open gelaten, die niet gemakkelijk te vervullen zal zijn. Namens „De Spaarbank te Beverwijk' heeft Mr. A. Moens, voorzitter, namens be stuur en commissarissen een treffend af scheidswoord gesproken. Vijf-en-twintig ja ren geleden, aldus Mr. Moens, kwam A. v. d. Bliek bij de Bank in dienst en al dien tijd heeft hij gel-rouw en met grooten ijver zijn steeds drukker wordenden arbeid verricht. De liefde voor zijn werk en voor de bank toonde hij waar en wanneer dit maar moge lijk was. Hij was de eerste, die zich verheugde, wanneer hij vooruitgang constateerde. Zoowel zijn persoon als zijn arbeid zal het bestuur blijven gedenken. Namens de Haarlemsche loge van de I.O.O.F. bracht de heer Koornstra een laat- sten groet. Als symbolen van wijsheid, kracht en schoonheid legde spr. drie witte rozen op de kist. Namens de collega's 'herinnerde de heer H. J. v. d. Laan aan dien ongedwongen om gang van den heer v. d. Bliek, die zijn da- gel ij ksch werk als den hoogsten plicht be schouwde. De heer D. Dangermond sprak namens de Bioscoopcommissie een kort woord en ten slotte heeft de heer N. Luyt gesproken na mens de talrijke tooneelvrienden. Hij herinnerde aan den glorietijd van de Rederijkerskamer „Kennemerland", waar van v. d. Bliek een van de steunpilaren was. In latere jaren stelde hij menigmaal zijn ta lenten in dienst van de liefdadigheid, een doel, dat hij nastreefde in de Beverwijksche Dilettanten-club. Namens alle vrienden uit de tooneelwereld na-m spr, afscheid van den man, die daarin zoo'n vooraanstaande plaats heeft ingenomen. Ónder orgelspel daalde daarna langzaam de kist, die gedekt was door een aantal fraaie bloemstukken. DEMONSTRATIE MET VLOEIBARE LUCHT. De heer P. Kee zal Vrijdagavond in het ge bouw der K.S.A. voor de leden van den R.K. Volksbond een demonstratie geven met vloeibare lucht. Kapelaan Holthui-zen houdt in deze bijeen komst een lezing over „Wolven in schaaps vacht". AQUARIUMVEREENIGING „KENNEMER LAND". De Aquariumvereeniging „Kennemerland" houdt Dinsdag- 23 Februari in de boven zaal van hotel „Ter Burg" een ledenvergade ring. In deze bijeenkomst zal een propaganda- commissie worden benoemd. Voorts wordt een lezing niet lichtbeelden gehouden. PROPAGANDA-BIJEENKOMST VAN DE N.C.R.V. De jaarlijksche propagandabijeenkomst van de N.C.R.V. zal op Dinsdag 23 Februari in het Verenigingsgebouw aan de Oosterwijk straat worden gehouden. Ds. Jac. Poort uit Den Haag zal de pro-pagandafede Uitspreken. WINTERBIJEENKOMST VAN DEN A.N.G.O.B. De plaatselijke afdeeling van den Alge- meenen Nederlaiidschen Geheel Onthouders Bond, zal Zondag 14 Februari deelnemen aan de te Santpoort te houden gecombineer de vergadering van de afdeelingen in Kenne merland. Spreker is de heer G. Reedijk, uit Vlaan deren over „De strijd" en de werkwijze der drankbestrijding in het algemeen ên die van den A. N. G. O. B. in het bijzonder, gezien in het licht van dezen tijd. De K. R. O.-troubadours. Een vroolijke vastenavond. In het K. S. A. gebouw gaven de K. R. O. troubadours gisteravond voor de tweede maal in dit seizoen een uitstekend geslaagde uitvoe ring. De zaal was ook nu weer tot de laatste plaats bezet, toen de Troubadours het pro gramma openden met de bekende K. R. O. marsch, Dat de vastenavondstemming er al dadelijk was, bleek wel uit het hartelijk applaus, waar mede de verschillende artisten, en in het bij zonder het bekende duo Tholen en Van Lier verwelkomd werden. Van Lier kondigde als eerste nummer aan, een uitgebreide fantasie over de opera's Ca- valeria Rusticana en Paljas, naar de bewerking- van Ben. Silbermann. Na dit nummer, dat door de uitstekende vertolking buitengewoon in den smaak viel, volgde een nummer van een geheel andere genre: „Is it true what they say about Dixy?" Drie van de Troubadours zongen hierbij het aardige refrein. Een bijzondere attractie en een groot succes was het optreden van de „Vier Goosensens1 Deze hebben verschillende ernstige en vroo lijke, echt Hollandsche liedjes gezongen, waar bij zij zich zelf op luit, guitaar en mandoline begeleidden. Ook de „nonsens-liedjes" van Tholen van Van Lier, „Twee duizend'-Mijl on der zee" en „Mijn meisje woont aan de bale baai", vielen buitengewoon in den smaak. Ook na de pauze was het optreden van de verschillende artisten een groot succes. De heer Bronk, propagandist van den K.R.O.. sprak nog een kort propagandawoord. Het is noodzakelijk, zoo begon spreker, dat steeds weer gepraat wordt over het doel en streven van een radio-omroepvereeniging, want de vele vragen, die steeds gesteld worden, getui gen van een groote onwetendheid. Ons land is nog het eenige waar de uitzen dingen vrij zijn. Dit is een groot voordeel, en wij moeten daarom naar krachten steunen, om deze vrijheid te handhaven. Er zijn, ver volgde spreker verschillende omroepvereeni- gingen, doch alleen de K. R. O. helpt de Roomsch Katholieke cultuur uitdragen. Spr. eindigde zijn betoog met een krachtige op wekking om den K. R. O. te blijven steunen. BAL-MASQUE IN „OUD MEERENSTEYN" In de bovenzaal van Hotel „Oud Meeren- steyn" heeft het Dansinstituut Heemskerk en Zonen het jaarlijksche bal-masqué gehouden. Het is een vroolijk feest geworden, dat zich kenmerkte door een uitstekende stemming. Er waren aardige costumes en sommige deelne mers hadden ware vondsten gedaan op het gebied van vermommingen. Het orkest stond den heeren Heemskerk voortreffelijk ter zijde en zorgde er voor, dat de stemming, die al spoedig over de feestvie rende menigte vaardig werd, tot het laatst toe niets te wenschen overliet. Te middernacht maakte de jury, waarin zitting hadden de heer en mevr. Warners en de heer en mevr. Pools, haar oordeel bekend. Zij had de prijzen als volgt toegekend: 1. Gouden viertal; 2. Dominopaar; 3. Spaansch paar; 4. Negerpaar; 5. Engelsehe matrozen; 6. Hofnar; 7. Cow-girls; 8. Pa- ijsche apache. JAARVERGADERING VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. f HET BLAZEN VAN VENETIAANSCH KUNSTGLAS. Voor de leden van de plaatselijke afdeeling van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen zal de heer H. Daudey op Dinsdag 16 Februari een lezing houden over het blazen van Vene- tiaansch kunstglas. In deze lezing zal de spre ker behandelen het gebruik van het glas door alle eeuwen heen, van den tijd der Phoeniciërs af tot heden. Daarna zal een glasblazer, de heer W. van Gellecum, een demonstratie geven. JAARVERGADERING ALGEMEEN BELANG. De Coöp. Broodbakkerij en Verbruiksver- eeniging „Algmeen Belang" houdt haar al- gemeene vergadering op Dinsdag 23 Februari in Hotel „Oud-Meerensteyn". VEREENIGDE VEILINGEN Kennemerland en Vrije Veiling Prijsnoteering. Waschpeen per K.G. V/23 ct. Waschpeen per kist 2045 ct. Boerenkool per kist 1015 ct. Andijvie per K.G. 1517 ct. Rabarber per bos 13W/z ct. Peterselie per bos 46 ct. Selderie per bos 35 ct, Prei per bos 29 ct. Uien per K.G. IV22 ct. Witlof per K.G. 10—12 ct. Wortelen per K.G. 12 ei;. Bieten per K.G. 2 ct. Nero per K.G. 58 et. Spruiten per K.G. 410 ct. Knollen per bos 314 ct. Roode kool per stuk 36 ct. Gele kool per stuk 35 ct. Groene kool 35 ct CASTRICUM HEEMSKERK De afdeeling Beverwijk en Omstreken van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrou wen houdt Maandagmiddag 22 Februari in gebouw „Harmonie" aan de Groenelaan haar j aar vergade-ring. De agenda vermeldt o.m. de jaarverslagen van penningmeesteresse en secretaresse en een bestuursverkiezing wegens aftreding van de dames A. Postema—Bever en H. C. Heij- rnansCool. Voor de vacature van laatstgenoemd be stuurslid, dat niet herkiesbaar is, heeft het bestuur mevr. H. de VriesVisser candidaat gesteld. Na afhandeling van de huishoudelijke aan gelegenheden zal de heer L. v. d. Hoef, muziek leer aai' alhier, een vioolconcert geven; waar bij hij werken van Beethoven, Massenet, Be- riot en Kreisler ten gehoore zal brengen. Mevr. A. v. d. HeydeDierx zal den solist aan de piano begeleiden. FEESTAVOND VAN „AMICITIA". De tooneel- en revuevereenigi-ng „Amicitia" heeft Maandagavond in het Kennemer Theater een vroolijken feestavond gehouden. De zaal was stampvol toen de voorzitter, de heer P. C. Timmer, een kort openingswoord sprak waarbij hij den w-ensch uitte, dat Amicitia" zich in deze omgeving spoedig thuis zou gevoelen. Die wensch is volkomen in vervulling ge- gas n. In het Kennemer Theater heeft uit bundige feestvreugde geheerscht en geen oogenblik heeft de stemming ook maar iets te wenschen over gelaten. In den loop van den avond werd een bont programma afgewerkt, waarvan vooral het optreden van de beide danseressen mevr. en mej. Koning en van het dubbel-mannen- kwartet „Onder Ons", onder leiding van den heer Lou Tervoort, een daverend succes oogstte. Mej. Schrama zong op voortreffe lijk wijze de wals „Frühlingstimmen" van Johan Strauss Tot diep in den nacht heeft de feestvreugde geduurd. ,The Musical Players" zorgden in afwisse ling met een draaiorgel voor de dansmuziek en deze medewerkenden hebben zich op voor treffelijke wijze van hun taak gekweten. De avond was een groot succes en hij be- tee-kende voor „Amicitia" een uitstekende inzet van het jubileum-jaar. VITESSE—A. D. O. (2—3). Na een maand van rust kwam A. D. O. Zon dag weer in het strijdperk tegen Vitesse, ir Castricum. Het begin is voor A. D. O., dat met vlugge aanvallen het Vitesse-doel bedreigt. Hierna wordt het spel meer verdeeld. Bij een Vitesse- aanval ontstaat een misverstand in de A. D. O.- achterhoede, waarvan Plas dankbaar gebruik maakt (1—0). Nog voor de rust, bij een aan val van A. D. O., schiet Koopman Jr. hard in; Zandbergen stopt, maar laat den bal vallen. De toesnellende v. d. Kolk plaatst den bal in doel (1—1). Na de rust krijgen wij een gelijk opgaanden strijd te aanschouwen. Door beter te plaatsen raakt A. D. O. iets in meerderheid. Bij een aan val van A. D. O. brengt Brasser den stand op •2. A. D. O. komt thans fel opzetten. Juist in deze peridoe komt er een goal voor Vitesse. Bij een aanval zet Plas goed voor en Wolter- man weet via zijn knie den bal in het doel te plaatsen. Even blijft Vitesse nog in den aan val dan is het weer A. D. O., die den toon aan geeft. Uit een goede pass van Koapman scoort Brasser (23). Hierna komt het einde. De verdere uitslagen zijn: A. D. O. 2—V. V. E. 2 9—0 D. E. M. c—A. D. O. b 0—2 SANTPOORT UITSLAGEN R. C. BREDERODE. De j.l. Zondag gespeelde wedstrijden hadden het volgende resultaat: Schoten 3Brede rode 1 Brederode 2R. C. H. 9 Bloemen daal jun.Brederode jun. 1—5 0—6 8—2 WIJK AAN ZEE VEILING „ONS BELANG". Noteeringen van Maandag. Spruiten 812 ets. per K.G. Prei 6V2 ets. per bos. Boerekool 1012 ets. per kist. Wortelen 23 ets. per K.G. Roode kool 56 ets. per stuk. Gele kool 5—6 ets. per stuk. Groene kool 56 ets. per stuk. LEZING VOOR HET BIJBELGENOOTSCHAP. Vrijdag 12 Februari zal de afdeeling Noord-Kennemerland van het Nederlandsch Bijbelgenootschap in de Ned. Herv. Kerk al hier een bijeenkomst houden. Spreker is Ds. Wiltschut van IJmuiden-Oost. Ds. J. Krüger, Gereformeerd predikant spreekt een openingswoord, Ds. v. Poelgeest zal de sluiting verrichten. BEGRAFENIS VAN OPOE VAN DER MEIJ. Maandag vond de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van de wed E. v. der Meij Snijders. De uitvaartdienst zoowel als de teraardebe stelling werden o.m. bijgewoond door burge meester en mevrouw Scholtens. BOKSEN. Van Klaveren wint op punten van Pernot. Maandagavond hadden te Rotterdam inter nationale bokswedstrijden plaats. Er was veel belangstelling voor het wederoptreden in een Nederlandschen ring van Van Klaveren, na diens jarenlange afwezigheid in de Vereenij de Staten en Australië. De halfzwaargewichtkampioen van Luxem burg, Emile Konter, en de kampioen van Ne derland Rienus de Boer, kwamen eveneens voor acht ronden in den ring. Maar het ge vecht eindigde zeer onverwacht reeds in de derde ronde met een k.o. nederlaag van De Boer. De hoofdpartij van den avond ging tusschen den Franschen welter-kampioen Charles Per not en Van Klaveren. Het gevecht was vastgesteld op tien ron den van tien minuten. Van Klaveren woog 67.6 en Pernot 65,2 K.G. Van Klaveren begon het gevecht met snelle linkschen op het gelaat. Hij bleek niets van zijn vroegere snelheid ingeboet te hebben doch hij vond in Pernot een even vluggen tegenstander. Hij was in deze eerste ronde uitgesproken de sterkere. In de tweede ronde 'bleef onze landgenoot nog eenig overwicht behouden door uiterst snelle series, die Pernot verrasten. De dek king van den Franschman bleek evenwel uit stekend. In de derde ronde ging Pernot sterk aan vallend te werk. Van Klaveren dwong hem echter spoedig in de verdediging te gaan. Per not gaf echter niet op; hij kwam weldra weer geducht op zetten, maar Van Klaveren dook veel en goed. Deze ronde was gelijk. In de vierde kreeg men den indruk, dat Van Klaveren wat te veel op zijn ontwijken vertrouwde en zijn dekking iets minder ver zorgde, waardoor de steeds aanvallende Per not een licht puntenvoordeel kon boeken. In de vijfde ronde forceerde Van Klaveren met zijn linksche dubbelstooten eenige malen een opening voor zijn hardere rechtsche, waardoor Pernot's actie wat afnam. Van Klaveren won deze ronde. Onze landgenoot trachtte in de zesde ronde het spelletje van de vijfde ronde voort te zetten, maar hij wachtte thans te veel af en liet Pernot op korten afstand komen. Een paar linksche hoeken van den Fransch man deden Van Klaveren zichtbaar vermin deren; deze ronde was dan ook voor Per- not. In de zevende ronde hield Van Klaveren weer wat beter afstand. Pernot gat hem een harde linksche op de maag. Even gleed Per not uit en viel op een knie; Van Klaveren stopte sportief. Tegen het einde der ronde haalde Pernot zijn achterstand in, met goed boksen op korten afstand, dat hem wat pun ten bracht. Deze ronde was gelijk. In de achtste ronde waren de rechtschen van Van Klaveren niet zuiver genoeg en of- schon Pernot eenige slagen inc-asseeren moest DINSDAG 9 FE BR. 1937 hield de Franschman toch kranig stand. Hij dwong den Nederlandschen bokser zoo veel mogelijk het lijf aan lijf boksen op, waarin hij iets sterker leek. Toch was deze ronde voor onzen landgenoot. Met vrij behoorlijken voorsprong ging onze landgenoot de negende ronde in. Hij deed het kalm aan, daarbij aan Pernot den aan val latend. De Franschman dreef Van Klave ren nu den ring door en vervolgde hem zóó hardnekkig en viel zóó verwoed aan, dat hij na elke serie slagen van Van Klaveren terug kwam en met gelijke munt betaalde. Ook deze ronde ging gelijk op. De laatste ronde zette in met harde en zuivere stooten van korten afstand. Even leek het, of Van Klaveren den aanval van Pernot niet te boven zou komen, maar hij herstelde zich juist tijdig genoeg, om in de laatste minuut nog eenig voordeel op halven afstand te verkrijgen. Misschien had Pernot in deze laatste ronde een weinig voordeel, doch ongetwijfeld ver diende Van Klaveren de puntenoverwinning. De overwonnene kreeg ook een ovatie. WIELRIJDEN. DE ZESDAAGSCHE TE ANTWERPEN Uit Antwerpen; Bij de neutralisatie heden morgen zes uur was de stand als volgt: Aan den kop: Pijnenburg-Slaats 48 pnt.. Op 1 ronde: 2. Billiet-Dekuysscher 126 pnt. 3. Huys-De Ryck 59 pnt. 4. Guerra-Di Paco 54 pnt. 5. Ronsse-Wals 53 pnt. 6. Van Kempen- Guimbretière 47 pnt. 7. Schön-Pellenaars 46 pnt. 8. Charlier-de Pauw 29 pnt. Op 2 ron den: 9. Deneef-Loncke 106 pnt. Op 4 ronden: 10. Aerts-Buysse 75 pnt. 11. Van Schijndel-van den Broek 59 pnt. 12. Diot-Ignat 35 pnt. Op 5 ronden: 13. Verrycken-Meerschaert 69 pnt. 14. Walthour-Crossley 21 pnt. Op 10 ronden: 15. Kaers alleen 18 pnt. GYMNASTIEK. UIT DEN KENNEMER TURNKRING. Op Dinsdag 16 Februari wordt in de Con cordia-zaal de uitgestelde ringen wedstrijd voor dames len en 2en graad gehouden. In Maart volgt een wedstrijd^tusschen een K.T.K. heerenploeg en de reserves van den Amster- damschen Turnbond. De jaarlijksche kring wedstrijd vindt in April plaats. In het najaar zullen geregelde oefeningen worden gehouden voor een dames-keurkorps. Als vertegenwoordigers van den K.T.K. in het bestuur van de Lighal-uitvoering zullen even tueel optreden de heeren J. Hop en F. J. Rik- kerink. Toestemming door het K.T.K.-bestuur werd verleend aan olympia voor het houden van een athletiekwedstrijd. Op 27 Februari zal de T.C. vergaderen. UITVOERINGEN. In Kennemerland worden binnenkort de volgende uitvoeringen gehouden: 11 en 18 Februari T.V. Santpoort, 6 Maart Concordia., 17 en 18 Maart Turnlust Beverwijk, 27 Maart Bato, 24 April Turnlust Haarlem. Verder geeft de T.V.S. op 18 Juli een open luchtuitvoering. Ook Olympia zal een derge lijke üitvoering geven. De T.V.S. estafette vindt 4 Juli plaats, en Olympia houdt 8 Juli atletiekwedstrijden. UITVOERING T.V.S. A.s. Donderdag geeft de T.V. Santpoort onder leiding van den heer W. Marsman een uitvoering, waaraan uitsluitend adspiranten zullen medewerken. Ook de kleuters treden dien avond op. De kleine en ook groote meisjes en jongens geven ieder een nummer vrije oefeningen en een nummer toestelturnen. De groote jongens ver zorgen verder halteroefeningen, de groote meisje wimpeloefeningen en een dansje. Met een groep wordt het programma besloten. Van Klaveren na zijn overwinning van Maandag te Rotterdam met zijn rivaal (rechts) ATHLETIEK. JAARVERGADERING K. N. A. U. (DISTRICT NOORD-HOLLAND). Ruim een jaar geleden besloot het bestuur der K. N. A. U„ indien mogelijk, een fusie tot stand te brengen tusschen Amsterdam en het District- Noord-Holland. „Aan de athletiek in Noord-Holland weer nieuw leven -inbrengen", was het parool voor deze fusie, die dan ook, na eenige inleidende besperkingen, tot stand kwam, al werd voorloopig tot een proefjaar besloten. Dit proefjaar is nu om; in het dezer dagen verschenen jaarverslag van het District Noord-Holland spreekt de secretaris als zijn meening uit. dat de proef als geslaagd be schouwd mag worden, waarbij hij o.a. wijst op een toeneming van het ledenaantal met 30 pet. Verder werd weer meer contact in Noord-Holland verkregen, zoodat in het ko mende seizoen wedstrijden in Alkmaar, Hoorn, Purmerend en Zandvoort te wachten zijn. Ongetwijfeld zal op de jaarvergadering van bovengenoemd district, die 13 Februari a.s. te Amsterdam gehouden zal worden, dan ook tot een definitief samengaan besloten worden. De huidige stand van zaken rechtvaardigt dit volkomen. Voor het komende jaar zullen eenige be stuursleden, waaronder de voorzitter, de heer J. Blankers, geen zitting meer nemen. Men heeft echter den heer C. H. Trines bereid ge vonden, de voorzittersfunctie te aanvaarden, waardoor deze belangrijke plaats ingenomen zal worden door iemand, die reeds over veel ervaring op athletiekgebied beschikt. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Drechtdijk, Rott. n. Vancouver 7 te Londen. Edam, N.-Orleans n. Rott. 6 te Londen. Veendam, 7 v. Rott. te New-York. Spaamdam, Rott. n. Philadelphia 7 te Bos ton. Dinteldijk, Rott. n. Vancouver 6 te Cris tobal. Nictheroy, 7 v. Vancouver te Rott. Damsterdijk, Vancouver n. Rott. 7 (8.38 v. m.) 50 mijl N. v. Land's 'Bnd. HALCYON LIJN. Stad Haarlem, Rott. n. Pto Ferrajo, p. 5 Gibraltar. Stad Schiedam, 8 v. Alexandrië te Hull. Rozenburg, Sfax n. Vlaardingen 7 v. Oran. Stad Vlaardineen. 9 v. van Narvik te Vlaar dingen verw. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitr.) p. 7 Dun-geness. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisr.) 8 te Madras. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. ©rootekerk (uitr.) J v. Shanghai. Moena, Hamburg n. Japan 6 Beachy Head. Meerkerk (uitr.) 7 v. Genua. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Holland, 6 van Lorenzo Marques n. Inham- bane. Bloemfontein (thuisr.) 7 te Rott. Randfomtein (thuisr.) 8 te Lor. Marques. Boschfontein (thuisr.) 8 van Port Natal. Springfontein, 7 v. Hamburg te Amst. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. London Exchange (thuisr.) 5 v. Takoradi. Reggestroom (thuisr.) 8 te Havre vertrekt 9 n. Rott. Amstelkerk (uitr.) 6 van Bordeaux. Maaskerk (thuisr.) 6 van Takoradi. Jaarstroom (uitr.) 6 van Dakar. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Salla-nd (uitr.) 6 v. Dakar. Montferland, 7 v. Hamburg te Amsterdam. KON. NE'D. STOOMBOOT MIJ. Aurora, Rott. n. Lissabon p. 7 Dungeness. Baarn, Chili n. Amst. 6 v. Antofagasta. Barneveld, 8 van Hamburg te Antwerpen. Breda, 7 van Chili te Amst. Cott-ica, Amst. n. Paramaribo 5 van Madeira. Crijnssen, 7 v. Cristobal n. Cartagena. Euterpe, Bordeaux n. Amst. 6 v. La Pal- lice. Hermes, 6 v. Amst. te Piraeus. Helder, Amst. n. Chili 6 van Callao. Juno, 7 van Tanger naar Gibraltar. Nereus, Amst. n. Danzig p. 7 Holtenau. Orestes, 6 van Napels n. Piraeus. Orpheus, 7 van Rostock te Stettin. Van Rensselaer, Paramaribo n. Amst. 5 van Madeira. Saturnus, 7 v. Amst. te Hamburg. Theseus, 7 van Amst. te Lissabon. Tiberius, Izmir n. Hamburg p. 7 Dungeness. Titus, Venetië n. Amst. p. 6 Gibraltar. Trajanus, Amst. n, Guatemala p. 7. Dover. Triton, 7 van Amst. te Alexandrie. Venezuela, Amst. n. Barbados p. 6 B.-Head. Venus, 7 v. Savona te Genua. Vesta, Palermo n. Amst. p. 7 Gibraltar. Orion. Danzig n. Amsterdam 8 v. Kopen hagen. Perseus, 8 van Kopenhagen naar Gdynia. Ariadne, 8 van Amst. te Kopenhagen. Oranje-Nassau, 7 v. Curaqao n. Pto. Ca-bello Bodegraven, Amst. n. Chili, 7 te Cristobal. Pluto, 8 van Gothenburg te Odense. Vulcanus, 8 van Stamboul te Calamata. Mars, 7 van Venetië te Catania. Ganymedes, Rott. n. Algiers, p. 7 Gibraltar. Hercules, Levant n. Amst, p. 8 Dover. Odysseus, 8 van Stettin te Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kedoe (thuisr.) 8 te Marseille. Slamat (thuisr.) p. 7 Kaap del Armi. Djambi (uitr.) 6 te Singapore. Garoet (thuisr.) 7 v. Belawan. Palembang, 8 v. Liverpool te Rott. Soekaboemi (uitr.) p. 7 Gibraltar. Kota Nopan (thuisr.) p. 7 Kaap del Arani. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (thuisr.) 6 v. Santos. Aldabi, 8 v. Rott. n. Hamburg. Alphaeca (uitr.) p. 7 Dover. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Tello (thuisr.) 4 v. Batavia. Poelau Roebiah (uitr.) 7 te Sabang. Marnix van St. Aldegonde (uitr.) 7 te Sa- bang. Jan P. Coen (thuisr.) 7 v. Sabang. Bintang (thuisr.) 7 te Liverpool. Tarakan (thuisr.) 7 te Marseille. Johan de Witt (thuisr.) 6 v. Gibraltar. Enggano (uitr.) 7 van Suez. Poelau Laut (uitr.) 6 v, Genua. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Philoetetes, Japan n. Rott. 6 te Singapore. Aeneas, Japan n. Rott. 7 v. Shanghai. Protesilaus, 7 v. Rott. n. Japan. Neleus, 6 v. Batavia n. Amst, City of Pittsburg, Saigon n. Rott. vertr. 16 v Havre via Londen. Ajax, Japan n. Rote, vertr. 11 v. Londen. Glenapp, Dairen n. Rott. 7 v. Londen. Benarty, Otaru n. Rott. 7 te Londen. Laomedon, 6 v. Batavia te Liverpool. City of Kimberley, 6 v. Shanghai n. Rott. Haringscholen voor tie en Weser. Elbe Voor de mondingen van de Elbe en de We ser zijn in de laatste weken groote haring scholen waargenomen, zoodat de kustvis- schers en kleine zeevaartuigen direct zijn uit gevaren om te trachten iets van den buit bin nen te halen. Den vorigen winter hebben deze menschen een recordjaar gemaakt, of dit nu weer het geval zal zijn moet nog worden af gewacht. Ertsaanvoer. Met het Spaansche stoomschip Arichachu is van Bilbao een lading erts voor het Hoog- ovenbedrijf aangebracht. AANGEKOMEN. 7 Februari: Breda s.s. Chili Luneburg s.s. Batavia Bernisse s.s. Hamburg Wilbo m.s. Londen Rhea m.s. Hamburg 8 Februari: Bowling s.s. Leith Arichachu s.s. Bilbao Trito s.s. Belfast Ek s.s. Oslo 8 Februari: Niets. VERTROKKEN.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6