MARCELIS Spelverruwing bij Voetbal. Een enquete over de remedie. Overval op postauto mislukt. Voor do Werkeloozen en Schrale Beurzen LUIDSPREKERS Lessen Personeel gevraagd Personeel aangeboden WIJ vervf over d( met he irvolgen heden onze enquête de spelverruwing bij voetbal het weergeven der meening van weder een drietal voetbaldes kundigen. De heer C-h. Boeree. bestuurslid van den H.V.B. en een der drie Nederlandsche scheidsrechters, die bevoegd zijn tot het lei den van internationale wedstrijden heeft niet den indruk, dat het spel zooveel ruwer is dan vroeger; slechts door het grooter aantal matches, is ook het aantal straffen grooter. Er is wel een tekort aan werkelijk goede scheidsrechters; beschikte men over een voldoende getal ervaren arbiters, dan is veilig aan te nemen, dat zich zoo goed als geen ongeregeldheden zouden voordoen, om- dot een geroutineerd referee altijd de juiste tactiek zal vinden om de spelers „in de rails" te houden en onaangenaamheden direct den kop in te drukken. Naast routine moet een referee veel spel- kennis hebben, niet te verwarren met spel regelkennis; hij moet kunnen aanvoelen of men een poging doet don bal dan wel den man te spelen. Verkeerde beslissingen prik kelen de spelers en werken verruwing in de hand. Het ls gewenscht, dat eventueele uitspra ken van de strafcommissie sneller bekend worden gemaakt; door de decentralisatie loopt de strafrechtspraak over teveel schij ven. Bovendien moet de arbiter voor honderd procent feker zijn van de moedwillige daad van een speler, alvorens hij tot ernstige maatregelen overgaat. Bij werkelijk ernstige vergrijpen zijn strenge straffen noodzakelijk, die niet zoozeer één speler pogen te treffen dan wel het doel hebben preventief voor an deren te werken. Dat rfrsn daarmede goede resultaten bereikt, blijkt wel in den H.V.B. waar het zelden voor komt, dat eenzelfde speler twee keer gestraft moet worden. Het bestuur van den H.V.B. en de scheids- rechterseommissie zijn er steeds op uit, den scheidsrechters er óp te wijzen, wat wel en wat niet geoorloofd is. Te dien einde worden er jaarlijks meerdere lezingen gehouden en worden speciaal de jongere referees regel matig gecontroleerd. Herhaaldelijk worden zij opgeroepen om bij hun leiding opgemerk te fouten te bespreken en te c-orrigeeren. Ter voor-opleiding voor den K.N.V.B. wordt den jongeren gewezen op de „fijnere puntjes" van de spelleiding, de dingen, die niet woor delijk in het reglement staan. Het resultaat is. dat men langzamerhand over een beter scheidsrechterscorps kan beschikken; dat men op den goeden weg is, blijkt ook wel uit het feit, dat een groot aantal K.N.V.B.-refe- rees uit Haarlem en omstreken komt en uit den Haarlemschen Bond is opgeklommen (b.v. Vrugt, Boeree, Wesselingh, Twisterling, Kotte, de Korte en nog meerdere „coming - men"). Thans zal den scheidsrechters van den plaatselijken bond tevens de gelegenheid worden geboden zich door „indoor-training" lichamelijk fit te houden. Wat het instituut van de neutrale grens rechters betreft, de instelling daarvan strandt bij den K.N V.B. en bij enkele eerste klasse vereenigingen op de daaraan verbon den hooge kosten, deze zijn echter te nivel- leeren, als men daarvoor twee K.N.V.B.- scheidsrechters neemt uit een naburige stad, b.v. voor wedstrijden te Amsterdam, twee fluitisten uit Haarlem en dan liefst jongere arbiters, die hunexamen met goed gevolg hebben afgelegd en van wie men in de toe komst veel mag verwachten. Zij krijgen dan reeds gelegenheid aan het milieu, waarin belangrijke wedstrijden worden gespeeld, te wennen en omgekeerd kan de voor dje match aangewezen referee op zijn helpers vertrou wen en zich volkomen aan zijn taak in het veld wijden. Hoe zeer een clubgrensrechter het verloop van een wedstrijd en de stemming in en om het veld kan beïnvloeden is nog onlangs bij een belangrijke match gebleken. De man in kwestie had zoo weinig spelregelkennis, vooral betreffende strafbare en niet-straf- bare buitenspelgevallen, dat hij aldoor bleef vlaggen en daardoor de 3500 toeschouwers van de thuisclub prikkelde, omdat hij ze in den waan bracht, dat de scheidsrechter niet op tijd floot. Indien een scheidsrechter dan niet tegen zoo iemand onmiddellijk optreedt, wordt hij de dupe en ontglipt hem de leiding van de match. In den H.V.B. blijft thans een nieuwe scheidsrechter gedurende een vol seizoen candïdaat. Alle referees hebben kans op pro motie; dit hangt niet af van de beoordeeling bij één. doch bij meerdere door hen geleide wedstrijden. Het komt zelden voor, dat een volslagen scheidsrechter de teugels ontglip pen, doch hij moet dan ook geroutineerd zijn. Hij moet beschikken over spelregelkennis, spelkennis en menschenkennis. De meening, als zouden promotie en de gradatiewedstrijden ruw spel in de hand werken, is onjuist, want indien deze instel ling niet bestond, zou een mogelijke verru wing in de laatste en beslissende competitie- matehes evenzeer te vreezen zijn. Juist in ,de promotie-wedstrijden beschikt men over de beste scheidsrechter en twee neutrale grensrechters. De heer A. Cassee, voorzitter van „Bloe- mendaal" en secretaris van afdeeling I van den K.N.V.B. formuleerde zijn meening al dus: Tegen ruw spel kan niet genoeg worden opgetreden; de K.N.V.B. is in dit opzicht te slap geweest en had veel strengere straffen moeten uitdeelen, vooral aan die spelers, die opzettelijk pogen hun tegenstanders licha melijk letsel toe te brengen. Er zijn teveel recidivisten, die altijd door de mazen van het net glippen, omdat zij na de overtreding met uitgestrekte hand en een uitgestreken gezicht op hun slachtoffer toekomen en daar mede nog altijd vele scheidsrechters mislei den. De circulaire van de strafcommissie be treffende het ruwe spel heeft naast veel goed, ook veel kwaad gedaan, o.a. zijn de scheidsrechters te veel beïnvloed, waardoor wedstrijden worden „doodigefloten" en te goeder naam en faam bekend staande spelers voor een onopzettelijke overtreding te zwaar worden bestraft. Hoe moet men nu de ongewenschte types van de velden verwijderen? N i e t de scheids rechters zullen daarbij de grootste rol heb ben te spelen, doch een uitgebreid aantal waarnemers Voor deze functie kieze men oud-spelers met een gedegen, objectief oor deel, die bekend zijn met de finesses van het spel. Men geve hun speciale opdrachten om bepaalde types nauwkeurig gade te slaan; zoo noodig moet „rücksichtslos" en zeer streng gestraft worden, anders worden an dere spelers de dupe. Bij gunstig bekend staande spelers moet men oorrigeerend wer ken. doch men mag hen niet gelijk stellen me' recidivisten Wat de scheidsrechters-opleiding betreft, wordt te weinig aandacht besteed aan de jongere arbiters, die de capaciteiten en de flair hebben om zwaardere wedstrijden (niet noodzakelijk eerste klasse matches, maar b.v. tweede klasse-wedstrijden en derde klasse plaatselijke ontmoetingen) met succes te leiden. Ter waardeering van de capaciteiten van deze functionarissen kan men hun ook zoo nu en dan een wedstrijd in de hoogste afdeeling te leiden geven, waardoor ze dan bestempeld worden met het predicaat van eerste klasse referee. Het hedendaagsch publiek draagt veel bij tot de verwording van onze sport; een groot gedeelte daarvan (onder alle klassen) is zeer chauvinistisch en daardoor onsportief. Hun houding veroorzaakt een geprikkelde stem ming in het veld, hun kritiek op den scheids rechter is zeer onbehoorlijk, terwijl men tel kens gelegenheid krijgt om op te merken, dat de grootste critici, niet de minste notie heb ben van de spelregels en de toepassing daar van. Aangaande de promotie van scheidsrech ters moet men niet volgens een vast systeem te werk gaan, d.w.z. zij, die aanleg tonnen, kunnen gerust sneller naar voren worden gebracht dan hun minder begaafde colle ga's. In sommige gevallen gebeurt dit ook wel, zoo is een scheidsrechter in twee jaar tijds uit de 4e klasse van den Rotterdam- schen V. B. naar de tweede klasse van den K.N.VB. gepromoveerd. Hoofdzaak is, dat een arbiter weet op te treden onder alle om standigheden, daarop komt het veel meer aan, dan dat hij wel eens een fout met de spelregels maakt. De spelers toch wegen een referee al, als hij op het veld komt. Hoewel theoretische kennis natuurlijk zeer noodig is. komt het er voornamelijk op aan, of hij den geest van de spelregels begrijpt, daarnaar en niet zoozeer naar die letter, dient hij het reglement uit te leggen en te volgen. Het zou in dit verband aanbeveling ver dienen, de „aankomende" scheidsrechters niet direct een competitie-wedstrijd te laten flui ten, doch den candidaten gelegenheid te ge ven zich in proef wedstrijden, hetzij vriend schappelijk of opleidingsmatches, te bekwa men voor hun taak. Dit zou dan moeten ge schieden ten overstaan van een beoordeelaar die b.v. in de rust de gelegenheid zou krij gen, den functionaris op zijn fouten te wij zen. Eerst wanneer hij na een aantal proef- wedstrijden getoond heeft niet alleen theo retisch, maar ook practisch onderlegd te zijn, zou men hem de leiding van competitiewed strijden mogen toevertrouwen. Bovendien zou een onderdeel van hun opleiding kunnen zijn, hen als grensrechter bij belangrijke wedstrijden te laten fungeeren. Neutrale grensrechters toch zijn zeer ge wenscht, omdat zij kunnen medewerken, het ruwe spel te beteugelen, immers zes oogen zien meer dan twee. Daartoe stelle men scheidsrechters int den plaatselijken bond van een andere stad aan. Een andere factor van belang voor de beteugeling van ruw spel is de afschaffing van promotie- en degradatie-wedstrijden, van welke afschaffing ik een principieel voorstander ben. Dergelijke wedstrijden toch hebben geen waarde, omdat zij geen juiste uiting van de werkelijke krachtsverhouding geven. Er zijn tallooze factoren, die het spel in en het resultaat van dit soort matches be ïnvloeden. Clubs ais D.E.C. en de Kenne- mers, die vele malen het afdeelingskam- pioenschap hebben behaald, zouden bij automatische promotie nieuw bloed in de hoogere afdeeling hebben gebracht, waar door de techniek van de spelers veel verbe terd zou zijn. Hoe meer technisch goed on derlegde spelers, hoe minder kans op ruw spel. Bij de vaststelling van desbetreffende be sluiten door de algemeene vergadering van den K.N.V.B. is van een overwicht der eer ste klassers geen sprake; juist door de de centralisatie wordt zelfs de schijn daarvan vermeden. De heer B. Kluit, secretaris van den Haar lemschen Voetbal Bond komt tot het volgen de oordeel, gebaseerd op zijn ervaringen en de dossiers van onzen plaatselijken bond: De technische kwaliteiten van de spelers zijn niet doorslaggevend bij het aantal strafzaken, want de verhouding van dit aan tal is over de verschillende afdeelingen on geveer gelijk. Het tactisch optreden van den scheids rechter kan veel onaangenaamheden voor komen, zoodat het ongemotiveerd straffen en uit het veld zenden veel geringer kan zijn. Vele spelers zijn niet gewend, zich aan de leiding van den referee te onderwerpen, zoo- als dat behoorde te zijn en zooals dat in kan toor of werkplaats het geval is. Daarbij ko men de psychologische factoren: de drang om zich veilig te stellen en het gebrek aan zelfbeheersching. De vriendschappelijke mentaliteit, die men bij andere spelen wel aantreft (b.v. bij cricket) ontbreekt in de laatste jaren bij 'het voetbal te veel. Vroeger was de verstandhouding tusschen de tegen standers veel beter, tegenwoordig laat dit veel te wenschen over en de ergste uitwas is wel het aantal „geniepigheidjes", dat men in vele wedstrijden kan constateer en. Het sa menbrengen van spelers uit verschillende clubs in een vertegenwoordigend elftal heeft een zeer nuttig effect Het gedrag en het optreden van de spe lers kan in de eerste plaats gunstig beïn vloed worden door de clubbestuurderen, die- daarin een groote en belangrijke taak zien weggelegd. Zij kunnen in dit opzicht zeer veel doen; als gevolg van hun raad en lei ding kan bereikt worden, dat een speler zijn houding terdege herziet; doet hij dit niet of toont hij zich niet vatbaar voor de aan wijzingen, dan zijn de bestuurderen verplicht hem uit de wedstrijden te houden en hem te verbieden aan het spel deel te nemen. De vereenigingsbesturen hebben derhalve een opbouwende taak en dit is de eenige mo gelijkheid om ruw spel te onderdrukken. Het Bondsbestuur van den H.V.B, werkt alleen corrigeerend en doet dat met succes. Na tuurlijk dient de mentaliteit van een speler eerst gepeild en daarnaar gehandeld te wor den. Het komt zelden voor, dat een eenmaal gestrafte speler een tweeden keer voor de commissie moet verschijnen. Wat de scheidsrechters betreft, de auto riteit van den functionaris speelt reeds voor den aanvang van den wedstrijd een overheer schende rol. Tot nu toe is slechts een gering percentage geschikt gebleken voor snelle promotie en overgang naar den K.N.V.B. Daarom zal thans een speciale cursus wor den ingesteld om den arbiters autoriteit en tactisch optreden bij te brengen, m.a.w hen op te voeden voor hun taak. Overigens wordt ook aan de theoretische opleiding der scheids rechters sinds eenigen tijd met man en macht gewerkt. Ongetwijfeld is de taak van den referee tegenwoordig moeilijker dan voorheen; vroe ger toch werd er over het algemeen wel forsch, doch eerlijk gespeeld. De promotie- degradatiewedstrijden houden in zich een gevaar voor ruw spel, waaronder de techniek lijdt. In den H.V.B. kent men geen degrada tie-match es doch wel onderlinge promotie wedstrijden in den vorm van een halve com petitie tusschen de kampioenen, teneinde de sterkste clubs te bepalen. - Aangevallenen verweerden zich krachtig. Daders op de vlucht geslagen. Korten tijd na de diefstal van de postauto te Eindhoven, hebben thans enkele mannen getracht in den Haag hun slag te slaan. Zij hebben bij het postagentschap in de J. P. Coenstraat aldaar gepoogd een postzak te rooven, doch de besteller stelde zich flink te weer en riep om hulp, zoodat het den aanvallers niet gelukt is hun plan uit te voeren. De mannen hadden het oogenblik uitgeko zen. waarop de postzakken uit het postagent schap in de postauto zouden worden geladen. Toen de besteller met een postzak naar buiten Icwtm, werd hij plotseling aangevallen door twee mannen, die hem met een bijtend vocht gooiden en hem te lijf gingen met een stok, waarmee de onverlaten hem op het hoofd en de linkerhand sloegen. De besteller en de be stuurder van de auto, die hem te hulp kwam, bleeken voor geen kleintje vervaard te zijn en verweerden zich hevig tegen de aanvallers. Het gelukte dezen niet de bestellers te over mannen, of een postzak in handen te krij gen. De bestellers maakten bovendien veel tumult en riepen uit alle macht om hulp. Den beiden daders werd het toen te gevaarlijk. Zij sprongen in een auto, die. vlak in de na bijheid stond en reden ijlings weg, zoodat zij wisten te ontkomen. Ook als zij de postzak gekregen hadden, zouden zij er volgens de Tel. weinig aan ge had hebben omdat daarin slechts drukwerk zat De politie heeft opgave gekregen van het nummer van de auto, waarmede de daders zijn ontkomen. Dit zou H 5554 zijn. Bij on derzoek is gebleken, dat een inwoner van Gouda, dit nummer heeft gehad. Deze heeft het echter nu niet meer. Wie het thans bezit? Dit is moeilijk na te gaan. H 5554 is een „slapend nummer" ge worden, zooals dit in de wandeling heet. En tenslotte dient er rekening mede gehouden te worden, dat de opgave van het autonummer onjuist kan zijn. Zekerheid heeft de politie allerminst, dat de daders met een Chevrolet enummerd H 5554 ontkomen zijn. Fabrieksaardappelteelt wordt uitgebreid. Met 8500 hectare. Naar van bevoegde zijde wordt medege deeld, is de voorraad aardappelmeel dermate afgenomen, dat van een overschot niet meer kan worden gesproken, terwijl ook de markt- vooruitziehten zoodanig zijn gewijzigd, dat redelijkerwijze mag worden aangenomen, dat de afzetmogelijkheden in de naaste toekomst beter zullen zijn. Waar de moeilijkheden ais gevolg van on-, voldoende hakvruchten in de vruchtopvolging alsmede die, welke veroorzaakt worden door de beperkte arbeidsgelegenheid als gevolg der voortdurende inkrimping van de fabrleks aardappelenteelt steeds grooter zijn gewor den, iets waar de minister van landbouw en visscherij bij zijn laatste bezoek zijn volle aandacht aan heeft gewijd, is besloten tot een grootere uitbreiding van de fabrieksaard appelen teelt, dan eerst was overwogen, over te gaan. Was eerst besloten, dat het areaal, dat in 1936 20.000 H.A. bedroeg', op 23.000 H.A. zoude worden gebracht, thans kan worden medegedeeld, dat het areaal voor het oogstjaar 1937 definitief is vastgesteld op 28.500 H.A. De doodslag op den Utrecht- schen meubelmaker. Dader tot acht jaar veroordeeld. De Utrechtsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den drie en twin tigjarigen chauffeur-monteur, die op 26 Janu ari terecht heeft gestaan wegens doodslag op den Utrechtschen meubelmaker Van Hal wiens lijk hij in het Merwedekanaal had ge worpen. De Utrechtsche rechtbank veroordeelde ver dachte tot een gevangenisstraf yan acht jaar. De officier had vijftien jaar gevangenisstraf met ter beschikkingstelling van de regeering geëischt. Engeland niet naar Haagsche Conferentie. Minister Runciman acht het niet noodig. Den Britschen minister van Handel Run ciman, is Dinsdag in het Lagerhuis gevraagd, of de minister van plan is spoedig onder handelingen aan te knoopen met de staten der Oslo-conventie en of het hem bekend is, dat het naar veler oordeel thans het ge schikte oogenblik is voor de landen, die groo tere vrijheid wenschen in hun ruilverkeer, om tezamen te trachten dit doel te bevorde ren. Runciman antwoordde: „Ik weet niet goed, wat voor onderhandelingen de vorige spreker op het oog heeft. De conventie van Oslo als zoodanig, aldus de minister, beoogt niet een grootere vrijheid van het handelsverkeer tusschen die staten. Dat de Britsche regee ring grootere vrijheid in het internationale handelsverkeer wenscht, is reeds op 1'2 No- /ember jl. door minister Neville Chamber lain in het Lagerhuis verklaard. De minister acht het voor het oogenblik niet noodig. dat Groot-Britta.nnlë vertegen woordigd is op de a.s. conferentie te 's-Gra- venhage. (diplome de Paris) GASTHUISSINGEL 26 R. Telefoon 14.110 N.V. BEGRAFENIS ONDERNEMING Kennemerland Kon. goedgek. De modernste onderne ming hier ter plaatse. Hoofdkantoor: Oosterduinweg 22, IJm.O. Directeuren: J. FENENGA B. JENNING A Commissaris: JOH. HUISMAN 1/2 pond prima Koffie IS* 1 ons beste Thee 23- 1/2 p. Clioc. Hagelslag itr 1 p. warme Pindas -12" Samen 54 ct. 1 ons Nootmuscaat 10 ct. 1 ons Peper 10 ct. SUIKER, BASTERD of BRUINE 22 cent per pond Koffie en Pindabranderij TROMPSTRAAT 17 Officiëele (Crisis) Bekendmaking INSCHRIJVING BAK- EN BRAADVET De Nederlandsche Zuivelcen- trale, afd. Margarine, Vetten en Oliën, Laan van Meerder- voort 84 te 's-Gravenhage brengt ter kennis, dat zij, daar toe gemachtigd door den Minis ter van Landbouw en Visscherij, een inschrijving heeft geopend voor de levering van bak- en braadvet, dat bestemd is om te worden gedistribueerd als goed koop vet door het Departement van Sociale Zaken. De inschrijving staat open voor alle belanghebbenden, die bij genoemde Centrale zijn ge organiseerd. De termijn van inschrijving sluit Woensdag 17 Februari 1937 des voormiddags te 9 uur. Uitnoodigingen zijn gisteren verzonden. Degenen, die be langhebbende zijn, tevens bij de Nederlandsche zuivelcentrale georganiseerd, doch geen uit- noodiging en formulieren heb ben ontvangen, kunnen zich ter verkrijging daarvan tot de Ne derlandsche Zuivelcentrale, afd. Margarine, Vetten en Oliën wenden. 's-Gravenhage, 9 Febr. 1937 uit Kennemerland 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10 ct. (uitsluitend bij vooruitbetaling) Luidsprekers, na 9 uur 's och tends aangeboden, kunnen niet op denzelfden dag norden geplaatst. DAGMEISJE gevr., van 7.30S uur, v. g. g. v. Netjes kunn. wer ken en koken. Aanm. na S uur n.m. Leeuweriklaan 30, IJm.O. FLINKE DAGDIENSTBODE ge vraagd. Kennemerlaan 38, IJmui- den Gevr. HANDIG MEISJE, van 8.30 tot 12.30 2.50. Aanm. na 8 uur J. T. Cremerlaan 0 7, Santpoort Wordt gevraagd NET DAGMEIS JE, niet beneden- de 18 jaar. Ka naalstraat 18 rd. IJmuiden STRIJKSTER gevraagd. Stoom- wasseherij Wijk aan Zee. JVFFR. ZOEKT PLAATSING als hulp in de huishouding. Ook be kend met verpleging. Br. onder no. B S35 bur. van dit blad TE KOOP GEVRAAGD omtrek Santpoort een stuk bouwgrond, groot ongev. 300 M2. voor te bou- wen burgerwoonhuis in zelfde omgeving, of gevraagd burger woonhuis. Br. IJ 1553 bur. van dit blad LATIJN en GRIEKSCH 0.75 p. u. Dag. hulp huisw. 10 p. m. Br. G S307 bur. van dit blad LIN GU APHONE- CON VERSATIE ENGELSCH te koop gevr. Br. m. prijsopg. G 8405 bur. v. d. blad Corry v. d. Graft onderricht in K LA VARSKRIBO voor piano. Eikenstraat 20 H.N. Voor huishouding le KAPSTER GEVRAAGD. C S394 bur. van dit blad CHR. HIST. UNIE en JONGEREN GROEP IJMUIDEN. VERGADERING op VRIJDAG 12 FEBRUARI in het Gebouw voor Chr. Belangen, des avonds le 8.15 uur. Spreker: De WelEd. Heer W. WAGENAAR, van 's-Gravenhage. Onderwerp: „IN DE BRANDING". HET BESTUUR. Vereen, v. Facultatieve Lijkverbranding. AFD. VELSEN. Minimum contributie voor man, vrouw en minderjarige kinderen 1.50. Tarief voor LEDEN: Crematie, dragers en orgelspet, totaal 82.50. Voor NIET-LEDENƒ165. Vraagt uitvoerig inlichtingenblad bij den secretaris, STATIONSWEG 86, te VELSEN. Voor Beverwijk en om geving ZEESTRAAT 53, aldaar. VOOR EEN STOFZUIGER!! slaagt U zeker bij het sinds jaren vertrouwde en bekende STOFZUIGERHUIS ELECTRO FORT, TELER 17077, GROOTE HOUTSTRAAT 94, HAARLEM. Alle merken voorradig tegen de bekende lage prijzen. Desgewenscht regelen wij betaling met U. NET DAGMEISJE gevraagd, ln klein gezin, van f!2 uur. Heem stede, Spaarnzïehtlaan 6 Gevraagd NET MEISJE van 8 tot 4 uur, goed kunnende werken. Loon 4.50. Oranjekade 25 Mevrouw Boot, Florastraat 18, vr. p. 1 Maart een KEUKEN-WERK MEISJE, g. k. koken. Zw.-en kat. dr., 2de meisje aanw. Z. aan te metóen- 's avonds na 8 uur Gevraagd per 1 Maart een flink MEISJE, v. d. en n., zelfst. w. en k. KL- gezin. Hyacintenlaan 23 Gevraagd flink beschaafd MEIS JE, boven 18 jaar, van S5 uur, v. g. g. v. Rijnegomlaan 6 A'hout NET FLINK DAGMEISJE gevr., niet ben. de 18 jaar, 85 uur. Loon 4.50, met middaglcost. Zon- dag-s meest vrij, v. g. g. v. Wil- lielminastraat 15 Tei'stond gevr., ONGEDIPL. VER PLEEGSTER te Bloemendaal, in kl. rusthuis, intern. Z. g. g. onn. zich aan te melden. Br. G 8401 bur. van dit blad Gevr. nette flinke WERKSTER, Vrijdags van 92 uur. Uit den Boschstraat 16, Haarlem WERKSTER gevr., Donderd. of Vrijdag, van 8 tot 12 uur, a 1. Br. G 8368 bur. van dit blad NET MEISJE gevraagd, van half 8 tot 3 uur, beneden 18 jaar. Aan melden Hedastraat 22 Klever- parlc). FLINK DAGMEISJE gevr., zelfst. kunn. w. en k., niet'ben. 18 j., van 8.307 uur. Zond. vrij, 5 p. w; Zaanenlaan 6S, H.N. NET DAGMEISJE gevr., van S tot half 1. Mevr. Weijmer, Duinoord straat 80, Haarlem Nrd. Gevr. nette ongeh. WERKSTER voor Ma.middag en Vr.morgen. Aanm. na 8 uur Weteringstr. 8, Hrl. Noord HOLL. DIENSTE, gevr. v. d. en n. zelfst. w. en goed koken. Juliana- laan 82, Overveen. Voor bedrijf Gevr. BEKW. SCHOENMAKER, beslist met aflap-, pen- en stants- mach. enz. kunn. werken. Geen machine-werker onnoodig to schrijven. Br. G 8298 bur. van dit blad CHAUFFEUR gevraagd, goed in Haarlem en omstreken bekend, v. Taxi. Intern. Br. G 8337 bur. van dit blad BESCHEIDEN KELLNER gevr.. voor Maandags en Vrijdags, v. g g. v. Br. met inl G 8310 bur. van dit blad JONGEN GEVR, v. loop- en win- lcelwerk, in bez. v. rijw. Aanm.: Fil. Jac Berlïhouts Bloemenhal, Warmoesstraat 4. Groothandel in koffie en thee vraagt AGENTEN en AGENTES SEN voor den verkoop van haar extra prima kwaliteiten aan par ticulieren, op zeer ruime provisie basis. Br. G S402 bur. van dit blad BAN KETBAKK ERSLEERLING gevraagd. Ostadestraat 12 Gezocht: HANDIGE TIMMER MAN, voorzien van gereedsch. om draad te snijden op koper, hout etc., voor af en toe kleine kar weitjes. Liefst omtrek Zijlweg Haarlem. Br. G S370 bur. v. d. bl. AANK. VERKOOPSTER (ER) ge vraagd in Heerenniodezaak. Uitv. Br. G 8371 bur. van dit blad GOED BURGERM. voor alle huish. werk bekwaam, zoekt pl. waar hulp voor ruw werk aanw, is. Br. G 8414 bur. van dit blad Voor huishouding B. z. a. NET'MEISJE, 25 j„ voor den dag. Zond. vrij. Liefst omtr. Leidsc-hebuurt. Br. G 8300 bur. van dit blad NET FRIESCH MEISJE b. z. a,. in kl. gezin, 8 tot 4 uur. Zondaga vrij, boven 2 5 j., v. g. g. v. Br. met opg. sal. G 8338 bur. v. d. bl. MEI S JE, oud 25 jaar, Mulo- school bezocht, goed kunnende naaien, zoekt werkkring, als hulp in de huish en of bij kinderen. Br. no. 26 Boekh, W. A. Antonysen Beverwijk. B. z. a. NET MEISJE, P.G., te gen 1 Mrt., als keuken-werkmeis je, v. g. g. v. Br. G 8393 bur. van dit blad NET MEISJE zoekt betr. V. d. d. van 86 uur, met middagkost. Leeft. 23 j„ ook handig met den naald, omtrek Haarlem. Br. G 839 6 bur. van dit blad B. z. a. NET MEISJE voor drie ochtenden per week. Prima getui gen. Br. G 8385 bur. v. d. blad R.K. DIENSTE, b. z. a. voor d. en n., zelfst. kunn. werken, v. g. g. V. Br G 8373 bur van dit blad Voor bedrijf Biedt zich aan BOSKOOPSCHE KWEEKElt voor het aanleggen en onderhoud van tuinen, 0.35 per uur, Br. G 8339 bur. v. d. bla#

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 4