Op wegnaar Wacha-Know-Nasin den Griizen Uil. Canada Ons kamp te Waskesin. Links van de onder het gewicht van den beer bezweken kleine tent ligt de vouwboot. Een Indiaan met een beetje Schotseh bloed. Natuurliefhebber en beschermer, schrijver en spreker. Zijn boeken worden bij tienduizen den gedrukt, in Franseh, Duitsch, Engelsch en Japansch. Honderdduizenden stroomden toe om hem te hooren spreken. Weinig men schen kwamen in zoo korten tijd tot zoo groote bekendheid.Ik las over hem en van hem hi Duitsche en Engelsche tijdschriften, kwam er achter waar hij te vinden moest zijn en kon hem inrijen in mijn programma. Daar gaan we dus. Het rotsgebergte met zijn er voor liggende heuvels ligt achter ons. Uren heeft de trein ons reeds door de prairie gevoerddan slaan wij af het Noorden in, waar prairie in park landschap verandert, in de groote pro vincie Saskatchewan. Drie uur trein, drie uur per auto en dan staan wij aan den oever van een meer, door populierën, dennen en spar ren omgeven. Waterleliebladeren schommelen op de watervlakte, biezen en riet staan langs de kanten, eenden vliegen over. De vennen van Oisterwijk natuurlijk in het tien maal vergroot, zooals alles hier in Canada. Al onze koffers staan rondom een groepje spar- reboomen. Daaronder verrijst ons tentje; er naast ligt de Bergerboothuid, zilverblinkend, op het spannende geraamte te wachten. Vóór zonsondergang hebben we even proef gevaren en is alle bagage gesorteerd. Levensmiddelen voor een week zijn ingekocht, kijker, foto materiaal, alles ligt klaar om vroeg te kun nen vertrekken. Toch flink verpakt gelukkig! Wamt als ik tegen den morgen in ons klein ste kanotentje rustig ligt te slapen word ik met schrik, wakker door een zwaar gewicht, dat op mijn beenen neerploft. Ik geef een schreeuw Van schrik en hoor een flinken beer weg hollen. Zijn voetprenten stonden op het tentdak den volgenden morgen. De achterlijnwas gebroken, dat was alle schade. Gauw ontbijten, tent opbreken, alles in de boot stuwen en voort. Wij peddelen weg over bladstille meer, een reis van een vijf-en- twintig mijl voor den boeg. Maar wij zijn nog geen kwartier onder weg of er komt hulp. Een lekker windje steekt op; al gauw is het zeil geheschen en kunnen we nog rustiger uitzien naar de dingen, die komen zullen. Voorloopig trekt in hoofdzaak het landschap onze aandacht. Het meer is 20 K.M. lang en 5 of 6 breed, dan komt een nauwer gedeelte en weer een mijl of zes open meer. Op de groote watervlakte is weinig te zien, maar als vooruitspringende heuvelruggetjes of land tongen het bosch dichterbij brengen, zien wij nogal wat vogels, gaaien, ijsvogels, oever- ïoopers en een beetje verderin telkens een den en vooral ook een groot soort pareldui ker, hier Coon genoemd, die een merkwaar dig langen, luiden treurigen roep doet hoo ren, vooral in heldere maannachten. Een geluid, dat aan onze wulpen'herinnert, maar minder orgelend. In de narrows, het nauwe gedeelte, springt wat visch, dan lichten om een bocht vier groote vogels op, vier groote pelikanen zwemmen rustig rond in een stil- lenhoek. Een eenig gezicht en eigenlijk on verwacht op zoo'n grooten afstand van het •tropenland, waarin ik ze vroeger zag. Maar er zit sinds mensclienheugenis een groote ko lonie een vijftigtal kilometers verder noor delijk. Even verder wandelt een beer langs den wallekant, dan vliegt een vischarend in groote kringen boven' ons hoofd, aalscholvers zwemmen langs en zoo zijn zeer snel vier uren omgevlogen als onze boeg over het zand schuurt bij 'een teek en van witte plankjes, dat aanduidt, dat daar de overgang naar het volgende meer het gemakkelijkst is. Wel zeer gemakkelijk ook. Een riviertje verbindt nl. de beide meren, maar een gedeelte daarvan is zoo steenachtig, dat geen boot er langs kan en dus dragen over land, een zoogenaamde portage noodig is. Wij halen het zeil neer en wenden den boeg stroomop. Kingswere rivér is ongeveer zes meter breed en de diepte wisselt van een centimeter tot een meter. En kronkelen! Eerst gaat het nog al peddelende. Telkens loopen we in de verbreede bochten aan den grond, tot we ontdekken, dat overal waar een oeverloopertje voor ons staat (een vo geltje als een tureluur, maar half zoo groot) een zandbankje is. Dan gaat het beter, in de buitenbochten, tot een ruischen ons vertelt, dat er een stroomversnellinkje komt. Dan de mocassins maar uit, die ik in de boot altijd draag en te water. Van teen tot knie diep, zandige of steenige bodem, niet lekker aan ongewende bloote voeten, maar we komen er. over grindbanken heen, waar het water overheen roddelt tusschen de groo te keien in het stroombed door, waar het langs heen bruist. Tot een barricade van steenblokken, waar watervalletjes' overheen gutsen voor ons ligt en daar wordt het nog gemakkelijker. In een breede kom loopen we weer den wal in. Er is een laddertje van rol lende balken, waartegen we de boot kunnen ophalen, de windas, die er achter staat is voor onze lichte boot overbodig. Binnen vijf minuten ligt hij op de kleine trolley en du wen wij ons vrachtje over rails voort door het mooie lichte bosch. Frambozen en 'boschbessen langs den kant, herfstasters en andere oude bekenden. Het is maar een mi nuut of tien loopen, maar deze gelegenheid is er vooral om als er boscbbrand is de manschappen met hun booten en uitrusting snel over te brengen. Wij profiteeren er van. Anderen ook, want we hooren stemmen, bijl slagen rechts, geroep links; daar wordt een open ruimte zichtbaar, een paar groote ten ten, zoo iets als een wegwerkerskamp. On der een afdak staat een flinke kookkachel, daarvoor een forsche jonge kerel, in de eene hand een braadpan met een sissende bief stuk er in, in de andere hand een bijl. Twee meter vóór hem een groote zwarte beer, die schoorvoetend nadert. Het ruikt zoo heer lijk. maar weer roept de kok, ik schreeuw: .Hallo, Mi'. Bear", zooals hij hier genoemd wordt. Hij kijkt o,p, ziet ons en neemt de beenen. Een brutale rakker, Hij is nog één keer teruggekomen. Den volgenden dag. En vindt een groot leeg Corned beef-blik, waar echter al een ander liefhebber, een bunzing- soort aan bezig is. Mister Bear licht zijn voorpoot op voor den slag. maar de skunk is hem voor en geeft hem de volle lading uit zijn stinkklier recht in den snuit Dat moet een film geweest zijn! Die beer met zijn kop tusschen de voorpooten. overal tegenop rennend, met zijn neus vegende en den grond openklauwende. Maar hij is niet teruggeweest. De werklui, bezig een dam over de rivier te bouwen, cm de vischkweekerij tot één meer te beperken, kwamen uit het bosch te rug. „Come in and have dinner". Weigeren kan niet en waarom ook. Spiegeleieren met spek en warme thee. „Thank you boys, that was fine!" Snel voort gaat 't weer achter ons karretje aan. Aangeboden hulp werd gewei gerd. Veel leuker om het alleen te doen! Het bosch wordt al gauw lichter, riet verschijnt tusschen de boomen en even later ligt de rivier weer voor ons, zoo vlaik, zoo breed, zoo diep, dat we kalm de boot te water laten, samen instappen én gaan peddelen. De oeverloopers weer voor ons uit, een paar eenden vliegen op. Daar, juist in de bocht, een donkere opening in het struikgewas, een nog donkerder vorm. Laat loopen de boot, de kijker. Jawel, een vijftig meter vóór ons staat een groote mannetjes eland rustig te' drinken. Als ik den kijker overgeef, heft hij den kop op en blijft doodstil staan, als uit brons gegoten. Wij genieten 10, 20, 30 secon den ik weet het niet. Het is te donker voor film, dus duw ik voorzichtig af. Een sprong, een klap van het gewei tegen de elzentakken en een geluid als van een galoppeerend paard. Dan weer stilte. Als we het uitgetre den wildpaadje passeeren is er natuurlijk niets meer te zien. Daar horlepiept het weer voor ons, dan maar weer wandelen en trekken door het mooie populierenbosch tot een woud van biezen en lischdodden voor ons opdaagt en even later Little Trout Lake voor ons ligt. De wind is gekalmeerd. De peddels zwaaien in rhytmischen gang. Eenden en duikers, rondom, daar.pelikanen. Altijd een fijn gezicht. De overkant is zoo ver weg, dat wij het boschwachterhuisje niet kunnen onder scheiden, een kilometer of 10 naar schat ting op de kaart en als we een dik uur ge peddeld hebben zien wij rondom maar een veeg streepje land. Dan komt een bolderènd windje opzetten uit het Oosten. Net wat we hebben moeten. Gauw zeil op en schuin te gen wind in aan den hobell. Wat zet dat water toch gauw op. Binnen een kwartier moet het spatdek goed dicht, want alle gol ven hebben overkrullende witte schuimtop- jes. Fijn gaat dat. Het boschwachtershuis ligt juist twee streken aan bakboord, dat kunnen we fijn bezeilen. En als wij er een goed uur later aankomen staat de heele fa milie op het steigertje in de beschutte kleine baai. Daar snapten ze niets van! Met zulk weer gaan de groote canoes met buitenboord motor van de jachtopzieners rustig langs de kust en wagen zich niet midden op het groote watervlak. En wij komen daar in een zilveren sigaar van vijf meter lang aanrij den over de golven heen, zoodat je zou den ken, dat het twee man met een zeiltje op een dennestam waren. En die stomme verbazing toen uit het achteronder twee tenten, uit het vooronder luchtmatrassen en slaapzakken, primus en mondvoorraad te voorschijn kwa men. Neen hoor jullie eten bij ons. Net ver- sche boschbessentaart! Gastvrijheid is nog een groote deugd in de wildernis, maar even overleggen. Wat is de beste tijd voor een bezoek bij onzen Indiaanschen vriend? Ja tegen zessen komen de bevers te voor schijn. Er is een portage van een half uur en dan een kwartiesr varen. Vier uur heit de f A j j ir .l klok. Dat klopt! Wij dragen bagage en boot And6rn0ll |00T If! VOOr0iT6Sr, over. En als we, door vaardige handen ge holpen onze bagaee een half uur later weer in de boot werken bij Ajawaan Lake, waar aan Grey Owl woont, is ze vermeerderd met een groot stug boschbessentaart. Nog een half uur later drijven we over een prachtig stilleven op een kleine blokhut aan, die te gen het meer aangebouwd is. De schoorsteen rookt. Grey Owl is thuis. We boffen weer. VAN DER SLEEN. Autobus in den Rijn gereden. Droevig slot van Carnavalsfeest. Het D. N. B. meldt uit Keulen: Bij den terugkeer van een carnavalsfeest reed een autobus, waarin zich acht personen bevonden, in den Rijn. Drie meisjes en één man verdronken. Nieuwe rampen in het Ameri icaansche overstroomingsgebied Aardschokken en tornado's. MEMPHIS. 9 Febr. (A.N.P.) De door de overstroomingsramp toch reeds zoo getroffen bewoners van de Missïssippi-vlakte zijin Maandagnacht opgeschrikt door aardschok ken. Bovendien werd het gebied op verschil lende punten door tornado's geteisterd. Des ondanks wordt de strijd tegen de overstroo ming met alle kracht ononderbroken voort gezet VOOR DEN- -KANTONRECHTER Een automobilist was in verzet ge komen van het verstek-vonnis van den kantonrechter, waarbij hij was veroordeeld tot drie weken hechtenis met twee jaar ontzegging van de be voegdheid tot het besturen vain een motorrijtuig. Hij had zich dit op den hals gehaald, door zich in IJmuiden na het bezoeken van een café nog al uitbundig te gedragen, zoodat en groentenventer het noodig oordeelde de politie te waarschuwen, die verd, inrekende, juist toen hij zich met zijn auto huiswaarts zou begeven. Een der agenten, als getuige gehoord, ver telde dat verd. naar alcohol rook, erg opge wonden was, en zelfs zijn auto niet behoor lijk op gang kon krijgen. Get. had het daar om maar raadzaam gevonden, verd mee naar het bureau te nemen, waar hij enkele uren werd vastgehouden. De groentenventer, die vervolgens kwam getuigen, vertelde dat verd. zeer opgewon den was' geweest. Bovendien had hij aan voorbijgangers appels staan uitdeelen, waar door get. den indruk kreeg, dat verd. niet .brandschoon" meer was. De getuige a diécharge evenwel, een ge neesheer uit IJmuiden, had verd. onmiddel lijk nadat hij was vrijgelaten, op diens ver zoek medisch onderzocht, en had geen en kele afwijking kunnen constateeren. die het gevolg kon zijn van alcoholgebruik. Dit was echter enkele uren na de arrestatie, en ge tuige kon niet met zekerheid zeggen, of verd. op het oogenblik van de arrestatie al dan niet onder den invloed kon zijn geweest. Op een vraag van den verdediger verklaarde deze get., dat zijn dienstmeisje den indruk had gehad, dat verd. dronken was. Verd. zelf, die hog geen twee jaar geleden voor een zelfde feit voorwaardelijk was ver oordeeld, ontkende het ten laste gelegde. Hij had slechts een of twee glazen bier gedron ken, dien middag, en was beslist niet dron ken geweest. De ambtenaar van het O M. achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen. De getuigenverklaringen stemmen geheel overeen, en de verklaringen van den getuige a décharge hebben deze niet kunnen ont zenuwen. Het is niet de eerste maal, dat verd. voor een dergelijk feit is veroordeeld. Tegen dergelijke menschen moet met de meeste gestrengheid worden opgetreden. Er is dan ook geen enkele reden tot clementie en spr. vraagt bevestiging van het verstek- vonnis. De verdediger keurde, zelf automobilist zijnde, het gebruik van alcohol door autobe stuurders ten sterkste af. In dit geval is echter niet gebleken, dat verd. inderdaad onder den invloed" was. Zelfs de dienst bode van den dokter kreeg, even voordat de medicus wetenschappelijk vaststelde dat geen symptomen van dronkenschap aanwe zig waren, den indruk dat verdachte niet heelemaal nuchter was. Het is dus ook heel goed mogelijk, dat ook de andere getuigen zich vergist hebben. PI. verweet de politie, dat ze niet aan het verzoek van verd.. om onmiddellijk na zijn arrestatie een medicus te raadplegen, had voldaan. De politie, aldus pl, is niet in staat, m dergelijke grensgevallen, een juist oordeel te vellen. Dat is het werk van den man van de wetenschap, den medicus dus. De politie heeft in deze een ernstig verzuim begaan. De verklaringen van de verschillende ge tuigen, over de wijze van rijden, bestreed pl. op felle wijze; De menschen waren z.i. niet deskundig genoeg, om daarover te kunnen oordeelen, vooral daar het hier een eenigs- zins afwijkend model betrof. Pl. concludeerde vrijspraak, wegens onvol doende bewijsvoering De Kantonrechter achtte verd., echter schuldig, en veroordeelde hem tot twee we ken hechtenis, met ontzegging van de be voegdheid tot het besturen van een motor rijtuig, voor den tijd van twee jaar - - De in Keulen gearresteerde Nederlandsche res. luit. vlieger. Nog steeds te Essen in arrest. Men zal zich herinneren, dat begin September 1935, dus ongeveer ander half jaar geleden, te Keulen werd aan gehouden de Nederlander G. Aalders uit Amsterdam, die vroeger te En schedé woonde. Reeds vele maan den doen allerlei geruchten over de zaak van Aalders, die wordt ver dacht van hoogverraad tegen den Duitschen staat, de ronde. Steeds hardnekkiger wordt het grucht, dat hij door het Volksgericht te Berlijn tot levenslange gevangenisstraf zou zijn veroordeeld. In verband daarmede hebben wij te bevoegder plaatse inlichtingen over deze zaak ingewonnen, waaruit ons bleek, dat de zaak tegen A. nog nooit door een Rechtbank is behandeld. Hij bevindt zich nog steeds in voorarrest te Essen en zelfs blijkt uit een mede deling van zeer recenten datum, dat er omtrent de eventueele behandeling der zaak nog niets vaststaat. Men hoort in Nederland wel eens de klacht uiten, dat de behandeling van rechtzaken niet met don noodigen spoed gebeurt, maar het is te onzent haast onbestaanbaar, dat een verdachte meer dan anderhalf jaar in voorarrest wordt gehouden. Naar ons bekend was, behandelt een Enschedésche advocaat zijn aangelegenheid tot wien we ons om in lichtingen wendden. Uit diens mededeelingen bleek ons, dat het hem zelfs niet was toege staan A. in de gevangenis te bezoeken. On danks de talrijke pogingen door hem onder nomen, gelukte het hem niet, toestemming te krijgen met A. ook niet in het bijzijn van getuigen, te spreken. Evenmin kon hij inzage krijgen van het dossier der zaak Aalders. Het eenige, dat A.'s Nederlandsche verdedi ger, die zijn uiterste krachten voor deze zaak heeft ingespannen, kon bereiken, was dat aan A. een Duitsche advocaat werd toegevoegd, aan wien het werd toegestaan hem in het Huis van Bewaring op te zoeken. A. wordt verdacht van hoogverraad, dat uitsluitend voor een bijzondere Rechtbank, het z.g. Volksgericht te Berlijn kan worden berecht. Niet alle Duitsche advocaten mogen in zaken, welke tot de competentie van het Volksgericht behooren, pleiten. Daarvoor is een speciale „Genehmdgung", toestemming noodig. De Berlijnsche advocaat, die voor a werd gevonden, behoorde tot degenen, wien een dergelijke „Genehmigung" wordt verstrekt Hij heeft zijn cliënt in de „Untersuchungsge- fangnis" te Essen bezocht, maar eenige prac- tisch resultaat heeft zijn optreden in deze nog steeds zeer duistere zaak tot nu toe niet opgeleverd. Door zijn Nederlandschen verdediger zijn energieke pogingen gedaan om te trachten in zooverre klaarheid in de zaak te brengen, dat, hem tenminste werd toegestaan eenmaal met zijn cliënt te mogen spreken, terwijl hij tevens met klem aandrong hem te willen mede deelen, wanneer de behandeling van de zaak zou kunnen worden verwacht. De rechter van instructie te Essen, die de zaken van het Volksgericht aldaar behandelt, deelde mede, dat de Nederlandsche rechtsgeleerde zich diende te wenden tot den Reichsanwalt bij 't Volksgericht te Berlijn. Op 23 October van het vorig jaar werd daarop aan den Reisehanwalt verzocht toestemming' tot een onderhoud te willen geven. Toen op 21 November d.a.v. nog geen antwoord op dit verzoek was ontvangen, werd nogmaals aangedrongen op het toestaan van een bespreking. Toen daarop evenmin bericht inkwam, ging ten derden male een schrijven uit, waarop op 16 December j.l. door den Reichsanwalt werd geantwoord, dat het verzoek was voorgelegd te bevoegder plaatse. Zoodra daar een besluit zou zijn genomen aldus werd toegezegd, zouden nadere mede deelingen volgen. De Nederlandsche verdediger van A. heeft hem daarop geantwoord dat hem de zaak nu langzamerhand volkomen onbegrijpelijk was geworden. De rechter van instructie had hem medegedeeld, dat de Reichsanwalt de toe stemming zou kunnen geven, terwijl deze weer sprak over een andere te dezer zake verant woordelijke instantie die nochtans niet verder werd aangeduid. Daarom verzocht hij den Reichsanwalt dringend hem te willen mede- deelen tot wien hij zich diende te wenden teneinde nu na bijna anderhalf jaar een onderhoud met zijn cliënt te kunnen krij gen. Op 31 December antwoordde de Reichsanwalt toen, dat hij geen kans zag toestemming te geven tot een be spreking en hij verwees in dat verband naar den Berlijnschen advocaat, wien het wel was toegestaan A. in het Huis van Bewaring op te zoeken. De Duitsche rechtgeleerde werd daarop door den Nederlandschen raadsman van Aalders aangezocht om zich nogmaals tot den Reichsanwalt te wenden, die hem definitief mede deelde, dat hij aan den Nederland schen verdediger geen „Sprecherlaub- nis" kon toestaan. Het moet dus uit- gesloten worden geacht, dat de Ne derlandsche raadsman van A. in de gelegenheid zal worden gesteld, zijn cliënt in het- Huis van Bewaring te spreken. Tevens deelde de Reichsanwalt aan den Berlijnschen advocaat mede, dat omtrent den dat-urn van behandeling nog niets te zeggen ls. Geheel vrijblijvend noemde hij een termijn van 3 a 4 maanden. Daar echter in Juli van het vorig jaar door dezelfde instantie is toegezegd, dat de behandeling over 5 a 6 weken zou ge schieden, heeft men niet de minste zekerheid. Er kan wei op worden ge rekend, dat de zaak tegen A. eerst zal worden behandeld, nadat deze omstreeks twee jaar in voorarrest heeft doorgebracht. Het is begrijpelijk, dat de onge rustheid van de familie en vrienden van A. steeds toeneemt. De martelen de onzekerheid duurt nu reeds meer dan 1 jaar! Twee zwarte beren smullen van den inhoud van een door hen omgeworpen vuilnisvat in kamp Waskesin. Brandend door de lucht. RIO DE JANEIRO, 9 Februari (A.N.P.) Gis teren is in de lucht brand ontstaan aan boord van een verkeersvliegtuig der Pan-American Airways do Brazil. Het toestel had dertien passagiers en een bemanning van vier koppen aan boord. De piloot verloor geen oogenblik zijn tegenwoordigheid van geest, keerde om en zette „full speed" koers naar Victoria, vanwaar het toestel vertrokken was. Hij mocht er in slagen zijn toestel veilig neer te zetten. WOENSDAG 10 FEBR, 1937 De Oslo-Staten. Onze Haagsche correspondent meldt: De regeeringen van België en Denemarken hebben reeds aan de Nederlandsche regee ring bericht dat zij de uitn-oodiging tot deel neming aan een in Den Haag te houden con ferentie van economische experts der z.g. „Oslo-staten" aanvaarden, Zooals men weet is de bedoeling van het initiatief van onzen minister-president dr. Colijn, een nieuwe poging te doen tot inter nationale economische samenwerking door opheffing van handelsbelemmeringen, zooals die reeds in 1931 ondernomen wend bij de conventie van Oslo. Tot de sluiting daarvan hadden toen Noorwegen, Zweden, Denemar ken, Nederland, België en Luxemburg mede gewerkt, maar zij leidde door den ongunsti- gen loop der omstandigheden niet tot de ge- wenschte resultaten. Men acht de kansen, op succes thans beter. Een nieuw theater op het Amsterdamsche Rembrandts- plein. Oude Rembrandttheater wordt gesloopt. AMSTERDAM, 9 Febr-uauri. Het Rem brandt-theater aan het Rembrandtsplein, dat, voor het tot bioscooppaleis van de U.F.A. werd ingericht, den glorietijd van de operette gekend heeft, zai binnenkort gesloopt wor den. De laatste bioscoopvoorstelling in dit theater zal Donderdagavond 1 April worden gegeven, daarna beginnen de sloopers hun werk en zal op dezelfde plaats, naar het ontwerp van architect W. Noorlander, een nieuw bioscooptheater van de U.F.A. worden opgetrokken, dat, geheel naar moderne eischen ingericht, plaats zal bieden aan 1200 a 1300 bezoekers, terwijl het tevens de be schikking zal krijgen over een groot tooneel. BRITSCH OORDEEL OVER DE NEDERLAND SCHE EN BELGISCHE NEUTRALITEIT. LONDEN, 9 Febr. (Reuter/A.N.P.) De di plomatieke correspondent van de Manchester Guardian publiceert een aanteekening over de Belgische en Nederlandsche neutraliteit met betrekking tot de verklaringen van Hitler van 21 Maart 1936 en 30 Januari 1937. De corres pondent schri,jft: deze kwestie heeft de Fran- sche en Britsche regeeringen eenigen tijd bezig gehouden, aangezien zij ten nauwste verband houdt met de problemen der landsverdedi ging. Alles wat op het oogenblik gezegd kan worden is, dat van Britsch standpunt niets wenschelijker zou kunnen zijn dan een neu trale status voor beide landen, wanneer er zekerheid zou bestaan, dat een dergelijke sta tus geëerbiedigd zou worden, Maar zou er zelfs ook maar een redelijke zekerheid bestaan? Het antwoord op deze vraag kan voor zoover Engeland en Frankrijk betreft beslissend zijn voor het resultaat. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 9 Februari, Getrouwd 9 Februari: J. Nieuwkoop en M. J. Thijssen; G. J. B. van Swelm en B. Chr. Mul ders. Bevallen 4 Februari: C. P. Linthout—v. Wes terhoven, d.; 6 Februari: H. J. Schweitzer Kruijt, d.; F. E. H. Hol—Dolders, d.; S. J. HeijmansBouwman, z. en d.; 7 Februari: N. VosSeverijnse, d.; H. v. Wijk—de Wildt, z.; J. E. A. Schreuder—Berger, z.; W. Suidgeest— Nleuwenhuizen, z.; 8 Februari: J. A. M. Stuur manWehnes, z.; M. J. v. KlinkenWerdes, d. Overleden 6 Februari: D. MuntingaVisser, 71 j., Delftlaan; E. Meulenbelt, 73 j., Haze- paterslaan; 7 Februari: G. M. van Leuven— Faase, 67 j., Raadhuisstraat; 8 Februari: J. P. v. d. Linde, 78 j., RipperdaparkJ. E. Bos Mulder, 52 j., Hoogerwoerdstraat; J. H. Bier boom, 79 j., Sophiastraat; P. C., 9 mnd., z. v. W. Wijte, Indischestraat; W. M. Siegmann v. Waadenoijen Kernekamp, 53 j., Aelberts- bergstraat; H. Steffens, 80 j., L. Lakenstraat; W. Groen, 74 j., Kamperlaan; Th. Teijsse, 38 j., Gasthuisstraat. rAUd EEllllirV PURMERENDER MARKTBERICHT. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 17 par tijen, wegende 26000 K.G. Handel matig. Hoogste prijs f 18.50. Kleine Boeren kaas per 100 kilo met Rijks- merk f 18; Commissie kaas per 100 kilo f 21, Goudsche kaas per 100 kilo f 19. Boter 202 kilo. f 1.52—f 1.63 per kilo. Weiboter f 1.43f 1.53 per kilo. Runderen tótaal 440 stuks. Vette koeien 195 st. f 0.64f 0.68 per kilo. Gelde koeien 115 st. f 80f 160 per stuk. Melk koeien 118 st. f 110f 225 per stuk. Stieren 12 st. f 0.45—f 0.55 per kilo. Paarden 18 st. f 60f 130 per stuk. Vette kalveren 64 st. f 0.30—f 0.60 per kilo. Nuchtere kalveren voor de slacht 709 f 5— f 12 per stuk. Nuchtere kalveren voor de fok f 10f 15 per stuk. Vette varkens voor de zouterij 227 st. f0.42f 0.40 per kilo. Magere varkens 277 st. f 15—f 23 per stuk. Biggen 369 st. f 8f 13 per stuk. Schapen 658 st. f 15f 30 per stuk. Bokken 21 f 4fli5 per stuk. Kipeieren f 3f 3.50 per 100 stuks. Eendeieren f 2.50 per 100 stuks. Piepkuikens f 0.67y2—f 0.77^ per kilo. Oude kippen en hanen f 0.32 1/2—f 0.40 per kilo. Konijnen f 0.40—f 1.66 per stuk. Eenden f 0.30—f 0.60 per stuk. Duiven f 0.40 per paar. MARKT BODEGRAVEN. (Dinsdag) Aangevoerd 84 partijen Goudsche kaas, waaronder alle met rijksmerk, totaal 3780 stuks, wegende 34020 K,G. Prijs met RM. Ie soort f 22—f 23, 2e soort f 20—f 21. Handel; matig*,

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 8