HET NIEUWE AVONDBLAD Wasboel. 22e JAARGANG No. 85 DONDERDAC 11 FEBR. 1937 IJMU1DEP COURANT ABONNEMENTEN; per weet 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telel 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN -EDITIE HEI NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnes. - Levenslange ongeschiktheid 600.— overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet of oog 200.—, beide leden duim f 100.—één lid duim ƒ50.—, alle leden wijsvinger ƒ60 één of twee leden wijsvinger 25.—, alle leden anderen vinger 15.één of twee leden anderen vinger 5.arm- of beenbreuk 30.enkelbreuk 15.polsbreuk f 15.Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400. bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN Veel belangstelling voor het schaakspel. „Kijk Uit" ontving de Hoogovens Schaakclub. Het is een onloochenbaar feit, dat onze plaats in allerlei takken van sport tot bij zondere prestaties in staat is. Is het niet een bijzondere prestatie, dat al sedert tal van jaren twee IJiniiuidensche voetbalclubs uitko men in de eerste klas K.N.VJB. een aantal, dat slechts overtroffen wordt door de grootste steden van het land? Ook in andere takken van sport heeft IJmuiden meermalen een goed figuur geslagen. Dit geldt wel in de eerste plaats de „denk sport", dammen en schaken. De Damclub IJmuiden OD.C.LJ.) mag een der sterkste clubs in ons land' worden genoemd. Met twee meesters (als dit stuik je onder de oogen van onze lezers komt wellicht drie) kan IJmuiden eveneens wedijveren met de grootste steden. Het aantal beoefenaars der damsport is onge twijfeld grooter dan eiders, want naast de „machtige" D.C.IJ. staan nog eenige andere clubs, weliswaar minder sterk, maar toch met een groot -aantal leden. Ook het schaakspel telt vele beoefenaars. Hier is het de Schaakclub „Kijk Uit", die met haar zestig leden, waaronder eveneens tal van goede krachten, de bovenste plaats inneemt. Maar ook de Hoogovens-Schaakclub is bezig zich tot een sterke club te ontwikkelen. En naast déze beide clubs zijn er nog eenige jongere zusjes, die met veel enthousiasme dit edele spel beoefenen. Op bezoek bij „Kijk Uit". Dinsdagavond waren wij op bezoek bij „Kijk Uit". Deze heeft haar clubavonden in het Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Kal- verstraat. De groote zaal stond vol tafeltjes envol rook. Want schakers zijn in den regel verwoede rookers. Het schijnt wel dat een pijp, sigaar of sigaret bevorderlijk is voor het concentratievermogen. Het is zeker geen toeval, dat in ons land per jaar 10 y2 millioen K.G. tabak, V/z milliard sigaren en 4 milliard sigaretten de lucht worden ingeblazen. Men wil beweren, dat het in de tabaksindustrie veel beter is gegaan sedert Max Euwe het we reldkampioenschap heeft behaald, na welke gebeurtenis, zooals -men weet, jong en oud Nederland zich verwoed op het schaakspel heeft geworpen. Er was Dinsdag-avond bij „Kijk Uit" een bij zondere drukte en dus bijzonder veel rook. „Kijk Uit" speelde n.l. een vriendschappelijken wedstrijd tegen de mannetjes van Hoogovens. Het was een returnmatch voor den in het vorig seizoen -door „Kijk Uit" tegen de man nen van ijzer en staal gespeel-den wedstrijd, die „Kijk Uit" met -sprekende cijfers wist te winnen. „Kijk Uit" hoopte, een dertigtal spelers te mogen ontvangen, maar door verschillende omstandigheden k-o-n de club der Hoogovens slechts met 12 spelers uitkomen. Om de kan sen wat gelijk te maken, werd in drie groepen gespeeld. Op deze wijze werden ook die leden van „Kijk Uit" wien het wed-strijdspelen nog vreemd is, in de gelegenheid gesteld, zich voor het wedstrijdspel te oefenen. In de eerste groep plaatste „Kijk Uit" drie spelers -van ha-ar le tiental, in de tweede groep drie van het tweede tiental en in de derde groep een zestal „leichte Kanonen". De uitslag was als volgt: „Kijk Uit" Hoogoven» le Groep: C. PelsJ. A. B. Zoontjes y>V2 J. van Dijk—Ir. W. L. Z. v. d. Ve-gte 1—0 S. Kooiv. d. Bronk 01 2e Groep: Van 't VeerG. v. d. Berg 0I P. F. JansenM. v. d. Berg y2y2 Zandbergen—A. Scheeren 1—0 3e Groep: E. van VeelenC. Steeman 01 Wolfraad—R, v. d. Aalst 1—0 BoekhovenL. F. Bohlken 0—1 J. ElzerJ. Spruijt 10 J. NeuteboomA. v. d. Berg 01 H. Luchtig-F. J. Uilenbroek 10 Totaal 6—6 zoodat de wedstrijd in een draw eindigde. Vooral de partij tusschen de hesren Pels en Zoontjes was zeer zwaar en een der laatste, die beslist waren. Maar ook aan de lagere borden werd vinnig gekampt. Het was een mooie propaganda voor de schaaksport. Uit den Arbeiderssportbond. De uitslag van den gehouden wedstrijd tu-s- schen „Ons Genoegen" 1, uit Spaarndam en ..Denk en Zet" 1, IJmuiden, was voor „Denk en Zet" als volgt; J. Oosterwal 1'0 A. Veluwenkamp 10 t T. Tol 1—0 J- v. d. Starre 1—0 J. Hillecamp 0-1 H. Aar sen 01 M. Lanser 01 F. Taag 0—1 J. v. d. Linden 01 J- Kramer 0—1 ..Denk en Zet" verloor dus met 46. Simultaan-schaakwedstrijd. De vischhandel in de verdrukking. Is er reiScn, de contingenteering te handhaven? j 1'5 Februari des morgens om 10 üur houdt de spelleider van de N.A.S.B.- Schaakelub „Denk en Zet" te IJmudein een simultaanwecistrijd in De Daad, Zeeweg 113, IJmuiden-O. De toegang is vrij voor modern georganiseerden, aangeslotenen bij N.A.S.B. en S.D.A.P. Deelneming is ook vrij voor bovengenoem- flen, echter zelf bord en stukken meenemen. Men schrijft ons: Het is een moeilijke tijd voor het visscherij - bedrijf, nu tengevolge van een stormperiode, die vele weken heeft geduurd, de trawlers da gen achtereen niet konden visschen, waardoor de aanvoer langen tijd gering is geweest. Vonden de reederijen een zekere compensa tie door de dikwijls buitensporig hooge visch- prijzen, de handel heeft geen enkele compen satie kunnen vinden. De omzet was zeer ge ring en door de hooge prijzen was er van het maken van eenige winst geen sprake. Hierbij komt nog, dat deze toestand feitelijk reeds ge durende vele maanden op eenige korte tus- schenpoozen van lage prijzen na, aan de orde van den dag is geweest en hetgeen we de laat ste weken gezien hebben, niet anders was dan „iets heel gewoons", maar dan in een ver scherpten vorm. Onder den druk der omstandigheden voert al sedert geruimen tijd een nijver deel onzer bevolking, de vischhandel in al zijn geledingen, een zwaren tijd om het bestaan en reeds velen hebben deze strijd moeten opgeven. Is er onder deze omstandigheden reden om het stelsel der contingenteering te handha ven? Is er thans nog aanleiding, het reederij- bedrijf te steunen ten koste van dat deel van het vissc.her ij bedrijf, dat zich bezig houdt met de distributie van zulk een belangrijk voe dingsmiddel? Het is niet zoo heel eenvoudig, op deze vra gen een antwoord te geven, te meer, omdat aan het stelsel der contingenteering vast zit een overigens zeer bescheiden en weinig tast bare en zichtbare resultaten opleverende steunverleening aan de trawlvisscherij. Ongetwijfeld zou een algeheele opheffing der contingenteering nadeel voor het Neder- landsehe visscher ij bedrijf opleveren. Een ge heel ongelimiteerde in- of aanvoer zou in be paalde gevallen verlaging van het prijsniveau ten gevolge kunnen hebben, zelfs zoover, dat geen loonende reizen gemaakt zouden kunnen worden. Maar een tijdelijke verruiming der contin genten in die tijden, wanneer het Nederland- sche visscherijbedrijf niet bij machte is, de Nederlandsche markt behoorlijk van visch te voorzien, zou zeer zeker goede resultaten voor de vischvoorziening af kunnen werpen. Maar om zooiets mogelijk te maken, zou er een veel nauwer contact dienen te bestaan tusschen de Visscherij Centrale en „de werkelijkheid" dan thans het geval is. Er zouden waarnemers moeten komen, die geheel los van het bedrijf staan, los van alle ambtenarij, om zonder de traditioneele „dekking op den voorman" be sluiten te kunnen nemen. Dat het mannen van het vak moeten zijn spreekt vanzelf. Voor een overvoering van de markt behoeft men in zulke gevallen niet bevreesd te zijn. Want als er in IJmuiden weinig visch is, zijn ook de aanvoeren in Scandinavië en elders niet groot, en zou er dus alleen van een aan vulling sprake kunnen zijn. Dat de contingenten in sommige gevallen krap toegemeten zijn, blijkt wel daaruit, dat bijv. het Deensche contingent van aanvoer reeds is uitgeput wanneer per maand een vijftal Deensche kotters met wat rijke vangst te IJmuiden aan den afslag is geweeest. En het zijn juist deze scheepjes, die de markt voorzien van visch, die als de meest geschikte voor de binnenlandsche consumptie be schouwd kan worden. Verruiming van het Deensche contingent zou dén handel dan ook hoogst welkom zijn. B ij de capaciteit van de thans in bedrijf zijn de IJmuider trawlervloot, kan een verbetering van de huidige situatie niet verwacht worden Het aantal schepen, dat thans in de vaart is, moge in het warme jaargetijde voldoende zijn voor een behoorlijke marktvoorziening, voor het tijdvak van September tot en met Mei is dit aantal ten eenenmale onvoldoende. De dis tributie van goedkoope visch aan werkloozen dreigt te mislukken, doordat er geen goedkoo pe visch aan de markt komt, voor deze distri butie geschikt. Wat er de laatste weken voor dit doel in IJmuiden is gekocht, beperkt zich tot eenige tientallen manden. Zelfs de wij ting, een vischje, dat voor deze distributie zeer geschikt is en in den regel een der goed koopste soorten van de markt, is den laatsten tijd veel te duur om voor dit doel te worden ingekocht. Dat de Visscherij Centrale aan soepelheid te kort schiet, om te handelen „naar gelang van de omstandigheden" is dezer dagen weer eens gebleken. Alle Nederlandsche loggers hebben de ha- ringvisscherij beëindigd, m. a. w. door Neder landsche visschersvaartuigen wordt geen ver- sche haring meer aangevoerd. Handelaren in IJmuiden en elders, die dit artikel nog kun nen gebruiken, zijn aangewezen op Oostende. Maar de consenten voor invoer zijn in han den van een betrekkelijk klein aantal impor teurs, in hoofdzaak rookers, die hun kwan- tums in den regel voor het eigen bedrijf noodig hebben. Geen enkel Nederlandsch visscherij belang wordt geschaad wanneer het contingent van invoer van versche haring verruimd wordt of aan dien handelaar, die voor zijn klanten deze vischsoort nog gebruiken kan, toestemming- wordt verleend, een .desnoods bescheiden kwantum in te voeren. Een handelaar in IJmuiden heeft hierom verzocht. Maar de Visscherij Centrale heeft dit verzoek afgewezen. Waarom? Zooals ge zegd is er thans geen enkel Nederlandsch vis- schersvaartuig in de vaart, dat versche haring aanvoert. Neen, soepelheid en V. C. zijn nog lang niet één. Ook de exporteurs van -tong naar Frankrijk hebben dit ondervonden. Maandenlang heb ben deze exporteurs, gedurende de periode waarin de tongprijzen zeer hoog lagen, zich groote verliezen getroost om hun Fransche af- Omstreeks dezen tijd of later, Komt ook telken jare hier, Door den overvloed van water Sterke was in de rivier. Als er ijs en sneeuw gaan smelten In het bergachtig terrein, Zet dat de rivier op stelten, Zoowel Waal, als Maas en Rijn. En dan komt al gauw de tijding Dat het ook in ons land wast, Onze groote waterleiding Geeft dan tijdlijk zorg en last. Men laat het niet zoo betijen, Maar wendt alle weerkracht aan, Toch zijn er al boerderijen. Die rondom in 't water staan. 't Schakelde ook binnenwegen Uit, in ons riviergebied, Al verweert men zich er tegen, Dezen last vermijdt men niet. Men kan over rampen lezen, Woedend in Amerika, 't Mag geen wissewasje wezen, Wij doen dat maar kleintjes na. Ook wij kennen die bezwaren, Maar gelukkig blijven wij Van de watersnoodgevaren. Die men daar moet lijden, vrij. Toch zal het ons vreugd bezorgen, Als men in ons waterland 't Nieuws hoort op een blijden morgen: Zoo, die was is weer aan kant. P. GASUS. nemers te kunnen bedienen. Zij waren bang, anders hun relaties te verliezen. Dit heeft den betrokken exporteurs duizenden guldens ge kost. J.l. Maandag waren de tongen plotse ling zeer gezakt. Maandenlang verliezen bij de exporteurs, winsten bij de reèders. En op den eersten den besten dag dat er weer eens kans is op winst, komt de V. C. njet een flin- ken opslag.ten nadeele van de exporteurs en ten voordeele van de reeders van de kust- booten, die juist den laatsten tijd zulke mooie besommingen hebben gemaakt, vooral door de hooge prijzen van dat artikel, waarvoor zij uit dgn opslag bovendien nog een bonus ont vangen. Dergelijke dingen zijn niet in het belang van het visscherij bedrijf in het algemeen. Dit belang toch eischt het voortbestaan van een financieel-krachtigen koopmansstand. Heeft het reederijbedrijf het in zekeren zin zelf in de hand, de gevolgen van ongunstige perioden te boven te komen, de vischkoopers vervullen in het stuk een passieve rol; zij moeten af wachten, wat op de markt wordt aangevoerd, want door de contingenteering kunnen zij hunne behoeften in het buitenland niet dek ken. Het is moeilijk het iedereen naar den zin te maken, ook in het visscherijbedrijf. Maar het mag toch wel eens worden gezegd, dat de ge ringe medewerking gebrek aan medewer king is wellicht juister die de vischhandel van de zijde der V. C. ondervindt, op den duur tot dusdanige gevolgen kan leiden, die niet al leen voor den handel, maar ook voor het vis scherijbedrijf in het algemeen noodlottig kun nen zijn. HET PROGRAMMA VAN STRAWBERRIES. Voor a.s. Zondag is het volgende program ma vastgesteld: (Dames) Strawberries 1Victoria 11.1.5 uur Kraaien 1Strawberries 2 10.45 uur (Hoeren). Zandvoort 3Strawberries 3 1:2.30 uur Combinatie A—Combinatie B 14 uur KETELREPARATIE. De stoomtrawler Emma IJm. 147 blijft eendge dagen binnen voor ketelreparatie. STAALDRAAD IN DE SCHROEF. De Perseus IJm. 45 had op zee een staal draad in de schroef gekregen. Om deze te verwijderen is de trawler in het dok ge plaatst. TIIE BROADWAYCLUB. Alhier is opgericht een d'ans- en tooneel- vereeniging The Broadwayclub. Het dage lij ksch bestuur bestaat uit de heeren C. J. Klap, voorzitter, F. Kok, secretaris en J, Thijssen, penningmeester. De vereeniging stelt zich ten doel des win ters dansles en tooneelavonden, des zomers fietstochten, kampeer toch ten enz. te organi- seeren De vereeniging houdt om de veertien da gen een clubavond in het gebouw Prins Hen drikstraat no. 117 te beginnen Woensdag 17 Februari. Comité voor Kleeding en Dekking. Heden begint de inzameling. Aan den oproep om medewerking is reeds van verschillende zijde gevolg gegeven. Zoo wel van de, door Comitéleden bezochte win keliers, als van particulieren werden reeds vele goederen en geld ontvangen. Onder die goederen zijn: ledikanten, wie gen, alle soorten kleedingstukken, waarvan de meeste nieuw, of zoo goed als nieuw, en voorts levensmiddelen, waarvan de aan be derf onderhevige reeds uitgegeven werden. Aan allen, die hiermede den stoot gaven tot een hopelijk schitterend resultaat, onzen hartelijken dank. Donderdag a.s. begint het bezoek aan alle ingezetenen met collectebus en notitieboek om gaven en opdrachten tot afhalen van goederen in ontvangst te nemen. De verdeeling is als volgt: Donderdag 11 Februari: IJmuiden (O.), Velserbeek en Driehuis; Zaterdag 13 Februari: IJmuiden en Sant poort; Donderdag 18 Februari: Velsen (N.) Reeds vele aanvragen voor kleeding en dekking zijn ontvangen. Veel, dat is gaan ontbreken, moet worden aangevuld. Dit kan alleen wanneer allen bijdragen op de voor hen meest geschikte manier. Inlichtingen, opgaven voor afhalen van goederen, toezending van geldbedragen wor den steeds gaarne verstrekt en ingewacht aan de adressen der Comitéleden. Mevr. H. A. Kwint-Wiersum, Hotel Velser beek. Mevr. F. Barblers-Seelemeijer, Willebrord- straat 25. Mevr. H. A. A. v. d. Does-Fikke, Kompas straat 2. Mevr. A. Fierstra-Hundt, Wijkerstraatweg no. 60. Mevr. J. II. Heijkoop-v. d. Plas, Juliana- kade 23. Mevr. N. Koops-Schram, Velserdulnweg 189 Mevr. L. P. Krijger-v. d. Broek, Kanaal- kade 58. Mevr. M. C. E. Mooj en-Beekman, Rijksweg no. 321. R. Bordewijk, secretaris, Heidestraat 40. BALLET TILLY SYLON VOOR PAPYRUS. De vereeniging „Papyrus" heeft het aan gedurfd een heel bijzonderen avond te be leggen op Vrijdag. 26 Februari a.s. In gebouw „Concordiia" zal dan optreden het voltallige ballet van Tilly Sylon met een zeer belangwekkend programma naar mu ziek van Chopin, Strauss, Mendelssohn, De bussy e.a. Het programma bevat voorts de burleske ,,De School", waarmede het ballet steeds veel succes oogst. De muzikale leiding is in handen van de pianiste Caroline Luitjes. Ongetwijfeld zal er voor dit optreden van het ballet groote belangstelling bestaan, te meer daar „Papyrus" ook niet-leden in de gelegenheid stelt voor een gering ibedrag den avond bij te wonen. TROMPSTRAAT-MISèRE. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat de Tromp straat te IJmuiden van De Lumeijstraat tot de Frans Nae-reboutstraat, van Vrijdag 12 Februari a.s. af tot nader order voor het doorgaand verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. STORMSCHADE. Van den alhier binnengekomen stoom trawler Ui ver IJm. 384 werd de scheepsboot gekraakt. De Schoorl IJm. 39 is zonder scheepsboot teruggekomen. Deze was daags r.a het ver trek reeds weggeslagen, zoodat deze trawler de geheele reis zonder boot gevaren heeft. A. R. KIES VEREENIGING. Woensdag 17 Februari zal in de turnzaal van de Marnixschool de jaarvergadering plaats hebben van de A. R. Kiesvereeniging IJmuiden-West. Als spreker zal optreden Mr, van Dijken, lid van de Tweede Kamer der Sta ten Generaal, te Den Haag. VERGADERING A. R. J. A. De Anti-rev. Jongeren Actie „Willem van Oranje" houdt Vrijdag 12 Februari in Irene een vergadering. Spreker voor dien avond is de heer H. Hogewind onderwijzer aan de Marnixschool met het onderwerp: „Politieke invloeden van de leer van Karl Barth en Blummer. De 16-jarige C. Suyk behaalt den meestertitel. Door een tweede overwinning op Vos. Thans drie „meesters" in IJmuiden. De 16-jarige C. Suyk heeft gisteravond In Bussum zijn tweede overwinning behaald in den herkamp tegen Vos om den meestertitel dammen, waardoor hij zich van dezen titel verzekerd heeft. De derde partij zal vermoe delijk wel niet meer gespeeld worden. «Kijk Uit" en haar gasten achter de borden. C. Suyk. D. C. IJ. telt thans drie meesters, nl, Dukel, Ligthart en de nieuwe meester, waarmede zij Gezellig Samenzijn, dat ook drie meesters telt naar de kroon streeft. Suyk werd per auto van Velsen gehaald, waar hij een bloemenhulde van zijn bestuur in ontvangst mocht nemen. Suyk's loopbaan. Suyk's loopbaan is met betrekkelijk weinig woorden te schetsen. Heeft hij eigenlijk wel een loopbaan? Wat beteekent een tijd van nog geen vijf jaar voor het behalen van zulk een hoogen titel? En hoe kan een 16-jarige t een loopbaan hebben? Als leerling van de zesde klas van school C. speelde de toen 11-jarige Suyk met zijn on derwijzer, den heer Hilvers na schooltijd in een damcompetitie. Kees was zijn medeleerlingen al gauw de baas en zijn meester zorgde er voor, dat Kees op de D. C. IJ. kwam. Daar werd hij in de vierde klas geplaatst van het competitie seizoen 19321933. In dat seizoen wist Suyk het afdeelingskampioenschap te behalen op zoo'n overtuigende wijze, dat het bestuur van D. C. IJ. besloot, hem direct in de hoofd klasse te plaatsen. Daardoor werd Suyk in staat gesteld, in 1933 reeds mee te doen in het tournooi om het damkampioenschap van Groot IJmuiden. Kees moest toen uitkomen tegen meester Dukel, Ligthart. Basstra en tal van andere sterke spelers.. Het verbluf fende resultaat was, dat Suyk en Dukel gelijk tegen elkaar opspeelden. In de laatste ronde was de ontmoeting SuykDukel vastgesteld en deze partij wist Suyk te winnen, waardoor deze reeds na één jaar actief dammen den titel van kampioen van Groot IJmuiden won. Den beker door den heer W. Koster uitge loofd, won Suyk. In het seizoen 1933—1934 deed Suyk voor het eerst mee om den mees tertitel. doch hij struikelde in de voorwed strijden. In de onderlinge competitie van D. C. IJ dat seizoen, wist hij de derde plaats te bezetten. Ook speelde Suyk toen zijn eerste simul- taan-seance te Amsterdam. Hij moest nog 14 jaar worden! Resultaat: 15 gew., 7 rem. 8 verl., totaal 30 borden. In het seizoen 1934- 1935 deed Suijk weer mee, aan de voorwed strijden om den meestertitel, tevens kam pioenschap van Noord-Holland. Na een serie voorwedstrijden eindigden Suyk en May ge lijk, doch Suyk verloor den herkamp. In het seizoen 1935—1936 ging het met de voorwedstrijden beter. Suyk wist zich met P. Ley te in den eindstrijd te plaateen. Suijk eindigde als no. 3 en P. Ley te als no. 5. Opvallend was het, dat Suyk het in de on-, derlinge competitie en om het kampioenschap Groot IJmuiden na 1932-1933 niet meer tot een kampioenschap wist te brengen en steeds de derde of vierde plaats innam. Thans heeft hij in den strijd om den mees tertitel meer succes gehad en na een serie voorwedstrijden waarin Suyk ongeslagen bleef, wist hij in den eindstrijd dan eindelijk den titel van meesterdammer te veroveren, een titel, dien hij zijn verdere leven zal be houden. Van den jeugdigen meester kwamen ette lijke partijstanden, miniaturen en problemen in vrijwel alle vooraanstaande damrubrieken voor. Ook heeft Suyk reeds vele simultaan-séan ces en demonstraties voor clubs gegeven. Een schitterend* :o°>omst staat dezen jon gen meester ongetwijfeld te wachten. Nu kampioen var Nederland? Wij wenscheo den nieuwen meester, de derde van D C. IJ. van harte geluk met het fraaie succes. D. C. IJ. zal in het kampioenschap van Ne derland dat met Maart a.s. aanvangt met drie meesters uitkomen. Welke D. C. IJ'er .wordt de vierde, de Boer, Leyte of de jonge Laros?

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1