VERWACHT WORDENDE SCHEPEN HEEMSKERK RAADSVERGADERING Nieuwjaarsrede van den burge meester. De uitgaven voor de werkloozen. Toestand in den tuinbouw ongunstig. Het komende bloemenfeest. De gemeenteraad vergaderde Woensdagmid dag onder voorzitterschap van burgemeester W. Vreugde. De raad was voltallig. Voor den aanvang heeft de burgemeester een Nieuwjaarsrede gehouden, waarin hij er in de eerste plaats aan herinnerde, dat de bevolking in 1936 met 110 zielen toenam, waardoor de gemeente thans 4760 inwoners telt. Gemiddeld waren 78 werkloozen ingeschre ven. aan wie in 1936 in totaal f 41000 steun werd uitbetaald. In de werkverschaffing waren 219 personen werkzaam, die in totaal f 3300 aan loon ontvingen. De armenzorg eischte een bedrag van f 30.000. Het Electriciteitsbedrijf leverde, ondanks de ingevoerde tariefsverlaging, toch een winst van f 3900 oJ>. Het woningbedrijf heeft een nadeelig -sal do van f 2700. Toch werd f 3000 meer huur ontvangen, dan in 1935. In den tuinbouw bleef de toestand zeer ongunstig'. Wel was de oogst van het hoofd product overvloedig, maar de prijzen bleven nog beneden het peil van 1935. Na herinnerd te hebben aan het feit, dat 25 jaren geleden het tegenwoordig raadhuis in gebruik werd genomen, zei de burgemees ter, dat de financieele toestand van de ge meente het onmogelijk maakt, werken van eenigen omvang te doen uitvoeren. Groote zuinigheid zal ook in 1937 gebiedende eisch blijven. Met grooite waardeering maakte spr. voorts gewag van de zoo goed voorbereide en prach tig geslaagde Oranjefeesten bij gelegenheid van het huwelijk van prinses Juliana en prins Bernhard. Het organiseeren van de groote bloemen tentoonstelling getuigt, zoo vervolgde de bur gemeester, van innerlijke kracht en van vertrouwen in de toekomst. Dat ook officieele instanties het groote belang van deze expo sitie voor Heemskerk inzien, lean worden af geleid uit de goedkeuring door Ged. Staten van het raadsbesluit tot stichting van een garantiefonds. Tenslotte wemsdhte spr. den leden en hun gezinnen een voorspoedig jaar toe. Na vaststeling van de notulen werden vastgesteld de voorschotten voor de bijzondere scholen, bedragend voor de R.K. Meisjes school f 2604.23, R.K. Jongensschool f 2386.80, Ned. Herv. Schoolbestuur f 583.20. De vei- goedingen in gevolge art. 101 der L.O.-wet werden over 1934 vastgesteld op de volgende bedragen: R.K. Meisjesschool f 31220.40, R.K. Jongensschool f 2815.78 en Chr. school f 672.30. Het voorstel tot heffing van 75 opcenten op de gemeentefondsbelasting werd aange nomen. Eenige voorgestelde wijzigingen van de ge- meentebegrooting 1936 en van de gemeente rekening 1935 werden goedgekeurd. Op voorstel van B. en W. werd besloten voor het tijdvak van 10 Maart tot 23 Mei as. tijdens de bloemententoonstelling in „Mar quette" een parkeerverbod uit te vaardigen voor de Marquettelaan en den Noorderweg. De stem'bureaux werden als volgt samenge steld: Stembureau I: voorzitter de burgemeester (ambtshalve)leden Chr. v. d. Outenaar en A. Zuurbier. Plaatsvervangers: A. Z-uurbier en C. Kunne. Stembureau H: J. van Duivenvoorde (voor zitter), S. Klaasse en H. Vendel. Plaatsver vangers: S. v. d. Kolk en A de Wildt. Ingekomen was een dankbetuiging van den directeur van het Kabinet van H. M. de Koningin voor de gezonden gehikwenschen bij het huwelijk van prinses Juliana en prins Bernhard. Van de plaatselijke afdeelingen van den R.K. Landarbeidersbond, der R.K. Fabrieks- arbeidersbond en den R.K. Metaalbewerkers- bond was een verzoek ingekomen om bij het verleenen van bouwvengiunningen voor te schrijven, dat gebruik moet worden gemaakt van geschoolde arbeidskrachten uit de ge meente. B. en W. missen daartoe de bevoegdheeid, aldus de voorzitter. Wel willen zij bij het verleenen van bouwvergunningen een verzoek in dien geest aan den betrokken ondernemer richten. Het adres werd voor kennisgeving aange nomen. De minister had bezwaar gemaakt tegen het plaatsen van den chef-monteur van het Electriciteitsbedrijf in de zesde looniklasse. Het loon moest worden vastgesteld op f 25.56 tot f 31.03 per week. B. en W. stelden voor daaraan te voldoen. Be raad wenschte echter niet aan dit voor schrift te voldoen. Met 29 stemmen werd het voorstel verworpen. De heer Klaasse wilde de raad, die toch niets te zeggen heeft, maar laten „afschaf fen". B. en W. stelden voor het verzoek van de middenstandsorganisatie tot aansluiting bij het borgstellingsfonds voor den middenstand, af te wijzen. Het afwijzend prae-advies van B. en W. werd met 3 tegen 8 stemmen verworpen. B. en W. zullen de mogelijkheid van aan- fsluitirxg bij het borgstellingsfonds onderzoe ken. Bij de rondvraag informeerde den heer Klaasse naar verbetering van den Made- weg en van den waterafvoer. De voorzitter antwoordde, dat deze werkzaamheden niet in den winter kunnen worden uitgevoerd. Dit zal in het voorjaar in werkverschaffing geschieden Ten aanzien van den Madeweg zei de voor zitter, dat eerst de kwestie van het eigen domsrecht geregeld moet zijn. De heer Klaasse vroeg, waarom het snoeien van de boomen niet door een inge zetene is geschied. De voorzitter antwoordde, van meening te zijn, dat in Heemskerk voor dit werk geen vakbekwaam persoon is vinden is. Het is bo vendien beter,, dat het snoeien van de boomen steeds door denzelfden persoon geschiedt, die daardoor de boomen goed leert kennen. De heer Klaasse kon dit standpunt al lerminst deelen en vond als vakman de over weging zonderling. Hij noemde een naam van een bekwaam boomensnoeier, inwoner van Heemskerk. 'De voorzitter zei daarop, dat de gun ning reeds had plaats gehad, toen de bedoel de persoon zijn diensten aanbood. De vergadering werd hierna gesloten. BLOEMBOLLENCULTUUR. In het café Henneinuan hield' de afdeeling Heemskerk van Bloembollencultuur haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer P. v. Essen. Bij de opening besprak de voorzitter den toestand in het bloembollenbedxïjf. Volgens Bjn meenig was er verbetering ingetreden; vooral de prijzen der bollen In het buitenland zijn hooger. Vervolgens werd door den penningmeester verslag uitgebracht. De ontvangsten waren f 46,80, de uitgaven f 40,50, aldus een batig saldo van f 6,30. Het kassaldo 1 Januari 1936 bedroeg f 37,81. De heeren H, Sinnige en J. Docter werden aangewezen om de boeken en bescheiden van den penningmeester te controleeren. De voorzitter deelde hierna mede dat de commissie de boeken en bescheiden in orde had bevonden. Vervolgens werden de contributie-staten vastgesteld. Bij bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende betuursleden de heeren P. J. v. d. Ploeg, P. de Vries en C. v. Duivenvoorde bij acclamatie herbenoemd. Tot afgevaardigden werden benoemd de hee ren H. Tuin en M. D. W. Rozenheek en als plaatsvervanger de heer J. Docter. Bij de rondvraag klaagde de heer H. Sin nige over de losloopende honden welke schade aan de bloembollen aanrichten. Spr. drong er op aan een adres in te dienen bij B. en W. opdat de politie hier op zal letten. Ook werd er geklaagd dat niet-leden toch de bloembollen'beurs te Haarlem bezoeken. Deze personen zullen door den secretaris wor den aangeschreven. Door den controleur den heer H. Sinnige werd. er bij de leden op aangedrongen hun narcissen vroegtijdig te laten controleeren en deze ziekvrij te laten maken, daar met het oog op de verzending naar Amerika de keuring streng zal zijn. WITTE KRUIS. De afdeeling Heemskerk van het „Witte Kruis" houdt op Maandag 22 Febr. 's avonds 7.30 uur haar jaarvergadering in Café „Flora". GEMEENTE-AVOND. Op Woensdag 24 Febr. wordt in het Ned. Herv. Vereen, gebouw de zoogenaamde ge- meen te-avond gehouden. R.K. MIDDENSTANDSBOND. De R.K. Middenstandsbond houdt Maandag' 1'5 Febr. a.s. zijn jaarvergadering in het R.K. Verenigingsgebouw 's avonds 8 lA uur. De agenda vermeldt o.a. rekening en verant woording van den penningmeester, jaarverslag en bestuursverkiezing. IJMUIDEN Het nieuwe programma in „De Pont". Gary Cooper en Anna Sten in de hoofdfilm. Het Theater „De Pont" komt weer met een interessant programma. De hoofdfilms zijn: „Wedding Night" en ,,De millioenen baby". Van eerstgenoemde film,, waarin Gary Cooper en Anna Sten een hoofdrol vervullen, geven wij den inhoud weer: Te veel drank, te veel feestjes en te weinig concentratie dreigen den aanvankelijk zoo succesvollen New Yoiiksdien schrijver Tony Barrett ten ondergang te doemen. Zijn laat ste werken zijn mislukt.... z'n uitgever wil hem geen voorschot meer geven en derhalve besluit Tony om met z'n vrouw te verhuizen naar een oud landhuis in de provincie, een erfstuk van zijn grootvader. In deze omge ving kunnen zij goedkoop leven en wellicht zal het hier- bete-r gelukken om een boek te schrijven. Al spoedig ontvangt Tony bezoek van Jan Nowah, eeij Poolschen boer, die zich als den naasten buurman ontpopt en een bod doet op een stuk grond, dat bij het oude huis be hoort. Tony bezit niets, het land is verwaar loosd en onvruchtbaarhij verkoopt z'n bezit na een korte aarzeling. Bij de onderhandelingen maakt hij kennis met Nowah's dochter Manya en hij hoort, dat het stuk grond bestemd is als huwelijks cadeau voor het meisje, dat in de naaste toekomst zal trouwen met Frederik Sobieski, een jongen boerenzoon. Een huwelijk uit lief de is dit niet bepaald. Nowah wil het echter zoo en heeft alles met Sobiesiki op zakelijke wijze geregeld Dora, Tony's vrouw, vindt het dwaasheid om nog langer in het dorp te blijven wonen. Zij hebben nu toch geld genoeg om weer enkele maanden in New York hun vroolijke leventje te kunnen voortzetten. Tony is ech ter van plan om een boek te schrijven over zijn merkwaardige Poolsohe buren en Manya zal de hoofdpersoon zijn. Niets kan hem van dit plan afbrengen en zonder spijt laat hij Dora met al het geld alleen naar New York teruggaan. Als ook de Ohineesohe bediende Taka deserteert, ziet het er met Tony's huishouden slecht uit. Manya komt echter te hulp. lederen dag zorgt zij voor het belangrijkste werk en langzamerhand ontstaat een romantische idylle tusschen het eenvoudige Poolsche meisje enden gecomipliceerden Amerikaan- schen auteur. De dageiijksche bezoeken van Manya zijn echter haar vader een doorn in 't oog. Hij verbiedt zijn dochter verderen om gang met Tony Barrett. Zij moet zich maar meer met haar Frederik occupeeren. Op den avond, dat Manya dit aan Tony komt ver tellen, heeft Tony juist een gedeelte van zijn boek- gereed. Hij leest het Manya voor en zij bemerken niet, dat een hevige sneeuwstorm opsteekt. Wanneer Maya naar huis wil gaan kan zij niet en zij is genoodzaakt den nacht oiider Tony's dak door te brengen. Belden realiseeren hun liefde, maar zwijgen er over Tony is een getrouwd manManya zal gaan trouwen met Frederik Den volgenden dag komt Nowah zijn dochter halen. Hij gelooft niet aan Manya's onschuld en beveelt, dat het huwelijk met Frederik binnen twee dagen zal plaats vinden. Wan hopig keert het meisje heimelijk naar Tony's huis terug. Zij moet hem dit vertellenzij moet hem nog veel meer vertellen. Maar in plaats van Tony vindt zijdiens vrouw Dora, die onverwacht is teruggekeerd. Dora heeft al een en ander gehoord en als zij het roman-manuscript doorleest, begrijpt zij pre cies hoe de zaken staan. Zij geeft echter geen krimp en overbluft Manya door haar woor denvloed en haar zelfbewuste houding. Het meisje gaat zonder Tony te hebben gespro ken. Dien avond hebben Tony en Dora een ern stig gesprek, dat eindigt met een verzoek van Tony om in een scheiding toe te stemmen Dora weigert echter. Zij meent, dat Tony's liefde voor Manya wel weer zal voorbijgaan en bovendien: zij heeft rechten op Tony rechten, die zij ontleent aan het feit, dat zij vijf jaar getrouwd zijn geweest en samen veel meegemaakt hebben. WERELDGEBEDSDAG. Het jaarlijksche bkjuur, uitgschreven dooi de Wereldfederatie van Christenvrouwen, waarvan de Nederl. Christen Vrouwenbond een onderafdeeling is, zal door de afd. TJmuiden en IJm ui den-Oost a-s Vrijdag avond in het zaaltje in de Prins Hendrik straat worden gehouden. Aanvang 8.15 uur. DONDERDAG 11 FEBR. 1937 Schar per 50 K.G. f 15,50—f 11 Tongschar- per 50 K.G. f45f35 Rog per 20 stuk f 19,50—f 11 Vleet per stuk f 4,50—f 2,60 Kleine poon per 50 K.G. f 11f7 Groote schelvisch per 50 K.G. f 25 MIddelschelvisch per 50 K.G. f 23—f 20 Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 23- Kleine schelvisch per 50 K.G. f 22f 12 Kabeljauw per 125 K.G. f 41—f 20 Groote gullen per 50 K.G. f 15—f 12 Kleine gullen per 50 K.G. f 13—f 6,50 Wijting per 50 K.G. f9,50—f4 Makreel per 50 K.G. f 15,50—f6.50 Heilbot per K.G. f 0,84i 0.43 Leng per stuk f 2,80—f 1,50 Koolvisch per stuk f 1,50—f 0,10 Verschei haring per kist f 5,50f 4,50 Helen Viason en Gary Cooper. (De Pont.) V.V.IJ. UITVOERING. Gisteravond heeft in het gebouw voor Chr. Belangen V.V.IJ een tooneel-uitvoering ge geven. Zooals gewoonlijk bij uitvoeringen van V.V.IJ het geval is, waren ook nu weer alle plaatsen uitverkocht. Wat het spel betreft, ook hiermede hebben de V.V.IJ.-spelers hun naam weer weten hoog te houden. Bestonden de V.V.IJ.-uitvoeringen in het verleden, zooals de heer G. Vos bij zijn inleidend woord zeide, hoofdzakelijk uit muziek, het optreden van komieken en voordrachten met daarbij een klein tooneelstukje, nu werd een grooter too- neelstuk ten beste gegeven, n.l. een klucht in vier bedrijven getiteld: Het Generaalsvrouw- tje. Het stuk speelt zich af in de woning van den gepensioneerden generaal jhr. Diederich Hoogsteege. De oude, ongetrouwde generaal moet een operatie ondergaan waaraan hij, zooals men vermoedt, zal sterven. De heer Jae. de Boer, een zwager van den generaal, wil trachten, ten behoeve van zij dochter, hier munt uit te slaan door, indien mogelijk, een weduwen- pensioen bij overlijden van den generaal te krijgen. Zij wil echter niet met den generaal trouwen. Nu uitgezien naar een ander, die dan in ruil daarvoor de helft van het weduwen- pensioen krijgt. Hiertoe wordt bereid gevonden een dochter van een porcelein- en antiek lijmer. Deze heeft voordien reeds verkeering gehad met den huisknecht van den generaal Op het ziekbed trouwt de generaal met Agnes Houwik. Tot aller verwondering herstelt hij en weer gezond zijnde, herinnert hij zich niet dat hij getrouwd is. De bewijzen zijn er. De oude generaal heeft een jonge vrouw plus een feeks van een schoonmoeder. Allerlei grappige verwikkelingen komen hier uit voort. Het pu bliek heeft zich dan ook kostelijk geamuseerd. Het werd vlot gespeeld waardoor het kluchtige van het spel, goed naar voren kwam. V.V.IJ. heeft hiermee weer getoond dat het de moeite loont een uitvoering van haar bij te wonen, BESOMMINGEN. Trawlers: manden Antje RO 15 400 f 1870 Schoorl IJM 39 400 f 2950 Oentoeng IJM 131 110 f 1850 Maria IJM 95 140 f 1550 Alma IJM 44 240 f 2420 Raaf IJM 432 120 f 1990 Flamingo IJM 42 85 f 1710 Maria van Hattern IJM 1 650 f 2230 Loggers: SCH 196 f 1080, KW 31 f590; KW 36 f1100 MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1,50—f 1,30 Griet per 50 K.G. f 36—f 17 Tongen per K.G. f 0;74f 0,62 Groote schol per 50 K.G. f 14f 10 Middelschol per 50 K.G. f 17f 12 Zetschol per 50 K.G. f 20—f 15,50 Kleine schol per 50 K-.G. f 17f 9 Bot per 50 K.G. f 14f 10 Schip x) Adalia (Du.) Alkmaar (Ned.) Adamas (Gr.) Algorab (Ned.) Agamemnon (Ned.) Altona (Du.) Akenside (Eng.) Ariadne (Ned.) Boskoop (Ned.) Bintang (Ned.) Bloemfontein x) Baarn (Ned.) British Endeavour (Eng Bengkalis (Ned.) Berenice (Ned.) Boschfontein x) (Ned. Bussum (Ned.) Beach Park (Br.) Calypso (Ned.) Caribia (Du.) x) Costa Rica (Ned.) x) Daphne (Gr.) Eurybates x) (Br.) Freiburg (Du.) Gorbea Mendi (Sp.) Glaisdale (Eng.) Hanau (Du.) Helder (Ned.) Hoogland (Ned.) Hercules (Ned.) Ionia (Du.) Jan Pz. Coen (Ned.) x) Kurmark (Du.) Laertes (Br.) Lampas (Ned.) x) Londen Exchange (Eng Melampus (Ned.) x) Medon (Br.) x) Mars (Ned.) Maaskerk (Ned.) Meryl (Eng.) Neleus (Brit.) Oropos (Gr.) Oberon (Ned.) Orpheus (Ned.) Polydorus (Ned.) Patricia (Du.) Poelau Tello x) Poelau Bras (Ned.) x) Pluto (Ned.) Phrygia (Du.) Perseus (Ned.) Reggestroom (Ned.) Randfontein (JTed.) x) Stella (Ned.) Salabangka (Ned.) x) Simaloer (Ned.) Simon Bolivar (Ned.) Saturnus (Ned.) Stad Zwolle (Ned.) Sigrid (Deen) Titus (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Tiberius (Ned.) Tajandoen (Ned.) x) Triton (Ned.) Ulysses (Ned.) Van Rensselaer Vulcanus (Ned.) Vesta (Ned.) Waterland (Ned.) x) Westminster (Eng.) Zuiderkerk (Ned.) x) Zonnewijk (Ned.) Zaanland (Ned.) x) Pt. Limon Chili Rosario Zuid Afrika Alexandrië Ned. Indië Huelva (v. IJm.) Danzig Chili Batavia Z, Afrika Chili Abadan Batavia West Indië Z. Afrika Rosario W. Afrika Zwarte Zee Pto Barrios Hamburg Buenos Aires Batavia Ned. Indië Buenos Aires Concepcion Ned. Indië Chili Newcastle Hamburg Pt. Limon Batavia Ned. Indië Batavia Curasao West Afrika Batavia Ned. Indië Venetië W. Afrika Cardiff Batavia Buenos Aires Valencia (via Rott.) Stettin Batavia West Indië Batavia Hamburg Gothenburg Pto Barrios Danzig West Afrika Zuid Afrika Alexandrië Batavia Batavia West Indië Hamburg La Faialses (v. IJm.) Danzig Midd. Zee Batavia Midd. Zee Batavia Alexandrië Zw. Zee West Indië Midd. Zee Midd. Zee B. Aires Rosario Japan Buenos Aires Buenos Aires verm. aankomst 11 Febr 6 Maart 12 Febr. 9 Febr. 13 Febr. 13 Febr. 18 Febr 20 Febr. 14 Febr. 15 Maart 1 Maart 20 Febr. 12 Febr. heden 6 Maart 11 Febr. 8 Maart 6 Maart 8 Maart 25 Maart 14 Febr. 17 Maart 19 Maart 20 Febr. 9 Febr. 14 Maart 5 Maart 13 Febr. 27 Febr 17 Febr. 12 Febr. 15 Maart 15 Febr. 15 Febr. 13 Febr. 15 Febr. 11 Febr. heden 12 Febr. 17 Febr, 14 Febr. 27 Febr. 12 Febr. 25 Febr. 13 Febr. 19 Febr. 7 Maart 22 Febr. 15 Febr. 5 Maart Laatste bericht 21 Jan. van Trinidad. 8 Febr. van Cristobal. 3 Febr. van Madeira. 31 Jan. van Mombassa. 9 Febr. te Gibraltar. 8 Febr. van Macassar, in lading. in lading. 31 Jan. van Curasao. 9 Febr. van Liverpool. 7 Febr. te Rotterdam, 8 Febr. van Arica. 7 Febr. van Gibraltar, in lading. 23 Jan. van Pto Barrios. 8 Febr. van Pt. Natal, in lading. 5 Febr. van Freetown. 5 Febr. te Burrlana. 10 Febr. van Barbados, vertrekt 13 Febr. vertrekt 11 Febr. 1 Febr. van Padang. 4 Febr. van Port Said. 30 Jan. van Dakar. 7 Febr. van Buenos Aires. 2 Febr. van Singapore. 6 Febr. van Callao. 10 Febr. vertrokken. in lading. 10 Febr. van Pto Colombia. 7 Febr. van Sabang. 6 Febr. van Colombo. vertr. 20 Februrai. 22 Jan. vertrokken. 5 Febr. van Takoradi, 12 Febr. vertrokken. 3 Febr. van Macassar. 9 Febr. van Messina. 6 Febr. van Takoradi. 6 Febr. vertrokken. 10 Febr. te Belawan. 7 Febr. van Montevideo. 5 Febr. van Gibraltar, in lading. 1 Febr. van Colombo. 2 Febr. van Pt. of Spain. 6 Febr. vertrokken, hi lading. 8 Febr. te Odense. vertrekt 13 Februari, vertrekt 12 Febr. 9 Febr. van Havre. 8 Febr. te Lorenzo Marques. 8 Febr. van Algiers. 8 Febr. van Gibraltar. 1 Febr. van Padang. 8 Febr. van Flores. 10 Febr. vertrokken. 8 Febr. vertrokken. 6 Febr. vertrokken. 9 Febr. van Finisterre. 8 Febr. van Marseille. 9 Febr. te Hamburg. 1 Febr. van Sabang. in lading. 5 Febr. te Kiuluk. 10 Febr. van HÉtvre. 8 Febr. te Calamata. 7 Febr. van Gibraltar. 3 Febr. van Bahia. 1 Febr. van Santa Fé. 9 Febr. te Marseille. 4 Febr. van St. Vincent. 6 Febr. vertrokken. x) Schepen voorzien van een x zijn grooter dan 6000 bruto register ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TF IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN BEVERWIJK VERGADERING VAN DE R.-K. STAATS PARTIJ Woensdagavond heeft de afdeeling van de R.-K. Staatspartij van O.L. Vrouw van Goe den Raad in de St. Jozef zaal een zeer druk bezochte vergadering gehouden, waarin ka pelaan dr. F. G. Holthuizen een rede heeft gehouden over het onderwerp Staatkundig gesproken zullen we een zijn, of zullen geen zijn. De spr. begon zijn rede met er op te wij zen dat we den toestand moeten bezien van - af de eerste bladzijde van het boek der we reldgeschiedenis. dus vanaf den tijd dat God den mensch schiep. Wanneer we die eerste bladzijde er uit scheuren en niet lezen, kunnen we ons niet voorstellen hoe de toestanden zich ontwik keld hebben, vandaar zoo betoonde spr. dat men in de heidensche landen nog behept is met de erfzonde waardoor er dingen gebeu ren die niet meer christelijk zijn. Aan de hand van de uitspraken van de pausen dn hun encyclieken en van de bisschoppen zei Dr. Holthuizen dat kerk en Staat op politiek terrein niet zijn te scheiden. De opvoeding van de kinderen, de huwelijkswetgeving enz. zijn absoluut zaken van de kerk. In andere landen die niet op ehristelijken grondslag geregeerd worden, heeft de Staat zich deze dingen toegeëigend. Met grooten. nadruk wees spr. er tenslotte op dat de ka tholieken ook op politiek terrein hun een heid moeten bewaren, zooals dit ook itot uiting is gekomen in het jongste vasten- amendement van den bisschop van Roer mond. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een druk gebruik gemaakt, -voor zoover deze de practische politiek betroffen, werden zij beantwoord door den voorzitter, den heer Vink. die daarbij onder meer te kennen gaf, dat men in Beverwijk onder de katholieken op politiek terrein geen ver splintering meer zal kunnen- dulden, omdat bij de komende verkiezingen de eenheid meer dan ooit noodzakelijk zal zijn. De heer Rietkerk, voorzitter van de alhier onlangs opgerichte afdeeling van de Katho liek Democratische Partij betreurde het on dermeer dat er geestelijke achter de be stuurstafel stond. Hoewel de geestelijken zich volgens spr. diet met de politiek mogen be moeien. Dr. Holthuizen antwoordde daarop, dat hij als priester de uitdrager mag zijn van datgene wat de bisschoppen zeggen en loe ren. Juist omdat zoovele Staatkundige vraag stukken als zedenwet, huwelijkswetgeving, eigendomsrecht, opvoeding van de jeugd enz., die ook zijn te vinden in de pauselijke ency clieken, de kerk raken, zijn het juist de priesters dié de katholieken van voorlichting moeten dienen. De vergadering werd hierna op de gebrui kelijke wlj-ze gesloten. SANTPOORT PRIJSUITREIKING. De prijsuitreiking van den nationalen kwar tetwedstrijd van „Santpoorts Gemengd Dubbel Kwartet" zal Zondag a.s. plaats vinden. Zij zal op eenigszins feestelijke wijze geschieden. Santpoort's Klein Cabaret verleent o.a. zijn medewerking. Hoogovens Hoogovens Spaanseh Zweedsch Sendeja Rimmarö Bilbao Oxelösund erts erts FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken faillissementen door de Arrom- dissements-Rechtbank te Haarlem op Dinsdag 9 Februari 1937. 1. F. W. Kochx, expediteur en brandstof- fenhandelaar, wonende te Driehuis—Velsen, Hagelingerweg 290. Curator mr. G. E. Mellema te Haarlem. 2. De rechtspersoonlijkheid bezittende Stichting „Sport-Service", gevestigd destijds te Haarlem, Kweektuinstraat 16, thans te Am sterdam, Veeteeltstraat 55. Curatrice: mevr. wed. mr. dr. W. F. M. Schutte—Stniick te Haarlem. 7. P. van Dieden, manufacturier, wonende te Haarlem, Zwaluwstraat 47. Curator: mx. T. A. M. A. van Löben Seis te Haarlem. 4. C. A. van 't Hof, manufacturier, wonen de te Haarlemmermeer, Badhoevedorp, Sehuil- hoevelaan 5. Curator: mr. W. G. J. Veenhoven te Haarlem 5. G. Ritskes,handelende onder den naam „De Kennemers", Drogisterij en Parfumerie- handel, gevestigd te IJmuiden-Oost, Frans Naereboutstraat 6668. Curator mr. Julius Hoog te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze failisse- menten: mr. J. H. P. E. Mijnssen te Haarlem. Opgeheven zijn de navolgende faillissemen ten wegens gebrek aan actief van: 1. R. D. van der Veldt, koopman in wegen- materialen, wonende te Heemstede, Rem- brandtlaan 8; Curator, mr. A. Beets, te Haarlem. 2. G. Kniep, koopman in lompen, enz. wo nende te Aalsmeer, Kudelstaartseheweg 60. Curator: mr. B. W. Stomps te Haarlem. 3. P. Bauw, handelaar in vleeschwaren, wonende te Haarlem, Teslastraat 5. Curator mr. J. Verlooy te Heemstede. 4. Th. Weijers, expediteur, wonende te Heemstede, Lindenlaan 13. Curator: mr. G. J. Paré te Haarlem. Bij arrest van het Gerechtshof te Amster dam d.d. 26 Januari 1937 werd vernietigd het faillissement van: W. Overhof, koopman in stoffen, wonende te Zaandam, Zuiddijk 20. Curator: mr. A. G. H. H. Roeffen te Hoofd dorp. Geëindigd zijn de navolgende faillissemen ten wegen het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst van: 1. De firma Boers, Gebr. Boer—Rookhui- zen, electrische timmerfabriek, gevestigd voorheen de Haarlem. Curatrice: mej. mr. C. H. Deknatel te Haar lem. 2. De N.V. Vissqherlj Maatschappij „Hillig- je", gevestigd en kantoorhoudende te IJmui- den, gemeente Velsen. Curator: mr. A. Bruch te Haarlem. 3. C. van den Hoek, Banketbakker, wo nende te Haarlem. Curator: mr. G. E. Mellema. 4. N. Nooy, winkelier, wonende te Wormer. Curator; jhr. mr. W. A. Baud te Haarlem. t

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7