HET NIEUWE AVONDBLAD Vliegende Propaganda Tel. 4400 22e JAARGANG No. 86 VRIJDAC 12 FEBRUARI 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2j4 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telei. 5301 VERSCHIJN! DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGA VEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIeN15 regels 10.75. Elke regel meer 15 Ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 et., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIeN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Sn of twlfleto w^svinSr Va? n SSSn H L?vensl?!£e ongeschiktheid 600.-. overlijden 400—, verlies van hand, voet of oog 200—, beide leden duim f 100-, één lid duim 50—, alle leden wijsvinger 60—, b« verdrtakingsdwid dnnrnni/aftTrt'.Sl Jf ger een e eti0n anderen ™Ser f 5-~ a™- of beenbreuk 30—, enkelbreuk 15—, polsbreuk 15— Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. 400— wVafronSkéilliS Vaa?i ?'™.m™um van ,2000-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. S 1 abonnes op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN Ned. Reis-Vereeniging. Propaganda-avond in Chr. Belangen. De afdeeling Haarlem der N. R. V. had in het gebouw voor Chr. Belangen een pro pagandas vond georganiseerd. Als spr. trad de algemeene voorzitter der Nederlandsche Reis Vereeniging, de heer J. Panman op, die een causerie hield over Venetië en de Ita- liaansche meren. De bijeenkomst, die uitstekend bezocht was, werd door den voorzitter van de afdeeling Haarlem, den heer J. G. Kraan,.geopend met een hartelijk welkom aan de leden en de vele niet-leden. De heer Kraan gaf een korte uiteenzet ting van het af deelingswerk der N. R. V., die haar leden ook in kleineren kring buiten het eigenlijke reizen ook op andere wijze aange naam en nuttig bezig tracht te houden en ontspanning biedt. Het was den heer Panman een bijzonder genoegen ook eens in IJmuiden te mogen spreken van het werk der N. R. V., die thans ruim 60.000 leden telt en op het Cen traal Bureau 95 personen werkzaam zijn. Anderhalf millioen gulden is in 1936 om gezet met de groepsreizen der N.R.V. verdeeld over 20.000 menschen; dit alles is mogelijk door het coöperatieve systeem van reizen. Datzelfde systeem veroorlooft de N.R.V. het eventueel te veel aan 'de reissom betaalde aan den deelnemer terug te betalen. Dit be drag was over 1936 f 56.000! Dit coöperatieve werken heeft ook zijn voordeelen bij het afsluiten van logies in het buitenland, bij het bespreken van ge zelschapsbiljetten, etc. Deze bijzondere voordeelen zijn wel de beste propaganda-middelen voor een ver- éeniging als de N. R. V. Na dit exposé beschrijft de spr. een reis naar Noord-Italië met zijn stille, blauwe meren. Via Bazel door den Simplontunnel en via Locarno, arriveert de reiziger te be stemder plaatse. Het zoet vloeiende Ita- liaansch klinkt hem als 't belcanto in de ooren en de uiterst beleefde carabinieri palmen de gasten in, omdat Italië zoo graag buiten- landsche tourist-en zijn land ziet bezoeken. Allereerst treft ons bij het grensstation Locarno het prachtige kerkje boven op de rotsen, de Madonna del Sasso, van waaruit men een ruim uitzicht heeft op het kleurige panorama. De reiziger krijgt dan pas het gevoel dat hij „uit" is, want, zegt spr.. hij zoekt in zijn vacantie de tegenstellingen. En wat biedt het zuiden niet sterker dan ons land als „tegenstelling" tegenstelling in at mosfeer, in kleur, in geest, in cultuur, in tem perament. Onvergetelijk is de vaart over het Lago Maggiore, een reis die van Locarno tot Pal- lanza 2 uur duurt en waarbij het panorama zich als een film afrolt. De temperatuur in Noord-Italië is in Augus tus zeer wel dragelijk; werkelijk niet te heet. In de kleine steden zijn de straatjes weliswaar niet bijster breed, maar dit heeft zijn voor deelen, omdat het er altijd koel blijft. Koel, zegt spr., maar niet frischWant de Itali- aansche luchtjes zijn wereldberueht Een ouder stadje aan het Lago Maggiore is het uit de wereldgeschiedenis bekende Stresa, waar de toerist heerlijke uurtjes kan slijten, al zou het alleen maar zijn in de tallooze magazijnen van reissouvenirs en -snuiste- terijen. Deze snuisterijen zijn natuurlijk ook bij V. en D. in Amsterdam verkrijgbaar, zegt spr. die de orderboeken van Stefanini met eigen oogen gezien heeft! De heer Panman illustreert zijn boeiende en humoristisch gekruide causerie met een keu rige collectie lichtbeelden. Van Isola Bella, het beroemde eilandje in het groote meer, weet spr. tal van opmerkelijke bijzonderheden te vertellen, voornamelijk over de flora, den tuinaanleg en de architectuur op dit „Schoone Eiland" der familie Borromaêe. Behalve het Lago Maggiore bezoekt de toe rist het Lago Lugano en het Lago di Como; hij heeft voor de reis, welke spr. behandelt, een vaste standplaats n.l. Lugano. Van daaruit maakt men met de N.R.V: uitstapjes in den omtrek, waartoe te Lugano ruimschoots ge legenheid bestaat. Maar dan 10 verschillende wegen staande voor den toerist open. Ook het strand, het Lido, te Lugano mag men niet overslaan, al moet men het niet overdrijven zooals sommige reizigers deden, die er de geheele vacantie gebaad hebben. Iets wat ze ook te Zandvoort hadden kunnen doen, merkt spr. op. In vloeiende bewoordingen schildert de heer Panman de pracht van het Italiaansche land schap met- zijn hooge top San Salvatore, zijn grandioze Villa Desta, zijn aloude Gandria. Onvergetelijk zijn de wisselingen van het landschap en zijn rijke kleurschakeeringen, de tallooze pittoreske hoekjes, de schitterende kunstverzamelingen, en de bekoring van de overrijpe natuur. Na de pauze nam spr. zijn gehoor mee naar de stad der stilte en romantiek, naar Venetië. De Campanillae het Dogenpaleis, de San Marco, de Brug der Zuchten en de Piazza passeerden in bonte rij de revue. Aan de hand van talrijke foto's vertelde de lieer Panman staaltjes uit de rijke geschiede nis van Venetië, gebeurtenissen die zoo nauw samenhangen met de wondervolle monumen ten van deze interessante stad. Men moet de historie van de stad en haar gebouwen kennen om de schoonheid en het kenmerkende er van te begrijpen. Alleen een reis onder deskundige leiding kan den toerist, het volle genot, de meest volledige efficiency bieden zegt spr. En den reiziger te bieden heeft. Spr. hoopt, dat de door de organisatie be- het is toch zeker wel de N.R.V die dit alles legde propaganda-bijeenkomst daarom aan zijn doel beantwoord heeft. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. Voorstel tot aflossing van geldlee- ningen aangenomen. Ook alle an dere voorstellen goedgekeurd. De Trompstraat-misère besproken. „Niets aan te doen", zegt de wet houder. Gisteravond vergaderde de Raad dezer ge meente onder voorzitterschap van burgemees ter Kwint, voor het behandelen van een korte agenda, waarvan als eerste punt (na de „ver schoven' ingekomen stukken en mededee lingen) was, het voorstel: Aflossing van geldleeningen B. en W. stellen den Raad voor af te lossen twee geldleeningen, oorspronkelijk groot 113260— per resto 72800.— en 156000.— per resto 60.000, en aan te gaan één nieuwe leening groot 119720.op onderhandsche schuldbekentenis a V/2 pt. a pari. Aldus wordt besloten. Verlaging van den huurprijs van tuingrond B. en W. stellen voor, den huurprijs van de tuinen aan de geprojecteerde Talmalaan te verlagen en te berekenen naar 10 ets. in plaats van 18 ets. per Rijnlandsche roede (14.19 M2.) per jaar. Goedgekeurd. Aankoop van grond B. en W. stellen voor, aan te koopen van mevr. J. M. van Stralen-Koehorst te 's-Gra- venhage en mej. H. Plazier te Amsterdam 1685 M2. grond nabij den Engelmundusweg, tegen den prijs van 0.25. Eigenaren hebben als bijdrage in de kosten van verbreeding en aanleg der wegen een bedrag van 2885 in de gemeentekas gestort. De heer Van Heyst (N.P.) zegt dat hij nooit de voorstellen tot aankoop van grond kan begrijpen. Den eenen keer hoor je: er is geen geld en een anderen keer kan het wel. Spreker meent, dat er andere doorbraken noo- dig zijn en dat er „systeem" in moet komen. Spreker heeft uitgerekend, dat er ongeveer voor 17000.— bouwgrond rijp wordt gemaakt. Daar moet de gemeente dan nog geld bijleg gen. Kunlien de eigenaars dit niet betalen, vraagt spreker. De heer Vermeulen (A.R.) zegt dat er systeem is geweest, maar de omstandigheden waren van dien aard, dat het niet kon worden uitgevoerd. Het systeem is thans, gebruik te maken van de omstandigheden. De heer Dunnebier, wethouder, zegt dat hier uitvoering wordt gegeven aan een be sluit dat reeds in 1935 genomen is. Dat is dus niet te vlug. Spreker erkent, dat er dingen noodiger zijn dan dit, maar daarvoor is veel geld noodig. Dit is nu bereikbaar. Het is steeds afgestpoten op onwil. Het is een ongunstig ter rein en deze exploitatie is niet zoo voordeelig voor de exploitanten als de heer van Heyst meent. De weg, die er doorheen komt, wordt 20 M. breed. Het voorstel wordt aangenomen. Opheffing O.L. school Dl B. en W. stellen voor de O.L. school Dl met 1 Maart a.s. op te heffen, met ingang van ge noemden datum aan het hoofd dezer school, den heer P. Pleijler eervol ontslag te verlee- nen wegens opheffing zijner betrekking en de onderwijzeres A. M. Broek over te plaatsen van school D I naar school D. De heer Warmenhoven (C.P.N.) zegt, dat dit voorstel insluit de overplaatsing van één onderwijzeres, terwijl er 61 leerlingen over gaan. Hoe lang zal dit spelletje duren? Welke school is er nu aan de beurt? vraagt spreker. Bovendien gaat er een goede leerkracht op wachtgeld. De Voorzitter zegt dat de voordracht niet juist door den heer Warmenhoven is ge ïnterpreteerd. De 61 kinderen worden over ver schillende klassen verdeeld. Het voorstel wordt aangenomen. Verordening op de heffing van straatbelasting. Voorgesteld wordt, in te trekken het raads besluit van 30 Juni 1936 tot aanvulling van de verordening op de heffing van een straatbe lasting met de bepaling dat bij' eigendoms overgang de nieuwe verkrijgers aansprakelijk zijn voor de straatbelasting van het loopende en vorig jaar, indien en voorzoover deze niet betaald is. Goedgekeurd. Aanwijzing van een verloskundige B. en W. stellen voor mej. C. A. Huyboom te Driehuis aan te wijzen als verloskundige in de afdeeling Santpoort. De heer Warmenhoven vraagt of allen, die hiervoor in aanmerking kwamen, de ge legenheid hebben gehad, naar deze plaats te solliciteeren. De heer De Groot (lib.) verheugt zich over het voorstel. Hij is tevreden, maar niet voldaan. Hij vindt de toelage weinig, maar daaraan kunnen we niet tornen. Spreker zou in verband met de voorgenomen reorganisatie, van M. H. in overweging willen geven, in de toekomst te komen tot een gemeentelijken verloskundigen dienst. De V.oorzitter zegt, dat het zelfs moei lijk is geweest één gegadigde te vinden. Spre ker zegt dat zeer zeker de opmerkingen van den heer De Groot bij de besprekingen over de reorganisatie van M. H. overwogen zullen worden. Ingekomen stukken In verband met een adres van werkloozen inzake extra steun, vraagt de heer Warmen hoven of het niet mogelijk was, dat B. en W. te dezer zake een voorstel zouden kunnen doen. De heer Visser, wethouder, zegt, dat B, en W. niet meer kunnen doen dan waartoe ze bevoegd zijn. We kunnen niet verder1 springen dan onze stok lang is. De heer Warmenhoven is over dit antwoord nog niet tevreden. Hij meent dat het wel mogelijk zou zijn geweest, op de een of andere manier aan. de wenschen der werkloo zen tegemoet te komen. MALAGA IN VLAMMEN. De brandende Spaansche havenstad kort voordat de troepen van generaal Franco de stad binnenrukten. (De heer Mellema, die in verhand met de eerste opdracht aan Ne derland om voor Britsch-Indische rekening een stoomschip te hou wendaarheen reisde, verklaarde, dat de goede naam, dien Neder land ginds door de K. L. M. heeft verworven, hem van groot nut is geweest.) Men wist in Britsch Indië in vroeger dagen, Dat ver in het Westen en ergens aan zee, Ook Nederland lag, maar meer moest anen niet vragen, Men had van den aard van ons volk geen idee. Dat is niet zoo'n wonder nietwaar, want wat weten Wij op onze beurt van Britsch Indië nou, Dan hoe die bewoners en vorsten er heeten En dat men meer last heeft van hitte dan kou. Maar sinds ex de K.L.M. heen is gevlogen, Met steeds grooter regelmaat, steeds sneller vlucht, Moest dat wel de aandacht voor Holland verhoogen, Britsch Indië kreeg van ons landje de lucht. Men zag er ons vliegverkeer vluchtig passeer en, Maar tevens, hoe grondig die taak werd volbracht, Men kreeg er respect voor ons luchtig verkeer en, En zag daarin blijken van durf en van kracht. Britsch Indië kreeg in ons landje vertrouwen, Wie zoo konden vliegen, die konden heel veel, Ons land kreeg de opdracht, een stoomschip te bouwen, In 't krijgen dier order heeft 't vliegtuig zijn deel. De Vliegende Hollander was een legende, Die mee onzen naam over d' aard heeft verbreid, Maar sinds zich ons vliegtuig naar Indië wendde, Is hij nog roemruchtiger werkelijkheid. P. GASUS. De heer Visser zegt, dat het altijd wel mogelijk is, het college in verzuim te stellen. B. en W. wenschen geen slag in de lucht te doen. Dat is niet in het belang der werkloozen. Rondvraag- De heer De Groot (lib.) wijst op den toe stand bij de rioleering. Is het niet mogelijk de uitvoering van het werk te bespoedigen? „De vraag is gemakkelijk te stellen, maar het ant woord is moeilijk te geven", aldus de heer Dunnebier. Het is niet zoo vlot gegaan als jewenscht is maar er is tegenslag gekomen door het weer. Het werk zal zoo veel mogelijk bespoedigd worden. De heer Ten Broek e (C.H.) vraagt meer licht in de Napierstraat bij de Burg. Rambon- netlaan. De heer Warmenhoven wijst ook op de nadeel en, die de middenstand van de riolee- ringswerken ondervindt. Spreker meent dat, wanneer de winkeliers aan kunnen toonen dat zij schade ondervinden, zij schadeloos gesteld moeten worden. De heer Dunnebier zegt, dat dit niet mo gelijk is. Straks wordt in Santpoort aan de Hoofdstraat begonnen. Het is onaangenaam voor de betrokkenen, maar er is niets aan te doen. Hierna sluiting. N.V. SLEEPBOOT-MIJ. IJMUIDEN. Voorstel tot liquidatie. Naar wij vernemen zal in een binnenkort te houden buitengewone algemeene vergade ring van aandeelhouders der N.V. Sleepboot- Mij. „IJmuiden" te IJmuiden,. welk bedrijf dooi de tijdsomstandigheden sedert eenigen tijd was ingekrompen, een voorstel tot liquidatie der vennootschappen worden gedaan. Vergadering der I. R. H. Ontstaan en ontwikkeling van den burgeroorlog in Spanje. Voor een aantal genoodigdenrjgaf de heer Mol, functionaris van de Ned. Roodie Hulp, in de bovenzaal van café Royal aan den Wijk aan Zeeërweg een uiteenzetting over het ont staan' en de ontwikkeling van den burger oorlog in Spanje. In haar openingswoord gaf de voorzitster, mevrouw Van Woensel haar leedwezen te kennen over het feit, dat er zoo weinig vrou wen aanwezig zijn. De heer Mol verkreeg daarna het woord. Verschillende bladen, zeide spreker, sugge- reeren, dat deze burgeroorlog een oorlog is tegen ihet katholicisme en tegen het geloof. Ook dat dit een strijd is tusschen fascisme en communisme. Niets is minder waar Wat vindt er in Spanje plaats? Spanje T5 maal zoo groot als Nederland heeft een bevolking dde slechts driemaal zoo groot is. Spanje is het achterlijkste land van West- Europa. Niet één socialist zat in de regee ring, het was een gewoon burgerlijk blok. Toch ontbrandde de revolutie en toch doen verhalen de ronde van geloofsvervolging enz. Toen in 711 het feodale stelsel nog heersch- te, was er reeds een strooming om zich los te maken van de kerkelijke overheersching. Totdat de Mooren bezit namen van Spanje leefde hot Spaansche volk in volslagen ar moede. Toen later he Spaansche kerkvorsten aan de macht kwamen vond er een afslach ting plaats die te vergelijken ds met de po groms Hierna verviel door de uitbuiting het Spaansche volk weer tot pauperisme, waar na een geest van verzet ontstond, die in 1868 tot 1870 leidde tot revolutie en Spanje tot een republiek maakte, hoewel deze republiek niet in de macht der arbeiders was maar in handen van de Junta's, de militaire kliek. Aan de .andere zijde stond de katholieke kerk die meer dan 1/3 van Spanje in eigendom had. In de laatste Spaansche regeering die toch een volksfrontregeering was, zaten drie fas cistische ministers. Staking op staking was hiervan het gevolg en in Asturia werden 37*000 mijnwerkers, vrouwen en kinderen, af geslacht. Men heeft een oorlog kunnen con- stateeren tusschen Italië en Abessynië. Thans echter staan ook Duitsche en Italiaansche troepen in oorlog. Het bezetten van Spaansch Marokko door Duitschland, als concessie voor hulp aan Franco vermeerdert het oor logsgevaar in Europa. Ondanks dat de I.R.H. slechts een kleine organisatie is heeft zij toch reeds voor f 25060 weten in te zamelen en een groot aantal instrumenten en veel geneesmiddelen. Ook wordt er door een groot aantal vrouwen gebreid en genaaid om aan de Spaansche vrouwen *en kinderen kleed ij te kunnen ver strekken. Echter, door verkeerde voorstelling van sommige bladen, is de medewerking nog niet groot genoeg. Maar de katholieke Dr. Brouwer, een man die jaren in Spanje heeft gewoond, stelt de geestelijkheid en de mili taire kliek in staat van beschuldiging voor de armoede en elende der Spaansche bevol king. Ook het N.A.S. en het Synd Verbond wer ken tegen door hun sectarisch gedoe en brengen hierdoor schade toe aan het prole tariaat. Door het N.V.V. is f 35000 geschonken. Dit is een humaan gebaar, doch hiernaast kwam een 'bericht in de Arbeiderspers dat men hierdoor niets met lijsten enz. te maken had. Gelukkig denken de arbeiders er anders over. Spreker ontkende, dat de I.R.H. commu nistisch is. Zij heeft slechts tot taak de niet- fascistische slachtoffers en vluchtelingen te steunen en te verzorgen. Meer dan 3000 per sonen heeft de I.R.H. reeds kunnen helpen Toch is dit nog niet genoeg en er zal van de I.R.H. een massa-organisatie gemaakt moe ten worden. De I.R.H. is hiervoor op den goe den weg. Verschillende afdeelingen van het N.V.V. werken reeds imee en hebben zelf het steunwerk ter hand genomen. Door middel van het Spanje-Comfté zal het mogelijk zijn een breed e opleving en belangstelling te wek ken voor het werk der I.R.H. Hierna werd gepauzeerd. Ondanks de houding der katholieke pers, Kies warmte voor Uw geld. Neem Domaniale! Ericssonstr. 1. Zeeweg 263. Tel. 5220 (Adv. Ingez. Med.) heeft een kath. organisatie zich beschikbaar gesteld tot verzorging van Spaansche kin deren. Mevr. Buising van Besouw nam zitting in het Haarlemsen! Spanje-comité Toen in het RA.I.-gebouw een meeting plaats vond meen de men niet beter te doen dan deze vrouw uit te noodigen .hier to spreken. Zij was ech ter verhinderd, doch stuurde een sympa- tieken brief. Deze brief werd in de Tribune en in „Het Afweerfront" opgenomen. Dit kwetste mevr. B. v, B. en zij trok zich terug. Wij we ton, dat zij, die uit Duitschland vluch ten dit doen uit lijfsbehoud. De hulp aan deze menschen verstrekt mag niet het mo nopolie zijn van één organisatie. Dit moet het werk zijn der massa. Ook hier is een goed resultaat te zien ondanks de zware eischen die thans gesteld worden. In de I.R.H. is plaats voor ieder, ook voor SD.A.P.'ers. Daarom moet door een functionaris der I.RjH. geen politiek gevoerd mogen worden. Slechts -het doel moet zijn de slachtoffers van het fascisme te steunen. Maakt, zoo besloot spr. de I.R.H. zoo sterk mogelijk. Zomerklanken. „IJmuiden's Bloei" schudt den winterslaap af. Men verzoekt ons plaatsing van het vol gende: Hoewel de zomer nog ver is, nadert toch de tijd, dat maatregelen moeten getroffen wor den om onze gemeente onder de aandacht van. het reizend publiek te brengen en er voor te werken, dat wij door toeristen niet vergeten worden. Onze V.V.V. „IJmuiden's Bloei" is hiervoor paraat, doch om dit werk goed te kunnen doen, een goede propaganda te kunnen voeren, plannen die bestaan en welke kunnen leiden tot 't trekken van publiek uit andere plaatsen, te kunnen uitvoeren, is geld noodig! Doordat velen, hoewel zij belang bij' ons werk hebben, ons hun steun onthouden zijn de benoodigde gelden niet aanwezig. Toch is ons werk in het belang van alle ingezetenen, onzer gemeente en in het bijzonder van den winkelstand en het hotel en restaurantbedrijf, noodzakelijk. Toeristenverkeer is voor elke ge meente van groot belang, wat wel bewezen wordt door de moeite die groote plaatsen als b.v. Amsterdam zich getroosten. Om nu de financiën te versterken, teneinde dit werk toch te kunnen volvoeren, heeft IJmuidens-Bloei een loterij georganiseerd met als hoofdprijs „een voorwerp naar keuze van den winnaar ter waarde van- vijftig gulden" te koopen in onze gemeente. Ook met deze loterij is dus rekening gehouden met de belangen van inwoners onzer plaats. Wij doen nu een beroep op alle ingezetenen: „Zorgt dat onze loten wegvliegen". Vraagt aan één der onderstaande adressen, loten ter verkoop; indien gij daartoe geen ge legenheid hebt: „koopt loten". Prijs per lot 0.10, wanneer er bij u „een klop op de deur wordt gedaan" met een vriendelijk verzoek een lot te koopen, weigert dan niet! Het is ons aller belang. Ieder verkocht lot brengt ons nader tot het doel! Op telefonisch verzoek worden loten gaarne bezorgd. Natuurlijk kunt u zich aan onderstaande adressen ook als lid opgeven. De minimum contributie kan voor velen geen bezwaar zijn, 2,50 per jaar d.i. nog geen 0.05 per week. Wij rekenen op aller steun! De Propaganda-commissie „IJmuidens-Bloei"; A. P. Bakker, Cronjéstraat 5, tel. 5455. T. Engel, Kanaaldijk 226, tel. 4301. G. Heijkoop, Julianakade 23, tel. 4940. Joh. Meijer, Kennemerlaan 36, tel. 4453. M. Roos, Julianakade 51, tel. 5506. SANTPOORT PERSONALIA Aan de Universiteit te Amsterdam is het d-uccoraal examen Geschiedenis met goed ge volg afgelegd door den heer P. Hoekstra, te Santpoort-Station, vroeger te Overveen. Ir. De Kok en Schmidt Crans te Medan aangekomen. Schitterende tocht achter den rug. MEDAN, 11 Februari (AnetaA.N.P.) Ir. de Kok, directeur van de Koninklijke en de heer Schmidt Crans zijn hedenmiddag te 2.50 uur plaatselïjken tijd op het vliegveld te Medan gearriveerd. Zij werden hartelijk verwelkomd door den administrateur van de B. P. M. te Pangkalan- brandan, den agent van het B.P.M.-kantoor te Medan en het voltallige personeel van het Medan-kantoor. Er werden verschillende bloemstukke'n aangeboden. De sportvliegers verklaarden een schitte renden tocht te hebben gehad. Morgen vlie gen zij vermoedelijk naar Singapore door.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1