Spel verruwing bij Voetbal, H1 Prinselijk Paar nu te Weenen. Per auto uit Boedapest vertrokken. Eind Juni ter stembus? Voorstellen voor Grondwets herziening aanvaard. Twee ontwerpen hebben in nieuwe Kamer weinig kans. Een enquete over de remedie VRIJDAG 12 FEBRUARI 1937 Prinses en Prins chauffeerden beurtelings. Hel verblijf van Prinses Juliana en Prins Bernhard te Boedapest is van korten duur geweest. Donderdagmid dag is het Prinselijk Paar, dat Woens dagavond het diner gebruikt had met aartshertog Joseph Franz van Habs- burg, uit de Hongaarsche hoofdstad naar Weenen vertrokken, waar het gisteravond is aangekomen. De prinses en de Prins zijn vroeger te Weenen aangekomen dan men verwacht had, hetgeen er op wijst, dat zij den tocht van Boedapest af met vrij groote snelheid heb ben afgelegd. Om kwart voor twee Donder dagmiddag waren zij uit Boedapest vertrok ken en reeds om tien minuten over half zes reden zij voor aan den. ingang van hotel „Bristol" aan de Ringstrasse, te Weenen, waar niemand wist, dat het hooge gezelschap voor nemens was daar zijn intrek te nemen, en waar het evenmin kamers laad laten be spreken. Op den weg tusschen Boedapest en Weenen hebben Prinses Juliana en j Prins Bernhard beurtelings gecliauf- feerd. Bij het vertrek uit Boedapest en bij de aankomst te Weenen zat de prins aan het stuurrad. Op de plaats van bestemming aangekomen, sprong de Prins fluks uit den kleinen sport wagen en nog voor de portier of een der chausseurs van het hotel gelegenheid had gehad toe te snellen, hielp hij zijn gade ga lant bij het uitstappen. Het gevolg kwam in twee auto's aan. De Prinses was gekleed in donkerbruine bontjas en getooid met 'n donkeren hoed met voile. De Prins droeg een donkere auto-pels jas en had een pet en een auto-bril op. Het jonge paar nam zijn intrek in een vier tal kamers in het nieuwe gedeelte van het hotel en wel op de vierde verdieping, waar eertijds de hertog van Windsor als Koning van Engeland logeerde. De vertrekken lig gen op den hoek van de Ringstrasze en de Kaernex-strasze, vanwaar het een schitterend uitzicht heeft op de opera. Dit is een der drukste punten van Weenen. In hetzelfde hotel worden steeds eénige kamers ter beschikking gehouden van den hertog van Windsor, waarin deze dikwijls zijn maaltijden gebruikt, wanneer hij te Weenen vei-toeft. Op het oogenblik wonen in het ho tel twee maharadja's uit Britsch-Indië, die ©p weg zijn naar Engeland om er de kro ningsfeesten van Koning George VI bij te wonen. De Prins en de Prinses begaven zich on middellijk naar hun vertrekken, waar ^zij zich verfrischten na den vermoeiénden auto tocht Vermoedelijk zullen de Prins en de Prinses eenige dagen te Weenen blij ven en zich vandaar naar Zeil am See begeven, waar, zooals bekend, de Koningin op het oogenblik verblijft. DE UIT DE TRAMWAGEN GESTOLEN GELDKIST. Nog twee vonnissen. De Rotterdamsche rechtbank heeft Donder dag uitspraak gedaan in nog twee strafzaken tegen twee mannen, die worden verdacht, be trokken te zijn geweest bij den op 1 October 1936 op klaarlichten dag gepleegden diefstal van een kist met bijna zevenduizend gulden uit den goederenwagen van de Rotterdamsche Tramweg Maatschappij, welke stond op het ter rein van de Gemeentelijke Handelsinrichtin gen aan de Rosestraat te Rotterdam. Het geld was bestemd voor de coöperatieve suikerfabriek te Puttershoek en afkomstig van de Incassobank te Rotterdam, de benadeelde. Veroordeeld zijn nu J. J. E. van BI., 35 jaar, los werkman en de spoorlijnarbeider A. van der E., 34 jaar, wegens diefstal in vereeniging tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. De derde verdachte is, zooals men zich zal herin neren. veroordeeld tot anderhalf jaar gevan genisstraf. Havenmeester te Doesburg heeft gefraudeerd. Te Doesburg is gebleken, dat de 65-jarige M., die op 1 Januari jl. eervol ontslag had gekregen als havenmeester en controleur op de inning van bruggelden, zich aan fraude bij de uitoefening van zijn dienstbetrekking- heeft schuldig gemaakt. Hij heeft de ge meente voor eenige honderden guldens be nadeeld. De man heeft bekend deze gelden wel te hebben ontvangen, doch ze ten eigen bate te hebben aangewend. Motie van wantrouwen tegen een wethouder. Wegens onregelmatigheden. In een Donderdagavond gehouden verga dering van den gemeenteraad van Venlo is met op één algemeene stemmen en één ont houding een motie van wantrouwen aange nomen tegen den wethouder van sociale aan gelegenheden, den heer M. Verbaarschot Het indienen van de motie vindt zijn oor zaak in de administratieve onregelmatighe- ren, welke geconstateerd werden bij het plaatselijk crisis comité, waarvan de wet houder voorzitter was, en zijn weigering om in verband daarmede zijn wethouderschap neer te leggen. Een daarop volgend voorstel om naast de drie wethouders nog een vierden wethouder te benoemen, en de op de begrpoting uitge trokken post „salarissen" zijnde 45Q0 gul den over de vier wethouders gelijk te ver- deelen. werd aangehouden, aangezien voor deze financieele regeling nadere toestemming van de Kroon en van Gedeputeerde Staten noodig is. Gevaarlijke reclame voor geneesmiddelen. Men zij voorzichtig Het departement van Sociale Zaken deelt mede: Onder de vele vormen van reclame waarmede geneesmiddelen aan het publiek worden aanbevolen komt ook de huis-aan-huisbezorging voor, waar bij monsters geneesmiddelen via de brievenbus aan de inwoners worden verstrekt. Afgezien van het gevaar, dat in het algemeen aan het ongecontro leerd gebruik van geneesmiddelen ver bonden is. is een waarschuwend woord hier in het bijzonder op zijn plaats, daar zulke monsters gemakkelijk in handen van kinderen kunnen komen en door dezen, wanneer de genees middelen er smakelijk uitzien, bv. als chocolaadjes, in een hoeveelheid wor den opgegeten, die gevaarlijk kan zijn, hetgeen trouwens ook reeds is voor gekomen. Daarom wordt aangeraden er op te letten, dat aan huis bezorgde monsters geneesmiddelen niet in ver keerde handen komen, in het bijzon der, dat ze niet door kinderen worden gesnoept. Tot heden is nog geen datum vast gesteld voor de verkiezingen der Twee de Kamer. De Tel. meent echter te weten, dat zij waarschijnlijk in de tweede helft van Juli zullen worden gehouden. Evenals bij vorige gelegenheden zullen de Kamers op termijn ontbon den worden, waardoor de zitting 1936 1937 gesloten kan worden den dag voordat de nieuwe Kamers bijeenko men. Aldus is ons land in geval van buitengewone omstandigheden niet eenigen tijd zonder parlement. Begin Juli wordt dan waarschijn lijk de nieuwe zitting, 1937, geopend welke dan weer gesloten wordt op den gebruikelijken datum, dat is de Za terdag voor den derden Dinsdag in September. Op Prinsjesdag opent H.M. de Koningin vervolgens de zitting 1937'38,waarna de parlementaire mo len weer gewoon kan malen. De zitting 1937 zal hoofdzakelijk, zoo niet vrijwel uitsluitend, dienen voor de tweede behandeling van de Grond wetsherziening. Welke tunnel krijgt Rotter dam? Is er van een kleine een groote te maken? Tot nu toe is nog geen beslissing genomen welken tunnel Rotterdam zal krijgen: één tunnellichaam, met twee kokers, één van acht en één van zes meter, resp. voor auto- mobielverkeer en voor voetgangers en wiel rijders, of een tunnel met drie banen, twee van zes en één van vijf meter. Het prijsver schil tusschen beide driehondervijftig dui zend gulden acht men niet zoo groot, dat men daardoor het nadeel van de kleinere tunnel moet hebben en daarvoor bestudeert men volgens de tel. nog de mogelijkheid het tunnellichamen van het eerstgenoemde plan iets breeder te maken, zoodat men toch nog ruimte voor drie banen zal krijgen. Rotterdam converteert. De gemeenteraad van Rotterdam heeft Don derdagmiddag een aantal leeningsvoorstellen aangenomen tot een totaal bedrag van f 43.800.000 gulden. Daarvan is een bedrag van f 21.800.000, dat tegen 3*/2 pet. ondershands beleend wordt, o.a. voor 11.200.000 gulden bi.i de Rijkspostspaarbank en voor f 5.000.000 bij de Rijksverzekeringsbank. Een bedrag van 22.000.000 gulden tegen ZV2 pet. is aangeboden door een bankiersconsor tium, onder leiding van de Rotterdamsche Bankvereeniging. Deze leeningen dienen ter converteering van 4% pet. leeningen tot een bedrag van 38.830.000 gulden. DE LYOKLAMABOSSCHEN OPENGESTELD. De z.g.n. Lycklamabosschen, gelegen in de gemeente Gaasterland, zijn bij beschikking van de ministers van Landbouw en Visscherij en van Financiën, onder de natuursohoonwet 1928 gerangschikt. Gedeelte van huis ingestort. Kind onder puin bedolven, doch tijdig gered. Te Leembout, nabij Tegelen, is de achter- bouw van een bewoonde woning ingestort. De bewoner bevond zich met zijn driejarig zoon tje juist op het tijdstip van de instorting bij den achterbouw. De man werd door de neer vallende brokstukken aan het hoofd gewond, het kind werd onder het puin bedolven. On middellijk toegeschoten hulp wist het kind vrij spoedig onder de puinhoopen uit te halen. Het had verschillende verwondingen opgeloo- pen, doch deze waren niet van levensgevaar lijken aard. TWEEDE KAMER Weer: herberekening Indische pensioenen. DEN HAAG Donderdag. De eindstemmingen over de verschillende wetsontwerpen tot Grondwetsherziening le verden Minister De Wilde twee bedenkelijke „overwinningen" op. Want het voorstel, dat uitsluiting van revolutionair optredenden uit vertegenwoordigende lichamen mogelijk wil maken ging er slechts met 6036, en het zgn. veraamel-ontwerp, waarin o.m. de bepaling tot gedeeltelijke opheffing der parlementaire onschendbaarheid voorkomt met 5640 door. In het eerste geval vormden de sociaal-demo craten, communisten, vrijzinnig-democraten alsmede de eenlingen Westerman (wild nat.), Duys (wild soc.), (v. Houten (chr. dem.), Sneevliet (rev. soc.) en Arts (R. K. D.) de op positie, terwijl zich bij de beslissing over het verzamel-voorstel hier nog bij voegden de Staatkundig Gereformeerden plus Ds. Ling- beek (Herv. H.). Het zou dus wel heel vreemd bij de komende verkiezingen moeten loopen, wil er straks in de nieuwe Kamer, waar dan een meerderheid van 2/3 noodig is, niet meer dan 1/3 verwerping dezer beide ontwerpen veroorzaken. Voor de rest dreigen er geen moeilijkheden. Met 915 en 924 nam de Kamer de ont werpen betreffende het inkomen van de Kroon en aangaande de parlementaire schadeloos stelling en pensioenen aan: in het laatste ge val deed de rev. soc. Sneevliet die overigens van wege het z.i. reactionair karakter der her- z ien in gs vo 0 rs teil en tegen alles stemde niet mee met de opponeerende communisten. Het ontwerp i.z. de mogelijkheid om Minis ters zonder portefeuille te benoemen, ont moette bovendien tegenstand bij de Staatk. Gereformeerden, Ds. Lingbeek (Herv. Ger.), Mr. Duys (ex-soc.), Mr. Arts (R. K. D.) en Mr. Westerman (ex-nat. herstel) zoodat het er met 8412 doorging, waarna deze oppositie tot 15 aangroeide, dank zij den chr. dem. v. Houten en de liberalen Mr. Coops en Dr. Vos, toen het ontwerp i.z. „ruimer armslag" op het stuk der evenredige vertegenwoordiging kwam. Iets anders was het verzets-gezelschap, samenge steld met betrekking tot het ontwerp betref fende het instellen van openbare lichamen v. beroep en bedrijf. De 15 tegenstemmers be stonden hier uit de communisten, de Staatk. Gereformeerden, Ds. Lingbeek, den heer Snee vliet en.... de liberalen. Tenslotte nam de Kamer, die schitterend bezet was (96 van de 100 op 't appel, terwijl van 2 der afwezigen bekend was dat ziekte hen verhinderde op te komen), de wijzigingen in de redactioneel© artikelen ook hier als tegenstanders be schouwd wenschten te worden. Hierna kan het debat over de Indische ont werpen voortgang vinden, waarbij de heer Ter Laan. (s.d.) zich vierkant tegen het voorstel ter Laan ifl.D.A.PJ i.z. de herberekening der Indische pensioe nen verklaarde, wat Jaarentegen Mr. Rut- e r s v. Rozenburg (c.h.), zij het ook met 3enig voorbehoud ver noedel ijk wel zal aan vaarden, ook al' heeft bij toch wel groote be swaren. De heer Van Dijk (a.r.) kan in het algemeen de maatrege len der Regeering be wonderen; zij verdien de den dank der Indi sche bevolking. Nadat Mr. Kor ten horst (r.k.) verkon digd had, dat in verband met de gewenschte economische samenwerking tusschen moeder land en Indië, betere voorlichting van het buitenland, en bevordering van industrialisa tie nagestreefd moest worden en dat er tus schen de beide gebiedsdeelen geen sprake mocht zijn van een do-ut-des-politiek, ver klaarde Jhr. Mr. de Geer (c.h.), dat hij het extra-uitvoerrecht ad 290 ais overbruggings maatregel wel kon aanvaarden. Tenslotte vroeg Dr. Mo 11 er (R.K.), waarom de Minister door slechts 2 in plaats van 4% extra-uitvoerrecht te laten heffen veel meer millioenen prijs gaf, dan heel de herberekening der pensioenen zou opleveren. Toen kon Minister Colijn de verdediging zijner voorstellen aanvangen, waarbij hij be gon met de verheuging der Regeering uit te spreken, dat de verschillende Indische vorsten van hun meeleven ter gelegenheid van het huwelijk der Prinses blijk hadden gegeven, hetzij door persoonlijk, hetzij door middel van afvaardigingen de feesten hier te lande bij te wonen. Tegenover den hierdoor bezwaarden rev. soc. Sneevliet betoogde Dr. Colijn, dat diens jongste redevoering wel 't duidelijkste bewijs had geleverd, hoe noodzakelijk in Indië de handhaving der exorbitante rechten is; anders zou deze afgevaardigde daar 'n dergelijke rede voering kunnen uitspreken, wat met 't oog op de rust onder de bevolking allesbehalve ge- wenscht ware. Er bestaat reden om te vertrouwen, dat de defensie in Indië voldoende is om eventueel stand te houden tot te verwachten hulp zal opdagen. Aldus de Minister, die Mr. Wester man prees wegens diens gisteren aan den dag gelegd zeer helder inzicht omtrent den finan- cieelën toestand in Indië, toen hij waarschuw de tegen sommiger neiging om weer zeer royaal met 's lands geiden om te springen. Dit ver maan was bestemd voor den heer ter Laan (s.d.), die heden een lang en duur verlanglijstje had voorgedragen. Men moest bedenken, dat bij een goed financie-wezen het werkelijk te kort eigenlijk toch nog 70 millioen bedraagt. Er is wel eenige verbetering merkbaar, maar we zijn nog heel ver van het punt, waarop van een gezonde financieele basis sprake zou kunnen zijn. 's Ministers rede zou 2ich verder concehtree- ren op 3 hoofdpunten, te weten: le de be stuurswisseling. 2e. de financieele en economi sche situatie, 3e de algemeene politieke toe stand. Hierover zal hij Vrijdag het zijne zeggen. E. v. R. IERONDER geven wij de laatste twee der serie vraaggesprekken weer, die wij over het bovengenoemde onderwerp hielden. De heer J. II. Luyken, voorzitter van E.D.O. bestuurslid van den Bond van Nederland- sclie voetbalscheidsrechters en een der oud ste arbiters in den K.N.V.B., zeide het vol gende: In sommige opzichten is het spel iets har der geworden, wat te wijten is aan den drang naar behoud of om hooger op te ko men; daarnaast vormen de financiën van de club soms een ondergrond. Vooral voor clubs, die naar een lagere klasse zijn afgezakt, is de dure accommodatie een voortdurende zorg; men wil gaarne zoo spoedig mogelijk in het oude milieu terug komen en neemt daartoe alle middelen te baat. Clubbestuur deren kunnen daar veel aan toe of af doen en hun taak is, de teugels strak te houden en ongewenschte elementen uit het elftal te la ten. Er zijn clubs, die van nature een harde speelwijze hebben. Nu kan men hard spel wel als ruw kwa-lificeeren, maar daarom is het nog geen gemeen spel en het is tegen dit laatste, dat moet worden opgetreden. De lei ders moeten de jongeren zoo sportief moge lijk opvoeden; soms zijn het ook de ouderen, die in snelheid niet goed meer mee kunnen, die dan hun toevlucht nemen tot geniepige trucjes en ontoelaatbaar spel. Overigens moet men de ruw spel kwestie nu niet te zwaar opvatten, zoo erg als het soms wordt voorgesteld, is het niet In de 28 jaar, dat ik als scheidsrechter fungeer, heb ik slechts drie keer en speler uit het veld gezonden en evenzoovele officieele waar schuwingen uitgedeeld. Het komt voor een zeer groot deel op de tact en de routine van den referee aan, zij, die zelf behoorlijk ge voetbald hebben, kunnen het beste over de gedragingen der spelers oordeelen. Vele refe rees hebben te veel notitie genomen van de circulaire der strafcommissie, waardoor zij thans geneigd zijn, voor futiliteiten te flui ten en de kleinste vergrijpen zwaar te be straffen. Een gedecideerd optreden doet meer goed dan overmatige strengheid en veel flui ten. Er zijn vele arbiters, die zich niet be wust zijn van hun taak en verantwoorde lijkheid. Natuurlijk moet bij de scheidsrechtersoplei- ding eerst de theorie grondig worden bijge bracht, doch daarnaast dienen van Bonds- wege financieele offers te worden gebracht voor een practische leerschool. Leiders, lesgevers, sprekers, moeten door den K.N.V.B. op eenzelfden grondslag wor den opgeleid, zoodat men op den duur over b.v. een zestal docenten beschikt, die een zelfde uitlegging van de spelregels geven en die over het geheele land er op uitgezonden worden. Voorts moet men de referees maandelijks zooveel mogelijk bijeen laten komen, tenein de overleg te kunnen plegen, terwijl een abonnement op het blad „De voetbalscheids rechter" zeer is aan te bevelen. De scheids- rechtersbeweging staat te los van de voetbal maatschappij (K.N.V.B,), scheidsrechters hebben wel plichten, doch geen rechten en geen zeggingskracht. Daarom zou een scheidsrechtercommissie moeten worden sa mengesteld uit oud-arbiters, liefst uit de eerste klasse, waarvan vier leden door de referees gekozen worden en de vijfde (de voorzitter), door den K.N.V.B. Neutrale grensrechters zijn een eerste ver- eischte; men kieze hen uit de scheidsrech ters van den plaatselijken bond of uit de K.N.V.B.-referees, die in de betreffende plaats woonachtig zijn, waardoor ze tevens nog het een en ander kunnen leeren. Men mag den fnuikenden invloed van de beperkte promotiegelegenheid voor kam pioensclubs uit lagere afdeelingen niet on derschatten. De pogingen van die clubs om een hoogere klasse te bereiken of van oud- eerste klassers om weer in het vroegere mi lieu terug te keeren, dwingen respect af. Jaar in, jaar uit vinden zij de energie om zich tot de kopgroep op te werken, doch hun werken is veelal een vechten tegen de bier kaai. Dat een dergelijke hopelooze opgave den spelers en hun techniek niet ten goede komt, is duidelijk en het zou in het belang van het algemeen spelpeil zijn, wanneer men Vermindering der Rijn scheepvaart? Hamburg dringt er op aan. In verband met gebrek aan deviezen. HAMBURG, 11 Febr. (Havas-ANP.) De vermindering, die de buitenland- sche handel van Duitschland de laat ste jaren heeft ondergaan, en het ge brek aan deviezen in Duitschland, hebben geleid tot een verscherping van den concurrentiestrijd tusschen de zeehavens en de Rijnscheepvaart. In Hamburgsche kringen verklaart men, dat de scheepvaart via de Ne- derlandsche havens per jaar 150 mil lioen mai'k aan deviezexi kost. Men stelt daarom voor het vervoer via den Rijn in te perken om het Duitsche zee ver keer te doen toenemen. Hoog water belemmert de scheepvaart. Brug te Blerick moeilijk te passeeren. Ten gevolge van het steeds wassen de Maaswater is de vaart voor sche- perx, welke hoog boven het watervlak liggen te Blerick gestremd. Schepen met hooger stand dan zes meter boven het watervlak dat zijn vooral de rijnschepen, welke ladixig hebben inge nomen aan de kolentip te Born kunnen niet meer door de brug te Blerick varen. Enkele schepen moes- ten Donder dagmddag reeds ten Noor- dexi vaxi de brug voor anker gaan. Het water stijgt nog steeds. de sterkste zonder meer liet promoveeren en de club, die in een volledig seizoen getoond heeft te zwak te zijn voor een hoogere af- deeling, liet degradeeren. Promotie-degra datie-wedstrijden zijn zenuwsloopend exi op de daarin verkregen resultaten is geen peil te trekken. Wat tenslotte de bestraffing van spelers betreft; voor hen, die opzettelijke overtre dingen begaan, is een strenge straf op haar plaats en daarbij mogen de clubbestuurderen niet achter blijven. De heer H. B. Verbeek, oud-secretaris af- deeling I van den K.N.V.B. en oud-scheids rechter met een 18-jarige ervaring is van meening, dat er altijd ruw spel heeft bestaan, al treedt het thans door het veel grooter aan tal clubs, wat meer op den voorgrond. Het scheidsrechterswezen is echter zeer achtei'uitgegaan; arbiters met een overwicht als Meerum Terwogt, Willing en Mutters treft men thans vrijwel niet meer op onze velden aan. Van de lied end aagsche goede scheidsrechters is wel het grootste kwaad, dat ze een wedstrijd het koste wat het kost, met 22 spelers willen beëindigen. Dat is on juist, men moet straffen, als het noodig is zonder aanzien des persoons. Voor het ambt van scheidsrechter zoeke men uitsluitend diegenen, die gewend zijn, leiding te geven. Daarnaast moet het aantal cursussen voor scheidsrechtersopleiding worden uitgebreid; ook dient rnexi den arbiter zijn taak te ver aangenamen door hem een betere kleedgele- genheid en gezelliger omgaxig te waarborgen. Dikwijls is thans zulk een functionaris vol komen geïsoleerd en niemand bemoeit zich met hem vóór of na den wedstrijd. Goede referees zullen op den duur hun weg wel vindexi en zij hebben zeker kans op pro motie. Het aanstellen vaxi neutrale grens rechters zou eexi groote verbetering zijn, doch in de practijk zal het te duur blijken te wor den. Intusschen is het treurig genoeg te moeten constate exen, dat in vele gevallen een club-grensrechter als een voordeel be schouwd wordt. Door het vergemakkelijken van het promo veeren der clubs waarvan een ineenloopen der klassen het gevolg zou zijn, zou de ver betering van het spelpeil zeer bevorderd wordexi. Vroeger huldigde men een ander systeem bij het behandelen vaxi strafzaken; toen hield men eexi besprekixig met het betxekken verenigingsbestuur buiten het officieele on derzoek om. Clubbestuurderen toch kurxnen veel invloed uitoefenen om het ruwe spel te beteugelen en de spelers het juiste optreden bij te brengen. Straffen buiten den scheids rechter om kunxiexi in hooge mate preventief werken. In dit verband zij opgemerkt, dat ook een lid van het bondsbestuur gerechtigd is tot straffen wanneer hij do noodzaak daartoe constateert. Verbetering der techniek tenslotte is de beste methode om ruw spel uit de wereld te helpen, ook al zal de best onderlegde speler toch altijd over minder prettige trucjes blij ven beschikken. KORFBAL'. NED. KORFBALBOND Het programma voor Zondag, De eenige N.K.B.-wedstrijd voor de Haar lemmers is een plaatselijke ontmoeting op het terx-ein van Oosterkwartier aan de Zomex1- vaart. Daar ontvangt O.K. 2 haar atadgei/öo- ten T.H.B. 1. De gasten staan er heel wat beter voor. Ze behaalden in tien wedstrijden 8 punten meer, zoodat voor de O.K.-reserves de kans om een tweede overwinning te be halen nu juist niet heel groot is, hoewel ze de Boys f linken tegenstand zullen bieden. HAARL. KORFBALBOND De wedstrijden voor Zondag. Het weer en andere omstandigheden mogen Zondag wel eens terdege medewerken om het vastgestelde progx'amma ditmaal geheel af te werken; wat j.l. Zondag lang niet ge lukte. In de eerste klasse ontvangt Animo 1 Water vliet 2, dat nog wel iets zwakker zal blijken. Een pittige wedstrijd wordt Palvu 1S.V. 2. Palvu 1 troont xiog bovenaan en zal haar kam- pioenswenschen zeker niet vergeten: het zal daxi tegen S.V. 2 ook oppassen zijn. De tweede klasse geeft Alw. Ready 2T.H.B. 2; voor de gastheeren moet dit een gemakke lijk partijtje zijn. Aurora 3—S.V. 3 zullen het elkaar wel heel lastig maken; beide verschil len in kracht niet veel. Op 't Haarlem-terrein ontvangt D.S.V. 1— Haarlem 4. Een overwinning voor D.S.V. 1 is het meest te verwachten. Oosterkwartier 4Flora 2 laat zich moeilijk gissen. De 3e kl. A geeft: op het T.H.B.-terrein: D.S.V. 2T.H.B. 3; D.S.V. 2 moet deze ont moeting winnen Flora 3O.K. 5 zal spannen. Flora wil aan den kop blijven en O.K. wil zeker een kansje wagen hooger op te klimmen. Bij Meerlebosch 3De Zwaluwen 1 houden we het nogmaals op de vogels. In 3 B gaat Alw. Ready 3 naar Aurora 5, dat leelijk onderaan staat. Palvu 2Haarlem 5 kan Haarlem 5 dichter bij dexi kop brengen. S.V. 4Meei-lebosch 2 lijkt ons voor Meerle bosch. Adspiranten competitie. Voor Zaterdag zijn vastegesteld Afd. 4: FloraD.S.V. en Zwaluwen bAni mo (Hillegom) Afd. B: D.E.S.Oosthoek; O.K. aZwalu wen a; Haarlem aMeerlebosch a. Afd. C. Meerlebosch cO.K. b, S.V. aHaar lem c; Haarlem b—Aurora. VOETBAL. DE KENNEMERS—II.F.C. Voor bovengenoemden wedstrijd zijn de eltfallen als volgt samengesteld: De Kennemers: Van Ux^k, Dinkla. Van den Bos, Steeman, Horeman, Van der Wal, Schipper, Boom, Groot, Heideman, Veenstra, H. F. C.: Hagenaar. Koper, Twlss. J. ten Have. Höck, C. ten Have, Kruyer, Vaxi Olphen, Langendam, Drijver, j ,Van der Togt.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2